Circus Mök staat als een huis De Beksikana's winnen liedjesavond Ontbijt en boeremoes aete Inschrijven optocht Gratis entree vorstenhal Uitreiking eerste carnavalskrant Inschrijven kinderoptocht IC Boerenbruidspaaij Castenray Boerenbruidspaar 't Knölleke t Boerenbruidspaai De Keieschieters Carnavalstref Veltum Kinderliedjesf estiva Jeugdprins Robin Jeugdprins Heide Receptie prins Stephan Aldwieverbal Jeugdprins De Keavers Jeugdprins Merselo èk PEEL EN MAAS Donderdag 20 januari 2005 - Pagina Humor en dans van hoog gehalte Vastelaovesvereniging De Piëlhaas kan nu al terugkijken op een succesvolle editie van Circus Mök. Humor en dans van een hoog gehalte wissel den elkaar af, met als hoogte punten Die Twieë en Dizzy. Circus Mök had ook een hoog Venrays gehalte. Zelfs van de Deumese groep Zes stuks, die verrassend goed op de hoogte was van het reilen en zeilen in Venray. Door dit hoog Venrayse gehalte werden ook tal van Venrayse toe standen aan de kaak gesteld. Favo riet was dit jaar wethouder Emonts, op de voet gevolgd door zijn ex-collega Frits Ruijten. Voor al de act van Die Twieë, waarin Frank van Hout een kopie neer zette van wethouder 'Emonsie', zoals Kees Druiven in de figuur van Imam Alakin hem noemde. Het tweetal wist tal van lachsal vo's los te maken bij het publiek. Dat lukte ook vijf Deumese en een Oostrumse dame die de groep Zes Stuks vormen. Heerlij ke, platte humor doordrenkt met tal van Venrayse items en een hoofdrol van Toos die de, overi gens afwezige, burgemeester Waals op doldwaze wijze aan spoorde tot positieve actie. Positief was ook het debuut van Vlucht 5 met o.a. prins Richard en zijn adjudanten. De groep stond voor het eerst in Circus Mök en met hun rondvlucht boven Ven ray ontging de vrienden bijna niets. De Wiesneuze (gebroeders Weijs uit Leunen) waren voor de tweede keer in Circus Mök en hadden dit jaar de schouwburg zonder hun "trut" weten te vin den. Met tal van verrassende woordspelingen wisten zij op hun eigen droge wijze het publiek te In een bomvol en keigezellig Concordia werd afgelopen zater dag de 22e (2x11) liedjesavond van Vierlingsbeek en Groeningen gehouden, georganiseerd door Zanggroep Evergreen. In een hoog tempo kwamen de twaalf verschillende deelnemers op het podium. Allemaal met hun eigen geweldige liedje op een carnava leske manier gebracht. Het werd de jury en het publiek niet gemak kelijk gemaakt maar uiteindelijk had de vakjury vier genomineer den: De Niksige Heund, De Hen nen, De Beksikana's en Nie Nor maal. De laatst genoemde groep werd als jurywinnaar uitgeroepen met hun liedje Dröpke van Anne ke. Daarna was het de beurt aan het publiek. Bij hen kwam Nie Normaal op de derde plaats. De Hennen met het nummer Hen- nühteam eindigde op de tweede plaats en De Beksikana's - een groep die alle 22 keer meegedaan heeft aan de liedjesavond - eindig den op de eerste plaats met hun nummer Mien Vögelke. Zij moch ten uit handen van Prins Stephan d'n le de Wim Geurts Wisseltro fee in ontvangst nemen. Mensen die de boerenbrui loftvan begin tot eind mee wil len maken, moeten dit jaar in de foyer van de schouwburg zijn. Daar vindt het ontbijt en het 'boeremoes aete' plaats. Deelname hieraan is niet alleen weggelegd voor de boe renfamilie en de rest van het gezelschap. Nee, iedereen is welkom bij het ontbijt, alhoewel de kaarten voor dit festijn beperkt zijn. Dit heeft te maken met het aantal mensen dat de foyer kan en mag herber gen. Voor het ontbijt wordt de foyer ingericht met lange tafels en stoelen. Om zo veel mogelijk mensen toe te laten, worden er ook staantafels geplaatst Tijdens het ontbijt zullen vele genodigden de microfoon grijpen om het bruidspaar geluk, veel kindjes en een goede relatie met de boeren leenbank toe te wensen. Cadeaus zullen worden overhandigd. Vele liedjes zullen er worden gezongen en de nodige 'kwats' zal er wor den uitgekraamd, In café De Artiest wordt een kinderspeel hoek ingericht. Op het einde van de middag wordt het programma afgesloten en staat in cafe De Artiest de boe renmoes met worst voor de gas ten klaar. Kaarten voor het ontbijt kosten zes euro voor volwassenen en drie euro voor kinderen t/m 12 jaar en voor het boerenmoes eten vijf euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen t/m 12 jaar€ 2,50. Voorverkoopadressen zijn Siga- renhuis Jansen en Kantoorboek handel Van den Munckhof, beide in Venray. Kaarten zijn verkrijgbaar tot uiterlijk 3 februari 12.00 uur. vermaken. Sinterklaas overwintert dit jaar in Venray. Met deze act liet Asen- raynaar Geeraedts zien en horen waarom hij Limburgs kampioen is geworden. Traditioneel zijn de diverse dansacts in Circus Mök. Voor de pauze bracht de kindergarde in zomerse sferen een zomerse dans, gevolgd door de groep Waxx die een mooie en gevarieerde dans op verschillende countrynummers bracht. De dans van Dizzy Jazz- dance stak er echter met kop en schouders bovenuit. Deze groep lijkt jaarlijks een nog hoger 'Aal- smeer-gehalte' te krijgen: fraaie kostuums, mooie choreografie en een nagenoeg perfecte uitvoering maakten Dizzy tot een van de vele hoogtepunten van deze avond. Ook de opening van de groep Koffiedik, die als vrouwelij ke Raad van Elf de macht had gepakt in 2060 was verrassend. Vorst Fun kon deze machtsgreep echter niet waarderen en zette de dames weer met beide benen terug op de grond van 2005. Een goed begin is het halve werk.... Circus Mök was een verade ming voor de Venrayse vastelao- vesvierder, na de toch wel teleur stellende prinsenproclamatie van vorige week. Het was een avond waarop het publiek zich totaal niet verveelde... en dat is wel eens anders geweest. Gaat u carnavalsmaandag ook weer kijken naar de grote optocht iri Venray? Hou er dan rekening mee dat de optocht een halfuur eerder van start gaat: m 13.44 uur. Weet u trou wens wat nog veel leuker is Meedoen aan de optocht. Met een eigen idee, alleen of in groepsverband, voorbijtrekken aan 20.000 mensen langs de route. De commissie Optocht Bals van de Pielhaas heeft reeds alle voorzorgsmaatregelen getroffen om de grootste bonte stoet van het jaar aan Rooy te presenteren. Zij kan dat echter niet alleen en is natuurlijk erg afhankelijk van al die honderden deelnemers die ook dit jaar weer een keur aan ludieke ideeën de revue laten passeren. Ook jouw idee is van harte wel kom, deelname is gratis en als het erg leuk is kan je er nog een prijs mee winnen ook. Uiteraard is deel name al een beleving op zich. Hoe u dan mee kunt doen? U gaat zich gewoon inschrijven tijdens een van de drie inschrijfochtenden. Op de zondagen 23 en 30 januari zitten de leden van de commissie tussen 11.30 en 13 00 uur weer op u te wachten in café 't Upke aan de Grote Markt. Aan de vooravond van vaste- laovend vindt op zaterdag avond 29 januari het traditio nele vorstenhal van De Piëlhaas plaats. Alle dolle car navalsdagen staat het trio 2005 in de spotlights, maar op 29 januari om 20.11 uur zal het trio een stapje terug voor vorst Fun, het zal zijn avond wor den! De echte vastelaovesvierder mag dit feest in de wederom prachtig aangeklede sporthal De Wetteling natuurlijk niet missen. Bovendien is vanwege het 6x11- jarig jubileum de entree gratis. Vanaf 20.11 uur zijn de bont uitge doste carnavalsvierders, groepen, duo's en individuen welkom. Op dit bal geldt geen dresscodè en er wordt geen thema opgedragen. Neem enkel één woord in je ach terhoofd mee: vastelaovend. De gasten die het meest bijzonder voor de dag komen, maken kans op leuke prijzen: diverse waarde bonnen, beschikbaar gesteld door Venrayse ondernemers. Muziek wordt verzorgd door de Rooyse Hofkapel en diverse andere artie sten. Het leukste van dit bal mas qué is dat je niet weet wie er alle maal zijn en je dus veel sneller contacten leg Jong of oud, Piël haas of Piëlhazinneke, op dit bal is iedereen gelijk. D e grote verrassing is er pas bij het afnemen van de maskers na het grote défilé voorafgaand aan de prijsuitreiking. Dat wordt om 22.33 uur duidelijk, want dan gaan de maskers af. Wanneer u enkele jaren vol in het feestgedruis zat, maar daar nu wat minder van mee krijgt, kunt u natuurlijk toch even de sfeer komen proeven op dit intieme bal.. Het vorstenhal kenmerkt zich namelijk al geruime tijd door zijn knusse opzet. Leuke muziek uit de instrumenten van de Hofkapel en een feestelijke aankleding, maar geen springende en wild hossen de massa. Een mooi bal voor iedereen tussen de 18 en 88. Zondag organiseert de wijk- vereniging weer haar jaarlijkse carnavalsmiddag voor jong en oud in het wijkcentrum Veltum en wel van 15.11-18.30 uur. In de zaal kan de jeugd terecht voor diverse optredens (zang, buut, dans en playback), afgewisseld met carnavalsmuziek van de dj. Kinderen die willen optreden kunnen bellen met tel: 587007. Tevens worden er voor de leukst verklede kinderen weer enkele kleine prijsjes weggegeven. Waarschijnlijk komen ook de Vel- tumse jeugdprins Dion den Urste met zijn adjudanten, Raad van Elf en dansgarde van de Hazekeutel hun opwachting maken. Dit geldt eveneens voor de prinsen, prinsessen en Raden van Elf van beide Veltumse basisscholen. Terwijl de jeugd zich volop kan vermaken in de zaal, is het cafe-gedeelte van het wijkcen trum gereserveerd voor de ouders en andere belangstellen den. De entree voor deze carnavals- tref bedraagt slecht 1 euro voor leden van de wijkvereniging en 2 euro voor niet-leden. Op maandag 24 januari wordt in café 't Podium de nieuwe car navalskrant van De Piëlhaas gepresenteerd. Daarnaast wordt het felbegeerde en gevreesde Haöltere Pölleke uitgereikt. De avond begint om 20.11 uur. De eerste camavalskrant wordt maan dag uitgereikt aan prins Richard I en aan jeugdprins Dion. Het Haöl tere Pölleke gaat ook dit jaar weer naar iemand die in de ogen van de commissie een onvergeeflijke Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd organiseert de Hazekeutel dan ook op zondag 6 februari 2005 de kienderoptocht. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderop tocht kunnen zich aanmelden in Café 't Upke, op de zondagen voor carnaval: 23 en 30 januari van 11.30 tot 13.00 uur. Het thema dit jaar is Een reis rond de wereld. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverdeling bij de inschrij ving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. Je kunt ook met je klas, school of ver eniging deelnemen. De laatste kans om je te laten inschrijven is op carnavalszondag 6 februari tus sen 11.30 en 13 00 uur in de jeugd- tent op het Henseniusplein. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van de Hazekeutel met de het prinselijke trio, de vorst, de Jeugdraad van 11 en de Garde. Voor meer informa tie: telefoon 0478-582732 of http://www.hazekeutel.kamerooj.nl Afgelopen zaterdag is het jeugd- prinsenpaar van de Bliekers in Maashees bekend geworden. Al 22 jaar organiseert de basisschool de jeugdcarnaval. Dit jaar onder leiding van vorst Teun. Hij zal prins Robin en prinses Lisa met raad en daad terzijde staan. Als opvolger van jeugdprins Patrick I is uitgeroepen tot nieu we Jeugdprins: Patrick II (Poels). Hij wordt bijgestaan door jeugd- vorst Chris (Hermans) en jeugd- nar Rien (Janssen). Jeugdprins Patrick II is de zoon van Annie en Bart Poels van de Lemmenweg. Patrick zijn hobby's zijn: alles wat met tractoren te maken heeft, bui ten spelen en werken en gitaar spelen. Hij gaat samen met zijn gevolg en alle Hedsbuülen en Hedsbuülinnekes er een onverge telijke carnaval van maken onder het motto: As jeugdprins van dit jaor, bin ik dor hieëlemól vur klaor. Zet ow zörg an de kant, en kom allemól nor ut Hedsbuü- leland. Prins Stephan d'n urste van car navalsvereniging De Keieschieters uit Vierlingsbeek en Groeningen houdt op zaterdag 22 januari vanaf 20.11 uur receptie in zalen centrum Concordia in Vierlings beek. Op zaterdag 22 januari is er in De Perdsstal in het Veulen het ald wieverbal. Aanvang is om 20.11 uur. Er zijn prijzen voor de mooist verklede eenling, paren, grote en kleine groepen. Bij CV De Keavers is afgelopen zondag Rico Kersten uitgeroepen tot jeugdprins Rico d'n 1 van de Keavers. Hij zal samen met jeugd- vorst Niels (v.d. Brand voorop gaan met de jeugdcarnaval. Jeugd prins Rico d'n 1 zal met zijn leus: Laat het bier maar vloeien, en de muziek maar schallen, want met prins Rico gaan we deze carnaval flink knallen. De jeugd aanvoeren. De jeugdprins van de Merselose Zagewetters is Glenn Gielens geworden. Aan zijn zijde koos hij als nar.Rik Bouten. Ze spelen bei den in hetzelfde voetbalteam.en dat blijkt ook uit zijn motto 'op het veld haldé wèèj nöw ös gemak.... went dèès daag gaon wèèj same mit owlie uut ös dak...!' Ze houden receptie op vrijdag 4 februari in het clubhuis van SV Merselo, aanvang 19.41 uur. Zitting Zagewetters De Zagewetters hebben komende vrijdag en zaterdag weer hun jaarlijkse zittingsavon den in het Verkeshuus, de Kar- menaajvisiete's ook dit jaar treden weer vele plaatselijke artiesten op die op verschillende manieren laten zien wat ze in hun mars heb benTiswa; Gewoon Half, Hof dames, Happy Sound, Winnaar school-playbackshow, Tieske en Theike en de avond wordt muzi kaal verzorgd door hofkapel de Rosentaler Ook zal uiteraard Prins Lambert III, Prinses Mieke en nar Paul hierbij aanwezig zijn. De presentatie is ip handen van vorst Frans en traditie getrouw zal onder de pauze door de hofdames weer karmenaaj op krentebrood worden aangeboden. De avond begint om 19.30 uur en de zaal gaat om 18.45 uur open. blunder of stommiteit heeft begaan. De avond zal verder opgeluisterd worden door de Pretband en diverse artiesten van de nieuwe jubileumcd. Zoals ieder jaar wordt het een ontspan nen, gezellige avond waarbij iedereen uitgenodigd is en gratis binnen kan. De krant kan men na afloop direct meenemen om van alles op de hoogte te zijn: van alle hoogheden van dit jaar, de humor en de vele prachtige fotocollages. Öp carnavalsdinsdag 8 februari wordt in de Schanseschop in Cas tenray het boerenbruidspaar 2005 in de onecht verbonden. Het paar wordt dit jaar gevormd door Wiel van Mazeren Boerken Harry en Angelique van Krai Drika zienen Huub en KocherS zien Nellie oftewel Wiel en lique Friesen. jeu Staf onli als 1 Tijdens de liedjesmiddag zijn Annelies van Toor en Theo Pou- wels uitgeroepen tot boeren bruidspaar van carnavalsvereni ging 't Knölleke in Leunen. Annelies en Theo zijn beiden lid van tennisvereniging LVH, die Uer( jaar het uitkomen voor haar re^e je ning nam. Annelies en Theo w^am( den op carnavalsdinsdag 8 febi(je j ari om 16.00 uur in de Brink^e Leunen in de onecht verbondefongt Jos en Wilma van Boekei vor men het boerenbruidspaar 2005 van Vierlingsbeek en Groenin gen. Als Jos, zoon van Bert en Drika, opgegroeid als Leppen- bemmel tussen de snewbulten en Wilma, dochter van Tien en Tony, opgegroeid als Plekkerin- neke op de Mullumse Hei, zullen zij op carnavalszondag 6 februari in Zalencentrum Concordia in Vierlingsbeek in het (on)echt worden verbonden. Op die dag zullen ze met z n allen het bi renbruidspaar, jeugdprins prins thuis ophalen. De stoet v< trekt om ongeveer 11.00 u vanaf Concordia en zal word begeleid door Harmonie De H leving en dansgarde De Bék Klinkertjes. Om 12.11 zal op h Vrijthofplein de BCL-vlag do prins Stephan worden gehese Dan kan het feest beginnen. 0 13.11 uur beginnen ze met boerenbruiloft. Op zondag 30 januari organi seert de jeugdvastelaovendvereni- ging De Hazekeutel het Limburgs kinjer vastelaovend leedjesfestival 2005. De aanvang is 14.11 uur en de zaal is vanaf 12.00 uur open. Naast basisschool de Flierenfluit met 'mit Vastelaovend' en Floor en Lotte Koonings (Ysselsteyn) met 'Ik wil dansen' zitten uit regio regio Noord-Limburg Bas van de Beuken en Dirk Jeurissen uit Horst met het liedje Lache, en de Sevenumse school De Krullevaar met Vastelaovesmachien in de finale. Daarnaast dingen liedjes uit Venlo, Blerick, Belfeld, Horn, Maastricht, Heerlen en Schimmert mee naar de hoofdprijs. Aange zien er maximaal 2300 personen mogen worden toegelaten moet iedereen een entreebewijs heb ben. De kosten voor dit entreebe wijs zijn drie euro. Kinderen die op de basisschool zitten kunnt gratis een entreebewijs aanvi gen. Entreekaarten kunt u besti len door een mail te sturen na KVL@pielhaas.nl Vermeld duidelijk uw naam adres en de hoeveelheid grai entreebewijzen en/of betaalt entreebewijzen u wenst te he ben. Kinderen in basisschoollet tijd hoeven niet te betalen ma moeten wel een kaartje bestelle Het aantal aangevraagde betaal|l entreebewijzen worden u pas taf gezonden nadat u het verschuldf de bedrag van drie euro p( entreebewijs hebt overgemaal Tij< op rekening 1400.25.219 te naval: Stichting De Hazekeutel inzallersw KVL 2005. De entreebewijzt gerot (betaald en gratis) zijn ook te vc prins krijgen te verkrijgen bij Interto; Hij w in Venray.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 10