Veel amusement tijdens derde Kiwanisveiling Jubileumconcerten Collegium Vocale Concert Raido in het Theehuis Nieuwbouw Oostrum-West Theo Janssen signeert Kleiwedstrijd op dierenshow in Leunen Ingezonden Restauratie van de beeldenschat s Lezing over nieuwetijdskinderen AromA www.mooietanden.nu llü KASTSYSTEMEN 8j«l WielHermkes Brussel Jugendstil en muziek Dronken man PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2004 - Paginal LEfi tera Op zondag 14 november vindt het derde concert plaats van het tiende seizoen in het Theehuis in het Odapark in Venray. Aanvang van het concert is als steeds 15.30 uur. De programma's van de con certen van deze serie vermelden werken die geschreven zijn door componisten uit de landen die recent zijn toegetreden tot de Europese Unie: een welkom aan en een kennismaking met de muzikale wereld van de nieuwe EU-staten. De oorsprong van de naam Raido ligt in het oud-noors en betekent 'rijden' en 'reizen'. De letter R uit het woord werd ook wel door sjamanen gebruikt als amulet dat gedragen werd op hun spirituele reizen. Tijdens het concert van zondag voert het ensemble de luisteraar mee vanuit Baltische landen via Polen naar Hongarije. Allerlei muzieken van verschillende landen, verschillen de historische periodes en ver schillende genres als Sloveense volksdansen, worden gespeeld door klarinettist Ivar Berix, violist Daniel Rowland, celliste Dorris Hochscheid en pianist Frank van de Laar. Daarbij kunnen de bezet tingen wisselen waarmee de solis tische kwaliteiten van de musici ook goed tot hun recht komen. Voor wie nog onbekend is met het Theehuis en de concerten: het Theehuis is een lichte, intie me ruimte met een prachtig uit zicht op het Odapark. Het is een ontmoetingspunt van muziek, natuur en weer; een unieke bele ving voor musici en concertgan gers. De musici, van wie verre weg de meesten bekend zijn met de kwaliteiten van grote interna tionale podia, zijn enthousiast over de geluidskwaliteiten van het Theehuis en beschouwen het als een van de mooiste podia voor kamermuziek in Nederland. Het publiek waardeert de concerten in het Theehuis ook vanwege het directe contact met de musici en ervaart dat als een echte meer waarde bij het luisteren naar de muziek. Informatie, kaarten ad 16,- (incl. pauzeconsumptie) en abon nementen zijn verkrijgbaar bij Fred H. Renirie op 0478 582472 of bij de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert Dorpsraad Oostrum, Wonen Venray en Hurks Bouw Vastgoed houden een informatie- 1 avond voor nieuwbouwwoningen in het uitbreidingsplan Oostrum- Oost. Het plan omvat een aantal vrije kavels, koopwoningen en huurwoningen. Er worden diver se types ontwikkeld zoals 2-kap- pers, patiowoningen, meegroei woningen en levensloopbestendige woningen. De starterswoning kan bijvoor beeld ook eenvoudig uitgebreid I worden. Diverse types worden standaard met een badkamer en slaapkamer op de begane grond uitgevoerd. Eind November wordt het stedenbouwkundigplan voor besproken met de Welstandcommissie van de gemeente Venray. Deze avond kunnen geïnteresseerden inzage krijgen in het stedenbouwkundig plan. Op donderdag 9 december vindt de eerste informatieavond plaats in het gemeenschapshuis, Watermolenstraat 1 in Oostrum, om 20:00 uur. Tevens wijzen zij u erop dat de eerder geplande infor matieavond van dinsdag 16 november niet plaatsvindt Tegenwoordig is er steeds meer sprake van overgevoelige kinde ren oftewel nieuwetijdskinderen. Wat houdt die term precies in, tegen welke problemen lopen deze kinderen aan en hoe ga je er als volwassene mee om? Het antwoord op deze vragen en meer informatie over nieuwe tijdskinderen krijgt u tijdens de lezing in de bibliotheek Venray op donderdag 18 november om 19.30 uur. Therapeut Kees de Vries van de Nieuwetijdskinderen Organisatie Nederland gaat hierop in met zijn lezing. Toegang 3 euro voor leden, 4 euro voor niet- leden. Graag reserveren aan de balie; telefonisch 0478 581970 of per e-mail: balie@obvenray.nl. Kijk ook op www.obvenray.nl Nieuwetijdskinderen zijn kinde- i ren van deze tijd, maar toch anders dan hun klasgenootjes. Deze overgevoelige kinderen reageren sterk op emoties en ver driet van anderen. Vaak zijn ze zelfs paranormaal begaafd. Ook ADHD kinderen en autistische kinderen vallen onder de nieuwe tijdskinderen. Hun problemen hebben in de meeste gevallen dezelfde achtergrond, namelijk overgevoeligheid. Deze overge voeligheid kan zich op vele manieren uiten, zowel emotio neel als in de vorm van een aller gie of voedselintolerantie. Ze heb ben hun eigen kijk op dingen, zijn vaak heel verrassend en opvallend creatief in het vinden van oploss ingen. Het lijkt of zij een extra dimensie hebben die bij anderen ontbreekt. Dit leidt veelvuldig tot onbegrip, zeker als hun handelen niet binnen de normale patronen valt, niet binnen de structuren van onze maatschappij. Toch zijn er veel gevallen waarin een oplos sing dichterbij komt. Er zijn goede resultaten geboekt voor deze groep kinderen met speciale diëten en het gebruik van voe dingssupplementen. Huidverzorgingstudio Voor uw totale ontspanning - massages met aromatherapie - complete gezichtsbehandelingen - manicure epileren - harsen - visagie vraag naar onze kadobon Isabellahof 34 IVenray 0478 - 580509 (Lid Anbos) studioaroma@hotmail.com ■VI A A X W E R K I N KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 oË Hoogveld www.wielhermkes.nl De derde editie van de dien stenveiling van Kiwanisclub Schieëpersland, op zaterdag 20 november, heeft duidelijk een ander karakter dan de twee succesvolle voorgangers. Allereerst is gekozen voor een andere locatie. Dit jaar vindt de veiling plaats in de schouw burg en het restaurant van St. Anna (Vincent van Gogh Instituut locatie Noordsingel). Een locatie met meer dan vol doende parkeergelegenheid. Tevens is er deze avond geko zen voor meer amusement, zowel bij aanvang van de veiling als aan het eind. Nieuw is dit jaar ook de gratis entree. Iedereen is dus van harte welkom en kan bieden op een van de kavels die door de leden van de Venrayse service- club bijeen zijn vergaard. Een lek ker drankje en een gratis hapje staan verder garant voor een zeer gezellige avond. Het entertain ment wordt dit jaar verzorgd William Smulders, Maarten van Brug en Geert Pelzer. Solozanger en gitarist William Smulders (1972) uit Nijmegen heeft in de afgelopen jaren door zijn uitste kende livereputatie een unieke positie verworven op binnen- en buitenlandse podia. Hij manifes teerde zich o.a. tijdens de Nijmeegse vierdaagse en Rock en Roll Street Terschelling, Ook was William meerdere malen te horen op de radio en speelde hij in voor programma's van artiesten zoals Hans Dulfer, Peter Koelewijn, Rene Schuman, Bert Heerink, Volumia en Blof. Verder heeft de veilingcommis sie beslag kunnen leggen op de bekende Brabantse Buuttereedner Maarten van Brug uit Aarle Rixtel. Deze "tonprater"en Brabantse humorist treedt zeker 100 keer per jaar op op diverse podia in Brabant en Limburg. Deze artiesten beginnen om 19-30 uur te spelen in de zaal. De veiling start om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Na de veiling wordt het programma gevuld door de in de regio zeer bekende zanger Geert Pelzer. Op geheel eigen wijze vertolkt hij nummers van tal van bekende artiesten. Door de carnavalsdruk- te hebben Willy Voesten en Rob van Lieshout dit jaar afgehaakt als presentatoren. In Mathieu Emonts, wethouder Maatschappelijke Diensten, heeft Kiwanisclub Schieëpersland een waardige opvolger als veiling meester gevonden. INTERNET Op de website www.kiwanis- veiling.nl kan men de uitgebrach te kavels alvast bekijken en er zelfs op bieden. Wanfteer u via de website een bod doet op een van de kavels ontvangt u een e-mailtje met de vraag het bod te bevesti gen. Wanneer vervolgens uw bod wordt overboden krijgt u automa tisch een e-mailtje met het bericht dat iemand anders een hoger bod heeft uitgebracht. U heeft dan uiteraard de mogelijkheid om hoger in te zetten. En de kavels? Wat denkt u van het laten schilderen van uw voor deur, een zweefvlucht, een anti- snurk voorziening, een bezoekje aan de Mercedes- of BMW-fabriek, een serenade, een dagje golfen, een rondleiding bij het jubileren de Nelipak, uw eigen trouwstoet, een ontbijt op bed of een works hop bij Piet Hermans? Zomaar een greep uit de 92 kavels die op zaterdag 20 november worden geveild Boekjes met alle veilingkavels zijn gratis verkrijgbaar bij de leden van Kiwanisclub Schieëpersland en bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat. De opbrengst van de veiling komt o.a. ten goede aan de Stichting Hospice Zenit in Venray. Collegium Vocale Venray viert haar 20-jarig bestaan met een drie tal concerten. Op het programma staan de Liebeslieder, op. 52 van Johannes Brahms met begeleiding van piano vierhandig. J. Brahms begon al op zeer jeug dige leeftijd met het verzamelen en het bewerken van Volksliedjes. Weer eens wandelend door het Prater van zijn woonplaats Wenen, vergat hij zijn melancho lie en schiep een aantal walsen. In de achttien Liebeslieder wordt de cadans van de Weense wals ver bonden met de teksten op het thema liefde, in de aantrekkelijk ste lichte muziek die Brahms ooit schreef. Daarnaast is er ook gekozen voor gekende, maar prachtige geestelijke werken, werken waar in de kracht van ons koor ligt, en welke door de luisteraars zeker herkend zullen worden. Nieuw zijn o.a.: het ingetogen Salvator Mundi van Thomas Tallis, een ver stild maar wondermooi lm stillen Friedhof van Hugo Wolf met pianobegeleiding, een expressief Laudate Pueri van Vic Nees en het sfeervolle Salve Regina van Francis Poulenc. Een heel fraai concert: voor de liefhebber weer een must. Het koor staat onder leiding van Marca Kusters, de pianobegelei ding is in handen van Von Reijnders en Lex Traa. Naast optredens in Panningen en St. Agatha is Collegium Vocale op zaterdag 27 november te zien en te beluisteren in de kapel van St. Anna van het Vincent van Gogh Instituut in Venray. Aanvang 20.00 uur, de entree bedraagt acht euro. Theo Janssen, de auteur van Peelboeken signeert op zaterdag 20 november van 13.30 uur tot 16.30 uur, in Boekhandel van de Munckhof in de Grotestraat in Venray zijn tweede Peelboek Reizen door de oude Peel, Vaarten in Venen, een Peelmondriaan. Hij heeft dit boek opgedragen aan de Dorpen der Stilte, de kleine kernen in de Peel. In de inleiding en het slot van dit boek beschrijft de auteur dat omvang van de onbewoonde hei den en venen in de Peelstreek, ruim een eeuw geleden een omvang had van ca 150. 000 ha. In ruim een eeuw werden in dit lege land 69 nieuwe dorpen gebouwd. Venray beschreef hij als een oude moeder, Een moeder zonder geboorteakte, ze kreeg 10 kinderen. Moedertje Venray, het grootste boerendorp van Limburg, groot 14.622 ha. Moedertje Venray, koningin der woeste gronden.: in 1847: 10.599 ha, in 1891: 7.885 ha. in 1914: 5.814 ha. Harrie Philipsen uit Ysselsteyn werd de koning van de "Kleine Kernen". Medio oktober werd deze Peelmondraan onthuld door de voorzitter van de Kleine Kernen van Nederland, de heer Driek van de Vondervoort. Daar lagen ze dan, niet één, maar veertig kleine Mondriaantjes als blokjes die het tot één groot portret maakten. Te midden van dit portret lag de boodschap Reizen door de oude Peel wordt opgedragen aan de Kleine Kernen, Dorpen der Stilte. Het eerste Mondriaantje was voor Driek van de Vondervoort, eentje voor Harrie Philipsen uit Theo Janssen zal op zaterdag 20 november de boeken Reizen door de oude Peel signeren Ysselsteyn, voorzitter Kleine Kernen Limburg en een voor Wim van Lith, die de kleine kernen van Noord-Brabant onder zijn hoede heeft. Vervolgens werden aan alle afgevaardigden van dorpsraden dit boek overhandigd. Driek van de Vondervoort, burgemeester van de gemeente Boekei, bleek een fervente reiziger te zijn, niet alleen in zijn geliefde Peel, maar hij reisde zelfs per fiets naar Lourdes. Op de terugtocht door Frankrijk langs tientallen verlaten en muisstille dorpen besefte hij: "Dit mag met onze 'dorpen der stilte' niet gebeuren". Driek ont hulde zijn visie hoe dit probleem voorkomen zou kunnen worden. Hij legde de verantwoordelijkheid en aanpak direct bij de inwoners van deze dorpen. Daarna zong Peter Aarts over zijn herinnerin gen bij den herd in de boerderij van zijn ouders in de Kwaoje Staart gelegen in de Bult in de Deurnese Peel. Tot slot nam dr. Jan van Mourik, Hoofddocent Landschapsecologie van de Universiteit van Amsterdam plaats achter de spreekstoel. Hij memo reerde dat de inzet van Theo Janssen voor het behoud van het cultureel erfgoed van de Peel en dat de Universiteit van Amsterdam hem had voorgedra gen te nomineren voor de Zilveren Anjer van het Prins Bernhard Cultuurfonds voor 2005. De voordracht werd onder steund door de provincie Limburg, het Staatsbosbeheer en het Limburgs Landschap. Tijdens het weekend van 13 en 14 november a.s. organiseert Kleindieren Sportfokkers Vereniging Venray e.o. een club tentoonstelling. Er worden dieren getoond zoals: watervogels, sier- vogels, sierduiven, kriel ,en grote hoenderrassen alsmede konijnen in de klassen groot, middel, klein en dwerg. Voor de dierliefhebber de gele genheid kennis te maken met een groep fraaie dierenrassen in ver schillende kleurslagen en hun speciale eigenschappen. Een knuffelhoek stelt de jeugd in de gelegenheid dieren op schoot te nemen en assistentie van KSV-leden zorgt er voor dat kinderen en dieren zich niet beze ren. Boetseerwedstrijd: Ter gelegenheid van deze ten toonstelling wordt de school jeugd van Leunen de mogelijk heid geboden gratis deel te nemen aan een boetseerwed strijd. De door KSV Venray e.o. aan de jeugd verstrekte, natuurlij ke Nederlandse rivierklei, is vrij van chemicaliën. Gevraagd wordt een diertje te boetseren, b.v. een konijn, kip, gans, duif etc. Iedereen die zijn of haar beeldje vrijdagavond 12 november tussen 18.00 uur en 20.00 uur, komt inle veren bij bedrijfsruimte Gebr. Thijssen, Steegse Peelweg 37, ont vangt een leuke attentie. De beoordeling van de Kunstobjecten wordt verricht door kunstenaars van beeldenate lier "Germalein onder leiding van Dhr. G. Schattevoet. De Prijsuitreiking vindt plaats op zon dagmiddag 14 november in de tentoonstellingsruimte. De officiële opening van de ten toonstelling is zaterdagavond 13 november om 20.00 uur en wordt verricht door mevr E. Vogel, Hoofd van basisschool RK de Meent te Leunen. Openingstijden van de show: zaterdag 13 november van 10.00 uur tot 22.00 uur en zondag 14 november van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor info: 077-3984211. Die Brusselse monumentenzorg heeft het omvangrijke Jugendstil- en de art deco-erfgoed in de stad lange tijd verwaarloosd. Nog na de Tweede Wereldoorlog werden het Hotel Aubecq en het Volkshuis ondanks protesten gesloopt. Brusssel bleef echter een van de hoofd steden van de Jugendstil in Europa. De stad heeft dat vooral te danken aan de architect Victor Horta (1861-1947) De Volksuniversiteit organiseert een excursie naar deze bijzondere stad. De excursie concentreert zich op de 'Jugendstilwijken' van Brussel, Sint-Gillis en Elsene. Hier zijn nog vele huizen van Horta, Hankar en Blerot bewaard en kan het atelierhuis van Horta worden bezichtigd. Afsluitend wordt het Muziekinstrumentenmuseum bezocht dat in het voormalige warenhuis 'Old England' is gevestigd. Dit warenhuis is een schoolvoorbeeld van de Jugendstilvormgeving gecombineerd met de toen moderne bouwtechnieken. Het museum- restaurant van 'Old England' geldt als het mooiste uitzichtpunt van Brussel. De prijs voor deze excursie is exclusief eigen verteer. Deze excursie wordt uitgevoerd i.s.m. de VHS Goch en Gcldem en is op zaterdag 27 november. Voor informatie: Volksuniversiteit Tel: 0478-580185, E-mail: info@vu-venray.nl Homepage: www.vu-venray.nl De politie heeft dinsdagavond op de Stationsweg een 42-jarige man uit Venray aangehouden. Hij was zo dronken dat hij niet meer op zijn benen kon staan. Hij werd overgebracht naar het politiebureau waar hij ter ontnuchtering werd ingesloten. In de loop van de nacht is hij weer in vrijheid gesteld Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. WINTERSCHILDER Wij zetten alles weer strak in de verf en zorgen voor een perfecte wandafwerking. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray tel.582635 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw meni ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zichïl recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de bri J wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naaml adres worden niet geplaatst. Partnerruil? Geachte lezer, Ik weet niet hoe het u en uw partner vergaat, maar de mijne is de laatste tijd wel erg opdringerig. En hardleers toe. Na mijn vertrek uit Leiden heb ik een nieuwe part ner gevonden en nog wel eentje met toekomst, juist ja, de gemeen te Venray! Ik heb haar al meer maals op haar lange vingers getikt omdat ik vind dat ze eens wat meer op de kleintjes moet letten, maar ze weet van geen ophou den, toont enkel haar lange tenen. Kwesties die een dringende oplossing verlangen, schuift ze stelselmatig op de lange baan. Haar huishoudboekje is een onoverzichtelijke janboel. Ze besteedt ons geld voortdurend aan verkeerde dingen. Ik kan niet eens achterhalen welke rekenin gen nog openstaan. Ik vind het best fijn als ze mij aanhaalt, maar nu word ik bijkans doodgeknuf feld. Mijn partner ontvangt ook graag cadeautjes. Laatst wou ze een totaal nieuwe huisstijl. Het nijvere bijtje beviel haar opeens niet meer, terwijl dat beestje toch eeuwenlang voor een dynamische uitstraling heeft gezorgd. Neen, de nieuwe huisstijl moest "bij de ontvangers de eigenschappen degelijk [zorgvuldig], open en ondernemend oproepen en pas sen bij een moderne, betrouwba re en trotse organisatie". Oude wijn in nieuwe zakken? Terwijl zij voortdurend, welhaast obsessief, bezig is met haar uiterlijk, maak ik mij nog het meest zorgen om haar innerlijke waarde. Zij dijt alsmaar meer uit. Misschien past een nijl paard, neushoorn of mammoet beter bij haar dan het nijvere bij tje. Ze heeft vorig jaar wel beloofd, bij monde van wethou der Heidens [CDA], te zullen afslanken, maar belofte maakt schuld en daarvan hebben we al genoeg. Hoe groter plan, hoe weggegooider geld! Maar het ergst aan mijn partner vind ik haar wispelturigheid. De oude plannen liggen op de boven ste plank te verstoffen, volgens sommigen in de onderste la. Nu wil ze opeens weer dat ik een kijkje ga nemen bij de road tour van het Blik op de toekomst en actief ga deelnemen aan thema-avonden Venray 2015.^ overmaat van ramp, zou ik dur stellen. Dat is drie jaar na| Flopiade. Uit welingelichte b heb ik vernomen dat ze de bad dames wil gaan uitdossen met3 formen in oogverblindende ld; ren: oranje van boven, zwan* onderen. Over de kleur van In aar lingerie voert zij nog overleg cv ïk een extern adviesbureau, zot het gerucht. Het zou me niet*: ddui bazen als we straks per referc Meu dum moeten kiezen voor pimp natte paars, gifgroen of i( .Wel fluorescerends. den t Ik zou het liefst van partner* eceml len ruilen, maar heb geen altera en v tief voor de gemeente Venray. oetbal drs. Joep van de Pasch, Venray )e v<* olie g Één v Verkeer (speurt afwikkelingen^ singels Venray laat op dit mornen het verkeer via de singels afrt en. Kom je van de A73 en m< naar het Brukske of Antoniui gaat alles via de singels, blemen met overstekende fs sers .voetgangers, en auto's n uit het Brukske en HetrfJ1! Dunamstraat. Zelfs de school deren op de Henri Dunant ben hier veel last van, om m: zwijgen van al die fietsers Wanssum. Voorbeeld kom ik met ij auto van Horst en wil ik naait] tion Venray moet ik door Veaj Kom ik van van Well en moetij naar het station moet ik middaj door Oostrum Woon werk verkeer (aal Brukske en Antoniusveld mocts over de singels om naar hun wea in Venlo of Nijmegen te gaan Om al deze gevaren en sir te ontlasten begrijp ik niet dat 4 gemeente de rotonde op Deumseweg niet gebruikt 01 R' hier een straat aan te leggen diet *an vast over het nieuwe industriete *an' rein looptHeel wat verkeer la n via deze weg naar statio: J"?8 Brukske en Antoniusveld. Of mof Jf'iv ten we eerst wachten dat otq een paar jaar de DISCO er staat. Jan Strolenberg, Venray Ja Wan: derh steui dens Op donderdag 25 november om 14.00 uur verzorgt de heer A. Truyen van de Stichting restaura tieatelier Limburg, op uitnodiging van KBO Venray, in de Kemphaan een voordracht met dia's over de ontstaansgeschiedenis en restau ratie van beelden. Het kappen van een boom en het in het atelier van.de kunste naar tot een beeld snijden is een nauwgezet proces. Maar ook de restauratie van eeuwenoude beel den vraagt veel kennis en inzet van de deskundige.Veel beelden in de Grote Kerk hebben inmid dels een noodzakelijke restauratie ondergaan. Enkele beelden bevin den zich momenteel in het restau ratieatelier om weer in hun oude/nieuwe glorie hersteld te worden. Deze kostbare beelden maken deel uit van het cultureel erfgoed van Venray. Het grote aantal bezoekers aan de kerk en de beelden onderstreept het belang van deze beeldenschat voor Venray. De heer Truyen gunt een blik in de 'restauratiekeuken'. Plaats en aanvangstijd: Kemphaan om 14.00 uw Deelname en koffie zijn gratis Ook niet leden van KBO Venn* kom zijn welkom. Vanwege dt P organisatie is aanmelding vóór 21 november noodzakelijk Aanmelding kan telefonisch of schriftelijk bij de heren J. Fiers P Gerbrandystraat 14 (tel. 582430! P of H. de Klerk, de Boog 6 (tel 585132) of in de KBO-brieven doos in de Kemphaan. de TOOI GEBIT E2E2JKRONEN/BRUGGEN

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10