Merselo-trainer Delauw: "Dit succes had ik niet verwacht" Sportnieuws -i Merselo pakt periodetit Benauwde zege voor BW '27 Leunen steelt puntje tegen Sparta'25 Meerlo mist kwaliteit Oostrum blameert zich tegen Astra nti< TOP'27 v< Lottum ir i slotfase Ivan Maes uitblinker SVOC'01 Merselo-Holthees 3-2 (2-1) Doelpunten: 3- Willem Koenen 1-0; 9- Mark Maassen 2-0; 13. San- der Arts 2-1; 71. Willem Koenen 3- 1; 74. Jelle van Tilburg (straf schop) 3-2. Scheidsrechter: Philipsen (Kronenberg). Toe schouwers: 125. Gele kaart: Hakan Sazak, Ferry Heijl en trai ner Roeland van Oudenhoven (Holthees). Bijzonderheden: Arbi ter Philipsen last in de 80e minuut een afkoelingsperiode in omdat hij het gedrag van de spe lers en het commentaar op de lei ding beu is. Voor aanvang werd een minuut stilte gehouden van wege het overlijden van Gerrit Baten (68). Hij was een trouwe supporter van Merselo. Merselo: Wilms; Van Tilburg, Maassen, Bos en Pubben; Bieze- naar, Denissen en Litjens (81. Swinkels); Bonants, Van Dijck (66. Egelmeers) en Koenen. Holthees: Wijnen; Geurts (62. Bektas), Boon, Heijl en Van de Winkel; Van Tilburg, Wijenberg en Zegers (55- Poels); Flokstra, Sazak en Arts. (Door Henk Willemssen) Tien minuten voor tijd is arbi terjan Philipsen het spuugzat Na een trap van Holthees-speler Ferry Heijl naar Bas Litjens slaat de vlam weer in de pan. De leids man kan de gemoederen niet bed aren en blaast de aftocht. "Ze blij ven aan het zeuren. Ik kan zo niet meer fluiten. Ik stop er mee." In het kleedlokaal weten de trai ners Ger Delauw (Merselo) en Roe land van Oudenhoven (Holthees) hem te bewegen de strijd te hervat ten. Na een poosje komt de ervaren leidsman naar buiten. "Ik ga het nog eén keer proberen. Als ze zich ten minste kunnen gedragen. De eerste die nog zijn mond opentrekt krijgt direct rood en dan staak ik de wed strijd. Definitief." Duidelijke taal van Philipsen die zonder veel problemen het staartje van een meer dan bewo- TOP'27 heeft de uitwedstrijd in en tegen Lottum met de kleinst mogelij ke cijfers gewonnen: 0-1. Er viel voor de bezoekers op sportpark Oud Aast weinig te genieten zondagmiddag Zowel de thuisploeg Lottiim als TOP konden niet tot verzorgd voetbal komen. Er was veel balverlies over en weer, en beide ploegen konden wei nig gevaar stichten voor het vijandelij ke doel. Verder dan een aantal afstandschoten kwamen beide ploe gen niet. Ondanks dat Lottum veelvul dig de tweede bal had, was het toch TOP dat een miniem veldoverwicht kreeg in de loop van de eerste helft. Veel konden de Tienraynaren niet doen met het overwicht, en zodoen de gingen beide ploegen de rust in met een begrijpelijke 0-0 stand. De tweede helft gaf hetzelfde beeld als de eerste helft. De wedstrijd was meer spannend als dat hij goed was. Wel werden er in de tweede helft meer verhitte duels uitgevochten, dat nog resulteerde in twee gele kaarten verdeeld over de twee ploegen Hal verwege de tweede helft leek er dan toch nog verandering te komen in de patstelling. De rechterspits van TOP werd op maat bediend vanaf de lin kerkant Deze kon echter niet de rust bewaren en zodoende ging er een levensgrote kans verloren. De wed strijd leek steeds meer op een gelijk spel af te stevenen, maar zo'n tien minuten voor het einde kon TOP dan alsnog het gaatje vinden. Spits Nico Rongen pikte de bal op bij de zestien meter van Lottum, na wat gekap en gedraai in de zestien van Lottum, plaatste hij de bal diagonaal in het doel van Lottum: 0-1. De laatste tien minuten (nog gevolgd door zes extra speelminuten) waren hectisch en TOP leek niet meer te willen voetbal gen derby tot een goed einde brengt. Het schemert al aardig in Merselo als om kw art voor vijf het allerlaatste fluitsignaal klinkt. Op andere velden zijn de duels dan al lang afgelopen. De uitslagen gaan als een lopend vuurtje rond langs het veld. Die zijn zeer gunstig voor Merselo. Want de concurrenten Sambeek en EWC heb ben verloren Na de Vreugde over de 3-2 derbywinst wordt er een feestje gebouwd. De geel-zwarten pakken de eerste periodetitel en gaan met een straatlengte voorsprong aan kop in de zesde klasse F, Het is lang geleden dat er bij de Merselose voetbalclub iets te vieren viel. Dat was in 1989 toen het kam pioenschap werd gepakt in de twee de afdelingsklasse, vergelijkbaar met het huidige niveau. Vier jaar later volgde degradatie Acht jaar geleden mocht Merselo. dat als vierde was geëindigd, nog aan de nacompetitie deelnemen Dat was voorlopig het laatste hoogtepunt want daarna bra ken de magere jaren. De huidige spe lersgroep was tot dit seizoen het win nen helemaal niet meer gewend. In de loop van vorig seizoen werd de stijgende lijn ingezet. De competi tiestart leverde nog een 1-1 gelijkspel tegen Sambeek op. Daarna volgden zeven overwinningen in successie. Twee wedstrijden voordat de eerste periode wordt afgesloten is het team van trainer Delauw al onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Net als een week eerder tegen TOP'27 kwam Merselo sterk uit de startblokken. De derby was de eerste officiële wedstrijd op het nieuwe hoofdterrein dat er werkelijk schitte rend bijligt Qua accommodatie is de club al helemaal klaar voor de vijfde klasse Willem Koenen schreef na drie minuten geschiedenis. Hij scoorde de allereerste competitietreffer op het nieuwe veld. Koenen, dit seizoen uit stekend op dreef, was feller in het duel dan Holthees-libero Alex Boon. De linkerspits verscheen vrij voor goalie Wijnen: 1-0. Merselo ging door. Uit een voorzet van Willem Koenen len. Lottum kon geen gaatje vinden en als er al een bal door dreigde te komen dan werd deze ver naar voren getrapt door de defensie van TOP. De allerlaatste minuut van de wedstrijd dreigde TOP door een snelle uitval nog op weg te gaan naar de 0-2, maar de scheidsrechter, die overigens geen bijster sterke middag had, vond het genoeg geweest en floot af. Eindstand 0-1 en drie punten voor TOP'27. TOP komt door deze overwinning op een gelijk aantal punten met Oostrum dat komende week op bezoek gaat in Tienray. Lottum speelt de uitwed strijd tegen Holthees. Zesde klasse F Uitslagen Merselo-Holthees 3-2 BW27-EWC 4-3 Wanssum-Sambeek 2-1 Oostrum-Astrantia 1-2 Lottum-TOP'27 0-1 SVS was vrij Stand Merselo 8-22 (21-9) Sambeek 9-15 (10-8) EWC 8-14 (16-11) BW'27 8-13 (21-14) Wanssum 9-13 (16-18) Oostrum 8-12 (21-13) Holthees 8-12 (12-8) TOP'27 8-12 (14-13) Lottum 8-7 (9-22) Astrantia 84 (824) SVS 83 (7-16) Programma 14 november BW'27-Sambeek EWGMerselo Holthees-Lottum TOP'27-Oostrum Astrantia-SVS Wanssum is vrij PEEL EN MAAS Leunen is er niet in geslaagd om de belangrijke wedstrijd tegen Sparta '25 in het Brabantse Beek Donk te win nen. Sterker nog, na 90 minuten mochten de mannen van Noud Jans sen eigenlijk blij zijn met het ene puntje. 2-2. De wedstrijd was heel rommelig. Al in de beginfase werd het spel dikwijls stil gelegd voor een blessurebehandeling. Hierin deden beide ploegen niet voor elkaar onder. Er deden zich in de beginfase van de wedstrijd geen uitgesproken kansen voor, en het eerste gevaarlijke moment konden ze pas in de 12e minuut noteren. Een afstandsschot van Rob Willems zeilde rakelings over het Sparta-doel. Hierna nam Sparta het initiatief in handen en kwam het steeds vaker bij de goal van Leunen in de buurt, zonder dat er echt uitge sproken kansen kwamen. In de 26e minuut kroop Leunen door het bekende oog van de naald toen bij slecht uitverdedigen de groen-witten van Sparta een dikke kans op 1-0 kre gen. Leunen doelman Jaap Litjens redde echter bekwaam. Twee minu ten later was het wel raak voor Spar ta. De linksback ging goed door zon der ook maar iets in de weg te worden gelegd, en kon een prima voorzet afleveren, waartegen Bert Kluijtmans alleen maar zijn schoen hoefde te zetten: 1-0. Sparta bleef het beste van het spel houden zonder echte kansen te creëren Op de eerste goede aanval van Leunen moesten de meegereisde supporters tot de 38e minuut wachten. De voorzet van Marco Berden werd door alles en iedereen gemist, maar leverde toch een corner op. Deze corner werd eerst uitverdedigd en daama opnieuw ingezet, waarna het Marco Berden was die het leer voor zijn voeten kreeg en meteen uithaalde. Hij trof doel en zo was de stand weer gelijk Met deze 1-1 stand gingen beide ploe gen ook rusten en hiermee mocht Leunen niet ontevreden zijn. De tweede helft was koud begon nen of Leunen keek opnieuw tegen een achterstand aan. Een vrije-trap Vijfdeklasser SVOC'01 is er na twee weken zonder wedstrijd in geslaagd HRC'27 aan de zegekar te binden. 3-0. Hierdoor staan de tricolores op de tweede plaats achter Excellent, maar met een wedstrijd minder gespeeld. Waar SVOC'01 de afgelopen wed strijden liet zien verzorgd voetbal te kunnen spelen, was hier tegen HRC weinig van te merken. In beide helf ten werd er een kwartier goed gevoetbald. De rest van de tijd was het te statisch en werden veel ballen ingeleverd Aangezien HRC er voet ballend weinig tegenover stelde en amper kansen creëerden, was de overwinning van SVOC'01 verdiend te noemen. De gasten kwamen agressiever uit de startblokken en hadden het eerste half uur de overhand. Tot uitspeelde kansen of goed opgezette aanvallen leidde dit niet en de SVOC'01 defen- vanaf de linkerkant werd door Bert Kluijtmans net genoeg van richting veranderd om keeper Jaap Litjens kansloos te laten: 2-1. De ploeg uit Beek Donk bleef doorgaan. Leunen werd met de rug tegen de muur gezet, en het wachten was op nog meer doelpunten van de gastgevers. Het was voor Leunen maar goed dat Jaap Litjens zijn middag had, want hij sleepte de ploeg door deze moeilijke fase met een paar schitterende red dingen. Pas in de 67e minuut komt Leunen voor het eerst in de tweede helft in de buurt van het doel van Sparta. Twee minuten later wórdt een schot van Gijs Gielens gepakt door de Sparta-keeper. In de T^e minuut krijgt Sparta wederom een enorme kans om de wedstrijd definitief te beslissen. De kopbal van dé Sparta-spits gaat echter net langs het Leunen-doel. Meteen hierna zet Leunen een goede aanval via de rechterkant op. De voor zet die volgt komt via een kluts bij Remco Hellegers terecht, die de bal goed binnenschiet: 2-2. Hierna volgen nog bange minuten. Kan Leunen het gelijke spel over de tijd brengen of niet? Sparta gaat nu alles of niets spe len. en gooit alles op de aanval. Echt grote kansen levert dit echter niet op, en men moet ook nog wel bang zijn voor de tegenstoten van Leunen. In de 90e minuut levert zo'n tegenstoot Leunen nog bijna de winst op. Roel Gielens komt een meter of zes voor het Sparta-doel in balbezit, maar zijn hard schot wordt prima gestopt door de keeper, die daarmee de 2-3 voor komt. Dit zou ook wel wat veel van het goede voor Leunen zijn geweest. Al met al heeft Leunen een punt gewonnen en mede degradatiekandi daat Sparta '25 er twee verloren. Derde klasse D Uitslagen Nulandia-Wittenhorst 7-1 Spaxta'25-Leunen 2-2 Festilent-SVEB 3-0 DVG-HVCH 2-0 Avanti-Berghem Sport 2-2 Milsbeek-SES 5-0 Stand Berghem Sport 9-23 (27-12) Festilent 9-21 (25-11) Milsbeek 9-19 (24-9) HVCH 9-19 (19-9) Avanti 9-16 (22-14) DVG 9-16 (17-12) Nulandia 9-11 (20-17) SES 9-9 (14-25) Wittenhorst 9-8 (1825) Leunen 9-5 (12-28) SVEB 94 (831) Sparta'25 9-2 (11-23) Programma 14 november Sparta'25-SVEB Leunen-Nulandia Wittenhorst-Milsbeek SES-Avanti Berghera Sport-DVG HVCH-Festilent BW'27 heeft de aansluiting met de subtop behouden door op eigen veld met 4-3 te winnen van EWC. Vanaf de aftrap ging BW fel in de aanval Dit resulteerde binnen twee minuten in een doelpunt voor BW. Ralf Hendrix werd op onreglementaire wijze tot stilstand gebracht en uit de vrije trap draaide de bal voor de voeten van Johan Speijcken die direct uithaalde en binnenknalde: 1-0. BW bleef met goed combinatiespel de aanval zoe ken wat in de 12e minuut een sco- ringsmogelijkheid opleverde. Een doorsteekbal werd via Ralf Hendrix verlengd naar de vrijstaande Ralf Wol- ters die helaas een stap te ver was en in buitenspelpositie werd terug geflo ten. De druk van BW nam af en EWC kreeg de mogelijkheid om vrijer te gaan voetballen met in de 20e minuut een mooie aanval via de rechtervleu- Vijfde klasse F Uitslagen SVOC01-HRC 3-0 Hapse Boys-Hegelsom 1-2 Resia-Melderslo 2-2 Heijen-VIOS 5-1 VCA-Swolgense Boys 4-2 Excellent-Meerlo 4-1 Stand Excellent 9-19 (19-13) SVOC01 817 (1811) VCA 9-16 (25-17) Hapse Boys 9-16 (22-16) Heijeu 813 (16-13) Resia 9-13 (19-15) HRC 9-13 (19-19) Hegelsom 9-11 (12-12) Swolgense Boys 9-10 (12-14) VIOS 9-10 (15-22) Meerlo 86 (11-21) Melderslo 83 (10-25) Programma 14 november Hapse Boys-Melderslo Hegelsom-SVOC'Ol HRC-ExceUent Meerlo-VCA Swolgense Boys-Heijen VIOS-Resia Meerlo is er niet in geslaagd om in Oploo tegen het plaatselijke Excellent te stunten. De thuisploeg won over tuigend met 4-1 De Brabanders namen van begin af aan het initiatief Tot aan de rust kon Meerlo het nog wel bijbenen om zowaar kort voor rust zelfs weer op gelijke hoogte te komen. Een gedurfd schot van Erik Wijnhoven werd niet goed beoor deeld door doelman Huberts. Meerlo kon dus nog met een gelijke stand gaan rusten 1-1. Na de rust bleek al snel dat Meerlo niet meer de kracht bezat om gelijke tred te houden met de koploper. Toen ook nog aanvoer der Geurt Clevers met een rugbles sure het veld moest verlaten kon Meerlo, ondanks hard werken, allen maar toezien hoe spits Chris van gel. De voorgetrokken bal werd op maat gegeven naar de ongedekte EWC spits die onhoudbaar inkopte 1- 1 In de volgende 20 minuten speel den beide ploegen op de aanval waar bij een licht veldoverwicht voor BW. In de 40e minuut werd de bal vanuit de BW verdediging met een snelle counter en mooi combinatiespel tus sen René Tissen en Rob Kessels voor het EWC doel geplaatst. De voorzet werd door de verdediging afgeslagen maar de bal werd opnieuw inge bracht op het hoofd van Ralf Hendrix die met een formidabele kopstoot in de verre hoek 2-1 binnenkopte. Op slag van rust: een ongevaarlijke voor zet van BW waarbij de bal door de EWC doelman werd losgelaten en de attente Ralf Hendrix dankbaar gebruik maakte van deze fout en sim pel kon binnentikken: 3-1. Na de her vatting speelde BW pressievoetbal met in de eerste tien minuten enkele fraaie schoten die net over of langs het doel gingen. BW speelde de bal goed rond en beheerste het midden veld. EWC kreeg nauwelijks de moge lijkheid om in hun spel te geraken maar kon via de vleugels toch enkele malen verrassend voor het BW doel komen. Met in de 78e minuut een corner voor EWC waarbij de bal door de spits onhoudbaar voor invaller doelman Bas Wijnhoven binnenge- kopt werd: 3-2. Vijf minuten later een snelle aanval van BW over links door Mathé Wijnhoven die de bal tegen de EWC goalie knalde en vervolgens in de rebound teruglegde op Ralf Wol- ters die met een klassieke omhaal de 4-2 op het scorebord bracht. Enkele minuten hierna kwam EWC terug met een aanval over rechts. De voorge trokken bal werd door enkele BW verdedigers gemist waardoor de EWC spits eenvoudig kon binnenpunteren 4-3. In de laatste minuten van het duel waren er nog kansen voor beide ploe gen maar met de stand 4-3 na ruim extra blessuretijd klonk het laatste fluitsignaal. Zondag speelt BW'27 opnieuw thuis, nu tegen Sambeek. Duinhoven en zijn secondanten, zich verder konden uitleven. Vooral de spits zelf was een ware plaag voor de Meerlo defensie. Het was dan ook niet raar dat hij de eerste drie doel punten van zijn ploeg voor eigen rekening nam. Excelent maakt zich nu al een beetje zorgen als deze gewiekste spits volgende maand voor drie maanden vertrekt naar America. In Oploo is men nu al een noveen gestart om een lange winterstop af te dwingen. In de eindfase bepaalde Koen Janssen de eindstand nog op 4- 1Een ook in die mate verdiende uit slag. Zondag moet Meerlo opnieuw aantreden tegen een Brabantse tegen stander: het fysiek sterke VCA uit St. Agatha. Donderdag 11 november 2004 - Derby tegen Holthees biedt spanning en sensatie sie bleef gemakkelijk overeind Na een half uur kreeg SVOC'01 een cor ner. De keeper liet de bal los en die viel voor de voeten van spits Ivan Maes. Hij schoot de bal echter tegen een verdediger in plaats van tegen de netten. Dit leidde tot een periode waarin SVOC'01 het roer overnam. Er werd beter gevoetbald en dat leidde tot kansen. Een schot van Gijs Dinghs miste kracht om de doelman te ver schalken, Niels Arts wachtte net te lang met afronden zodat zijn lob in het zijnet belandde en Bart Jenneskes legde te weinig venijn in zijn schot. Vlak voor rust brak Maes door op links na een mooi opgezette aanval. Hij besloot voor eigen succes te gaan en plaatste de bal op de buitenkant van de paal, terwijl Harm Buddiger vogeltjevrij voor de goal stond. Op slag van rust maakte Maes zijn fout goed door weg te draaien van zijn tegenstander en de doelman te verras sen met een puntertje in de korte hoek. Meteen na rust kreeg Maes een grote kans nadat hij de bal in de kluts had meegekregen. Maar in plaats van zelf te schieten legde hij hem af in de voeten van een meegelopen verdedi ger. Daama zakte SVOC'01 terug en kon HRC oprukken. De HRC-verdedi- gers schoven veelvuldig in en SVOC'01 had hier geen antwoord op. De druk op het SVOC'01 doel nam toe maar de verdediging met een goed spelende Hans Manders gaf geen krimp. Het was zelfs SVOC'01 dat in deze fase wat gelukkig op 2-0 kwam. Paul Manders gaf een steek pass op Maes, diens voorzet werd weggewerkt maar caramboleerde via Ed Classens voor de voeten van Arts, die wist te scoren. Daarna speelde SVOC de wedstrijd rustig uit. HRC zette nog wel aan maar het geloof was verdwenen. Maes bepaalde de stand nog op 3-0 door, na een afgesla gen corner, het veld over te steken, voorbij twee verdedigers te slalom men en de keeper in twee pogingen te verschalken. In de blessuretijd kon keeper Ruud de Mulder zich nog onderscheiden door prachtig te red den op een kopbal. Het optreden van SVOC'01 was niet hoogstaand, maar wel degelijk. Het gaf achterin niets weg en heeft voor het eerst deze competitie een wedstrijd rustig uitgevoetbald. Feit blijft wel dat SVOC'01 de kansen beter moet gaan benutten. Arbiter Jan Philipsen is het beu en geeft het sein tot inrukken Terwijl de competitie nog niet eens halverwege is lijkt koploper Merselo de concurrentie al op een onoverbrugbare achterstand te hebben gezet in 6F. Na zoveel magere jaren wrijft iedereen zich de ogen uit in het Merselose kamp. Met veel machtsvertoon haalde de equipe van trainer Ger Delauw de eerste periode binnen die naar meer smaakt. Toch wil de succescoach niets over het kampioenschap weten. Dat houdt hij zijn spelers ook wekelijks voor. "We moeten niet achterom kijken naar wat andere ploegen doen", zegt Delauw. "Dat we zo snel de eerste periode zouden winnen had ik ook niet verwacht. We hebben in ander half jaar tijd wel enorm veel progres sie geboekt. We zijn een systeem gaan spelen dat steeds beter wordt uitgevoerd. De ploeg is ook veel zelf bewuster geworden. Alhoewel de spannning de laatste tijd merkbaar was. De club heeft ook zolang op een prijs moeten wachten." Waar vorig jaar nog vaak wedstrij den nipt werden verloren daar staat Merselo nu steeds aan de goede kant van de score. Zo ook na de 'veldslag' tegen Holthees. Merselo kende een vliegende start maar moest later ver terug vooral door de Holthese daden drang. "We hebben ons teveel aan de tegenstander aangepast. Holthees speelde heel opportunistisch en sloeg het middenveld over. Jelle van Til burg ging in de spits staan en hij zorg de bij ons voor veel onrust. De organi satie viel weg, Van Tilburg kreeg ook nog een penalty mee wat er helemaal geen was. Niemand maakte bij ons een overtreding. Dat had de scheids rechter toch moeten zien. Terwijl wij geen strafschop kregen bij die over treding op Ronald Bonants. En dat was er wel duidelijk één", vond Delauw. Arbiter Jan Philipsen is na afloop de meest besproken persoon op sportpark De Vloet. "Door zijn twijfel achtige fluiten ontstonden er overal irritaties. Zowel bij de spelers, bege leiding als bij het publiek", zei de Mer selo-trainer "Er is altijd veel rivaliteit tussen Merselo en Holthees. En die derbysfeer was er vandaag volop. Maar ja, de man deed zijn best. Je weet dat je op dit niveau niet de beste scheidsrechters krijgt. Hij deed het trouwens wel goed om even een afkoelingsperiode in te lassen. Dat konden we mooi gebruiken om even orde op zaken te zetten Verliezend trainer Roeland van Oudenhoven snapte er niets van dat Philipsen de 3-3 van Jelle van Tilburg annuleerde. "Onbegrijpelijk dat die goal is afgekeurd. Het was een zuiver doelpunt. Na rust was het eenrich tingsverkeer naar het Merselo-doel We hebben de koploper het vuur aan de schenen gelegd. Maar wij scoren helaas te moeilijk." Van Oudenhoven had spijt van zijn uitval naar de arbiter die hem een gele kaart opleverde. "Ik moet mijn mond houden tegen de scheidsrech ter. Dat weet ik. Maar hij nam enkele onbegrijpelijke beslissingen. Zo laat hij een Merselo-speler die foutief ingooit opnieuw gooien. Zoiets doe je toch alleen bij de f-jes." De Holthees-coach was niet te spreken over de grensrechter van Merselo. "Dat was echt schandalig. Die man vlagde diverse keren dat het helemaal geen buitenspel was. Ik heb hem na afloop ook geen hand gege ven." Maar Holthees-vlagger Leon Fleuren liet zich ook niet onbetuigd. "Inderdaad. Leon was ook geen liever- tje. Hij had nooit naar een toeschou wer mogen trappen. Maar dat is ver der een zaak van het bestuur." Oostrum heeft zich zondagmiddag een heel slechte dienst bewezen door te verliezen van nummer laatst Astran- tia: 1-2. Bij winst was de ploeg geste gen naar de tweede plaats, terwijl het nu keldert naar de zesde stek op de ranglijst. Oostrum nam vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief en zette de tegenstander meteen onder druk. Het creëerde in de beginfase ook een aantal mooie kansjes maar slaagde er niet in de Astrantia-keeper te passe ren. Na 20 minuten spelen kreeg Oos trum de grootste kans op de ope ningstreffer. Bas Kessels zette Rik Schlepers vrij voor de doelman, maar de middenvelder schoof de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Ook de gasten uit Middelaar kregen wat kansjes, met name wanneer ze konden profiteren van slordigheden in de opbouw van de thuisploeg. In de 25ste minuut kwam Oostrum dan toch verdiend op voorsprong. Rechts buiten Jan van de Ven dribbelde met de bal naar binnen en haalde verras send uit met zijn linkerbeen: 1-0. Hierna gingen de roodwitten op jacht naar een tweede treffer om de wed strijd al voor de rust te beslissen maar zoals vaker werd er slordig omge sprongen met de mogelijkheden. Hierbij mag ook vermeld worden dat de zwak leidende scheidsrechter tot drie keer toe een penalty in Oostrums voordeel had kunnen geven maar dit helaas voor de thuisclub naliet In de tweede helft begon OoS 'Voor aanvankelijk nog goed en hield KDEV Astrantia lange tijd ver weg van arde eigen doel. Naarmate de wedt :50e vorderde en de voorsprong niet t»e oi dubbeld werd sloop er steeds fl si onzekerheid in de eigen ploeg. W ?'ce^ kwamen niet meer aan en Oostt fcn m: raakte langzaam de greep op de» 1)1 °P strijd kwijt. Astrantia kon steeds vi jje via de counter gevaarlijk wordca pk k uiteindelijk viel de gelijkmaker W" een moment dat het niet eens e Jana verrassend te noemen was. Eenfl en 1 berschot van afstand kon doord man Ralph Kessels niet geklemd' den waarna de spits van Astrt attenter reageerde dan de Oostm spelers: 1-1. Oostrum ging W meteen door met de jacht op< tweede treffer want met een pul 0 mocht men niet tevreden zijn. Hd £Q voor de thuisploeg zou menK én helemaal geen punten aan dit d overhouden, omdat Astrantia minuten voor het einde uit een' jnuu| ner de winnende goal wist te set* |eiCl) 1-2. In blessuretijd waren Dickjt sen en Roy Willems nog dichtbij en^ gelijkmaker maar de bal mocbl blijkbaar niet in. Volgende week| fes-do Oostrum op bezoek bij TOP'2; l^cej. Tienray, hopelijk dat de nare sffl (peen van deze nederlaag daar weggesp0 dellijR kan worden. kn. SS kopte spits Marc van Dijck. die de geblesseerde Nick-van Hoek verving, op de lat. Binnen tien minuten stond het toch 2-0. De Holthees-muur stond slecht opgesteld waardoor Mark Maassen vanaf twintig meter een vrije trap kon verzilveren. Holthees kwam snel terug in de wedstrijd. Loek Zegers trapte de bal uit een vrije trap hoog in het overvol le strafschopgebied. Via de kluts plof te de bal voor de voeten van Sander Arts die met een strak schot 2-1 scoor de Het publiek kreeg zondagmiddag op De Vloet waar voor zijn geld. Veel doelpunten, veel strijd en volop span ning. Ook waren er enkele onver kwikkelijke momenten. Vlaggers die over de schreef gingen en onsportief gedrag van enkele supporters. Jeu van Cuijk van Merselo vlagde bij vrijwel iedere Holthees-aanval voor buiten spel. En zijn collega Leon Fleuren schopte een toeschouwer die de bal wegtrapte. Ook Enver Bektas kreeg het aan de stok met een Merselose supporter die de bal niet snel wilde teruggeven. Bektas duwde hem met twee handen achterover. Daardoor ontstonden veel irritaties zowel bin nen als buiten de lijnen. Toch werd er ook best aardig- gevoetbald In de eerste helft door Merselo dat bij vlagen uitstekend spel liet zien. Holthees moest het stellen zonder de geblesseerden Eric Pingen en Steve Spil. De blauw-witten com penseerden hun tekortkomingen door een tomeloze inzet. Zodat het weer eens een echte ouderwetse derby was. In de jaren zeventig, toen beide clubs nog in de vierde klasse acteerden, werden al vele roemruch te veldslagen uitgevochten. De oude re supporters haalden langs de lijn gretig de herinneringen op Was Willem Koenen de uitblinker bij Merselo. bij Holthees was de bal- vaardige Hakan Sazak ongrijpbaar voor de Merselose defensie. De kleine dribbelaar kreeg heel wat schoppen en tikken te verduren. Pal voor rust ontving Sazak geel vanwege herhaal delijk commentaar op de leiding Dat zelfde gold voor zijn trainer Roeland van Oudenhoven. Aanleiding was een foutieve ingooi van Bas Litjens die de gladde bal uit zijn handen liet vallen. Jelle van Tilburg tikt de nen, maar de treffer zal scheidsrechter Philipsen afgekeurd Holthees dacht te kunnen maar Philipsen gaf Litjens sing. "Scheids, fluit toch de regels", riep de even later tijdens de rust aanbood. Gescoord werd er voor meer alhoewel Hakan twee keer toe Willem dichtbij waren. In de tweede helft schouwspel alsmaar boeie wel het spelniveau evenrt Holthees stroopte de ging op jacht naar de Een venijnig schot van berg werd door Wilms uit de Uit een vrije aan dek in het gebied. Uiteindelijk wist ben de bal voor de maaien. Jelle van duels uitvocht met zijn cel Bos, zag een ziedend naast gaan. Op het juiste brak Merselo uit en het \nfj anders dan Willem Koenen bevrijdende 3-1 binnenschi was al de tiende competitietit de linkerspits. Holthees liet zich niet onu gen en trok weer ten strijde rk hel Merselo-doel. Jelle van 11 drong het strafschopgebied bi Hij zocht slim drie tegenstandaj en viel gestrekt ter aarde. PhiS zag er een strafschop in die dl Tilburg koel werd ingeschoti Even later was Jelle van Tilbifi weg naar de 3-3- Maar de a honoreerde de treffer niet orri t tr_ Holthese stormram zijn oppencs «(best had weggeduwd. Na de afkoelingsperiode b beide ploegen een gewapenden |jen Uj gesloten en ook langs de lijn lieti jji vjjf supporters hun onsportieve onse1 achterwege. De beste kans wü (e jar( Holthees-aanvaller LowieF ^gd er tra die door Sazak vrij voor het werd gezet. Zijn schot was een; i. Vor, voor Stefan Wilms. Thet

Peel en Maas | 2004 | | pagina 20