Kunst Cultuur ie wordt de opvolger an prins Willy I? Witwanggibbon geboren G-Spott in De Wetteling Nog twee voorstellingen in 2004 Wie wordt de nieuwe jeugdprins? Nieuwjaarsconcert Euterpe Venray ursus ontspanning meditatie ieuwjaarsconcert Leunen Zolang er leven is Tapijt Met deeze nieuwe jare Nieuwjaars bijeenkomst ondernemers Het boek is uit Spetterend Salsafeest in Venray Oliebollenactie Mandalatekenen www.seniorenraad.info Start Pilates Venray Donderdag 23 december 2004 - Pagina 1S prinseproclamatie 2005 in iv heeft dit jaar een geheel re stijl. Het programma staat je pauze in het teken van het ien van het oude trio en na luze het uitkomen van het K trio. Op zaterdag 8 januari zover, dan gaat Venray eid nemen van prins Willy 1 jn adjudanten zij gaan nog eer voor u knallen. De adju- ii Rob en Juan worden opge- n in de Aid Adjudanten Rooj. Willy wordt nadat Vorst Fun hem van zijn scepter, mantel, veren en kieps ontdoet, gedoopt in hazenbloedwijn en opgevangen door de Aid Prinsen Kompeneej Wat kunt u nog meer verwachten? Een uniek en spetterend optreden van Buts (drumgroep) samen met dansgroep Waxx en de winnende liedjes van de 6x11 cd. En de top per uit Helmond, amusements- groep ZEMAC, ontstaan uit een aantal fanatieke carnavalsvierders die dit jaar hun 33 jarig jubileum vieren. De muzikale omlijsting van deze avond wordt verzorgd door het Vastelaoveskafee Combo. Wat nog nooit is vertoond, u neemt een kijkje door de ogen van de nieuwe prins. Hij laat u meegenie ten van de belevingen vooraf gaand aan de prinseproclamatie en u proeft de spanning en sfeer erom heen. Ondertussen zit het kersverse trio in spanning te zwe ten in het torentje in afwachting van hun uitkomen. Bent u ook zo nieuwsgierig? De entreekaarten voor de prinseproclamatie 2005 zijn te koop bij de VW/ANWB Venray. De kaartjes kosten 12,50 per stuk. Wees er snel bij want op=op. De foyerkaarten, waarmee u vanaf 21.44 uur entree heeft, gaan in verkoop als de kaar ten voor de zaal uitverkocht zijn. De foyerkaarten kosten 5,=. Na afloop van het programma is het feest in de foyer, heeft u de gele genheid om de nieuwe prins met zijn adjudanten te feliciteren en te genieten van de muziek van de Rooyse Hofkapel. ndafe&januari 2005 verzame- ilïeHazekeutels Zom len alleTïazekeutels zich in de foyer van de schouwburg voor de jeugdzitting van 2005. De middag staat in het teken van het aftreden van prins Rob I en zijn adjudanten Sil en Maarten. Bovendien wach ten de Hazekeutels vol spanning op het uitkomen van de nieuwe jeugdprins 2005. Om de spanning er goed in te houden, zijn er eerst verschillende artiesten die voor de bezoekers optreden. Vooraf is de bekendmaking van het nieuwe boerenbruidspaartje cn volgt de uitreiking van de Orde van de Hazekeutel. Het thema dit jaar is 'Reis rond de wereld', maar iedereen mag zelf weten hoe hij of zij verkleed komt. De middag begint om 14.11 uur. Natuurlijk zijn papa's, mama's, opa's en oma's ook van harte welkom. Zoo Pare Overloon is verblijd met de geboorte van een wit wanggibbon (aap). Het is de twee de keer dat in Zoo Pare Overloon een gibbon is geboren. Nonkel, het 20 jaar oude mannetje, en Kanette, het 11 jaar oude vrouw tje, zorgen goed voor hun kersver se jong. Het jong houdt zich ste vig vast aan Kanette en drinkt regelmatig. Het geslacht van de pasgeborene is nog onbekend. De pasgeboren gibbon is het tweede jong van Nonkel en Kanette; twee jaar geleden werd Malou geboren. Dit jonge mannetje is erg onder de indruk van de geboorte van zijn broertje of zusje. Hij is heel nieuwsgierig en kruipt vaak tegen Kanette aan om hem of haar van dichtbij te kunnen bekijken. Non kel helpt Kanette op zijn eigen manier: hij geeft Kanette alle ruimte en laat haar als eerste eten zodat ze alle lekkere dingen kan uitzoeken. De witwanggibbon is een apensoort die voorkomt in China en Vietnam. Omdat het momenteel in Nederland iets kou der is dan daar, houden we het jonge gezinnetje binnen. Zo wil len we voorkomen dat het jong onderkoeld raakt. Op de wat war mere dagen zullen ze een paar uur per dag naar buiten mogen. Vanaf het pad kan in het binnen- verblijf worden gekeken, zodat de gibbons ook nu al kunnen wor den bewonderd door het publiek. Mannetjes witwanggibbons zijn zwart en vrouwtjes blond maar jonge witwanggibbons worden altijd met de blonde vacht gebo ren. Daarom is het nu nog niet te zien of het om een mannetje of vrouwtje gaat. Het jong heeft zich met zijn slungelige, lange armen stevig vastgeklemd aan de buik van Kanette. Doordat ze alle twee bijna dezelfde kleur vacht heb ben, is het af en toe goed speuren naar de kleine. Op zondag 2 januari 2005 houdt Venrays Koninklijke Har monie Euterpe weer haar traditio nele nieuwjaarsconcert. Euterpe wil hiermee haar vrienden en begunstigers bedanken voor de support in het afgelopen jaar en de Venrayse gemeenschap een muzikale nieuwjaarsgroet bren gen. U kunt gemeten van optre dens van het Jeugdorkest en het Groot Orkest van de harmonie, beide onder leiding van Peter Bongaerts. Het repertoire bestaat uit een aangename mix van klas sieke en eigentijdse muziek. Het jeugdorkest bijt de spits af met hun eigen repertoire dat stukken omvat als Les Montagnards van Theo Jetten en een bewerking voor blaasorkest van het bekende popnummer The Final Count down van Joey Tempest. Ook speelt de jeugd muziek uit de film Harry Potter and the Philosop- In oktober en november expo seerde beeldend kunstenares Ria van Eyk (Eindhoven) in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. Onder de titel ...tussen hemel en aarde... was daar een keuze uit haar werk te zien. Veel bezoekers uit de regio zijn naar deze exposi tie geweest en waren onder ande re onder de indruk van het ver haal van het sterrenhemeltapijt dat zij ontwierp voor het Konink lijk Paleis op De Dam in Amster dam. Tussen Kerstmis en de jaar wisseling is dit tapijt (600 vierkante meter groot) in het echt te zien. Van maandag 27 tot en met vrijdag 31 december is Het Paleis namelijk voor publiek opengesteld. Openingstijden zijn van 12.30 - 17.00 uur, op vrijdag tot 15.30 uur. Tussen 11.00 en 12.30 uur is er ook een rondlei ding, maar daarvoor is reserveren noodzakelijk. Het Paleis is niet vaak voor publiek geopend en het tapijt in de Oude Burgerzaal ligt ook niet altijd uitgerold. Daarom is dit nu een mooie kans om het tapijt van Ria, van Eyk te bezichti gen. Temeefelaar dit voorlopig de laatste keer is: Paleis op De Dam wordt namelijk januari 2005 voor zeker twee jaar gesloten vanwege restauratiewerkzaamheden. Een bezoek aan het Koninklijk Paleis op De Dam in combinatie met een dagje Amsterdam is een leuk uitje voor de kerstvakantie. Infor matie is ook te vinden op: www.koninklijkhuis.nl vervol gens paleis en tentoonstellingen aanklikken. De "twaalf heilige dagen" tussen Kerstmis en Driekoningen gaan in de Locht niet ongemerkt voorbij Op zondag 2 januari zijn in alle gebouwen van het museum ver sieringen aangebracht. Rond de schaapskooi houden herders de wacht bij hun schapen en in het knusse bakhuisje worden bij warm houtvuur kerstverhalen ver teld. Ook staat daar een mooie kerststal opgesteld. Bovendien is voor kinderen een speciale kerst- speurtocht door het museum uit gezet. De ouders kunnen ondertussen de rest van het museum bekijken met o.a. in het daglonershuisje een reeks spreuken en wijsheden van vroeger en nu en een verza meling miniatuurmeubilair. Op de bovenverdieping is een wisselexpositie ingericht "Van baker tot bewaarschool", betrek king hebbend op de eerste levens jaren aan het begin van de 20e eeuw Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur (www.delocht.nl). Op donderdag 6 januari 2005 windt in de Schouwburg Venray de jaarlijkse nieuwjaarsbijeen komst van ondernemers van Ven ray en Meerlo-Wanssum plaats. Tijdens deze bijeenkomst wordt de Loek Nelissenprijs uitgereikt aan de ondernemer die het hoog ste scoorde op het speerpunt van dit jaar: innovatie. Ook u kunt stemmen op een van de genomi neerde ondernemers en mee beslissen wie zich winnaar van de Rabobank Publieksprijs 2004 mag noemen. Dit alles geschiedt tij dens een avond vol informatie, entertainment en netwerken. Zorg dat u bent! Kaarten a 17,50 zijn verkrijgbaar bij VW/ANWB Venray. her's Stone. Na een korte pauze gaat het Groot Orkest verder met het programma. En ook dat is rij kelijk gevarieerd. Zo hoort u klas sieke stukken als Espana Rhapso dy van Chabrier en de Leichte Cavalerie van Franz von Suppé. Maar ook het eigentijdse werk is vertegenwoordigd met onder andere een medley van nummers van Abba. Deze muziek staat momenteel weer sterk in de belangstelling vanwege de Neder landse musicalproductie Mama Mia!. En uiteraard ontbreekt ook de stemmige Weense muziek niet. U ziet, het belooft weer een boeiende en feestelijke muzie- kochtend te worden. Het concert vindt plaats in de theaterzaal van de Venrayse schouwburg en begint om 11.30 uur. Bij aanvang van de voorstelling kunt u gratis plaatsbewijzen verkrijgen bij de ingang. Het jubileumboek over 100 jaar 't Löns Vlak in Overloon is uit. Degene die het boek nog niet hebben, kunnen dit nog bestellen bij Henk Hendriks, telefoon (0478)546391- Buurtcomité 't Löns Vlak gaat op een knallende wijze het jubileumjaar afsluiten Op 31 december gaan ze weer carbidbusschieten in 't Mak. Aan vang 15.00 uur. De koek en zopie staan klaar. Door de strenge voor waarden om vuurwerk af te schie ten is dit een mooi alternatief. Belangstellenden zijn van harte welkom. Op woensdag 29 december vindt in de sfeervolle entourage van Dans Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray een groot spetterend Salsafeest plaats van Maestra onder leiding van Lemos Jones. De avond begint om 20.00 uur met een workshop voor beginners en gevorderden. Daarna start het feest dat doorgaat tot in de kleine uurtjes met onder andere optre dens van de demo showgroep Salsa Maestra en een Salsa demo van James Thomas. De muziek wordt verzorgd door dj Soedes., Kaarten voor deze avond kosten vier euro in de voorverkoop en vijf euro op de avond zelf. Voor meer info kijk op: www.maestra.nl Evenals voorgaande 40 jaar zul len de vrijwilligers van de Jeugd Ontspannings Clubs (JOC) uit Vierlingsbeek en Groeningen ook dit jaar weer oliebollen bakken voor de gemeenschap van beide dorpen. De vrijwilligers zullen tussen 8 en 24 december huis aan huis in Vierlingsbeek en Groenin gen bestellingen op gaan halen, waarna de oliebollen op 31 december worden thuisbezorgd. De prijs bedraagt dit jaar: acht oliebollen voor 3,-. Mocht een van de vrijwilligers u gemist heb ben, geen nood. U kunt ook tele fonisch oliebollen bestellen. Hier voor is een oliebollenbestellijn in het leven geroepen: 0478 - 631802. Voor meer info zie inter netpagina: www.joc-vierlings- beek.nl. Daarnaast zullen er in de Plus supermarkt, en als het weer het toelaat bij het pontveer, in Vierlingsbeek ook oliebollen wor den verkocht door de vrijwilligers van het JOC. De gehele opbrengst komt ten goede aan de jeugd- en jongeren- clubs die aangesloten zijn bij het JOC. Mandalatekenen voor begin ners en gevorderden. In de begin nerscursus ligt het accent op het basisprincipe, de oervormen. Men gaat bezig met golfbewegingen, het spelen met vormen, de lem- niscaat, intuïtief werken met kleur. Tekenervaring is voor deze cursus niet nodig. In de gevorderdencursussen werkt men naar aanleiding van een thema en met geleide medita tie. De cursussen, die bestaan uit zeven bijeenkomsten, starten donderdag 20 januari van 13-30 tot 16.00 uur met de basiscursus en van 19.30 tot 22.00 uur de gevorderdencursus, beide in Ven ray. Voor informatie of aanmelding: Anna Maria van Gemert, tel. 0478-583272. De organisatie van de Silvester- party in De Wetteling is er in geslaagd om een van de beste dj's ter wereld 'G-Spott' naar Venray te halen om in de sporthal met oud en nieuw een geweldig feest neer te zetten. Na een jaar van afwezigheid hebben de organisatoren toch weer de handen ineengeslagen omdat er veel vraag was naar een spetterend oud en nieuw feest. Paul Hulsman, van het gelijknami ge café. en Twan van Bussel, van Feestcafé De Koets, gaan nu al voor de vierde keer de sporthal omtoveren tot mega discotheek met een geweldige licht- en geluidshow. Andere jaren werd er op twee avonden een feest gebouwd, een dance party en een oud en nieuw feest. Maar dit jaar hebben ze de twee feesten in elkaar geschoven en op één avond gezet, aldus Van Bussel. Ze gaan de meest commerciële dans muziek combineren met de aller beste meezingers zodat er een feest ontstaat als nooit tevoren. De verschillende draaistijlen wor den dan ook door verschillende top dj's de speakers uitgepompt. voor de beste dansplaatjes komt dj G-Spott in actie. Deze 28-jarige dj heeft zijn sporen ruimschoots verdiend in de dance wereld. Hits als N-R-G, House of Justice, II Symbols waren afgelopen jaren al regelrechte floorfillers. Nu staat G-Spott hoog in de hitlijsten met zijn hit City Streets, die hij onge twijfeld in Venray ten gehore zal brengen. Maar ook de dj's Jules en Raoul zullen hun kunsten vertonen op het podium in de hal. Deze twee Venrayse dj's zijn flink aan de weg aan 't timmeren met hun singel The Sound of Light. Tussen de dansplaatjes door komt feest dj Leon de allerbeste feesthits draai en. Jarenlang was hij de vaste dj van Feestcafé De Koets en nu staat hij voor het eerst achter de knoppen van de Silvesterparty. De hal gaat om 22.00 uur open en de lichten gaan weer om 05.00 uur aan. Bij de deur zal streng gecontroleerd worden op de leef tijd, want je moet boven de 18 jaar zijn om binnen te komen. Kaartjes zijn te koop bij Feestcafé De Koets en café Hulsman voor 15 euro in de voorverkoop; aan de kassa op 31 december kosten ze 17,50 euro. Programma Schouwburg Venray c Schouwburg Venray heeft voor de jaarwisseling nog twee voorstellingen op het programma staan: Jeans en de kindervoorstelling Grote Vriendelijke Reus. Theaterconcert met Jeans, dins dag 28 en woensdag 29 decem ber, aanvang 20.00 uur. Bomvolle theaters, laaiende reacties van een entlfÖusiast'publiek dat uit zijn" dak gaat, één feest der herken ning dat is Jeans ten voeten uit. Ieder jaar een nieuwe show, ieder jaar weer een nieuw avontuur, ieder jaar weer nieuw talent, ieder jaar weer nieuw repertoire, kortom ieder jaar More Music. Niet voor niets behoort Jeans al jaren tot de top tien van het Nederlandse theater amusement. Niet minder dan zes toptalenten uit Jeans 13 zijn ook in Jeans 14 weer van de partij. In de Jeans- band onder leiding van Olaf Win- dey zijn onder andere de bekende gezichten te zien van Martijn Bosma en Jean-Louis Beeren. Kindervoorstelling in de kerst vakantie, GVR Grote Vriendelijke Reus, donderdag 30 december, aanvang 14.30 uur. Roald Dahl is een van de populairste kinderboe kenschrijvers ooit. Met name De GVR is grenzeloos geliefd. Hierin weet hij een ieder te betoveren met die typische Dahl-wereld vol spanning, hilariteit en fantasie. Het is niet moeilijk je te verliezen in het verhaal over de wonder baarlijke vriendschap tussen het weesmeisje Sophie en een levens echte reus. Samen binden ze de strijd aan tegen alle boze reuzen van de wereld. Het is voor het eerst dat dit sprankelende verhaal in de Neder landse theaters te zien is. Met een cast vol klinkende namen, waar onder Genio de Groot, bekend van o.a. Het Zakmes en Familie van der Ploeg. Genio speelt de grote vriendelijke reus en zange res/ actrice Ricky Koole de kleine Sophie. Peter de Baan tekent voor de regie van De GVR. Eerder regisseerde Peter de Baan Koning van Katoren en De Scheepsjon gens van Bontekoe. Dit is de website van de Senioren raad. Het is echt de moeite waard om er zo nu en dan eens een bezoek aan te brengen. Maurits Kuit is de web master, naar mijn idee heeft hij een website gemaakt die er wezen mag. U vindt er een aantal rubrieken die interessant voor u kunnen zijn. Zoals: Informatie folder. Hierin vindt u het antwoord op de vraag wat een oude renvereniging voor u kan betekenen maar ook wat u voor een ouderen vereniging lqjnt betekenen: Beleidsplan. Kortweg de doelstellingen van de Seniorenraad en hoe zijn deze doelstellingen te bereiken; Adressen. Voor u belangrijke adressen van ouderenverenigingen en Seniorenraad; De SchakeL Ook de Schakel wordt compleet weergegeven op de website: Van alles wat. Verslagen van en beschouwingen over actuele zaken; Han dige Links. Websites van een aantal bekende, voor ouderen van belang zijnde, instanties^tc. Sinds kort is er een nieuwe rubriek geopend met de naam: Kijk eerst hier! Bedoeling is dat hier onderwerpen behandeld wor den die min of meer een constante inhoud hebben. Gestart is bijv. met hoe te handelen bij het verkrijgen van een rijbewijs voor ouderen. Ook een wat meer compleet overzicht van minder belangrijke, maar toch nut tige, websites zit in de koker. Misschien heeft u ook nog onderwerpen die u daar grakg in behandeld wil zien. Schroom niet en email uw wens naar: jstapels@wanadoó:nI of bel: 0478-583491, Hans Stapels. Boekrecensie in Peel en Maas wen in je lichaam en in je natuur lijkheid. Wanneer je langer oefent, raak je diepere lagen van energie en gevoelens aan. Je leert te luisteren naar de subtiele bood schappen van het lichaam zodat je blokkades kunt ontdekken en loslaten. De cursus wordt gegeven in Venray, De Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active). Op 5 januari is er een proefles zodat je kunt voelen of het wat voor je is. Van 12 januari tot en met 23 maart volgen tien woens dagavonden van 19.45 tot 21.45 uur (niet op 9 februari). Beno digdheden: gemakkelijk zittende kleding en een deken. Inlichtin gen/aanmelding: Jan Houwen, tel 0478-587364. Website: www.dorje.nl Anna Maria van Gemert start in Venray een nieuwe bewegings vorm te weten Pilates. Een doel treffende manier om het lichaam in vorm te brengen. Een bijzonder systeem van rek- en strekoefenin gen, voor sterke spieren, een betere houding, souplesse en balans. Het verenigt lichaam en geest en creëert een meer gestroomlijnd uiterlijk. De cursussen starten woensdag 5 januari en verder zijn er weke lijks bijeenkomsten 's ochtends van 10.30 tot 11.30 uur en 's avonds van 20.30 tot 21.30 uur in De Kemphaan, Kennedyplein in Venray. Bel voor informatie of aanmelding: 0478-583272. Iedere zomer houden drie vriendinnen, samen met hun mannen en kinderen, een week vakantie met elkaar. Maar dit jaar is alles anders. Veronica is plotseling overle den en haar man en twee zoontjes zijn nog in diepe rouw gedompeld. Beatrijs neemt een nieuwe partner mee, een ziener met een helse puberdochter, voor wie ze veel te snel haar bloeiende kunsthandel heeft opgegeven. En Gwen heeft voor het eerst een kind gekregen dat geen deel is van een tweeling. Al baart haar dat zorgen, één enkele baby, toch lijkt Gwen. samen met haar Timo en hun vijf dochters, nog altijd de stabiele factor in dit gezelschap. Hun landelijke woning is meer dan deze ene week per jaar een thuishaven voor iedereen. Maar hoe veilig is hun idyllische bestaan? De traditionele week vakantie krijgt een onverwachte wending die het leven van alle betrokkenen op zijn kop zal zet ten. Renate Dorrestein schreef onder meer 'Een hart van steen'. 'Verborgen gebreken' en 'Het duister dat ons scheidt', die alle drie genomineerd werden voor de NS Publieksprijs. Haar werk is in vijftien talen vertaald. 'Zolang er leven is' is te koop in boekhan del Van den Munckhof in Venray. Prijs: 18,50 euro. woensdag 5 januari 2005 '45 uur is er een proefles de cursus "Ontspanning en tatie". In de cursus wordt rkt met losmaakoefeningen, ïoefeningen. meditatieve gingsoefeningen en mantra's nstig uit Westerse (biorelea- n Tibetaanse (yoga en medi- scholen. De oefeningen i lichaam en geest en bren- ïun energieën samen zodat lm en soepel kunnen functio- t accent in de cursus ligt op en meditatie. Het doel van rfeningen is het ontwikkelen gewaarzijn door middel van panning. Je leert gevoelens ruimte en aandacht te geven, efeningen brengen een inner- massage op gang. Lichaam, i en geest ontspannen zich e energie kan weer vrij stro- Je voelt je ontspannen en giek tegelijk. Wanneer er r ontspanning is, ontstaan ruimte en helderheid om je t tot rust te brengen. Nu kun (serveren hoe gedachtenpa- en, emoties en houdingen je ing kleuren. De mogelijkheid aat om ze los te laten, gevoe- te worden voor de eerste hen van opwinding. Nieuwe emogelijkheden ontstaan en delijk komt er meer plaats vreugde en lichtheid in het ijks leven groep is een mix van begin- e en al langer oefenende Demers Wanneer je nieuw is het oefenen meer gericht intspannen en nieuwsgierig len naar wat er precies in je urd. Je ontwikkelt vertrou- zondag 2 januari geeft blaas- pl Die Fröhlichen Rübensam- Nit Leunen een nieuwjaars zit van 14.30 tot 16.30 uur •afé Martens in Leunen. De e is gratis. Het nieuwjaars zit is op verzoek weer terug van weggeweest. De blaaskapel maakt voor het merendeel Egerlander en Tsjechische muziek en staat onder leiding van Jan van Osch. Zij hopen ook veel trouwe luisteraars van Loohorst en kapel lenfestivals te kunnen begroeten.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15