Verstraaten an Haren, 'partners in en business' Themadag over implantaten Ciro Stamper stopt in het onderwijs Grootvader vertelt Peelsagen Limburgs bedrijfsleven aangenaam maar minder krachtig Stress en burnout ^HL«j?ï®XyW Uitslag kleurwedstrijd Gallus/Café de tijd Geslaagd Niets! Jongerenkoor Oirlo zoekt nieuwe leden! Rooyse VK Carnavals concert Toon Hermans Huis H.V. Manual De Springplank 'I Avond paardenvoeding in de praktijk Volleybalclub Set Up I JpEEL EN MAAS Donderdag 13 januari 2005 - Pagina 7 Willems Tandtechniek houdt op zaterdag 15 januari van 13.00 tot 16.00 uur een thema-middag over implantaten. Iedereen die een oplossing wil voor loszittende kunstgebitten, kronen en/of brug gen is deze middag welkom. Willems Tandtechniek is sinds 1994 gevestigd in Venray. Daarnaast is bij Willems een tan dartsenpraktijk en Dental Lab ondergebracht. Alle facetten van de tandheelkunde zijn bij Willems onder een dak verenigd. Patiënten kunnen dan ook voor de meest uiteenlopende behande lingen. Zo werkt het Dental Lab met de modernste apparatuur en kan men er terecht voor volkera- mische kronen en producten van NobelBiocare implantaten syste men. Veel mensen met een onder gebit hebben een probleem met de stabilisatie hiervan. Problemen doen zich met name voor bij lachen, kauwen en praten. Implantaten kunnen daar een einde aan maken. Tijdens de informatiemiddag zal een implan- toloog spreken over het plaatsen van implantaten. Deze beschikt over vele jaren ervering en is een geregistreerd lid van de NVOI (Nederlandse Vereniging voor Orale Implantologie) met als spe cificatie paradontologie. Daarnaast zal die middag een pre ventie-assistent een presentatie houden over mondhygiëne en aanverwante producten. Binnen de organisatie van Willems Tandtechniek, gevestigd aan de Patersstraat, zijn tandartsen, implantologen, een paradonto- loog, een preventie-assistente en een klinisch tandtechnicus werk zaam. Willems kent geen lange wachttijden en werkt voor alle verzekeringsmaatschappijen Binnenkort stopt de heer Ciro Stamper (docent Engels), een gewaardeerd medewerker van het Raayland College, met zijn werk zaamheden in het onderwijs. Na 40 jaar in het onderwijs werk zaam te zijn geweest, gaat hij zijn vrije tijd invullen met o.a. salsa- dansen en reizen. Hij heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze ingezet voor leerlingen en collega's. Hij was achtereenvolgens werkzaam op Aruba, op Scholen gemeenschap Marianum en het Raayland College. Op vrijdag 14 januari om 15 30 uur in de aula gebouw A van het Raayland College biedt het Raayland College familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om afscheid te nemen en hun dank voor zijn inzet, betrokkenheid en collegiali teit over te brengen. 06 555 OOI 71 - (0485) 44 78 58 ZaalvoetbalvereningingGallus/ café De Tijd heeft ook dit jaar kerstbomen verkocht om de club kas te spekken. Iedereen die een kerstboom kocht, mocht aan de kleurwedstrijd meedoen. Winnaars leeftijdscategorie 1 t/m 3 jaar: 1. Glenn Duijf (3 jaar) 2. Peun Vollenberg (3 jaar) 3 Eva Laurensse (2 jaar). Winnaars leef tijdscategorie 4 t/m 6 jaar: 1Bas Creemers (6 jaar) 2. Mark Steeghs (5 jaar) 3 Sofie Jeuken (5 jaar). Winnaars leeftijdscategorie 7 t/m 10 jaar: 1. Nicky Teunissen (9 jaar) 2. Maarten Steeghs (7 jaar) 3 Sanne Creemers (8 jaar). D.m.v. loting zijn er nog vijf troostprijzen getrokken. De winnaars van deze prijzen zijn; Kelly Baarslag, Jesse Willems, Silke Verblakt, Rens Franssen en Vince van der Cruijsen. De prijzen worden a.s. vrijdag naar de prijswinnaars gebracht. met als thema stress burnout. De avond vindt plaats van 20.00 uur tot 22.00 uur in zalen- en con ferentiecentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. Entree is gratis, reserveren is wel noodza- kelijk.U bent van harte welkom. Voor meer informatie en reserve ring, Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid: tel: 0478-527066 of per e-mail: igg@ggznml.nl Stress is gezond, het hoort bij ons leven en komt bij iedereen voor. De problemen ontstaan ech ter wanneer de draaglast groter wordt dan de draagkracht en deze overbelasting lange tijd aanhoudt. Mensen in deze situatie putten zichzelf alsmaar verder uit. Hoe groter de uitputting, hoe erger de klachten worden. Een langdurige overdosis stress kan overspannen maken. En soms is deze overbelas ting zo groot dat rust alleen niet meer helpt. Dan kan er sprake zijn van burnout of opgebrand zijn. Stress en bumout zijn belang rijke gezondheidsproblemen. Iedereen kan er per slot van reke ning last van krijgen. Maar liefst 12 op de 100 bezoeken aan de huisarts hebben te maken met stressklachten. Dus is het van groot belang overbelasting tijdig te herkennen en aan te pakken. Wilt u graag meer informatie, tips of adviezen? Maandag 24 januari 2005 organiseert het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid een informatieavond Tijdens lange winteravonden bij smeulende turven vertelden grootvaders sterke verhalen die in de volksmond bewaard zijn geble ven. Ze worden nog maar spaar zaam verteld. Theo Janssen uit Sevenum verzamelde meer dan honderd sagen en volksverhalen en bundelde deze in boeken Reizen door de oude Peel, deel 1 en deel 2. Het derde boek is in bewerking. De auteur tracht het leven en werken van de Peellander van weleer in woord en beeld te brengen. De boeken zijn echter niet het eindproduct. Reeds eerder verscheen een audio-cd Een sagen en verhalen- tocht door een Peelparadijs. Over enkele weken zal de audio- cd De Peel, een poel vol sagen en volks verhalen, gereedkomen. Deze zal dan toegezonden worden aan al diegenen die boek 2 bij voorinte kening gekocht hebben. Deze audio-cd werd ingesproken door Theo Janssen. Het is het verhaal van de Peel, het duistere land. De recreatieve waarde van deze stil le, ruige natuur voor de bevolking was negatief, afschrikwekkend, woest en onherbergzaam. Vooral in donkere nachten was het land leeg. Vrijwel geen enkel menselijk wezen waagde zich in dat onland. De woeste gronden waren het domein van de duisternis, het eenzame oord van moerasgassen, nevelsluiers, vuurvliegjes en vele mysterieuze verschijnselen en wezens. Als het avond werd, vulde het lege land zich met duis tere wezens. Er waren spookha- zen met slechts drie poten. Paarden die zonder kop door het veld draafden, of er spookte de grieze merrie. Dan kwamen de erdmennekes uit hun holen. In de Peel moet sprake zijn geweest van overbevolking van dit soort duis tere wezens. Naarmate de nacht ouder werd was deze gevuld met bijzondere geluiden. In de kerst nacht klonken uit alle delen van de Peel de verzonken, ongezegen de klokken die de duivel in ven nen en moerassen had gedon derd. Onlangs is Marloeke van der Kruijf geslaagd voor het doctoraal examen Internationale bedrijfs kunde aan de economische facul teit van de universiteit van Maastricht. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Het jongerenkoor uit Oirlo, het Jonge Garde Koor, bestaat uit meiden en vrouwen tussen de 15 en 25 jaar, waarvan lang niet iedereen in Oirlo woont. Het koor bestaa inmiddels al bijna 23 jaar. De leden zingen met name recen te en wat minder recente popmu ziek van bijvoorbeeld Krezip, Diana Ross, U2, Van Dik Hout enVolumia. Daarnaast zingen, ze. filmmuziek en muziek die door de dirigent voor ons geschreven wordt. Ook hebben ze een uitge breid kerstrepertoire. De meeste muziek die ze zingen is Engelstalig. Daarnaast zingt het koor veel Nederlands, maar soms ook Frans, Duits of zelfs Afrikaans! Het koor repeteert op woensdag van 19.00 tot 20.00 in de kerk van Oirlo. De repetities beginnen bijna altijd met zangoe feningen.. Daarnaast heeft het koor natuurlijk nog regelmatig optredens en activiteiten Als je interesse hebt om bij ons koor te komen, kun je woensdag 12 janu ari en/of woensdag 19 januari vrij blijvend komen kijken én meezin gen. Je kunt ons op die manier goed leren kennen. Als je vragen hebt kun je deze stellen op 12 of 19 januari, maar je kunt ze ook mailen: jongegardekoor@hot- mail.com. Tot 12 en/of 19 januari! 15-01 Wedstrijden Wetteling 12.15-20.00 uur 12.45 MB1H Rooyse V.K.l - VEL DEN 1 MC1G Rooyse V.K.l -FLAMIN GO'S 1 JC1C Roovse V.K. 1 -SKUNK 2 14.30 D4E Rooyse V.K.3 -FLASH 2 MB1G Roovse V.K. 2-FLASH 1 JB1D Rooyse V.K. 1-METERIK 1 16.15 D4E Rooyse V.K.4 - MVC'64-4 JB1C Rooyse V.K.2-FLAMINGOS 3 MC1H Rooyse V.K.3-AVANCE 2 18.00 D3D Roovse V.K.2-AVANCE 3 H4D Rooyse V.K.2 -ASTERIX 2 H2C Rooyse V.K.l-HAVOC 2 16-01 Wedstrijden De Wetteling A. 10.00-12.30 Rooyse V.K. 1 HV - SET POINT Rooyse V.K.2HV-AVOC 1 Circulatie 3N6B Rooyse V.K.l en Rooyse V.K. 2, 3 wedstrijden 1 veld taken Dames 2 Verkeerd rekeningnummer In het artikel over de tienjarige Mèlanie Hendriks uit Ysselsteyn, die lijdt aan de ziekte NF, is per ongeluk een verkeerd rekening nummer vermeld van de Stichting Marco in Elsloo. Het juiste giro nummer van de Stichting Marco Limburg in Beek is 59-85.12.683. In verband met een uitzending over de tsunami in Azië is de uit zending van Vinger aan de Pols, waarin aandacht voor Mèlanie Hendriks, verplaatst naar woens dag 2 februari. De uitzending zou oorspronkelijk woensdag 12 janu ari (gisteren) zijn geweest. Op woensdag 2 februari om 20.00 uur geeft het Harmonie Orkest Noord-Limburg haar jaar lijkse carnavalsconcert in 't Gasthoês in Horst. Zij doet dat weer in eendrachtige samenwer king met CV D'n Dreumel. Het orkest heeft zich verzekerd van de medewerking van een aantal artiesten, zoals de De Sjanellekes uit Venray, het damesduo MaDame en Thijssen, Thijs Co. Het HONL zal zorg dragen voor de muzikale omlijsting van speci aal voor deze gelegenheid gese lecteerde melodieën, daarin bijge staan door haar eigen zangsolisten Marjolein Kuenen en Theo van Kollenburg. De entree is vijf euro. In het Toon Hermans Huis, een (inloop)huis voor mensen met kanker en hun naasten, wordt op dinsdag 18 januari om 14.00 een lezing gehouden door P. Vroegop, klinisch en GZ-psycholoog/psy- chotherpeut, met als titel: 'Kanker en het Sneeuwwitje motief. Kanker, een uitdaging?' De lezing is gebaseerd op erva ringen met patiënten voor wie de ziekte een impuls betekende om bij zichzelf stil te staan, waardoor een verandering in hun leven ingeluid werd. Psychologisch tot (meer) leven komen. De spreker ordent zijn ervaringen aan de hand van thema's van het sprook je van Sneeuwwitje. U vindt het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat 4la in Venlo. U kunt zich tot één week voor aanvang van de lezing (gratis) aanmelden via 077-3211433. Uitslagen Heren A-HBS 18-22 Dames A-VIOS 16-13 Hercules-Dames B 12-10 Swalmen-Meiden C2 13-8 Rapiditas-Dl jeugd 1-7 Programma 15/16 januari: 15-01: Swift 2000-Meiden Cl 11.00 Roermond 1601: Sporthal de Weert: D 2 jeugd-Explosion 1 13.00 D 1 jeugd-Loreal 1 14.00 Dames B-Leudal2 15.00 Jongens B-Loreall 16.00 Uitwedstrijden: Yestal-Meiden C2 11.15 Melick Wittenhorst-Jongens C 12.05 Horst VIOSl-Heren A 16.25 Heythuizen Brunssuml-Heren sen. 14.45 Brunssum Donderdag (vanavond) kastje kij ken voor de kinderen van de groe pen 4 en 5. van 18.30 tot 20.00 is er een film uitgezocht, waarvan Liz zegt: een vette film over een vette kat. De uitslag van de afgelo pen donderdag gehouden kaar spelletjes is: 1. Dlawar Jabbari 18 p.; 2. Ruud Vrenken 17 p.; 3- Roel Pelzer en Danny v. Hees 16 p. Zondag kampvergadernig voor de leiding die mee gaat. Aanvang 18.30 in het clubgebouw. Maandag van 18.30 tot 20.00, club voor de kinderen van groep 3. Het programma is nog niet bekend, dat wordt een verrassing. Dinsdag clubavond voor de jeugd van de groepen 6.7,8 en de schoolverlaters, van 18.30 tot 20.00 worden er kimspelen gehouden: hoorkim, zienkim, ruikkim, proefkim en voelkim. Aansluitend .programmavergade ring voor de leiding van de dins- daggroep. Volgende week donderdag: knut selen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Eveneens op don derdag: vergaderingen van Rollebol in Oostrum. De delegatie vertrekt om 20.15. De audio-cd De Peel, een poel vol sagen en volksverhalen brengt u terug naar dit duistere land van weleer. Het werd een schitterend hoorspel waar de verteller wordt onderbroken door mysterieuze geluiden, jankende honden en j huilende weerwolven. Waar in najaarsnachten de storm het zware gewei der bomen beweegt en zwiepende regenvlagen de heide striemen. Dan is het niet geraden op stap te gaan. De reeds verschenen audio cd Sagen- en verhalentocht door een 1 Peelparadijs is als reisverhaal te lezen in Reizen door de oude Peel deel 1. U kunt tot 1 februari nog intekenen voor beide audio-cd's. Indien u 20 euro overmaakt op I rekening 14 19 21 285 t.n.v, Janssen Winkelmolen BV in 'i Sevenum worden beide cd's met een winkelwaarde van 25 euro - toegezonden. Wilt u meer weten over het peelproject bezoek dan de websi- i te www.peelverhalen.nl Dhr. Ir. Rob Krabbenborg, werkzaam als nutrionist bij PAVO/Equiral, zal vrijdag 28 janu ari actuele en praktische zaken rondom paardenvoeding in de praktijk behandelen. Voor goede prestaties van uw sportpaard is goede voeding van groot belang. Maar wat is goede voeding? Waar moet u op letten? Wat is de (on)zin van paardenvoeding? Er zal ingegaan worden op het natuurlijk eetgedrag van het paard, het verteringsproces van het paard en de voeding van het sport- en recreatiepaard. Tijdens en na afloop van deze presentatie is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Na afloop is er gele genheid voor gezellig napraten onder het genot van een drankje. Verder zal er een loterij plaatsvin den. De toegang van deze interes sante avond is gratis en zal gehou den worden in het gemeenschapshuis van Vortum- Mullum (bij de kerk), ST. Cornelisstraat 20. De avond begint om 20.00 uur. Geïnteresseerden kiinnen zich opgeven bij mw. Monique Ernst: monique.erast@hetnet.nl of tele fonisch: 0485-572319. PEEL EN MAAS een abonnement waard i Datums om te onthouden: 22 jan.: winteractiviteiten heren recr.; 13 feb. vierde bekerronde; 19 mrt. Potgrondactie. Uitslagen: MCl-Aevevo 2-0 MCl-Dros/Altemo 0-2 MC 1-VTC Woerden 0-2 Vokon 2-heren recr. 3 0-4 Dames 3-Olsredlem 3 0-4 Wedstrijden zaterdag 15 jan.: Heren-BVC Holyoke 17.00 Dames 1-Energo 17.00 Dames 2-Activia 2 19.00 Dames 3-Athos 2 19.00 Dimes 5-Montagnards 2 19.00 Wedstrijden zondag 16 jan.: Jeugd: MB-Holyoke 2 12.30 3 MCl-meerlo 12.30 MC2-Baarlo 12.30 v. 11.30 Niveau 6 in Horst 15.00 v. 14.15 Niveau 5 Broekhuizenvorst 12.00 v. 11.15 Niveau 4 Broekhuizenvorst 10.30 v. 9.45 Wedstrijden recreanten: heren op zondag 16 jan.: Heren 1-SDW 10.00 WT-heren 2 10.30 Heren 3-Athos 2 10.00 Heren 4-Vokon 2 10.00 Dames: Donderdag 20 jan.: Dames 4-Pansign 4 20.30 Vrijdag 21 jan.: Velden 3-dames 3 20.00 r Op vrijdag 14 jan. wordt de derde ronde van de beker gespeeld in sporthal Trianon, St. Sebastiaanstraat 2 in Stevl: Holyoke-DRl 20.30 VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland-nl 5 Kg Karbonade 3,50 p/kg 5 Kg Schnitzels 3,50 p/kg 5 Kg Verse worst 3,50 p/kg 5 Kg Gehakt 3,50 p/kg 5 Kg Varkenslappen 3,50 p/kg 5 Kg Speklappen 3,50 p/kg 5 Kg Poulet 3,50 p/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil ixe keuke m2, entre nvaardin Norbert van Haren van het gelijknamige autobedrijf aan de Raadhuisstraat mocht zaterdag de sleutels van vijf tien Fords van het model Transit Connect overhandigen aan Piet Verstraaten. Daar naast werden ook nog drie Mondeo's overgedragen. Verstraaten is onlangs gestart met een koeriersdienst onder de naam Verstraaten Express. De Transits zullen voor dit bedrijf ingezet worden, de Mondeo's voor het personen vervoer. "Wij gaan voor een grote logis- tieke dienstverlener in Venlo een 24-uurs expressdienst onderhou- den", laat Geert-Jan Verstraaten weten. "Dit houdt in dat wij conti- f nu bereikbaar zijn om onderdelen i met spoed te distribueren in de I Benelux, Duitsland en Frankrijk Wij halen na een 'call' deze onder- delen binnen een halfuur op in I Venlo en bezorgen die binnen respectievelijk twee,vier en acht uur bij de betreffende klant." In totaal gaat het daarbij om 2,5 mil joen kilometers op jaarbasis; er gaan circa dertig arbeidsplaatsen mee gepaard. De auto's worden uitgerust met een geavanceerd navigatie- en telefoonsysteem. "Daardoor weten wij altijd waar de zendingen zich bevinden", aldus Verstraaten. Verstraaten koos bewust voor de Transit Connect. "Wij hebben in het verleden al vaker met Ford en Van Haren ervaring gehad, tot onze grote tevredenheid", vertelt Piet Verstraaten. "Vooral de servi ce is zeer belangrijk voor ons. Daarnaast is de Transit Connect de ideale auto voor onze koeriers diensten." Dat laatste kan Norbert van Haren alleen maar onderstrepen. "De Connect is niet voor niets 'Van of the year 2003' geweest. Het is een zuinige en zeer betrouwbare wagen", aldus Van Haren. Bovendien gaat Van Haren het beheer en onderhoud doen van het hele wagenpark van Taxi Verstraaten. "Dus niet alleen voor de Ford-wagens, maar ook. de diverse Mercedes personenwa gens en busjes komen bij ons in het onderhoud. Hiervoor doen wij op het gebied van kennis, gereedschap en software de nodi ge investeringen om Verstraaten ook op deze wagens die kwaliteit te kunnen leveren die het van ons gewend is." Overigens gaat Van Haren auto bedrijven binnen niet al te lange tijd verhuizen. "In maart wordt gestart met de bouw van een nieuwe, moderne garage op Keizersveld, nabij de oprit van de A73", meldt Norbert van Haren. Van Haren had dit perceel reeds tien jaar geleden in eigendom maar door diverse oorzaken wordt nu pas met de bouw begonnen. De planning is dat dit najaar het autobedrijf verhuist. Welke invulling aan de huidige garage wordt gegeven is nog niet bekend. um val ccrd ei moder e begai Het Limburgse bedrijfsleven roept bij zowel ondernemers als consumenten een aange naam gevoel op. 'Actief en 'krachtig' zijn beelden die minder goed passen bij het imago van Limburgse bedrij ven. Van de grootste Limburgse bedrijven en instel lingen is de Universiteit Maastricht de favoriete werk gever en is DSM de beste Limburgse onderneming om zaken mee te doen, om in te investeren én het bedrijf met het beste economische toe komstperspectief. Van zichzelf vinden bijna alle Limburgse bedrijven dat ze (zeer) betrouwbaar en flexibel zijn. Twee op de vijf werknemers vindt dat het bedrijf waar men werkt geen sterke managers en leiders heeft. Dit blijkt uit de resultaten van de Barometer Economie Limburg (BEL) die in december 2004 is gehouden onder Limburgse bedrijven en Limburgse huishou dens. De BEL verschijnt ieder kwartaal en is een initiatief van de beide Limburgse Kamers van Koophandel. Naast de gebruikelij ke conjunctuurvragen is dit keer speciale aandacht besteed aan het thema 'imago van het Limburgse bedrijfsleven'. Limburgse onder nemers is gevraagd het Limburgse bedrijfsleven in het algemeen te beoordelen op twaalf kenmerken. Hoewel op vrij veel kenmerken neutraal is geantwoord - men heeft veelal geen idee of geen dui delijk beeld - scoort het Limburgse bedrijfsleven het hoogst op de kenmerken vriende lijk, goed, plezierig, klein en zacht. 'Sterkte/kracht' is een beeld waarmee ondernemers het bedrijfsleven minder associëren, gezien de lagere scores op groot, sterk, zwaar en hard. Bij het beoordelen van het eigen bedrijf antwoordden onder nemers veel minder neutraal dan bij het algemene imago. Het eigen bedrijf wordt vooral gezien als betrouwbaar, flexibel, open, slag vaardig, aardig, ruimdenkend, zelfbewust en modem in plaats van onbetrouwbaar, inflexibel, gesloten, bureaucratisch, wreed, kleinburgerlijk, niet zelfbewust en ouderwets. Ondernemers is tevens gevraagd hun eigën bedrijfsbeleid te beoordelen. Hieruit blijkt onder meer dat vol gens eigen zeggen bedrijven niet sjoemelen met cijfers in de boek houding of het jaarverslag, kwali tatief hoogstaande producten en diensten leveren, goed opgeleide medewerkers in dienst hebben, en haar klanten en markten goed kennen. Het innovatiegehalte wordt het minst goed beoordeeld. Tenslotte is aan Limburgse onder nemers een drietal vragen voorge legd die betrekking hadden op de 50 grootste Limburgse bedrijven en instellingen gemeten naar per soneelsomvang. Op de vraag "Met welk bedrijf/instelling zou u het liefste zaken willen doen?" resul teert de volgende top 5: DSM, Océ, Vodafone, ABP en Universiteit Maastricht. Op de vraag "Wat zijn de beste bedrij ven/instellingen om in te investe ren?" was DSM wederom nummer één, op redelijke afstand gevolgd door respectievelijk ABP, Sabic, Vodafone, en Océ. De bedrijven/instellingen die volgens Limburgse ondernemers de beste economische toekomstperspec tieven hebbem zijn achtereenvol gens DSM, Vodafone, Sabic, ABP en Essent Energie. UNIVERSITEIT MAASTRICHT Evenals de ondernemers is ook de Limburgse consumenten gevraagd het Limburgse bedrijfsle ven in het algemeen te beoorde len aan de hand van dezelfde twaalf kenmerken. Dit heeft gere sulteerd in een nagenoeg gelijk beeld als bij de ondernemers. Ook consumenten zijn neutraal ten aanzien van veel kenmerken en de meest duidelijke uitspraken geven aan dat men het Limburgse bedrijfsleven in het algemeen typeert als vriendelijk, plezierig, goed, klein en zacht. Kortom, het bedrijfsleven roept een aange naam gevoel op, maar niet zozeer een gevoel van actief/uitdagend en krachtig. Aan de consumenten met een baan in Limburg is gevraagd het bedrijf of de instelling waar zij werkzaam zijn te beoordelen. Uit de resultaten blijkt dat redelijk vaak de neutrale middencategorie is ingevuld en dat de meest duide lijke uitspraken erop wijzen dat werknemers het bedrijf of de instelling waar ze werken eerder typeren als betrouwbaar, milieu bewust, veilig, zelfbewust, resul taatgericht, aardig, modem, dyna misch, flexibel, open ruimdenkend dan als onbetrouw baar, niet milieubewust, riskant, niet zelfbewust, procesgericht, wreed, ouderwets, statisch, inflexibel, gesloten en kleinbur gerlijk. Vervolgens is werknemers gevraagd hoe ze het beleid van hun werkgever beoordelen. Ze geven aan dat hun werkgever niet sjoemelt met de cijfers in de boek houding of in het jaarverslag, kwalitatief hoogstaande produc ten en diensten levert, en goed opgeleide en gemotiveerde mede werkers in dienst heeft. Er zijn meer medewerkers het oneens dan eens met de stelling dat het bedrijf sterke managers en leiders heeft. Het innovatiegehalte van het bedrijf wordt niet al te hoog bevonden. De Universiteit Maastricht is de meest favoriete werkgever vol gens de Limburgse werknemers. Dit blijkt uit de antwoorden op de vraag bij welk van de qua perso neelsomvang 50 grootste bedrij ven of instellingen in Limburg zij het liefste zouden willen werken Na koploper Universiteit Maastricht wordt het Academisch Ziekenhuis Maastricht het vaakst genoemd als meest favoriete werkgever gevolgd door respec tievelijk ABP, DSM Limburg en Rockwool. De top 10 wordt gecompleteerd door Hogeschool Zuyd, Vodafone, Gemeente Maastricht, Océ. De Limburgse Kamers van Koophandel zijn van mening dat de BEL-resultaten duiden op een zekere behoudendheid bij het Limburgse bedrijfsleven. Om vol doende concurrentiekracht te behouden, zullen bedrijven toe komstgericht moeten opereren. Dit betekent veel aandacht voor innovatie en actief de markt bena deren, hetgeen doorvertaald moet worden in de bedrijfscultuur. Echter, dit vereist krachtig leider schap en juist op dit aspect scoort het Limburgse bedrijfsleven vol gens werknemers minder goed. Het 'aangename' imago van het Limburgse bedrijfsleven mag niet lijden tot genoegzaam achterover leunen, aangezien dit niet de juis te voedingsbodem is voor innova tie en marktgerichtheid. apparat

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7