"Meerlo mag trots zijn op Sjors Poels" Kerstcadeau voor SOS- kindertehuis in Chili Meerlo-Wanssurru Schieten voor het goede doel Receptie prins Fred op 16 januari 'Opknapbeurt fietspad moet snel beginnen' Inbreker aangehouden Bijdrage boot Zonnebloem 'Jan Kockmann had hart op de goede plaats' Wandeltocht in Meerlo €18, Gewond Sluiting gemeentehuis Bibliotheek servicepunten Hobby Gilde Kerstbomen Vrijwilligers gezocht PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2004 - Pagij^N F Basketballer maakt naam in eredivisie Het kerkdorn Meerlo mae I Het kerkdorp Meerlo mag best een beetje trots zijn op een van zijn zonen: basketbal ler Sjors Poels. Dat vindt onder andere Gertie Kleeven van sport- en feestzalencomplex 't Brugeind Meerlo. Om die reden zet het team van 't Brugeind een busreis op touw naar een basketbalwedstrijd in Nij megen, waar Sjors Poels speelt. "Ik heb hem een paar keer zien spelen. Hij doet het echt gewel dig. Sjors verdient onze steun", aldus een enthousiaste Gertie Kleeven. Sinds vorig jaar heeft de acht tienjarige Sjors Poels een plaats weten te veroveren in het junio renteam van basketbalclub De Eif- feltowers in Nijmegen. De presta ties vielen daar in positieve zin zo op dat hij wekelijks ook in de selectie zit van het eerste team van deze eredivisieclub. Temid den van professionals uit Amerika, Joegoslavië, Bulgarije en Kroatië speelt de boomlange Poels de ster ren van de hemel. Sjors is met zijn lengte van 2.10 de langste speler van Eiffeltower, een echte eiffelto- ren! Omdat hij nog zo jong is en deel uitmaakt van het junioren team speelt hij nog niet alle minu ten bij de eredivisieclub. Coach Randy Wiel heeft vertrouwen in de Limburger. Voorlopig zit de Meerlonaar altijd op de bank bij de eerste selectie en valt geregeld in. De eerste vier wedstrijden van dit seizoen stond hij wel opgesteld en viel hij al op. Hij speelt op de 'Center-positie'. Vanwege het feit dat de afgelopen tijd enkele erva ren professionals uit onder andere Amerika zijn aangetrokken, speelt hij nu minder minuten. De acht tienjarige Sjors Poels speelt al vanaf zijn twaalfde jaar basketbal. In Meerlo was Sjors een vertrouwt gezicht op het speelterrein waar een basketbaldoel staat. In zijn vrije tijd was hij hier met de bal aan het jongleren en scoorde hij op de meest wonderlijke wijzen. Hij speelde vier jaar bij de Jum pers in Venray, vervolgens twee jaartjes bij de basketbalclub in Wij- chen en sinds anderhalf jaar bij de topclub Eiffeltowers in Nijmegen. Deze profclub heeft overwegend buitenlandse basketbalspelers van formaat en slechts vier Nederland se talenten waarvan de Meerlo naar er eentje is. Sjors Poels, die bezig is met een studie fysiothera pie, is een van de profs van Nijme gen. Bescheiden als hij is meldt hij dat hij de nummer dertien is van de club. Sjors denkt dat hij nog zal groeien in zijn prestaties en op die manier de komende jaren wellicht een vaste positie verwerft in het team. DROOM Vanuit zijn geboortedorp Meer lo volgen steeds meer inwoners de verrichtingen van Poels. Bas ketbal is in principe in deze regio een vrij onbekende sport. Door de prestaties van Sjors Poels en de activiteiten van het team Bru geind, is daar verandering in geko men. Wellicht dat Gertie Kleeven in haar achterhoofd al droomt van een optreden van Sjors met zijn topploeg in de sporthal Meerlo. "Daar ben ik niet me bezig. Ik heb het Sjors zelfs nog niet eens dur ven vragen. Maar wie weet", zegt de kasteleinsvrouw. Om de sport van Sjors Poels nog meer te promoten en de Meerlo naar te laten blijken dat zijn dorps genoten (en andere belangstellen den) achter hem staan, organiseert team 't Brugeind op zaterdag 15 januari een busreis naar sporthal De Horstacker in Nij megen, waar het team van Sjors Poels dan speelt tegen WoonlAris uit Friesland. De kosten van de reis inclusief een entreekaartje bedragen slechts 15 euro. Spandoeken mogen gratis ook mee. Vertrek vanaf zaal Brugeind om 17.45 uur. Opgave is mogelijk tot 8 januari 2005 in café 't Tumpke in Meerlo (tel: 0478691283). De Swolgense gemeenschap heeft een fantastisch kerstca deau gegeven aan de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Afgelopen zondag werd in zaal Wilhelmi- na namelijk een cheque ter waarde van vierduizend euro door Bart van Gerven over handigd aan aan penning meester Chris Cuppen van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum voor het kindertehuis in Chili. Het geld is de opbrengst van de grote playbackshow die in oktober werd gehouden in Swolgen op initiatief van Wil lie Alaerds, Ben Cox, Bart van Gerven en Frans Kerstjens. De playbackshow werd een grandioos succes en dat was mede te danken aan de samen werking met de plaatselijke lucht buks-schietvereniging De Rangers uit Swolgen. Zij hebben de opbengst van hun jaarlijkse actie ook aan het SOS-project geschon ken. Veel lokale artiesten traden op en uiteindelijk wonnen Frans Bauer en Marianne Weber de play backshow. De opbrengst werd beschikbar gesteld aan het SOS- project in Chili mede omdat plaatsgenoot Buddy Pouwels in het Chileense kindertehuis enkele maanden stage had gelopen. Zon dag werd de cheque van vierdui zend euro overhandigd tijdens het lokale schiettoernooi waaraan liefst 230 mensen deelnamen. Voorzitter René Poels van SOS Meerlo-Wanssum prees de initia tiefnemers voor de playbackshow en de hulp van de Rangers. "Dat was een schot in de roos. Nooit eerder is in Meerlo-Wanssum een actie geweest die zoveel in een keer heeft opgehaald voor een van onze projecten", aldus Poels. "Wij zijn er trots op wat de Swol gense gemeenschap weer heeft SOS Meerlo-Wanssum ontvangt de cheque ter waarde van vierdui zend euro. V.l.n.r. SOS-voorzitter René Poels en de leden Riny Claes- sens, Ina de Schipper en penningmeester Chris Cuppen. Daarnaast staat de Swolgense scholiere Buddy Pouwels, die in het kindertehuis in Chili stage heeft gelopen. Foto: Marijn Poels. gepresteerd. Swolgen is een klein dorp met 1200 inwoners met grote daden." Eerder waren ook de kinderen van de basisschool St. Jozef in actie gekomen. De kined- ren brachten een bedrag van bijna 1200 euro bijeen. Zoals bekend gaan de gelden rechtstreeks naar het kindertehuis Hogar Esperanza in Chili. De raad van Meerlo-Wans sum wil van de provincie Lim burg weten wanneer de werk zaamheden aan het fietspad Tienray-Horst nu eindelijk gaan beginnen. Maandag avond tijdens de raadsverga dering schaarden alle fracties zich achter de motie van PK Meerlo-Wanssum, waarin wet houder Derkx (CDA) de opdracht krijgt bij de provin cie opheldering te vragen over waarom het zo lang duurt. "We accepteren het niet meer. Als er nu weer niets gebeurt, dan gaan we zelf naar Maastricht om uitleg te vragen", zei Truus Knoops-Kersten (PK). "Als we niet oppassen worden bij de reconstructie van de N554 alleen de kommen van Tienray en Meer lo opgeknapt. En dat terwijl hel fietspad ontzettend slecht is voor fietsers. We kunnen niet langer de veiligheid van onze burgers garanderen." I Ondanks eerdere toezeggingen van de provincie is er nog steeds niet met de werkzaamheden aan het fietspad begonnen. Het werk is al twee keer eerder uitgesteld. Meerlo-Wanssum wacht al ruim 1,5 jaar op het begin van de reconstructie. Er zitten veel gaten in het weg dek van het fietspad en het asfalt is op veel plaatsen opengebar sten. Volgens PK Meerlo-Wans sum is het een wonder dat er nog geen zware ongelukken zijn gebeurd. "Het pad is moeilijk toe gankelijk voor fietsers en mensen met een functiebeperking. Het wordt veel gebruikt door scholie ren. We moeten nu druk op de ketel zetten, anders gebeurt er weer niets. Ik ben bang dat het werk weer wordt uitgesteld", aldus Knoops-Kersten. De andere partijen konden zich vinden in de motie van PK Meerlo-Wanssum en zegden hun steun toe. Volgens planning van de pro vincie beginnen de werkzaamhe den op 15 januari. "Maar dat ver haal hebben we al zo vaak gehoord. Ik geloof daar niet meer in", besloot Knoops. De politie heeft zondagmiddag assitentie verleend bij een ernstig ongeval in een manege aan de Gun. Tijdens dressuurwedstrijden raakte een negenjarige meisje uit Horst met haar paard ten val en kwam met beide benen onder het vallende paard terecht. Het meisje raakte buiten bewustzijn en de ambulancedienst riep de hulp in van de traumahelikopter. Deze nam het slachtoffertje na behan deling mee naar het ziekenhuis in Nijmegen. De politie riep de hulp in van bureau Slachtofferhulp, omdat veel kinderen getuige zijn geweest van het gebeuren. Er kwamen drie deskundigen om de kinderen op te vangen en hen te begeleiden. Op maandag 3 januari is het gemeentehuis in Meerlo-Wans sum gesloten, 's Middags zijn de medewerkers wel telefonisch bereikbaar van 13 30 uur tot 16.00 uur. Aangepaste openingstijden in de kerstvakantie: Geijstercn: 27 december en 3 januari van 13.15 tot 14.45; Wanssum: 27 december en 3 januari van 15.30 tot 17.00; Tienray: 28 december en 4 januari van 10.30 tot 12.00; Meerlo: 28 december en 4 janu ari van 1330 tot 15.00; Swolgen: 6 januari van 15.45 tot 17.00; Blitterswijck: beide weken geen uitleen. Voor de vakantie kunnen leners het dubbele aantal (6) boeken meenemen. l/L n< De politie heeft vorige week in de nacht van dinsdag op woens dag mede dankzij een alerte bur ger een 33-jarige inwoner van het Poolse Romaszow Maozwiecki aangehouden op verdenking van het inbreken in een auto. @all- mag-inspr:Rond 03.00 uur kwam een melding bij de politie binnen van een verdachte situatie op de Beatrixstraat in Meerlo. Twee per sonen waren volgens de tipgever vermoedelijk bezig met het inbre ken in auto's. De politie ging snel kijken en constateerde dat bij diverse auto's een klein stukje bevroren ruit was schoonge maakt. Omdat de politiebeambten het vermoeden hadden dat dit door de verdachten was gedaan om te zien of er buit in de auto's aanwezig was, volgden zij het spoor dat door diverse straten leidde. Op de Burgveldweg trof fen de agenten een auto aan, waarin vermoedelijk was ingebro ken en de autoradio was wegge nomen. Toen ze op de Fazant waren, zagen ze een man bij een auto staan, die vervolgens hard wegrende. Bij de auto aangeko men, bleek dat vermoedelijk geprobeerd was om de autoradio te stelen. Er werd een achtervol ging ingesteld waarna de man, die eerder weg was gerend, werd aangehouden. Hij werd overge bracht naar het politiebureau, waar hij is ingesloten voor nader onderzoek. Meerlo-Wanssum draagt ook zijn steentje bij aan de aanschaf van een nieuw vakantieschip voor de Zonnebloem, waarvan ook burgers van deze gemeente gebruik kunnen maken. Het colle ge van B en W doet een donatie van 125 euro uit het algemeen werkfonds als bijdrage in de kos ten. Een groep leden van de Zon nebloem is erg actief in de gemeente Meerlo-Wanssum en had de gemeente in een brief gevraagd om een bijdrage voor de vervanging van het twintig jaar oude vakantieschip. Normaal gesproken ondersteunt de gemeente geen landelijke initiatie ven, maar omdat ook mensen en zieken uit Meerlo-Wanssum op de boot kunnen meevaren en de plaatselijke werkgroep veel zorg en begeleiding biedt aan inwo ners, wijkt de gemeente deze keer af van haar beleid. De Nationale Vereniging de Zonnebloem is een landelijke vrij willigersorganisatie die zich inzet voor lichamelijk zieken, lichame lijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen. Het regelmatig bezoeken van zieken en ouderen vormt het hart van de Zonnebloem. Daarnaast zet de vereniging ook tal van acti viteiten, zoals dagtochten en aan gepaste vakanties, op touw. Burgemeester Hahn en Mar cel de Groot (PvdA) gingen maandagavond bij het begin van de raadsvergadering in op het overlijden van Jan Kockmann, oud-raadslid van PK Meerlo-Wanssum in de periode 1990-1994. De Wans- summer overleed op maan dag 13 december op 87-jarige leeftijd. Naast raadslid was Kockmann jarenlang raadslid van de commis sie Welzijn. Hahn en De Groot roemden Kockmann voor zijn inzet voor de zwakkeren in de samenleving. Jan Kockmann was sinds de oprichting van willigersgroep opvang in erg nauw betrokken bij di leiding van nieuwkomers, het geven van Nederland les aan asielzoekers he< jarenlang met veel inzet zier gedaan. "Hij had het de goede plaats zitten", zeil meester Hahn. "Toen AZC kregen, heeft hij veel sen geholpen bij de inbui Hij heeft zich altijd met ziel ingezet voor mensen minste geld. Hij was een vent, waar we heel veel ben gehad, zeker die mens het het hardste nodig had< De 'Kammeraöj' van carnavals vereniging de Vöskes organiseren op zondag 2 januari voor de twee de keer een wandeltocht. Het startbureau is gevestigd in café Oud Meerlo bij de kerk. Inschrij ven kan van 12.00 uur tot 14.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 1 euro per persoon. De 'Kammeraöj' van de Vöskes en kinderen mogen gratis aan de wandeling deelnemen. Er is een wandeling uitgezet van 10 km. Halverwege de wandeling is er een pauzeplaats ingericht waar de wandelaars eventueel kunnen genieten van een glas glühwein, koffie of warme choco| Vanaf deze pauzeplaats ku deelnemers de wandeling ten naar het eindpunt of nog doorwandelen. Onderweg k ray oj wandelaar genieten van het schap langs de Molenbeek ren. I tor H rond Meerlo. Voor meer infi lie Li tie, Jan Poels tel: 691900 agave PEEL EN MAJ, een abonnement Hobby Gilde (tel: 077- 39889150): vrijwilligersorganisa tie voor overdracht van kennis en vaardigheden, voor jong en oud, lage cursusprijs. Er zijn nog enke le plaatsen open bij de cursus schilderen bij Wim Rötjens op donderdagmorgen. Ook dit jaar kunt u uw kerst boom weer gratis laten versnippe ren. De versnipperaar staat op zaterdag 8 januari 2005 in Geijste- ren van 09.00 - 09-30 uur bij de kerk, in Wanssum van 09.45 - 10.30 uur op het parkeerterrein bij de jachthaven, in Blitterswijck van 11.00 - 11.45 uur op het kerk plein, in Meerlo van 13-00 -14.00 uur op het speelterrein aan de BurgveldWeg, in Tienray van 14.15 - 14.45 uur op het kermis terrein, in Swolgen van 15.00 - 15.30 uur op het parkeerterrein aan de Mgr. Aertsstraat. De kerst boom kan alleen zonder versierse len, pot en juten zak worden ver snipperd. MEE Noord en Midden Lim burg, afdeling Vrije Tijd, is op zoek naar een aantal enthousiaste vrijwilligers voor twee clubs die in het weekend activiteiten ondernemen op het gebied van vrije tijd. De activiteiten worden doorgaans maandelijks georgani seerd. De vrijwilligers bieden ondersteuning en structuur bij de organisatie en begeleiding van activiteiten. Dit gebeurt in team verband. De soos voor jongeren met een vorm van autisme tot 18 jaar. De soos is maandelijks van 14.00 tot 16.00 uur op zaterdag in Venlo. Bij de soos worden spelletjes gedaan en er zijn regelmatig uit stapjes. In verband met de samen stelling van het team is er een voorkeur voor een man. De vriendschapskring voor mensen met een vorm van autis me vanaf 18 jaar. De vriend schapskring organiseert eens in de maand een activiteit op een zaterdag. De activiteiten starten in Venlo. De activiteiten zijn meestal uitstapjes zoals zwemmen, naar de bioscoop gaan, stadsbezoeken enz. De vrijwilligers hoeven geen ervaring te hebben met mensen met een vorm van autisme. De vrijwilligers worden ondersteund door de consulent Vrije Tijd en Vorming van MEE Noord en Mid den Limburg. Nieuwsgierig geworden? Neem dan contact op met Rex van Cam- penhout, consulent VTV van MEE Noord en Midden Limburg, tel. 077-3961515 of e-mail: r.van.cam- penhout@mee-nml.nl In Swolgen werd zondag het jaarlijks terugkerende O.S.L.(Open Swolgens Luchtbukstoernooi) gehouden. Dit festijn wordt al achttien jaar door de plaatselijke luchtbuksvereniging s.v. De Ran gers georganiseerd. Aan dit dorps- toernooi nemen gemiddeld twee honderd personen deel. Voor een kleine vergoeding kunnen alle inwoners van Swolgen aan de wedstrijden deelnemen. Naast het schiettoernooi kan de jeugd meedoen aan verschillende spellen. De opbrengst van schiettoernooi gaat al jaren een goed doel. Tot nu toe was goede doel meestal een verenij voor de jeugd in Swolgen zeil ent, i jaar is het geld bestemd voa erde kindertehuizen in Chili. do Prins Fred 1 (Slof) zwaait het komende carnavalsseizoen de scepter over de Swolgense Bok ken. Fred is in het dagelijks leven vrachtwagenchauffeur, en is vader van Nicky en Jacky. Prins Frcd en prinses Miranda worden bijgestaan door de adjudanten Carlo (Groetelaers) en Peter (Van der Schrier). Adjudant Carlo is de zwager van Fred; hij is de bi ende van Miranda. Prins Fred zal n piëren op zondag 16 jan 2005 van 14.11 tot 16.11 uu f zaal Wilhelmina in Swolgen. is he lege laar ijcT Een jaarabonnement kost u slechts 95 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 12