'arkeeroverlast ijdens koopzondag i Tienray' Meerlo-Wanssum "Hoofdgebouw klooster behouden" i|ienray wil maatregelen p 'racebaan' "Zonnehof niet platgooien" Droomreis Jan Linders voor Meerlose familie 'Optreden tegen bussen uitzendbureau' termis Tienray p nieuwe locatie Veel interesse voor werkbezoek Politiejunioren aan de slag Nieuwe impuls voor toerisme eel inwoners van Tienray eren zich aan automobilis- die hun auto's niet in de rvoor bestemde parkeer- tens in het centrum van n dorp parkeren. Vooral tij- 11 is koopzondag in Tienray, 1 modehuis Cruijsberg aan Spoorstraat zijn deuren ent, zijn de vele foutgepar- o rde auto's de dorpelingen i doorn in het oog. Dat ek donderdagavond tij- is het werkbezoek van het lege van B en W aan het rp. har ook als er een mis in de 1 is, parkeren automobilisten i bolide vaak buiten de daar- ir bestemde parkeerhavens in tje Tienray En dat terwijl er mte genoeg is in het dorp, M tnde Truuce Raaijmakers. "Op het Hanna van de Voortplein is ruimte genoeg. De mensen zijn gewoon te lui om honderd meter te lopen. Lopen is ook gezond!" Ook volgens wethouder Derikx zijn er parkeerplaatsen genoeg in de buurt. "In Amster dam zou het geen probleem zijn als je honderd meter moet lopen, maar in Tienray schijnbaar wel. De mensen zijn er niet aan gewend. Meer parkeerplaatsen in de kern aanleggen kan fysiek niet. Daarvoor is te weinig ruim te en het brengt te hoge kosten met zich mee." Volgens Derikx valt het met de overlast wel mee "Het is eigen lijk alleen een probleem als Cruijsberg geopend is op zondag of als er een mis is. Dat mensen van buiten het dorp niet weten dat ze op het Hanna van de Voortplein kunnen parkeren, begrijp ik nog wel. Maar het zijn vaak ook nog de eigen inwoners die buiten de vakken parkeren. Het kan natuurlijk niet, want ook de hulpdiensten moeten er goed doorkunnen. Als er bijvoorbeeld in de kerk iets gebeurt, hebben we een groot probleem. De enige mogelijkheid is dat de poli tie verbalend gaat optreden. We zullen de zaak eens gaan bekij ken." Ook een verwijsbord dat de bezoekers wijst op de moge lijkheid om op het Hanna van de Voortplein te parkerenm, is vol gens Derikx geen optie. "In het centrum stikt het al van de bor den. We creëren zelfs een ver keersprobleem als we nog een bord erbij zetten. Er staan name lijk al erg veel borden op de vijf sprong. Als we er nog een bijzet ten, wordt de situatie nog onoverzichtelijker Het parochiehuis in Tienray puilde donderdagavond tij dens het werkbezoek van het college van B en W uit. Ruim honderd personen woonden de ruim drie uur durende bij eenkomst bij. De dorps raad-in- oprichting was 'blij verrast' met de belangstelling, vertelt initiatiefneemster en PK-politi- ca Truus Knoops. "De interes se van de mensen is een goed teken. Nu weten ze ook meteen wie er allemaal in de dorpsraad zitten." De dorpsraad-in-oprichting bestaat momenteel uit tien perso nen en heeft twee voorlopige voorzitters: Daniele Jilesen en Lon- neke van Eist. De penningmees ters zijn Willy Stultjens en Erik van Maarschalkerwaard en secretares se is Wilma Jacobs "Een heel fijn gezelschap', vindt Truus Knoops. "En team dat energie uitstraalt, dat er echt iets van wil maken. In april of mei willen we een avond voor de bevolking op touw zetten en ons officieel presenteren. De komende tijd houden we ons vooral bezig met het leren kennen van elkaar en het uitstippelen van de speerpunten." kermis in Tienray krijgt nieuwe plek. Na jarenlan- omzwervingen door de van het dorp, wil de ente Meerlo-Wanssum de ties met ingang van het 2005 opstellen op het ter- aan de Pastoor Dinckels- waarop vroeger de gymzaal van de huis- ichool stond. Het voor van de gemeente kreeg derdagavond tijdens het ïkbezoek van burgemeester wethouders aan het dorp plaus van de inwoners van toray. W jaren wordt er in Tienray lopperd op het huidige ker- focatie op de Leemberg, het fin waarop vroeger de oude tofabriek was gevestigd. Het ligt te ver af van het centrum, het staat bij enkele regenbuien blank en verandert snel in een modder poel. De locatie aan de Pastoor Dinc- kelsstraat is eigendom van de gemeente, in tegenstelling tot de Leemberg, vertelde wethouder Derikx. Het braakliggend stuk grond aan de Nieuwe Baan is vol gens hem geen optie. "Het is te smal en het ligt achter de tuinen van de mensen in de Spoorstraat. En het is geen eigendom van de gemeente." Interim-dorpsraadvoorzitter D. Jilesen noemde de nieuwe locatie 'een goede optie' En ook uit de zaal klonken goedkeurende gelui den, waarna de nieuwe locatie werd 'vastgesteld' De gemeente gaat met de verhuurder van restaurant- hotel Groene Lantaarn over leggen om te voorkomen dat de busjes van een uitzendbu reau dat in het gebouw kamers heeft gehuurd, nog langer op het terras op het plein in hartje Tienray wor den geparkeerd. Tijdens het werkbezoek van het college van B en W spraken enke le Tienraynaren hun ergernis uit over de buiten de daarvoor bedoelde vakken geparkeerde busjes. Het pand, dat bestaat uit een café-restaurant een hotel, is gedeeltelijk verhuurd aan uitzend bureau SEP uit Oirlo, dat in de hotelkamers zijn personeel onder brengt. "Het terras is openbaar terrein, daar mag je dus niet par keren. We zullen met de verhuur der in overleg treden", verzekerde wethouder Derikx de aanwezi gen. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2004 - Pagina 13 Onderhandelingen nog niet afgerond EN MAAS neemt Swolgenseweg onder de loep j politie zal binnenkort >g r op de Swolgenseweg in k ray op snelheid gaan con- et ren. Dat beloofde gebieds- k tor Hans Nillesen van de nf tie Limburg-Noord don- lagavond tijdens het werk- - >ek van het college van B W aan het dorp. Op de lgenseweg wordt volgens ,l inwoners van Tienray J r een groot aantal automo- sten veel te hard gereden. dan moeten jullie tussen I en 10.00 uur en tussen H) en 18.00 uur komen con- eren, en niet tussen 10.00 en 12.00 uur. Ik verzeker het zijn er maar enkelen niet te hard rijden op de jlgenseweg", wist Jac Gie- le vertellen. Het probleem lij de politie bekend, ant- wdde Nillesen. "En er 4 trt ook wel gecontroleerd, el binnen als buiten de mwde kom. Maar helaas :n we niet de mankracht :r altijd te staan. We moe- meer taken uitvoeren, ik beloof jullie dat we op de Swolgenseweg zullen gaan controleren" Wethouder Derikx vertelde de aanwezigen dat het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Lim burg (ROVL) half januari de veilig heid op de Swolgenseweg onder de loep gaat nemen. "Ze komen kijken naar de verkeersremmers en samen met hen bekijken we welke maatregelen we kunnen nemen om het verkeer op de Swolgenseweg af te remmen." Ondanks de verkeersobstakels, die ervoor zorgen dat op meer punten slechts één auto per keer kan passeren, wordt de weg door een aantal automobilisten gebruikt als een racebaan. Op de Swolgenseweg geldt een maxi mumsnelheid van vijftig kilometer per uur, maar sommige automobi listen rijden wel twee keer zo hard. Buurtbewoners vrezen voor de veiligheid van met name fiet sers. 'rSommige automobilisten maken er een sport van om zo hard mogelijk tussen de verkeers remmers door te rijdenwist ook wethouder Derikx. "Met de obsta kels dachten we een goede oplos sing te hebben, maar er blijven klachten. We overwegen nu om een parkeerverbod in te stellen op deze weg, maar dan moeten we dat overal in de gemeente doen waar we deze obstakels hebben aangelegd. Want we willen het beleid integraal houden, dat is dui delijker voor iedereen. Misschien is zo n gele streep de oplossing, de verkeerskundigen zijn ook zo n beetje aan het einde van hun Latijn wat dit probleem betreft. Dat is ook de reden dat we nu het ROVL om advies vragen Sommige inwoners van Tienray vroegen zich echter af of een ver keersbord wel de juiste oplossing voor het probleem is. De auto's op de weg zorgen er juist voor dat de snelheid op de weg geremd wordt, zo stelden zij. Oud-dorps- raadvoorzitter Truuce Raaijma kers, die de nieuwe dorpsraad bij het begin van de vergadering veel succes wenste, vroeg de wethou der of het niet mogelijk is om een zogenaamde smiley in te zetten op de Swolgenseweg. De Snelheid Informatie Display (SID) is een slimme snelheidsmeter die het rij gedrag moet aanpassen en ook nog eens gegevens verzamelt. Het maakt autorijders attent op hun rijgedrag. Dat gebeurt niet meer zo belerend als op de borden die je nu nog vaak langs de weg ziet staan, met daarop fel oplichtend de woorden 'U rijdt te hard!. Nee, het is een lachend of somber gezichtje dat de bestuurder infor meert over zijn rijgedrag. En de gereden snelheid wordt aangege ven. "Automobilisten zijn toch altijd blij met een glimlachje. Vol gens mij werkt zo n bord goed", stelde Raaijmakers. Wethouder Derikx beaamde dat. Hij beloofde te bekijken of het mogelijk is dat het bord ook in Tienray kan komen te staan. "Ik moet even navragen of het kan, anders heb ik er gen problemen mee om de smiley langs de Swol genseweg te plaatsen." Zodra het advies van het ROVL binnen is en het gemeentebestuur zich erover heeft gebogen, mogen de Tienraynaren er hun meningen op loslaten. Vervolgens wordt besloten wat er daadwerkelijk met de Swolgenseweg gebeurt Wanneer dat besluit valt, is afhan kelijk van de snelheid van het ROVL. Het leegstaande kloosterge bouw aan de Kloosterstraat in Tienray is nog niet verkocht. De onderhandelingen over de vraagprijs van het gebouw zijn nog steeds in volle gang, ver telde wethouder Derikx don derdagavond tijdens het werk bezoek van het college van B en W aan het dorp. De missiezusters van het Kost baar Bloed verlieten Tienray enke le maanden geleden na bijna hon derd jaar. Sindsdien staat het markante gebouw leeg en wordt er naar een juiste bestemming voor het klooster gezocht. "Dit is een kans voor Tienray", stelde wethouder Derikx. "Een open kans voor woningbouw. Maar de gemeente heeft het geld niet om het gebouw aan te kopen en er iets moois van te maken. De vraag is: hoeveel brengt het op en wat gaan we realiseren? En dat is een traject dat niet één-twee-drie opgelost is. Maar als er overeen stemming is tussen de marktpartij en, dan kunnen we ook heel snel actie ondernemen. De woningen die er komen, zijn extra. Ze komen dus boven op het huidige contingent dat Tienray al mag bouwen." De intentie van de gemeente Meerlo-Wanssum is volgens de wethouder om het karakteristieke hoofdgebouw van het klooster te behouden. "Het hoofdgebouw zien we het liefste bewaard geble ven. Daar zitten enkele grote zalen is die multifunctioneel gebruikt kunnen worden. In de tuin van het klooster zou woningbouw kunnen plaatsvinden, bijvoor beeld zorgwoningen voor senio ren. Zo kijken we er nu tegenaan. Het het uiteindelijk daadwerkelijk gaat worden, is nu nog niet bekend. Er moet eerst overeen stemming zijn met de zusters." Sloopplannen wooncomplex houden Tienray bezig Het is nog niet duidelijk wanneer wooncomplex Zon nehof in Tienray wordt ges loopt. Tijdens het werkbezoek van het college van B en W aan het dorp, uitten enkele inwo ners van Tienray hun zorgen over de sloopplannen van Wonen Noord-Limburg. Zon nehof is een wooncomplex met 44 woningen aan de Ber- nadettelaan. Het complex is eigenlijk bedoeld voor senio ren, maar ook veel jongere mensen wonen al jaren tot hun volle tevredenheid in de huizen. Zij zijn bang buiten de boot te vallen als op de huidige locatie nieuwe zorgwoningen gebouwd gaan worden. De bewoners van Zonnehof zijn voornamelijk ouderen van rond de 75 jaar, maar ook 55-plus- sers. Volgens wethouder Derikx wordt in de plannen zeker met deze mensen rekening gehouden "De verhuurder heeft de plicht om te zorgen voor zijn huurders. Ook voor hen komt er dus alterna tieve woonruimte." Maar waar en wanneer, daar kon de wethouder niets over zeg gen. Net als bij de planontwikke ling van het klooster zijn diverse marktpartijen (woningstichting, zorggroep en gemeente) momen teel met elkaar in de slag om het plan inhoudelijk en vooral finan cieel rond te breien. "Het kan heel snel gaan, of niet. Ik kan geen ter mijn noemen, maar zeker is wel dat het ooit gaat gebeuren. Want de woningen voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd en zijn moeilijk te verhuren." Daar waren sommige mensen in de zaal het niet mee eens. Volgens hen is het merendeel van de bewoners van de huizen juist heel erg tevreden over hun woning en hun leefomgeving en zitten alle huisjes vol. Truuce Raaijmakers zei als inwoonster van Tienray vooral te hopen dat de huidige structuur van het wooncomplex, dat bestaat uit twee ringvormige wooncom plexen van 22 woningen, voor de toekomst behouden blijven. "Er zijn niet veel van deze bijzondere hofjes in Nederland. Het zou heel mooi zijn als in de nieuwe plan nen de cirkels behouden blijven. Ik hoop niet dat ze alles platgooi en. dat is het gemakkelijkste." Wethouder Derikx hoorde de wensen van de lokale bevolking aan en gaf de aanwezigen nog een tip. "Als ik u was zou ik uw wen sen overbrengen aan de raad. Mis schien dat de dorpsraad dat kan doen. En wat het ontwerp van het bouwplan betreft: daar moet een architect naar kijken." Toeristische bedrijven in de regio's Land van Peel Maas en de Maasduinen die aan de landelijke Fietsroutes (LF-routes) of aan het fietsknooppuntennetwerk liggen, kunnen met ingang van 1 maart 2005 subsidie aanvragen voor de uitbreiding van hun voorzienin gen De regeling is een initiatief van de Kamer van Koophandel Limburg-Noord, de Provincie Lim burg en de gemeenten in de regio Peel en Maas en Maasduinen. Fietsen als een vorm van recre atie en vrijetijdsbesteding is sterk in opkomst. De gemeenten in Noord- en Midden-Limburg en de Provincie Limburg hebben hierop ingespeeld door de aanleg van het succesvolle 'fietsknooppuntennet werk'. Dit bewegwijzerde systeem biedt de fietsrecreant eindeloos veel routemogelijkheden Aan weerszijden van de Maas. in het Land van Peel Maas en De Maas duinen, ligt ruim 850 kilometer aan routes.Uit het 'marktonder zoek fietsen' blijkt, dat deze infrastructuur door honderddui zenden fietsrecreanten gebruikt wordt, het merendeel door inwo ners uit eigen streek (56 maar ook door dagtoeristen van buiten de streek (22 Ook de verblijfs- recreanten op de vele grootschali ge bungalowparken en campings, die 'Peel Maas' en 'De Maasdui nen' telt, verkennen veelvuldig al fietsend de streek (eveneens 22 Om recreatieve ondernemin gen te stimuleren optimaal in te spelen op de snel groeiende markt van het fietstoerisme hebben Kamer van Koophandel Limburg- Noord, Provincie Limburg en de gemeenten in 'Het Land van Peel Maas' en 'De Maasduinen' geza menlijk de 'Subsidieregeling Fiet stoerisme' opgesteld. De regeling is mede tot stand gekomen door gebruikmaking van twee stimule ringsprogramma's van de Europe se Unie: het Ceresfonds voor het Land van Peel en Maas; Leader Plus voor De Maasduinen. De familie Thielen-Timmer- mans uit Meerlo is de winnaar geworden van een droomreis ter waarde van 5000 euro. De familie kreeg de prijs vorige week in supermarkt Jan Linders in Tienray overhandigd. Gedurende twee weken konden de klanten van alle filialen van Jan Linders meedoen aan de winkelwedstrijd van Dove. Hiervoor moesten zij Dove-pro- ducten kopen en de kassabon bij Jan Linders inleveren. Uit alle inzendingen werd een winnaar getrokken; de familie Thielen- Timmers was de gelukkige. De winnende slagzin: 'Een droomreis begint bij Jan Linders Supermarkten Omdat die kan bewijzen altijd de laagste prijzen Een wereld vol dromen Ook daadwerkelijk uit laat komen' Foto: Jos Vermeulen, manager supermarkt Jan Linders, Chantal de Rijk, marketingmanager van Jan Linders, de familie Thielen en een vertegenwoordiger van Dove. Binnenkort gaan in Venlo de eerste politiejunioren aan de slag. Dóór jongeren in contact mét jon geren is een van de doelstellingen die de politie wil bereiken. Ook krijgen jongeren de kans om een bijdrage te leveren aan het politie werk. Door te kiezen voor een bij baan bij de politie kunnen ze zich inzetten voor de normen en waar den op straat. Geïnteresseerde jongeren in de leeftijd van 16 tot 23 jaar die een baantje zoeken naast de studie worden van harte uitgenodigd te reageren. Onder het motto Boeiend blauw, politie- junior iets voor jou? werft de poli tie in Venlo vijf schoolgaande jon geren in de leeftijd van 16 tot 23 jaar. De junioren komen in dienst van een uitzendbureau en werken gemiddeld 4 tot 6 uur per week. Geïnteresseerde jongeren kunnen zich tot 24 januari aanmelden bij de politie. Via het nummer 0900 - 8844 kan het sollicitatieformulier worden opgevraagd.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13