"Gerdie maakt het goed" Venray start hulpacties l li Winterfestival steunt Sri Lanka DeMKB F Bioscoop en Heeren van Aemstel in actie Op zoek naar tegels? Proeftuin voor vogels Pauselijke onderscheiding Dave Ewalts sterke winnaar En verder: J UI automatiseerder 2004 ndoetera IRongcn dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! lü'Ifilfil 't 1/ecUc Honderdvijfentwintigste jaargang - week 53 - donderdag 30 december 2004 MAAS Jaaroverzicht 8-15 Kunst Cultuur 27 Sport 23 Gemeentelijke mededelingen 28 Kerkelijke diensten 30 Zuster vangt slachtoffers zeebeving op Zuster Gerdie Muysers uit Venray is in leven. Ze is ont zettend druk met het opvan gen van de duizenden slacht offers van de zeebeving. Maria Muysers is opgelucht dat haar 42-jarige dochter, die al jaren als moeder-overste bij de zus ters van de Orde van Moeder Teresa op het eiland Sri Lanka werkt, in goede gezondheid Met bijna 20.000 doden en bijna een miljoen daklozen is Sri Lanka het land dat het zwaarst is getroffen door de zeebeving en de daaropvolgende vloedgolven. Ook de familie van Gerdie maakte zich de afgelopen dagen ongerust. "Ik heb haar maandag gelukkig aan de telefoon gehad", vertelt Maria Muysers. "Kort, want de zusters zijn druk bezig met de opvang van de duizenden daklo- De stichting Winterfestival heeft samen met Koninklijke Harmonie Euterpe en MMSK St.-Petrus' Banden (die verant woordelijk zijn voor de entreekaartverkoop en schaatshuur) besloten om de gehele opbrengst van nieuw jaarsdag 1 januari 2005 beschikbaar te stellen voor extra steun aan de mensen in het door de zeebeving in de Indische Oceaan zwaar getrof fen Sri Lanka. "Toen we naar het nieuws op televisie keken ontstond direct het idee om iets te doen voor de mensen in Sri Lanka. Na kon over leg met Euterpe en MMSK St.- Petrus' Banden is gekozen om dat op 1 januari te doen", zegt Luc Thomassen, voorzitter van Stichting Winterfestival Op 1 januari hebben de entree- kaarten en de schaatshuur gewoon dezelfde prijs als op andere dagen. Wel kunnen men sen een extra financiële bijdrage doen; ook dit geld komt bij de slachtoffers van de aardbeving terecht. De opbrengst van de tota le dag wordt gestort op giro 555 van Help slachtoffers Aardbeving Azië. zen. Haar geluk is geweest dat het klooster bij de stad Colombo hoog in de bergen ligt. Andere kloosters zijn wel beschadigd en staan onder water." Gerdie Muysers zet zich al jaren in voor de armen op aarde. Eerst in Calcutta in India en nu al vele jaren in Sri Lanka, vertelt tante Anneke Janssen. "Gerdie is een schat van een meid. Zij leeft voor en onder de armen. Ze is overste van enkele kindertehuizen voor arme kinderen. Maar ook ouderen worden door de zusters opgevan gen. Ze verrichten ontzettend goed werk. Zeven jaar geleden ben ik nog bij haar geweest, zijn we samen naar de sloppenwijken geweest. Je weet dan echt niet wat je ziet. Wat een armoe! Het is verschrikkelijk dat het land nu door zo'n ramp getroffen wordt. Maar ik ben blij dat het met Gerdie goed gaat." bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl GENOMINEERD VOOR DE LOEK NELISSENPRIJS WIJ KEUREN ALTIJD GOED VERKOOP NIEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S VAKKUNDIGONDKKUOi:D EN REPARATIE Officieel Serviccdcaler GKZE1.I.ENBAV.N 8 5813 F. V VVSH.S IE VN TEL: W 78->11945 F AX: 11478-541876 F-moll VAKCARAGE«GOMMANSKNDKWIT-M WWW.GOMMAVSKMHAVTI NL Atjgl*»», lp ons Helpen 'd gebeurden in 2004 veel dingen, maar de diepte- n zijn misschien meer blij- ungen. De moord op film- J f f Theo van Gogh ligt nog el( ërst in het geheugen. Maar sl ging in 2004 veel aandacht WD-Kamerlid Hirsi Ali It ondergedoken en Geert :rs die wordt bedreigd. In id is dit zeker de schok- gebeurtenis van 2004, lijk te vergelijken met het ijden van André Hazes, prin- Jjliana en prins Bernard. Op j nationaal niveau gaan de lichten uit naar de talloze slachtoffers van terrorris- 'p 1 maart was er de groot- ïp sinds '11 september' bij lomaanslagen in Madrid, ia volgde het gijzelingsdra- >Un Beslan, dat extra pijnlijk omdat ditmaal kinderen het toffer waren. Ook het over- van Arafat leek daarbij ver- En een stuk natuurlijker. deze week kwam De ljJg Igolf, de gruwelijke en alles Tetigende zeebeving in de che Oceaan. Tienduizenden :n zijn dood, tienduizenden list. Huizen kapot, fami- irscheurd. Terwijl wij aan itmaaltijd zaten, vochten iden mensen voor hun Het leven staat even stil, je gaan recht overeind staan tet zien van zoveel leed. om? Het antwoord op die in te vaak gestelde vraag zul- toe wel nooit krijgen. Het 3* :dat we nu kunnen doen is 0| en. "Help ons Helpen", zo de actie die drie jongeman- in Venray inmiddels zijn IC rt voor hun landgenoten in paar getroffen Sri Lanka. Ik gen alle mensen die deze lezen willen zeggen: 'Koop Murpijl of een zak oliebollen :r en geef een eurootje of tan de getroffen gebieden in lost-Azië'. Alle beetjes hel- Ik vertrouw op jullie en volgend jaar een positieve- lumn als afsluiting van een en vreedzaam jaar 2005 te :n schrijven. Utopie? Ach, :t zo je dromen en wensen wens u allen een prettig, ld, liefdevol en vooral 12005! Hannes Collectes in Grote Kerk en Paterskerk voor slachtoffers Sri Lanka Een schoonzus met haar twee kinderen zijn omgeko men, zijn vader en moeder onbereikbaar, evenals veel van zijn andere familieleden, vrienden en bekenden. Maar gelukkig is de familie van zijn vrouw in veiligheid. Anton Thurayappah is de wan hoop nabij. De Venraynaar zou het liefst vanavond nog in het vliegtuig stappen om de mensen in Sri Lanka te helpen. De zeebe ving van zondag heeft op het eiland inmiddels ruim 20.000 slachtoffers geëist en duizenden mensen worden nog vermist. "In mijn geboortedorp zijn 1500 men sen dood. Het hele dorp is door de vloedgolven weggevaagd", weet de Venraynaar "Het is niet te geloven. Er is in Sri Lanka drin gend geld nodig voor eten, drink water, medicijnen en babyvoe ding om de vele tienduizenden slachtoffers te helpen overleven." De zwaarst getroffen gebieden zijn Indonesië, Sri Lanka, India en Thailand De vloedgolf in de Indische Oceaan bereikte ook de kust van Afrika. In Somalië en Kenia worden honderden kustbe woners en vissers vermist en zijn complete dorpen van de aardbo- den verdwenen. Het dodental van de zeebeving is inmiddels opgelo pen tot ruim 65.000 euro. Tienduizenden mensen worden HL HAEGENS MOLENAAR Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs I 'jngen in Venray Boxnieei Noorderhof 8, Postbus 68. 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mall: info@rhmweb,nl: Internet: www.rhmwt Thermaalbad Arcen Bron van gezondheid www, thermaal badnl nog vermist. De beving had een kracht van 9 op de schaal van Richter. Onder de doden bevin den zich ook honderden buiten landse toeristen. Sri Lanka is ver woest en de mensen zijn in diepe rouw gedompeld, zegt Anton Thurayappah. "Ik heb alleen con tact met een parochiepastor, die me verschrikkelijke verhalen heeft verteld. Tienduizenden mensen zijn dood en vele worden nog vermist. Mijn ouders wonen in het noorden, het gebied dat het zwaarst is getroffen. Maar ik kan ze niet bereiken. Alle telefoonlei dingen in het gebied zijn kapot." De mensen hebben geen huizen meer, iedereen is op zoek naar vermisten, vervolgt de Venraynaar. "Na twintig jaar oor log was net alles op poten gezet. Sinds drie jaar was liet rustig in Sri Lanka en nu krijgen we deze ramp. Het is een nachtmerrie-." Samen met Loyed Alaguratnanv en Babu Ehamparam uit Venray is Anton Thurayappah een inzame lingsactie gestart voor de slacht offers op het eiland. "Wij zijn naar deken Smeets gegaan en hebben hem gevraagd hoe we zo'n actie Anton Thurayappah en Loyed Alaguratnam. ""Er is op Sri Lanka dringend geld nodig om de vele tienduizenden slachtoffers te helpen overleven. het best kunnen opzetten. Gelukkig heeft hij ons alle mede werking toegezegd." In de Paterskerk en de Grote Kerk wor den komend weekend na de dien sten 'kerkdeurcollectes' voor de getroffen gebieden gehouden, zegt deken Smeets. "Op oudejaars avond na de mis van 18.00 uur in de Paterskerk, na de mis van 19.15 uur in de Grote Kerk en op nieuwjaarsdag na de mis van 11.00 uur in de Grote Kerk. Deze mensen moeten we helpen, ik hoop dat veel mensen de actie steunen." Dat hoopt Anton Thurayappah ook. "De mensen in Sri Lanka kun nen onze hulp goed gebruiken. De parochiepastor op het eiland zal er zorg voor dragen dat het geld bij de juiste mensen en hul pinstanties terechtkomt." Steun de slachtoffers in Sri Lanka. U kunt uw donatie ook overmaken naar Tamil Katholiek Zielzorg Nederland, bankreke ningnummer: 18.76.59-281 o.v.v. Noodhulp Sri Lanka. Voor inlich tingen, Anton Hurayappah, tele foon: 0478-589276. Venray en Meerlo- Wanssum geven een euro per inwoner Ook de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum steunen de inzamelingsacties voor de slacht offers van de zeebeving in Zuidoost-Azië Per inwoner wordt een euro overgemaakt op giro 555. Meerlo-Wanssum maakt 7728 euro over en Venray 40.000. Burgemeester Waals van Venray steunt maar al te graag de diverse acties om geld in te zame len. "Het is duidelijk dat de acties binnen de Venrayse gemeen schap een groot draagvlak heb ben. We hopen dan ook dat een goed voorbeeld doet volgen en dat er nog heel veel geld wordt ingezameld om de mensen in de getroffen gebieden te helpen." Theater op bezoek in Asteria venray Asteria Venray Maasheseweg 80a. 5804 AD Venray Inl. en reseveringen: Tel. 0478-511466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. «V, Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 4 Si ivww.rongenvof.nl iHUU'Hllj 3SO jon&G auto's voojt lage f»rSjjst:onS voordeel tot 1 .250,= SS Horst-Uden-Volkel dealer- onderhouden Nat. Auto Pas nm. iH;.BJn.r.i ég£ A www.autocuro-horst.nl Gebr. Van Doornclaan 29 Morst - tel. 077-3988595 Bioscoop Luxor Theaters in Venray zet een speciale actie op touw voor de getroffenen van de zware zeebeving bij het Indonesische eiland Sumatra. De beving heeft duizenden slacht offers geëist in Zuid-oost Azië en de schade is groot. De bioscoop stelt diverse schitterende filmpos ters beschikbaar, die voor mini maal 10 euro per stuk verkocht worden. Het geld van de actie gaat naar giro 555, rampenfonds Azië. Beschikbaar zijn onder meer de filmposters van Spongebob, Polar Express, Ocean's 12, Phantom of the Opera, Ladder 49, Alien vs Predator, Bridget Jones en Bad Santa. Informatie tijdens de openingsuren van de bioscoop in de kerstvakantie tussen 13 00 en 22.00 uur). Het initiatief is inmiddels overgenomen door diverse andere bioscopen. Ook eigenaar Uka van buurman Heeren van Aemstel gaat zich inzetten voor de slachtoffers in het rampgebied. Van ieder drie- gangenmenu van 22,50 euro dat door de klanten vanaf vandaag (donderdag) wordt besteld, gaat 7,50 euro naar giro 555. "Enkele jaren geleden heb ik van nabij de aardbeving in Turkije meege maakt", zegt eigenaar Uka. "Het instorten van de gebouwen, de lijkgeuren, de anst en paniek van de mensen heb ik toen aan den lijve ervaren. Dezelfde blikken van die mensen zie ik nu weer bij de beelden uit het getroffen gebied. Ik weet hoe de mensen zich daar nu voelen en probeer op deze wijze een steentje bij te dragen. AI levert de actie maar honderd euro op. Dan heb ik ten minste iets gedaan." Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften, Partijen. Vergaderingen. Cafe-Zaal NU THEMA FEESTEN Rwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20.- p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffel 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Vetde" tel. 0478-581928 V Voor de woonkamer, de keuken, de badkamer of het toilet? In onze tegelshowroom vindt u alle gerenommeerde meTken. Ook natuursteen. De vakkundige tegelzetters van ons bouwbedrijf kunnen uw tegels leggen of zetten. Alles in één hand! f a»1 i «r btS totaalbouw bouw tegels sanitaiT Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1