"Ik ben geen einzelganger11 'Het wordt een bijzondere Hazepaeper' Vastelaoveru j< "Carnaval is als een virus De Piëlhaas viert jubileu Winnaars Piëlhaaspuzzel Huis-aan- huisactie Piëlhaasbier "HOE DE HAZE LOEËPE" PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2004 - Pagii 1® Voorzitter Paul Spronken van de Piëlhaas Paul Spronken (54) kent thans zijn laatste maand als voorzitter van de carnavals vereniging de Piëlhaas in Ven- ray. Tien vragen aan de per soon in kwestie over gezelligheid, Zijn baan bij het GGZ (Geestelijke Gezond heidszorg) en uiteraard vaste- laovend. Kunt u uitleggen wat het car navalsfeest precies inhoudt. Want men associeert het toch vooral met bier? De essentie van carnaval is dat er een paar dagen in het jaar een stukje relativering is van het dage lijkse leven, het serieuze leven. Relativering van de reguliere macht. Je ziet dat in heel veel plaatsen de prins van de stad drie dagen lang, de carnavalsdagen regeert over en dat doet ie dan met een raad van 11. Dat zijn eigenlijk, symbolisch, 11 dwazen, waarop dus de dwaasheid en de humor de stad regeert. Dat is in wezen de kern van carnaval en in Limburg is dat een stukje volks cultuur wat je inderdaad van kleins af aan meemaakt. Dus als je dat niet met de paplepel hebt ingegoten gekregen en je komt een keer vanuit het Westen of het Noorden afzakken dan zie je alleen maar die buitenkant. Je snapt de binnenkant niet hele maal. en je zegt het is een mooi feest, er wordt veel gezopen en dat zal het dan wel zijn. Wat voor gevoel heeft u bij carnaval? Het is voor mij toch een feno meen geweest en,..nog steeds.., op grond waarvan ik me helemaal opgenomen voel in die Venrayse gemeenschap. Het echt geïnte greerd raken in een gemeen schap. er vrienden aan overhou den en n heleboel gezelligheid. Een extra dimensie aan het wonen en leven in Venray. Voor mij is dus carnaval voor het wonen en leven hier van wezenlij ke betekenis. Vond u carnaval van kinds af aan al leuk? Ik denk dat bij mij 'n beetje dezelfde ontwikkeling is geweest als die ik ook bij mijn kinderen zag. Als klein kind word je door je ouders meegenomen. Dat vind je dan leuk en gezellig. Dat is feest. In de pubertijd zet je je er wat tegen af, dan denk je van wat is dit eigenlijk voor flauwekul. Dan ebt dat wat weg en later zie je vooral dat je met vrienden er samen op uittrekt en dan samen carnaval viert of samen besluit een groep te vormen of een wagen te bouwen voor de optocht. Dan komt dat gevoel weer terug. Alhoewel, we hebben tussentijds in de Betuwe gewoond. In die periode was het camavalsgevoel ook een stuk min der. Zat u vroeger ook al in een carnavalsvereniging? Nee, ik heb vroeger veel gesport. Met de vrienden uit de handbalclub ging je vaak wel uit en ging je ook met carnaval samen uit. Wat vindt u persoonlijk het leukste aan het voorzitter schap bij de Piëlhaas..? Dat is toch het contact met mensen, die samen als vrijwilliger bezig zijn iets neer te zetten. Ieder jaar iets dat kwalitatief goed moet zijn, dat moet klinken als een klok, waar veel humor in zit, waar gezellige avonden de schouwburg uitverkocht zijn en waarbij je dus in contact komt met mensen. Vanuit dat sociale contact heb je ook vreselijk veel plezier. Bovendien zet je wat neer in zo'n plaats. Is uw werk op het GGZ te combineren met het voorzit terschap? Soms niet. zoals gisteravond. Ik om twee uur thuis na een laatste vergadering met de nieuwe prins en zijn adjudanten en de keuze commissie. Maar dat is ook gezellig, daarom is het twee uur geworden. Daar staat tegenover dat ik er vandaag toch weer moet zijn, kortom veel werk. U heeft het heel veel over gezelligheid, speelt gezellig heid ook een grote rol in uw leven..? Ik denk het wel. Ik heb het me nooit zo gerealiseerd, maar als je het me nu zo vraagt Ik heb altijd graag in groepen gefunctioneerd. Zeker in een functie, waarbij je een eindverantwoordelijkheid hebt over een grote organisatie. Dan is humor en sociaal verkeer op 'n plezierige manier heel belangrijk in het leven. Ik denk dat ik dat altijd wel wat gezocht en om me heen georganiseerd heb. Ik ben geen einzelganger. Daar zou ik me ongelukkig onder voelen. Ik ben graag onder men sen en dan ook het liefst mensen met gevoel voor humor. Vooral het sociale dus..? Zeker. Is het niet een rare combina tie, een functie bij het GGZ en werk als voorzitter van een carnavalsvereniging? Bij mij vult dat elkaar uitste kend aan. In je werk ben je vaak serieus bezig en zeker bij ons werk kom je met nogal wat pro blemen in aanraking. Dus humor, relativeren en ontspanning die daar tegenover staan vullen elkaar erg goed aan. En beide hebben een parallel, dat is dat het maat schappelijk zinvolle activiteiten zijn. Ik denk dat ons werk in de geestelijke gezondheidszorg maat schappelijk heel zinvol is, waar je voor veel mensen met erge pro blemen veel kunt betekenen. Tegelijkertijd ben je binnen de carnavalsvereniging zinvol bezig met een stukje volkscultuur in de provincie, en draag je bij aan de versteviging en het voortbestaan hiervan. U praat heel erg enthousiast over carnaval, is het dan niet moeilijk om te stoppen als voorzitter? Nee. dan is het ook goed geweest. Dan moet je het stokje overgeven aan mensen die ook de energie hebben om enthousiast te blijven. Jouw opvolger is Geert Ker sten. Wat wens je hem toe? Geert heeft capaciteit genoeg om De Piëlhaas door goed vaar water te leiden. Als voorzitter heb ik de afgelopen elf jaar ontzettend veel lol gehad. Als hij net zoveel plezier aan het voorzitterschap beleeft als ik dan zit dat wel snor voor de komende tijd. Elf vragen aan de commissies Liedje en Boerenbruiloft Vastelaovesvereniging De Piëlhaas viert dit seizoen het 6xll-jarig bestaan en dat wordt uitgebreid gevierd. Ach ter alle festiviteiten gaat een omvangrijke organisatie schuil waaraan honderden vastlaovesliefhebbers hun steentje bijdragen. Wie zijn het, wat doen ze en wat beweegt ze? Deze keer in Peel en Maas: elf vragen aan Harrie van den Bergh en Joost van der Weiden, voorzitters van de commissie Boerenbruiloft en de commissie Liedje. 1. Wat is de belangrijkste taak van jullie commissie? Harrie: "De commissie Boeren bruiloft organiseert het onder- trouwbal tijdens de Hazepaeper op zondag 14 november en de boerenbruiloft op carnavalsdins dag. We zorgen voor een bruid spaar en -in vakjargon- de 'kleine rolverdeling', dus vader, moeder, getuigen en een opperboer.' En daarnaast zorgen we natuurlijk voor een grote boerenfamilie." Joost: "De belangrijkste taak van de commissie Liedje is het jaar lijks uitbrengen van de 'vastelao- vesceedee'. Daar gaan flink wat activiteiten aan vooraf, zoals het maken van arrangementen, het organiseren van repetities, een voorselectie, het liedjesfestival zelf, de Hazepaeper, het opne men van de cd en de verkoop huis-aan-huis." 2. Kunnen jullie iets meer over jullie commissie vertel len? Harrie: "De commissie bestaat uit twaalf personen die allemaal een specifieke taak hebben, varië rend van de organisatie van het ondertrouwbal tot de receptie tot de catering en de pr. Het is een goede, betrokken, enthousiaste, fanatieke club met een echt Rooys carnavalshart. De commis sie werkt nauw samen met de Hazekeutel als het gaat om de invulling van camavalsdinsdag en met commissie Liedje vanwege het ondertrouwbal." Joost: "Er zitten heel verschil lende typen mensen in de com missie. Mensen die muzikaal onderlegd zijn en creatieve din gen kunnen, mensen die goed kunnen plannen en organiseren en mensen die van beide een beetje hebben. De betrokkenheid is groot. Ieder heeft zijn eigen taken maar niemand is te beroerd om iets over te nemen van elkaar." Harrie van den Bergh en Joost van der Weiden, voorzitters van de commissies Boerenbruiloft en Liedje. 3. Wat maakt het werk leuk? Harrie: "De boerenbruiloft vindt plaats op de laatste dag van carna val en is de bekroning van alle voorbals en van de drie dagen car naval. Het is een groot feest waar de prins, zijn adjudanten, de vorst, de jeugdprins en zijn gevolg, de boeren en boerinnen en alle andere carnavalsvierders aanwezig zijn. Een grote bruiloft met muziek, dans, metworst han gen. een optocht, een receptie en alles wat een bruiloft hoort te hebben. De organisatie op zich, het contact met allemaal verschil lende mensen en iedereen de aan dacht geven die ze verdienen, dat allemaal maakt het leuk." Joost: "De afwisseling en het maken van de verschillende pro ducten zoals de liedjesfinale, Hazepaeper en de cd, maken het commissiewerk erg leuk." 4. Waar zijn jullie trots op als commissie? Harrie: "Wij zijn er trots op dat de boerenbruiloft steeds meer mensen op de been brengt, dat het bruidspaar en de kleine rol verdeling steeds meer de aan dacht krijgen die ze verdienen en dat elk jaar nieuwe activiteiten worden bedacht die de carnavals vierders aanspreken, zoals met worst hangen, de top 11 en het gezamenlijk organiseren van de Hazepaeper en het ondertrouw bal." Joost: "Wij zijn ieder jaar weer bijzonder trots op de nieuwe cd die we uitbrengen. Ook zijn we trots als we, ieder jaar weer met de nodige inspanningen, bijna alle cd's verkocht krijgen." 5. Wat kunnen de vastelao- vesvierders nog van jullie ver wachten? Harrie: "Vanwege het jubileum jaar wordt het bruidspaar al erg vroeg bekend gemaakt, zondag 14 november tijdens de Hazepaeper in De Witte Hoeve. Het bruid spaar en de kleine rolverdeling hebben er veel zin in. Doordat ze vroeg bekend zijn, kunnen ze zich goed profileren en verrassend optreden tijdens het naderende jubileum. Daarom nodig ik ieder een uit aanwezig te zijn tijdens het ondertrouwbal, de jubileum- week en op carnavalsdinsdag, om zo niets te missen van de bruiloft." Joost: "De cd is een echte jubi- leum-cd met twaalf mooie, gezelli ge vastelaovesnummers die wat ons betreft iedereen moet horen en in zijn bezit moet hebben. Zes prachtige oude nummers gespeeld en gezongen in de echte hoflcapelsound en zes nieuwe nummers die dit jaar tijdens het liedjesfestival als eerste zes zijn geëindigd. De 6 van 6x11 is hier mee ruimschoots vertegenwoor digd." 6. Wat wordt wat jullie betreft het hoogtepunt van het 6xll-seizoen? Harrie: "De uitreiking van de Gulden Humor aan Pierre Cnoops en de finale van het LVK en de KVK in het Venrayse. Deze laatste twee activiteiten zijn uniek voor Venray. Een compliment voor de 6x11 commissie, om dit naar Ven ray toe te halen." Joost: "De feestweek in novem ber wordt natuurlijk het hoogte punt van het 6xll-seizoen." 7. Wanneer zijn jullie aan het eind van het seizoen tevre den? Harrie: "Als de mensen een geweldig feest hebben gehad tij dens het ondertrouwbal en carna valsdinsdag. Als iedereen zegt dat het goed georganiseerd was. er een grote opkomst was en men zich uitstekend heeft vermaakt Joost: "Wij zijn tevreden als de Hazepaeper op zondag 14 novem ber goed loopt -de rest van de activiteiten zijn al prima verlopen- en als we aan het eind van het sei zoen alle cd's verkocht hebben." 8. Commissie Boerenbrui loft: hoe wordt het boeren bruidspaar gekozen? Harrie: "De commissie vraagt allereerst een bruid of bruidegom. Als deze 'ja' heeft gezegd, vraagt de commissie wie de bruid of bruidegom aan zijn of haar zijde wil hebben. Als dan het bruidspaar bekend is, dan geeft het aan wie ze als vader, moeder en getuigen wil hebben. Eén van de commissiele den gaat deze mensen vragen of ze één van deze rollen willen spe len. Gezamenlijk wordt de opper boer (ceremoniemeester) bepaald en deze wordt dan op dezelfde manier gevraagd als de overige leden. De kleine rolverdeling gaat dat gezamenlijk op pad om een zo groot mogelijke boerenfamilie op de been te brengen. Hoe groter de familie, hoe meer vreugde." 9. Nog tips voor het boeren bruidspaar en hun familie? Harrie: "Geniet van de aandacht en maak er gezamenlijk, met de Venrayse mensen, een groot feest van." 10. Commissie Liedje: hoe is het dit jaar met de kwaliteit van de ingezonden liedjes gesteld? Joost: "Heel goed. Alle 21 num mers die op 4 juli zijn ingezon den, waren van uitstekende kwali teit en van hoog niveau. Het was niet makkelijk om tijdens de voor selectie tien en uiteindelijk tijdens de liedjesfinale nog eens vijf lied jes af te moeten laten vallen. We hopen dat de komende jaren de kwaliteit net zo hoog zal blijven." 11. Maakt Venray kans op een overwinning in.de finale van het LVK? Joost: "Ik zou niet weten waar om niet." Piet Hermans stopt als voorzitter van de Vorstenraad 0 ie red; 5 wek irverei lljnwe (Door Floor Gloudemans) Piet Hermans stopt na twaalf jaar voorzitter te zijn geweest van de vorstenraad. Hij neemt met pijn afscheid maar hij heeft 200% vertrou wen in de nieuwe voorzitter die zaterdag wordt gepresen teerd. Nadat hij in 1990 vijf jaar vorst was van de Piëlhaas, "voor elk gezinslid één jaar", werd hij in 1992 door de vergadering gevraagd. De vergadering van de Venrayse Vorstenraad bestaat uit een driekoppig bestuur en alle verenigingen die aangesloten zijn. Hij wilde alleen voorzitter wor den als de hele vergadering het ermee eens was. "Toen ik voorzit ter werd kwam ik een fantasti sche club binnen." Als voorzitter had hij diverse taken. Piet: "De bestuurlijke taak was vier of vijf keer per jaar een vergadering besturen met alle elf de aangesloten verenigingen. Dan gaat het vooral om de bezieling van vastenavond en om het vas tenavond gevoel te koesteren. Het gaat erom dat alle verenigingen hun zegje kunnen doen. En waari bij er goede dingen worden gedeeld, problemen worden besproken, en adviezen kunnen worden gegeven. Ook kan zo de kracht van vastenavond worden gedeeld. Er is onderling een zeer goede band tussen de verenigin gen." Een belangrijke andere taak is onderscheidingen uitdelen bin nen alle verenigingen. "Dat doe ik samen met secretaris Hay Philip- sen en penningmeester Herman Zegers. Dat is een hele mooie taak. Mensen worden in het zon netje gezet voor verdiensten bin nen hun eigen plek. Mensen zijn erg uniek en hebben allemaal een ander verhaal. Met zo'n onder scheiding worden ze gewaar deerd en beloond. Onderscheidin gen uitdelen zijn altijd een hoogtepunt Er waren heel veel hoogtepun ten tijdens de twaalf jaar dat Piet voorzitter was. "Een hoogtepunt was ongetwijfeld het jubileum van het 3x11-jarig bestaan. We hebben toen alle verenigingen in 21 november 2004 Lunch Symposium Met erkende sprekers zoals Jeu Sprengers, Hugo Stappers Pierre Cnoops. Dit wilt u niet missen.... Kaartverkoop: Schouwburg Venray en Kantoorboekhandel van den Munckhof en tijdens Hazepaeper zondag a.s. lunch symposium €11 .- alleen symposium €7.50 'enray de dorpen bezocht. Onze missie was om elf aangesloten verenigin gen vóór het jubileum te hebben. Twee verenigingen waren toen nog' niet lid en toen zij gevraagd werden door de Vorstenraad zei den zij volmondig ja. Zo hadden we voor het jubileum elf vereni gingen onder één paraplu." Een ander hoogtepunt was toen een bedrijf in Maastricht een plak maakte waar alle verenigingen opstaan met hun eigen logo. "Zo zijn de verenigingen nog meer één club", vertelt Piet. Ook Circus Mók is elk jaar weer een hoogte punt. Zo zijn er nog vele andere hoogtepunten geweest. Diepte punten waren er nauwelijks. Piet: "Die hebben we zo aangepakt dat daar niks van te merken was. De verenigingen gaan samen door dik en dun. Iedereen houdt van vastenavond en carnaval vieren. Carnaval is me met de paplepel ingegoten, carnaval hoort gewoon bij deze streek. Als je het virus hebt. dan zit het in je genen." Een mooie uitspraak. Komende zaterdag. 13 novem ber. is het vorstenraadsbal, even eens een jaarlijks hoogtepunt. Dan zal ook de nieuwe voorzitter worden voorgesteld, Bert Willems van 't Knölleke in Leunen. Hij is oudvorst-voorzitter. Piet: "Hij is unaniem gekozen door de verga dering. Op het vorstenraadsbal worden die avond in de buutteton toespraken gehouden. Die zitten altijd vol humor. Iemand wordt 'S op een ludieke manier eo gezet. Men is zeer kritisch iwinde over elkaar, maar heeft yoriete enorm veel respect voort vonete Zo'n avond is altijd lachen, j roriete brullen. Ik heb 200% vertra 'oriete in de nieuwe voorzitter. rwon neem wel met pijn afscht on stop er nu na twaalf jat i want ik ben nu 59 jaar oud i is niet dat ik me oud vod vastenavond blijft verjong nandri het moet verjongend bliju legelsor. het jubileum en alle andere leerlo-V tepunten is dit een goed ra «volgem om te stoppen. Ik wilde niet na het jubileum er zoi stoppen maar eerst wat de trein weer liep. Cam; te vergelijken met een ti er instapt dan maak je als je niet instapt dan w< wat je mist. Je moet zelf wanneer het moment stoppen en nu stop ik goed gevoel. Ik wil dat hl gaat op een nog hoger nivi Maar hij stopt niet he| Piet heeft nog altijd zi\n, stunten t zaamheden bij de oude pwutvoc en hij is beeldend kunstcnsfcupoi vak wat hij met hart en zidi t. "Vastenavond bevat bij uits vormen van kunst. Het/ rMpe' vorm van kunst; beeld, të gedicht, emoties, emotiei Je kan een ander op eeni wijze te grazen nemen. 0} tenavond is er feest en vifl Er er is niks mooier dan h kunt er een heel jaar op tem Kaartverkoop lunch en symposium gestart Ve In de week van 21 tot 27 november organiseert vastela ovesvereniging De Piëlhaas in Venray ter gelegenheid van haar 6 x 11-jarig bestaan een aantal festiviteiten. Zo wordt op de openingsdag, op zondag 21 november, om 11.00 uur een mis opgedragen in de Petrus' Bandenkerk met mede werking van Koninklijke Harmo nie Euterpe en het Venray's Man nenkoor. Daarna kunnen belang stellenden in de Venrayse schouwburg deelnemen aan een gezellige lunch met een grote ver scheidenheid aan broodjes, koffie en thee, waarna om 14.30 uur een symposium van start gaat. Dit ook voor de Piëlhaas uitzon derlijke evenement belooft een bijzondere ervaring te worden, waarin volgens goede vastelaoves- traditie humor en ernst hand in hand gaan Het organiserend Wiedje Nelissen, Jos Koenen en prins Twan I van 't Dartele Veulen zijn de winnaars van de jubileumpuzzel van vastela ovesvereniging De Piëlhaas die enkele weken geleden in de Peel en Maas stond afge drukt. Hun namen werden getrokken uit de goede inzen dingen. De oplossing was: 'zes mol elluf ien rooj'. De winnaars zijn in ieder geval verzekerd van entreekaarten voor de 70's 80's-discoparty op vrij dagavond 26 november in een tot megadiscotheek omgetoverde sporthal De Wetteling. Belangrij ke ingrediënten van dit spectacu laire feest zijn de live optredens van topartiesten Viola Wills, the Gibson Brothers, Robin S en DJ Corné Klijn van radio 3 FM. Bent u buiten de prijzen gevallen en/of wilt u dit feest ook meemaken, verzeker u dan van een toegangs kaart. Kaarten zijn op meerdere verkoopadressen verkrijgbaar. In Venray bij café Hulsman, Thetru en de EuroStore. In Wanssum bij cafetaria De Klein. Kijk voor de overige voorverkoopadressen op www.pielhaas.nl. Een dag later, op zaterdagavond 27 november vindt het Jubeleejum fieëst plaats. Dan wordt de Orde van de Gul den Humor uitgereikt aan Pierre Cnoops. De Gulden Humor is de hoogste, onderscheiding van de Samenwirkende Limburgse Vaste- Iaovesvereniginge, bestemd voor iemand die zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de bevordering van de vastelaovend- viering. De uitreiking gaat gepaard met optredens van diverse Limburgse topartiesten zoals Ziesjoem en Erwin vaan 't Merretkoër. Ook hiervoor kunnen belangstellen den nog kaarten kopen bij de voorverkoopadressen. De ope ning van de feestweek, op zondag 21 november, begint om 11.00 uur met een mis in de Petrus Ban denkerk, m.m.v. het Venrays Man nenkoor en Koninklijke Harmonie Euterpe, 's Middags staat een sym posium op de agenda, getiteld 'Hoe de haze loeëpe'. Diverse gas tsprekers uit binnen- en buiten land zullen hun licht laten schij nen over 'lopen in de breedste zin van het woord', Onder hen in ieder geval Jeu Sprengers en Pier re Cnoops. Toegangskaarten zijn onder meer te koop bij boekhan del van den Munckhof in Venray. Meer informatie over kaartver koop en overige jubileumactivitei ten is te vinden op www.piel- haas.nl. comité heeft voor het symposium enkele sprekers weten te strikken die hun sporen op het gebied van 'loeëpe' in de breedste zin van het woord, zowel nationaal als inter nationaal, verdiend hebben. Sprekers op het jubileumsym posium van W De Piëlhaas zijn de president van de SLV. Hugo Stappers, Gulden Humordrager Pierre Cnoops en de Gulden Humordrager van elf jaar geleden (ook uitgereikt in Venray) Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB en mogelijk de nieuwe voorzitter van de UEFA. Verder zijn er ook deskundigen zoals Prof Dr. W. Prinsen die het gedrag van hazen uitgebreid heeft bestudeerd en diverse fokpro- gramma's heeft opgezet om de haas voor uitsterven te behoeden. Ook zal tijdens het symposium het eerste jubileumboek reikt worden aan een Venrayse burger. Vanaf 16.44 uur zullen del toren, het gemeentebestuii vorstenraad en de SLV-veri gen de receptie in de fovi nen Daarna krijgen alle P zen de gelegenheid de vera te feliciteren met haar jubi De viering in de kerk en de tie in de foyer zijn uiteraari toegankelijk. In de Schouw Venray zijn tijdens kante kaarten verkrijgbaar en toorboekhandel Van den Mn hof in de Grotestraat te Vet Ook zondag tijdens De Ha» per zijn er )U» :ooi bij \(n kaarten te koop B otipi combikaarten voor lunch erl, posium voor 11 euro en voo symposium alleen kosten df ten 7,50 euro. Het succes van de verkoop van het Venrayse Piëlhaasbier wordt geprolongeerd. Zaterdag 13 november start een huis-aan-huis- actie in verschillende wijken van Venray. Leden van diverse com missies van vastelaovesvereniging De Piëlhaas trekken eropuit om hun 6x11-jubileumbier hoogstper soonlijk te verkopen. Voor wie dit heerlijke pilsener nog niet heeft geproefd, biedt De Piëlhaas alsnog de gelegenheid voor een nadere kennismaking. Een doos met 24 flesjes bier kost 12,50, inclusief statiegeld. Daarnaast zijn ook Piëlhaasgla- zen a 1,95 te koop, alsmede bij behorende schorten a 5,95 per stuk. Wie de verkopers mist, kan nog steeds terecht bij de tij verkooppunten. Dit zijn de EuroStore (Zurf t|d gel 14) en PLUS Van Dijdpcekl Landweert (Kruidcnlaan IS rkopen het jubileumbier zd ^Bd de voorraad strekt. 0rsi «n zo H »B Veni 1930i Sinds de herintroductie V. Venrayse Piëlhaasbier augustus, verloopt de vei voorspoedig. Het bier dat jaren geleden voor het laatst 1 gebrouwen, is door Vaste!» legen vereniging De Piëlhaas opni" in dt op de markt gebracht ter gele? Jtoegd heid van hun 6x11-jarig bes" C"W! Het Piëlhaasbier werd vr°< Wn gebrouwen in de Venrayse ij; L werij Rutten. Het bier versuftn in beperkte oplage. ranje ende streep, welkoi slaan i %ad I |De n Spatta'2 stem linden ioud J Start, di en, ov ]drii E ■*j

Peel en Maas | 2004 | | pagina 18