m ui w pening nieuwe publiekshal in april Vijf speerpunten in milieuprogramma Het heeft mijn leven een ositieve wending gegeven" rVD: wachtgeld luyten onterecht per Bestemmingsplan Venray ter inzage Steun voor bouw gemeenschapshuis Beleid winkeluitstallingen wordt aangepast Dus ook op donderdag 23 december Koopavonden in Venray Betaald parkeren Bijstandsfraude Bekeuringen Huiselijk geweld Gewonden Gemeente Venray EN MAAS jray opent op maandag 4 2005 de nieuwe publieks vet college van B en W verbetering van de tverlening tot speerpunt gemeentelijk beleid kt. Een van de aan- ipunten daarbij is het ontwikkelen van een ichte en kwalitatief raardige éénloketfunc- realisatie van de nieu- ibliekshal is een van de igsmaatregelen van ld. f maandag 4 april komen klanten van de gemeente Venray direct achter de hoofdingang terecht in de publiekshal waar ze klantvriendelijk ontvangen wor den. Tijdens de openingsuren geeft de gemeente de klanten bij binnenkomst via de receptie of via het klantgeleidingssysteem duidelijk aan waar ze moeten zijn De gemeente helpt de klanten vraaggericht volgens de principes van de éénloketfilosofie. Dit bete kent dat de klanten op één plaats antwoord krijgen op alle vragen. In de nieuwe publiekshal biedt de gemeente haar klanten ook een informatiecentrum waar de klanten op basis van een gevoel van laagdrempeligheid zelfstandig informatie kunnen vergaren over alle gemeentelijke activiteiten. De klanten kunnen desgewenst hulp vragen aan de informatiebalie die doorlopend (ook buiten de ope ningsuren voor het publiek) bezet zal zijn. Ook is er in de nieuwe publiekshal een studiezaal waar de gemeente historische informa tie over Venray en haar burgers beschikbaar stelt. Tijdens de ope ningsuren van het archief is een van de medewerkers van de gemeente aanwezig om eventue-el gewenste ondersteuning te bie den. Het streven van de gemeente Venray was oorspronkelijk om begin januari 2005 de nieuwe hal te openen. De gemeente ging er toen vanuit dat de bogen in de bestaande hal opgemetseld waren. Toen in augustus begon nen werd met de sloop, bleken de bogen echter van zwaar bewa pend beton te zijn. Dit betekende dat de constructie voor de ver bouwing en de sloopwerkzaam heden opnieuw berekend moest worden, voordat met de sloop en de verbouwing kon worden gestart. Dit leverde een vertraging op van ongeveer vier weken. Na de vertraging hebben de deelne mende partijen de vervolgwerk zaamheden opnieuw ingepland. Volgens de nieuwe planning vindt de laatste oplevering, van het inte rieur van de nieuwe hal, halver wege maart 2005 plaats. Vervolgens vinden er in het gemeentehuis interne verhuizin gen plaats en gaat de gemeente proefdraaien in de nieuwe hal. Begin april opent de gemeente de nieuwe hal voor het publiek. Op een later moment worden open dagen georganiseerd. Doiiuerady ZD uclciiiuci iuut - i ay ma j De afgelopen periode heeft de sociale recherche Limburg-Noord onder leiding van het Openbaar Ministerie vijf onderzoeken inge steld in verband met bijstandsfrau de. In deze onderzoeken zijn in totaal elf verdachten aangehou den. Bij vier zaken is een gezamen lijke huishouding verzwegen en in een zaak is vermogen verzwegen. In totaal bedroeg het nadeel meer dan 200.000,-. Er werden vier uitkeringen beëindigd. In Venray is een 44-jarige vrouw aangehou den. Haar 42-jarige vriend werd aangehouden bij zijn werk in Venlo. Ook zij worden ervan ver dacht niet te hebben doorgegeven dat ze hebben samengewoond. De vrouw ontving een bijstandsuitke ring van de gemeente Venray. Uit onderzoek door de sociale recher che ontstond het vermoeden dat er sprake was samenwoning en dat ten onrechte bijstandsuitke ring was verstrekt. De gemeente vordert de ten onrechte verstrekte uitkering van ongeveer 70.000,- terug. De verdachten zijn na ver hoor in vrijheid gesteld. De sociale recherche maakt tegen hen een proces-verbaal op. Over mogelijk ten onrechte ontvangen huursub sidie stelt het ministerie van VROM een onderzoek in. De onderzoeken werden uitgevoerd in samenwerking met het OM, de opsporingsdienst van VROM en de Politie Limburg-Noord. Het college van B en W heeft ingestemd met het milieu-uit voeringsprogramma voor 2005. Dit programma wordt jaarlijks vastgesteld en bevat concrete activiteiten die wor den verricht op het gebied van de wettelijk verplichte gemeentelijke milieutaken en de speerpunten uit het Milieubeleidsplan. In 2005 gaat Venray, naast het uitvoe ren van de wettelijke taken op het gebied van milieu, actief aan de slag met actuele ont wikkelingen. De verplichte milieutaken bestaan uit de reguliere activitei ten zoals milieuvergunningverle ning, afvalinzameling en aanleg en beheer van riolering. In 2005 zal speciale aandacht uitgaan naar duurzaamheidsaspecten in de miiieuvergunningveriening, - het uitvoeren van het gemeentelijk afstoffenplan 2005-2008, actief bodembeheer en het actualiseren van het groenbeleid. Het onder deel milieuhandhaving is voortaan te vinden in het Handhavings- programma, dat ook op 21 december 2004 is vastgesteld. Het uitvoeringsplan 2005 is een afgeleide van het milieubeleids plan. Hierin zijn vijf speerpunten geformuleerd voor de periode 2003 tot en met 2007: lucht, duur zaam bouwen, energie, water en externe veiligheid. Voor het jaar 2005 staat de verbetering van de Venrayse milieukwaliteit centraal voor de volgende speerpunten: voor het speerpunt lucht stre ven ze naar betere ontwikkelings mogelijkheden van de woonker nen van de kerkdorpen door oplossingen te zoeken binnen de beperkingen van de stankregelge ving. Uitwerking vindt plaats bij de uitvoering van projecten van het Reconstructieplan en de DorpsOntwikkelingsProgramma's op het gebied van water heb ben ze-al heel wat bereikt met het gemeentelijk rio.léringsplan en de Watertoets bij nieuwe plannen. Nagegaan moet worden of ze daarmee voldoen aan de landelij ke en provinciale doelen voor het afkoppelen van hemelwater. Oplossingen in hemelwaterbe- heer worden beter op de Venrayse situatie afgestemd. Ook wordt actief geparticipeerd in de ontwikkeling van de Loobeek, als onderdeel van het Reconstructie- Jaarplan 2005. externe veiligheid speelt in de 2005 een nadrukkelijke rol. Nu de wetgeving 'eindelijk' van kracht is, zal aandacht uitgaan naar het Vuurwerkbesluit en het besluit Externe Veiligheid Inrichtingen. Elk vuurwerkbedrijf moet vol doen aan alle regels die gesteld zijn voor opslag en verkoop. Geen enkele overtreding wordt geaccepteerd. De gemeente Venray gaat voor bedrijven die zijn aangewezen in het besluit Externe Veiligheid Inrichtingen (BEVI) een risico-inventarisatie uitvoeren en saneringsprogram ma's opstellen. Uiteraard is exter ne veiligheid ook een belangrijk item bij nieuwe plannen en milieuvergunningen. februari 2005 over het Milieu-uit voeringsprogramma 2005. Na vaststelling wordt het plan ter inzage gelegd. Op de gemeente pagina van weekblad Peel en Maas wordt bekend gemaakt wan neer u het plan op het gemeente huis kunt inzien. Het bestemmingsplan Venray gaat formeel in procedure. Van vrijdag 7 januari 2005 tot en met 3 februari 2005 ligt het vooront werp bestemmingsplan ter inzage op het gemeentehuis. In deze periode wordt ook een informa tiedag met aansluitend een inspraakbijeenkomst gehouden. Tijdens de inspraakperiode kunnen schriftelijke reacties wor den ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. Mondelinge reacties kunnen wor den ingediend op afspraak met de projectgroep bestemmingsplan 'Venray'. De inspraakavond wordt gehouden op dinsdag 18 januari 2005 van 19.00 tot 21.00 uur in de raadszaal van het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 in Venray. Tijdens de inspraakavond wordt het bestemmingsplan gepresen teerd en kunnen mondelinge reacties worden gegeven. Voorafgaand aan de inspraak avond wordt iedereen in de gele genheid gesteld om, eveneens op dinsdag 18 januari, van 9.00 uur tot 19.00 uur het bestemmings plan in te komen zien. Medewerkers van de gemeente zullen dan aanwezig zijn om even tuele vragen te beantwoorden en eventuele opmerkingen in ont vangst te nemen. Alle inspraakre acties worden gebundeld en beantwoord in een inspraakrap port. De daaruit voortvloeiende wijzigingen voor het bestem mingsplan worden vervolgens verwerkt in het ontwerp bestem mingsplan 'Venray'. Naar ver wachting wordt het ontwerp bestemmingsplan in september 2005 ter inzage gelegd. Eind 2003 is de gemeente gestart met de voorbereiding van de herziening van de bestem mingsplannen voor Venray. Het bestemmingsplan omvat de bestaande woonwijken van Venray met uitzondering van het centrum. Toekomstige ontwikke lingen worden niet in het bestem mingsplan meegenomen. De gemeente heeft een stedenbouw kundig bureau opdracht gegeven om de bestaande situatie van de bebouwing in beeld te brengen. Venray krijgt daarmee een unifor me regelgeving voor bebouwing en gebruik van de gronden in het plangebied. Begin november 2004 heeft er een inloopdag plaatsgevonden. Daar is het concept voorontwerp bestemmingsplan gepresenteerd en medewerkers van de gemeen te waren aanwezig om uitleg te geven en vragen te beantwoor den. De reacties zijn, voor zover mogelijk, meegenomen in het definitieve voorontwerp bestem mingsplan. Informatie over het bestem mingsplan is behalve door inzage in het gemeentehuis en/of aanwe zigheid bij de informatieavond ook te vinden op de website van de gemeente www.venray.nl. Het Oranje Fonds heeft 20.000,- toegekend aan de stich ting De Hoefslag te Veulen. De bij drage is bestemd voor de bouw en inrichting van het nieuwe gemeenschapshuis De Hoefslag in Veulen, en dat is zeer nuttig besteed, want het oude gemeen schapshuis is zo versleten, dat het binnenkort gesloopt moet wor den. Het Oranjefonds is het groot ste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het onge veer 15 miljoen euro uit aan organi saties en projecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Hierdoor bevordert het Oranje Fonds sociale cohesie, par ticipatie, integratie en sociale vei ligheid en vermindert het sociale uitsluiting. Ronald van der Giessen, directeur van het fonds: "Het Oranje Fonds wil met deze bijdrage een aanjaagfunctie heb ben en voor de organisaties daad werkelijk een verschil maken in de opzet en uitvoer van hun pro ject." Uiteraard zijn de bewoners van Veulen zeer blij met de steun van het Oranje Fonds, en danken ze het fonds voor de genereuze bijdrage. Daarmee komt realise ring van het nieuwe gebouw een stuk dichterbij, en dat zal de leef baarheid in het dorp een belang rijke impuls geven. In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week 36 weggebruikers bekeurd voor hun gedragingen in het ver keer. De controles vonden plaats in Venray en Oostrum. 29 Bestuurders zijn bekeurd voor het overschrijden van de maximum snelheid, vijf bestuurders droegen geen gordel, een bestuurder reed in een personenauto die niet APK- gekeurd was en een persoon kreeg een boete voor niet handsf- ree bellen. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een 36- jarige inwoner van Ysselsteyn aangehouden op verdenking van huiselijk geweld. Een 37-jarige inwoonster van Ysselsteyn meldde zich rond 02.15 urn- bij de politie omdat zij was mishandeld door haar partner, de 36-jarige verdachte. De vrouw was het huis uitgevlucht en waarschuwde vervol gens de politie. De politie heeft de 36-jarige in de woning aangehou den, waarna hij is overgebracht naar het politiebureau. Hier is hij inge sloten voor nader onderzoek. Ilaagde open dag Stichting Kunst Werkplaats Venray APPA (Algemene Pensioenwet Politieke Ambtsdragers) toe. John Oosterbeek gaat een brief schrijven aan minister Remkes van Binnenlandse Zaken. "Met het verzoek dat in de -toekomst wachtgeld niet meer wordt uitge keerd aan iemand die ontslag neemt voor zijn maatschappelijke carrière." Bert Linskens (PvdA) zei geen behoefte te hebben aan een discussie. "Voor het wachtgeld geldt een wettelijke basis en de raad is niet in de positie daar aan te tornen. Daarvoor moeten we bij de Tweede Kamer zijn." Het nieuwe winkeluitstallingen- beleid in Venray, dat op 1 januari 2005 zou ingaan, wordt pas op een later tijdstip ingesteld Het college van burgemeester en wet houders van Venray gaat in de tus sentijd kijken naar een nuance ring van het beleid voor het totale verbod op verkoopuitstallingen. Op 28 september 2004 is het win- keluitstallingenbeleid vastgesteld Na het vaststellen van het beleid zijn er veel reacties vanuit de ondernemers gekomen, o.a, een handtekeningenactie waarbij 80 centrum ondernemers onderte- Zaterdagochtend zijn bij een verkeersongeval op de A73 ter hoogte van Boxmeer twee personen gewond geraakt. Een 74-jarige vrachtwa genchauffeur uit Helmond reed over de A73 toen hij van achteren werd aangereden door een 33-jarige automobilist uit Ysselsteyn. De automobilist kwam midden op de weg tot stilstand. Een 31-jarige auto mobilist uit Weurt en een 26-jarige automobiliste uit Bergisch Gladbach konden de auto niet meer ontwijken. De 33-jarige man en de 26-jarige vrouw zijn door de brandweer uit hun aüto bevrijd. Zij zijn met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer. De A73 is enige tijd afgesloten geweest. kend hebben. Enerzijds over de ingangstermijn, anderszijds over de inhoud. Omdat het draagvlak binnen de ondernemers van belang is voor het slagen van de te maken kwaliteitsslag wat betreft de winkeluitstallingen is er nader overleg geweest met Venray Centraal. In het winkeluitstallin- genbeleid is opgenomen dat er een overgangstermijn tot 1 januari 2005 geldt voor de winkeluitstal lingen. Voorgesteld wordt het winkeluitstallingenbeleid pas uit te voeren als ook het project fiet senstallingen centrum uitgevoerd is. Het centrum zal een grotere kwaliteitsslag kunnen maken bij gelijktijdige aanpak van de gestal de fietsen en de winkeluitstallin gen. Indien realisatie van de fiet senstallingen centrum op kortere termijn niet lukt, dan wil Venray de aanpak van de winkeluitstallin gen voor het nieuwe zomersei zoen introduceren. Daarom wordt voorgesteld in ieder geval niet later dan 1 april 2005 het winkeluitstallingenbeleid in te den geëxposeerd in Venray en omgeving." Ook Grad van de Heijden maakt kunstwerken. Hij houdt zich uitsluitend bezig met klei. Van de Heijden: "Ik doe dit sinds mei, juni dit jaar. Ik ben hiervoor altijd bouwvakker geweest. Mijn therapeut zei dat ik maar eens moest gaan kleien en zo ben ik begonnen. Het is om een beetje een dagopvulling te krijgen. Ik ben hier gekomen en het bevalt me goed." Van de Heijden geeft aan voornamelijk menselijke figuren te kleien, soms ook abstract. "Toen ik hier kwam moest ik alles nog leren. Ik heb hier inmiddels heel veel geleerd." Hij toont één van zijn beelden. "Binnen een week heb ik dat gemaakt." Grad van de Heijden is positief over de stichting en het atelier: "Ik durf te zeggen dat dit mij leven een positieve wending heeft gegeven. Eerst zat ik 's och tends vaak niets te doen en nu heb ik toch een doel." Nicole van Denderen is even eens kunstenaar, ze houdt zich bezig met schilderen. "Ik schilder vooral Afrikaanse culturen, dat vind ik het leukste. Door een vriend ben ik erin gedreven en toen ging het eigenlijk vanzelf. Ik vind het project en de open dag heel goed. Zo krijg je veel ver schillende mensen binnen. Het is leuk om te zien dat mensen geïn teresseerd zijn." En interesse was er. Heel wat mensen bezochten het gebouw en keken nieuwsgierig naar de meest uiteenlopende kunstwer ken. Één van die bezoekers was Nicole Derikx. Ook zij kwam langs om even naar de kunstwer ken te kijken: "Het is de eerste keer dat ik hier kom. We komen het werk van mijn schoonzus bekijken. Ik hou van kunst en vind het indrukwekkend om te zien wat mensen allemaal kunnen maken. Ik wist voorheen hele maal niet dat dit hier zo was!" Een andere bezoeker, T. Sassen: "Het is de tweede keer dat we hier komen. Het is heel mooi en inte ressant om te zien. Ik vind dat er dit keer leukere dingen bijzitten dan de vorige keer." Stichting Kunst Werk Plaats Venray organiseert vrij regelmatig eigen tentoonstellingen. Daarnaast hebben de deelnemers al enkele malen deel genomen aan manifestaties in ondermeer Amsterdam en Maastricht. Jos Faessen: "Volgend jaar nemen we deel aan een grote kunstmanifes tatie." f VVD vindt dat ex-wethou- Ruyten ten onrechte naakt van de wacht- cgeling. Ruyten (Lokaal 0 stapte op 30 november a twee jaar en acht maan- wethouder te zijn est. Hij krijgt voor dezelf- Nriode wachtgeld uitge- Jn Oosterbeek (WD) haalde pg in de raadsvergadering de Jicle verklaring van Ruyten |die de ex-wethouder ver in een brief aan de Cnteraad. "Hij vermeldt tijd te willen vrijmaken die en promotie en het [t opbouwen van een maat- jtelijke carrière", zei *)eek. "Het is niet in de n de wet om in een derge- een beroep te doen op nkering." De WD'er had e indruk dat het ontslag is L o door politieke overwe- )at vond ook Ike Busser werking). Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) hekelde de 'opportunistische vra gen' van de VVD. Lemmens maak te - ten onrechte - de vergelijking met voormalig WD-wethouder Houba. Die nam in 2002 na vier jaar afscheid omdat zijn partij bui ten de coalitie viel. "Hij vangt nog veel meer wachtgeld", fulmineer de Lemmens. "Ik zeg tegen de WD: verbeter de wereld en begin bij jezelf." Ook Joost van de Vorle maakte bezwaar tegen de wachtgeldrege ling. Hij opperde dat tuin- en land schapsarchitect Ruyten voor dat geld werkzaamheden voor de gemeente kan verrichten. "Hij kan als tuinman toch de Engelse tuin bijhouden of bladeren rond het gemeentehuis opruimen", vond Van de Vorle. Burgemeester Waals weersprak de raadsnestor. "Want het is niet gepast de wet houder als tuinman te betitelen." Waals zei dat een opgestapte wethouder volgens artikel 43 niet eens verplicht is zijn ontslag te motiveren. De gemeente past de vr fcr Kelly Kuenen) let gebouw van Stichting Werkplaats Venray, Jen op het Sint Anna ter- |werd zondag een open houden. Schilderijen tentoongesteld en de e waren tevens te koop. |de kunstenaars die in de [plaats actief zijn, is de t Werkplaats meer dan |q maar een vorm van ere- zigziin. jt gebouw van de stichting uit enkele ateliers, een [ere kamer (waar foto's wor- Jceld) en een expositie- ktc waar de kunstwerken lond en te koop aangeboden Op de donkere kamer tan alle ruimtes vol met jwerken. De mengelmoes vele gebruikte kleuren een vrolijke indruk. In de (telgangen hangen schilderij- i collages, variërend van 1 tot groot formaat. Daarnaast p er veel beelden en andere lige objecten De expositie- |te kan worden bezichtigd en le ateliers zijn open voor het lick. In het atelier van de &ting Kunst Werkplaats wer ken allemaal kunstenaars met een psychiatrische achtergrond. Door het maken van kunstwerken pro beren zij een plek in de samenle ving vorm te geven. Zij worden daarbij begeleid door artistieke coördinatoren en andere deskun digen. Jos Faessen is één van die coördinatoren. Faessen: "Naast mij werken hier nog drie vrijwilli gers. Verder is er ook nog een algemeen bestuur en een dage lijks bestuur. Ook allemaal vrijwil ligers." Hij vertelt dat in het atelier ruim dertig kunstenaars werken waarvan de meesten meerdere technieken hebben waarmee ze werken. "Iedere deelnemer heeft een eigen werkplek, dat vinden wij heel belangrijk. Hier kunnen ze zich richten op hun eigen talenten", aldus Feassen. De tech nieken die de kunstenaars gebrui ken, variëren enorm. De kunst werken bestaan onder andere uit schilderijen, pen- en inkttekenin- gen, schetsen, foto's en beelden De stichting bestaat inmiddels al sinds 1992. Voorzitter van het bestuur Harrie Cunnen: "Het begon allemaal toen het instituut hier de muren afbrak. De mensen hier hadden geen maatschappe lijk steunpunt meer. Met deze stichting proberen we een dagvul ling en structuur in het leven van deze mensen te brengen. De stichting is een brugfunctie tus sen bijvoorbeeld de GGD en de maatschappij. We hebben hier bestuursleden die werken in het instituut, maar ook in de maat schappij." Hij vertelt over de manier van werken binnen de stichting: "Het is voor de kunste naars niet verplicht om hier te komen. Maar als ze komen, dan spreken we ook meteen af dat ze bijvoorbeeld twee maal per week langskomen. Wij zijn geen behan delaars, wij zijn facilitair. We zijn dan ook niet afhankelijk van het instituut. Ik denk dat wanneer je dit zou professionaliseren, het str oever zou lopen. We proberen gewoon dat de mensen zich hier plezierig voelen." Één van de kunstenaar binnen de stichting is Myce Surminski. Hij houdt zich vooral bezig met schilderen en gemengde technie ken. Daarnaast maakt hij ook kera miek. Surminski: "Ik ben al met schilderen bezig vanaf mijn jeugd. Ik heb geen opleiding gevolgd, ik heb het mezelf allemaal aange leerd. Daarnaast ben ik ook kroeg- dichter. In en om kroegen dicht ik." Hij toont een zelfgeschreven dichtbundel. "De gedichten wor-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5