Tiende hobbymarkt een Merlijn Gellings wint Vredesposterwedstrijd groot succes Pluk d'n dag Afscheid Willems Toon Barbara Berden appartementen n Venray pleveringsgereed Peelrand verzorgt aankoopbegeleiding bij nieuwbouw Chocoladebéhandeling bestrijdt stress en vervuiling Vrijwilligerswerk niet meer te missen Afscheidsconcert Chaindogz Amsterdamse Avond Sint in De Evenaar Praktijk voor Mondhygiëne <osteA De Dag van de Vrijwilliger 2004 op zaterdag 20 november zal dui delijk maken dat vrijwilligerswerk een wezenlijk bijdrage levert aan het maatschappelijk welzijn. Om 11.00 uur bijt wethouder M. Emonts de spits af met een inleiding over Gemeentelijk Vrijwilligersbeleid. Daarop aan sluitend presenteert Synthese de nieuwe brochure over Vrijwilligerswerk in Venray. De cabaretgroep Gemeentereiniging gaat om 12.00 uur op de ludieke toer met een eigentijdse act over vrijwilligerswerk. Van 13.00 tot 13-45 uur in de ODA-zaal van De Witte Hoeve een serieus moment voor wie zich wil verdiepen in de kunst van overleg voeren in de organisatie en andere mensen dui delijk maken wat men bedoelt. G. Peterink voorziet belangstellen den van stof tot discussie met een inleiding over Communicatie in de organisatie. De verkiezing van de Vrijwilligersorganisatie van het jaar 2004 start om 14.00 uur. Van vier organisaties wordt een korte film vertoond van hun activitei ten. Het muziekgezelschap Mallemoer sluit de dag op een muzikale wijze af. In de ABC-zaal wordt de gehele dag door in tien informatiestands van Venrayse organisaties infor matie geboden over diverse vor men van vrijwilligerswerk. De Dag van de vrijwilliger 2004 is gratis toegankelijk voor iedereen. De stichting Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray tekent voor de organisatie. Meer infor matie bij het secretariaat van het Steunpunt. Tel. 0478 582839 Na een aantal roemrijke jaren met spetterende optre den houdt de bluesrockband Chaindogz het voor gezien. Althans in de huidige bezet ting want een aantal leden zou graag een doorstart wil len maken. Voorlopig echter belanden de instrumenten in de wilgen nadat ze nog eenmaal hun opwachting maken in Herberg de Peel in Ysselsteyn. Chaindogz is passie, soms ingetogen, meestal stam pend, heavy met een drive, posi tief en voor de lol. De muzikan ten zijn het levende bewijs dat blues never dies. Stevige blues- rock zoals bluesrock bedoeld is. Een hele rits prachtige covers van o.a. Guy Forsyth, Stevie Ray Vaughan en andere bluesgroot heden zorgen voor een swin gend, stevig en.vooral vet optre den. Echte bluesrock-liefhebbers gaan gegarandeerd uit hun bol maar ook publiek wat minder bekend is met de blues wordt blij verrast. Swingende nummers als I'm A Hog For You en The House Is Rockin' worden afge wisseld met het meeslepende Tricks Of The Trade en de klas sieker Hoochie Coochie Man. Zaterdag 13 november in Herberg de Peel neemt Chaindogz afscheid. Vanaf 21.30 uur staan de vijf bluesrockers klaar om het publiek een onver getelijke avond vol met vette muziek te geven. Van Haren Autobedrijven Venray/Boxmeer Zaterdag 13 november om 21.00 uur begint in café 't Podium de welbekende Amsterdamse Avond met Geert Pelzer. Pelzer brengt deze avond vele meezin gers, ballads en maakt zelfs uit stapjes richting de rock roll en krijgt hiermee de hele zaal gega randeerd aan het swingen. Er zijn nog kaarten beschikbaar (op=op). Meer informatie over de Amsterdamse Avond of andere optredens is te vinden op www.podiumvenray.nl. Na de intocht op zondag 1< november komt de Sint samei met zijn Pieten naar De Evenaar Vanaf 15.00 uur oefent he Sinterklaasorkest samen met dc kinderen op de liedjes voor d< Sint. Het belooft een gezellige sin terklaasmiddag te worden me muziek, optredens van en door d< i kinderen, snoep, drankjes. Misschien maak je wel een teke ning of gedicht voor Sint, of wil j< iets voordragen, het kan allemaal. EN MAAS Op vrijdag 19 november wordt iet laatste woonblok van de 54 11 ippartementen aan de Vlierstraat ■en stemjx n yenray overgedragen door novemb: anssen <je jong Bouw aan Wonen jmburg Vastgoedontwikkeling, trekkinge N» een voorbereidingstijd van ;bi drie jaren werd eind mei 2003 gestart met de bouwwerkzaamhe den. Elk gebouw bestaat uit vier woonlagen met vier appartemen- laa ten en een vijfde bouwlaag met 1(1 twee penthouses. Het totale com- jlex heeft een oppervlakte van J035O m2 BVO. Het casco bestaat in hoofdzaak uit een betonskelet waarbij aan de buitenzijde gebruik gemaakt is van bijzondere prefab elementen. Samen met de aluminium puien maakt deze materiaalkeuze het gebouw aan 5 novem 's, Holli 'ureau Vii de buitenzijde nagenoeg onder- houdvrij. Per woongebouw is een aparte parkeergarage en voor elke bewoner is er een berging. Tevens zijn er een aantal algeme ne ruimten. Omdat het project gericht is op de doelgroep senio ren is er zelfs een ruimte waar accu's voor scootmobielen kun nen worden opgeladen. Bijzonder is ook de overgang van het ene naar het andere gebouw waar door de Bever Architecten is gekozen voor gras op de het gara gedak. Anticiperend op eventuele mogelijkheden in de toekomst is er nu al een verbindingsgang aan gebracht van de drie woonblok ken naar de huidige locatie van verzorghuis Beukenrode. NVM VANAF NOVEMBER 2004 •Tanden bleken •Tandsteen verwijderen Ontstoken tandvlees behandeling Regelmatige controle Voorlichting Verkoop van diverse mondverzorging producten Patersstraat 16 Venray 0478-514468 u kunt zich nog aanmelden als patiënt Donderdag 11 november 2004 - Pagina 9 Als u dit leest denkt u zeker einde- dat huizenprijzen bij H. nieuwbouw onderhandelbaar gaan worden. Dat is zeker niet romp- e aan-1 het geval. De prijzen worden 1 van te voren vastgesteld door projectontwikkelaar en make- I laar. Bij bestaande bouw wordt er meestal over de prijs onderhandeld, bij nieuwbouw echter zelden! Toch is het zeker de moeite .waard te overwegen om een aan- kopend makelaar bij beslissing al dan niet een nieuwbouwwoning I te kopen in te schakelen. Ook bij I het kopen van een nieuwe oning komt u voor een aantal vegingen te staan. Allereerst [zijn het zaken rondom de keuze |van woning. Hierbij zijn kwalita- eve aspecten van de woning ^(materiaalgebruik. indeling, afwerking, stelposten) natuurlijk van belang. Maar ook omgevings- factoren en toekomstige ontwik- n dienen bij de keuze mee genomen te worden. Hierbij kan UWT de deskundige en objectieve visie r€fKlrvan een aankopend makelaar een "eye-opener" voor u zijn. Zaken in waar u als aspirant-koper mis- 24a I schien helemaal niet aan gedacht had worden in een adviesgesprek 36Q5T uitgebreid besproken f Ook de te bepalen strategie r voor de verkoop van de eigen woning dient in dit hele verhaal meegenomen te worden. Moet er al meteen een bordje in tuin of Bij Peelrand houeen ze voar u ook nieuwbouw tegen het licht. wordt er gekozen voor alleen een uitgebreide presentatie op inter net? De prijsstelling (vraagprijs) en de reëel te verwachten opbrengstwaarde dienen zorgvul dig door een hiertoe bekwame en gecertificeerde makelaar-taxateur vastgesteld te worden. Deze waar de dient als basis voor de bereke ning van de financiering van de aan te kopen woning. Objectiviteit is hierbij uitermate belangrijk. Laat uw eigen belang hierbij behartigen door een onaf hankelijk aankopend makelaar! Bij bestaande bouw wordt een aankopend makelaar steeds vaker ingeschakeld. En terecht! Hoe vaak heeft u als consument hier mee van doen? Laat, in uw eigen belang, bij een van de belangrijk ste beslissingen in uw leven een deskundige over uw schouder meekijken. Er staat genoeg nieuw bouw op stapel in Venray: Aan den Heuvel, Oostrum, Gouden Leeuw terrein, KTS-terrein etc. Ook bij de beslissing om al dan niet een nieuwbouwwoning te kopen staat Peelrand Makelaardij u graag ter zijde. Bel met 0478- 568846 voor een afspraak. De prijs van de aan te kopen woning staat vast, maar verder heeft u alles zelf in de hand. Peelrand Makelaardij: uw betrouwbare partner als het om huizen gaat! Chocolade wordt een sleutelbe standdeel in het schoonheidsinsti tuut. Bij schoonheidssalon Art of Beauty kunt u terecht voor deze nieuwe behandeling die de strijd aangaat met stress en vervuiling. Chocoladebehandelingen voor •iet gezicht werden ontwikkeld door onafhankelijke salons, waar onder de 'bleu comme bleu' in Parijs. In Zuid-Amerika worden deze behandelingen door voor aanstaande instituten overgeno men voor lichaamsbehandelin gen. Chocolade staat bekend als stressbestrijdend voedingsmiddel, dat in de cosmeticabranche ech ter nog niet volledig wordt benut. De chocolade die tijdens de ;behandeling wordt gebruikt bevat i% pure cacaomassa met hydra- terende en regenererende eigen schappen. De textuur van de chocolade is zo ontwikkeld, dat deze compati bel is met de huid en gemakkelijk aangebracht en verwijderd kan worden. Tegenwoordig heeft iedereen het druk, en daarom heeft schoonheidssalon Art of Beauty deze ontspannende behandeling opgenomen in haar assortiment. Een behandeling op basis van pure chocolade. Een express behandeling met cacaoboter en etherische oliën van de sinaasap pel, en een nectar van vanille en cacao. Voor informatie over deze behandeling kunt u terecht bij: Kim Hitipeuw, Art of Beauty, tel: 0478-512359. Kelzersveld 52-f. 5803 AN Venray Tel (0478) 568418 Fax (0478)568718 info@cornelco.nl - Internet: www.cornelco Vorige week vrijdag heeft de voorzitter van de jury, burgemees ter Jos Waals, de winnaar bekend gemaakt van de vredesposterwed strijd, waaraan dit jaar ongeveer 400 kinderen van zestien basis scholen uit de regio Venray - Overloon hebben meegedaan. De eer viel te beurt aan Merlijn Gellings van basisschool St. Jan de Doper in Merselo. Vanaf 1987 organiseert de Internationale Organisatie van Lions Clubs jaar lijks een tekenwedstrijd voor 11 tot 13 jarige kinderen, groep 7 en 8 van de basisscholen in ons land, omtrent een ieder jaar opnieuw wisselend thema over Vrede. Dit jaar is als onderwerp van deze Peace Poster Contest gekozen: Geef vrede een kans. De idee ach ter deze wedstrijd is om kinderen uit de hele wereld - dit jaar doen ruim 400.000 kinderen mee - mee te laten denken over vrede en hun gedachten hierover weer te geven in een tekening. Ook dit jaar heeft de Lions Club Venray dit idee aan de basisscholen uit Venray en naaste omgeving voor gelegd en opnieuw waren veel leraren bereid de kinderen te sti muleren met deze wedstrijd mee te doen. Elke school heeft volgens afspraak de drie beste tekeningen gekozen en deze zijn gezamenlijk in de venrayse bibliotheek ten toon - gesteld. Unaniem heeft de jury de eerste prijs van 100 toe gekend aan Merlijn Gellings van basisschool St. Jan de Doper in Merselo. De tweede prijs van 50 kreeg Anja Romme van basis school St. Oda in Ysselsteyn. De derde prijs van 25 was voor Liz Arts van basisschool De Meulenbeek in Oostrum. Esther Kok van basisschool De Hommel in Venray mocht de publieksprijs van 100 in ontvangst nemen. Voor haar tekening waren 149 van de 517 uitgebrachte stem men. De jury prees de creativiteit en de interpretatie van het onder werp. Dieren, natuur en kleuren waren de vrijheden die Merlijn genomen had voor haar tekening. De winnende tekening van Merlijn Gellings dingt mee met de beste tekeningen uit andere ste den en dorpen uit ons land en hieruit wordt tenslotte de win nende tekening van Nederland gekozen. Die laatste zal in Amerika samen met de beste teke ningen uit de andere deelnemen de landen aan jurering worden onderworpen. Mar ie-Chris tien Verstraten uit Volkel komt op 18 novem ber haar vierde cd presente ren in de Evenaar tijdens de radioprogramma's Gèr Gedoan en Waar zijn de Troubadours gebleven? die dan hun 575e aflevering bele ven. Na de cd's Gewoon Marie- Christien, 'n Handjevol muziek en haar kerstcd Efkes sto de wirreld stil is het nu de beurt aan Pluk d'n dag. Marie-Christien is zeer regel matig bij Omroep Venray te gast geweest en ook diverse malen bij live uitzendingen waarbij zij dan gastoptredens verzorgde t.b.v. college artiesten. Maar nu komen andere voor haar optreden zoals: Martin van Munster uit Beringe die hoewel wonend in Limburg toch in het Brabants zingt. In z'n eige Toal zoals ook z'n twee cd's als titel meekregen. Martin de Barbanson uit Heeswijk-Dinther die verschillende duetten met Marie-Christien op cd heeft staan komt ook een optreden verzor gen. Martin de Barbanson kan kie zen uit een groot scala muziek van zwaar klassiek tot en met zeer populaire liederen als O Sole Mio, Margrietje en Kalinka. Maar er is meer want Martin de Barbanson heeft het in 1997 het Kwartel Double Two opgericht bestaande i uit Anne-Mieke Post-S metsers i1 (sopraan), Joop van de Biggelaar (tenor), Heieen Strating (alt)en hemzelf Martin (bariton). Het kwartet brengt een afwisse lend programma van serieus toi humoristisch.Hoewel het kwartel ook programma's uitvoert mei pianobegeleiding zullen zij deze avond uitsluitend a capella zin gen. Martin de Barbanson za j eigenlijk in drie gedaanten optre den n.l. solo, duet met Marie j Christien en als lid van Double i Two. Zoals gebruikelijk bij de live j programma's vanuit de Evenaar i.' r ook deze avond de Limburgse 1 inbreng niet vergeten. Brigit uii 11 Panningen (tevens presentatrice r bij Omroep P&M uit Helden ,j komt ook een optreden verzorgei j en zal behalve liedjes van haai i eerste cd-album ook ander reper i toire ten gehore brengen. Korton het belooft een zeer afwisselende 1 muzikale happening te worder waarbij ook Marie-Christien haa: nieuwe liedjes ten gehore za brengen. Dit alles in de Evenaar Merseloseweg 98, Venray aan vang 20.00 uur en de toegang i: i gratis. CORNIEI.CO safety j Bedrijfskleding persoonlijke beschermingsmiddelen De tiende hobbymarkt van Reumapatiëntenvereniging Venray afgelopen zondag in hotel Asteria in Venray heeft een batig saldo opgeleverd voor de verenigingskas. De markt was een groot succes en werd bezocht door 561 beta lende bezoekers. De hobbymarkt werd officieel geopend door wethouder Heidens van de gemeente Venray. Die memoreerde in zijn openings woord in het kort de doelstelling van de bloeiende ReumapatiëntenVereniging Venray e,o. en sprak zijn bewon dering uit over de grootse inzet van deze vereniging die inmiddels zo'n 425 leden telt. In 1994 kwam reumalid mevrouw Annie Geraedts op het idee om een hob bymarkt in het leven te roepen om zodoende via de verkoopop brengst een bijdrage te leveren aan de verenigingskas. Immers in de wekelijkse soos worden er als een vorm van bewegingstherapie op een creatieve manier vele kunstwerkjes gemaakt. Veelal ver- jaardags- en kerstkaarten maar ook andere creatieve handvaardig heidsuitingen. De grondstoffen (papier etc.) worden uiterst goed koop verkregen via drukkerij Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. Veel 'afvalpapier' wordt met de snijmachine in han teerbare formaten en vormen gesneden en daarna omgezet in de meest uiteenlopende fraaie felicitatiekaarten. Ook oude cd's worden op die manier bewerkt. Dit soort van handvaardigheden geniet een grote populariteit in heel het land. De hobbymarkt laat dan ook een uitermate grote varië teit van creativiteit zien; zoals schilderwerkjes, figuurzaagwerk, loodplaat- en staalplaatbewerking hals- en polssieraden van zilver en halfjuwelen brei- en borduur werkjes in de meest uiteenlopen de vormen en modellen, poppen- aankleding, kunstig boekbinderwerk, glas in lood, tif fany en tal van andere activiteiten. De hobbymarkt begon in 1994 in de zaal E)en Engel. Na het sluiten van deze gelegenheid werd uitge weken naar zaal De Witte Hoeve aan de Gasstraat. De populariteit groeide echter zo hard, dat naar een nog grotere ruimte moest worden uitgekeken en die werd gevonden in hotel Asteria. Een schitterende ambiance voor een dergelijke markt. De hobbymarkt werd dit jaar opgeluisterd door het optreden van de joekskapel Ut Göt uit Oostrum. Onder de bezielende leiding van Adrie Koek (hoofdcoördinatrice) hebben Annelies Joosten en Ank Kamerman de gehele organisatie van dit grootse evenement ver zorgd Ze zijn zo ongeveer het hele jaar bezig met de correspon dentie, het aanvragen en verkrij gen van de vergunning en veilig heidsvoorzieningen en -begeleiding. Een flinke klus. Dankzij de medewerking van een groot aantal vrijwilligsters kon een en ander tot stand worden gebracht. Oud-voorzitter en erelid Marius Cornelissen was de hele dag present om het rad van avon tuur met vele mooie prijzen te draaien. Na 24 ronden bedroeg de opbrengst ruim 420 euro. Vrijwel alle standhouders hadden voor een prijsje gezorgd. Ook kon er voor 0,50 per keer geraden worden naar de waarde in euro's van de inhoud van een grote boodschappentas vol met etens waren. Winnaar Wim Peijnenburg uit Venray raadde 25,= en zat daarmee met slechts 0,02 ver schil het dichts bij de werkelijk heid. De kraam van de RW, geleid door Annie Geraedts, bracht het mooie bedrag van ruim 350 euro op. De hobbymarkt was met 40 standhouders verdeeld over 120 meter standruimte uiter mate geslaagd. De elfde hobby markt van de Reumapatiënten Vereniging Venray vindt in 2005 plaats op 20 november. Binnenkort stopt Toon Willems (docent Metaaltechniek), een gewaardeerd medewerker van het Raayland College, met zijn werk zaamheden in het onderwijs. Na een lange loopbaan gaat hij genie ten van zijn vrije tijd. Hij heeft zich vele jaren op een eigen, specifieke wijze ingezet voor leerlingen en collega's. Op vrijdag 12 november in de aula van het Raayland College (Leunseweg 6, 5802 CH Venray) biedt het Raayland College familieleden, medewer kers en genodigden de gelegen heid om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit over te brengen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9