Sportief jaaroverzicht 2004 Veel hoogtepunten in sportjaar 2004 April: Mei Juni: Januari Maart Februari PEEL EN MAAS Jan Pruijn (45) wordt we trainer van SV Ven volgt de onlangs opg André Koolhof op. Pruijn in Molenhoek en is een i voetbaltrainer. Hij werkt< betaalde voetbal bij N Helmond Sport. De jonge wielrenned Teunissen uit Ysselsteyn! geert in Rockanjel Nederlandse kampioenscj de elfjarigen. Suzan van Dijck, GeekJ en Qarcia Stegen van AV] Regio nemen deel Nederlandse atletiekkad schappen voor A/B-juni<| Sittard. Henk Hoeymakers, Hayjfl en Peter Cleven nemen d de Europese bowlingkad schappen voor senioren Helsinki (Finland). Zij valli in de prijzen. pbn toern Atlete Suzan van Dijck negei tweede op de Nederlands Houk tiekkampioenschappen vcx editie junioren in Sittard. Zij go speer maar liefst 44,50 mett Joh voetv Jeugdzwemmer Dion Dn beacl van Startgemeenschap ^et g Limburg is tijdens de jaarga Schoi le opnieuw de snelste opi meter vrij en 50 meter v TC slag. Nï i De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum mogen trots zijn op hun sporters. 2004 was een jaar met vele sportieve hoogtepunten. Een greep uit de sportprestaties 2004: de deelname van Ron van der Hoff en Leopold van Asten aan de Olympische Spelen in Athene: de kam pioenstitels van Set Up, SV Leunen. Red Stars, Jumpers'76, dames SSS'18; de topprestaties van de handboogschutters uit beide gemeen ten; taekwondoka Ferry Greevink die ondanks het missen van de Olympische Spelen toch aansprekende internationale resultaten behaalt; jeugdbowler Nicky Claessens uit Oostrum die deelneemt aan het Europees kampioenschap; Inge Lenssen die met de Nederlandse bowlingdames vijfde wordt op de Europese kampioenschappen. En nog maar te zwijgen over de vele nationale en internationale titels die door de sporters in de wacht werden gesleept. Prestaties om trots op te zijn. De redactie van Peel en Maas is er trots op om al deze aanspreken de sportresultaten in het afgelopen jaar in woord en beeld te hebben mogen verslaan, In 2005 gaan wij op dezelfde voet verder om de sport mensen in Venray en Meerlo-Wanssum op de voet te volgen. De redactie wenst u veel leesplezier met een greep uit de sportieve hoogtepunten uit 2004, zonder de pretentie te hebben om compleet te zijn. 19 t/m 25 april in Frankrijk. Ferry Greevink van Tong-U pakt tijdens de Open Belgische kam pioenschappen taekwondo in Herentals een fraaie tweede plaats De zaalvoetbalclubs TVF OTTO en Lake VaUey/'t Podium zijn in gesprek over een fusie. Op korte termijn zal er duidelijkheid komen of het samengaan er daad werkelijk van komt en het komen de seizoen al ingaat. De korfbalsters van Oranje Wit uit Leunen zien de titel in de eer ste klasse D aan hun neus voorbij gaan. In een ware korfbalthriller in de sporthal in Bakel wint JES 2 na verlenging met 12-11 een noodzakelijk geworden beslis singswedstrijd. Springruiter Leopold van Asten grijpt op het nippertje naast de hoofdprijs in de Grand Prix van Dortmund. De uit Ysselsteyn afkomstige springruiter blijft met zijn paard Mistieke foutloos maar finisht 0,14 seconden later dan de Duitse winnaar René Tebbel. Tijdens het Nederlands indoor kampioenschap handboogschie- ten voor teams in Landsmeer sleept Diana Venray in de hoogste klasse een fraaie bronzen medaüle in de wacht. Het indoorteam bestaat uit Matthias Deul, Jan Hermsen en Wendy van Ooi. Het eerste indoorteam van Ons Genoegen Ysselsteyn wint in de recurveklasse de Nederlandse titel. Dit team bestaat uit Jos Hellegers, Rick Philipsen, Gerard Koonings en Dave v.d. Coelen. Tijdens de finale om het Nederlands kampioenschap Kür op Muziek voor paarden en pony's in Wanroy presteren de paarden- en ponyruiters van Ons Genot Leunen uitstekend gepres teerd. De ponyruiters, uitkomend in de klasse licht, worden vierde, terwijl de paardenruiters in die zelfde klasse fraai tweede wor den. Handboogschutter Ron van der Hoff van handboogvereniging Ons Genoegen uit Ysselsteyn wordt bij het EK indoor in het Italiaanse Sassari in de eerste ronde uitgeschakeld in de klasse recurve. Voor Peter Aerts is het duel TOP'27-Resia een bijzondere ont moeting. De 39-jarige speler van de zesdeklasser wordt vooraf gaand aan het duel namelijk in het zonnetje gezet vanwege zijn 500- ste duel in de hoofdmacht van de Tienrayse voetbalvereniging. Taekwondoka Ferry Greevink wint tijdens de Open Nederlandse Kampioenschappen in Eindhoven een fraaie zilveren medaille. De champagne vloeit rijkelijk bij tafeltennisvereniging Red Stars als het eerste damesteam door een 8-2 overwinning op SAR (Kloosterzande) de titel pakt in de eerste divisie en opnieuw promo veert naar de eredivisie. Diana Venray wint voor het tweede achtereenvolgende jaar de strijd om de Venray Cup, een strijd tussen alle handboogschut terijen uit de gemeente Venray. Door een 90-68 overwinning op Venlo Sport Crusaders pakt Jumpers'76 de titel in de eerste klasse C. De Venrayse basketbal lers domineren vanaf het begin de competitie en winnen negentien van de twintig duels. Jeugdbowler Nicky Claessens uit Oostrum neemt in het Duitse Augsburg met het Nederlands jeugdteam deel aan de Europese jeugdkampioenschappen bowlen. In het teamevent wordt hij ver dienstelijk zevende. Ondanks een 2-3 nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Sittardia worden de volleybaldames van Set Up uit Meerlo kampioen in de topklasse. Set Up promoveert naar de derde divisie. Tijdens de jaarvergadering van de Regio Limburg van de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie) krijgt Jan Vlemmix de zilveren KNHS- speld uitgereikt voor zijn vele ver diensten voor de paardensport. Vijfdeklasser Oostrum stelt trai ner Wim van Dongen op non- actief. De Oostrumse voetbalclub hoopt zo de dreigende degradatie af te wenden. Het beoogde schok effect blijft uit want Oostrum gaat in Arcen hard onderuit tegen RKDEV: 60. In Boxmeer worden tijdens de open Nederlandse kampioen schappen rolstoeldansen Ilse van der Vorst en Leslie van de Vorle vierde en tevens Nederlands kam pioen. Oranje boven op sportpark De Starte in Meijel. Leunen grijpt dankzij een 1-1 gelijkspel tegen RKMSV de titel in de vierde klasse F. Na bijna tien jaar is de ploeg van trainer Noud Janssen weer derdeklasser. De jonge atleet Pim Stevens ver pulvert het achttien jaren oude clubrecord hoogspringen van AV Venray-Regio. De lat ligt op 1.85 meter. Alles klopt aan het draaiboek van de Powerman in Venray. Alleen de winnaar klopt volgens de planning niet. Daar waar ieder een topfavoriet Dirk Strothmann, de nummer één van de werel dranglijst, tipte, grijpt de onbe kende Spanjaard Sergio Rodriguez Vicente de Europese titel. De Venrayse atleet Twan Lensen zorgt tijdens de Nederlandse Kampioenschappen 10 km op de baan in Gorinchem voor een geweldige sensatie. Hij behaalt een voor Venrayse atle- tiekbegrippen historische derde plaats in een tijd van 30.14 minu ten. Met een fraaie 3-0 zege tegen Sparta'25 worden de voetbalda mes van SSS'18 kampioen in de tweede klasse en promoveren naar de eerste klasse. In een span nende slotfase van de competitie heeft SSS'18 de zenuwen beter in bedwang dan buur SV Venray. Handboogschutterij St. Joris Leunen feliciteert Jan van Osch met zijn 60-jarig lidmaatschap. In deze 60 jaar was Jan niet alleen een verdienstelijke schutter, maar was hij van 1977 tot 1993 de voorzitter van St. Joris. ervan dat ze bewust een breuk hebben willen forceren. Handboogschutter Ron van der Hoff kwalificeert zich definitief voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. Met de Ysselsteynse handboogschutter heeft de gemeente Venray na twaalf jaar weer een Olympische deelnemer. Tijdens nationale wedstrijden met een sterke bezetting in Amsterdam wint Suzan van Dijck Thijssen wordt kampioei veteranenklasse 1 of Nederlands kampioenschi vidueel. De Nederlandse presteren uitstekend Europese kampioensc het Engelse Norwich. Nederlandse team, met deren Inge Lenssen uit wordt uiteindelijk vijfde. Basisschool De Meent uit Leunen wint de Scholierenbeker van het basisscholenkampioen schap tafeltennis. De leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van De Meent blijven De Hommel (Venray) net voor: 35 om 32. Op het nieuwjaarsindoortour- nooi van Ons Genoegen in Ysselsteyn zorgt handboogschut ter Johan van Dongen voor de hoogste score svan de dag. Met 579 punten komt hij als sterkste Dreesens twee bronzen medailles. Basisschool De Kruudwis wordt winnaar van het Schoolbowling Toernooi Venray. Het team bestaat uit Kevin Litjens, Laurence Dillingen, Stef Claessens, Daan Hulsman en Luuk Claessens (reserve). De Landweert (Venray) wordt twee de, De Stek (Castenray) derde. Drie leden van taekwondover eniging Tong-Il vallen in de prij zen tijdens de Nederlandse kam pioenschappen sparren in Nijmegen. Martijn Merken en Ylona van Deutekom worden tweede terwijl Anette van Deurssen een derde plaats opeist. Tijdens de Limburgse Indoorkampioenschappen in de Rheinhalle in Düsseldorf preste ren de atleten van Atletiekvereniging Venray-Regio uitstekend. Er worden maar liefst negen Limburgse titels in de wacht gesleept. Het eerste team van Ons Genoegen uit Ysselsteyn eist tij dens de rayonkampioenschappen handboogschieten de eerste plaats op, Gerard Koonings, Jos Hellegers, Dave van der Coulen en Rick Philipsen verdienen hier mee een ticket voor de Nederlandse kampioenschappen. Vier jeugdspelers van zaalvoet balvereniging TVF OTTO dringen zijn droom in rook opgaan door in het Olympisch kwalificatietoer nooi (OKT) in Azerbeidjan niet bij de eerste drie te eindigen, de voorwaarde voor deelname aan de OS. Greevink verliest in Baku met 8-4 van de Fransman Gentile. Het eerste team van DOS \Vordt kampioen in de klasse driebanden van de Venrayse Biljart Bond (VBB). Het team bestaat uit Huub van Rhee, Henk Hendriks, Carl de Bruijn en Math Siebers. Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray wordt Robbert de Graaf uit Venray gekozen als nieuwe voorzitter. Hij volgt daarmee Chrit Joosten op die na dertien jaar terugtreedt als voorzitter. Atleet Twan Lensen wordt tij dens de Nederlandse kampioen schappen veldlopen in Holten zestiende, zijn beste klassering ooit behaald tijdens een nationaal kampioenschap. De voetbaldames van Jong Oranje werken een stagedag af op sportpark De Wieën in Venray, De trainingsstage met een oefen wedstrijd tegen een Duits top- team is ter voorbereiding op de tweede EK kwalificatieronde van De Belg Bengt Laermai op circuit De Peel in EK-cross in de 125cc Laermans is wint drie manches. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen sjoelen individu eel in Barneveld worden Inge Vermeulen en Kevin Engels van Sjoelclub Venray respectievelijk tweede en derde. Met een klinkende 6-1 zege op Belfeldia stelt SV Ysselsteyn op de slotdag van de competitie het vierdeklasserschap veilig. Tijdens de Limburgse baankam- pioenschappen voor de c/d junio ren in Sittard wint Erik Stevens van AV Venray-Regio twee gou den plakken. BW'27 blijft na een goed sei zoen met lege handen achter. De Blitterswijckse ploeg verliest eer der de titelstrijd van Resia en in de nacompetitie valt het doek na een ontluisterende 4-1 nederlaag bij VIOS. Turnster Lotte Dirkx van GV St. Christoffel wint in Opmaar tijdens de Landelijke Finale LOS turnen een zilveren medaille. In een zinderen slotfase verliest SV Venray de nacompetitiewed- strijd tegen Heerlen met 2-3 en is uitgeschakeld in de nacompetitie. Het seizoen is voorbij en de pro- motiedroom is over. Eerder al stapt trainer André Koolhof op bij de Venrayse twee deklasser. Hij beticht voorzitter Sjef Keijzers en Leon Vievermans, van AV Venray-Regio het speer werpen met een afstand van 40.87 meter. Clubgenote Geeke Blenk wordt tweede bij het ver springen met 4.89 meter. Ruiterclub St. Jan uit Merselo viert het 25-jarig jubileum met een driedaags feest, waaronder een jubileum concours hippique. Na afloop van het jaarlijkse koningschieten wordt boogschut ter Michel Camps door het bestuur van HBS Ons Genoegen uit Ysselsteyn in de bloemetjes gezet voor zijn 50-jarig lidmaat schap. Angel Koenen uit Oirlo wint tij dens de Limburgse Speedo zwem- kampioenschappen in Brunssum het koninginnenummer, de 100 m vrijeslag. In Stramproy wint Volharding 2 de districtsbeker van Zuid II door in de finale fusieclub w Schaesberg 2 met 4-2 te verslaan. Met gemengde gevoelens vie ren de speelsters van SSS'18 de 3- 1 zege in diezelfde bekerfinale tegen Almania. Hun gedachten zijn bij Bart Geurts, de jeugdspe ler van SSS'18 die dat weekend bij een tragisch ongeluk is overleden. De eerste dubbel in het 27-jarige bestaan van de damesafdeling van SSS'18 krijgt daardoor een wrange bijsmaak. Zij finisht in 35,47. Basisschool De Keg wint de Jo van Oers Memorial. Op het kampioenenbal van de Nederlands Quad Racing in Nifrik wordt Joe Maessen uit Ysselsteyn gekozen tot quadrijder van het jaar 2003. Tijdens de Nederlandse junio ren kampioenschappen korte baan wint zwemster Lisa door tot het Limburgs futsalteam onder de 17 jaar: Frank Minten, Gert-Jan Spee, Tim van den Bekerom en Mahbod Tahsini (allen 16 jaar). Dit team gaat zich voorbereiden op het Nederlandse kampioenschap op 15 mei in Roermond. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray gaat in de zomer van 2004 niet naar de Olympische Spelen in Athene. Greevink ziet uit de bus. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van TTV Red Stars ontvangt Ben Schuhmacher een oorkonde uit handen van Martin Pirei, voorzit ter van de afdeling Limburg van de NTTB. Ben is liefst 50 jaar lid van de NTTB. Sabina Larmené wordt tijdens de Limburgse kampioenschappen tafeltennis in Nederweert tweede. In de finale wint de speelster van Red Stars uit Venray de eerste game tegen favoriete Melissa Muller, maar daarna moet ze het onderspit delven. Tijdens internationale indoor- wedstrijden in Dortmund levert atlete Geeke Blenk een prima prestatie bij het hoogspringen. Met haar sprong over 1.55 meter wordt zij tweede in een sterk deelnemersveld. j Tijdens het Nederlands kam pioenschap biljarten in Wychen weten René Dericks (driebanden) en Peter Volleberg (ankerkader 71/2 en bandstoten) zich niet bij de beste biljarters in hun klasse te scharen. Peter Heusschen (AV Venray- Regio) wint overtuigend de Vlakwatercros. De 28-jarige atleet legt de lange cross van 8100 meter af in 26,38 minuten. Bij de vrouwen wint Anke ten Brummelhuis (22) uit Oostrum.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 24