Kerstactiviteiten kerstfeest De Foekepot Het kerstpakket van 2004 van Gryphus Kerstmis bij Omroep Venray Een prachtig schouwspel Kerstpakketten voor Voedselbank Kerstconcert Jonge Garde Koor nor Chrisko strumse ngkompeneej 1SK St. ftrus'Banden nfetti Cantorij Euterpe Venray's Gregoriaans Koor Zangers van Sint Frans Het Zonnelied Sub Matris Tutela Venray's Mannenkoor Ars Musica Den Hoender De Kemphaan Rikken in Veltum De Springplank Jeugdnatuur wacht Feest in 't Podium Kerstconcert Kerstconcert Dingus Grote Kerk Kerst in Jera'70 Pag'fc EN MAAS Donderdag 23 december 2004 - Pagina 21 Zondag 26 december: wandel club: kerst wandeling nderhalve dag van eten, drinken en uitbui- ken is het de hoogste tijd voor een frisse neus. Een frisse neus van zo'n twee uur welteverstaan. Met het traditionele bordje erw tensoep na afloop in gedachten, moet dit voor ieder van u een peulenschil zijn. Inschrijven: 13 30 uur; inschrijfgeld: 1,00 euro Zondag 26 december: concert Songwriters United Hét kerstconcert wordt ook dit jaar natuurlijk weer verzorgd door Bart-Jan Baartmans. Voor het twaalfde achtereenvolgen de jaar is deze Boxmeerse snaren- plukker te gast met de kerst en voor het twaalfde jaar neemt hij andere gasten mee. Dit jaar zijn dat zijn maatjes Eric Devries, Louis van Empel en Eric van Dijs- seldonk, oftewel Songwriters United. Bijzondere gasten voor een bijzonder kerstconcert. Aan vang: 17.00 uur; entree: gratis. Maandag 27 december: talk show Uut ut köpke van Jeu Het is Derde Kerstdag en dus weer tijd voor een nieuwe afleve ring van Uut Ut Köpke Van Jeu, een bijdetijdse talkshow vol actu aliteit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groenin gen. Het leven van alledag beli chaamd door diverse gasten. Gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hobby's en andere dingen die u of uw dorpsgenoten bezig houden. Op het program ma deze keer onder andere de ervaringen van Huub Geurts in Tanzania, een column van Peter Schilte, muziek van The Twee Kuups en Koken Met Jacques Et Gaston. Het meest actuele pro gramma van vanavond is te vin den op internet www.gryphus.nl. Zaal open: 20.00 uur: aanvang: 20.30 uur; entree: gratis. Woensdag 29 december: film: Filmmarathon Vanaf 20.00 uur worden er vier uitstekende speelfilms gedraaid op een grootbeeldscherm, te weten: The Bourne Suptremacy (Paul Greengrass VS/Dld 2004), I Robot (Alex Proyas I VS 2004), Lost In Translation (Sofia Coppo la VS/Jap 2003) en The Passion Of The Christ (Mel Gibson VS 2004). Aanvang: 20.00 uur; entree: 2,50 euro. Vrijdag 31 december: disco Oud of Nieuw Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg gaan naar het volgende. In de traditio nele omgeving van champagne, oliebollen en beste wensen zul len de dj's van dienst u trakteren op een muzikaal vuurwerk van hits, hits en nog eens hits uit pak 'm beet de laatste dertig jaar. Een nieuw jaar kan niet goed genoeg beginnen, nietwaar? Zaal open: 22.30 uur; entree: gratis. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS j ag 24 december 18.30 uur ismis Paterskerk. Om 17.55 anwezig zijn. ïaandag 27 december is er repetitie. 3 januari 2005 feest- I, de uitnodiging hebben jul- middels ontvangen, matie of eventuele afmeldin- bij Marly Driessen, tel. 6 of Norma Ansinger, tel. ostrumse Zangkompeneej is nannenkoor van ca. 20 per il die regelmatig optreden, rekelijkse repetitieavond is linsdagavond en wel van (tot 22.00 uur in 't Allemans- leOostrum. er nog mannen in Oostrum mgeving die ons koor willen ?n versterken? U bent van welkom. Wilt u meer infor- neem dan de telefoon en 1478-511251 of kijk op de ite Aostrum.nl onder: -ver- igen- Aostrumse Zangkom- 1 ramma Jende zondag, tweede kerst- Jerzorgen zij weer de Hoog- jn de Grote Kerk. Alle leden pen om 10.15 uur in de kerk pcht. pities Cugdorkest heeft op woens- letitie van 18.45 tot 19 30 :rkorps: op woensdag van tot 21.30 uur. Op zondag tie samen met het muziek- orml o ekkorps: op woensdag van tot 21.30 uur. Op zondag ).30 tot 12.00 uur. idingen ïhindering dienen alle leden het opleidingsorkest en fkkorps zich af te melden bij Mpsleiding. Dit bij voorkeur leling en wel bij tel. 580418, terlijk een half uur voor aan- van de repetitie in "de iaat", Oostsingel 37 te Ven- meldingen nieuwe leden interesse, neem contact «tel. 581784, of kom kijken isteren tijdens de repetities B clubgebouw De Opmaat, singel 37 te Venray. nsdag 5 januari: geen repeti- nsdag 12 januari: repetitie, fcuwjaarsborrel. Mi is een enthousiast koor linnen en vrouwen, ze zin- tose harmony maar ook pop pers met eigen combo. Heb «esse of wil je meer weten; dan website, www.conf- of neem contact op met «ris: Ralf Jansen, tel. 0478- Koor van de Protestantse Kerk Venray. Doel van de Cantorij is de gemeentezang te ondersteunen, nieuwe liederen te introduceren, liturgische response te verzorgen in vieringen, de eerste zondagen van de maand, en op hoogtijda gen. Iedere maandag wordt er door het koor geoefend in het Zonnelied en er wordt begonnen om 19 45 uur. Eersté kerstdag zal gezongen wor- dén ihr'de dienst én de leden wor den verzocht op de afgesproken tijd aanwezig te zijn om in te zin gen. Nieuwe leden kunnen nog steeds gebruikt worden, vooral een tenor, een sopraan en een alt, dus kom eens langs op maandag avond, wanneer er gerepeteerd wordt. Harmonieorkest 23 en 30 december: repetitie, afmelden tel. 589363. Jeugdorkest 23 en 30 december wel repetitie, afmelden tel. 588545. Drumband 28 december en 4 januari repeti tie. Algemene activiteiten 2 januari: nieuwjaarsconcert schouwburg. Let allemaal goed op wanneer je moet werken bij de schaatsbaan, zie hiervoor het rooster! Zondag 2 januari: uitvoering in uniform in de Lambertuskerk in Horst, 9.45 uur inzingen, 10.30 uur H. Mis. Rond 1 februari uitvoering in Beu kenrode samen met Beukenrode koor. Aan/afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478-585422. Vrijdag 24 december: Om 21.00 uur repetitie. 22.30 uur inzingen PK. 23-00 uur aanvang Nachtmis. Zondag 26 december: Kerstcon cert. Vrijdag 31 december: Oudejaars- Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zaterdag 25 december: le Kerst dag, zingen om 11.00 uur in de Paterskerk. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op de repetitieavonden voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum, tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884 Vrijdag 24 december: 18.30 uur Leerlingenorkest opluistering Kerstviering. 22.00 uur Orkest Kerstconcert en opluistering Nachtmis. Maandag 27 december. Geen repetitie samenspelgroep en leer lingenorkest. 20.00 uur Repetitie orkest. Woensdag *29 december: Geen leerlingen tamboerkorps. 19.30 uur Repetitie tamboerkorps. Agenda januari: 8 januari: Serenade. 20 januari: Bestuursvergadering. Meer informatie: www.aostrum.nl onder verenigin gen. Donderdag 30 december: geen repetitie. Donderdag 13 januari: 19 30 repe titie gehele koor. Programma: Zaterdag 25 december: Hoogmis in de Grote Kerk. Donderdag 6 januari: Nieuwjaars receptie. Afmelden per e-mail:afmel- denvmk@venray.net. Telefonisch: 0478-513019. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: www.ven- ray.net/vmk De repetities van Ars Musica zijn iedere dinsdagavond van 20 15 tot 22.30 uur. Repetitie in de Opmaat, hoek Oostsingel/Henry Dunantstraat. Binnenkort starten zij weer met stemvorming en indi viduele zangles. Is zingen uw hobby en hebt u zin en interesse om samen te zingen, u bent van harte welkom. Voor meer infor matie kunt u zich wenden tot Wiske Koster, tel. 0478-583399. Op 24 december om 19-15 uur kerstviering met de bewoners van de Rooyse Wissel in Oostrum. Verdere informatie wordt vers trekt tijdens de repetities. Afmelding repetitie: Fried Huet, tel. 0478-583130 of Harrie Huls mans, tel. 0478-583619 dinsdags tussen 18.00 en 19.00 uur. Wijkcentrum Het programmaoverzicht van wijkcentrum Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray ziet er voor de komende week als volgt uit: Donderdag 23 december: 14.00 uur Koersbal V.V.O. Noord West. Het wijkcentrum is gesloten van 24 december tot en met zondag 2 januari 2005. Ouderencentrum Ook zondag, tweede kerstdag, is De Kemphaan van 10.00 tot 12.30 uur opgesteld voor het gebruikelijke 'koffieuurtje'. Tijdens de wintermaanden kan er elke dinsdagavond in café 't Schöpke van wijkcentrum Veltum (Veltumse Kleffen 62b) vrijblij vend "gerikt" worden. De aanvang van deze kaartavond is 20.00 uur en iedere kaartliefhebber is van harte welkom. Deelname is bovendien geheel gratis. Indien gewenst door de aanwezige §pe; Iers kan in onderling overleg ook' gekozen worden voor een ander kaartspel. Donderdag 23 december (van avond) knutselen voor de kinde ren van de groepen 4 en 5. Van 18.30 tot 20.00 uur gaat men in het kader van Kerstmis het een en ander in elkaar knippen, plakken en vouwen. Jongelui, denken jullie aan de oudejaars-pyjamaparty van vol gende week? Maandag 27 december van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinde ren van groep 3. De gegevens: een groot wit laken en een sterke bouwlamp en je hebt de attribu ten voor het schimmenspel. Het bewegen werpt door de lamp een schaduw op het doek. De ande ren zien het resultaat in zwart/wit. Dinsdag 28 december clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur staan er, onder leiding van Giene, estafette- spelen op het programma. De op 14 december gehouden etalagetocht is gewonnen door het team bestaande uit: Okke Boon, Kim Bonants, Tessa van Pinxteren, Michel Vrenken en Sem Wijnhoven. Donderdag 30 december pyjama disco voor de kinderen van de groepen 4 en 5. Iedereen komt dan in pyjama. Eveneens op donderdag ontrui men van de zaal en kantoor voor vloerbehandeling. Vanwege de koorrepetitie begint men om 22.30 uur. Ouders: Denken jullie aan het inleveren van het antwoord- strookje met betrekking tot deel name kinderoptocht. Vorige week is de Winteruitga- ve van de Natuurvriend op de scholen bezorgd, de uitgave staat ook op de website. Op zondag 26 december, twee de kerstdag, is de derde puzzel wandeltocht in het Vlakwater gebied. Zij starten op de parkeer plaats (direct grenzend aan het Odapark) tegenover het zieken huis aan de Merseloseweg tussen 9 30 en 10.30 uur. Verder kunnen jullie altijd kijken op website www.jnwvenray.nl voor de laat ste nieuwtjes. PEEL EN MAAS een abonnement waard i de 230 leerlingen van RK ichool De Foekepot in Ven- 5 ongeveer 50% katholiek, slamitisch en bij de overige hebben de ouders christen uld of hindoe of geen "bf Al die kinderen zijn half )er op bezoek geweest in üeuwe moskee naast de ol. Ze kregen daar uitleg de manier waarop de isla mieten bidden en ook over Mohammed, die door Allah naar de aarde werd gestuurd om over Hem te vertellen. Op 21 decem ber gingen alle kinderen naar de Paterskerk, waar de kleuters het kerstspel opvoerden over de geboorte van Jezus, die door God naar de aarde werd gestuurd om over Hem te vertel len tot en met zijn einde. Mohammed en Jezus kwamen met ongeveer hetzelfde doel: ze kwamen met licht en een goede boodschap voor alle mensen van goede wil. Mohammed en Jezus zijn zeker niet het zelfde. Sommi ge mensen denken dat. Ze doen daarmee Jezus en Mohammed tekort. Want de kracht zit niet in de overeenkomst maar juist in het verschil. En het is heel mooi om mee te mogen maken hoe makkelijk kinderen met dat grote verschil om kunnen gaan. De kapelaan heette met name ook de moslimkinderen welkom. Ze voelden zich duidelijk zicht baar even welkom als alle kinde ren. Na afloop van de viering in de kerk hebben alle kinderen op school samen van een lekkere kerstbrunch genoten. De Voedselbank Noord-Lim burg is een actie gestart om kerst pakketten te krijgen die zij op haar beurt uitgeeft aan mensen die in nood verkeren. Veel men sen krijgen kerstpakketten die ze niet echt nodig hebben. Of er zit ten spullen in die ze niet kunnen gebruiken of al hebben. Voedsel bank Noord-Limburg biedt hen de gelegenheid om een daad te stel len door het kerstpakket of een deel daarvan te schenken. Het inle veren van de pakketten kan voor de regio Venray, elke dag tijdens openingstijden bij Marrus Mode, Grote Markt 2 in Venray. In Horst (Loep naor de pomp) wordt dit jaar voor het eerst geen inzame ling gehouden. Voor vragen en informatie voedselbank@mail.com Tijdens de kerstdagen heeft Omroep Venray traditiege trouw een programma geheel in de kerstsfeer. Kerstavond, vrijdag 24 decem ber, wordt vanaf 20.30 uur recht streeks de nachtmis uitgezonden vanuit de kapel van het VieCuri Ziekenhuis aan de Merseloseweg. Ook eerste kerstdag wordt er een heilige mis uitgezonden. Vanaf 9.30 uur is rechtstreeks de plechtige heilige mis te beluiste ren vanuit de Grote Kerk van Sint Petrus'Banden. Eerste en tweede kerstdag is er via Omroep Venray uitsluitend kerstmuziek te horen in allerlei variaties. Zowel dialect, Engels-, Duits-, Nederlands- als anders talig in klassiek, blues, rock en country, kortom zeer gevarieerd. De muziek wordt afgewisseld met kerstboodschappen en kerst gedachten van bekende en min der bekende Venraynaren. Bijzonder is dit jaar de speciale kerstwensen van en naar Afghani stan. Momenteel verblijven een aantal militairen uit Venray van de Groep Geleide Wapens uit de Vredepeel in Afghanistan. Dit speciale programma wordt uitgezonden op eerste kerstdag tussen 12.00 en 13.00 uur en tweede kerstdag tussen 17.00 en 18.00 uur. Café 't Podium heeft tijdens de feestdagen een aangepast pro gramma. Eerste Kerstdag staan vanaf 22.00 uur in 't Podium De Achterbendt en Quatz, tweede kerstdag zijn ook vanaf 22.00 uur Puppies te gast en met oud en nieuw draait een dj de avond aan elkaar tot in de vroege uurtjes. Eerste kerstdag staat in het teken van twee feestbands. De Geysterse formatie Achterbendt is reeds een bekende naam in de regio en heeft 't Podium al eens eerder aangedaan. Onder begelei ding van het typische geluid van de doedelzak brengt de Achter bendt vele nummers die u bekend in de oren zullen klinken maar waarvan de tekst enigszins aange past is. Quatz is'een vijfmans formatie die nederiandstalige flauwekul- rock en smartlappen speelt. De vele covers zijn allemaal bewerkt tot feestnummers, waar bij vele klassiekers uit de oude doos zijn gehaald. Den k aan Bloody Mary, Manuela, Pappa loop toch niet zo snel enz. enz. Quatz is al meer dan vijf jaar uniek, grappig, intens, hard, humorvol en swingend en wat al nog niet meer nodig is om een leuke avond te hebben. Op tweede kerstdag zorgt de uit Leunen afkomstige feestband Puppie's Huisorkest voor een gegarandeerd gezellige avond. De Puppie's weten met hun pakken de nummers steevast de hele zaal kort te krijgen en zijn daarmee al jarenlang een graag geziene gast in 't Podium. Met de jaarwisseling is 't Podi um vanaf 22.00 uur geopend. DJ Gijs neemt deze jaarwisseling voor zijn rekening en draait de avond als een feest aan elkaar waarbij iedereen aan bod zal komen. Jong en oud, minimum leeftijd 16 jaar, zijn welkom. Op 1 januari 2005 is 't Podium vanaf 16,00 uur open en is tradi tiegetrouw BOB te gast. Uit het verleden blijkt dat dit een van de gezelligste dagen in 't Podium is. De Band Op Bezoek brengt vele bekende covers op een hoog waardige manier en zorgen zo voor een spetterend en swingend begin van 2005. Meer informatie over deze optredens of andere optredens in Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Op tweede kerstdag verzorgt de fanfare OL Vrouwe Gilde Holt- hees-Smakt een kerstconcert in café-zaal 't Trefpunt in Holthees. Aanvang 11.30 uur. Tevens zal de huldiging plaatsvinden van Jos Bonants en Frans Koopmans voor hun veertigjarig jubileum bij de fanfare. Traditiegetrouw zal de familie v.d. Vooren van café-zaal 't Trefpunt voor de kerststol zorgen. Op tweede kerstdag biedt de fanfare O.L. Vrouwe Gilde Holt hees - Smakt een kerstconcert aan in café-zaal 't Trefpunt te Holt hees. Aanvang 11.30 uur. Tevens zal de huldiging plaats vinden van Jos Bonants en Frans Koopmans voor hun veertig jarig jubileum bij de fanfare. Traditie getrouw zal de familie V.d. Voor- en van café-zaal 't Trefpunt voor de kerststol zorgen. Het programma van Dingus ziet er als volgt uit: vrijdag 24 decem ber (kerstavond en kerstnacht) rock en hardrock café in kerst sfeer, zaterdag 25 december (eer ste kerstdag) muziekcafé met film en games op grootbeeldscherm, zondag 26 december (tweede kerstdag) Hardcore Impact 38 The Snowwhite Christmas Edi tion, donderdag 30 december hardcore café met de DJ's: Die- Moon Yesheads en anderen), vrijdag 31 december (oudejaars avond en nieuwjaarsnacht) café: Hardrock Newyears Fest en in de zaal: Hardcore Newyear Party (over de verdere invulling van deze avond en nacht volgt nog nader nieuws), zaterdag 1 januari 2005 Aspro Bruis After Party in het café (even bijkomen en 2005 wat rustiger weer beginnen!). Op alle dagen zal Dingus open zijn vanaf' 9'öfr1uur en is -behalve op zondag 26 december (tweede kerstdag) Hardcore Impact 38 (entree 10 euro> de entree gratis! Hardcore Impact nr. 38: Area 1 (Chill Out): dj Ramoniac, dj Poelik, and others to be announced. Area 2 (Hardcore): dj Die-Moon, dj Bassweiler versus dj E-Razor, dj Yesheads, dj 2-Hard en Endymion. Hosted by MC The Hardest! Café/kassa open: 19-00 uur. Zaal open: 21.00 uur. Entree: 10,00 (tien) euro (vanwege de hoge productiekosten eenmalig met 2 euro verhoogd). Minimum leeftijd 16 jaar (legitimatie ver plicht!). Ben er op tijd bij, want vol is vol! Culty within the limits! Er gelden strenge voorschriften in Dingus met betrekking tot kle ding en dergelijke. Racistische of fascistische tekens en attributen (of wat dan ook in deze sfeer) worden geweerd. Hierop wordt streng gecontroleerd! Vanwege het feit dat de VW van regio Boxmeer een kerstkrib- benroute heeft gemaakt, en deze ook langs Venray loopt, is de Grote Kerk met de kerstdagen geopend. De openingstijden zijn eerste en tweede kerstdag van 13-00 uur tot 17.00 uur. Om de winterse sferen in de Jera'70 te halen, is er op zondag 26 december een echte après-ski show gepresenteerd door dj Rick E. Tijdens de show zijn er leuke dingen te winnen als u bijvoor beeld mee doet aan de tirolerwed- strijd. Jera'70 wordt die avond omgetoverd tot een levendige ski hut met een mooi decor, u moet trouwens niet verbaasd zijn als het ook gaat sneeuwen. Meer info over dj Rick E op www.djricke.com. De zaal gaat om 20.00 uur open. De kater van oudejaarsavond is nog niet weg of het volgende feest staat weer voor de deur. Op zaterdag 1 januari wordt in de Jera weer de jaarlijkse top 100 aller tij den gepresenteerd. Een dag met de mooiste hits die door u zelf zijn samengesteld. Vorig jaar was Guns 'n Roses met November Rain nog de onbetwiste nummer een maar wie zal dit jaar boven aan de lijst staan? De Top 100 for mulieren zijn bij de Jera te verkrij gen en kunnen hier ook ingeleverd worden. Doe mee, vul je eigen top 10 in en win schitte rende prijzen!! De zaal is vanaf 15.00 uur al open. Het Jonge Garde Koor uit Oirlo onder leiding van dirigent Ad Voesten verzorgt op eerste kerst dag om 16.00 uur een kerstcon cert in de kerk in Oirlo. Het kerst concert staat bekend om haar ongedwongen sfeer waar kinde ren van harte welkom zijn om een kaarsje aan te steken bij de kerst stal. Het koor biedt een gevarieerd kerstprogramma met hele beken de kerstliedjes en minder beken de liedjes. Het concert duurt tot 17.00 uur en de entree is gratis. Evenals in vele andere kerken is er ook in de Paterskerk in Venray grote bedrijvigheid in de voorbe reiding op Kerstmis. Een aantal vaste vrijwilligers zet zich al jaren in voor het bouwen van een kerst stal. En met resultaat. Elk jaar bedenken ze weer iets mooiers, anders, of bouwen er weer een stukje bij. Dit jaar is er een com pleet nieuwe kerststal gemaakt. Mocht u tijdens de kerstdagen een wandeling maken, aarzel niet en bezoek de kerststal van de Paterskerk. De kerk is tijdens de kerstdagen geopend vanaf 14.00 uur. Een bezoekje is zeker de moeite waard.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21