812 euro voor Unicef Venray lor en Mientje vijftig jaar getrouwd Carnavalsconcert muzikale cocktail met humor "4iat Koester uw Monument Diefstal opleggers Een actie van basisschool De Foekepot in Venray heeft 812 euro opgeleverd voor het goede doel: de afdeling Venray van Unicef. Vorig jaar oktober was er een actieweek op basisschool de Foekepot. De interculturele week. Een onderdeel van deze projectweek was het werk van Unicef, met als specifiek onder werp oorlogskinderen. Vrijwilligers van Unicef Venray vertelden over het ontstaan en het werk van Unicef. Daarna gin gen alle kinderen aan het werk. Er waren programma's over Burundi, Irak en Colombia. Aan de hand van voorbeelden leerden ze waar deze landen liggen, welke proble men er in deze landen zijn en welke invloed de oorlog heeft op kinderen. Ze bespraken de rech ten van het kind. Tevens werd duidelijk hoe Unicef in de ver schillende landen zijn werk ver richt. Vooral voor kinderen in oorlogslanden is deze hulp hard nodig. In alle groepen werd op een leuke en leerzame wijze gewerkt. De school heeft jaarlijks de kerstmarkt waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. De week voor deze activiteit waren de kinderen bezig geweest om in de handvaardig- heidlessen leuke kerstversierin gen te maken. Verder bespraken ze samen welke zaken ze konden verkopen, zodat de opbrengst groot zou zijn. Op dinsdagavond voor Kerstmis was de kerstmarkt. Alle ouders, vrienden en kennis sen waren op school. Er was een fantastische sfeer en de kinderen verkochten hun spullen. De opbrengst was 812 euro. De activiteit werd door de ouderraad begeleid en afgelopen maandag werd de cheque aange boden aan de vertegenwoordigers van Unicef. Kinderen van groep vier overhandigden de cheque aan Marie Louise Vio. Het geldbe drag komt nu extra goed uit in verband met de ramp in Azië Verkoop en Reparatie Televisie en video apparatuur, computers, printers, scanners, programma's, videobewerking multimedia, supplies. NU ONDER EEN DAK Swaghoven Service ffi 0478-58 88 80 ffi 0478 - 55 00 04 Op Oude Oostrumseweg 12a staan wij samen voor u klaar! De politie onderzoekt de diefstal van twee opleggers, afgelopen weekend, vanaf een bedrijventerrein aan de Venrayseweg in Horst. Ze waren geladen met audioapparatuur ter waarde van ongeveer een mil joen euro, Het gaat onder andere om breedbeeldtelevisies en beamers. Een van de opleggers is maandagmorgen leeg teruggevonden op de parkeerplaats Romeinse Put langs de A73. De andere oplegger is zon dagavond uitgebrand teruggevonden op de Meeuwenweg in Grashoek. De diefstallen zijn vermoedelijk tussen zaterdag 15 januari 14.00 uur en zondag 16 januari 14.00 uur gepleegd. De politie ver zoekt getuigen contact op te nemen met de politie tel. 0900-8844. Honderdzesentwintigste jaargang - week 3 - donderdag 20 januari 2005 EN MAAS Gouden bruidspaar in Venray Orkest Koninklijke Luchtmacht staat garant voor kwaliteit Stichting Venray Monumentaal Deze week: een monumentje van devotie. Zomaar ergens langs de Overloonseweg, hoek Spurkt staat dichtbij de schaapskooi de H.H. Martinus- en Barbarakapel in Venray. De kapel werd opgericht in 1920 door dhr. J.Poels een schaapskoopman te Venray. Zijn vader heette Martinus. De zoon zou deze kapel hebben gebouwd om een bejaarde - haar naam Creemers waarvan de familie de grond beschikbaar stelde - te gerieven. Zij was niet meer goed ter been en kon moeilijk de afstand naar de grote kerk afleg gen. Het Barbarabeeld werd geplaatstomdat de stichter plot seling overleed op 24 januari 1934 te Venray. H. Barbara is de patrones tegen een onvoorziene dood. Deze kapel is dezelfde dan de dhr J.Poels aan de Deurneseweg liet bouwen. Oorspronkelijk stonden er twee gipsen beelden die vernield zijn maar dhr. Fr.Herens heeft twee nieuwe beeld,en gemaakt die in het najaar van 1982 zijn geplaatst na renovatie van de kapel. Martinus is de patroon van de herders en het vee. In de kunst wordt hij afgebeeld als bedelaar met mantel. Zijn feestdag is op 11 november St. Martinus St. Maarten Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een (digi tale) foto ter beschikking stellen? Deze kunt u sturen naar het secretariaat,van Stictong Venray Monumentaal,p/a GrOTne Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl Cor Kuijpers weet nog pre lacies waar hij Mientje I Versteegen voor het eerst ont- jnoette. Op de kermis in tl Merselo. Cor was een potje aan Ijiet toepen met wat kamera- li den, toen zijn oog viel op die knappe meid uit Merselo. r'Mijn vrienden naaiden me I op: 'Die durf jé niet mee uit te I vragen', zeiden ze. Nou, dat liet I ik me geen twee keer zeggen. I Ik was in die jaren een verle- I gen klant, maar ben toch op Jhaar af gestapt en heb haar gevraagd of ze morgen met me I wilde gaan dansen." Mientje I begint te lachen: "Ik zei ma, J 'ja'. Die zegt maar wat', dacht I ik. Maar tot mijn grote verras- Ising stond Cor de volgende Idag in de danstent op me te wachten." De weken' daarna kwam de [jeugdige Venraynaar v&ker naar Merselo. Want hij was tot over [zijn oren verliefd op Mientje Versteegen. Zo verliefd, dat hij jhaar in die beginperiode bijna rekelijks verraste met een liefdes brief. "Dat is in de loop der jaren \yel wat minder geworden", zegt Mientje met een brede lach op haar gezicht. Cupido had toegeslagen: de lief de tussen Cor Kuijpers en Mientje Versteegen was echt. De twee bleven elkaar zien, verloofden zich enkele jaren later en trouw den op 26 januari 1955 in de Grote Kerk in Venray. Hij was 22, zij 24. Cor (72) woonde in die tijd in Venray, maar is geboren en getogen in Sambeek, een dorp onder de rook van Boxmeer. Op zijn twintigste verhuisde hij samen met zijn vader, moeder, broer en zus naar Venray. Het net gehuwde stel ging na de feestelijke huwelijksdag wonen in de Henseniusstraat in Venray. De meeste jaren (51!) brachten ze echter samen met hun zoon en ïochter door in een huis aan de -Ioenderstraat. KINDEREN Het gezin Kuijpers heeft altijd hard moeten werken voor de kost, zo blijkt. De man des huizes werkte jarenlang als loodgieter in Blerick, Geldrop en Helmond. Met de trein, de bus of de bromfiets reed Cor naar zijn werkgever toe. Een auto had hij nog niet in die tijd. 's Morgens vroeg uit de veren en 's avond laat weer thuis, dag in uit. Hij werkte als loodgieter achtereenvolgens vijf jaar bij iSavelkoels in Blerick, vijf jaar bij Vermeng licht klassiek met populaire muziek, voeg daar aan een vleugje humor toe, een mix van acrobatiek, grap pen en grollen en serveer dit door het orkest van de Koninklijke Luchtmacht. Zie hier de muzikale cocktail die Carnavalsconcert heet. De voorstelling vindt plaats op donderdag 27 januari in de Schouwburg Venray. Aanvang 20.00 uur. Schouwburgdirecteur Anne- phristine Liebrand is meteen Enthousiast als het jaarlijkse car navalsconcert ter sprake komt: Een niet meer weg te denken, jaarlijkse traditie in de schouw burg. Twee weken voor het begin van de carnaval nodigen we de nieuwe prins van De Piëlhaas, de vorst en de raad van elf uit om de voorstelling bij te wonen. Vorig jaar hebben we gekozen voor een voorstelling van De Nieuwe naar. Het werd een fantastische vond met een bijzonder enthou siast publiek." Dit jaar werd het carnavalscon cert door de Schouwburg Venray aangekondigd als verrassingscon cert. Een week voorafgaand aan de voorstelling wordt een tipje van de sluier opgelicht. De komst van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht staat daarbij syno niem voor kwaliteit. "Het carna valsconcert heeft zijn plekje vero- yerd bij cultuurminnend Venray. nerzijds door zijn formule, uziek en humor in een sfeervol le entourage, anderzijds door de walitcit van het gebodene. Met et orkest van de Koninklijke uchtmacht is die kwaliteit ook dit jaar weer gewaarborgd." In de voorverkoop zijn inmid dels meer dan 300 kaarten van de hand gegaan. Nu de naam van het orkest van de Koninklijke Luchtmacht bekend is, verwacht Anne-Cliristine Liebrand dat de overige kaarten voor de voorstel ling snel aan de man worden gebracht. "Inhoudelijk willen we niet teveel kwijt over de voorstel ling, maar het orkest van de Koninklijke Luchtmacht brengt een mix van licht klassieke en populaire muziek. Het orkest steekt die avond, heel bijzonder, traditionele Venrayse vastelaoves- nummers in een eigen jasje met speciale arrangementen. Alleen al die nummers, die eenmalig voor dit concert door het orkest zijn ingestudeerd, zijn de moeite waard om het concert bij te wonen. Daarnaast verlenen nog enkele solisten, grote namen, hun medewerking aan het program ma. Als een rode draad door de hele voorstelling loopt Neutjes Rang, een cabaretgroep die garant staat voor humor." Traditie tijdens het carnavalsconcert is ook de 'ceremonie protocol'. Naast het uitnodigen van de prins, die het concert opent, en zijn gevolg van De Piëlhaas wordt die avond ook de culturele plak uitgereikt. "Het carnavalsconcert ontpopt zich ieder jaar meer tot een echte opwarmer voor de vastelaovend. Een concert dat de muzikale car navalsliefhebber zeker niet mag missen. En een traditie die we ook zeker in stand zullen blijven hou den", aldus schouwburgdirecteur Liebrand. Kaarten voor het carna valsconcert zijn nog te bestellen via de kassa van de Schouwburg Venray, telefoon 0478-530999 (dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur), of via internet: www.schouwburgvenray.nl Cor en Mientje Kuijpers-Versteegen: "Gelukkig komen cle kinderen en kleinkinderen regelmatig bij ons aanwaaien. ook asperges en plukte ze aardbei en, "Dan nam ik de kinderen vaak mee naar het veld. Maar ik heb ook nog 24 jaar in de wasserij van het ziekenhuis gewerkt. Tot mijn zestigste." Cor begint te grijnzen. "Toen ik Mientje ontmoette, vertelde ze me dat ze de dochter was 'unne dikke boer'. Dat bleek ook te kloppen, letterlijk gezien dan. Want Bert Versteegen was een keuterboer met een .behoorlijke-buik. Hij was dik, maar. was ook maar een arm mens." Lachend: Eigenlijk heeft ze me toen mooi voor de gek gehou den..." VRIJE TIJD Hobby's hebben de twee altijd genoeg gehad. Cor was bijvoor beeld jarenlang een fervent visser en lid van 't Alvertje, De Roerdomp en een visclub in Milheeze. Maar hij had ook een andere grote hobby: fuchsia's. Hij was heel wat uurtjes in de kas ach ter hun woning aan de Hoenderstraat in de weer met het kweken en verzorgen van deze plant. "Puur uit liefhebberij. Ik heb nooit één plant verkocht", zegt hij. Toen ze een paar jaar geleden naar Venray verhuisden en gingen wonen in een fraaie woning van het appartementen complex Jerusalem, liet Cor zijn hobby's varen. "We hadden een tuin van 35 meter. Ik kon die niet meer onderhouden." OP VAKANTIE Cor en Mientje bewaren ook goede herinneringen aan hun vakanties met de kinderen. "We zijn jarenlang met mijn zus Nellie en haar man en kinderen op vakantie geweest in binnen- en buitenland. We hebben heel wat campings gezien. Het klikte gewoon, ook de kinderen konden goed met elkaar opschieten. De ene keer gingen we een week, de andere keer twee of drie weken. Ja, daar hebben we mooie herin neringen aan", zegt Cor. Maar ook de carnavalsdagen in Merselo zullen de twee nooit ver geten. Samen met de familie Versteegen een wagen bouwen, aan de optocht deelnemen en daarna de kroeg in. Cor en Mientje denken graag terug aan die tijd. "De eerste prijs hebben we vol gens mij nooit gewonnen, maar we hebben wél altijd ontzettend veel lol gehad", weet Mientje. Dansen is een grote hobby van Cor en Mientje. Al dansen ze niet meer zoveel samen als vroeger. Mientje neemt tegenwoordig nog wel geregeld deel aan activiteiten van de plaatselijke KBO, zoals volksdansen en zwemmen in De Sprank. Maar familiemensen als ze zijn, genieten ze toch nog altijd het meest van de komst van hun kin deren en kleinkinderen. Want inmiddels zijn ze al jaren opa en oma van Vijf kleinkinderen: vier meisjes en één jongen. "Gelukkig komen ze allemaal regelmatig bij ons aanwaaien" zegt Cor. "Als ze dat niet zouden doen, zou ik dat echt ellendig vinden. En mijn vrouw ook. Ja, van die bezoekjes kunnen we echt genieten." Cor en Mientje vieren hun gou den huwelijksdag vrijdag in beslo ten kring met familie, vrienden en bekenden. Wagemans in Geldrop en 24 jaar als loodgieter en verwarmings monteur bij Goedhart in Helmond. "Ik ken Helmond beter dan Venray. In Venray heb ik nog geen minuut als loodgieter gewerkt. Net als veel andere gezinnen in die tijd hadden ook wij het niet breed. We moesten hard werken voor weinig geld. Werken, werken, werken, om te zorgen dat we maar geen schul den kregen. En zo is het eigenlijk ons hele leven geweest: hard wer ken en niks overhouden." Hij kan er mooi over vertellen, over zijn werk en zijn ontmoetin gen met klanten. "Ik ben altijd graag loodgieter geweest. Het is een mooi beroep. Je komt bij veel mensen over de vloer en het werk is afwisselend. Ik heb jarenlang in de servicedienst gezeten en heb bijvoorbeeld ook de dakgoten van het ziekenhuis in Helmond gere pareerd. Ja, het is een leuk vak." Maar ook Mientje stak geregeld haar handen uit de mouwen om wat extra centen te verdienen. Voor hun trouwen werkte ze bij voorbeeld jarenlang als oppas voor de kinderen van bakker Janssen uit Well, maar later stak ze

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13