Het Venrayse jaar 2004 in beeld 2004 J( Oktober November December PEEL EN MAAS Donderdag 30 december 2004 - Paginr De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt van de belangrijkste gebeurtenissen die in het afgelopen jaar in de gemeente Venray plaatsvonden. Een korte samenvatting van de maanden juli, augustus en sep tember 2004 vindt u op deze pagi na. Volop bedrijvigheid tijdens de jaarlijkse Dag van de Ouderen. Onder het motto 'Jong ontmoet oud; oud ontmoet jong' zetten het Raayland College, ROC Gilde en Zorggroep Noord-Limburg een interactief programma op voor ouderen en leerlingen van beide opleidingen. In dat kader worden tal van activiteiten georganiseerd Kinderopvang (SSK) moet fors reorganiseren. Er verdwijnen 25 tot 30 banen en een nog onbe kend aantal van de 21 locaties in Noord-Limburg en Brabant wordt gesloten. De SSK heeft het hoofd kantoor aan de Plataanstraat in Venray. De stichting heeft de laat ste jaren flink geïnvesteerd in nieuwe locaties. De vraag naar kinderopvang is volgens interim- directeur Sjef Palmen veel te opti mistisch ingeschat. Het Oranje Fonds kent 10.000 euro toe aan peuterspeelzaal De Calimero's in Ysselsteyn. De bij drage is bestemd voor de inrich ting van de peuterspeelzaal, die in september verhuisd is naar gemeenschapshuis De Smelehof Het Prins Bernhard ber een rondgang door Venray en zijn kerkdorpen. De genomineerden voor de Loek Nelissenprijs zijn bekendge maakt. Acht bedrijven uit de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum gaan op 6 januari 2005 de strijd aan gaan om deze felbe geerde ondernemersprijs en de aan de uitreiking gekoppelde Rabobank Publieksprijs te bemachtigen. Thema van de ondernemersprijs is deze keer 'innovatie'. De genomineerden zijn: Vivara Natuurbeschermingsproducten (nominatie door ICV), Van de Ligt Allicht (MKB Wanssum), BAS bv, instituut voor betontechnolo- gie (OOZO), Innovatief Platteland (Agribusiness Groep), JDS Bedrijfsautomatisering BV Coninxhof inrichten als jeugdcen trum. De groep van 12 tot 16 jaar heeft momenteel geen vaste loca tie. De bedoeling is de jeugd str aks onder te brengen in het 'nieu we' Dingus. Dit ziet het jongerencentrum echter niet zit ten en door het slepende conflict tussen de gemeente en Dingus is de renovatie van het pand op de lange baan geschoven. Met het nummer 'Too Wild' gaat de Venrayse zanger Nadeem Ilahibaks een gooi doen naar de finale van het Nationaal Songfestival 2005. Het nummer 'Too Wild' is van de hand van Nadeem en zijn oom Orlando Salarbux. "Het is een echt songfes tivalnummer", zegt Orlando. en 'aangeboden' aan ouderen. De Piëlhaas en De Hazekeutel nemen hun wagenbouwhal offi cieel in gebruik. De openingshan deling wordt verricht door erese- nator Loek Nelissen en Jan van Bussel van Inalfa Industries, die door het beschikbaar stellen van de grond de realisatie van de hal mogelijk maakt. De naam van de hal: 'De Vastelaoveshal'. In Leunen wordt het eerste van zes oorlogsmonumentjes in de gemeente Venray onthuld. Deze monumentjes moeten blijvend herinneren aan de razzia's en deportaties die in oktober en november 1944 plaatsvonden. De Duitsers voerden in totaal ruim 170 jongens en mannen als arbeidsslaven weg naar de Duitse landbouw- en industriegebieden. Dertig scholen en verenigingen ruimen in de gemeente Venray zwerfvuil op. De volle vuilniszak ken worden 's middags ingeleverd op het Schouwburgplein. In totaal wordt 672 kilo zwerfvuil opge haald. Het doel van deze actie is om iedereen bewust te maken van de hoeveelheid zwerfvuil dat overal rondslingert. De LLTB heeft in een nieuwe voorzitter en een nieuw bestuur gekozen. De volledige ledenraad steunt de kandidatuur van de 46- jarige Noud Janssen uit Meerlo, die daarmee de voorzittershamer overneemt van interim-voorzitter Constant de Waal. Fanray magazine heeft afgelo pen voorjaar en zomer een onder zoek gedaan onder lezers en adverteerders. Die waarderen het blad hoog met het rapportcijfer 7 respectievelijk 7,5. Een onder zoek met een gedroomde uitslag: 89% van de respondenten kent Fanray; 97% daarvan leest het blad ook. In Venray is de uitslag zelfs nog beter: alle respondenten gaven aan Fanray te lezen, een 100% score dus. De dorpen zijn niet te spreken over de handelwijze van wethou der Driessen (CDA). Vorige week kregen alle dorpsraden een brief waarin werd gemeld dat het colle ge besloten heeft een nieuwe driejarige overeenkomst af te slui ten met kermisexploitant Regter. De dorpen voelen zich gepas seerd omdat met de wethouder was afgesproken dat er na afloop van het kermisseizoen eerst een evaluatie zou plaatsvinden. Kies Techniek Regio Venray is er niet in geslaagd de KinjerTechniekPries 2004 in de wacht te slepen. De KinjerTechniekPries maakt deel uit van 'Waat wet se van tech niek', eep populair wetenschap pelijk/technisch onderdeel bin nen het programma KinjerKraom van LI. De stichting Samenwerkende Cultuurfonds besluit 18.000 euro subsidie toe te kennen voor de restauratie van de Castenrayse kerk. De uitkering van dit mooie bedrag vindt drie maanden na aanvang van de restauratiewerk zaamheden plaats. De actie om de overlast van hondenpoep in de wijk Antoniusveld te verminderen is een groot succes. Bij de start in 2003 werden meer dan 650 hon dendrollen geteld. Het aantal is teruggebracht tot 174, een terug gang van bijna 75%. De Venrayse politiek wil voor lopig niet instemmen met de bouw van een behandelcentrum van De Wendel aan de Wanssumseweg in Oostrum. Daar worden straks 24 verstandelijk gehandicapte jongeren behandeld die met justitie in aanraking zijn gekomen. Deze jongeren verblij ven nu nog in gevangenissen waar ze niet op hun plek zitten en niet goed behandeld kunnen worden. De politieke partijen zijn ongerust en vrezen de komst van tbs- patiënten. Als echte helden worden ze in Venray verwelkomd; honderden mensen komen kijken naar de intocht van veertien Britse oor logsveteranen. De vereniging van oorlogsvoertuigen uit de Tweede wereldoorlog, Santa Fé, begeleidt met vijftien originele voertuigen de veteranen vanuit Overloon naar het centrum van Venray. Wethouder Heidens onthult het bouwbord van Venrays nieuwste woonwijk Aan den Heuvel. Al geruime tijd wordt door de gemeente Venray en Loobeek BV hard gewerkt aan de ontwikkeling van deze nieuwe woonwijk in het gebied de Brabander. De bouw van de ondergronde parkeergarage in De Gouden Leeuw is opnieuw uitgesteld. Volgens de laatste planning start de bouw pas in het najaar van 2005. De parkeerkelder biedt str aks plaats aan 500 auto's en vergt een investering van 11,8 miljoen euro. Dit is het eerste project in nieuwbouwwijk De Gouden Leeuw. De winkeliers in het centrum zijn massaal tegen het verbod op winkeluitstallingen. De gemeente wil vanaf 1 januari 2005 geen rek ken met verkoopwaar meer in het straatbeeld zien. Alleen reclame borden op de stoep of winkel straat zijn onder strikte regels nog toegestaan. De gemeente Venray geeft in Ysselsteyn het startsein voor de 'Maand van de toekomst'. De gemeente gaat in de maand november met burgers en andere partners in debat over de strategi sche visie van Venray in 2015. Burgemeester Jos Waals onthult in Ysselsteyn het 'Blik op de toe komst'. Het blik maakt in novem- November: De Pielbaas viert zijn 6x11-jarig jubileum met tal van feestelijke activiteiten. Het feest wordt goed bezocht. (LOZO), Calictus Europe bv (Business Vision), Bakkerij Gommans (Venray Centraal), clown Van Wijngaarden (VZO Ysselsteyn). 't Silveren Swaentje 2004 valt ten deel aan Toon den Brok. De onderscheiding wordt dit jaar voor de negende keer toegekend Den Brok zet zich al jaren op velerlei gebied in voor het Venrayse culturele erfgoed. Tineke Lamers wordt vanuit de ambtelijke en politieke hoek beticht van belangenverstrenge ling. Het raadslid is voor haar par tij Samenwerking woordvoerster van Maatschappelijke Diensten waaronder ook welzijnsinstelling Synthese valt. En Synthese is toe vallig ook de werkgever van Lamers. Daar wringt nu de schoen. Wethouder Driessen (CDA) brengt een bezoek aan het dorps- radenoverleg. Aanleiding voor het bezoek is het nieuwe driejarige contract dat de gemeente met de broers Regter heeft afgesloten. Zij exploiteren al vele jaren de ker missen in acht kerkdorpen. Enkele dorpsraden zijn boos op Driessen omdat hij zonder de toe gezegde evaluatie tot contractver lenging was overgegaan. De par tijen blijven op dit punt echter tegenover elkaar staan. De gemeente Venray gaat paal en perk stellen aan evenementen in horecazaken. Alles wat in strijd is met de openbare orde, veilig heid, zedelijkheid en gezondheid is voortaan verboden. Burgemeester Waals en de politie willen een beter inzicht hebben in activiteiten die in de Venrayse horeca georganiseerd worden. De stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) knot zeventig knot wilgen aan de Laagheidseweg in Venray en dertig wilgen nabij de kasteelruïne in Geysteren. Het werk vloeit voort uit de jaarpro gramma's 2004 van IKL voor de buitengebieden van Venray en MeerloWanssum. Fieke Linskens en Luca de Rijck uit Oostrum spelen een rol in de populaire musical 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer?' De kinderen komen uit het hele land om zich van hun beste kant te laten zien bij de audities in Utrecht. Fieke: "We houden er allebei van om te dan sen en te zingen en in een musical spelen sluit natuurlijk goed aan op die hobby." De gemeente wil het voormali ge Spaans ontmoetingscentrum in de kelder van basisschool Merlijn Gellings van basisschool St. Jan de Doper in Merselo wint de Vredesposterwedstrijd van Lionsclub Venray. Het thema dit jaar was Geef vrede een kans. Odile Wolfs, gedeputeerde van de provincie Limburg, opent de kunstmanifestatie LAT, Living Apart Together, in het Odapark De CDA-Tweede-Kamerleden Ine Aasted Madsen en Aart Mosterd brengen een werkbezoek aan Venray Zij komen op uitnodi ging van de CDA-afdeling Venray om te praten over ingrijpende ver anderingen in de zorg die op sta pel staan. Een futuristische theatervoor stelling op het Schouwburgplein betekent de aftrap van de 'Maand van de toekomst'. In de schouw burgfoyer vindt de eerste van zes themabijeenkomsten plaats.. De gemeentelijke denktank hoopt tij dens de sessies de mening van de burgers te horen over hoe Venray er in 2015 moet uitzien. Burgemeester Waals breekt de raadsvergadering abrupt af. Aanleiding is een motie van afkeu ring tegen PvdA-wethouder Emonts, die volgens het CDA zijn afspraken over het contract met Synthese niet zou zijn nageko men. De motie van het CDA krijgt de steun van de oppositiepartijen Samenwerking en WD. PvdA- fractievoorzitter Bert Linskens meldt dat zijn partij de komende week beslist of ze nog door wil gaan met de coalitie met CDA en Lokaal Aktief. "Tien minuten nadat ik het gemeentehuis passeerde, heb ik de schouwburg pas gevonden", zo excuseerde Jan Schrijen zich voor zijn late aankomst. De burge meester van Venlo neemt plaats in het forum van de eerste discus siebijeenkomst over de toekomst van Venray. "Ik moest vanavond zelf rijden want ik had geen chauffeur besteld. Van hartje Venlo naar hartje Venray reed ik in precies 22 minuten. Maar ik kon de schouwburg niet vinden. Hij stond slecht aangegeven en het was donker. Het duurde ook even voordat ik mijn auto gepar keerd had," De politie houdt enkele ver dachten aan die een aanslag wil len plegen op de moskee aan de Kiosk in Brukske. De politie was gewaarschuwd en surveilleerde in de buurt. In de auto van de ver dachten worden molotovcocktails aangetroffen. De politie patrouil leert vanwege de gespannen situ atie in Nederland sinds de moord op de bekende televisiemaker en columnist Theo van Gogh veel meer in de buurt van eventuele doelen. In de verzorgingshuizen Beukenrode en Het Schuttersveld zijn twee internetcafés geopend. Serviceclub De Ronde Tafel over handigt een cheque van 10.000 euro aan Zorggroep Noord- Limburg. In beide verpleeghuizen zijn speciale computermeubels geplaatst met internetcomputers. Het verbouwde kantoor van de Rabobank Venray Meerlo Wanssum aan het Schouwburgplein in Venray is officieel geopend. De gemeente Venray gaat alle particuliere en gemeentelijke monumentale en waardevolle bomen inventariseren en fotogra feren. Bezitters die een boom wil len kappen die op deze lijst voor komt, moeten een kapvergunning aanvragen. Voor alle overige parti culiere bomen is geen aanvraag meer nodig. In het centrum van Venray vindt een vechtpartij plaats tussen enkele tientallen autochtone en Marokkaanse jongeren. De politie rukt met vijf auto's en vijftien agenten massaal uit. Eén blanke jongen raakte aan zijn hoofd gewond nadat hij met een ijzeren staaf is geslagen. Eerder op de dag krijgt een Marokkaanse vrouw een steen naar haar hoofd gegooid. Met het project Herinrichting Oostrumsche beek (fase 2) willen Waterschap Peel en Maasvallei en de gemeente samen invulling geven aan het waterbeheer van de toekomst. De Oostrumsche beek ontspringt in de Peel, en stroomt langs Veulen, Leunen en Oostrum, om uiteindelijk ter hoogte van Geijsteren uit te mon den in de Maas. In 2000 heeft het waterschap al vijf kilometer beektracé heringericht. Het pro ject Oostrumsche beek - fase 2 is een vervolg daarop. De 20-jarige inwoner uit Tienray, de 23-jarige inwoner uit Kronenberg, de 20-jarige inwoner van Horst en de 20-jarige inwoon ster uit Horst die verdacht wor den van het medeplegen van de poging tot brandstichting op de moskee aan de Kiosk in Venray, blijven allen in voorlopige hechte- Bij Flextronics International verdwijnen in de loop van 2005 300 van de 1.300 banen. Een deel van de productie wordt overgehe veld naar een zusterbedrijf in Maleisië. Woordvoerder Raeven wil geen toelichting geven op de forse afslanking in Venray. Raeven ontkent wel de geruchten dat het slechts om dertig vaste banen zou gaan. Het Odapark in Venray krijgt de komende vier jaar een structurele subsidie vanuit de Provincie Limburg. Een motie hiertoe inge diend door D66 wordt unaniem aangenomen. Hiermee is het Odapark de vierde culturele instelling in Limburg met de sta tus 'cultuurplan-instelling'. De subsidie, euro 60.000 per jaar, is bestemd voor de organisatiestruc tuur. Tegelijk met duizenden kinde ren in heel Nederland, houden leerlingen van diverse basisscho len in Venray, Castenray, Meerlo, Merselo en Ysselsteyn een spreek beurt over kinderrechten. Speciale aandacht is er dit jaar voor het recht op een gezond leven en de strijd tegen kinder sterfte. Jeugdclub De Springplank is tij dens de Vrijwilligersdag in De Witte Hoeve gekozen tot Venrayse vrijwilligersorganisatie van het jaar. Deze verkiezing wordt georganiseerd door Match, het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray. Op feestelijke wijze wordt sym bolisch de eerste schop in de grond gezet. De nieuwbouw van het Veulense gemeenschapshuis De Hoefslag komt tegenover de kerk, aan de Brugpas. Reeds in 1997 werd de eerste aanzet gege ven voor de nieuwbouw, maar nu gaan de werkzaamheden dan ein delijk 'echt' van start. Voor de veiligheid van wegge bruikers kapt Staatsbosbeheer een strook bos van 15 tot 20 meter langs de weg Weverslo in Merselo. Het bos is al vele jaren oud en sommige bomen zijn aan het wegkwijnen; er kan gevaar optreden door vallende takken. Door het planten van een nieu we boom (een zilverspar) wordt de nieuwe Regenboogroute geo pend in het Vlakwatergebied. 'Bomen van Europa' voert de wan delaar langs bomen die typisch voorkomen in enkele landen, die onlangs tot de Europese Unie toe traden. In het gemeentehuis ontstaat beroering over het rookverbod voor ambtenaren. Zonder toe stemming te vragen aan de onder nemingsraad hebben B en W besloten dat de ambtenaren geen rookruimte meer krijgen en dat ze ook buiten het gemeentehuis niet meer mogen roken tijdens werk tijd of korte pauzes. Omdat in dit soort gevallen de werkgever ver plicht is de ondernemingsraad te raadplegen, kan de OR het colle- gebesluit vernietigen. En dat gebeurt ook. Jongerencentrum Dingus vreest voor een bomaanslag vanuit de islamitische hoek. Voorzitter Pieter Gijsbers zegt daarvoor ster ke aanwijzingen te hebben. Het jongerencentrum aan de Hoenderstraat heeft de 24-uurs bewaking verscherpt en staat doorlopend in contact met de politie. De dorpen vallen massaal over wethouder Driessen (CDA) heen. Tijdens een discussiebijeenkomst over de toekomst van Venray voorspelt Driessen het einde van kermis en carnaval in de kerkdor pen. In 2015 zullen de kermissen zijn verdwenen en de dorpen vie ren met hun prinsen dan massaal carnaval in Venray, zo denkt de wethouder. Deze uitspraken zor gen voor flinke beroering in de dorpen. De politieke crisis in Venray is opgelost. CDA en PvdA zeggen 'vol vertrouwen' verder te gaan met de coalitie waarin ook Lokaal Aktief deelneemt. De gezamenlijke website van het Dorpsradenoverleg (DRO) gaat officieel de lucht in. De web site is gebouwd met financiële steun van Stichting CAI Venray. De webportal is te vinden op www.dorpenvenray.nl en wwwdorpen-venray.nl Vastelaovesvereniging De Piëlhaas viert haar 6x11-jarig jubi leumweekend. In de Wetteling wordt onder meer de hoogste Limburgse Vastelaoves Orde door de Samewirkende Limburgse Vastelaovesvereniginge (SLV) uit gereikt aan Pierre Cnoops. Leden van de Koninklijke Marechaussee gaan de politie assi steren bij het toezicht houden in het Venrayse uitgaansleven. Naast de inzet van politieteams wordt de marechausse structureel inge zet op vrijdag- en zaterdagavond. Burgemeester Waals: "We zijn blij met dit project. Het is de start van weer een klein beetje meer veilig heid in onze samenleving. Bovendien kunnen beide organi saties elkaar aanvullen en verster ken. Ze leren van elkaar en leren elkaar kennen." Wethouder Frits Ruyten legt met onmiddelijke ingang zijn ambt als wethouder neer. Ruyten kan volgens eigen zeggen de com binatie van zijn functie als wet houder niet langer combineren met de afronding van zijn proef schrift. Volgens het college heeft het stoppen van de wethouder geen consequenties voor de coali- De gemeente Venray opent naar aanleiding van de dood van prins Bernard een condoleance register in het gemeentehuis. Ook in zorgcentrum Het Schuttersveld aan de Bergweg kunnen mensen de koninklijke familie condoleren met het overlijden van de 93-jari- ge prins. Twee gerestaureerde beelden keren terug in de St.- Petrus' Bandenkerk. De beelden van de H. Philippus en de H. Jacobus Major zijn door het Restauratie Atelier Limburg uit Maastricht gerestaureerd. Jan Verstegen, boegbeeld van de Venrayse blaasmuziek, over lijdt op 87-jarige leeftijd. Honderden leerlingen werden door hem muzikaal gevormd en gekneed. Voor zijn vele verdien sten werd hij koninklijk onder scheiden. De regio Venlo mag in 2012 de Floriade organiseren. Dat maakt het bestuur van de nationale tuin- bouwraad officieel bekend. De regio Venlo was de enige overge bleven kandidaat Andere regio's trokken zich terug vanwege de ners. )e r De eigenaar van coffees 105. Switch aan de Henseniussi >g|(j mag zijn coffeeshop niet verf sen naar de Langstraat. Het c ge adviseert de burgemeester »ren geen medewerking te verleng aan de verplaatsing. De twee dige locaties van de coffees] zijn bij de totstandkoming v; beleid in 2000 zeer zorgvi gekozen. De gemeente heeft over destijds overleg gevoerd de politie en omwonenden. jazei jbei len co »gs Het Oranje Fonds kent 20 euro toe aan de stichting Hoefslag in Veulen. De bijdraj Lf" bestemd voor de bouw en ini ting van het nieuwe geni iet V schapshuis De Hoefslag. Het j-- gemeenschapshuis is zo ve P ten, dat het binnenkort gesk moet worden. De i Venray besluit de subsidie 20.000 euro voor de bibliotli te handhaven. Hiermee neemt college van B en W het stand] in dat de bibliotheek een bi toegankelijke, moderne basisb otheek moet zijn. Met dit be is de eerder voorgenomen intj king van de subsidie van de ba is-k' 20 1 1 2( :rst< en riek onl :rvc i< iek Tankstation Lucassen aai Albionstraat in Leunen kan| winkel toch uitbreiden. Buur Martens heeft zijn bezwj onverwacht ingetrokken. accepteert met tegenzin een tere winkel en een geluidsscl van vierenhalve meter hoog 0| erfscheiding. Een paar weken geleden het personeel, dat vreesde banenverlies, in actie. Er een handtekeningenactie touw gezet en met een spandoek aan de luiffel van tankstation wilden de mede' kers van het tankstation Lei wakkerschudden lelei Motoworld Moers is van Pe v< baan. De gemeenteraad vanp1 Duitse stad Moers, net overi grens bij Venlo, zet een diPanf streep door het ambitieuze t van Harrie Maessen om in een jik laten zandgroeve bij de Dia n0( stad een racebaan te bouwen. Venrayse ondernemer laat hel ?roc niet bij zitten. "We gaan een faten schadeclaim indienen bij de a Moers. Er zijn toezegginl- d gedaan die niet worden nagcf men", zegt directeur Krebbekx. grote financiële risico's. De Floriade gaat 60 tot 70 miljoen euro kosten. De opgestapte wethouder Ruyten krijgt nog twee jaar en acht maanden wachtgeld uitge keerd. Waals zegt in het senioren convent dat de regeling wettelijk zo is vastgelegd in de APPA (Algemene Pensioenwet Politieke Ambtsdragers). "Dat is zo gere geld. Daar kan ik ook niets aan doen", aldus Waals. Wethouder Jan Driessen en Julia Schaeffers geven het start sein voor drie weken ijsfestijn op de Grote Markt. Al snel binden de eerste, veelal jeugdige, schaatsers de ijzers onder om zich op de Human Insurance Ijsbaan te bege ven. December: Vele schaatsliefb bers genieten op de Grote Mar t Het proefproject wijkbeheer! de wijken Brukske, AntoniusvP en de Brier-Zuid is een succ Dat blijkt uit de evaluatie van gemeente Venray na ruim and half jaar werken. Op basis van goede resultaten wordt het beheersgebied in 2005 uitgebr met Landweert, Keizersvt Smakterheide en op de langt termijn voor de gehele gemeem nd br 1 ve V November: De gemeente geeft in Ysselsteyn het startsein voor de 'Maand van de toekomst'. De gemeente gaat met burgers en andere partners in debat over de strategische visie van Venray in 2015. Met een feestelijke openings handeling door wethouder Mathieu Emonts gaat Zorgboerderij De Haam in Veulen officieel van start. De Haam is de eerste zorgboerderij voor oude ren in Noord-Limburg. Het college besluit toch niet over te gaan tot legalisering van recreatiewoningen. Na gesprek ken met de eigenaar komt de gemeente tot de conclusie dat legalisering niet wenselijk is. Het SkaN-fonds zegt met een subsidie van 20.000 euro haar steun toe aan de restauratie van het kerkgebouw in Castenray. De totale restauratiekosten van de Castenrayse kerk bedragen 415.000 euro waarvan de rijks overheid verreweg het grootste deel voor haar rekening neemt. De nieuwe televisiestudio van Beukenrode wordt geopend. Dankzij een gift van ruim 77.000 euro kon de sterk verouderde apparatuur vervangen worden. In Beukenrode worden televisiepro gramma's gemaakt voor de bewo- etC De kerstactie van het Raayla :n<^ College is ook dit jaar weer c enr geslaagde happening. Met divei .na< activiteiten wordt ook nu wc geld ingezameld voor het goeis f*1 doel: de stichting Udavur Karangal (Helpende Handen) rmt India. Namens de stichting neei en mevrouw Van Dee uit Venray e P.ai cheque van maar liefst 2000 euwn' in ontvangst. Venray staat niet langer ond verscherpt toezicht van het min1c terie van VROM. Dat heeft hP] ministerie bekendgemaakt. Sin 2002 voerde het ministerie e< Pai verscherpte controle uit op h r gebied van volkshuisvestin Pai ruimtelijke ordening en milie Volgens VROM heeft Venray afgelopen jaren de taken op beleidsgebieden goed aangepak gh Ook de gemeenten Venray Meerlo-Wanssum steunen de in! melingsacties voor de slachtoffc van de zeebeving in Zuidooi Azië. Per inwoner wordt een eui overgemaakt op giro 555. Meerl Wanssum maakt 7728 euro ov en Venray 40.000. Burgemeest Waals van Venray steunt maar te graag de diverse acties om ge vt in te zamelen. "Het is duidelijk d p" de acties binnen de Venray^ gemeenschap een groot draagvli hebben. We hopen dan ook d een goed voorbeeld doet volge en dat er nog heel veel geld won ingezameld om de mensen in getroffen gebieden te helpen." 1 1 les

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10