ROM-inspectie stopt met erscherpt toezicht jemeente Venray fogelvoer-proefstation op fenrayse camping nm^echt t&\\\ KORTING Onduidelijkheid troef over Servaashof Venray stopt deels met Regio NML BOSS ubsidies voor jrouwen- irganisaties Loek Nelissenprijs Subsidie bibliotheek gehandhaafd Extra kaarten nieuwjaars bijeenkomst alle kerstartikelen en nog veel meer... Technische problemen MAN WOMAN EN MAAS Donderdag 30 december 2004 - Pagina 3 Ie gemeente Venray staat langer onder verscherpt zicht van het ministerie Volkshuisvesting, mtelijke Ordening en ieu (VROM). Wel blijft het ïisterie de gemeente in de :n houden op een viertal ieden, die zich voorname- richten op handhavingsta- 2002 werd de gemeente iray onder verscherpt toe- it geplaatst naar aanleiding het bouwdebacle in Merselo, waarbij onrechtmati ge bouwvergunningen waren verleend. Naar aanleiding van de perike len in Merselo voerde de VROM- inspectie een onderzoek uit op het gemeentehuis De hoofdcon clusies van het onderzoek waren dat B en W bewust de wet- en regelgeving negeerden, er gewerkt werd met interne richtlij nen die in strijd waren met de wet en de meeste bestemmings plannen ouder waren dan tien jaar. Het onderzoeksrapport leid de tot een plan van aanpak. Tevens werd Venray onder ver scherpt toezicht gesteld en moest er per kwartaal gerapporteerd worden over de vorderingen. Volgens de VROM-inspectie heeft de gemeente Venray de uitvoe ring van de VROM-taken goed opgepakt en heeft ze de intentie om de ingeslagen weg voort te zetten. Volgens de inspecteurs blijkt de vooruitgang ook uit het feit dat het college het initiatief heeft genomen voor het opzetten van een Districtelijke Bundeling Handhavingsstructuur, samen met de gemeenten Sevenum, Meerlo- Wanssum en Horst aan de Maas, die een bijdrage kan leveren aan de handhaving binnen de gemeente Venray. Op diverse gebieden zijn door de gemeente in de afgelopen twee jaar inspanningen gepleegd om orde op zaken te stellen. Er is een milieubeleidsplan opgesteld en bestemmingsplannen zijn geactualiseerd. Een zorgpunt van de gemeente blijft echter het gebrek aan personele capaciteit voor het uitvoeren van de taken, maar de inspectie geeft aan dat dit probleem een verantwoordelijk heid van de gemeente is. De VROM-inspectie heeft haar bevin dingen voorgelegd aan minister Dekker, die besloot het ver scherpt toezicht te beëindigen. De VROM-inspectie blijft de ont wikkelingen binnen de gemeente Venray in het kader van haar regu liere nazorg volgen. gelvoerbedrijf Vivara- urbeschermingsproducten in ay gaat een proefstation reali- op landgoed De Barrier, ra kiest voor De Barrier it op dit terrein nabij Venray verschillende vogels hun bio- hebben en omdat het ligt in ibijheid ligt van de eigen ves- aan Keizersveld ast camping De Oude Barrier het om een 25 hectare groot met uitgestrekte bossen en diverse akkers. Directeur Thomassen van Vivara en eige naar Bosma van camping De Oude Barrier, een fervent natuur liefhebber, lagen al snel op een lijn voor wat betreft de realisatie van een proefstation. Op De Barrier komen veel diverse soor ten vogels voor: uilen, bonte spechten, mezen, vliegenvangers, winterkoninkies, kwikstaarten, merels, lijsters en Vlaamse gaaien, eksters, kraaien en diverse roofvo gels: buizerds, haviken, sperwers en torenvalken met daarbij hun prooivogels als tortelduif, hout duif, kleiner vogels en in de win ter diverse trekvogels uit noorde lijker streken. Patrijs, fazant en kwartel laten zich ook meermalen zien, terwijl zelfs een bergeenden- paar er nestelde en de jongen grootbracht. Boomkruiper en boomklever voelen zich er thuis, maar ook is dat het geval met konijnen en hazen, terwijl de bun zing, wezel en hermelijn er een rijk bestaan hebben vanwege de vele muizen die van de bosvruch ten leven. De zeer ruim opgezette indeling met daarbij tuinen en diverse aanplant met dan ook nog grote bossen, waar niet gejaagd mag worden, blijkt voor een vogelvoerproefstation een ideaal gebied te zijn. De reeën zijn voor het gevederd wild natuurlijk geen gevaar, maar ook dassen en de vos blijken de natuur niet te veel geweld aan te doen. Binnenkort worden voedertafels geplaatst en worden voor 2005 alreeds nest kastjes opgehangen. De kampeer ders doen enthousiast mee om de natuur vogels en viervoeters de nodige ruimte te geven. De fami lie Bosma, eigenaar-exploitant van camping en landgoed, heeft ook op andere plaatsen de natuur de ruimte gegeven en werkt graag mee aan de realisatie van een vogelvoer-proefstation deputeerde Staten (GS) ireren de subsidieaanvragen ijf vrouwenorganisaties met 290.000,- voor het jaar De maatschappelijke orga- es zijn: Limburgse wenraad (LVR), ZijActief, rectie en mede werkers van 5EL EN MAAS nsen u een voor spoedig 2005 Katholiek Vrouwengilde Limburg (KVG), De Limburgse Katholieke Vrouwenbeweging (LKV) en Passage Christelijk-Maatschap- pelijke Vrouwenbeweging. GS komen hiermee tegemoet aan de wens van deze organisaties om rechtstreeks provinciale subsidie aan te kunnen vragen. Voorheen gebeurde dit via de koepel van de Limburgse Vrouwenraad. De maatschappelijke organisaties van het cluster Vrouwen ontvangen subsidie voor activiteiten- en over headkosten voor het jaar 2005. Daarnaast ontvangen LVR en ZijActief een ondersteuningssub sidie. Afdeling Venray '-t bestuur en de fractie n de WD Venray 'nst u en diegenen die u dierbaar zijn ïn gelukkig en vreedzaam 2005 Vorige week stond in Peel en Maas een artikel over de bronzen sculptuur, verbonden aan de Loek Nelissenprijs. Deze sculptuur is onlangs geplaatst in de Engelse Tuin nabij het gemeentehuis. Bij het artikel werd echter de foto afgedrukt van een ander kunstwerk in de Engelse Tuin, vervaardigd door Liesbeth Peters-Rutten uit Leunen. Dit kunstwerk is geschonken door Verhoeven Bouwgroep uit Venray. Daarom hierbij een foto van het juiste kunstwerk. De winnaar van de Loek Nelissenprijs krijgt een klei ne replica hiervan overhandigd. Op donderdagavond 6 janu ari zullen acht bedrijven uit de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum de strijd aangaan om de Loek Nelissenprijs en de aan de ondernemersprijs gekoppelde Rabobank Publieksprijs te bemachtigen. De kaartverkoop voor deze avond verloopt zeer voorspoedig. De organisatie heeft daarom besloten 100 kaarten extra beschikbaar te stellen. De kaarten zijn voor leden van de onderne mersverenigingen te verkrijgen via de ondernemersverenigingen en voor overige geïnteresseerden via de VW Venray voor 17,50 per kaartje. Programma: 19-30 uur: ont vangst; 20.00 uur: welkoms woord; presentatie genomineer den, stemming Rabobank Publieksprijs, theatraal intermez zo. bekendmaking winnaar Rabobank Publieksprijs, bekend making winnaar Loek Nelissenprijs; 22.00 uur: Informele nazit Thema van de ondernemers prijs is deze keer 'innovatie'. De genomineerden zijn: Vivara Natuurbeschermingsproducten, Van de Ligt Allicht. Instituut voor betontechnologie, Advies en Schade-expertise, Vereniging Innovatief Platteland, JDS Bedrijfsautomatisering, Calictus Europe, Bakkerij Gommans en Clownsulent Van Wijngaarden (Gentle Clowning). 40% Vrijdag 31 december zijn wij open tot 17.00 uur Boxmeer - Provincialeweg 5 Beuningen - Claudiuslaan 60 Veel abonnees hebben vorige week nieuwsblad Peel en Maas pas donderdagavond of zelfs op vrijdag ontvangen. Oorzaak van de late bezorging was een storing in de drukpers bij onze drukker Janssen Pers in Gennep Omdat veel van onze bezorgers deelna men aan de kerstviering op het Raayland College, was bezorging van de krant pas op vrijdag moge lijk. Onze excuses hiervoor. Daarnaast heeft onze mail-ser ver op donderdag 23 en vrijdag 24 december platgelegen. Hierdoor zijn e-mails die op deze dag naar ons werden verzonden, verloren gegaan. Mocht u op een van deze dagen ons een e-mail hebben toegezonden, dan verzoe ken wij u deze mail nogmaals te verzenden. De WD snapt het CDA niet meer. In juni deed het CDA het voorstel de nieuwe bebouwing op Servaashof acht meter terug te plaatsen. De volledige raad schaarde zich toen achter het ingediende amendement. Een halfjaar later laat het CDA de harde eis van acht meter weer varen. John Oosterbeek (WD) begrijpt het CDA niet "Het amendement was toch dui delijk. Waarom haalt het CDA dit nu weer onderuit. Wij willen ons in ieder geval wél aan die acht meter houden. Het is anders te vaag", stelde Oosterbeek vorige week in de raadsvergadering. De nieuwbouw langs de Stationsweg is een heet hangijzer. Vooral voor de straatbewoners die vinden dat de hun weg totaal niet is berekend op zoveel nieu we bewoners. In eerste instantie werden de woningen op Servaashof vier meter terugge plaatst. Dat vond de gemeente raad niet genoeg. Op initiatief van het CDA werd in juni raadsbreed een amendement aangenomen dat de woningen vier meter extra, dus in totaal acht meter, moesten worden teruggeplaatst vanaf de oorspronkelijke rooilijn. Dan was het altijd nog mogelijk een vent- weg aan te leggen om de drukke Stationsweg te onlasten. Het college nam dit 'harde' getal niet over maar zei in de geest van het amendement te zul len handelen. In de raadsvergade ring was voor Ton Teeuwen (CDA) die vier meter extra ineens geen harde voorwaarde meer. Een afstand variërend van tweeënhalf tot vijf meter extra was voor het CDA ook goed Hoe de nieuwe woningen nu exact gesitueerd worden blijft ongewis. Begin 2005 zal er meer duidelijkheid komen. Het actiecomité Stationsweg is wantrouwend. Het aantal verkeersbewegingen moet worden teruggedrongen van 9000 naar 6000 per dag. Hoe de gemeente dit precies wil bewerk stellingen is eveneens onduide lijk. Toch kreeg het college van de raad groen licht om het steden bouwkundigplan Servaashof ver der uit te werken. De WD stem de tegen en Samenwerking stélt zijn oordeel uit totdat de precieze plannen bekend zijn. Ton Teeuwen (CDA) verdedig de zich door te stellen dat er een halljaar geleden nog te veel ondui delijkheid was. "Nu hebben we een beter inzicht. Het plan moet nog verder worden uitgewerkt en dan komt het hier toch weer terug", zo verklaarde Teeuwen het loslaten van het amendement. De gemeente Venray gaat minder doen via de Regio Noord- en Midden-Limburg. Dat heeft het college onlangs besloten. Per 1 januari 2006 wil het college, behoudens de taakopdracht aan de sector veiligheid en de taakopdracht aan de GGD, alle taakopdrach ten aan de Regio intrekken. Venray ziet meer in samen werking in kleinere groepen gemeenten. "Dat betekent niet dat de gemeente Venray niet wenst samen te werken", legt burge meester Waals uit. "Maar dat wij samenwerking eerder zien binnen flexibele doelgerichte verbanden. Dat de Regio Noord- en Midden- Limburg daarbij op onderdelen een rol kan spelen, sluiten wij niet uit. Wij zullen het komend jaar een nieuwe visie op samen werken ontwikkelen en daarover met de meest geëigende partners overleggen." In de Regio NML (het vroeger gewest) bundelen 27 gemeenten de krachten op het gebied van veiligheid (brandweer en ambu lancedienst) en gezondheid (GGD). Daarbij coördineert de Regio NML de samenwerking tus sen de gemeenten op terreinen als Maasveren, Deeltaxi en milieu- en welzijnsbeleid. Op die terrei nen kunnen de gemeenten zelf kiezen of ze met z'n allen samen werken of in kleiner verband. Venray heeft besloten de opdracht project Deeltaxi Noord- Limburg en de bestuursopdracht duurzaam bouwen per 1 januari 2005 in te trekken. Als reden voor het intrekken van het eerste pro ject voert de gemeente aan dat er voor het project een projectleider is aangesteld en de aansturen ervan via de stuurgroep, waarin de portefeuillehouders zitting hebben, is geregeld. In de ogen van Venray hoeft de Regio bij dit project geen trekkende rol te ver vullen. De samenwerking op het gebied van duurzaam bouwen levert in de ogen van Venray te weinig op en kost relatief veel capaciteit. Venray is dan ook van plan dit convenant niet te onder tekenen. Samenwerking op alle andere gebieden wordt per 1 januari 2006 opgezegd. In 2005 wil de gemeente Venray onder zoeken of daarvoor op kleinere schaal samengewerkt kan worden met andere gemeenten. Alleen de gezamenlijke gezondheidsdienst (GGD), brandweer en ambulance dienst wil de gemeente Venray met de andere gemeenten blijven regelen. Dat is Venray ook wette lijk verplicht. Venray betaalt jaar lijks 140.000 euro aan de Regio NML. HUGO BOSS PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl Het college van Ben W heeft besloten de subsidie van 20.000 euro voor de bibliotheek te hand haven. Hiermee nemen burge meester en wethouders het stand punt in dat de bibliotheek een breed toegankelijke, moderne basisbibliotheek moet zijn. Met dit besluit is de eerder voorgeno men intrekking van de subsidie van de baan. Het college stelt hiermee de gemeenteraad voor de eerder voorgenomen bezuiniging niet door te voeren. De gevolgen van de voorgenomen bezuiniging e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS moesten worden geïnventariseerd en in een notitie aan de commis sie Maatschappelijke Diensten en de gemeenteraad worden aange boden. Wethouder Emonts had de opdracht gekregen in de raads vergadering van 9 november. Uit die notitie, een aanvulling op de eerder verstrekte beleidsnotitie 2004-2008 van de OB Venray, blijkt de functie van de biblio theek voor Venray. Het college is van mening dat de ontwikkeling van de bibliotheek naar een eigen tijdse basisbibliotheek nodig is. Daarom is vernieuwing op inhoud en structuur nodig. Ook heeft de bibliotheek een breed toegankelij ke functie. De financiële doorre kening van de bibliotheek laat zien dat de tarievenstijging voor de burger fors zou zijn, als de structurele bezuiniging van 20.000 euro wordt doorgevoerd. De gemeenteraad zal uiteindelijk een definitief standpunt bepalen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen rèdactie@vandenmunckhofnl Advertenties: Arie Snellen e-mail' asnellen@vandenmunckhof,nl telefoon: 0478-58 27 27 Tkrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 j uur. Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en veremgingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) -

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3