fombi Foto Video )om Melskens viert feest Kermis Venray scoort ook op internet erstactie 000 euro Raayland: voor goede doe II "Papa is hier hoor" Openbaar debat strategische visie Aangehouden ie jaarlijkse kerstactie op het yland College in Venray heeft jaar 2000 euro opgeleverd >r het goede doel: Stichting 2 vum Karangal (Helpende |iden) in India. ienraynaar Bart Veldpaus kijkt lig op een geslaagde actie: "In a werken miljoenen kinderen Ier de veertien jaar, vaak onder !hte omstandigheden, twaalf iveertien uur per dag en dat Ir nog geen drie eurocent per 1 Deze kinderen kunnen geen kind zijn. Een kind moet kunnen spelen en heeft recht op onder wijs. Want 'onderwijs is de beste werkplaats' voor kinderen. Onderwijs geeft kinderen de kans zich te ontworstelen uit de spiraal van ellende en armoede Steven Vidyakaar geeft op dit moment, in zijn project Udavum Karangal (Helpende Handen) 2000 zeer arme kinderen de gele genheid onderwijs te volgen. Dagelijks krijgt Steven vragen van ouders of hun kinderen ook op de Ramakrishna Vidya Niketan School les mag komen volgen. Met pijn in zijn hart moet hij de laatste tijd neen zeggen. De school zit vol, eigenlijk té vol, want Steven kan moeilijk neen zeggen tegen deze kinderen. Maar ja, wat doe je als er elke dag weer vragende kinderen voor de poort van de school staan èn je kunt geen neen zeggen. En de school zit vol! Er is dan maar één oplos sing, er tien klaslokalen bijbou wen. Steven heeft ons daarom gevraagd hem financieel te steu nen bij het verder uitbouwen van deze 'werk plaats' voor kinderen. De bouw en inrichting van deze tien loka len kost ongeveer 70.000,-. Het aankomende half jaar zullen wij daarom regelmatig van ons laten horen. Zo is er op zaterdag 29 januari een Indiase dansvoorstel ling en op zondag 30 januari een grote kunstveiling in het Theehuis in het Odapark. Het Raayland College heeft met de jaarlijkse kerstactie meer dan 2000,- bijeen gebracht. Een mooi bedrag waar we heel blij mee zijn. Het is voor ons een geweldige sti mulans om de resterende 68.000,- ook bij elkaar te krijgen. Wilde Ganzen zal later, boven op het eindbedrag van deze langere lopende sponsoractie, een flinke premie geven. Leerlingen en docenten van het Raayland College heel hartelijk dank voor dit geweldige kerstgeschenk." Voor meer informatie over dit project: www.helpendehanden.info In halve eeuw speciaalzaak De website www.kermisven- ray.com van Harrie Messemaeckers heeft zijn 30.000ste bezoeker mogen ontvangen. En er zijn inmid dels binnen de site al ruim 85.000 pagina's opgevraagd. De website die pas vanaf 1 augustus 2003 operationeel is, blijkt dus in een grote behoef te te voorzien. De website geeft de bezoeker alle informatie over de Venrayse centrum-kermis en de kermissen op de acht kerkdorpen die vanaf oktober ieder hun eigen pagina binnen de site hebben. Dit op veler verzoek van de bezoekers, die hun vragen, op- of aanmerkin gen kunnen mailen naar de web master van de site. Ongeveer twintig emails komen er per week binnen op het adres wat terug te vinden is op de home-page. De irritante schuifbalken zijn van de site verdwenen en de lay-out is ook iets veranderd. Achttien pagi na's binnen de website staan ervoor garant dat u op bijna elke vraag uw antwoord vindt. Zo is er de pagina nieuws, waar het laatste Venrayse kermisnieuws is terug te vinden; de pagina extra info infor meert u hoe u o.a. met het open baar vervoer in Venray komt, de entreeprijzen, de openingstijden en nog veel meer. Ook zijn er meer dan 100 links te vinden naar andere kermis-websites. Maar het allerbelangrijkste voor de echte fans van de Venrayse kermis is dat de topattracties al bekend zijn, die hun opwachting gaan maken op de kermis van 2005: zoals o.a. een Wildwaterbaan met een grondfor- maat van maar üefst 40 bij 20 meter. Alle foto's en informatie over de top-attracties zijn terug te vinden op de site. Ook dingt de website mee om beste kermis- website van het jaar 2004 te wor den; meer hierover is terug te vin den op de site. Fkiers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl Donderdag 30 december 2004 - Pagina 19 Ervaringen van het thuisfront (18) via internet verzonden naar Henzo. Henzo maakt hiervan ver volgens een echt Henzo fotoal bum, volgens de gebruikelijke kwaliteitseisen van Henzo. De bestelde producten worden uitge leverd via de retailers (fotospeci aalzaken en kantoorvakhandel) maar in december nog uitsluitend via de Combi-winkels. Op korte termijn worden meerdere produc ten zoals briefpapier, vrienden boekjes, mousepads, t-shirts, mok ken en nieuwe designs voor de digitale fotoalbums en kalenders toegevoegd aan het assortiment. De voordelen van digitaal foto graferen hoeven nauwelijks nog te worden uitgelegd. Meteen het resultaat bekijken en geen gedoe meer met filmrolletjes, dat maakt digitaal ideaal. Maar digitale foto grafie heeft ook een minpuntje. Namelijk de vraag: waar moet ik met de foto's naartoe? Het komt er dan meestal op neer dat ze ergens worden op geslagen in de computer, op een rondzwerven de CD-rom, of simpelweg worden gewist. Met het nieuwe concept HenzoYourPhotos hoeft men niet meer met de hele familie achter de pc te kruipen om de digitale foto's te bekijken. Met HenzoYourPhotos biedt Henzo de mogelijkheid om digita le foto's in een echt Henzo fotoal bum af te laten drukken, waar door digitale foto's op een bijzondere wijze worden bewaard en op een mooie manier worden gepresenteerd. Via de pc wordt een Henzo fotoalbum samenge steld. De taps toelopende vorm van de albums blijft behouden, waardoor er ruimte is om achteraf nog dingen toe te voegen aan het fotoalbum zoals toegangskaartjes, plattegronden en gewone foto's, hiervoor is speciaal een aantal blanco pagina's gereserveerd. Veel mensen vinden het immers leuk om dergelijke souvenirs ook in het album te plakken. Het is zelfs mogelijk om een helemaal blanco album te bestellen met alleen een gepersonaliseerde omslag, bijvoorbeel d voor het inplakken van een serie eigen afdrukken. De albumbladen van het Henzo album zijn net zo dik als bij een klassiek fotoalbum, het enige verschil is dat de foto's er al op gedrukt zijn in plaats van dat je ze nog zelf in moet plakken. Dergelijke functionaliteiten bie den andere aanbieders van fotoal bums waarin digitale foto's kun nen worden afgedrukt niet. meningsvormend debat te voe ren. Mensen die deel hebben genomen aan de themadebatten in de maand van de toekomst en overige belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze pre sentatieavond bij te wonen. Het college heeft tevens besloten om in januari een extra 'blikopener'- krant uit te brengen waarin ver slag wordt gedaan van de geslaag de thema-avonden die in de maand van de toekomst zijn gehouden. 00irn lombi Foto Video Dom lskens staat aan de voor- >nd van een feestjaar. Op 1 uari 2005 bestaat de foto- eciaalzaak 50 jaar. Ter ere het vijftigjarig bestaan kteert Dom Melskens zijn nten gedurende het hele op diverse acties, reel)e jubileumacties gelden voor drie de filialen. Naast Venray ifiteren de vestigingen in ime en Boxmeer mee. Hoewel :naar Frank Melskens niet het iterste van de tong wil laten verklapt hij alvast drie acties: januari drukken we digitale (bestanden af voor 18 cent per :elding van 10x15 cm, en :reen die 50 jaar of ouder :dt in 2005 wordt gratis op de gezet". ie roots van Combi Foto Video Melskens liggen bij Foto Ider. Bij deze zaak trad Dom skens op 7 oktober 1951 als lrijfsleider in dienst. De nu itigjarige Dom Melskens kreeg ijds de overnamen van foto Ider in het vooruitzicht teld. Vier jaar later nam hij Stelder over. De naam Foto [der bleef gehandhaafd tot aan li, het jaar dat de zaak verhuis- naar het huidige pand :nstraat 150, Vanaf toen is de Foto Dom Melskens een ip in Boxmeer en omstreken. io 2004 beschikt Combi Foto leo Dom Melskens over drie ilen: in Venray, Boxmeer en irne. In totaal zijn zestien per- jen werkzaam bij Combi Foto :o Dom Melskens 'e techniek in de fotobranche ïft de laatste jaren een enorme :ht genomen, en is nog altijd >eweging. Combi Foto Video Melskens gaat mee in die 'ikkelingen. "Vroeger waren een fotospeciaalzaak, tegen woordig zijn we.steeds meer een beeldwinkel voor stilstaand en bewegend beeld", aldus bedrijfs leider Theo Klabbers van Combi Dom Melskens in Venray. Hij ver volgt: "We zijn voortdurend ruim gesorteerd Qp gebied van digitale foto- en videocamera's, maar ook analoge camera's zijn bij ons nog te kop. De hoofdmoot blijft het digitale assortiment van alle gang bare merken." Naast verkoop van foto- en videoapparatuur biedt Dom Melskens ook services als het maken van pasfoto's, portret foto's, familieopnames, bedrijfs- en trouwreportages en natuurlijk het afdrukken van digitale foto's op elk gewenst formaat. Digitale foto's kunnen online besteld wor den via de website: www.mels- kens.nl. "Al onze winkels beschik ken over de Fuji Order-it unit waar klanten zelf foto's kunnen bestellen vanaf de memorystick, geheugenkaart, CD enzovoorts", besluit Theo Klabbers. TOEKOMST Henzo introduceert een nieuw digitaal concept: HenzoYourPhotos, waarmee digi tale foto's snel en eenvoudig in en/of op een Flenzo fotoalbum of op een Henzo kalender kunnen worden afgedrukt. Via de compu ter kan een Henzo fotoalbum of kalender worden samengesteld. Met een omslag naar eigen ont werp en een paginadesign naar eigen keus, die perfect aansluiten bij de sfeer en onderwerpen van de foto's. In de maand december is dit digitale concept exclusief verkrijgbaar via ruim 200 combi fotozaken. Gedurende een maand heeft Combi de wereldwijde pri meur. Daarna is er de mogelijk heid voor andere ketens om het concept te introduceren. Vanaf januari 2005 zal Henzo de dienst uitrollen naar andere Europese landen. De software, Henzo ima ger, die noodzakelijk is om een Henzo fotoalbum of een kalender samen te stellen, is gratis te down loaden via www.melskens.nl Met de Henzo imager software kan snel en uiterst eenvoudig een fotoalbum of kalender worden samengesteld. Ook de mensen die geen kei zijn op de computer heb ben na ongeveer twintig minuten een persoonlijk album of dito kalender in elkaar gezet. Het kan zelfs nog sneller! De uiteindelijke tijdsduur is afhankelijk van de keuze van het handmatig vullen (elke foto zelf in het album laten plaatsen)van een fotoalbum of kalender. Zodra het fotoalbum of de kalender gereed is, wordt deze Op 27 augustus is mijn vader vertrokken naar Afghanistan, om precies te zijn naar de hoofdstad van de provincie Baghlan, Pol-e- Khomri, in het noorden van het land. De komende vijf maanden zal ik iedere week vertellen hoe wij deze uitzen ding ervaren, zowel pap daar in Afghanistan, al wij hier als gezin (om privacyredenen wordt de naam van de schrijf ster niet vermeld). 'Het kerstdiner was ontzettend lekker', vertelde pap. Alleen jam mer dat hij het feestmaal heeft moeten missen, aangezien pap ziek in bed lag. Toen mama zon dag dan ook vertelde dat papa had gebeld, schrok ik enorm. Zou hij nu niet naar huis mogen vliegen, omdat hij ziek is? Zou het nu toch pas januari worden? Maar we kregen een onver wachts kerstcadeau. 'Papa komt dinsdag al naar huis! Het wordt slecht weer dus hij vertrekt van avond al.' Dat was natuurlijk geweldig nieuws en dat beteken de dat ik pap ook nog kon zien voordat ik op vakantie ging. De grote dag brak al snel aan. Om 21.20 uur zou het vliegtuig op vüegbasis Gilze-Rijen landen, 's Middags kregen we telefoon dat het vliegtuig eerder zou aan komen, namelijk om 19.40 uur. Onderweg naar Gilze stonden we nog een kwartier muurvast in de file en ik begon al aardig te zenu wen. Niet dat we te laat komen! Maar we waren op tijd, twintig minuten voor de aankomst van het vliegtuig stonden we op de basis. Ook opa, oma en een tante waren gekomen om papa weer te verwelkomen. Het was gezellig druk in wat oorspronkelijk de eetzaal is, tus sen de 150 en 200 mensen waren aanwezig om de dertig militairen feestelijk te onthalen. Ouders, vrienden en vriendinnen, kinde ren en collega's. Spandoeken, bloemetjes en andere cadeautjes lagen al gereed. Het was nu wachten op het vliegtuig, die laatste paar minuten... Het aan komsttijdstip werd gewijzigd in 20.15 uur en dus moest iedereen zich wat langer in geduld vatten. Het aankomsttijdstip werd gewij zigd in 20.35 uur en dus moest iedereen zich nóg wat langer in geduld vatten. En toen kwamen er drie mannen in blauwe pak ken. Het was bijna half negen en ze hadden slecht nieuws. Tegen alle verwachtingen in was het gaan vriezen, waardoor de lan dingsbaan te glad was om veilig te landen. 'Daarom is het vlieg tuig uitgeweken naar Eindhoven Airport.' Dus de hele meute stormde naar buiten, sprong in de auto en maakte zich op weg naar Eindhoven. Rond 21.00 uur waren we eindelijk daar. Mama stormde de iauto uit en rende als een kip zonder kop door alle mensen heen, tussen al die uni formen op zoek naar het uniform met papa erin. Wij liepen er rus tig achteraan en ineens hoorde ik mijn broertje roepen: 'Papa is hier hoor.' Twintig meter verder op draaide mam zich wild om en kwam terug gestormd. Terwijl wij al naast papa stonden, lachend dat ze in haar wilde enthousiasme straal aan hem voorbij was gelopen. Maar ook papa's reis was niet vlekkeloos verlopen. Om twaalf uur 's nachts, Nederlandse tijd, begon de reis vanuit Pol-e- Khomri naar Konduz. Pap: 'Op het vliegveld van Konduz moes ten we ruim drie uur wachten. Het vliegtuig was onderweg, maar besloot om te keren. Het zicht was te slecht om te landen.' Even leek het erop dat de man nen hun reis niet voort konden zetten. De vluchtleiding nam echter contact op met het vlieg tuig en liet weten dat het zicht goed genoeg was om te landen. En zo ging de reis verder. De Afghaanse grenzen werden gepasseerd en uiteindelijk landde het vliegtuig in Termez, Oezbekistan. Daar werd over nacht. De volgende dag, na een bakje kofie en sigaretje, ging de reis verder. Iedereen zat al in het busje om naar het vliegtuig te rij den toen ze weer moesten uit stappen. De vlucht zou met een uur vertraagd worden. Er zouden nog een aantal passagiers bij komen. Vijftien Duitsers moesten dringend het land uit. Ze zaten namelijk al 72 uur in Oezbekistan en wie langer dan 72 uur in dit land verblijft, moe't een visum hebben. Uiteindelijk vertrok het vliegtuig, met de Duitsers, toch op tijd naar Nederland. 'De men sen in het vliegtuig gingen dan ook over hun nek toen ze hoor den dat er niet in Gilze kon wor den geland: 'Nee hè, het gaat weer mis!, riep iedereen.' Maar alles kwam op zijn poot jes terecht en om half tien kon den we toch met het hele gezin de auto instappen op weg naar huis, zodat papa zijn plekje op de bank weer kon innemen, met een bakje koffie op tafel en in sigaret in zijn hand. Op het moment dat ik dit schrijf, adem ik dan ook de sigarettenrook weer in, hoor ik zijn droge grap pen en hoef ik alleen maar over de rand van mijn laptop te kijken om papa te zien. Over twee weken nog een korte terugblik op de uitzending. Je dochter De politie heeft donderdagmid dag op de Cellostraat een 33-jarige automobilist uit Venray aangehou den op verdenking van belediging en verzet. De man werd bij een controle aangehouden omdat hij verkeerde kentekenplaten voerde op zijn aanhangwagen. Toen bleek ook dat de hulpkoppeling niet functioneerde en het achter licht kapot was. De man begon de agenten te beledigen, waarop hij werd aangehouden. De man ver zette zich bijzonder hevig bij zijn aanhouding. Hij kon met moeite geboeid worden overgebracht naar het politiebureau voor nader verhoor. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 VTop Support dakwerken V.O.r/ Stationsweg 124B Venray-Oostrum^/ Dorpsradenoverleg Stichting Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 3 januari in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. De vergade ring begint om 20.00 uur. Op de agenda: Dorpsradenoverleg 25 jaar, bespreking voortgang DOP'S, verslag commissies en werkgroe pen en nieuws uit de dorpen. Voor betrouwbare vertalingen naar het Engels, zowel zakelijk als privé. Heidseweg 3 5, 5812 AA Heide, Tel. 0478 580846 E-mail: translationangels@planet.nl Op 1 maart 2005 zal de strategi sche visie Venray 2015 onder werp zijn van een presentatie avond van de gemeenteraad. In 2005 heeft de gemeenteraad van Venray een aantal presentatie- avonden gepland. Deze avonden zijn georganiseerd voor zowel raadsleden, commissieleden als belangstellenden. De raad wil hiermee haar rol in het nieuwe duaal bestel verder vormgeven. Op 1 maart komt de strategische visie Venray 2015 die door het college is opgesteld aan bod. De strategische visie leent zich bij uit stek om in zo'n avond gepresen teerd te worden. Niet alleen van wege het integrale en richtinggevende karakter van het onderwerp, maar ook omdat zo'n presentatieavond gelegenheid biedt aan mensen die deel hebben genomen aan de thema-avonden, om kennis te nemen van, en mee te debatteren met de Raad en commissies over de voorgestelde strategische visie. Op deze wijze is er gelegenheid om breed een

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19