Ik dacht echt, nu ga ik dood" "Herverdeling komt niet van de grond" irdcore jongeren niet uit op revanche Ophef over rookverbod ambtenaren Crisis CDA-PvdA nog niet bezworen ^£11^ 1 Ook in de winter genieten van uw tuin? Laat ook uw tuin wintermooi maken. Bel voor een najaarsbeurt. GERTJAN REIJNDERS VENRAY 06 20 43 99 57 www.passiflorahoveniers.nl Verdachten langer vast River ±4 Woods MAN WOMAN 004- I MAAS Donderdag 25 november 2004 - Pagina 3 braken politie totaal verkeerd gevallen uitspraken van politie- |voerder Van Raaij zijn verkeerd gevallen bij de hardcore-jongeren t vorige week aan de regen met een groep tanen. Twee dagen na Jhtpartij omschrijft Van e Lonsdale-jongeren als g en vaak afkomstig uit ibleemgezin. jjolitieman beweert dat ze |cigen mening hebben en ustraties afreageren op ti en Marokkanen. Van Raaij Jeze uitspraken donderdag jgbiad de Limburger. Niet I bij de jongeren zijn deze Ingen verkeerd gevallen, [de Venrayse politie zit er behoorlijk mee in de maag. De agenten willen juist in gesprek blijven met de rivaliserende groe pen. Gebiedsmentor Frans Coumans heeft openlijk afstand genomen van de uitlatingen van zijn collega Van Raaij. Hij is bevreesd dat dit leidt tot een ver- trouwenbreuk en dat is het aller laatste wat de politie wil. De gebeurtenissen van vorige week hebben voor flinke opschudding gezorgd. De groep jongeren die dinsdagavond door Marokkanen is aangevallen zijn frequente bezoekers van Dingus. Zij behoren tot de hardcore- scéne. Vrijdagavond vond in het jongerencentrum een bijeen komst plaats waarbij ook de poli tie en raadsleden van de opposi tiepartijen WD, Samenwerking en Van de Vorle aanwezig waren. Voorzitter Pieter Gijsbers hield een relaas over de voorbije week. "Er worden te snel etiketten geplakt. En die gaan zo de krant in. Dit is een reden te meer om elkaar te haten. De uitspraken van de politie hebben pijn gedaan. Dit zijn geen domme kinderen en ze komen ook niet uit probleemge zinnen. En ze verdienen het ook niet als criminelen in de hoek te worden gezet", zei Gijsbers, ter wijl de dertig aanwezige jongeren instemmend knikken. De hardcore-groep hangt vaak rond bij de Grote Kerk. Daar wer den ze dinsdagavond overvallen door een met stokken bewapende groep Marokkaanse jongeren die uit waren op wraak. Eerder op de dag was een Marokkaanse vrouw bekogeld met stenen. Ze meen den dat de daders tot de hardcore- groep behoorden. Dit bleek later een vergissing te zijn. Ook heb ben enkele Marokkanen gedreigd het jongerencentrum in brand te steken. Na de vechtpartij hebben de Marokkaanse vechtersbazen hun excuses aangeboden. De hardcore-groep heeft dit geaccepteerd en bezwoer vrijdag niet uit te zijn op een tegenactie. Het is niet de eerste keer dat de jongeren klappen oplopen. Ze voelen zich onbegrepen en mis kend in Venray. Eerder dit jaar werden ze in verband gebracht met de bommelding in het gemeentehuis en de brandstich ting bij de moskee in Brukske. Tot nu toe ontbreekt hiervoor ieder bewijs. Door de al jarenlange strijd tussen Dingus en de gemeente hebben ze ook geen fat soenlijk onderkomen in het jonge rencentrum. Ze vinden dat ze ten onrechte in een kwaad daglicht worden gesteld. De maandelijkse hardcore party's hebben geen goede naam, alhoewel er nauwe lijks of geen incidenten gebeuren. Na de vechtpartij komen daar nu ook nog de uitlatingen van Van Raaij overheen. Die werden een dag later door de politie weer wat genuanceerd. De gebruikte type ringen hadden vooral betrekking op Londsdale-jongeren uit de om geving van Venlo waarnaar de po litie 'n onderzoek heeft ingesteld. Isje v.d. Berg hekelt ziekenhuis na medische misser lijks duizenden medi- e missers, waarvan een onaanzienlijk deel met delijke afloop. Zie hier de balans van de derlandse verzorgingsstaat, osje v.d. Berg uit Venray dit jaar zelf slachtoffer n een medische misser in VieCuri ziekenhuis in nlo/Venray. Zij kan het lukkig nog navertellen, laar zegt ze maanden later Dg steeds met een brok emo- in de keel, "Ik heb momen- gehad dat ik echt dacht 'nu Ik dood'." Op de tafel van haar woning in Venrayse wijk Landweert ligt o icompleet dossier. Brieven :r en weer tussen haar en de tkenhuisdirectie. Haar medisch Bsier. alles heeft ze keurig waard in een plastic map. De lende begon eind mei toen de jarige Venrayse zich niet goed •elde. Ze bezocht twee maal een iuis)arts. "Toen ik de eerste keer ct heftige pijnen aan mijn mid- nrif cn zeurende pijn in mijn nderbuik op het spreekuur ver been kon de betreffende arts er kt veel anders van maken dan Jt het spierpijnen waren als fvolg van een gespannen werk- iouc|ing. Ik was namelijk herstel inde van een schouderoperatie nweer voor twintig uur aan het 'erk. Dat kostte mij de nodige nspanning en kracht. Hoewel ik het wel een aannemelijk verhaal °nd vertrouwde ik het toch niet eht en besloot de volgende dag. iinksteren stond namelijk voor de eur. terug te gaan naar mijn igen huisarts. De pijn, vooral in nijn buik, bleef aanhouden en ik tolde me onzeker. Mijn huisarts tolde wel dat mijn buik erg eprikkeld was. Ik moest rustig aan doen en met onrust in mijn hart werd ik opnieuw naar huis teruggestuurd." Er volgden dagen van pijn en angst. In de nacht van de eerste op tweede pinksterdag hield Roosje het niet meer uit van de pijn. 's Nachts om 04.00 uur reed ze met haar partner naar de huisartsenpost in Venray. "Ik had een tasje met ondergoed en spul letjes meegenomen omdat ik voel de dat het mis was en ik waar schijnlijk wel opgenomen moest worden. De arts constateerde bloed bij de urine en dacht aan nierstenen of een blinde darmon- steking. Hij aarzelde niet langer en verwees mij door naar het zie kenhuis in Venlo. Hij zou de eer ste hulp waarschuwen en bij het weggaan keek hij bezorgd en raadde mijn partner aan vooral door te rijden. Na eerst nog fout te zijn gereden kwamen we om 4.45 uur aan bij de Eerste Hulp in Venlo. De pijn in mijn buik ver dween af en toe om dan in grote hevigheid weer terug te komen. Ik voelde me heel. heel slecht." In het Venlose ziekenhuis wer den foto's gemaakt en artsassis tent Hollanders wist ook niet goed wat hij met de Venrayse patiënte aan moest. Hij besloot om de verantwoordelijke arts Heintjes van huis te halen. Roosje v.d. Berg wordt nog kwaad als Heintjes ter sprake komt. "Anderhalve seconde kwam hij, zijn bruine leren jasje had hij nog aan. Hij keek even om het gordijn en verzekerde mij dat het allemaal wel meeviel. Ik riep nog dat Venray mij stuurde op verdenking van nierstenen of een blinde dar montsteking en dat dat sowieso niet mee viel. Maar hij was al ver trokken. Ik voelde me eenzaam en bleef mijn pijnen wegzuch- ten." Roosje is van origine ver pleegkundige en wist op dat ONS VOORDEEL UW VOORDEEL Deze week ontvangen... Bij TENS0N met korting gekocht! TENSON Jack 269,- nu 189f- Jack199,- nu 129j- Fleece-sweats en uesten 99,90 en 110,- nu 69,- ■Ittk 82 Venray Telefoon {04781 512 388 30xmeer j mannenmode, jeans and casual «ear for men H venray f casual «ear fur men moment intuitief dat het fout zat. Goed fout. Ze windt zich nog steeds op: "Ik ben gewoon niet serieus genomen door de artsen. En dat doet het meeste pijn. De behandelende arts heeft niet eens de moeite genomen om mijn klacht serieus te bekijken. Ik weet ook wel dat het niet leuk is, als je midden in de nacht op moet staan. Maar het is wel zijn beroep." Ze vervolgt haar verhaal: "Na een kwartiertje kwam de artsassis- tertt terug met de mededeling dat ik maar naar huis moest gaan en de volgende morgen maar op de poli moest komen. Normaal gesproken heb ik een goede bab bel, maar ik was zo moe en per plex en om half zes reden we weer over de A73, richting huis. Thuis heb ik eerst een flinke pot zitten janken, want iets klopte er niet. Ik voelde me steeds zieker worden. Ik probeerde me rustig te houden maar dat lukte niet. Uiteindelijk om 16.00 uur heb ik weer de huisartsenpost gebeld. Toen ik daar aan kwam kon ik bijna niet meer lopen en de arts verbaasde zich dan ook dat ik weer terug was." Ze werd opnieuw teruggestuurd naar het ziekenhuis in Venlo. Hortend en stotend deed ze bij een loket van de Eerste Hulp opnieuw haar ver haal. "'U bent hier niet bekend', grauwde een zeer onvriendelijke vrouw vanachter het loket. Half huilend en schreeuwend riep ik dat mijn gegevens in de computer stonden. Ze omschreef me in het Venloos dialect als een 'vieze boek'. Een arts die me hoorde, liet me binnen. Ik was intussen half in shock van de pijn en angst. Ik kon niet meer helder denken, alleen maar roepen om hulp. Er werden opnieuw foto's gemaakt waarop te zien was dat er sprake was van een perforatie. Ik was in dood snood. Het duurde vervolgens nog zeker twee uur voordat de dienstdoende chirurg er was. Met grote spoed ben ik uiteindelijk om 22.30 uur geopeerd. Net op tijd. Nog nooit in mijn leven heb ik mij zo vertwijfeld gevoeld. Ik heb moeten vechten voor mijn 'gelijk'." Na drie dagen kwam ze een beetje bij van de operatie, een perforatie van haar twaalfvingeri- ge darm. Ze besefte dat ze geluk had gehad. "Maar dan wel bij een ongeluk. Ik had een perforatie door het veelvuldig gebruik van pijnstillers, die ik slikte voor mijn schouderpijnen. Ik heb twaalf dagen in het ziekenhuis gelegen en heb daar mijn ongenoegen over de desbetreffende arts ken baar gemaakt. De hoofd- verant woordelijke arts. dokter Samijn, die alles wat in haar vermogen ügt heeft gedaan, heeft haar excuses aangeboden en gaf mij in ieder geval wel een gevoel van erken ning. Iets wat ik op dat moment nodig had. Maar Hollanders en Heintjes, de artsen die verant woordelijk waren, hebben zich niet meer laten zien." Ze ergert zich vooral op de wijze waarop ze is behandeld. Als een klein kind werd ze wegge stuurd. Alle ellende had boven dien voorkomen kunnen worden als ze bij de eerste opname op de Eerste Hulp meteen correct was behandeld. "Dan hadden ze het proces nog kunnen stoppen met rust en medicatie. Dan had deze operatie en alle gevolgen voorko men kunnen worden. Dat verzin ik niet. Dat zijn de woorden van de hoofdverantwoordelijke arts. Ik kreeg bij het eerste bezoek zelfs medicijnen die het proces alleen maar versneld hebben." In de maanden na de operatie heeft ze geleden, lichamelijk, maar vooral psychisch. De gebeurtenissen maien nog regel matig door haar hoofd. Als ze ero ver praat, zwijgt ze af en toe. "Ik dacht op een gegeven moment serieus 'nu ga ik dood'." De hele zomer heeft ze thuis op de bank gelegen. Ze kon helemaal niks meer, ze moest zelfs weer leren lopen. Ze schreef de ervaring van zich af. Dat gaf een stukje innerlij ke rust. Nadat ze alles weer rede lijk op de rit had, ze werkt ook weer zes uurtjes per dag bij de gemeente Venray. wilde ze echter genoegdoening. "Ik dacht 'hier ga ik iets mee doen'. Ik heb het medisch dossier opgevraagd en wat bleek, de cruciale pagina van de eerste dag van de opname, ont brak. Ik ben toen zo kwaad geworden." Een goede nabehan deling bleef ook achterwege. "Bij een controle bleek het nog niet beter te zijn geworden. Zo had ik na het ontslag uit het ziekenhuis geen zuurrcmmende medicijnen voorgeschreven gekregen. Iets wat normaal is na zo'n operatie." Ze vindt dat haar klachten bij de ziekenhuisdirectie ook niet serieus zijn afgehandeld. Ze laat een brief zien van een onafhanke lijk medisch adviseur, Verheij, die aangeeft alle klachten met de maatschap chirurgie en de spoed eisende hulp te zullen bespreken. Niet meer, niet minder. "Er wordt wel schoorvoetend toegegeven dat er grove fouten zijn gemaakt. Maar daar blijft het bij. Van de art sen heb ik nooit meer iets gehoord. En dat raakt me nog het meest. Ze zijn immers verant woordelijk voor mijn leed. Maar een excuus van hen kan er niet vanaf. Waarom niet", vraagt ze zich vertwijfeld af. "Ze moeten leren van hun fouten, zodat het niet nog een keer fout gaat. Kom uit je ivoren huisje, wat is daar zo erg aan. Is het zo moeilijk om toe te geven dat ze ook maar mensen zijn. Kennelijk zijn ze daar niet in geschoold en omdat ze gaan over leven en dood, denken zij zich alles te kunnen permitteren!" Berry Link, bestuurssecretaris van VieCuri en woordvoerder van de directie, vindt dat het zieken huis de klachten wel serieus heeft genomen. "Vanaf juli is er een uit voerige correspondentie geweest tussen mevrouw V.d. Berg en het ziekenhuis. We hebben zeer zorg vuldig geantwoord op haar vra gen en via onze medisch adviseur Verheij zijn er ook excuses aange boden namens de Raad van Bestuur van VieCuri. Uiteraard betreuren wij de hele-gang van zaken, maar mevrouw V.d. Berg kan niet zeggen dat we geen betrokkenheid hebben getoond." Roosje v.d. Berg heeft haar grie ven inmiddels neergelegd bij de officiële klachtencommissie van het ziekenhuis. Tot nu toe heeft ze nog niets vernomen. "Wanneer ik niets meer hoor en geen fat soenlijke excuses van de verant woordelijke artsen krijg, schakel ik een letseladvocaat in. Dan zoek ik het hogerop", zegt ze strijdvaar dig. Link beaamt dat er een klacht is ingediend bij de officiële klach tencommissie. "Die hebben we op 25 oktober binnengekregen. Het was wel uiterst vreemd dat dit gebeurde op briefpapier van de gemeente Venray, de werkge ver van mevrouw V.d. Berg. Niet erg integer. Op 12 november heeft ze een ontv angstbevestiging gekregen waarin stond dat er voor de verdere afhandeling een procedure geldt die maximaal drie maanden kan duren. Een onafhankelijke commissie zal een advies uitbrengen na beide partij en gehoord te hebben. Nogmaals, wij vinden dat we als ziekenhuis de klachten van mevrouw serieus en zorgvuldig hebben behan deld." De nachtmerrie die uiteindelijk nog goed afliep, heeft zijn litte kens achtergelaten. Het litteken op haar buik zal nooit meer weg gaan. Het herinnert haar dagelijks aan de strijd die ze heeft moeten voeren. "Met behulp van mijn partner, mijn lieve kinderen en familie kom ik hier heel langzaam bovenop. Toch ben ik nog steeds bezig om de zaken lichamelijk maar ook geestelijk te verwerken. Ik ben nog lang niet de oude." HOVENIERS De 20-jarige inwoner uit; Tienray, de 23-jarige inwoner uit Kronenberg, de 20-jarige inwoon ster uit Horst die verdacht wor den van het medeplegen van de poging tot brandstichting van de moskee te Venray, blijven allen in voorlopige hechtenis. De recht bank in Roermond heeft donder dag voor de drie verdachten de gevangenhouding bevolen voor de duur van 30 dagen. De 20-jari- ge inwoner uit Horst, die ver dacht wordt van het medeplegen van de poging tot brandstichting van de moskee in Venray, is vrij dag voorgeleid aan de rechter commissaris. De rechter-commis- saris heeft de verdachte voor tien dagen in bewaring gesteld. De politie zet onder leiding van het Openbaar Ministerie het onder zoek verder voort. In het belang van het onderzoek worden er geen nadere mededelingen gedaan over deze zaak. Onvrede over programma Reconstructie platteland De commissie Stedelijke Ontwikkeling besprak vorige week in een ingelaste vergade ring het gebiedsprogramma Reconstructie 2004-2007. Er heerste onvrede alom over het magere programma. De com missieleden zijn bevreesd dat de doelstellingen van de Reconstructie - het herverde len van het platteland - niet van de grond komen. De gebiedscommissie en wethou der Ruyten, als bestuurlijk trekker 'voor het district Venray Meerlo-Wanssum, zou den een veel krachtigere rol moeten spelen. Het CDA vindt dat de gemeente haar energie in de verkeerde pro jecten steekt. Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) lichtte toe dat Venray inzet op de speerpunten Loobeek, dorpsomgevingspro- gramma's en verplaatsing van intensieve veehouderijen. Ton Teeuwen (CDA) ziet liever dat de gemeente haar aandacht verlegt naar de kernrandzone's rond de dorpen in plaats van de Loobeek. "Want bij de Loobeek gaat het vooral om de de natuur", licht partijgenoot Patrick van der Broeck toe. "Dat zijn 'doelen die het rijk graag wil maar daar heeft de gemeente geen baat bij. Er zijn andere projecten genoeg die pas sen binnen het Reconstructiedoel maar die vinden we niet terug. Dien deze plannen in. Het bestuur moet hier veel meer druk opzet ten. Het zijn anders gemiste kan sen." Ton Teeuwen noemde als voor beeld een agrarisch bedrijf in Oirlo dat met één stankcirkel woningbouwmogelijkheden blok keert. Een vergelijkbare situatie doet zich voor in Merselo en Heide. Leonie Cals (WD) voegde het bedrijf Saweco in Oirlo eraan toe. Het grote manco in het gebieds programma is dat grote en inte grale projecten waarmee meerde re doelen tegelijkertijd (wonen, natuur, leefbaarheid, water en milieu) gediend zijn er niet in voorkomen. Jos Kniest, secretaris van de gebiedscommissie, zei dat hoe integraler een project is hoe moeilijker het is er een trekken voor te vinden. "Want waar leg je zo'n project neer?" Volgens Ruyten is het lastig integrale doe len in één project te vangen. "Het overzicht gaat dan veloren want het wordt te breed en te com plex." Teeuwen erkende het pro bleem dat initiatiefnemers niet in staat zijn de kar te trekken. "Want zij lopen tegen een muur aan door het ontbreken van geld. Deze bot tleneck kan het rijk oplossen zodat er toch meer integrale doe len bereikt worden." Theo Mulders (Samenwerking) hekelde de gang van zaken. Want eind 2004 moet nog het gebieds programma 2004-2007 vastge steld worden terwijl de jaarplan nen 2004 en 2005 er al liggen. "We hebben de helft van de perio de al gehad en er is nog niets uit gevoerd." Mulders hekelde het magere programma dat volgens hem niet veel meer is dan wat knip- en plakwerk uit het provinciale Reconstructieplan. Het is onvolle dig, de essentie en een financiële onderbouwing ontbreken evenals de inspanningen van betrokken partijen. "We hadden gehoopt op een gedurfde aanpak met integra le projecten.Op deze manier bereiken we nooit het hoofddoel. Wethouder Ruyten is de bestuur lijk trekker maar hij blijkt slechts een adviseur op afstand te zijn." Eisso Woltjer, voorzitter van de gebiedscommissie, hoorde op de tribune de kritische geluiden aan. Leonie Cals (WD) vond dat het programma bleef steken in goede bedoelingen en softe voorstellen. Bert Linskens (PvdA) consta teerde eveneens dat het vierjaren programma nog niet af is. "Het is te vaag en een begrip als leefbaar heid wordt onvoldoende gedefi nieerd. Een overzicht van de kos ten, planning en communicatie ontbreekt. Terwijl dit wezenlijke onderdelen zijn. De projecten zouden ook in kracht toenemen als ze integraal waren." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) merkte op dat voor de bewoners en gebruikers van het buitengebied er de komende jaren veel gaat veranderen. "Er zijn veel misverstanden over de Reconstructie. Dit komt door een gebrek aan communicatie. Dit is juist van eminent belang zodat iederen snel op de hoogte komt van de jongste ontwikkelingen." Van den Hoek vond de aanpak van één dorpsomgevingsprogram- ma voor ieder dorp wel juist. "Want de dorpen werken er zelf van binnenuit aan." Wethouder Ruyten erkende dat de communicatie beter kan. "Er gebeurt nu veel achter de scher men. We moeten inderdaad meer naar buiten treden en bekendheid geven aan de plannen waar we mee bezig zijn." De politieke crisis duurt nog steeds voort. CDA en PvdA zaten afgelopen weekeinde opnieuw bij elkaar, maar er is nog geen oplossing in zicht. Eind deze week komen de riva liserende partijen opnieuw bij elkaar. "Dan zullen we ook met nieuws naar buiten komen", zegt CDA-fractieleidster Gerda van Stelten, die niet wil ingaan op de inhoud van de twee gevoerde gesprekken. "Daar melden we niets over." Dinsdagavond 9 november barstte de bom tussen de twee coalitiepartijen. Aanleiding was een motie van afkeuring die het CDA tijdens de begrotingsbehandeling indiende tegen PvdA-wethouder Emonts. Met steun van de oppositiepartij en WD en Sawenwerking werd de motie aangenomen. Dit zorgde voor flinke beroering bij de PvdA. De verrassingsaanval in de rug van de ooit zo trouwe bondge noot CDA viel helemaal verkeerd bij de PvdA'ers. Het is de vraag of de vertrouwensbreuk nog te lij men valt. De PvdA eist op zijn minst excuses, maar een harde kern CDA'ers lijkt daartoe niet bereid. In het raadhuis is beroering ontstaan over het rookverbod voor ambtenaren. Zonder toe stemming te vragen aan de ondernemingsraad, hebben B, en W besloten dat de ambtena ren geen rookruimte meer krijgen en dat ze ook buiten het gemeentehuis niet meer mogen roken tijdens'werktijd of korte pauzes. Omdat in dit soort gevallen de werkgever verplicht is de onder nemingsraad te raadplegen, kan de OR het collegebesluit vernieti gen. En dat is in Venray ook gebeurd. Het college overweegt naar de rechter te stappen. Navraag bij de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) leert dat de kans op een positief besluit van de kantonrechter klein is. De rechter zal de gemeente alleen in het gelijk stellen als de onderne mingsraad zich onredelijk opstelt, of indien het collegebesluit is ingegeven door zwaarwegende bedrijfsorganisatorische, econo mische of sociale redenen. Daar is in dit geval geert sprake van. Bovendien zou deze stap kunnen leiden tot een verstoorde relatie met de ondernemingsraad. Mo menteel heerst er een gedoogsitu atie bij de gemeente. Kamer 1.32 is ingericht als 'rookhol' en de ambtenaren mogen bij de achter uitgang een sigaret opsteken.Het college wil nu onderhandelen met de ondernemingsraad om tot een voorstel te komen dat voor beide partijen aanvaardbaar is. PEEL EN MAAS een abonnement waard WOMAN PAUL BROUWER MODE W1LHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWW. PAULBROUWER NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad vooi Venray en omstreken Grotestraat 68 S801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhcf Henk WiRemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon; 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhofnl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582827 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3