hartverwarmend heaterconcert voor jnderhartenfonds levels, muziek en theater Kunst Cultuur itheaterkade, Bifi's on tour n Montezuma's Revenge Night of Pop and Classics Stippie Jan in het Odapark 'Field of honour' De stichter en zijn stichting Bob Dylan Kronieken Niets! Succes Fanfare St. Cecilia Advents- concert Expositie BOB DYLAN kaartverkoop van het iterconcert Music for the dat op vrijdag 10 :ember in de Schouwburg Venray wordt gehouden, is jtart. Diverse bekende Lim- artiesten zullen op e avond optreden voor het rhartenfonds, een el van de Nederlandse ichting. Het Kinderhartenfonds zet zich Ivoor kinderen met een ziek Het fonds stimuleert onder aarde oorzaak, en probeert :ten met een hartziekte een imer leven te maken. De lige opbrengst van het con- tnzal gaan naar het Kinderhar- jtcénds. Diverse Limburgse artie- hebben inmiddels toegezegd [geheel belangeloos op te tre- Hun muziek tijdens dit hart iend concert zal dan ook het hart komen. Zo zal de ide jazzvocalist Gé Titulaer k acte de presence geven in nray De vader van Idol Boris Bide al in het begin van zijn car- cre al een Edison, en. trad op ter de hele wereld. Zijn naam erd vaak in één adem genoemd Et grootheden als Frank Sinatra I George Benson. Ook de groep V-Male is geen lbekende meer in deze regio, single Me's not nice werd veel- Idig gedraaid op de Nederland- lio, en live gespeeld in het ima Barend Van Dorp. ik het Horster zangtalent ie zal van de partij zijn. :nd van Henny Huismans Imixshow (finale in 2001) en haar optredens met René Fro- ger en musicalsterren als Ben Cra mer en Emst-Daniel Smit, timmert ze nu bij Sterrenjacht en het Nationaal Songfestival 2005 weer behoorlijk aan de weg. De pas 18 jaar jonge Mylène was dé verrassing van 2004. Haar debuut-cd werd veelvuldig gedraaid op radio en TV. Haar optreden op 10 december zal een bijzonder karakter hebben. De Venlose zanger Frans Pollux, bekend van de dialectgroep Neet Oét Lottum, heeft ook toegezegd te komen. Hij zal in het dialect enkele gevoelige liedjes brengen. De Limburgse rockband Mad Cre ation verwierf bekendheid dank zij het winnen van het Limburgs songfestival 2003 met de ballad 'Last Thought', De groep zal op 10 december ongetwijfeld dit mooie nummer nog eens ten gehore brengen. Maud Wilms is ook al geen onbekende meer in het Lim burgse. Ze won in 2001 de twee de prijs tijdens de finale van de Kunstbende in Rotterdam, en vorig jaar de talentenjacht De Kans in de Schouwburg in Ven ray Tenslotte zal zang- en theatergroep Oker een wervelend optreden verzorgen. Dit koor pre senteert zich eens in de drie jaar met volwaardige theatershows, die tot nu toe zeer succesvol zijn gebleken. Op 10 december zullen ze ook enkele artiesten van een waardige begeleiding voorzien. Kaarten voor dit bijzondere, hartverwarmende theaterconcert zijn te koop bij: Marius Kleding, Grote Markt 2 in Venray; Mikro Shop, Steenstraat 13a, Horst;Smul- wereld Happy Corner. Vierlings- beekseweg 2. Overloon en Café de Buren, Venrayseweg 2a, Wans- sum, en aan de avondkassa van de schouwburg (indien nog voorra dig). Meer informatie over het theaterconcert is te vinden op www.arjanlangen.nl. Jens de 6e Week van Beek [14 t/m 21 november valt er veel te beleven in het skerkje. In de expositie i Vierlingsbeekse gevels een- De Pimpernel verzorgt het theater op de woensdag- ag. De band Reeds Eerder chenen heeft een optreden Tijdagavond en op zondag- Jag geeft het fluitkwartet ifour een concert. Jndagmiddag 14 november '15.00 uur wordt de 6e Week Beek geopend met de ten- 77^ onstelling Vierlingsbeek cn yds. Menigeen vindt de sloop 'nhet oude Concordia jammer Kr wie zijn ogen goed de kost ft zal zien dat er nog best wat ais valt te ontdekken in Vier- 'gsbeek. Wandel bijv. eens de oorstraat op en neer en let eens Ne verschillende vormen van Jan niet functioneel) siermet- Wer^; Een willekeurige selectie "ails is gefotografeerd en nu te tn in het Koningskerkje. Bij 'laar vormen de foto's lang geen ,D1Pleet beeld, maar zijn ze Jtoal een aansporing voor ieder- °ni ook eens zelf buiten op gaan naar deze en andere Orbeelden. Voor wie dat wil, dit zelfs in de vorm van een rant speurtocht. /Ilea van Kempen maakte spe- iaa' voor deze tentoonstelling Jdriedimensionaal werk, inclu- ie'gedicht. Verder worden er Pnicuw enkele ansichten uit de - 0Uectie van Martien Brakels getoond Dus wie Groeten uit Vierlingsbeek! heeft moeten mis sen, kan dat nog een beetje inha len. Vierlingsbeek en gevels is ook na afloop van de Week van Beek nog enige tijd te bezichti gen. Tijdens de openingsmiddag van de Week van Beek heeft u niet alleen alle-gelegenheid om de Vierlingsbeekse gevels waar u misschien dagelijks langs komt, eens extra te bekijken. Maar ook kan deze middag een goed moment zijn om u aan te melden als Vriend van het Koningskerkje. Als Vriend van het Koningskerkje draagt u bij aan het bestaan van het Koningskerkje en steunt u het organiseren van de activiteiten. U wordt middels de Nieuwsbrief op de hoogte gehouden van de activi teiten, krijgt uitnodigingen voor de exposities en korting op entreeprijzen. Vriend van het Koningskerkje bent u (samen met uw gezinsleden) vanaf 20 euro per jaar. Inschrijfkaarten vindt u in het Koningskerkje. Voor de kinderen tot en met groep 6 is er woensdagmiddag 17 november om 15.00 uur een optreden van het kindertheater De Pimpernel. Anky Fleuren en Marijke van Bergen maken er onder de titel Hut te koop! weer een spannende middag van. (voor meer informatie: zie elders in dit nummer). Entreekaarten ad 3.50 euro zijn verkrijgbaar bij René en José Evers 0478 632172. Vol is vol! Vrijdag 19 november treedt de 4-stemmige band Reeds Eerder Verschenen op. De bandleden hebben elkaar ontmoet bij theaterzangschool Lynn Steverinck in Venray. Tij dens de Lynn's diner-show in 1999, speelde het 4-tal samen een nummer van de Doobie- Brothers. De stemmen sloten perfect aan, en het beviel ze zo goed, dat ze besloten om een eigen band te beginnen. De band begon met het spelen van close-harmony num mers, geïnspireerd door de muziek van o.a.: Venice, Voice- male, The Nylons, Doobie Brot hers en de Êagles. Sinds begin 2002 heeft REV zijn muziekstijl uitgebreid, maar close-harmony bleef in het repertoire, omdat dit een sterke kant van de band is. Muziek van toen en nu wordt gecombineerd met wereldmuziek en dit valt zeer in de smaak bij het publiek. De bandleden zijn oud- Vierlingsbekenaar Stef van Rens (gitaar/zang), Ilja Croque en Rik Alofs (beiden zang) en Jenny Vol- leberg (percussie/zang). De band heeft een avondvullend program ma met dans en wil interactief met het publiek omgaan door kleine stukken met het publiek samen te zingen. De nummers die ze brengen zijn in de west-coast, a-capella en countrysfeer te vin den. Het optreden begint om 20.00 uur. Entreekaarten (incl. con sumptie) ad 5 euro zijn verkrijg baar bij René en José Evers 0478 632172. (Vrienden v.h. Konings kerkje betalen 4 euro) Op zondagmiddag 21 novem ber geeft het fluitkwartet Confour een concert in het Koningskerkje. Confour komt uit de omgeving van Nijmegen en bestaat sinds 2001 uit 4 leden: Hetty Boeijen (dwarsfluit), Elly Nijenhof (dwars fluit altfluit), Joyce Meuwissen (dwarsfluit piccolo), Peter Arts v.d. Zanden (dwarsfluit bas fluit). De kwartetleden hebben zich na hun klassieke opleiding gespecialiseerd in kamermuziek en lichte muziek. De fluitisten treden regelmatig op in beroemde orkesten als het Metropole Orkest, het orkest van André Rieu en diverse muzieken- sembles en jazzgroepen. Confour speelt werken op piccolo, dwars-, alt- en basfluit uit een periode van 4 eeuwen muziekgeschiedenis: van Barok tot jazz en hedendaagse composities. Het concert begint om 15.30 uur. Entreekaarten ad 7 euro (incl. consumptie) zijn ver krijgbaar bij René en José Evers 0478 632172. (Vrienden v.h. Koningskerkje betalen 6 euro). Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Pagina EN MAAS Donderdag 11 november 2004 - Pagina 13 igramma Schouwburg Venray mende week een afwisse- theaterprogramma met ret, muziektheater, terconcert en toneel in de uwburg Venray. Theaterkade presenteert val, 3 x .30 minuten talent nsdag 17 november, 20.00 jonge theatermakers met het t0 ret. toneel en bewegingst- hanteertft dat de >n gebit rstoord laar daai ereren. aan )t plaats i'erwach ervarins theaterkade presenteert een twee opmerkelijke voorstellin- j, van jonge theatermakers [stellingen die niet in een tte plaatsen zijn. Is het caba- Toneel? Bewegingstheater? -lijk WfiJ e grens van de theaterdisci- iet helpt 5 vertellen deze podiumkun- te voo wrs °P 8eheel ei8en manier eigen verhaal in hun eigen tertaai. Spannend, eigentijds is gebast tanzen "der hel motto sPe,en in )e wel em ivoorstelling leidt de theater- jonge mensen op tot uitvoe- theatermaker. In een vierja rig studietraject begeleidt de theaterkade in het maken en uit voeren van theatraal werk. Hierbij ligt de nadruk op het onderzoe ken en ontwikkelen van ieders eigen manier van theatermaken en uitvoeren. Theatermaken in de vorm die eigen is aan het indivi du: cabaret, toneel, muziek theater, jeugdtheater, bewegingst heater én alles wat daar tussen ligt. Bifi's on Tour, muziektheater met Annick Boer, Daniela Oonk en Anne-Marie Jung, donderdag 18 november, aanvang 20.00 uur De Bifi's hebben zich in de nes ten gewerkt. Drie meiden, hoog gehakt, in goed gevulde gevulde glitterjurken en in het bezit van ettelijke bussen haarlak zoeken tegen de gangbare normen in naar een manier om hun hoofd boven water te houden. Klinkende klan ken, stevige stampen en niet mis te verstane uitspraken scheppen orde in hun choas. De Bifi's garan deren een swingende muziek theaterproductie. Vorig jaar sleep ten zij met hun muzikale comedy 'De Bifi's' (NPS) Neerlands groot ste televisieprijs in de wacht (Het Gouden Beeld). Ook zijn zij bekend van o.a.: Jiskefet, Baan- tjer, Toscane en Finding Nemo (Dory). In het theater speelden zij o.a. in 'Little Shop of Horrors', 'Fox trot', 'Heerlijk duurt het langst', de Rockopera 'DOOP' en 'Dolfje Weerwolfje'. Zij wonnen de Pisuisseprijs en zijn al diverse malen genomineerd voor een John Kraaijkamp Musicalaward. Helaas winnen ze hem nooit, van daar deze zelfgemaakte productie. Montezuma's Revenge, A Capel- la Popart. Dinsdag 23 november, aanvang 20.00 uur. De Berlijnse nachtclubs waar Montezuma's Revenge geregeld te gast waren, geven Nederlands voornaamste a cappela-groep inspiratie voor een nieuwe show. Popart is daardoor theatrale dan ooit. Buiksprekers, goocheltrucs, een beetje acroba tiek en natuurlijk Mariene Die trich die 'Ich bin von Kopf bis Fuss auf Liebe eingestellt' zingt. Met sjaal van witte veren, maar met een opmerkelijke lage stem, bas zelfs, van Paul Klooté, want Montezuma's Revenge bestaat uit vijf mannen. Opgericht twintig jaar geleden. Een persiflage zou je het kunnen noemen, of ironie, want daar houden ze bij Montezu ma's wel van. Zo hebben ze er ook geen enke le moeite mee op te komen als de lamme, de blinde, de kreupele en de dwerg en onderwijl, met die prachtige stemmen waarmee ze alles lijken te kunnen. De vakken nis van theatergigant Karei 'Mini' de Rooij is een onuitputtelijke inspiratiebron gebleken. Terwijl er vanaf de bühne een spetterend geluid komt, blijft de orkestbak nog altijd leeg: de vijf stemmen kunnen de popmuziek als geen ander zonder instrumenten ver woorden. artverkoop Music for the Heart gestart Fanfare St. Cecilia uit Maashees o.l.v. dirigent Roel Verheggen heeft met groot succes deelgeno men aan het Hafa-festival van de muziekkring Land van Cuijk. Tweemaal mochten zij het predi kaat zeer goed ontvangen van de jury; zowel voor het muziekstuk The Lion King als voor het muziekstuk Rivierencyclus. De laatste opmerking in het juryrap port was 'Zeer genoten van uw muzikale optreden in deze 3de divisie. Complimenten aan u allen'. Op zondagmiddag 28 novem ber om 15.00 uur wordt in de Norbertuskerk in Horst het tradi tionele adventsconcert gegeven door het HONL (Harmonie Orkest Noord-Limburg). Dit concert op deze schitterende locatie kent al een jarenlange traditie. Het orkest, onder leiding van Sjef Klin kers, staat garant voor prachtige sfeervolle muziek. De eigen zangs olisten, Marjolein Kuenen en Theo van Kollenburg zullen hier aan ook weer hun medewerking verlenen. Daarnaast heeft men zich verzekerd van de medewer king van het gemengd koor Con Brio uit Broekhuizen. Dit koor staat onder leiding van Sjraar Klaassens. Ook zij staan garant voor een boeiend repertoire. De donateurs hebben op vertoon van hun donateurkaart gratis toegang. Voor de overige belangstellenden is de entree met 3,50 euro bewust laagdrempelig gehouden. Wonen Venray houdt een expo sitie van Aswin Breur in de hal van haar kantoor, Plataanstraat 15 De expo wordt gehouden tot en met 31 december 2004. De openingstijden zijn: maandag t/m donderdag van 08.30-17.00 en vrijdag van 08.30 tot.) 2.30- Het aftellen is reeds begonnen. De Night of Pop and Classics wordt na een succesvolle eerste editie in 1997 wederom gehou den in een speciaal daarvoor inge richte feesthal aan de Ringweg in Ysselsteyn. Ditmaal met maar liefst twee avondvullende optre dens met een drie uur durend programma variërend van popu laire licht klassieke muziek via musicalmuziek naar popmuziek. Om maar een tipje van de sluier op te lichten: kippenvel bij And rea Bocelli en Trijntje Oosterhuis, rocken bij Queen en Anouk, mee zingen bij Abba en Tina Turner, feesten bij André Hazes en Frans Bauer en nog veel meer. Maar liefst 30 nummers zullen ten gehore gebracht worden, waarbij het oog ook niets tekort komt. Voor deze gelegenheid zijn fanfa re St. Oda Merselo en muziekver eniging de Peelklank Ysselsteyn samengevoegd tot een prachtig klinkend en muzikaal hoogstaand orkest o.l.v. Toine van Buggenum. Deze basisbezetting is verder uit gebreid met een band bestaande uit solo- en basgitaar, drumstel en keyboard. Een negen personen tellende percussiongroep maakt het geheel aan muziekinstrumen ten compleet. Uiteraard is ook aan de zang gedacht. De regionale talenten Renée van Wegberg en Dolf Drabbels zullen van de partij zijn. Daarnaast ook solo zangtalen ten van eigen bodem, nl. Henk Deters, Ria Linders-Deters, Wil liam Arts. Riet Martens en Theo Poels. Dit alles bijgestaan door een groep backing vocals. De dans wordt verzorgd door Dans groep Impulz. Al met al zijn circa 100 muzikanten al ruim een half jaar aan de voorbereidingen bezig om er een geweldig groots spekta kel van te maken. Een programma wat zeer zeker jong en oud zal aanspreken. Voor elk wat wils Op vrijdagavond 19 november zal de feesthal ingericht worden voor de muziekliefhebbers die graag willen zitten. Op zaterdag 20 november zullen alle remmen los gaan. Een avond om met je vrien dengroep, buurtvereniging of familie helemaal uit je dak te gaan. Op deze avond zijn er geen zitplaatsen. Aanvang 20.00 uur. De zaal is gelegen tegenover het sportpark in Ysselsteyn, ingang via de Ringweg. Kaarten zijn ver krijgbaar in Ysselsteyn. Boeren bondwinkel en fam. Lemmens. Pater Tulpstraat 5 en in Merselo: fam. Kessels, Kleindorp 10. Voor verkoop 9 euro en wanneer nog beschikbaar, aan de kassa I euro. In het Odapark in Venray heeft Kees Bierman opnieuw zijn werk 'Field of honour' geplaatst op de plek waar het ooit tijdens een expositie van de Kunstkring stond, of lag, beter gezegd. De Stichting Venrayse Kunstkring heeft dit kunstwerk van Bierman aangekocht en overgedragen aan de Stichting Odapark als een her innering aan de aanwezigheid van de Kunstkring in de voorbije 25 jaar in Venray en als een homma ge aan haar overleden oud-voor zitter Joop Wismans. De Kunstkring heeft met deze overdracht haar laatste daad gesteld en zij heeft zichzelf defini tief opgeheven. Bierman, die ook al met werk aanwezig was op de manifestatie De Waan, was zeer in zijn nopjes toen hem het voorstel werd gedaan om het werk als een hom mage aan Joop een blijvende plaats te geven in het Odapark. De titel van het werk kon voor deze gelegenheid niet beter geko zen zijn. Typerend is ook dat op die plek in het bos daarna nooit meer een ander kunstwerk gestaan heeft. Het Odapark verwerft hiermee haar eerste werk voor de samen stelling van een eigen collectie. Op uitnodiging van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. verzorgt broe der Waldebert Devestol een lezing met als titel De stichter en zijn stichting. De stichter van de Broeders en Zusters van Liefde Triest vanuit historisch perspec tief bezien. De bijeenkomst op maandag 15 november in Het Trefpunt in Beukenrode, Beuken laan 1 in Venray, begint om 19.30. Met name zal behandeld worden door welke religieuze en politieke motieven Triest bewogen werd om zijn ordes te stichten. Verder komt ter sprake de kracht en de mentaliteit van de stichter en zijn stichting en de ontwikkeling en het verloop van zijn congregaties. Deze congregaties hebben bijna een eeuw gewerkt in de psychia trische inrichtingen in Venray. Broeder Waldebert komt uit het dovenonderwijs. Daarna volgde hij hogere studies. Zijn beroep is orthopedagoog. Momenteel is hij Provinciaal van Europa van de Broeders van Liefde. Gedurende 24 jaar was hij Generaal van de orde in Rome. Hij heeft 34 jaar in Some gewoond en was hoogle raar aan de Pauselijke universiteit Door kardinaal Suenens werd hij aangesteld als specialist in de katechese voor gehandicapten in samenwerking met de universiteit van Leuven voor Vlaanderen en Wallonië. De lezing is ook gratis toegankelijk voor niet-leden. stuurt hij hem weg. Stippie is een trouwe hond. Zijn bazin wil hem niet meenemen op vakantie. Stie kem bindt ze hem vast aan een boom. Toevallig belanden Jan en Stippie allebei in hetzelfde park..." Stippie en Jan is een vrolijke voor stelling met muziek, dans en pop penspel voor kinderen van 3,5 tot en met 7 jaar. De entrée is euro 4,50. Wilt u meer informatie, dan kunt u gerust bellen: 0478- 513690. Ook voor het reserveren van kaartjes. Boekrecensie in Peel en Maas Op woensdag 17 november staat er weer een kindervoorstel ling op het programma in het Odapark: Stippie en Jan, een voor stelling door Kindertheater Basta en Verteltheater de Overkant. De aanvang is zoals gebruikelijk om 14.00 uur. "De Benen van Jan staan nooit stil, ze beginnen steeds te dansen. De baas van Jan vindt het maar niks. Hij wil dat Jan ophoudt met dansen en gewoon zijn werk doet. Wanneer hij Jan toch weer ziet dansen, Toen ik in New York aan kwam, was het hartje winter. Het was bar koud en in elke ader van de stad lag een dik pak sneeuw, maar ik kwam net uit het ijskoude noorden, een klein stukje aarde waar de donkere bevroren bossen en de ijzige wegen mij niet van mijn stuk brachten. Ik kon de beperkingen overstijgen. Ik was niet zo op zoek naar geld of liefde. Ik had een ver scherpt bewustzijn, wist waar ik naartoe wilde, was onprak tisch en bovendien een idealist. Ik kende geen mens in deze donkere koude metro pool maar dat zou allemaal veranderen - en goed ook. In een filmische, trefzekere stijl voert Bob Dylan de lezer mee naar vijf belangrijke periodes in zijn leven: van zijn eerste dagen in het door sneeuw bedekte New York, hongerig naar succes, naar het Woodstock van de jaren zestig, het magische centrum van de wereld; van een schamel appartement in Greenwich Villa- ge, van waaruit hij de in een razend tempo veranderende tij den waarneemt, tot de euforische dagen in een opnamestudio waar hij samen met Daniel Lanois werkt aan zijn meesterlijke come backplaat Oh Mercy. Helder, direct, openhartig: Kronieken is een ontroerend en fascinerend portret uit de eerste hand van mis schien wel de belangrijkste artiest van de twintigste eeuw, die oog getuige was van enkele van de roerigste episodes in de moderne wereldgeschiedenis. Bob Dylan (geb. Robert Allen Zimmerman, 1941) is de grootste singer-songwriter van de twintig ste eeuw. Kronieken is het eerste deel van zijn biografie, waarvan nog twee delen zullen verschij nen. Vertaling Erik Bindevoet en Robbert-Jan Henkes. Dit boek, een uitgave van Nijgh Van Dit- mar in Amsterdam, is te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19 90 euro. KRONIEKEN

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13