'Steeds meer jong talent ontdekt de blues' Kunst Cultu Sarah Lucas en Gavin Turk komen naar Venra Halloween in Dingus Het voorbijgaa Ons Genoegen op concours Feest met Pippi Langkous Pulsief in Koningskerkje Handwerk en Hobbyclub Oirlo Toneelvereniging Kom op bestaat 10 jaar Nicci Gerrard Gratis kaartjes De Locht j PEEL EN MAAS Donderdag 28 oktober 2004 - HoeveBlues met Julian Sas in Venray Spraakmakende kunst in het Odapark Venray volle kunstmanifestatie De Waan, over psychiatrie en beeldende kunst Na afloop hiervan werd door de Provincie Limburg de vraag aan het Odapark voorgelegd of er weer een dergelijk multi-dis- ciplinair kunstproject opgezet zou kunnen worden. Na gesprek ken met kunstenaars en bezoeken aan tentoonstellingen in binnen- en buitenland, is er een nieuw project ontwikkeld. Het resultaat is LAT Living Apart Together. Deze vorm van samenleving is een rationele afweging om binnen het samenleven nieuwe construc ties te zoeken. Daar gaat de nieu we Odapark-manifestatie over: nieuwe alternatieven zoeken led samen te leven, waarbij dep archi< tussen schijn en werkelijü ding vervaagt. Na de opening, opi ten, I dag 6 november om 20.00 uit |>riev kunsthistorica Drs. Pascalle velders een nadere toeliet geven op Living, het eerste van LAT. Deel 1 LIVING v Living Apart Together loopt november 2004 tot en januari 2005 Tijdens Living den werken getoond Mally Mallinson (UK), Sarah (UK). Gavin Turk (UK), Lowe (UK). Heli Rekula Edwin Zwakman (NL), Thomson (UK). Vijfe dit l deui is ei j ken onts Vipf i zesti wan Leui een hardrockconcert meu ens bands. Garach Angren is eert» v in mansformatie die echte onr. jeuj ste moderne blackmctal tenpgev re brengt. De bandleden lidk j 197 alledrie al een forse portie pi mervaring opgedaan, voorail met de band Vaultage. died D in Dingus heeft gestaan. Opi Halloween viering zal CarachJ ren haar eerste ded presenn doen. Blood Drenched is deathmetalband uit de regiol ningen. Blood Drenched spt pure death-metal met de nod old-school invloeden. De heeft al een ded op haar staan met de titel Stabbed allot Depredation tenslotte is bekende vijfkoppige band Deurne en omgeving, begot in 1997 en die haar sporen in circuit al lang heeft verdia Zondag 31 oktober is het weer Halloween. Halloween is een grie zelig soort carnavalesk feest, dat in de avond of nacht voor Aller heiligen (1 november) in veel (vooral Anglo landen als Engeland en Amerika) wordt gevierd. Voor jongerencentrum Dingus in Ven ray aanleiding om een Halloween- weekend te organiseren. Het pro gramma ziet er als volgt uit: vrijdag 29 oktober hardrock- café met special metal dj Grave- digger met veel aandacht voor All Hallow's Black en Deathmetal natuurlijk. Vanaf 23.00 uur hor rorfilms (wel met een beetje een knipoog) in de zaal op groot beeldscherm met perfect geluid. Het café gaat .open om 19.00 uur en de entree is gratis. zaterdag 30 oktober Raving Hardcore café in café Dingus. De muziek zal live worden verzorgd door diverse dj's van het Hardco re Impact dj Team. Vanwege Hal loween wordt het veel raven dus. Het café gaat open om 19-00 uur. Voor de liefhebbers vanaf 23.00 uur freaky films in de zaal. De entree is opnieuw gratis. zondag 31 oktober (Halloween) Depredation speelt brute dei ke metal van de bovenste plank vergelijken met: Morbid Dying Fetus en Cannibal Corpi va Deze maand nog bracht de bs een med uit met de titel Sla# red Innocence. De avond zal w den omlijst met muziek vans? cial dj Joris. Het café gaai opi om 18.00 uur. Entree: vier euro. Boekrecensie in Peel en Maas Wanneer was het allemaal begonnen? Ze zou het nooit precies weten, al kon ze het later, als een vinger die op een kaart de brede rivier volgt tot aan het onzichtbaar dunne lijntje van zijn oorsprong, terugvoeren op een avond in het begin van de winter. Ooit waren Irene en Adrian ver liefd, hadden ze alleen oog voor elkaar, en was één blik genoeg. Maar na jaren huwelijk, kinderen en de sleur van alledag is de glans er af. Ze zijn vergeten waardoor ze vroeger zo verbonden waren. Hun drie jonge dochters hebben de band vereeuwigd, maar de band is anders geworden, prak tisch. Irene heeft een baan die veel van haar vraagt, en de zorg voor het gezin rust op haar schou ders. Adrian is een acteur die nog steeds wacht op zijn grote door braak, en door zijn onregelmatige werktijden staat hij verder van het gezin af. De passie is weg. En de vraag is of die ooit weer terug zal keren. Een hartverscheurend mooi verhaal, over de veerkracht van mensen die zelfs na het diep ste dal weer kunnen leren lief te hebben. Nicci Gerrard schreef met De onderstroom haar ee$ soloroman. Samen met haarntö schrijft ze psychologische thrill® onder de naam Nicci Frenfr Naast boeken schrijft ze ook* onderzoeksjournalist nog stee* regelmatig voor de Britse krao The Observer. De onderstroot was een groot succes, vele krat ten en tijdschriften besteedde aandacht aan de roman. Het isf® boek om in een adem uit te lezen Dit boek is te koop in hoekig del Van den Munckhof. P# 17.50 euro. hun hechte groepsgeluid. De muzikanten, eerder aktief in Ter- raplane en Blues Lee. brengen ieder een enorme dosis ervaring mee. Drummer Mare Gijbeis, con tra-bassist Patrick Indesteege, gita rist Patrick Lenaers en zanger harmonicaspeler Wouter Celis gaan voor kippevel. Niks meer en niks minder. Hun gezamelijke pas sie heet Westcoast Blues, de legendarische gitarist Hollywood Fats in het bijzonder. De muzikan ten weten samen met het publiek en op elk podium een dampend feestje te bouwen. De Rhythm Bombs hebben Nederland allang veroverd en spelen op alle grote festivals. Down and Dirtv is een stevige bluesband die zowel rockblues als ballads brengt en in die zin een afwisselend repertoir heeft. 'Bues met ballen', zoals de band zelf beweert. Behalve covers speelt de 7-mansformatie ook eigen num mers. De groep brengt verschil lende stijlen blues bij elkaar: slow- blues. rhythm 'n blues, rockblues en ballads. Maar vrijwel altijd swingend en met veel power gebracht. De band heeft muzikan ten uit Oss, Berghem. Grave, Veg- he.1 en Schaijk Binnen een jaar nam Down and Dirty twee cd's op. De laatste. Blue, sloeg goed aan en dat was voor de bluesband een goede reden om wat meer aan de weg te timmeren Down and Dirty wisselt eigen nummers af met bluesrock van Walter Trout tot George Thorro- good en blues van BB King tot Buddy Guy. Variatie in de blues is dan ook kenmerkend voor de band. Blues eenzijdig? Niet bij Op zondagmiddag 31 oktober zal fanfare Ons Genoegen uit Oirlo deelnemen aan het concours van de Limburgse Bond van Muziekge zelschappen. Dit concours vindt plaat in de theaterzaal van De Oranjerie in Roermond De fanfare zal uitkomen in de derde divisie, voorheen de afdeling uitmuntend heid. De fanfare heeft achtenzestig muzikanten en staat onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leu nen. Sedert ruim anderhalf jaar is Geert Jacobs dirigent van Ons Genoegen, de fanfare waar hij zelf zijn muzikale carrière is begonnen als muzikant op hoorn. Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo heeft gekozen om in dit overgangs jaar nog op de traditionele manier deel te nemen aan het bondscon- cours met twee officiële concert- werken. Het eerste concourswerk dat de fanfare speelt is Vuurgees ten van Jan Bosveld waarin ver schillende Brabantse Dwaalgeesten worden uitgebeeld die volgens tra ditie in allerlei vormen door het Brabantse landschap zouden rond dwalen. zoals gloeiigen, stalkeersk- es en vuurbollen.. Het tweede werk is Heatheridge Sketches van Stephen Bulla, Dat werk is opge dragen aan een gelijknamige regio in Amerika en schept een fris beeld daarvan De afgelopen tijd is er veel gere peteerd. Dat viel niet altijd mee maar gaandeweg zag men het geheel groeien en hoorde men de vorderingen Op 31 oktober hoopt men dan ook een mooie uitvoering te kunnen geven. Het is inmiddels vijf jaar geleden dat de fanfare voor de laatste keer deelnam aan een concours. Dat was in Venlo en toen werd een nette eerste prijs behaald. Dat hoopt men ook deze keer te bereiken, hoewel de pun tentelling wat gewijzigd is waar door de scores wat anders kunnen uitvallen. Voor bijna de helft van de muzikanten is het de eerste keer dat zij deelnemen aan een con cours. Voor hen zal het een hele ervaring zijn om in een dergelijke ambiance te mogen spelen net zoals ook telkens weer voor de meer ervaren muzikanten. Het con- - cours is toch een moment waarop de vereniging wil laten horen waar toe zij in staat is. Behoudens drie aanvullingen om een goede orkest- bezettting te krijgen, zijn het de eigen muzikanten die dat gaan doen.. Muziekvereniging Ons Genoe gen hoopt vele supporters te mogen begroeten in Roermond. Ook dit jaar houdt de Hand werk en Hobbyclub van Oirlo weer een tentoonstelling. Deze wordt gehouden in het zaaltje van café d'n Terp (tegenover de kerk). Er zijn weer veel mooie spullen gemaakt door de dames. Iedereen is van harte welkom. Er zullen ook weer mooie spul len verloot worden, o.a. twee geknoopte matten, twee hardan- ger kussens, een kaarttafellaken, een damast tafellaken, een huis- houdset compleet met kussens en een mand met levensmiddelen. De toegang is gratis. De ten toonstelling is op zaterdag 13 november van 10.00 tot 17.00 uur. De trekking van de loterij is om ongeveer 17.00 uur. In het verleden werd in Holt- hees en Smakt door leden van de vrouwenvereniging regelmatig toneel gespeeld Er was echter een probleem; bij de vrouwenver eniging waren geen mannen actief. Om er toch mannelijke spelers bij te hebben, werd tien jaar geleden de toneelvereniging Kom op opgericht. Wat destijds begon met vijftien leden, is inmid dels uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met 34 leden. Niet alleen spelers, maar ook een grime-groep en een decorbou- wersgroep. Het stuk dat dit jaar op de planken wordt gebracht, heet 'kunstmest'. Het gaat over een zakenvrouw die getrouwd is met een toneelspeler, die druk bezig is met het huishouden en het bemachtigen van een rol. Alle bei echter met niet veel succes. Dit zorgt voor de nodige strubbe lingen binnen het huwelijk. Dan verschijnen er ook nog verschil lende mensen ten tonele, die de situatie er niet bepaald beter op maken. Dit alles leidt natuurlijk weer tot de nodige komische situ aties. De uitvoeringsdata zijn: -Zondag 31 oktober in Plein 27 in Maashees -Woensdag 3, donderdag 4 en vrijdag 5 november in 't Pelgrims huis te Smakt. Vrijdag 5 november is al uitver kocht. Mocht u interesse hebben, kunt u kaarten bestellen bij Christien Goumans (tel: 0478-636676) en voor zondag 31 oktober kunt u ook kaartjes bestellen bij Plein 27 in Maashees (tel: 0478-636755). De kaartjes kosten 5 per stuk. In Schouwburg Venray is er in de herfstvakantie feest met Pippi Langkous. Kom jij ook verkleed als Pippi? De vijf mooiste Pippi's ontvangen een prijs. Ben jij jarig? Dan mag jij met Pippi op de foto. Vrijdag 29 oktober tweemaal een Pippi-voorstelling, om 14.00 en om 17.00 uur. In de herfstva kantie feestelijk programma in Schouwburg Venray met Pippi Langkous. De vijf mooiste Pippi's ontvangen een tegoedbon voor een kindermenu (twee personen) te besteden in Theatercafé 'De Artiest'. Ben jij op 29 oktober jarig, geef dit dan door bij de kassa van de Schouwburg. De jarige kinde ren mogen na afloop van de voor stelling samen met Pippi op het grote podium op de foto. Dus laat het ons weten en zij regelen speci aal voor de jarigen een fotosessie op het grote podium (kassa, tele foon 0478 530999). Pippi Langkous is de allersterk ste musical voor iedereen. In Schouwburg Venray met een cast van dertien personen. Script en liedsteksten van Ivo de Wijs, naar de boeken van Astrid Lindgren. Ze heeft haar zo oranje als een wortel, een neus als een aardappeltje, zomersproeten en een heerlijke lach. Ze draagt zelfgemaakte kle ren, twee verschillende kousen en een paar zwarte schoenen die twee keer zo groot zijn als haar voeten. Als Pippi met haar aap Meneer Nilsson en paard Kleine Witje in Villa Kakelbont komt wonen, veroorzaakt dat nogal wat opwinding in het anders zo rustige dorpje. Els van Kriebelkuch, Ans van Hakkelhoest en Tante Pastellia zouden Pippi het liefst naar het Kindertehuis zien vertrekken en de politieagent komt niet veel ver der dan 'Huisvredebreuk! Landlo perij! Ehm... Parachutistische immigratie!. Smooth Lake is een jonge, 30 oktober voor de eerste keer de t Down Dirty, de band laat horen dat de blues enorm gevarieerd is, soms gevoelig (down), soms ruig (dirty). GITAARHELD Julian Sas is langzamerhand één van Neerlands grootste gitaarhel den geworden. Hij koppelt een verbluffende techniek aan tome loze inzet. Hij hoeft een song maar één keer te horen en kan het dan óf feilloos naspelen óf er een volledig eigen draai aangeven De muzikale belangstelling van Julian is heel breed, van country tot metal en van Neil Young tot Jimi Hendrix. De afstand tussen hart en zijn vingers daarentegen is héél, héél kort: wat zijn hart voelt laten zijn vingers meteen horen. Veel inspiratie put Julian uit het idioom van de grote blues-klassie kers. Wellicht heeft dat te maken met het feit dat Sas uit Beneden Leeuwen komt, een plaatsje in het Land van Maas en Waal. Het stroomgebied van deze rivieren is net zo'n sterke inspiratiebron voor de muziek van Julian Sas als de Mississippi delta dat was voor de grote voormannen uit de geschiedenis van de traditionele Amerikaanse blues. Op zijn 31ste wordt Julian al in de pers vergeleken met zijn hel den Johnny Winter, Rory Gallag her en Jimi Hendrix. Hij kan knei- terharde, opzwepende elektrische solo's neerzetten, maar kan ook heel breekbaar, ver stild akoestisch spelen. Maar wat hij ook laat horen, het is altijd geïnspireerd, emotioneel en Antwerpse bluesband die op indsgrenzen oversteekt eigenzinnig. En zoals dat uit het Engels bijna niet te vertalen is: nobody can boogie like Julian! HoeveBlues start op zaterdag 30 oktober al om 20.00 uur. Reserveren kan uitsluitend via info@uitleg nl. Zie voor meer info: www.hoeveblues.nl. Nieuwsblad Peel en Maas en de organisatie van HoeveBlues stellen acht gratis kaartjes beschikbaar voor het rhytm bluesfestival. U hoeft daarvoor niet veel te doen. De eerste acht mensen die donderdag (van daag) vanaf 18.00 uur een mailtje sturen naar de redactie van Peel en Maas winnen een gratis entreekaartje ter waarde van vijftien euro. Er zijn enkele restricties aan verbonden. Iedere inzender kan slechts een kaartje winnen. Bovendien dingt een emailadres ook slechts een keer mee naar de gratis kaartjes. Wanneer u dus vanaf een email adres berichten stuurt met ver schillende namen, komt slechts een inzending in aanmerking voor een gratis kaart. Dus ben er snel bij en win een kaartje .voor HoeveBlues 2004 ter waarde van vijftien euro! Een email met ver melding van gratis entreekaartje HoeveBlues en naam en tele foonnummer van de inzender kunt u sturen naar het email adres van de redactie van Peel en Maas: redactie@vandenmunckhof. nl De blues in België bloeit als nooit tevoren. Veel talentvolle, j jonge bands zorgen ervoor dat de i j aanvoer voor Nederlandse festi- I vals niet opdroogt. Venray maakt daar mooi gebruik van. Pim Meeuwsen is mede-organisator 'l van HoeveBlues. Volgens hem ontdekken steeds meer jonge I muzikanten de blues. "Er is op dit j moment een groot aanbod. In Bel- I gië en Duitsland is er een groeien de blues-scene en zie je dat vooral ook jonge muzikanten de blues I oppikken." Smooth Lake is zo'n jonge I bandLittle Jim Fenderixde witte bluesneger uit Antwerpen, vormt samen met 'Uncle T', Big J. en Ski- I nny RC Sidebeards Smoothlake en zij verkondigen de blues met hart en ziel. De band brengt een aan- stekelijke portie R&B. 1 Boogie, swing, shuffle en i mambo, the Rhythm Bombs uit Belgisch Limburg weet waar Abra- 1 ham de mosterd haalt. En die wordt extra heet gekruid door ter zonder belerend te zijn. De nummers zijn pakkend, ont roerend, dan weer vrolijk, maar in elk geval boeiend en op een voor treffelijke wijze vertolkt. Pulsief wordt gevormd door: Pieter Simons (accordeon, fluit, zang). Joop Onckels (gitaar, zang), John Beckers (bas), Peter Huibers (per cussie) en Wil van der Coelen (sax, zang). Voor reserveringen: familie Evers, telefoon (0478)632172. entree 5 euro p.p. Zondagmiddag 31 oktober is er opnieuw aandacht voor jeugdi ge bezoekers. Zowel de warme bakker als de mandenvlechter zit ten om hulp verlegen. De smede rij is geopend en op de boven verdieping is een wisselexpositie ingericht: "Van baker tot bewaar school". Deze expositie heeft betrekking op de eerste levensja ren aan het begin van de 20e eeuw Van oktober t/m april is het museum op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00- 17.00 uur (www.delocht.nl). Het Odapark in Venray staat reeds jaren bekend om het unieke beeldenpark, een cultureel pro gramma met muziek, theater en literatuur en opzienbarende kunstmanifestaties. Het succesvol le De Waan over psychiatrie en beeldende kunst, in i002 georga niseerd door het Odapark, ligt echter alweer een tijdje achter ons. Tijd voor een nieuwe kunst manifestatie, die ongetwijfeld de tongen zal losmaken: LAT, Living Apart Together. Op zaterdag 6 november zal LAT officieel geo pend worden door Odile Wolfs, gedeputeerde van de Provincie Limburg. LAT is een kunstmani festatie in vier delen in en om het Odapark te Venray. Deel 1 Living zal gevolgd worden door Living Apart, Living Together en LAT LAB. Het Odapark heeft voor deze manifestatie werken van de inter nationale top naar Venray weten te halen. Vaak kunstenaars die al in prestigieuze collecties verte genwoordigd zijn als de Tate Gal lery en de Saatchi-collectie in Lon den zoals Sarah Lucas en Gavin Turk. In LAT gaan kunstenaars op zoek naar grenzen. Kunstenaars weten als geen ander dat in schijn een grote kracht schuilt. Dat wij schijn nodig hebben om enig idee te krijgen van wat de werkelijk heid inhoudt. Niet als spektakel, maar als een onuitroeibaar verlan gen. het vinden van betekenis. In Deel 1 Living van de kunstmani festatie Living Apart Together (LAT) in het Odapark Venray zal Sarah Lucas aanwezig zijn met haar 'Spam', een van haar meest recente werken. Gavin Turk zal twee beschilderde bronzen uit de Saatchi-collectie tonen Mally Mal linson zal speciaal voor Living zijn spraakmakende 'JFC Bible Burger' ontwikkelen. Een eerdere versie van de 'JFC Bible Burger' is te zien in County Hall in London ("New Blood"). Van Edwin Zwakman zijn grote foto's te zien. Zwakman doet ons geloven dat waar wij naar kijken echt is, maar het is niet wat het lijkt. Deze samenge stelde tentoonstelling met verder werken van Colin Lowe. Roddy Thomson en Heli Rekula stelt vra gen over werkelijkheid en schijn, terwijl wat echt is en wat niet. niet ter discussie staat. Curatoren van LAT, Living Apart Together zijn Marijke Cieraad en Theo Len ders. Het Odapark baarde in 2002 veel opzien met de zeer succes- In het tweede optreden van de concertreeks, die gehouden wordt in het Koningskerkje in Vierlings beek, is het de beurt aan de band Pulsief. Op.zondag 7 november om 15.30 uur treedt de band Pulsief op in het Koningskerkje aan de Spoor straat 17. De uit de regio Venray- Venlo afkomstige formatie Pulsief zingt folk in het Limburgs dialect. De band is opgericht in 1995 en aanvankelijk zocht de groep het vooral in Engelstalig repertoire. Na wisselingen in de bezetting kwam eind 2001 de nadruk steeds meer te liggen op het zingen in het Lim burgs dialect. Er werden eigen nummers geschreven en in juli 2002 ging Pulsief de studio in om een demo-cd op te nemen. Het enthousiasme was echter zo groot dat het een volwaardige cd werd. De cd met de naam Ruumte! werd in eigen beheer uitgebracht en ligt inmiddels bij de platenzaak. Het titelnummer Ruumte! scoort meteen goed en komt op de eerste plaats de Limbo top 10 binnen. Het repertoire bestaat veelal uit. luis tersongs met af en toe een up tempo nummer. De liedjes snijden maatschappelijke thema's aan ech- HoeveBlues is op zaterdag 30 oktober toe aan de zevende uitvoering. Het sfeervolle, internationale rhythm bluesfestival heeft dit jaar een Belgisch tintje: Smooth Lake en niemand minder dan de Rhythm Bombs komen naar zalencomplex de Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. Hoofdact vormt echter Julian Sas. Entree op HoeveBlues is 15 euro. De Witte Hoeve biedt ook een speciaal arrangement aan met slapen en ontbijt. Alle info over HoeveBlues is ook te vinden op www.hoeveblues.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 18