'el reünie, maar geen lubileum BW it Literaire proeverijtjes bij Tante Jet aan de Maas Meerlo-Wanssum Gemeenteraad vult reserves aan "Hahn houden en snip weg" Actie voor renovatie Mariakapel Meerlo eerlo-Wanssum laat kunstroute vallen 'Geen werkgroep voor Floriade' ra Expositie Service rubriek l EN MAAS (teranen Blitterswijckse voetbalvereniging laten oude tijden herleven Donderdag 11 november 2004 - Pagina 11 aan 2015. i ik di iar na chte e de n men zwarn Pe zekerheid ontbreekt, r van hi aar ^et vermoeden is zeer erk: BVV kent al meer dan tu, 20 v rertig jaar veteranenvoetbal. e niet v <1 dus voor een feestje. Geen r refen bileumfeestje, omdat de >r pimp [acte startdatum onbekend j( Wel een reünie, om oude den te laten herleven. Op 18 irtneri ecember houden de vetera an alten en van de Blitterswijckse oetbalvereniging hun reünie, fenny Ie voorbereidingen zijn in olie gang. En Henk Lomme, fén van de organisatoren, ipeurt nog altijd naar namen Ftn adressen van oud-vetera- ïerV Ifaarom opeens nu een 'Vanuit de veteranen en oud- m Tvttennen is als vaker de vraag ïiusi k°e lan8 bestaan de vete- jj nnen al' en 'zijn we nog niet toe ide fe ain een F^eum?' Er is daarom ^ne commissie gevormd ^k hjjt een en ander heeft uitge- booïïllfe^ heefl scbracln, ant i maai :sers g BW al veteranenvoetbal En? "Nou, dat kunnen we niet exact achterhalen. Sinds wanneer BW een veteranenelftal heeft, is niet precies te achterhalen. In de jaren vijftig en zestig waren de jaarver slagen niet zo uitgebreid dat dit werd vermeld. Wat we wél zeker weten, is dat er al ruim 40 jaar een veteranenteam actief is." Hoe werd er dan in de eerste jaren gevoetbald? "Er was geen sprake van een competitie. De wedstrijden wer den onderling geregeld. In de jaren zeventig werd er aansluiting gezocht met de 'Noord-Limburgse federatie' van veteranenteams. Deze federatie organiseerde com petities, zodat de individuele teams en verenigingen niet alles zelf hoefden te doen. In de eerste jaren voetbalden de veteranen nog meer wedstrijden dan de senioren, want ze speelden het hele jaar door Tegenwoordig is dit minder. Ook de veteranen houden zich,aan het seizoen zoals dat geldt voorde senioren. Dat komt natuurlijk ook omdat veel sportparken in de zomerperiode 'op slot' gaan. Dan kan. er niet worden gevoetbald." Hoe wordt de reünie georganiseerd? "Ruim veertig jaar veteranen voetbal kun je niet onopgemerkt voorbij laten gaan, daar was ieder een het over eens. Dus ging een commissie aan de slag om iets te organiseren. Een jubileumfeest konden we het niet noemen, want we weten niet precies hoe lang we bestaan. Dus is er voor een reünie gekozen. En dan bor relt natuurlijk de vraag op: hoe komen we aan de namen en adressen van de veteranen en zeker van de oud-veteranen? Gelukkig hebben we bij het 75- jarig jubileum van BW al eens een inventarisatie van oudheden gemaakt en dat kwam nu van pas. De commissie, die bestaat uit Peter Ewalts, Paul Rütten. Jan Roosengarten en ik. zijn vervol gens aan de slag gegaan om de namen van voornamelijk de oud spelers boven tafel te krijgen." En lukt dat aardig? "Wc hebben nu een lijst met Henk Lomme wordt door zijn ploeggenoten op handen gedra gen. bijna zeventig personen die in de afgelopen veertig jaar actief waren of nog zijn bij de vetera nen. Zij krijgen binnenkort een uitnodiging voor de reünie op 18 december in de kantine van het sportpark van BW. Deze reünie biedt natuurlijk de ideale gelegen heid om nog eens uitgebreid na te kaarten over de belevenissen op het veld en over de soms zeer lange derde helft." En diegenen die jullie vergeten zijn... "Verzoeken wc om met ons contact op te nemen. We hebben ons uiterste best gedaan om de namen en adressen van alle oud leden te achterhalen en ze uit te nodigen, maar we sluiten uiter aard niet uit dat we mogelijk iemand vergeten zijn. Als dat zo is, dan nodig ik hem graag uit om contact met mij op te nemen: 0478-532113- Want we willen graag zoveel mogelijk oud-leden uitnodigen voor de reünie." Na afhaken gemeente Venray sin, t dat 4 op 4 tikt on ??meente Venray ziet de raad :ndieiVan de gemeente Meerlo- jtrieict tyutssum er weinig heil meer eer b om d°°r te gaan met de statiot kunstroute langs boerenbe- ma riJven fe Venray en Meerlo- 0,r Wanssum. Een grote meer- derheid van de partijen teunde maandagavond tij- ens de begrotingsbehande- Ing het door GP'94 ingedien de amendement om de voorgenomen deelname aan de agrarische kunstroute te aten vervallen. Na het afhaken van de Het plan voor een kunstroute langs boerenbedrijven in Venray dt en Meerlo-Wanssum is na twee uur voorbereiding alsnog van de gratis baan. Dit omdat de financiering 'enriv voor het plan niet rond te krij- rge dt 8® viel. De stichting kwam nog óór 2.' 1000 euro tekort om het pro- ikelijl P daadwerkelijk uit te voeren, oi Geld dat ze verwacht had via de Fien. Pieente Venray te kunnen krij- p. Maar die wilde slechts een deel van die kosten voor haar rekening nemen. En daarmee vielen ook andere subsidiegel den die reeds waren toegezegd weg. Zo was de hoogte van de provinciale subsidie bijvoor beeld gekoppeld aan de hoogte van de Venrayse bijdrage. Meer lo-Wanssum wilde wel aan de route meebetalen. Maar volgens de meeste fracties was daar wel de voorwaarde aan verbonden dat de gemeente Venray mee zou doen aan het project. Voor het opstellen van een uitwer kingsplan voor de kunstroute heeft de provincie eerder al ruim 43 000 euro beschikbaar gesteld. Om dat geld niet verloren te laten gaan, biedt de stichting het plan nu aan buurgemeenten aan die interesse hebben. Met de uit voering van de kunstroute was 330.000 euro gemoeid. De kun stroute maakte onderdeel uit van het Mooilandproject, dat onder meer tot doel heeft het imago van de landbouw te verbeteren. De gemeente Meerlo-Wans sum is niet van plan om zelf een werkgroep op te richten die zich gaat bezighouden met de komst van de wereldtuin bouwtentoonstelling Floriade naar de regio Venlo in 2012. Dat antwoordde wethouder Holl (GP'94) maandagavond tijdens de behandeling van de begroting op vragen vanuit de WD. Bert Cremers (WD) had een motie ingediend waarin hij de gemeente Meerlo-Wanssum vroeg om een werkgroep in te stellen die zich specifiek gaat inzetten voor de economische belangen van de gemeente Meerlo-Wans sum als de Floriade definitief aan de regio Venlo wordt toegewe zen. De werkgroep zou niet alleen moeten bestaan uit ambte naren van de gemeente Meerlo- Wanssum, maar ook uit vertegen woordigers uit de recreatieve sector. Zij zouden volgens de WD'er de gevolgen van de komst van de Floriade voor de gemeente Meerlo-Wanssum in beeld moeten brengen en hier over regelmatig moeten rapporte ren aan het college van B en W, zodat op tijd gereageerd kan wor den op kansen die zich de komen de jaren wellicht voordoen. Hij wees op het enorme uitstraling van de wereldtentoonstelling voor de regio. "Onze gemeente moet hier ook een graantje van meepikken", aldus Cremers. Wethouder Holl vond dat, net als alle andere partijen in de gemeenteraad, echter toch meer een taak voor het Toeristisch Plat form Meerlo-Wanssum. dat bestaat uit ondernemers in de toe ristische sector. "Dit is toch meer iets voor een particulier initiatief- De Floriade lijkt me een agenda punt voor het toeristisch plat form, dat initiatieven wil ontplooi en die het toerisme in de gemeente een impuls moeten geven. De gemeente is geen deel nemer van dit platform, maar wel een belangrijke gesprekspartner. We zullen samen zeker over de Floriade praten." Ook het CDA vond het beter om even pas op de plaats te maken en eerst maar eens af te wachten wat voor initiatieven van gemeenten en particulieren er allemaal van de grond komen als de toewijzing van de Floriade aan de regio Venlo definitief is. "Dan kunnen we daar altijd nog op reageren", stelde Jan Kuijpers. Heerlijk tafelen en genieten v*n voordrachten en muziek, 'n de sfeervolle ambiance van restaurant Tante Jet aan de Maas in Blitterswijck vindt "|)k dit jaar weer een avond literatuur om te smullen Plaats. En wel op vrijdag 19 Mvember, vanaf 19.00 uur. Pe voorgaande edities van Lite- r<uur om te smullen waren een jPtiot succes. Reden voor Jan en ll'iie Bartels van tante Jet aan de ■'aas om dit programma te pro- ageren. De koks van Tante Jet Mben voor deze avond weer etffinaire hoogstandjes in gedach- Ic0. Het literaire deel van de aWd wordt, net als bij de eerde- reïedities, verzorgd door leden inliet Literair Café Venray-regio. Echter, in plaats van een sta tisch viergangen diner hebben de koks van Tante Jet dit keer iets anders bedacht: literaire proever ijtjes. De dinergasten kunnen genieten van maar liefst zeven gevarieerde proeverijtjes. stuk voor stuk kleine gerechtjes, waar op zij afzonderlijk kunnen inschrijven. Daardoor krijgt de avond meteen ook een wat infor meler karakter. Degenen die op dat moment niet eten, kunnen gezellig even bij elkaar aanschui ven aan de grote tafel of iets drin ken aan de bar. COLUMNIST Tussen de diverse gangen draagt columnist Jo Wijnen uit Heythuysen voor uit zijn werk en vertelt de Meerlose journalist René Poels dorpsverhalen. Neer landicus en Literair Café-voorzit ter Paul van Doesum uit Venray draagt gedichten voor en Verhaalt smakelijke proza. De muziek wordt ook nu weer geserveerd door de Venrayse musicus Ad Haans. De gerechten die op deze avond worden geserveerd, zijn een salade met St. Josephs witte, een duo van paté, rijke romige paddestoelensoep, filet van victo- riabaars op eén bedje van pasta, rollade van gevogelte, hazenpe per met rode kool en tot slot het dessert tante Jet. De kosten bedra gen 5 euro per gang, voor het complete menu betaalt u 30 euro. Wilt u lekker en gezellig mee- eten in een informele sfeer en genieten van deze Literaire Proe verijtjes? Bel dan voor informatie en reservering met Tante Jet aan de Maas, tel. 0478-532942. Negen fotografen van Fotoclub Blerick exposeren van 3 novem ber tot en met 6 januari 2005 bij Synthese, Bemmelstraat 2 in Horst. De exposanten zijn Wim Rouleaux, Marcel Hakvoort. Wim Derksen, Lucie Schreurs, Twan Titulaer, Hans Verhagen, Frédéri- que de Bruijn, Roel Boom en Wim Jenniskens. Zeer gevarieerde onderwerpen sieren de wanden. De expositie is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 - 16.00 uur en op vrijdag van 900 tot 12.00 uur. Begroting 2005: bezuinigen en sparen De gemeente Meerlo-Wans sum gaat in 2005 fors bezuini gen. Op wegenonderhoud, jeugd- en jongerenwerk, straatvegen en erf- en laanbe planting bijvoorbeeld. Ook krijgt welzijnsinstelling Syn these minder subsidie, net als de Volksuniversiteit. In totaal gaat het om een bedrag van circa 130.000 euro aan bezui nigingen. De tarieven voor bouwvergunningen gaan komend jaar met 10 procent omhoog, het tarief voor riool recht stijgt met 15,64 euro en de onroerendezaakbelasting met 3 procent. De financiële 'meevaller' van 115.000 euro vanuit het Rijk wordt gebruikt om de reservepositie van de gemeente te verbeteren. De enige bezuiniging die maan dagavond tijdens de begro tingsbehandeling wel onge daan gemaakt werd, is die op het ecologisch maaien. Dat gaat nu dus gewoon door. Voor het sluitend maken van de begroting was een flinke greep uit het reservepotje nodig De raad en het coüege kozen liever hier voor, dan nog meer te bezuini gen. Maar, zo stelden de fracties, de gemeente Meerlo-Wanssum moet wel op haar centjes passen en de reserves niet te snel opma ken. Om de onverwachte meeval ler van 115.000 euro van het Rijk te gebruiken om enkele aange kondigde bezuinigingen terug te draaien, dat ging de meeste partij en te ver. Dat financiële extraatje werd pas bekend nadat de begro ting al was vastgesteld. Meerlo- Wanssum wordt komend jaar door het Rijk minder gekort dan verwacht, hetgeen het 'extraatje' van 115.000 euro oplevert. Voorstellen van de PvdA-fractie- leider Marcel de Groot om dat geld voor een groot deel te gebruiken om enkele bezuinigin gen, bijvoorbeeld op de Volksuni versiteit en jeugd- en jongeren werk, te schrappen en een lokale Hahnsnip in te voeren, nu de lan delijke Zalmsnip verdwijnt (zie discussie elders op deze pagina), werden door de overige partijen resoluut van tafel geveegd. Ook het voorstel van de PvdA'er om de ozb-stijging tot 1,5 procent te beperken, vond de rest van de raad niet zo'n goed idee. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft immers al moeite genoeg om het hoofd financieel boven water te houden en ook de komende jaren kunnen er finan ciële tegenvallers zijn, zo stelden zij. Een meerderheid gaf er de voorkeur aan de financiële mee valler in het reservepotje van de gemeente te stoppen, als financië le buffer voor de toekomst. Alleen het voorstel van PK Meerlo-Wans sum, om de bezuiniging van 5000 euro op liet ecologisch onder houd van de bermen terug te draaien, werd door de overige fracties gesteund. De overige 110.000 euro zitten voorlopig in de spaarpot van de gemeente. NIEUWE INVESTERINGEN Ondanks alle bezuinigingen, is er voor nieuwe investeringen een bedrag beschikbaar van 2 miljoen euro. Het gemeentebestuur pro beert verschillende voorzienin gen, zoals onderwijs, peuterspeel zaal, kinderopvang en bibliotheek, te bundelen in een zogenaamde brede school. Per kern worden de daar aanwezige mogelijkheden bekeken. In totaal trekt het gemeentebestuur hier voor een budget van circa 11 mil joen euro uit. Verder is voor het oplossen van de problematiek rond de totstand koming van de voetbalterreinen 330.000 euro beschikbaar. De gemeente trekt ook 368.000 euro uit voor het opknappen van de Dorpbroekstraat in Meerlo, de trottoirs en parkeervoorziening aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum, de reconstructie van de provinciale weg Tienray-Meer- lo-Wanssum en een toeristisch fietspad langs de Maas. Voor het realiseren van een jeugdsoos in Blitterswijck is 43.500 euro gere serveerd en voor de renovatie van kinderzwembad De Broekberg in Wanssum 50.000 euro. Verder zet de gemeente 5000 euro in voor het opknappen van de kasteelruï ne in Blitterswijck en wordt er geld gereserveerd voor de moge lijke realisatie van een speelter rein in Swolgen en een kunstwerk in Blitterswijck. Voor de aanschaf van nieuwe kleding, helmen en ademluchtap- paratuur voor de brandweer is een bedrag van 40.000 euro uitge trokken. De Zalmsnip wordt per 1 januari 2005 afgeschaft. Het presentje (toen 100 gulden, nu 45,38 euro) dat de minister van financiën zeven jaar gele den voor alle huishoudens uit de hoge hoed toverde, is door het kabinet Balkende wegbe- zuinigd. Voor het gros van de gemeenten is dat aanleiding om het extraatje voor de bur gers te schrappen. Zo ook in Meerlo-Wanssum, waar frac tieleider Marcel de Groot van de Partij van de Arbeid maan dagavond tijdens de behande ling van de begroting 2005 een laatste poging waagde om het eenmalige jaarlijkse bedrag in 2005 toch aan de burgers uit te keren. Meerlo-Wanssum wordt komend jaar door de overheid minder gekort dan verwacht, het geen een financieel 'voordeeltje' oplevert van 115.00 euro (zie ook discussie over begroting). De PvdA'er leek het een goed idee om van dat bedrag 75.000 euro te gebruiken voor het invoeren van een lokale Hahnsnip, nu de lande lijke Zalmsnip verdwijnt. "Het sig naal naar de burgers toe moet zijn dat de lokale overheid meevallers vanuit de Rijksoverheid, die tege lijkertijd een lastenverzwaring voor dezelfde burgers aanbrengt, voor een groot deel wil compen seren", stelde De Groot. "Om de kans van slagen van mijn voorstel groter te maken heb ik de snip niet De Groot-snip maar Hahnsnip gedoopt. Maar ik merk dat ik geen steun krijg van de andere partijen. Helaas. Want met de Hahnsnip hadden we als gemeen te landelijke bekendheid kunnen krijgen." De andere partijen verweten de PvdA'er met zijn voorstel de pop ulaire jongen uit te willen hangen en voor Sinterklaas te spelen. Andere jaren was De Groot er namelijk juist altijd voorstander van om voorzichtig om te gaan met de financiën en de algemene reserve op peil te houden, zo stel den zij. En nu wil hij plotsklaps 75.000 euro uittrekken voor een lokale Hahnsnip. "Dit is de omge keerde wereld meneer De Groot, ik val bijna van mijn stoel van ver bazing", zei Theo Francken (PK Meerlo-Wanssum). Ook het CDA kon zich absoluut niet vinden in het voorstel van de PvdA'er. "Hahn willen we hou den, maar de snip gaat weg", vatte fractieleider Jan Kuijpers van het CDA .de discussie kernachtig samen. De Groot was niet onder de indruk van de woorden van de twee partijen en sloot zijn betoog met een grap af. "Ik doe graag wat voor de mensen en speel graag voor Sinterklaas, zoals u allen wel weet." Inzameling schoenen en textiel Carnavalsvereniging de Vöskes houdt op zaterdag 13 november de jaarlijkse inza melingsactie van textiel en schoenen. De opbrengst hier van gaat dit jaar voor een deel naar Stichting Kruisen en Kapellen Meerlo-Wanssum ten bate van de renovatie van de Mariakapel te Megelsum. Op initiatief van enkele vrijwilli gers wordt in Meerlo actie gevoerd om de oude Mariakapel in de buurtschap Megelsum rich ting Gun-Swolgen te renoveren en te voorzien van een nieuw dak. Carnavalsvereniging de Vöskes ondersteunt ook deze renovatie. Het ander deel is bestemd voor carnavalsactiviteiten voor de jeugd. Zaterdag 13 november komen vanaf 13.00 de leden van carna valsvereniging de Vöskes in Meer lo textiel en schoenen ophalen. Plaats deze goederen gescheiden in plastic zakken aan straat. In voorgaande jaren deden ook sympathisanten mee uit omliggen de dorpen. Iedereen kan zaterdag 13 november tussen 12.00 en 14.00 uur oude nog te repareren schoenen en textiel inleveren bij J. Poels, Juïianastraat 21 in Meer lo. Voor meer informatie kunt u altijd contact opnemen met Jan Poels tel: 0478-691900 Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Alm ut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrlxstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17 30 uur In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51. 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A Arts. Generaal Dempsy- Straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. Ó478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden. ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11