Sportief jaaroverzicht 2004 •EN SPORTIEF EN GEZOND 2005 September: December wenst u de sportredactie van Peel en Maas November Oktober Augustus: 'agpEEL EN MAAS Donderdag 30 december 2004 - Pagina 25 plaats na de ochtendserie niet vasthouden en moeten uiteinde lijk genoegen nemen met de vier de plaats. In het individuele klas sement schaart Van Asten zich wel bij de 45 beste deelnemers, maar kan zich niet mengen in de medaillestrijd. Ter afsluiting van het sjoelsei zoen bij Sjoelclub Venray wordt Anny v/d Heyden, op haar zeven tigste verjaardag, door de voorzit ter van de regio Limburg gehul digd als erelid van Limburg. De Blitterswijckse amateurwiel renner Norbert Poels fietst de sterren van de hemel in de elf- daagse wielerronde van Guadeloupe. Na de proloog en de eerste rit heeft hij de witte en de gele trui om zijn schouders, als beste jongere en leider in het alge meen klassement. André Koolhof treedt in dienst bij de KNVB. De voormalige trai ner van Venray gaat bij de voetbal bond aan de slag als voetbaltech- nisch medewerker. Jan van Dijk is de verrassende winnaar van het nationale toer nooi van midgetgolfclub Buitenlust in Venray. Het lid van Buitenlust 2 is uitstekend op dreef en weet met 87 holeslagen het toernooi op zijn naam te schrij ven. Hoogspringer Pim Stevens wordt tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor C-junio- ren (14- en 15-jarigen) Nederlands kampioen met een hoogte van 1.90 meter, een nieuw persoon lijk en clubrecord van AV Venray- Regio. Tijdens het traditionele gemeentelijke voetbaltoernooi om de Venray Cup is het reserve team van SV Venray de zes clubs uit de dorpen opnieuw de baas. Op sportpark De Spar in Oostrum wint Venray 2 vijf van de zes wed strijden. De eerste competitiewedstrijd van de dames van SSS'18 uit Overloon tegen Brabantia uit Eindhoven wordt bij een 3-0 voor sprong voor de SSS-dames tien minuten voor het einde gestaakt. Met deze voorsprong heeft SSS'18 een meer dan verdienstelijk debuut gemaakt in de landelijke le klasse D. Het traditionele koersbaltoer- nooi voor ouderen is ook dit jaar een groot succes. De eindwin naars in tennishal De Schaapskooi zijn Frie Pijnenborg en Harrie Michels met 31 punten. Promovendus Leunen verliest op eigen veld de competitie- ouverture in de derde klasse. Het zeer agressief spelende Avanti uit Schijndel is met 1-2 te sterk. Leunen weet meteen dat de lat dit seizoen een stuk hoger ligt. Roel Mocking stapt teleurge steld op bij HVC/Taxi Verstraaten. De zaalvoetballer is door coach Paul Janssen niet opgenomen in de eerste selectie van tien man waarmee HVC de competitie begint. Twan Jeucken uit Leunen eist het clubkampioenschap van TV Venray voor zich op. Motorcrosser Emile Cox uit Wanssum kan op eigen bodem zijn jacht op de Nederlandse titel geen gestalte geven. Hij moet zijn grote concurrent René Albers uit Groesbeek voor laten gaan op sportpark De Broekberg. Zaalvoetballer Frank Brands maakt een uitstekend debuut in de eredivisie. Zijn nieuwe club LZV Kuijpers klopt voor eigen publiek FCT/De Bever Boys met liefst 11-2. De Venraynaar scoort twee maal. Handboogschutter Johan van Dongen pakt de zilveren medaille op het Nederlands kampioen schap outdoor in Baarschot Dames regeren dit jaar het per soonlijk kampioenschap van Schutterij 't Zandakker GUde Sint Jan uit Venray. Toos Linders- Verhaeg wordt algemeen kam pioen, de Piet Lenssen Memorialbeker gaat naar Lisette van Rhee-van den Broek. Maarten Wintels uit Venray wint in Glasgow de Open Schotse G-Judo kampioenschappen. Maarten is lid van Sportinstituut Verhagen. Springruiter Freek Mijling behaalt in Ermelo met de schim melmerrie Paulina (v. Colino) het Nederlands kampioenschap in de klasse L springen. Springruiter Mathijs van Asten wordt vierde in het kampioen ten een intensieve samenwerking op het gebied van trainingen. De samenwerking duurt vooralsnog een jaar, waarbij een fusie op den duur tussen beide Venrayse sport verenigingen niet is uitgesloten. De dames van Red Stars hand haven zich in de eredivisie en de heren pakken de titel in de twee de divisie en promoveren naar de eerste divisie. Sportinstituut Verhagen uit Venray doet met 22 judoka's mee aan een toernooi in Baarlo. Voor verschillende judoka's is dit het eerste toernooi. Er worden maar liefst zeven judoka's kampioen. Tijdens de Limburgse sprint- en estafettekampioenschappen zwemmen weet Angèl Koenen uit Oirlo alle te behalen Limburgse titels voor zich op te eisen. Herman Pouwels blijft ook na dit seizoen trainer van de dames van SSS'18. Roeland van Oudenhoven verlengt zijn con tract met Holthees met één jaar. Ook Meerlo-trainer Hans Winkelhag verlengt zijn contract. Mathieu Rutten legt tijdens de ledenvergadering zijn functie als secretaris van SV Venray neer. Rutten heeft negentien jaar deze spilfunctie binnen het bestuur van de Venrayse voetbalclub bekleed. Laurine Palmen (14 jaar), lid van Tennisclub Venray, wordt in Weert Limburgs kampioen tennis bij de meisjes t/m 16 jaar. Springruiter Leopold van Asten wordt uitgeroepen tot sportman van het jaar 2004 in Venray. Bowlster Inge Lenssen krijgt de trofee als beste sportvrouw van het jaar. Het recurveteam van handboogvereniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn mag zich het beste team van het sportjaar 2004 noemen. Andre Comelissen uit Mill volgt na dit seizoen Chris Burhenne op bij tweedeklasser Volharding. SV Merselo bereikt met trainer Ger Delauw overeenstemming om ook in het seizoen 2005-2006 als hoofdtrainer te fungeren. Atleet Dave Ewalts is de sterke winnaar van de Kasteelloop in Horst. Er verschijnen ruim 300 lopers op tweede kerstdag aan de start, een nieuw record in de twaalfjari ge geschiedenis van deze inmid dels traditionele loop van de Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray. Ron Koenen, Henk Lammen, Henk Willemssen van TV Venray sleept in Immenstadt de Europese titel bij de veteranen (heren 40 jaar en ouder) in de wacht. Tijdens de zesde Internationale Shetland Pony Show in het Belgische Balen wint de 14-jarige Felicitas Band uit Maashees verras send de titel European Champion Driven met haar negenjarige Shetlandpony ruin Kenwood van de Belschuur. P. Steeghs uit Oirlo behaalt met zijn driejarige hengst Steehorst Kyro de prestigieuze Royal Welsh Show in Wales in de categorie youngstock voor Welsh pony's (drie jaar en jonger). John van den Bosch brengt op De Venrayse taekwondoka Ferry Greevink, die deel uitmaakt van het Duitse Swisstal-United team, sluit zijn eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen winnend af. Hij wint fraai van zijn Duitse tegenstander Marcus Hense. Op de velden van Red Caps Venray vindt het jaarlijkse Gijs Gommans Toernooi plaats. UW wint bij de dames softbalsters, ter wijl Indians het honkbaltoernooi wint. In de tweede klasse D van het vrouwenvoetbal lijkt de competi tie een tweestrijd te worden tus sen SV Venray en Almania. Beide ploegen liggen inmiddels een straatlengte voor op de andere teams. SV Venray blijft de ongesla gen koploper na de achtste zege oprij. Jumpers'76 maakt zijn opwach ting in de overgangsklasse basket bal. De kampioensploeg van een jaar eerder valt echter al na enkele wedstrijden uit elkaar en Jumpers'76 moet zich noodge dwongen terugtrekken uit de competitie. Twaalfhonderd toeschouwers zien op een zaterdagavond een sterk SV Venray zegevieren in de derby tegen Volharding: 3-1Ivo v.d. Weerden scoort twee keer voor Venray. Voetbalvereniging SSS'18 is in rouw gedompeld als onverwacht Karei Janssen op pas 51-jarige overlijdt. Janssen is de grootste voetballegende van SSS'18. Drie zoons van Karei spelen nu in het eerste elftal. Frank Brands scoort zijn eerste interlandgoal voor Oranje in een zaalvoetbal-interland tegen Polen. Scheidsrechter Philipsen uit Lomm is na afloop van het duel tegen SVOC'01 de grote boosdoe ner bij Swolgense Boys. In de tien de minuut van de blessuretijd krijgt Martijn Christians zijn twee de gele kaart en dus rood. Trainer Fred Donkers heeft geen goed woord over voor de kleine leids man: "Wat een flapdrol." Trainer Chris Burhenne verlaat aan het einde van dit seizoen Volharding. Jos Rutten wordt de nieuwe trainer van derdeklasser Leunen. Noud Janssen vertrekt na dit seizoen bij Leunen en gaat aan de slag bij SSS'18. De 19-jarige Venraynaar Wesley Connor tekent een zevenjarig droomcontract bij de Amerikaanse Minnesota Twins. Daarmee gaat zijn droom om prof- de korte cross (5900 meter) in precies 25.00 minuten. De twee sportverenigingen AV Venray-Regio en TV Venray star- schap van Donaueschingen. In de strijd om de Riders Cup bezet Van Asten na deze wedstrijd een gedeelde derde plaats. In het Nederlands kampioen schap veldschieten in Tienray blijft de strijd spannend tot de laatste pijl. Johan van Dongen (Ons Genoegen) wint uiteindelijk de tweestrijd van clubgenoot Mark Poels. Het damesteam van TTV Red Stars boekt haar eerste zege in de eredivisie tafeltennis. In Amsterdam wordt de directe con current in de strijd tegen degrada tie met 3-4 verslagen. Het synchroonzwemduo Sonja en Bianca van der Velden, deel neemsters aan de Olympische Spelen, verzorgt een demonstra tietraining bij Spio in Venray. SV Merselo opent het nieuwe hoofdveld met een wedstrijd tus sen de hoofdmacht en oud-VW. De voormalige profs zijn het voet ballen nog niet verleerd en trakte ren de trotse koploper van de zesde klasse op een 1-4 nederlaag. Bowling Venray dat een speler 300 gooit. 11.800 meter in 39 57 minuten. Kat ja Broers van AV Venray-Regio wordt tweede bij de vrouwen op speciaal tennistoernooi ter nage dachtenis aan Henk Baltissen. Het is alweer ruim één jaar geleden dat Henk Baltissen bij een nood lottig verkeersongeval om het leven komt als hij vanuit zijn woonplaats America naar zijn werk, de Blitta in Venray, fietst. Tijdens het WK veldschieten in Kroatië eindigt Gerard Koonings van Ons Genoegen uit Ysselsteyn in de recurveklasse op een fraaie zesde plaats. De Venrayse atleet Twan Lensen wordt tijdens de circuit De Peel in Venray de worldcup voor hotrods op zijn naam. In een spannende finale laat Van den Bosch de regerend kampioen Roel Bongaerts uit Roggel achter zich. Springruiter Leopold van Asten en handboogschutter Ron van der Hoff zijn de trotse vertegenwoor digers van de gemeente Venray op de Olympische Spelen in het Griekse Athene. all plan een traditie te maken van het toernooi voor zaalvoetballers tot negentien jaar. FCH/Decora 'Ioukes uit Heerlen wint de eerste vo&ditie. John van Helden VOF bij het en Wijato bij het zijn de winnaars van op het in Venray. TC Oica houdt in samenwer- met tennisclub America een Nederlandse kampioenschappen atletiek in Utrecht dertiende op de 5000 meter in een nieuw clubrecord van 14.27.67 minuten. circuit De Peel in Venray wint~de jonge motorcrosser Emile Cox uir Wanssum beide manches en schrijft het Europese kam pioenschap van de IMBA (Internationaal Motorsport Bond voor Amateurs) op zijn naam. Triatleet Frank Timmermans Ron van der Hoff wordt op de valreep uitgeschakeld in de twee de ronde. De Ysselsteynse hand boogschutter verliest met 155-158 van Satyadev Prasad uit India. In de landenwedstrijd sneuvelt Van der Hoff in de kwartfinale tegen Zuid-Korea. Leopold van Asten grijpt met het ruiterteam net naast een medaille. Van Asten, Gert-Jan Bruggink en Gerco en Wim Schroder kunnen de tweede In de bowlingwedstrijd tussen de eersteklassers VTU-Telecom en Kantoor v.d. Boomen scoort Jaap Jongejan een perfect game (twaalf strikes op rij). Het is de vijfde keer in het bestaan van Restaurant honkballer te worden in vervul ling. De Leukermeerloop wordt gewonnen door de Duitser Benedikt Boyxen. Hij loopt de Taekwondoka Martijn Merken int de Zuid-Nederlandse kam- ioenschappen in Den Bosch. Martien Manders krijgt de elstrofee als beste sporter van e Invaliden Sport- en Belangen ereniging Venray e.o. De eerste editie van het ESG vraagt om een De organiserende vereni- OTTO is ook vast van

Peel en Maas | 2004 | | pagina 25