fenray introduceert landhavingsmaanden in 2005 unstwerk Loek Nelissenprijs eplaatst in Engelse Tuin lorpsraad Veulen iekelt communicatie lemeente Géén motie van afkeuring tegen Waals Coffeeshop mag niet verhuizen Drie extra betaaltermijnen lokale lasten 3li» <d a <a> Bogen van gewapend beton vertragen publiekshal KASTSYSTEMEN WielHermkes Gewond Alcohol CORNKLCO safety [/ooi Uitbreiding tankstation MAN WOMAN 4 - PaL EN MAAS Donderdag 23 december 2004 - Pagina 3 gemeente Venray houdt id jaar zeven vooraf aan- ndigde handhavingsac- i' c Zo'n actie duurt een id. Doel van de gemeente De t de burgers de regels naleven. Ze kondigt de ie"\js van tevoren aan en kt de resultaten na deze lend bekend, organiseert Venray bijvoor tweemaal een 'Geen poep naDi) He jbbel aparl 1.000 op mi op de straat-maand'. De maand- thema's zijn verder: controle gebruiksvergunningen bij horeca, bedrijfscontroles van opslagbe- drijven, horecacontroles, controle op het gebruik van stallen en het nagaan of iedereen die in een waterwingebied woont of een bedrijf heeft de bodem genoeg beschermt. Het door het college vastgestel de handhavingsuitvoeringsplan 2005 richt zich meer dan vorige jaren op het voorkomen van over tredingen. De gemeente gaat namelijk uit van het standpunt dat voorkomen beter is dan 'gene zen'. In dit uitvoeringsplan staat op welke regels de gemeente in het jaar 2005 vooral zal letten en hoe ze dat aanpakt. De organisatie van de themamaanden staat hierin centraal. Om te voorkomen dat het milieu wordt vervuild of dat de veiligheid in gevaar komt, gaan de medewerkers van de gemeente meer bedrijven bezoeken voor een milieucontrole Voor het Bouw- en Woningtoezicht wordt gewerkt aan een lijst met punten waar de gemeente vooral op let. Zodoende weten bouwers van grotere bouwwerken voordat ze beginnen te bouwen al aan welke punten men in ieder geval moet voldoen. Uiteraard zijn dit vooral punten die betrekking hebben op de (brand-)veiligheid. De gemeente blijft ook aan dacht houden voor bouwen zon der bouwvergunning, zwerfvuil en het op correcte wijze aanbie den van huisvuil. Ook de cafés zijn een speerpunt: van de exploi tanten verwacht de gemeente dat zij goed letten op de veiligheid van hun gasten en geen geluids overlast veroorzaken. landelijf ig. Bol de sei Panel 3 SlaaJ met d| ti ngs werd in de Engelse Ibij het Venravse gemeente- iet bronzen sculptuur van de I Nelissenprijs geplaatst. Het werk werd door de intse kunstenaar Theo van I vervaardigd in opdracht van rganisatie van de Venrayse memersprijs. De Loek senprijs die op 6 januari in :houwburg uitgereikt wordt Kn verkleinde replica van het werk. Dit jaar is het thema ratie' en krijgen innovatieve nemers de kans het beeldje men. je Loek Nelissenprijs is een ini- fief van Agri Business Groep Venray e.o., Business Vision Venray. Koninklijk Horeca Nederland afdeling gemeente Venray, Industriële Club Venray e.o., Limburgse Organisatie Zelfstandige Ondernemers afde ling Venray, Oostrumse Organisatie van Zelfstandige Ondernemers. Vereniging Zelfstandige Ondernemers Heide, Leunen, Merselo, Veulen, Vredepeel, Ysselsteyn en Venray Centraal, die allen een kandidaat uit de eigen gelederen nomineren voor de prijs. De prijs wordt jaar lijks uitgereikt. Met ingang van 2004 nemen ook de onderne mersverenigingen (Koninklijke Horeca Nederland afdeling Meerlo-Wanssum, Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en MKB LOZO Meerlo-Wanssum) uit de gemeente Meerlo-Wanssum deel, die gezamenlijk een kandidaat hebben genomineerd. De organisatie van de Loek Nelissenprijs krijgt financiële steun van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum (hoofdsponsor) en de Gemeente Venray. Loek A. Nelissen. Een gedreven man en idealist die het ware ondernemerschap in zich mee draagt. Vestigde zich na W O. II in Venray om de wederopbouw (mede) ter hand te nemen. Zag echter al snel dat behalve bouwen ook arbeid en scholing in belang rijke mate bijdragen aan (de ver betering van) het welzijn van de bevolking. Net als cultuur, sport en gezondheidszorg. Zijn aanne mersbedrijf startte een grote betonfabriek. Op de vrachtwa gens stond: Beton uit Venray. Hij promootte de komst van nieuwe industrieën -met zijn contacten in Den Haag haalde hij Xerox naar Venray- en startte (daarom) de Industriële Club Venray e.o. Om het aannemersvak naar een hoger niveau te tillen richtte hij de Zuid- Nederlandse Aannemers vereniging op. Loek Nelissen hechtte en hecht nog steeds veel waarde aan het algemeen welzijn. Was ook veelvuldig betrokken bij het culturele leven. Hij stond aan de wieg van het eerste Venrayse gezondheidscentrum. Was voor zitter van het Rode Kruis en de LOM-school; maatschappelijk taken waarvan hij vond dat ze gewoon gedaan moesten worden om de wereld een betere toe komst te geven. Kortom, niet alleen een geslaagd ondernemer, maar ook een initiator, promotor en ondersteuner. Een voorbeeld van ondernemer- én menszijn; een waardig naamgever aan de Venrayse ondernemersprijs. |e dorpsraad van Veulen in ïvreden over de wijze larop de gemeente is omge- ïongen met de uitgifte van Jjwkavels in het dorp. In I brief aan het college en de :enteraad hekelt de (israad de gebrekkige com- bieatie vanuit het gemeen- retaris Gerrit Reintjes vindt le gemeente zich weinig aan- Itvan de wensen van de dorps- iners. Zonder enig overleg lt de gemeente haar eigen js, oordeelt de dorpsraad, phet opheffen van een strank- pl van een veebedrijf aan de •eweg kwam er weer ruim- ftor woningbouw op een loca- Jian de Voerleberg. De dorps- I hield een enquete onder de lewoners want er ontstond pte voor zeven bouwkavels. 'naren die jarenlang tever geefs wachtten op een woning in hun dorp zijn ..inmiddels naar elders verhuisd. De dorpsraad drong er daarom bij de gemeente op aan om niet zeven bouwkavels in één keer op de markt te brengen. Veulen ziet het liefst dat er jaarlijks een of twee kavels beschikbaar komen zodat tegemoet kan worden geko men aan de behoefte vanuit het dorp. Toch besloot de gemeente de zeven kavels tegelijk uit te geven waarvan er bovendien twee naar aannemersbedrijf Teunissen gaan. De Veulense dorpsraad was zeer onaangenaam verrast en uitte haar ongenoegen in een gesprek met wethouder Heidens. Volgens secretaris Reintjes gaf Heidens toe dat de communicatie tekort geschoten was en hij beloofde beterschap. Op de vijf overgebleven kavels, die voor loting in aanmerking kwamen, werd twee keer inge- KEUKEN- EN I N T E R IE U R R 0 U W Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 oös Hoogveld www.wielhermkes.nl schreven. Dat was voor de dorps raad een geniststelling want dan zouden de overige drie kavels voor de komende jaren beschik baar blijven. Later kwam er nog een derde gegadigde bij. Die had belangstelling voor de zichtkavel op de hoek Veulenseweg- Voerleberg. De dorpsraad kon hiermee instemmen maar vernam onlangs dat Wonen Venray op deze plek meerdere woningen onder één dak gaat bouwen "De dorpsraad is zeer ontstemd dat hierover geen enkel overleg is geweest. Ondanks de belofte van een betere communicatie", zo schrijft secretaris Reintjes. De dorpsraad overweegt zelfs om helemaal te kappen met de gemeente. "Bij het uitblijven van een goede communicatie en een beter gebruik van de wensen van het dorp via de dorpsraad geuit, zal de dorpsraad Veulen zich bera den of verdere medewerking nog wel zinvol is", zo luidt het slot van de brief. De houder van coffeeshop Switch aan de Henseniusstraat mag zijn coffeeshop niet verplaat sen naar de Langstraat. Het colle ge heeft de burgemeester geadvi seerd om geen medewerking te verlenen aan de verplaatsing van de coffeeshop. Die heeft het advies van het college overgeno men. De twee huidige locaties van de coffeeshops zijn bij de tot standkoming van het beleid in 2000 zeer zorgvuldig gekozen. De gemeente heeft hierover destijds overleg gevoerd met de politie en er heeft toen inspraak van omwo nenden plaatsgevonden. De coffeeshophouder wil nu zijn coffeeshop verplaatsen van de Henseniusstraat 7 naar het leegstaande pand aan de Langstraat 1-3. Reden hiervoor is om de parkeeroverlast en overlast van fietsen te voorkomen. Hij heeft hiervoor de gemeente om toestemming gevraagd. Het ver zoek van betrokkene is getoetst aan de criteria van het gemeente lijke drugs- en coffeeshopbeleid en voorgelegd aan de politie ter advisering. Op grond van de rap portage van de politie en de door omwonenden ontvangen reacties vreest de gemeente dat de woon- en leefomgeving en/of de openba re orde te veel nadelige gevolgen zal ondervinden van deze ver plaatsing. Daarom heeft de burge meester op advies van het college besloten geen toestemming te geven voor de verplaatsing. Wel bekijkt de gemeente of er andere mogelijkheden zijn om de par keeroverlast op de huidige locatie te beperken. Donderdagmiddag is bij een aanrijding op de Vierlingsbeekseweg in Overloon een 44-jarige automobliste uit Boxmeer gewond geraakt. De vrouw moest stoppen omdat een auto voor haar afdraaide. Dit had een achteropkomende 20-jarige Overloonse automobiliste te laat in de gaten. Zij kon een aanrijding niet meer voorkomen. De Boxmeerse is met klachten over pijn in de nek en handen overge bracht naar een ziekenhuis in Boxmeer. De Politie Regio Limburg-Noord heeft bij een in de nacht van vrij dag op zaterdag uitgevoerde Europese alcoholcontrole zes rij bewijzen in beslag genomen en 34 processen-verbaal opgemaakt van de 3.071 blaastests die wer den uitgevoerd. Bij de controle waren 86 politiemensen betrok ken en er werd op 46 locaties ver spreid over de regio gecontro leerd. Het is algemeen aanvaard dat alcohol en verkeer niet samen gaan. Alcohol vermindert in hoge mate de reactiesnelheid. Al bij 0,5 alcoholpromillage in het lichaam gaat de reactiesnelheid van een naar twee seconden. Als je met 50 km per uur in de auto een secon de trager reageert ben je al veer tien meter verder. Rijden onder invloed is een ernstig misdrijf dat bij een veroordeling een strafblad kan opleveren. Bedrijfskleding persoonlijke beschermingsmiddelen Keizersveld 52-f. 5803 AN Venray Tel (0478) 568418 Fax (0478)568718 ill: lnfo@cornelco.nl - Internet: www.comeIca.nl Samenwerking Venray heeft dinsdag tijdens de raadsverga dering géén motie van afkeu ring ingediend tegen burge meester Waals. Fractieleider Ike Busser zei twee weken geleden zo'n motie te overwe gen omdat Waals gefaald zou hebben als voorzitter van de raad tijdens de omstreden ver gadering van 9 november. Waals sloot toen de raadsverga dering vroegtijdig af nadat een motie van afkeuring tegen PvdA- wethouder Emonts was aangeno men. Dinsdag kwamen Samenwerking en de WD met een andere motie op de proppen. De oppositiepartijen willen dat Waals zijn voorzittershamer neer legt op het moment dat er een motie tegen het college wordt ingediend. Een plaatsvervangend voorzitter moet ten tijde van de behandeling en de stemming over de motie de raadsvergadering lei den, zo stellen de twee partijen voor. Ike Busser, fractieleider van Samenwerking, zei zo'n situatie van strijdige belangen voortaan te willen voorkomen. Busser vindt op zo'n moment de dubbelrol van de burgemeester, als voorzitter van de raad én van het college, onverenigbaar. "Deze motie dient ter bescherming van goed voorzit terschap van de raad. We willen niet meer struikelen over deze dubbelrol." John Oosterbeek (WD) vindt dat Waals te kort is geschoten als onafhankelijk voorzitter. "U moet de vergadering goed leiden. En niet openen en sluiten terwijl niet eens alle raadsleden op hun stoel zitten." Burgemeester Waals wuifde de motie weg. "Het is in strijd met de gemeentewet en de ambtseed van de raadsleden. Staatsrechterlijk is de strijdigheid van belangen ook niet relevant." Waals weerspreekt dat hij de vergadering van 9 november niet goed geleid zou hebben. "Dat heb ik juist correct gedaan. Ik heb behoorlijk ingegrepen, in het belang van de burgers van Venray." Waals vindt dat er toen een onstabiele en onbestuurbare situ atie dreigde te ontstaan. Te meer omdat er nog een motie van afkeuring tegen wethouder Ruyten op tafel lag. De coalitiepartijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief steunden de motie van de oppositie niet, even als eenmansfractie Van de Vorle. Gerrit Lemmens (Lokaal AktieD wees erop dat de vervangend voorzitter (Ike Busser of Ton Teeuwen, red.) een raadslid is. "Dan is er opnieuw sprake van strijdigheid", vond Lemmens, die meende dat Busser, als eerste ver vangend-voorzitter, er vooral zelf belang bij heeft. Gerda van Stelten (CDA) vond dat Waals zijn dubbelrol niet altijd goed beheerst. Hij zou als voorzit ter de raad boven het college moeten stellen. "Maar wij willen verder geen tijd en energie steken in dit proceduregeneuzel van WD en Samenwerking",/ aldus Van Stelten. De motie werd met acht stem men voor en zestien tegen ver worpen. De oplevering van de nieu we publiekshal in de binnen tuin van het gemeentehuis heeft drie maanden vertraging opgelopen. De officiële ope ning is op 1 april 2005 en vanaf 4 april zijn de publieks- balies toegankelijk voor het publiek (zie ook pagina 5). CDA'er Toon Loonen stelde dinsdag in de raadsvergadering vragen aan wethouder Heidens (CDA). Loonen vroeg naar de oor zaken van de vertraging en of ze tot extra kosten leiden. De bedoeling was dat de publiekshal met ingang van het nieuwe jaar in gebruik zou wor den genomen. De vertraging heeft twee oorzaken. De aangetroffen bouwresten in de binnentuin, maar vooral de bogen in de con structie van de bestaande hal die gesloopt moesten worden. "Hier is een inschattingsfout gemaakt", verklaarde Heidens. "De bogen bleken niet van steen maar van zwaar gewapend beton te zijn. Daar kwamen we in augustus of september achter. Het betekende veel extra sloopwerk dat gepaard ging met heel veel lawaai. Daar kunnen de ambtenaren over mee praten." Het budget van 1,3 miljoen euro voor de nieuwe publiekshal wordt hierdoor niet overschre den. De constructeur, ingenieurs bureau Vissers uit Blerick, wordt voor de extra kosten aansprake lijk gesteld, aldus Heidens. De burgers van de gemeente Venray mogen met ingang van 2005 hun belastingaanslag over negen termijnen sprei den. Voorheen moesten de lokale lasten nog in zes maan delijkse termijnen worden voldaan. Tenminste, als gebruikgemaakt wordt van een automatische machtiging, voor andere betalers gelden vier termijnen. Het plan om de betalingstermij nen te verruimen, is afkomstig van WD-raadslid René Francken. Hij wijst erop dat de burgers geconfronteerd worden met steeds hogere lasten. Niet alleen de gemeentelijke heffingen stij gen, maar ook de ziektekosten en de hoogte van de energienota's nemen toe. In de commisie Middelen stem den de andere partijen in, op voorwaarde dat de kosten voor de gemeente niet zouden toenemen. Dinsdag in de raadsvergadering meldde wethouder Heidens (CDA) dat de uitbreiding van de automatische incassotermijnen van zes naar negen zonder extra kosten kan gebeuren. Op voor waarde dat het aantal termijnen voor mensen die géén gebruikma ken van automatische betaling, wordt gehalveerd van vier naar twee. WD'er Francken vindt dat de drie extra termijnen zowel voor de gemeente als voor de bur gers een voordeel betekent. Dat kon Heidens beamen. Want nu nog maakt 56 procent van de bur gers gebruik van automatische betaling. Met de invoering van het WD-voorstel verwacht Heidens dat dit aandeel zal stijgen naar 75 procent. "Dit is een goede ontwik keling. Want het is een prikkel om nu over te stappen op automa tische incasso." Alle andere partijen konden zich vinden in het voorstel. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vervolg voorpagina Piet Lucassen wil zelf niet reageren. Burgemeester Waals wél, "Ik neem er volledig afstand van dat Martens de gemeentese cretaris zwart maakt. Zijn beschul digingen zijn nergens op geba seerd. Dit kan hij nooit hard maken. Niet de secretaris maar de burgemeester gaat over milieu handhaving. We hebben inder daad de rek in de regelgeving opgezocht. In het belang van Leunen én van de ondernemer Want hiermee is de leefbaarheid van het dorp gediend", aldus Waals, die vindt dat Martens een heilloze juridische weg bewan delt. "Onder druk van de Leunse gemeenschap heeft hij nu eieren voor zijn geld gekozen." Martin Martens heeft al enkele keren zijn gelijk gehaald bij de Raad van State. Toch ziet hij nu van een verdere rechtsgang af. Ondanks dat hij een grotere win kel niet ziet zitten uit vrees voor toename van geluidsoverlast. "In combinatie met het tankstation zal het alleen maar drukker wor den. En niemand wil toch tegen zo'n hoog scherm aankijken. De mensen in Leunen hebben alle maal makkelijk praten. Maar tegen zoveel commotie kan ik me niet wapenen. Alhoewel ook mensen mij gesteund hebben." Jos Lucassen vernam maandag via de gemeente het goede nieuws. Eind vorige week maakte de advocaat van Martens het intrekken van de bezwaren bekend. Lucassen hoopt in januari met de bouw te beginnen zodat de nieuwe, verruimde winkel in mei geopend kan worden. Hij wil vooral niet natrappen naar Martens. "Nee, want we blij ven toch buren. Ik ben hem er dankbaar voor dat hij tot inkeer is gekomen. Veel mensen uit Leunen staan aan onze zijde. Alle publiciteit, het spandoek, de actie van het personeel en de handte keningen hebben hiertoe bijge dragen. Ik weet ook dat enkele dorpsbewoners Martens persoon lijk hebben gebeld. Wij doen er in elk geval alles aan de overlast te minimaliseren. Zoals het plaatsen van een geluidsscherm, maar daar maakt hij dan toch weer bezwaar tegen. Toch wil ik niet natrappen of hem beschadigen. We moeten elkaar in onze waarde laten. Het is nu voorbij. Basta." Martens accepteert voorlopig de situatie. Hij wacht de uitbrei ding van de winkel en de komst van het geluidsscherm af. Daarna zal hij de geluidsoverlast opnieuw beoordelen. "Ik had nu ook in beroep kunnen gaan en dan was ik weer bij de Raad van State terechtgekomen. En stel dat ik weer gelijk had gekregen en dat Lucassen zijn zaak moest sluiten. Wat zou er dan kunnen gebeu ren", vraagt hij zich af. "Het is hun goed recht op te komen voor hun bedrijf. Maar het interesseert Lucassen niet dat wij overlast heb ben. Wij zijn nu de dupe van alle stemmingmakerij en de partijdig heid van de gemeente." PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWW PAULBROUWER.NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Chnst van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-maiL- asnellen@vandenmuncldiof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Thrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmuncldiof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3