Het Meerlo-Wanssumse jaar 2004 in beeld 2005 NOVEMBER OKTOBER SEPTEMBER DECEMBER AUGUSTUS veel meer in zijn mars heeft. Het bereiken van deze mijlpaal wordt uitbundig gevierd. Anke Cox en Kim Peeters van Majorettengroep Concordia beha len de Limburgse titel tijdens de Limburgse kampioenschappen voor majorettes in Meerlo. Ook Sil Dekkers uit Wanssum sleept als soliste de Limburgse titel in de wacht. Een groepje docenten van de middelbare scholen uit de Poolse plaats Wasosz en haar buurge meente Rawicz werkt op uitnodi ging van de Stichting Vriendendenkring Meerlo- Wanssum/ Wasosz een meerdaags programma af in de regio Meerlo- Wanssum. Sint Maarten in Meerlo gaat niet door vanwege het plotselinge overlijden van een achtjarige jon gen uit Meerlo. Dit besluit de organisatie van het feest. De jon gen was jeugdlid van SV Meerlo, de voetbalvereniging die samen met de dorpsraad en jeugdorgani satie Doema zorgde voor de orga nisatie van Sint Maarten. plannen van Geelen Beton het groene licht krijgen. De Wanssummer maakt in de com missie bezwaarschriften bezwaar tegen het besluit van het college om een tijdelijke aanlegvergun- ning voor maximaal vijf jaar aan het bedrijf te verlenen. GP'94 bestaat tien jaar. Bestuur en leden van de huidige coalitie partij komen bijeen in café Oud Meerlo in Meerlo om te proosten op het bereiken van deze mijlpaal en te klinken op een zonnige toe komst van de Gemeente Partij'94. Gerrit Rutten uit Well is benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau. Hij ontvangt de koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester Hahn tijdens de viering van het 40-jarig bestaan van het Gemengd Koor Wanssum. Hij krijgt het lintje onder meer voor zijn bijdrage aan het Wanssumse verenigingsleven. Ben Kusters uit Blitterswijck krijgt na afloop van de H.Mis tot zijn verrassing de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice opgespeld. Kusters zet zich al meer dan 25 jaar in voor de parochie, onder andere als lid van het kerkbestuur (twee perio des van twaalf jaar), voorzitter van de stichting Parochiehuis, en (30) uit Wanssum op de zesde plek. De jury van vakblad De Snackkoerier en Koninklijke Horeca noemt cafetaria De Klein 'een cafetaria, zoals het hoort, een nette zaak met een vriendelijke bediening'. Wim Burgers uit Meerlo denkt er nog graag aan terug. Aan de 'ontmoeting' van Fanfare Eendracht met de deze week op 93-jarige leeftijd overleden prins Bernard. Het was 1990, het jaar waarin de Meerlose fanfare haar honderdjarig bestaan vierde. Het jaar ook waarin zij op uitnodiging van Lambert Fokkema, een per soonlijke vriend van prins Bernard die in Meerlo een tweede huis had, bij de Bruynzeel-fabrieken in Bergen op Zoom de 38ste jaarver gadering van de Nederlandse Export Combinatie muzikaal opluisterde. Op het woonwagenkamp aan de Cocq van Haeftenstraat in Meerlo mogen met uitzondering van de drie formele standplaatsen geen woon- of kampeerwagens meer worden geparkeerd. Al enige tijd staat op het kamp een kampeerwagen buiten de formele standplaatsen geparkeerd. Ondanks herhaaldelijk waarschu wen van het college, de politie en de beheerder van het kamp, staat Juli: Stefan Agten is de honderdste passagier van het voet- en fiets- veer tussen Blitterswijck en Wèllerlooi Meerlo ingezegend door pastoor Een gasexplosie verwoest een stacaravan op camping 't Karrewiel aan de Peschweg in Meerlo volledig. Gelukkig zijn de Duitse bewoners van de caravan op het moment van de ont ploffing niet aanwezig. Na de explosie ontstaat op de camping een kleine brand die direct door enkele bewoners van de camping wordt geblust. Een bewoner van de camping loopt lichte verwon dingen op. De materiële schade is groot. Er is geen opzet in het spel. Jac Clabbers (70) uit Tienray is benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Tienraynaar is vanaf 1970 tot en met heden bij voorbeeld onafgebroken lid van het kerkbestuur van de parochie O.L. Vrouw, Troosteres der Bedrukten van Tienray. Ruud Verheggen. De werkzaam heden zouden niet uitgevoerd zijn zonder de steun van de gemeente Meerlo-Wanssum en de plaatselij ke dorpsgemeenschap. Wethouder Beterams van de gemeente Meerlo-Wanssum geeft het startsein voor de cursus Bewegen met Peuters. Het pro ject is een onderdeel van het breedtesportproject Sport-3, een initiatief van gemeenten Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum die in dit project samen werken aan de verdere ontwikke ling van de breedtesport. De statige Moeraseiken in de Meerlose Hoofdstraat zijn de laat ste tijd de overnachtingplaats van vele tientallen en soms honder den kauwen. Buurtbewoners spreken van een ware kauwen- plaag. De buurt doet een beroep op het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat een onderzoek uitvoeren naar de veiligheid op campings. Dit naar aanleiding van de gasex plosie in een stacaravan op cam ping 't Karrewiel in Meerlo. De gemeente wil onder meer de regels omtrent de opslag van de aanwezige gasvoorraad en de toe stand van de installaties aanscher pen. Bij de officiële start van het nieuwe onbemande VOL auto maat tankstation in Wanssum geeft de directie van Vollenhoven Olie B.V. de Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum/ Wasosz een cheque ter waarde van vijftienhonderd euro. Het lijkt wel een beetje op een toeristisch tripje. Een avondje uit waarvoor je in toeristische oor den toch al snel een eurootje of 15 neertelt. Met een rondvaart door de haven, een gratis optre den van een dameskoor voor de deuren van restaurant-café Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck en wat sportieve actie op de rivier zelf. De politiek brengt per schip een werkbezoek aan de haven van Wanssum, om de problemen in de haven met eigen ogen te aanschouwen. Met een zilveren medaille keer de hij terug in Nederland. Topzwemmer Mark Veens uit Horst, die in Athene met de olym pische zwemploeg van zéér dicht bij mocht genieten van het ene succes na het andere. Amper vijf dagen na de sluitingsceremonie is Mark Veens alweer van de partij in Swolgen, waar hij als speciale gast het Kindervakantiewerk Swolgen met het thema 'Olympische Spelen' opent. Vier leerlingen van het Dendroncollege in Horst zijn doorgedrongen tot de Limburgse finale van de grote Achmea ken nisquiz. Het zijn Jolijn Lenders (13) uit Meerlo, Lissy Heintges (13) uit Wanssum, Amanda In Meerlo is het begin gemaakt met het vervangen van de oude straatlantaarns. Die stonden links en rechts midden op het trottoir en waren vaak een sta-in-de-weg voor moeders/vaders met kinder wagens en bolderwagens. 'Rama' noemen ze hem in Indonesië. Pater. Pater Antoon Rutten (66) uit Wanssum. In 1965 reisde hij op 26-jarige leeftijd voor het eerst af naar het eiland Jakarta, om in een parochie op circa 160 kilometer afstand van Bandung aan het werk te gaan. 1964, de tijd vliegt, vindt ook Antoon Rutten, die momenteel in Wanssum verblijft en in zijn geboortedorp zijn veertigjarig priesterjubileum viert. Ondanks bezwaren van de buurt besluit het college van B en W dat de bouw van een jeugd honk in Blitterswijck kan begin nen. Burgemeester en wethou ders blijven bij hun besluit de vestiging van de soos aan de Maasweg toe te staan. Om toch ook de buurtbewoners tegemoet te komen, komt er een zogenaam de begeleidingscommissie, waarin behalve omwonenden ook verte genwoordigers van de gemeente en jongerenorganisatie DIM zit ting nemen. Het kerkbestuur van de parochie in Swolgen trakteert het broederschap St.- Antonius op koffie, een flink stuk vlaai, wat lekker hapjes en een borrel (of wat). Niet zonder reden overi gens, want de leden van het broe derschap staken in de afgelopen maanden flink de handen uit de mouwen om het plaatselijke kerk hof weer piekfijn in orde te maken. Het resultaat mag er zijn. De toch nog vrij plotseling op 61-jarige leeftijd overleden Meerlonaar Noud Verstraaten wordt tijdens de uitvaartdienst door burgemeester J. Hahn van Meerlo-Wanssum postuum koninklijk onderscheiden. Hiji wordt.benoemd tot Ridder in de lid van het schoolbestuur. Mensen uit Tienray die wel zin hadden in een lekkere friet speci aal, een satérol of een bamihap, moeten uitwijken naar cafetaria's elders in de buurt. In cafetaria 't Pleintje aan de Spoorstraat in Tienray breekt brand uit. Een klas siek geval van de vlam in de pan. Een rookmelder van een paar euro voorkomt erger. De eigenaar weet de brand zelf te blussen. Om de nieuwe fietspendelboot tussen Baarlo en Afferden te pro moten, besluit de provincie Limburg een subsidie ter beschik king te stellen van maximaal 25.000 euro. De fietspendelboot moet een verdere impuls geven aan het fietstoerisme in Noord- Limburg. De VW Noord- en Midden- Limburg presenteert in samen werking met de provincie Limburg, dienst landelijk Gebied, Innovatief Plattenland en de werkgroep kasteelruïnes van de dorpsraad de nieuwe wandelrou te 'Wandelen in een roemrucht Maasdorp-Blitterswijck'. De route bestaat uit drie delen: een kern route, een bosroute en een Maasroute die langs locaties voert die verwijzen naar de rijke geschiedenis van het dorp Blitterswijck. Het gemeentehuis, de vistrap- pen, huize Katharina en de Sint Goarkapel. Het is slechts een greep uit de bezienswaardighe den van de nieuwe wandelroute in Meerlo, 'Van kapel tot beek' genaamd. De folder van de VW Noord- en Midden-Limburg en de provincie waarin de route staat beschreven, is vers van de pers. De informatieborden die bij of op de bezienswaardigheden staan als mede de looprichtingbordjes van de route, zijn net geplaatst. De vrouwenvereniging Blitterswijckse Vrouwen Ontmoeten (BVO) bestaat zeven tig jaar. Het feest wordt met de leden gevierd. Cafetaria De Klein aan de Brugstraat 7 in Wanssum is de beste snackbar-cafetaria van Limburg. In de top 100 van de beste cafetaria's in Nederland staat de zaak van Ad de Klein (41) en zijn vriendin Esther de Vos *9'ifeL EN MAAS Donderdag 30 december 2004 - Pagina 21 Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding was voor hem aangevraagd vanwege de vele vrij willige verdiensten van de Meerlonaar en in het bijzonder voor zijn bijna veertigjarige inzet voor de medemens via de EHBO. Het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum is het eens met enkele buurtbewoners van de Meerlose Hoofdstaat dat de over last van kauwen zodanig is dat er iets moet gebeuren. Daarom heeft het college van B en W toestem ming gegeven om de kauwen te verjagen met behulp van lichtko- gels. De vogels schrikken van het licht en de knal en verdwijnen, zo hopen buurtbewoners en gemeente. De LLTB kiest een nieuwe voor zitter en een nieuw bestuur geko zen. De volledige ledenraad steunt de kandidatuur van de 46- jarige Noud Janssen uit Meerlo, die daarmee de voorzittershamer overneemt van interim-voorzitter Constant de Waal. doet Ovivo Streekproducten uit Meerlo een oproep in het Meerlo's Klokje om namen door te geven van deelnemers aan de wandelvierdaagse in Nijmegen. De reden hiervoor is dat het bedrijf de vierdaagse ziet als een erg grote uitdaging en Ovivo zelf ook wel van een uitdaging houdt! Het bekende festival van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum krijgt een eigen naam: Wereldfestival Meerlo- Wanssum. Tot nog toe werden de derdewereldfestivals in Meerlo vernoemd naar het land of de B&W van Meerlo-Wanssum stel len 1200 euro beschikbaar voor de realisatie van een trapveldje in Geijsteren. Deze toezegging is een eerste aanzet om te komen tot een gemeentelijk trapveldjes- beleid. Het initiatief is afkomstig van de dorpsraad in Geijsteren. De gemeente Meerlo-Wanssum en de provincie Limburg stellen gezamenlijk 4000 euro beschik baar voor het realiseren van een idee van jongeren in de gemeen te. Het idee moet betrekking heb ben op mogelijkheden van vrij etijdsbesteding waaraan de jeugd behoefte heeft. Volleberg (13) uit Horst en Pim Verbeek (13) uit Grubbenvorst. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum geeft groen licht voor een grote opknapbeurt van de jacht- en industriehaven in Wanssum. De gemeente moet ongeveer één miljoen euro uit trekken voor achterstallig onder houd en (bagger-)werkzaamhe- den aan de haven. De onderhoudsvoorziening van 270.000 euro is daarvoor veel te klein. Na de hoogmis wordt het nieu we gedeelte van het kerkhof in Ut Kümt uit Tienray is een joekskapel in de ware zin des woords. Want 'joeks' betekent 'pret', 'plezier', 'vreugde', en dat is het precies waar het bij de Tienrayse muzikanten om draait. Het twintigjarig jubileum wordt gevierd met een feestavond, waar op onder meer de eerste cd wordt gepresenteerd. De discussie duurde bijna anderhalf uur, maar uiteindelijk is de commissie Burgers unaniem in haar oordeel: zwembad De Broekberg blijft open. De partijen besluiten dat de gemeente Meerlo-Wanssum 50.000 euro moet uittrekken voor het kinder zwembad in Wanssum. De stich ting De Broekberg moet zelf 60.000 euro ophoesten voor een grote opknapbeurt van het bad De gemeente Meerlo-Wanssum gaat een hekwerk achter het gemeentehuis plaatsen. Met die maatregel wil het college van B en W de plek moeilijker toegankelijk maken voor jongeren en mogelij ke inbrekers. Alle bibliotheekvoorzieningen in de zes basisscholen van de gemeente Meerlo-Wanssum zijn sinds deze week volop in bedrijf. Als laatste wordt de mini-bieb in de Mariabasisschool in Tienray officieel geopend. Volwassenen moeten voorlopig nog naar de bibliotheek in Horst of Venray om boeken te lenen. De kinderen van basisschool St.Anna uit Blitterswijck nemen een nieuw klautertoestel in gebruik. Na anderhalf jaar lang sparen en door allerlei acties op touw te zetten (o.a. kerstmarkt, heitje voor een karweitje, kerst- musical en een boekenmarkt) kunnen de kinderen lekker klaute ren op het nieuwe toestel Burgemeester Hahn steekt een stokje voor het afschrikken van de kauwen in de Meerlose Hoofdstraat. De buurt begrijpt er niets van. Maar de burgemeester wil nu ineens geen ruzie met de provincie en liet via de krant weten dat er vanuit zijn tuin geen lichtkogels afgeschoten mogen worden. De burgemeester kan een en ander niet toelichten omdat hij nu met vakantie is. Dat zijn wellicht ook de kauwen omdat die afgelopen weekend niet meer zijn gesignaleerd in de eiken in de Hoofdstraat. De gemeente Meerlo-Wanssum verstrekt 1000 startsubsidie aan het Toeristisch Platform Meerlo- Wanssum, dat nog dit najaar definitief van start gaat. Het plat form, dat bestaat uit ondernemers in de toeristische sector, gaat ini tiatieven ontplooien die het toe risme in de gemeente een impuls moeten geven. Het platform wordt aanspreekpunt voor onder nemers, burgers, gemeente, poli tiek en VW Noord- en Midden- Limburg. In de veertig jaar van zijn bestaan heeft het Gemengd Koor Wanssum zich ontwikkeld van voornamelijk kerkkoor tot een veelzijdig koor dat nog steeds mis sen opluistert, maar daarnaast December: In Meerlo wordt een nieuwe ivandelroute gepre senteerd. A rnold Jacobs is een van de initiatiefnemers. de camper er nog steeds. De wagen tast volgens het college het uiterlijk aanzien van de gemeente aan en verkeert in een slechte staat van onderhoud. Het enthousiasme straalt van Huub en Marjo van Ool- Spreeuwenberg af. Het echtpaar zwaait sinds 1 december 2004 de scepter in café partycentrum De Zandhoek en heeft inmiddels zijn draai in het Wanssumse wel gevonden. In de afgelopen weken leerden ze heel wat nieuwe gezichten kennen. Het parochiehuis in Tienray puilt uit tijdens het werkbezoek van het college van B en W uit. Ruim honderd personen wonen de ruim drie uur durende bijeen komst bij. De dorpsraad-in-oprich- ting is 'blij verrast' met de belang stelling, vertelt initiatiefneemster en PK-politica Truus Knoops. "De interesse van de mensen is een goed teken. Nu weten ze ook meteen wie er allemaal in de dorpsraad zitten." De kermis in Tienray krijgt een nieuwe plek. Na jarenlange omzwervingen door de kern van het dorp, wil de gemeente Meerlo- Wanssum de attracties met ingang van het jaar 2005 opstellen op het terrein aan de Pastoor Dinckelsstraat, waarop vroeger de oude gymzaal van de huishoud school stond. Het voorstel van de gemeente krijgt tijdens het werk bezoek van burgemeester en wet houders aan het dorp applaus van de inwoners van Tienray. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg gaat half januari de veiligheid op de Swolgenseweg onder de loep gaat nemen. "Ze komen kijken naar de verkeersremmers en samen met hen bekijken we welke maatrege len we kunnen nemen om het ver keer op de Swolgenseweg af te remmen", zegt wethouder Derikx. Ondanks de verkeersobstakels, die ervoor zorgen dat op meer punten slechts één auto per keer kan pas seren, wordt de weg door een aan tal automobilisten gebruikt als racebaan. Johan Peelen uit Meerlo is de nieuwe bevelvoerder en onder- commandant van de vrijwillige brandweer van Meerlo. Hij volgt Sjaak Gielen uit Wanssum op. e redactie van Peel en Maas ft een selectie gemaakt van de Jngrijkste gebeurtenissen die [het afgelopen jaar in de Rente Meerlo-Wanssum ltsvonden. Een korte samen- Ing van het tweede halfjaar t u op deze pagina. en succesverhaal. Zo mag je iorte geschiedenis van speel- D'n Blitskikker genist noe- Ga maar na: dankzij een me dosis enthousiasme, vast- De gemeente Meerlo-Wanssum is niet van plan om zelf een werk groep op te richten die zich gaat bezighouden met de komst van de wereldtuinbouwtentoonstel ling Floriade naar de regio Venlo in 2012. Dat antwoordt wethou der Holl (GP'94) tijdens de behan deling van de begroting op vragen vanuit de WD. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat in 2005 fors bezuinigen. Op wegenonderhoud, jeugd- en jon gerenwerk, straatvegen en erf- en laanbeplanting bijvoorbeeld. Ook krijgt welzijnsinstelling Synthese minder subsidie, net als de Volksuniversiteit. In totaal gaat het om een bedrag van circa 130.000 euro aan bezuinigingen. Paul en Jans Kessels hebben 43 jaar lang in de karakteristieke boerderij De Gun gewoond. Paul en Jans Kessels zijn verhuisd naar een woning in het centrum van Swolgen, en De Gun wordt ver bouwd tot een groepsaccommo- datie voor zestien personen. Hans en Peter Weijs zijn spe cialisten in gerbera's. De Blitterswijcke kwekers winnen voor het derde jaar op rij de eer ste prijs op de tuinbouwvakbeurs VKC. In de RAI in Amsterdam krij gen de gebroeders Weijs niet alleen een prachtige beker van de deskundige jury, maar ook de complimenten. De beoogde uitbreiding van het opslagterrein van Geelen Beton Augustus: Een gasexplosie zorgt voor veel schade op cam ping 't Karrewiel in Meerlo. aan de Geijsterseweg in Wanssum is één van de buren een doorn in het oog. Jan Beterams vreest voor toenemende geluidsoverlast, waardedaling van zijn huis en aan tasting van zijn woongenot als de mi: De band Ondiep uit Wanssum viert haar 12,5 jarig jubileum. dendheid en eigen initiatief im het speelterrein in 1999 de grond. Nu, vijfjaar later, eP' :dt het vijfjarig jubileum ierd. te" i de gemeente Meerlo- 6e jssum is in het jaar 2003 circa 0 ton huishoudelijk afval inge- 6e eld, ruim zeventig ton minder in 2002. Ongeveer 62 pro- 1 van het afval is afgevoerd e<§ de verwerker voor herge- k, circa 38 procent van al het zamelde afval is verbrand of >ra ort. i d< gemeente Meerlo- spiissum gaat maatregelen 'en len om de veiligheid op de ling Langstraat- Van denstraat in Blitterswijck te Deteren. Dit naar aanleiding ^protesten van bewoners, die Hngs bij de gemeente aan de [Hrokken over de in hun ogen ;eersgevaarlijke situatie op de sing. gel band Ondiep uit Wanssum ng t in Wanssum haar 12,5-jarig ;su taan. Dit gebeurt in een kiosk 'fg' st de jachthaven. Het feest ein- rui met een optreden van liep. e discussie woekert onder- ere Js al vier jaar en is onlangs it 1 lieuw opgelaaid. Wat moet er euren met het kerkorgel van iterswijck? Een recentelijk dm lerzoek heeft wederom aange- iys nd dat het orgel van een mati- itaa kwaliteit is en dat het onder die id een alleen maar duurdere egfenpost zal gaan worden. e bekende Wanssumse dia- jnder het motto: 'Trek jij de voa ite (wandel)schoenen aan', l'n Speulbongerd - de speel- Wa imgaard- moet de naam van de vai uwe speeltuin in Swolgen gaan rden. Dat maakt de stichting e p zich inzet voor de oprichting 'oli de speeltuin op een stuk nd aan de Jan van eg|)lgenstraat en Broekhuizerweg end. De naam is verzonnen onilff Mamix van Aken. ;ke a Blitterswijck vindt de start vet its van een historische toer- vai ht, Van start gaan motorfietsen teen bouwjaar van voor 1941 'fzii ntallen hobbyisten verschijnen voi t hun trots aan de start, Een raai kundige speaker geeft het I ro iliek tekst en uitleg over de 7' toren en hun berijders. plaats waar de acties voor werden gehouden. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat het gemeentehuis beter beveiligen tegen inbraak. Dit doet zij op verzoek van de verzeke ringsmaatschappij, die hieraan strengere eisen stelt. De werk zaamheden bestaan uit het uit breiden van de alarminstallatie en het plaatsen van extra sloten op ramen. Het kasteel in Geijsteren werd in november 1944, aan de voor avond van de bevrijding, finaal in puin geschoten. Zestig jaar later wil baron De Weichs de Wenne de ruïne consolideren: wat er nog staat, moet bewaard en behouden blijven. Een meerjarenplan, waar voor de baron tien jaar wil uittrek ken. Voorafgaand aan het begin van de werkzaamheden gaan des kundigen op het gebied van explosieven de slotgracht bij de kasteelruïne schoonmaken. Onder grote publieke belang stelling wordt de honderddui zendste passagier van het voet- en fietsveer tussen Blitterswijck en Wellerlooi overgezet. De initiatief nemers willen aan het bereiken van deze mijlpaal een extra feeste lijk tintje geven en zetten de gelukkige, Stefan Agten uit het Belgische Leuven, in het zonnetje. Meer dan driehonderd enthou siaste luisteraars vergeten het con cert met de jonge Chinese pianist Wen-Yu Shen, prijswinnaar Koningim Elisabeth Concours 2003, in de sfeervolle ambiance van de dorpskern van het pittores ke Geijsteren nooit meer. Bedevaartsoord Tienray staat in het teken van de jaarlijkse Mariafeesten. Hoogtepunten zijn de pontificale hoogmis - opgedra gen door bisschop Wiertz - en de daaropvolgende lichtprocessie en het Marialof met de sacraments processie. Tienray maakt zich op voor de zesde editie van de Oldtimer Truckshow. De show neemt de bezoeker mee terug in de tijd, naar het transport van vroeger. Ruim 150 voertuigen uit binnen- en buitenland, uit het bouwjaar 1915 tot 1970, zijn te bewonde ren.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21