Vastelaovend j gnes Kuijpers de este knuppel Inschrijven I carnavals optocht Jeugdboeren- bruidspaar De Hazekeutel Jeugdtrio 't Dartele Veulen Bram en Maartje Prins en jeugdprins Huizen adjudanten Nico j< en Geert versierd i Boerenbruidspaar Huibuuke Sub Matris Tutela Computerclub Regio Venray 't Zandakker Venrode Gregoriaans koor KBO-nieuws Reuma Ars Musica Bandelieren Het Zonnelied vereniging Confetti Kamerkoor Contrast Opanka Zangers van St. Frans En Bloc Euterpe Venrays Mannenkoor St. Petrus Banden Receptie prins Coen BEZORGEN? Ma. 17 jan. 18.15 samenspel- jgroep; 18.45 Leerlingenorkest; '20.00 repetitie orkest. Wo 19 jan. 18.30 leerlingen tamboerkorps I9.3O Repetitie tamboerkorps Agenda januari: 20 jan. Bestuurs vergadering. De Computerclub Regio Venray houdt op vrijdag 14 januari weer een bijeenkomst voor al haar leden. De avond vindt plaats in wijkcentrum Veltum aan de Vel- tumse Kleffen 62b. Ook wanneer geen lid bent van de computer club en met vragen of problemen zit omtrent uw pc, kunt u onze clubavond bezoeken. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Tel. 06-23873178 of kij ken op onze homepagina: http://crv.isonzeclub.nl. Maandag 17 januari wordt de alge mene ledenvergadering gehouden in café d'n Oldtimer, aanvang 20.00. Maandag 31 januari komt de firma Janfré langs voor de uni formering. Mochten er zaken zijn, die niet in orde zijn, zorg ervoor dat de uniformering in het Trum- ke aanwezig is. Tussen 20.00 en 20.30 zal deze firma arriveren, aandag 21 februari wordt de jaar vergadering gehouden in café d'n Oldtimer, vanaf 20.00 is iedereen welkom. Eerstvolgende repetitie woensdag 19 januari 2005 a.s. om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein te Venray..Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135. Agen da: 26 januari 19.00 uur extra repetitie carnaval. Zondag 23 januari 11 .,00uur repe titie in Annakapel. Donderdag 3 februari 10.30uur niet in uniform uitvoering in Beukenrode samen met Beukenrode koor, zij bestaan dan 25 jaar olv Jean vd Tillaard. Aan- Afmelden bij; J.v.Loon, secre taris. 0478-585422. Op woensdag 19 januari is er weer de maandelijkse wandeling voor ouderen. De bestemming is nog niet bekend. Bijeenkomst bij De Kemphaan om 1315 uur. Ver trek om 13.30 uur. Opgave voor de busreis naar de senioren expo tot uiterlijk 14 januari bij Mevr.v.d.Voort Gratenstraat 21 in Venray tel: 588691 of J.Fiers Ger- brandystraat 14 Venray tel: 582430. of H.d.Klerk tel:585132 onder opgave van naam en tele foonnummer. De reiskosten die nen bij aanmelding te worden vol daan en bedragen 10 euro. De repetities van Ars Musica beginnen iedere dinsdagavond van 20.15 uur tot 22.30 uur. Zij repeteren in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dunantstraat. Binnen kort starten zij weer met stemvorming en individuele zang les. Is zingen uw hobby en hebt u zin en interesse om samen te zin gen. U bent van harte welkom. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Wiske Koster tel: 0478-583399. Afmelding repetitie: Fried Huet tel.:0478-583130 of Harrie HulsmansTel.: 0478- 583619 dinsdags tussen 18.00 en 19.00. Iedere donderdag repetitie van 18:00 tot 19:10. Voor meer infor matie en afmelden bel naar Carla tel.584501 of kijk op www.mykoorvenray.tk Tomorrow People Iedere Donderdag repetitie van 19.30 tot 21.00. 13 januari repeti tie; 15 januari: workshop Venlo 9.15 bij de toren; Vormsel 18.15 aanwezig in de toren. Voor meer informatie en aanmelden bel Han- nie Ghielen, tel. 587142. Kun je niet dan afmelden bij Carla tel. 584501 of kijk op www.mykoor- venray.tk Zondag 16 januari zingen om 10.30 uur in Beukenrode.Bij ver hindering afmelden bij Iny Kuy- pers, tel. 585226. Voor meer informatie, aanmel ding, afmelding kunt u bellen: José Bakkum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478- 583884. Op 17 januari om 19.30 uur houdt Reumavereniging Venray een themadag over jongeren en reuma. De avond wordt gehgou- den in buurthuis 'De Kemphaan', Kennedyplein 1 5801 VH Venray. Woensdag 19 januari: repetitie 20.15 uur Galmhut, Info: www.confetti.tk of neem contact op met de secretaris: Ralf Jansen, tel: 0478-569558. Op zaterdag 5 maart zingen in de Grote Kerk. Dus als je interesse hebt, ze repeteren op dinsdag avondvan 20.00 - 21.30 uur in het parochiezaaltje van de Grote Kerk. Je kunt ook contact opne men met dirigent Ad Voesten, tel: 077 - 366 24 79. Het wekelijkse lesprogramma van Opanka is als volgt: Voor de jeugd: Op de maandag in basis school De Vlaswei. Kidsdance (groep 1 t/m 4) van 15.30 -16.15 uur. Streetdance (groep 5 t/m groep 8) van 16.15 - 17.00 uur. Op de maandag in Wijkcentrum Veltum: van 18.15 - 19.15 uur: Streetdance (12 - 18 jaar). De les- groepen Internationale dans recreatief, in Wijkcentrum Vel tum: Maandaggroep van 21.00 - 22.00 uur. Dinsdaggroep 9 30 - 11.00 uur. De demonstratiegroep oefent op maandag van 19.30 - 20.45 uur. Info: Jolanda Jaspers, tel. 0478-510995. Vrijdag 14 januari 19.30 aanvang repetitie sopranen en alten, 20.15 aanvang repetitie tenoren en bas sen, 21.00 einde repetitie sopra nen en alten, 21.45 einde repeti tie tenoren en bassen, 22.00 ledenvergadering. Zondag 16 januari hoogmis PK. Om 10.00 uur inzingen. Dinsdag 18 januari 19.00 uur aanvang repetitie sopra nen en alten. En Bloc, het blokfluitensemble van Venray, repeteert op woens dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. In voorbereiding zijn de kerstcon certen. Voor afmelding of infor matie, bel 0478-589186. Harmonieorkest: 13 jan. en 20 jan. repetitie, afmelden 589363- Jeugdorkest: 13 jan. en 20 jan. repetitie afmelden 588545. Drum band: 18 jan. en 25 jan. repetitie. Algemene activiteiten: 16 jan. joekskapellenfestival, let op roos ter wanneer je moet werken. 25 jan DB bij Paul, 31 jan AB in Perd- stal. Repetitie van 3 februari wordt voor jeugdorkest en groot orkest verzet naar woensdag 2 februari. Donderdag 13 en 20 januari 19.30 repetitie gehele koor. Pro gramma: Zondag 30 januari Opstoekmatinee; Zondag 6 febru ari: Carnavalsmis Grote Kerk. Afmelden per e-mail: afmelden® venray.net. Telefonisch:0478- 513019. Oud papier kunt u afleve ren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve Website:www.venray.net/vmk Repetities: het jeugdorkest heeft op woensdag repetitie van 18.45 tot I9.3O uur. Tamboerkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziekkorps. Muziekkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag van 10.30 tot 12.00 uur. Afmeldingen: bij verliindering die nen alle leden van het opleidings orkest en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding. Dit bij voorkeur mondeling en wel bij tel.'580418, of uiterlijk een half uur voor aanvang van de repetitie in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Hebt u interesse, neem contact op met tel. 581784, of kom kijken en luisteren tijdens de repetities in clubgebouw de Opmaat. Donderdag li januari 2005 - Pagina 19 feel en maas Op carnavalsmaandag 7 febru- iri zal om 20.11 uur in Castenray oor de 21e keer de orde van ver- lienste, De Beste Knuppel, wor- len uitgereikt. De kandidaat hiervoor wordt ekozen door de helpende vereni- ingen te weten Fanfare Dorps ank, Oudervereniging, SVOC'01 Zij-actief, Ruiterclub de Een- racht, Dameskoor, Tennisclub ICA, SJWC en Carnavalsvereni- ing De Schanseknuppels. Net als oorgaande jaren was er ook dit ar weer sprake van een unaniem jesluit. De onderscheiding De este knuppel 2005 komt toe aan gnes Kuijpers vanwege haar vele erdiensten voor de Castenrayse emeenschap in het algemeen en oor de peuterspeelzaal in het bij onder. Agnes en Peuterspeelzaal 't tekske zijn haast onlosmakelijk net elkaar verbonden. Bijna één- intwintig jaar heeft Agnes haar nergie in het wel en wee van de euters gestoken. Met veel over- ave zorgde zij, samen met de idere leidsters en bestuurders, tor een knusse en gezellige peu- irspeelzaal waar de peuters maar k de leidsters het altijd volop ar hun zin hadden en nog feeds hebben. De tijd die vloog volgens Agnes dan ook voorbij. Agnes voelde zich al direct verant woordelijk om het een en ander naar haar toe te trekken. Zo zette zij enkele zaken op papier en zorgde zij er mede voor dat er een reglement kwam zodat iedereen wist waar hij of zij zich aan te houden had. Ook als er wat veranderd moest worden of er wat nieuws bij moest komen was Agnes hier al snel bij betrokken. Maar natuur lijk deed Agnes dit niet alleen en was het juist het geheel van bestuur en leidsters gezamenlijk die ervoor zorgden dat alles goed en ordelijk verliep. Wat hier ook best vermeld mag worden is dat Castenray de enige plaats is bin nen de gemeente Venray waar de peuterleidsters hun werk nog geheel op vrijwillige basis verrich ten. Maar liefst 40 weken per jaar, twee dagdelen per week staan deze leidsters voor de peuters klaar. Het is eigenlijk onvoorstel baar dat zoiets vandaag de dag nog kan. De Castenrayse gemeenschap mag dan ook trots zijn op de peu terspeelzaal en de manier waarop deze wordt aangestuurd. De waar dering gaat uit naar alle huidige maar ook voorgaande leidsters en Ij zien I ^aat u ca rnavalsmaandag ook weer kijken naar de grote optocht in m 0_ Wenray? Houdt u er dan rekening mee dat deze optocht een half uur nuari |er<;ler van start Saat> namelijk al om 13.44 uur. Weet u trouwens wat ld zal r°§ vee' ,euker is Meedoen aan die optocht. Als u iemand kent die kend lat eens eer^er gedaan heeft dan kan diegene dat wel onderschrij ven. Met je eigen idee alleen of in groepsverband, voorbij trekken laan 20.000 mensen langs de route. Ooit je eigen kunstje laten zien aan jisoveel mensen? Vast niet. De commissie Optocht Bals van de Piel- pas heeft alweer alle voorzorgsmaatregelen getroffen om de grootste jbonte stoet van het jaar aan Rooy te presenteren. Zij kunnen dat niet alleen en zijn natuurlijk erg afhankelijk van al die honderden deelne mers die ook dit jaar weer een keur aan ludieke ideeën de revue laten passeren. Ook jouw idee kan hier tussen zitten, de deelname is name lijk geheel gratis en als het erg leuk is kan je er nog een prijs mee win nen ook. Uiteraard is deelname al een beleving op zich. Hoe u dan mee kunt doen? U gaat zich gewoon inschrijven tijdens een van de drie inschrijfochtenden. Op de zondagen 16, 23 en 30 januari zitten de leden van de commissie tussen 11.30 en 13.00 uur weer op u te wach ten in café 't Upke aan de Grote Markt. Het jeugdboerenbruidspaar van De Hazekeutel in Venray wordt dit jaar gevormd door Suzanne Verhagen en Jens Jacobs. Bruid Suzanne is een dochter van Hen- riette Bistervelts en Ad Verhagen en zit graag achter de computer. Bruidegom Jens is een zoon van Henny Jenniskens en Huub Jacobs. Heeft als hobby taekwon do bij Tong II. Beiden zitten op het Coninxhof in groep 6. De receptie voor dit paar is op dins dag 8 februari om 16.45 uur in de foyer van de schouwburg. Suzanne en Jens (Foto: Hoede- maekers Venray). Het nieuwe jeugdtrio van 't Dar tele Veulen uit Veulen bestaat uit prins Fons Janssen, prinses Nikki Bouweriks en nar Annemijn van Dijck. Prins Coen-I en prinses Carla van 't Dartele Veulen hou den receptie op zaterdag 15 janu ari om 20.11 uur in zaal 't Veulen, Veulenseweg 49. 't Gaolde Paerd is toe gekend aan Piet Van Stave ren uit Leunen. De uitreiking van die onderscheiding is op dinsdag 8 februari om 20.44 uur in zaal 't Veulen. Op zaterdag 15 januari houdt Prins Coen (Classens) dun Urste van vastelaovesvereniging Ut Dar tele Veule receptie. Van 20.11tot 22.lluur heeft u de gelegenheid om onze nieuwe prins een handje te komen geven in zaal 't Veule aan de Veulenseweg 49 in Veulen. Op dezelfde avond zal om 23.lluur het boerenbruidspaar uitkomen. PEEL EN MAAS een abonnement waard Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Bram en Maartje zijn afgelopen weekend uitgeroepen tot, jeugdprins en -prinses van de Schanseknuppels in Castenray. Tijdens het jeugd prinsenbal werd ook de nieuwe jeugdvorst Koen gepresenteerd. Op de foto Bram, Maartje en Koen met prins Sander van de Castenrayse vaste laovesvereniging. Vijftig jaar nadat Marts Smits, prins Mart d'n Urste (1955), prins was van de Meerlose Vöskes, is nu zijn kleinzoon Willem Lemmen jeugdprins Willem d'n Urste bij de Spurriemökke in Oirlo. Jeugdprins Willem zorgt er in Oirlo voor dat het prinsenbloed blijft vloeien in de familie. De boerenbruiloft in het Hui buuke land wordt dit jaar een knallend spektakel. De jagersver eniging heeft zich opgeworpen als organisator en zij zullen zich tijdens de boerenbruiloft, niet onbetuigd laten. De Jagers vereniging heeft namelijk haar paradepaardjes naar voren geschoven om in de onecht door Prins Jos de Derde te wor den verbonden. Niemand minder dan Peter Philipsen en Wilma Ger- rits zullen aan elkaar het plechtige en onechte ja-woord uitspreken. Uiteraard is iedereen van harte uitgenodigd om de boerenbruiloft in Overloon bij te wonen. Vanaf 15.00 uur op carnavalsdinsdag, aansluitend op de Hui-bakbuuk- fïetserees, vindt deze plaats in de cultuurbunker. [j Het uitkomen van de jeugd- 1 prins en de jeugdprinses van de 1 Huibuuke op de liedjesmiddag 5; was een groot succes. In de zeer 31 drukbezochte Overloonse cul- - tuurbunker werd Maik Martens door twee, wel zeer verstrooide, i professors uit een tijdmachine 3j getoverd. Jeugdprins Maik 1 zal 3j worden bijgestaan door prinses E| Margot (Verhofstad). Als nar werd Koen Verbruggen voorgesteld aan -1 het enthousiaste publiek. Ook de i jeugdboerenbruiloft kwam tevoorschijn uit de tijdmachine.De bruidegom is Michiel Nabuurs, zijn trotse cama- valsbruid is Ruth Welbers. Traditiegetrouw gaan de Aid Adjudanten Rooj zondagmorgen na het uitkomen van het nieuwe trio van de Piëlhaas de huizen van de nieuwe adjudanten versieren met een schild met het logo van de adjudanten van Rooj. Na eerst in alle vroegte bij het restaurant Buitenlust in de keuken een over heerlijk gebakken eitje gegeten te hebben, ging de AAR naar de woningen van adjudant Nico en adjudant Geert, respectievelijk aan de Stationsweg en de Molen- klefweg. Dit jaar was het wel heel bijzonder want de AAR heeft de schilden volledig gerenoveerd en ze zien er weer uit als nieuw. De adjudanten van het afgetreden trio, Juan en Rob, werden meteen aan het werk gezet om de schil den bij hun opvolgers aan de gevel te hangen. Dit was het eer ste onderdeel van de inauguratie van Juan en Rob. Na het hangen van de schilden wassen de twee nieuwste Aid Adjudanten elkaar de voeten waarna ze tijdens een gezellige brunch opgenomen worden in de Aid Adjudanten Rooj. Hierna begaf het gezelschap zich naar prins Richard d'n Urste. waar zoals ieder jaar een afdruk van de hand en voet van de nieu we adjudanten in klei vereeuwigd werd. Deze tegel wordt tijdens de prinsenreceptie aangeboden aan prins Richard I. bestuurders. Agnes is degene die namens deze personen de waar dering in ontvangst zal nemen middels de onderscheiding De Beste Knuppel. Naast haar inzet voor de peuterspeelzaal heeft Agnes zich voor meer zaken ver dienstelijk gemaakt. Eigenlijk begon het al bij de 'jong boeren' waar ze vrijwel altijd van de partij was. Ze sloeg niet snel een activiteit over en zo werd ze al snel gevraagd om in het bestuur plaats te nemen. Daar hoefde Agnes niet lang over na te denken. Ze heeft vervolgens zes jaar zitting gehad in dit bestuur. Langer was ook niet mogelijk aan gezien een algemene regel haar verplichtte om na zes jaar plaats te maken voor een ander. Verder is Agnes al ruim dertig jaar lid van het Castenrayse dameskoor. De wekelijkse repetitie-avond slaat ze zelden over want ze heeft nog altijd veel plezier in het zingen en het contact met de andere dames. Toch was het maar stom toevallig dat Agnes bij het dameskoor terecht kwam. Eigenlijk was het haar schoonvader die haar deze richting uitwees. Want toen Agnes met Geert van de Koster aan het vrijen ging zei Tienus na een paar weken al tegen haar dat ze maar bij het koor moest komen. Deze raad heeft ze toen opgevolgd. Agnes is ook acht jaar voorzit ster geweest van het Dameskoor. Daarbij had ze altijd een luiste rend oor voor wat er zich afspeel de binnen het koor, maar zeker ook bij andere verenigingen en dorpsgenoten. Tenslotte verzorgt Agnes al weer ruim een jaar met enkele andere dames al het bloemschikwerk voor de kerk. Hierdoor ziet het er bij alle gele genheden netjes en verzorgd uit.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18