ouden bruidspaar an Hoof in Venray Koester uw Monument lusic for the heart ondanks einig bezoekers toch een succes Rooyse Ladies donoren 700 euro Gratis parkeren Maar fout parkeren kost veel geld! Winnaars circusactie Koopzondag 19 december De wandelingen die Kiwanisclub De Rooyse Ladies in oktober hebben gehouden, heb ben een bedrag van 700 euro opgebracht voor het goede doel. Dit bedrag is maandagavond door de ladies' overhandigd aan het bestuur van de Stichting Kindervakantiewerk Venray e.o. Die stichting organiseert al zo'n 54 jaar een week vol plezier voor kinderen tijdens de zomervakan tie. Ingrid Verhoeven, presidente van de Rooyse Ladies overhandig de maandag symbolisch een che que aan Yorgo Canti, de voorzit ter van het kindervakantiewerk die zeer verrast reageerde op het hoge geldbedrag. Naar alle waar schijnlijkheid wordt het geld in 2005 ingezet voor een attractie die vernoemd zal worden naar de Kiwanisclub De Rooyse Ladies. Vijftig lezers van Peel en Maas gaan in een van de komende weken gratis naar het Kerst- en Wintercircus 2004. Van woens dag 22 december tot en met zon dag 16 januari 2005 is dit circus te gast in Arcen. Uit de honderden inzendingen op de actie, vorige week in Peel en Maas, heeft de redactie 25 inzenders getrokken die allen twee vrijkaarten krijgen voor dit circus. De winnaars zijn: V.d. Heuvel, C. Vaessen, J. van Kruijsbergen, G. v.d. Rijt, B. Hendriks, J. Swinkels, J. Hol en P. Goossens (allen uit Venray), N. Arts (Castenray), T. Philipsen en A. Vermeulen (Leunen), I. v.d. Rijt (Merselo), C. Buise en W. Vergeldt (Ysselsteyn), R. de Mulder (Oirlo), L. Gerrits en E. Lucassen (Overloon), J. Wilms en W. Theeuwen (Wanssum), J. Peeters (Oostrum), J. Koppes en K. Volleberg (Meerlo), M. Rongen (Tienray), Th. Claessens (Holthees) en P. van Dijck (Maashees). De winnaars krijgen de entreekaarten zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. Parkeren blijft óók dan verboden op: plaatsen voor vergunninghouders plaatsen voor invaliden 99C- plaatsen buiten de parkeervakken Gemeente Venray Verkoop en Reparatie Televisie en video apparatuur, computers, printers, scanners, programma's, videobewerking multimedia, supplies. NU ONDER EEN DAK Swaghoven Service 0478 - 58 88 80 8 0478 - 55 00 04 Op Oude Oostrumseweg 12a staan wij samen voor u klaar! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 51 - donderdag 16 december 2004 EN MAAS en Jac al vijftig jaar gelukkig samen Stichting Venray Monumentaal Deze week: een foto uit de zeventiger jaren van de (natuur)ijsbaan in Het Groene Hart in Veltum. Voornamelijk door de zachte winters is het jaren geleden dat daar voor het laatst is geschaatst. Bewoners van deze autovrije woninggroep zorg den zelf voor het bespuiten van het speelplein midden in het plan, voor extra verlichting en voor muziek van Weense walsen. Ook scholen maakten gebruik van deze ijsbaan. Waarom deze foto in deze rubriek Het Groene Hart (bouw 1968- 1971) is een ontwerp van de Heerlense architect Laurens Bisscheroux (1934-1997). Bisscheroux heeft iets teweegge bracht in de Limburgse architec tuurwereld. Met een voorliefde voor een constructieve, sociale en functionele expressie bracht hij veel vernieuwing, trad hij buiten de heersende architectuur. In zijn arbeidzame leven een bijzondere tweedeling: architect van 1960- 1980, daarna beeldend kunste naar (schilderkunst en design). Om zijn werk als initiator en bou wer te behouden werd na zijn overlijden de stichting Laurens Bisscheroux in zijn tijd opgericht. Jo Coenen (Rijksbouwmeester van 2000-2004) werd indertijd als jong aankomend architect door Bisscheroux uitgenodigd deel uit te maken van zijn team. Het werk van Bisscheroux was voor Coenen een van de inspiratie bronnen om het beroep van archi tect te kiezen en was jaren later reden om als bestuurslid deel te nemen in voornoemde stichting. Die stichting trad in 2001 naar buiten met twee tentoonstellin gen - in Heerlen - over Bisscheroux: een over zijn archi tectuur, een andere over zijn kunst. Die tentoonstellingen wer den begeleid door een prachtig boek: Architect van het verlan- gen/Laurens Bisscheroux in zijn tijd (Uitgeverij 010 Rotterdam, www.010publishers.nl). Daarin een verhandeling door Jo Coenen over de betekenis van Bisscheroux, over een aantal ken merkende bouwprojecten zoals b.v. de Rodahal in Kerkrade, het kantoorgebouw van het AZM te Heerlen, en ook over de woning groepen. Daarbij Het Groene Hart, tevens een beschrijving met foto's op de tentoonstelling. Bisscheroux heeft met dit plan gestreefd naar een aangename woonomgeving in het groen, met kansen voor het individu om een eigen leefomgeving te scheppen alsook om deel uit te maken van een woongroep. Een geslaagd experimenteel woningcomplex met een intimiteit en geborgen heid die vernieuwend is in de tijd waarin het is gerealiseerd. Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray óf een van haar kerkdorpen Wilt u reageren of wilt u ons een goede (digitale) foto ter beschik king stellen Die kunt u sturen naar het secretariaat Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5901 SX Venray. E-mail: venraymonumentaal@hccnet.nl "Helaas zijn ze allebei al overle den. Ik weet nog goed dat we samen op een motor naar Mill reden. Nee, een motorrijbewijs hadden we niet. In die jaren kon dat gewoon." Jac groeide op aan de Broekweg in het prachtige natuurgebied de Brabander. "Ik heb de turfstekers nog aan het werk gezien. De Brabander is een schitterend gebied, het is jammer dat er nu zoveel woningen gebouwd worden. Ik heb er altijd graag gewoond." Hun jongste dochter Jeanne werd in de Brabander geboren. Het echtpaar verhuisde heel wat keren. Ze woonden samen met hun kinderen onder meer aan de Overloonseweg (2x), Henseniusstraat, Fluitekruid en in Sint-Anthonis, in het Brabantse land. "Maar in dat dorp hebben we niet lang gewoond. Slechts 1,5 jaar. Onze dochter had heimwee en eigenlijk wilden we zelf ook wel terug. Toen hebben we aan de Overloonseweg een nieuw huis gebouwd", zegt Mientje. Nu wonen de twee al geruime tijd aan de Hondsdraf, een rustige straatje in de wijk Landweert. Hun vrije uurtjes komen ze wel door, zo blijkt. Jac is bijvoorbeeld een fervent supporter van SV Venray. Hij volgt de wedstrijden van het eerste herenteam en het eerste damesteam op de voet. En als er voetbal op tv is, dan zit Jac voor de buis. Verder is de Venraynaar erg handig. Hij knut selt graag en veel, bijvoorbeeld met zijn kleinzoon Jasper. En is er iets kapot of moet er iets nieuws gemaakt worden, dan weten de (klein)kinderen hun handige pa of opa altijd wel te vinden. Ook biljart Jac al jaren in Leunen. "Fanatiek, want hij wil altijd win nen", weet Mientjee. De vrouw des huizes doet aan koersbal, kie nen, en houdt van een potje kaar ten met vriendinnen. En vroeger ging ze regelmatig volksdansen Maar hun kinderen en kleinkinde ren zijn eigenlijk hun grootste 'hobby'. "Gelukkig komen ze regelmatig bij ons op bezoek. Daar kunnen we echt van genie ten", zegt besluit Mientje. ganisator Arjan Langen wil theaterconcert in 2005 opnieuw programmeren Hapse kermis zagen tje van Rooij en Jac van elkaar voor het eerst. We en het jaar 1952, toen p de dansvloeren nog ntisch werd geschuifeld verliefde stelletjes en ns uit Venray nog met de naar feesten en kermis- !n de regio gingen, in de de vrouw van hun dro- e ontmoeten. Mientje geboren en getogen in en Jac (72), een rasechte aynaar, hebben elkaar die eerste ontmoeting it meer uit het oog verlo- Wat heet! Komende zater- vieren de twee hun gou- bruiloft met familie, oden en bekenden. Tsen die Mientje en Jac wil- jfeliciteren met het berei- van deze mijlpaal, zijn rdag van 17.00 uur tot 0 uur van harte welkom in zaal Martens aan de Albionstraat 32 in Leunen. De vlaai komt op tafel, de koffie wordt gezet. Het is gezelligheid troef in de woning van Mientje en Jac. De kerstboom staat al enkele dagen fier rechtop in de woonka mer van huize Van Hoof, en de foto's van de drie dochters van Mientje en Jac nemen een promi nente plaats in, evenals de por tretten van hun zes kleinkinderen. Mientje en Jac zijn echte familie mensen, houden van gezelligheid en een hapje en een drankje op z'n tijd. Maar daarnaast houden ze ook al meer dan een halve eeuw van elkaar. Jac en Mientje weten nog precies wanneer ze elkaar voor het eerst zagen. De vraag of de liefdesvonken meteen over sprongen. wordt door Jac met een volmondig 'ja' beantwoord. Hij grijnst er vrolijk bij, en kijkt Mientje met pretoogjes aan. "Vijftig jaar zijn we nu al getrouwd. Het is niet te geloven, de tijd vliegt. Natuurlijk hebben wij in ons huwelijk ook mindere perioden gekend. Maar wie heeft dat niet? Overal gebeurt wel eens wat. Maar wij hebben het eigen lijk altijd goed met elkaar kunnen vinden. En nog, het is een gewoon een kwestie van geven en nemen", klinkt het vrolijk uit de mond van Mientje. "Het is net als met die tv-serie, 'Goede Tijden, Slechte Tijden', klinkt het droog uit de mond van Jac. TROUWDAG Maar eerst even terug in de tijd. Twee jaar na hun eerste treffen op de dansvloer in kermisvierend Haps, besloten Mientje en Jac in het huwelijksbootje te stappen. Op 22 december 1954 trouwden ze voor de wet. op 31 december 1954 vond hun kerkelijk huwelijk plaats. Ze gingen wonen in een Mientje en Jac: "We hebben het altijd goed met elkaar kun nen vinden. nieuwe aanbouw bij de woning van de ouders van Jac in het gebied de Brabander in Venray. Jac verdiende zijn brood in die jaren als bankwerker. Hij werkte onder meer bij De Haan (later Hermus), de melkfabriek in Venray en in een leidinggevende functie bij Friki in Boxmeer. "Ik weet nog goed het eerste salaris dat ik als leerling-bankwerker ont ving. Ik was dertien jaar en werk te bij de Haan. Voor 54 uur wer ken kreeg ik 2 gulden. Ja, gelukkig verdiende ik later veel meer, er moest toch een gezin onderhouden worden." Jac legde in zijn leven heel wat keren de route Venray-Mill en weer terug af. Samen met zijn broer Jan. Want die had verkering met een zus van Mientje: Marietje. t schouwburg in Venray i vrijdagavond in het n van het benefietconcert ic for the heart. Tal van itvolle Limburgse artie- traden op voor de erlandse Hartstichting, publiek liet het echter eten. Slechts 175 bezoe- i woonden het bijzondere Iterconcert bij. Te weinig uit de kosten te komen en een bedrag te schenken de Nederlandse istichting. Desondanks er toch winst: geen gelde- gewin, maar winst in de D van een geslaagd iekfeest en een succesvol lept. Arjan Langen, van nisator Langen Artist notion, wil het theater- ert dan ook in 2005 euw programmeren in de ayse schouwburg. igen spreekt ondanks het «zoekersaantal toch van een igde avond. "Het concert (P goed en de reacties van 'ubliek en de artiesten waren positief. Veel bezoekers fcn pas tijdens het concert r in Limburg zoveel zangta- Unwezig is. Op dat gebied imijn doel bereikt." Tegelenaar speelde al een iwr met de gedachte om een crconccrt te organiseren, 'heaterconcert moet een n zijn voor jonge talenten fegio, zodat het publiek ze leert kennen. Financiële |5 voor mij geen doel, het gaat mij om het idee en Er zijn in de regio name- wat talentvolle muzikan- het in zich hebben om breken. De regionale top- ben vrijdagavond in de Venrayse Schouwburg vanuit hun hart muziek kunnen maken." Omdat financieel gewin geen doel was, ontstond het idee om een goed doel te ondersteunen. "Het kiezen van een goed doel is een moeilijke taak. Omdat veel muzikanten muziek maken vanuit hun hart en muziek maken dat mensen raakt, kwamen we uit op 'Music for the heart' en de Nederlandse hartstichting." STEMPROBLEMEN De artiesten die vrijdagavond optraden, zijn allemaal artiesten waar Arjan Langen zelf iets mee heeft. "Ik zelfben de manager van Renée en Mylène en ik heb samengewerkt met Mad Creation. Gé Titulaer, bekend jazzvocalist, winnaar van een Edison en vader van Idol Boris, is de zangdocent van Renée en Mylène. Toen hij van het concept hoorde, gaf hij al aan geïnteresseerd te zijn in het concert. Helaas kon hij zelf van wege stemproblemen vrijdag avond niet meezingen, maar hij zorgde wel voor een zeer goede en waardige vervangster: Vivienne Meens, een zeer getalen teerde zangeres die ook door hem wordt begeleid. Met de andere artiesten heb ik in het verleden ook wel eens samengewerkt. Zij zijn in mijn ogen getalenteerde artiesten die ik op de een of ande re manier bewonder. Ik wilde dan ook graag in het programma heb ben." GEVOELIGE BALLADS Ruim 175 bezoekers namen zich de moeite om het concert in de schouwburg bij te wonen en te genieten van de veelal gevoeli ge ballads en verrassende duet ten. Dat aantal viel de organisatie tegen. "Het waren er te weinig om uit de kosten te komen. We hadden minimaal 200 betalende bezoekers nodig gehad om uit de kosten te komen. Verschillende sponsoren hebben zich aan het concept en het goede doel gecommitteerd, maar daarmee waren nog niet alle kosten gedekt. Met de kaartverkoop heb ben we dat niet kunnen opvan gen. Daardoor kunnen we helaas geen donatie aan de Hartstichting doen. Erg jammer." De reden voor het tegenvallen de aantal bezoekers? "Ik denk een combinatie van factoren. Van ver schillende kanten hoorde ik dat de public relations aan de magere kant was. De media liepen ook niet echt warm voor dit evene ment. Gelukkig speelde Peel en Maas wel in op het concert en hebben we in de laatste weken in Venray nog enige aandacht gekre gen." GOED DRAAIBOEK Arjan Langen verwacht dat het concert in 2005 een vervolg krijgt. "Er zit erg veel tijd in het organiseren van zo'n avond, maar achteraf was het een groot suc ces. De artiesten, die alle kosten voor eigen rekening namen, waren erg te spreken over de opzet en het verloop van de avond. De samenwerking met de schouwburg verliep prettig en soepel. Vanaf het begin heeft de Schouwburg meegedacht en mee gewerkt aan een goed draaiboek. Van de eerste editie van het con cert hebben we veel geleerd. Ik heb nu een goed beeld van wat er anders moet en wat we kunnen continueren om het een volgende keer grootser en succesvoller te laten zijn."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17