ubsidie voor kerkrestauratie Bijdrage voor ontmoetingsruimte innares actie lenseniusplein kerstpakket ip maat ierrit fogelsangs stopt Partner gezocht, een kijkje achter de schermen Stofzuiger voor zorgboerderij Prijswinnaar schrijfwedstrijd 'asl )pen dag Magma Gallery Tiffany .rifetyjw JDS neemt activiteiten PCA Horst over Getuigen Aangehouden Gewond Boodschappen PagijPEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2004 - Pagina 9 I Het SkaN-fonds heeft met [en subsidie van 20.000 euro tar steun toegezegd aan de •stauratie van het kerkge bouw in Castenray. De totale êstauratiekosten van de istenrayse kerk bedragen Il5-000,- eurowaarvan de pjksoverheid verreweg het otste deel voor haar reke- ing neemt. Ook de provincie mburg draagt tien procent [an de kosten bij, zodat istenray zelf nog een bedrag [an ongeveer 100.000,- euro iet zien binnen te halen. Met het prachtige bedrag van het SKaN-fonds komt het Comité Kerkrestauratie in één klap een stuk dichter in de buurt van een volledige dekking van het nog benodigde bedrag. Wanneer van de nog resterende fondsen even eens een voldoende positief bericht ontvangen wordt, dan komt het comité vrijwel volledig uit de kosten. In totaal is er momenteel een bedrag van 67.375,- euro binnengehaald voor de restauratie van de Castenrayse kerk, waarvan de 800 inwoners van het dorp ruim 20.000,- euro zelf hebben bijge dragen. Er is nu nog een gat van ongeveer 30.000,-euro, maar het Castenrayse Comité Kerkrestauratie heeft haar hoop gevestigd op de toezegging van nog drie fondsen, waar een bijdra ge is aangevraagd. Het SkaN-fonds, dat gezorgd heeft voor een financiële impuls voor de Castenrayse kerk, werd in 1957 opgericht onder de naam Stichting Katholieke Noden en richt zich op elementaire zaken in de samenleving, zoals geloof, samenzijn, solidariteit, menselijk heid en kansen voor iedereen. Jaarlijks komen bij het SkaN-fonds zo'n 1600 aanvragen binnen, waarvan ongeveer de helft een bijdrage krijgt toegewezen. En de aanvragen variëren van een bijdra ge voor de aanschaf van een twee dehands koelkast tot een aanzien lijk bedrag voor de restauratie van een kerk zoals de Castenrayse. Haar inkomsten verkrijgt het SkaN-fonds onder andere door een substantiële bijdrage van de BankGiroLoterij, die jaarlijks financiële steun verleend op het terrein van cultuur, natuurbe houd, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid. In 2003 ontving het SkaN-fonds ruim zeven mil joen euro van de BankGiroLoterij. Verder wordt het fonds ook gesteund met gelden van De Lotto. Het fonds opereert op velerlei terreinen in de Nederlandse samenleving en daar buiten en verleent welkome steun aan een breed scala van projec ten. Het SKaN-fonds onderstreept het feit dat kerken en kloosters een belangrijke plaats innemen in de Nederlandse samenleving. En dat niet alleen als gebedshuis, maar ook als beeldbepalers in een stad, dorp, of op het platteland. Ook de monumentale Castenrayse kerk is zo'n beeldbe palend element in het dorp en het Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray dankt het SKaN-fonds dan ook van ganser harte voor deze substantiële bijdrage. NSS De winnares van de actie van de ondernemers van het penseniusplein is deze week mevrouw Janssen uit Venray. Zij heeft n iedere deelnemende zaak een waardebon van tien euro gewonnen. (foto Hoedemaeckers) Medewerkers en beheerders 1 Rabobank Venray Meerlo- jWanssum shoppen ook dit jaar Iseer hun eigen kerstpakket bij U |;iaar. In samenwerking met loka lk ondernemers vind deze succes- mule nu voor de derde keer Een van de zalen van de fiat Hoeve wordt het toneel een kerstmarkt. De jibobank heeft een aantal lokale Idememers gevraagd om op e kerstmarkt een kraampje in ft richten. Elk jaar worden hier- oor andere ondenemers uitgeno- Medewerkers kunnen hun eigen kerstpakket samenstellen met chipcards die ze aan begin van de avond ontvangen. Elke ondernemer heeft een mobiel chi papparaatje waarmee de betaling kan worden gedaan. Een kerstpak ket op maat dus. De aanwezige ondernemers dit jaar zijn: Kantoor- en boekhandel Van den Munckhof, Etos, Enorm Leo Hendriks, Roemer Geschenken Leunen, Chic Choc, Berly Fleur en De Wereldwinkel. Daarnaast kunnen de medewerkers een donatie doen aan een goed doel. Binnenkort stopt de heer Gerrit ogelsangs (docent techniek), lineralen en kristallen centraal Wie bijzondere mineralen en ristallen wil zien, is bij Magma •allery Tiffany in Kronenberg tohet juiste adres. De galerie, sarin de schatten der aarde aan uitgestald, heeft deze maand >ar deuren weer geopend. Belangstellenden kunnen tij- tos de open dag op zaterdag 18 ecembervan 13 00 uur tot 17.00 krij- ver- inde- k te aan- amp- bben pas een gewaardeerd medewerker van het Raayland College, met zijn werkzaamheden in het onder wijs. Na een lange loopbaan, eerst als onderwijzer aan de basis school in Leunen en daarna als docent Nederlands aan de Mavo De Kolk, gaat hij genieten van zijn vrije tijd. Hij heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze ingezet voor leerlingen en colle ga's. Op donderdag 23 december neemt Gerrit op informele wijze afscheid. De directie van het Raayland College biedt medewer kers en genodigden de gelegen heid om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit persoonlijk aan hem over te bren gen. VERS BOERDERIJVLEES! d Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl 5 Kg Karbonade jKg Schnitzels 5 Kg Verse worst 5 Kg Gehakt 5 Kg Varkenslappen j Kg Speklappen 5 Kg Poulet 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg 3,50 p/kg Totaal pakket €122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil uur in de galerie aan de Steijvershorst 23 in Kronenberg een kijkje nemen.De medewer kers van de galerie verzamelen al jaren en jaren bijzondere minera len en kristallen. Omdat Nederland mineralogisch niet veel voorstelt, gaan ze regelmatig op reis naar bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Australië. In het begin werd onder meer de Clara mijn bij Idar Oberstein in Duitsland bezocht, maar inmid dels is de interesse verlegd naar Amerika, een land met een grote geologische diversiteit en (dus) ontzettend veel verschillende mineralen en kristallen. "De laat ste tijd zijn we druk bezig geweest om onze galerie vol te zetten met onze laatste vondsten. Er is bij ons bijvoorbeeld een zeer grote honingcalciet op matrix te bewonderen uit de gesloten Elmwood in Carthage in Tennessee", laten de medewer kers van de galerie weten.De gale rie aan de Steijvershorst 23 in Kronenberg is geopend op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur, donderdag van 13.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en verder op afspraak. Fonds Ouderenhulp overhandigt 4000 euro Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Venray, heeft 4000 euro over handigd aan Stichting De Hoge Beek. Het geld is bestemd voor de inrichting van de nieuwe ontmoetings ruimte. Deze ruimte biedt onderdak aan allerlei ontmoe tingsactiviteiten en diensten ten behoeve van de ouderen in de Hoge Beek, maar nadrukkelijk ook voor oude ren uit de omliggende wijk. Belangrijk is, dat de activiteiten ongewild isolement onder oude- jDe cheque werd dinsdagmid dag door mevrouw H. Huybers- Bonants van de plaatselijke afdeling van het fonds overhan digd aan Stichting De Hoge Beek. ren voorkomen en dat adequate hulp beschikbaar is. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp geeft graag een bijdrage om een kwetsbaar wordende groep ouderen zo lang mogelijk in de vertrouwde omge ving te kunnen laten. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp zamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Zij richt zich daarbij op vier speer punten: bestrijding van eenzaam heid onder ouderen, verbetering van de ouderenzorg, verbetering van de veiligheid van ouderen en bestrijding van verborgen armoe de onder ouderen. Concrete pro jecten zijn onder meer huisbezoe ken, ouderenvervoer en ontmoetingsactiviteiten. Het fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar uit komen. Niet iedereen gaat voor internet. Ondanks de vele datingsites op internet kiezen veel partnerzoekenden juist in deze tijd de degelijkheid, vei ligheid, vertrouwdheid en pri vacy van de persoonlijke bemiddeling via een relatiebe middelingsbureau. 'Mens en Relatie' is zo'n bureau. Van oudsher gevestigd in Venlo heeft het bureau sinds 1983 al vele partnerzoekenden aan een duurzame relatie geholpen, zegt Dorothee Goosen, consulente voor de regio Horst, Venray, Gennep, Boxmeer en Bergen. "Steeds meer mensen zijn het beu om alleen te zijn en aarzelen niet langer. De tijd dat je het gevoel had dat je je moest scha men om op deze manier een nieu we levenspartner te vinden, is voorbij. In tegendeel tot onze moderne, gehaaste tijd waarin mensen steeds meer op zichzelf leven, is het een prima manier om op relaxte wijze in contact te komen met iemand die ook part- nerzoekende is. Immers niet iedereen is vertrouwd met inter net of is een haantje de voorste in een café. Zeker niet een grote groep 65 plussers. En denk maar eens aan iemand met een drukke baan of een alleenstaande moeder met kleine kinderen. Waarom dan niet het zoeken van een partner uit handen geven." Persoonlijke bemiddeling en privacy staat bij 'Mens en relatie' voorop, vertelt Dorothee. "Ik bezoek de mensen het liefste thuis", vervolgt ze. "In hun eigen omgeving zijn de mensen het meest op hun gemak en krijg ik de beste indruk van de sfeer en levensstijl van iemand. Natuurlijk zijn uiterlijke kenmerken, leeftijd, opleiding e.d. van belang bij de bemiddeling, maar het bijzondere van iemands uitstraling en de sfeer die bij iemand past, datgene wat iemand uniek maakt, geeft een grote meerwaarde en is voor ons onmisbaar bij het vinden van de juiste partner." "In een eerste gesprek kan ik een toekomstige cliënt vertellen wat ik hem of haar via 'Mens en Relatie' te bieden heb. We leveren 'maatwerk', vandaar dat ik over het algemeen de voorkeur geef aan een persoonlijk informatief gesprek. Daarna, wanneer men besluit zich in te schrijven, volgt een uitvoerig intakegesprek, waarin ik zo zorgvuldig mogelijk iemands wensen en verlangens in kaart probeer te brengen en we samen de profielschets maken: een korte beschrijving van iemands persoon, beroep, oplei ding en wat iemand van belang vindt in het leven." Vervolgens gaat het bureau bin nen zijn cliëntenbestand op zoek naar de geschikte partner en is het wachten op het eerste voor stel. De bemiddelingsperiode is een jaar en in dat jaar kan iedere cliënt een gegarandeerd aantal passende partnervoorstellen tege moet zien. "In dat jaar wordt zo intensief mogelijk samengewerkt om de kans van slagen optimaal te maken en te houden. Ieders inzet is daarbij nodig. Garantie in de liefde kan je niet geven, maar zo maak je de kans op het vinden van een geschikte partner zo groot mogelijk." Heel belangrijk bij het slagen van de bemiddeling, is de manier waarop je de ontmoeting voorbe reidt. "Het beste is realistisch en met een positieve instelling de ontmoeting in te gaan. Laat zien dat je er zin in hebt! Probeer met een open houding iemand tege moet te gaan. Vooroordelen, te snelle eerste indrukken en te hoge verwachtingen doen de ander en jezelf geen recht. Liefde op het eerste gezicht komt maar zelden voor en leidt lang niet altijd tot de beste relatie. Het duurt soms even voor het 'lekker warm' bij iemand krijgt. Vaak is daar meer dan één ontmoeting voor nodig." 'Het werken bij 'Mens en Relatie' is boeiend en interessant', zegt Dorothee., "Door alle ver schillende mensen waarmee je in contact komt. We schrijven men sen in van alle niveaus en alle leef tijden, wat maakt dat het nooit saai wordt. De kroon op het werk is de geslaagde bemiddeling. We willen dan ook iedereen, die behoefte heeft het alleen-zijn te doorbreken door een partner te zoeken, van harte uitnodigen con tact met ons op te nemen'. Wie meer wil weten over 'Mens en Relatie' of graag een informatief gesprek wil kan bellen met Dorothee Goosen, tel: 0478- 508188 of het algemeen telefoon nummer: 077-3520353. bouwwerkzaamheden 06 555 OOI 71 - (0485) 44 18 58 Afgelopen dinsdag werd bij Elektro P.van Staveren in Leunen een Henri stofzuiger overhandigd aan Annerie en Gerdie Janssen. De twee schoonzussen starten op 3 januari de eerste zorgboerderij voor ouderen in Veulen. Door Numatic International BV werd deze stofzuiger gratis ter beschik king gesteld aan een vereniging of stichting, die een laag budget heb ben en tevens een maatschappe lijk belang dienen. Piet en Irma van Staveren, die al twintig jaar een elektrozaak in Leunen heb ben en ook Henri stofzuigers in Op de foto Rolf Berentsen, adviseur van Numatic International BV, daarnaast Gerdie en Annerie Janssen en Irma van Staveren hun pakket hebben, viel dus ook de eer om een goed doel uit te zoeken. Zij vinden dat zorgboer derij De Haam een geschikte kan didaat is en hopen dat de stofzui ger goed van pas zal komen. "Wij wensen de famillie Janssen dan ook heel veel plezier met deze vrolijke stofzuiger en heel veel succes met de zorgboerderij." Met ingang van 1 januari 2005 neemt JDS bedrijfsautomatisering bv de automatiseringsactiviteiten van PCA uit Horst over. PCA heeft in de automatiseringsmarkt gezocht naar een goede en betrouwbare partner die in staat is om hun klanten ook in de toe komst te kunnen ondersteunen bij al hun automatiseringsvraag stukken en heeft de keuze laten vallen op JDS bedrijfsautomatise ring. JDS is al bijna 20 jaar actief in automatisering en heeft met name de laatste jaren een enorme groei doorgemaakt. Deze overna me past in de doelstelling van JDS om in de regio Eindhoven- Nijmegen-Roermond een belang rijke speler te worden op de auto matiseringsmarkt. PCA zal zich verder gaan specia liseren in kantooropleidingen en het begeleiden van arbeidsgehan dicapten en langdurig werklozen naar een nieuwe werkplek. JDS bedrijfsautomatisering is bereik baar op tel. 0478-585457 en PCA op het nr. 077-3985273- Wat gebeurt er als U niet adverteert Niets! PEEL EN MAAS De politie is op zoek naar de bestuurder van een tractor nadat de chauffeur maandagmorgen doorreed na een ongeval op de Witveldweg in Horst. Bij dat onge val raakte een 35-jarige vrouw uit Grubbenvorst gewond. Zij is met ernstig rug- en nekletsel opgeno men in het ziekenhuis. Het onge val gebeurde rond 8.15 uur, toen de vrouw over de Witveldweg richting Horst reed. Bij haar in de auto zaten haar zoons van 11 en 13 jaar oud en een 14-jarige jon gen uit Venray. Op de Witveldweg kwam een tractor hen tegemoet rijden. De vrouw week vermoedelijk uit voor de tractor en reed daardoor de berm in. Toen de tractor voorbij was, draaide het voertuig om en kwam aan de linkerzijde van de weg in de berm terecht, sloeg over de kop en kwam tegen een hek tot stilstand. De tractor heeft de auto niet geraakt. De vrouw is door de brandweer uit de auto bevrijd en is met genoemd letsel opgeno- men. De jongens raakten niet gewond. Aangezien de tractor na het ongeval is doorgereden, is de politie dringend op zoek naar de bestuurder. Hij of zij wordt ver zocht contact op te nemen met de politie van de basiseenheid Horst. De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag op de Langstraat een 29-jarige en een 27-jarige man uit Polen aangehou den. Beide mannen werden door de politie gezocht omdat zij nog een gevangenisstraf uit moesten zitten. De 29-jarige een straf van 60 dagen en de andere man een straf van 63 dagen. De politie kwam de twee op het spoor toen ze tijdens een surveillance over de Wanssumseweg reden. In een tegemoetkomende auto zaten drie personen waarvan er eentje zich probeerde te verstoppen. De agenten vonden dat verdacht en gaven de auto een stopteken op de Langstraat waarna bleek dat twee van de inzittenden gezocht werden. Beide mannen zijn inge sloten. Woensdagmiddag is bij een ver keersongeval op de kruising van de Deurneseweg en de Nieuwe- weg in Oploo een 43-jarige auto mobiliste uit Vierlingsbeek ge wond geraakt. Een 68-jarige automobilist uit Sint Anthonis wil de op het kruispunt de Deurneseweg oversteken, maar verleende geen voorrang aan de vrouw. Het slachtoffer is per ambulance met letsel aan haar benen overgebracht naar het zie kenhuis. Supermarkt Plus Van Dijck en de Stichting Algemene Helpdienst Venray hebben besloten de samenwerking voor wat betreft een boodschappendienst te conti nueren. Ondanks de huidige druk op de levensmiddelenmarkt zijn er voor de Plus geen redenen om deze gratis boodschappendienst op de dinsdagmiddag in samen werking met de Algemene Hulpdienst te stoppen. Na een proefperiode van bijna een jaar is na een evaluatiegesprek besloten met deze boodschappendienst verder te gaan, temeer omdat blijkt dat hiertoe een behoefte bestaat. Klanten worden thuis opgehaald en weer weggebracht. Zo kunnen zij zelf hun bood schappen doen. Deze service is alleen op de dinsdagmiddag. Geïnteresseerde klanten moeten zich dinsdagochtend vóór 10.00 uur aanmelden bij de AHD via telefoonnummer 0478-584444 of binnenlopen op het meldpunt in De Kemphaan. Het meenemen van een rollator is geen probleem en in voorkomend geval wordt er begeleiding aangeboden. Wij zetten alles weer strak de verf en zorgen voor een perfecte wandafwerking. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray tel.582635 Afgelopen dinsdag mocht mevrouw Pirlo uit Venray haar prijs in ontvangst nemen van Liesbeth van Beek, directeur van Wonen Venray. Woningcorporatie Wonen Limburg, wraar Wonen Venray onderdeel van uit maakt, schreef een schrijfwedstrijd uit waarin huurders werden uitgedaagd een bijzondere woonervaring te beschrijven in maximaal 350 woorden. Een spannend, ontroe rend of juiste een grappige erva ring, alles mocht. Het hoefde ook geen waar gebeurd verhaal te zijn; de fantasie kreeg de vrije loop. Mevrouw Pirlo, huurder van Wonen Venray heeft de tweede prijs gewonnen. De in totaal zeven winnende verhalen zijn allemaal te lezen op de website www.wonenlimburg.nl.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9