oga voor kinderen in Venray labobank sponsort ties Techniek Wijkbeheer Venray is een succes Groen licht voor behandelcentrum De Wendel Venray investeert in openbare ruimte Multiflex lenzen MTACTLEMZEM BEDRIJFSONGEVAL? Bachelorgraad voor Merselonaar Wij zetten alles weer strak ir de verf en zorgen voor een perfecte wandafwerking. a9|EL EN MAAS een maatschappij vol nputers, televisie, maar de clubjes zoals voetbal, rdrijden, zwemmen, ga zo ar door, hebben kinderen al druk en is het voor kin- en moeilijker te ontspan- In het onderwijs wordt al heel veel verlangd van deren. Veel kinderen in e tijd spelen minder bui zijn sneller moe en kun- zich moeilijk concentre- Pesten op school.... een ot probleem. Is yoga voor deren een oplossing? i", stelt Olga Overmeer die lenkort in Venray start met cursus. "Yoga voor kinderen ertoe bijdragen dat het zelf vertrouwen vergroot wordt. Verlegen, teruggetrokken kinde ren kunnen leren voor zichzelf op te komen en beseffen dat zij er ook mogen zijn. Dit geldt het zelfde voor de zogenaamd te drukke kinderen. Aan de buiten kant lijkt het vaak dat deze kin deren veel zelfvertrouwen heb ben. Maar de waarheid is vaak anders. Voor deze groep kinde ren kan yoga heel waardevol zijn. Ze kunnen leren meer grip te krijgen op hun emoties. Leren ontspannen. Het is zo dat yoga voor alle kinderen goed en leuk is." Volgens Overmeer is een les yoga voor kinderen iniet te ver gelijken met een les yoga voor volwassenen. "Het gaat veel meer spelenderwijs. Meer beel dend en in de vorm van een ver haal. In de yoga komen veel hou dingen voor met dierennamen; dat is natuurlijk heel leuk voor kinderen om te doen: brullen als een leeuw, springen als een kik ker, je zo klein maken als een muisje. Het zijn leuke spelletjes, maar er zit een diepere gedachte achter. De kinderen zijn bezig met concentratie, het opladen en afvoeren van energie. Ze ont dekken hun mogelijkheden en hun onmogelijkheden. Kortom ze zijn bezig met yoga. Bovendien heb je ik-kracht nodig om in een groep te brullen als een leeuw! Het belangrijkste is dat de kinderen het leuk vinden om yoga te doen, een uurtje bezig te zijn met hun lichaam. Adem- en zelfs meditatieoefenin gen komen ook aan bod. Ook hier weer anders dan bij de vol wassenen. Bij yoga voor volwas senen doe ik veel ademoefenin- gen, die al snel tien tot vijftien minuten duren. Met kinderen moet je dat niet doen. Zeker niet met kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Iets oudere kinderen kun nen dat misschien al wel. Een ademoefening van een tot twee minuten is al heel wat. Het moet boeiend blijven." Vanaf 12 januari 2005 gaan de lessen van start in het Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat 4 in Venray. Olga Overmeer, die in 2005 de vierjarige opleiding tot yogado- cent afrondt, verzorgt de lessen. Zelf doet zij vanaf haar twintigste aan yoga. Bij voldoende aanmel dingen kunnen er twee groepen yoga voor kinderen starten. Van 15.30 uur tot 16.15 uur voor de kinderen van 4 tot onge veer 7 jaar en van 16.45 tot 17.30 uur voor de kinderen van 8 tot ongeveer 11 jaar. 's Avonds zijn er ook twee groepen yoga, maar dan voor volwassenen van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.30 tot 21.30 uur. Hier kunnen men sen zich ook voor opgeven. Op 12 januari kunnen kinderen een gratis proefles komen doen. Bij vragen en aanmeldingen (ook voor de proefles): Olga Overmeer, telefoon (0478)512956. Voor 2005 is door de afdeling Openbare Ruimte van de gemeen te Venray een groot aantal projec ten ingepland. Door het integraal afstemmen van alle werkzaamhe den en projecten is een zo effi ciënt mogelijk programma opge steld. Omdat groot belang wordt gehecht aan een groot draagvlak bij alle belanghebbenden zullen voor diverse projecten nog inspraakavonden worden georga niseerd. Om een efficiënte aanpak van alle werkzaamheden te bewerk stelligen worden de projecten niet alleen binnen afdeling Openbare Ruimte afgestemd maar ook daar buiten. Dit kan worden vertaald naar minder kosten en kortere uit voeringstijden, welk voor de bur gers minder overlast betekent. Waar mogelijk worden onder- houds- en vervangswerkzaamhe- den aan verhardingen, riolering en groen gecombineerd. Tegelijk worden eventuele verkeersmaatre gelen en openbare verlichting meegenomen. De aanpak van de Julianasingel, Kruidenlaan, Oude Oostrumseweg en de laatste fase van de herinrichting van de Oranjebuurt zijn hier voorbeelden van. De aanpak van de Kempweg vanaf de Westsingel tot aan de Weg in den Berg is een voorbeeld van integrale afstemming met andere afdelingen daar hiermee ook een knelpunt uit de top 10 van de veiligheidsscan wordt opgelost. Andere noemenswaardi ge projecten zijn Aardenwal Brukske, welke zal worden aange bracht door grond die wordt ver kregen uit het verlagen van een aantal bermen, het verleggen van het fietspad bij rotonde Noordsingel-Oostsingel en de aan pak van het asfalt van Nieuwe Maasheseweg en Maasheseweg met de vrijliggende fietspaden. De werkzaamheden aan de hoge- drukriolering in het buitengebied zullen in 2005 worden afgerond. nlangs tekenden de Rabobank Richting Kies Techniek een isorcontract. Wilma Manders- ïmans, voorzitter van de hting Kies Techniek Regio ray en Adri van de Kreeke, nleider verzekeringen, van obank Venray Meerlo- issum zetten hun handteke- onder de driejarige overeen- i' Stichting Kies Techniek als doel om jeugd te interes- {j in voor techniek in brede zin. tanende belangstelling voor inische opleidingen en beroe- vomt een bedreiging voor de '7Jnomische ontwikkeling van regio's met veel technische kgelegenheid, zoals Venray oor doe- en info-activiteiten beert de Stichting Kies hniek de instroom naar de inische opleidingen te bevor- :n. De Rabobank is een spon- met een filosofie. In de visie de Rabobank is sponsoring ir dan geld geven in ruil voor nsbekendheid. Het is als een nership, dat beide partijen rdelen biedt. Daarbij horen hechte samenwerking, de uit- ieling van ideeën en ervarin- v en het inbrengen van experti- I en middelen uit de eigen inisatie. Adri van de Kreeke. Rabobank zijn wij maatschap- hjk betrokken. Op allerlei "eden. Ook op het gebied van Op de foto van links naar rechts: Wilma Manders-Gommans, Adrie van de Kreeke en Willie Koonings, directeur Bedrijven van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum ontwikkeling van de regio. De Stichting Kies Techniek laat kin deren spelenderwijs kennismaken met techniek. De technische branche werkt zo aan haar imago en waarborgt op die manier de toestroom van gekwalificeerd per soneel. En daar staan wij achter". Op 10, 11 en 12 maart wordt de manifestatie Kies Techniek gehouden. In samenwerking met de diverse basisscholen bezoeken de kinderen uit groep 8 klassikaal de manifestatietent. Deze tent is geplaatst op het Keizersveld. Verschillende technische scholen hebben zich hier verzameld om kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met techniek. Op de afsluitende zaterdag is de manifes tatie voor iedereen toegankelijk, maar met name voor de basis- schooljeugd. De doe-activiteiten vanuit het technisch onderwijs worden die dag aangevuld met techniekactiviteiten vanuit het bedrijfsleven. De belangstellen den kunnen dan ook drie gastbe- drijven bezoeken: Manders Automation, JDS Bedrijfsautomatisering en Rotodyne Ventilatoren. Donderdag 30 december 2004 - Pagina 5 CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND U R S T J E N S VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 cTSssr°c.AUSTEN..| Het proefproject wijkbe heer in de wijken Brukske- Antoniusveld-de Brier-Zuid (BABZ) is een succes. Dat blijkt uit de evaluatie van de gemeente Venray na ruim anderhalf jaar werken. Op basis van de goede resultaten wordt het wijkbeheersgebied in 2005 uitgebreid met Landweert-Keizersveld- Smakterheide en op de lange re termijn voor de gehele gemeente. In het kader van integraal beheer openbare ruimte (IBOR) is in 2003 gestart met een proef project wijkbeheer. Met ingang van 1 januari 2004 is het oor spronkelijke gebied kleinschalig uitgebreid met de wijk Zuid. Met integraal wijkbeheer werken we aan dienstverlening op maat, vraaggericht werken, verbeteren in- en externe communicatie, effi ciënter en effectiever werken. Binnen het wijkbeheer BABZ wordt ook flexibel gewerkt door de inzet van het wijkteam. Dit team is beschikbaar voor het uit voeren van incidentele werk zaamheden zoals technische EHBO-taken, vaak op basis van meldingen uit de wijk. De resultaten zijn positief. De kwaliteit van de openbare ruimte is goed. De aanwezige voorzie ningen zijn schoon, heel en veilig en blijven dat ook. Dat blijkt uit het verder afnemende aantal mel dingen uit het gebied. In overleg met de betreffende wijkraden is een basisgelegd voor een te bereiken beeldresultaat. Middels wijkschouw wordt regelmatig gecontroleerd of het afgesproken resultaat bereikt is. De schouw in 2004 met wijkplatform Brukske, wijkraad Zuid en wijkraad Antoniusveld zijn positief geble ken. Ook de communicatie met de wijk is een stuk éénduidiger door het inzetten van de wijkbe heerder en wijktoezichthouder als loket voor de wijk. Volgvel Persbericht De gemeenteraad heeft vori ge week toch ingestemd met de komst van een nieuw behandelcentrum van De Wendel in Oostrum. Een paar maanden geleden was de poli tiek nog huiverig uit vrees voor de komst van TBS'ers. Door alle verwarring werd toen een beslissing uitgesteld. De directie van De Wendel is er daarna ingeslaagd de gemeenteraad te overtuigen en gerust te stellen. Het college had eerder al toe stemming verleend aan De Wendel. De instelling voor gehan dicaptenzorg wil op haar terrein aan de Wanssumseweg, pal naast TBS-kliniek De Rooyse Wissel, het nieuwe behandelcentrum bou wen. De gemeenteraad moest nog zijn toestemming geven omdat de het bestemmingsplan de komst van een behandelcentrum niet toestaat. De beoogde locatie heeft nog een agrarische bestemming. In het nieuwe centrum worden 24 verstandelijk gehandicapte jon geren behandeld die door de rechter 'TBS met voorwaarden' hebben opgelegd gekrégen. Er bestond verwarring met de bewo ners van De Rooyse Wissel die allen de maatregel 'TBS met dwangverpleging' hebben. Ook vreesde de politiek dat op het terrein van De Wendel de omstreden resocialisatiewonin- gen van De Rooyse Wissel zouden kunnen komen. De Wendel heeft in de afgelo pen periode niet stilgezeten en zocht de publiciteit om haar plan nen duidelijk te ontvouwen. De instelling in Oostrum is een van de vijf locaties in Nederland waar straks SGLVG- (sterk gedragsge stoord licht verstandelijk gehandi capt) patiënten behandeld gaan worden. Deze jongeren, die een strafbaar feit hebben gepleegd, verblijven nu nog in gevangenis sen waar ze niet op hun plek zit ten omdat ze er niet goed behan deld kunnen worden. De kans bestaat dat de capaciteit van het behandelcentrum in de toekomst verdubbeld wordt waardoor er honderd nieuwe banen bijkomen. In de vorige raadsvergadering in november werd dit omstreden onderwerp nog van de agenda gehaald. De raadsleden durfden toen nog geen besluit te nemen. Vorige week dinsdag was de meeste huiver verdwenen. Alhoewel de coalitiepartijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief het zekere voor het onzekere namen. Ze dienden gezamenlijk een amende ment in dat moest voorkomen dat er toch resocialisatieplaatsen voor TBS'ers met dwangverple ging op het terrein van De Wendel zouden komen. Het amendement haalde een meerder heid, ondanks dat de oppositie partijen WD, Samenwerking en fractie Van de Vorle tegenstem den. Ze vonden het overbodig omdat de raad eerder al Servaashof als enig mogelijke locatie daarvoor had aangewezen. Gerda van Stelten (CDA) was 'zeer te spreken' over het commu nicatietraject van de directie van De Wendel. Ze vroeg wel naar de uitkomst van het onlangs gehou den veiligheidsonderzoek. Ook Bert Linskens (PvdA) gaf VAN DER PUTT [ID] ADVOCATEN De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA; mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl De Wendel een pluim. "Want als het woord TBS valt dan gaan bij de raadsleden de haren recht overeind staan", aldus Linskens, die geen belemmering meer zag. "Want ook de dorpsraad en de omwonenden zijn bij de plannen betrokken." John Oosterbeek (WD) was louter positief. "De plannen zien er goed uit en ze passen binnen de lange zorggeschiedenis van Venray. En bovendien draagt het bij tot de werkgelegenheid." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking): "De Wendel heeft zijn uiterste best gedaan alles goed uit te leggen." Maar Verkoeijen uitte forse kritiek over de behandeling van het voorstel. Begin oktober werd de commissie Stedelijke Ontwikkeling ermee 'overvallen'. "Wij uiten forse kri tiek op de gevoerde procedure", zei Verkoeijen. "Dit voorstel had veel beter voorbereid en duidelij ker de commissie moeten ingaan. Ook de communicatie van de ini tiatiefnemer en de gemeente had beter afgestemd moeten worden." Toch stemde ook Samenwerking ermee in. "Meer werk en uitbreiding van perso neel is goed voor De Wendel en goed voor Venray." Ook Lokaal Aktief reageerde positief. "Het is een goede zet voor de werkgele genheid", zei Victorine Derks. Matthias van Nispen tot Pannerden uit Merselo heeft onlangs in Samassi (Sardinië) de graad van Bachelor of Music met afstudeerrichting directie harmo nie en fanfare behaald. Hij werd beoordeeld door vijf juryleden: J. Wirken, directeur conservatorium Tilburg, J. Pennings, docent saxofoon con servatorium Tilburg, H.Mertens, docent directie conservatorium Tilburg, G.lP. Cartocci, docent compositie Cagliari, F. Pittau, docent fluit, conservatorium Cagliari en dirigent. Banda Sinfonica Stanislao Silesu met samenwerking van studenten en gediplomeerden van het conser vatorium Tilburg speelde onder leiding van Matthias onder andere twee werken door Matthias gecomponeerd. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray tel.582635

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5