We zijn meer dan een lezelligheidsdubje" "En nu op naar de Nederlandse titelstrijd" Extra kaartverkoop Winnaars kleurwedstrijd Cornelco Safety: een totaalpakket aan veiligheid Waterschappen kiezen voor kinderen Brand in trappenhuis flat Jubilarissen bij Henra igina 1 J, EN MAAS Donderdag 28 oktober 2004 - Pagina 11 vragen aan de Samenwerkende Limburgse Vastelaovesverenigingen Anke en Kim deelneemsters LK majorette ag afval len >lan- iedeeld Dus ïzit van ït niet d type n snel! s het aan vastelaovesver- hig De Piëlhaas ligt, staat ray de maand november 'n kop. De Piëlhazen vie- dan hun 6x11-jarig aan. In Peel en Maas heeft het nodige kunnen lezen f de voorbereidingen. |r 6x11» maar ook over de jere activiteiten die op de clelaovesagenda van iend seizoen staan. Achter cze festiviteiten gaat een zangrijke organisatie uil waaraan honderden jlaovesliefhebbers hun entje bijdragen. Wie zijn wat doen ze en wat peegt ze? Exclusief in Peel Maas vindt u de komende ten een inkijk in de Rooyse navalstraditie: interviews actievelingen voor en iter de schermen. Deze ek: elf vragen aan de ïewirkende Limburgse telaovesvereniginge (SLV), arvan Piëlhaas Hugo ppers dit jaar tot president rd benoemd. Voor degenen die nog ait van de SLV gehoord heb- wat is de SLV? h de Samewirkende burgse elaovesvereniginge zijn zes- i stadscarnavalsverenigingen fcgenwoordigd, waaronder De ilhaas Wij hebben als gezamen- missie het bevorderen en fendhouden van de vastelao- [d als uiting van de Limburgse kscultuur. met nadrukkelijk et voor de manier waarop (dverenigingen hun plaatselij- jrastelaovesviering invullen, ihnee proberen we een impuls geven aan het cultureel cn ^schappelijk leven in ipurg" i 2, Wat moeten we ons daar- voorstellen? 'We willen de samenwerking ssen de leden en met andere jjnisaties bevorderen en de leerlinge band verstevigen, we [reiken onderscheidingen uit en ^reilen als een overkoepelend orgaan op Op het gebied van ■menwerking organiseren we mborbedd themabijeenkom- Ifcii over onderwerpen die alle pjavalsverenigingen bezighou- jp| zoals verzekeringen, belas- sponsoring cn ia/Stemra. Samenwerking r^rtmeer op dan navelstaren, leren hebben soms al een lossing voor iets bedacht waar Keet dvt je zelf nog niet was opgekomen Je doet hierdoor ideeën op om de plaatselijke carnavalsbeleving weer impulsen te geven. Al met al nemen we onze taken bijzonder serieus, we zijn door de jaren heen strakker en zakelijker geor ganiseerd. We zijn absoluut meer dan puur een gezelligheidsclub- je." 3. Hoe zit het met die onder scheidingen? "Een voorbeeld van een beken de onderscheiding is de Orde van de Gulden Humor die dit jaar wordt uitgereikt aan Pierre Cnoops. Dit is de hoogste Limburgse Vastelaovesorde die op voordracht van de aangesloten verenigingen wordt uitgereikt aan een bekend persoon of een orga nisatie die zich bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt voor de bevordering van de levensblij heid. de humor of de vastelao- vend in de provincie Limburg Vorig jaar is de Gulden Humor uit gereikt aan Willem Vermeend. Met deze onderscheidingen laten we zien dat carnaval plat uitge drukt niet gelijk staat aan bier zuipen en konten knijpen." 4. Hoe is het om een Venrayse voorzitter te heb ben? "Prima. Hugo is een uitsteken de voorzitter, hij heeft ongekende kwaliteiten als het gaat om humor, uitreikingen van vastelao- vesordes en presentaties En daar gaat het om." 5. De SLV bestaat sinds 1962. Wat waren hoogtepunten in het bestaan van de SLV? "Met regelmaat terugkerende hoogtepunten zijn de uitreikin gen van de bijzondere onder scheidingen, zoals De Gulden Humor en De Gouden Narrenkap. Deze laatste is een onderschei ding voor artiesten die zich meer dan gemiddeld inspannen voor de vastelaoveswereld en wordt eens in de vier jaar uitgereikt. Verder was een absoluut hoogtepunt het moment waarop Willem Vermeend wist te bereiken dat carnavalsverenigingen als culture le verenigingen worden aange merkt met de daarbij horende financiële voordelen. En waar we trots op zijn, is dat het netwerken en lobbyen zijn vruchten begint af te werpen. We staan op de cul turele kaart en krijgen daardoor beter gehoor bij instanties en overheden zoals de Provincie." 6. Zijn er verschillen in Limburg als het om viering van carnaval gaat? "Absoluut. In Venray heb je Circus Mok. Zoiets heb je in Heerlen bijvoorbeeld niet. In Kerkrade zie je veel groepen mee doen aan de optocht. En de kwali teit van de optochten verschilt. Het gaat er naar ons idee niet om de mooiste wagen te hebben, maar om in te spelen op de plaat selijke situatie. Dat geldt ook voor buutredners." 7. Wat is volgens jullie het ware vastelaovesgevoel? "Dat valt haast niet in woorden uit te drukken. Maar zoek het in humor, in relativeren en kunnen genieten van kleine dingen. Carnaval moet je gewoon bele ven, dan merk je wat we bedoe len!" 8. Wat zijn ontwikkelingen in de carnaval door de jaren heen? "Er is door de jaren heen steeds meer bijgekomen, activiteiten worden uitgebreid. In aantal maar ook als het gaat om budgetten die daarvoor nodig zijn. We moeten eryoor waken dat carnaval niet te commercieel gaat worden. Wij vinden dat carnaval nadrukkelijk een volksfeest moet blijven dat ook georganiseerd moet kunnen worden zonder grote sponsoren. Een andere ontwikkeling, meer een trend misschien, is het ver schijnsel dat als de jeugd naar de middelbare school gaat, de belangstelling voor het carnaval vieren afneemt. Weer wat ouder geworden, neemt de belangstel ling weer toe. Het is belangrijk dat we in de jeugd investeren. We willen de jeugd stimuleren om vastelaovend te vieren door spe ciale projecten op te zetten of door daar aan mee te werken. Dat betekent dat we niet ontkomen aan 'moderne invloeden', zoals meer beat in de muziek. Dat mag ook wat ons betreft. Maar er moet toch ook zeker iets carnavalesks in zitten..." 9. Meer beat in de carnavals- nummers; hoe ziet de toe komst van de vastelaovend eruit als het aan de SLV ligt? "Een toekomst waarin de elfde van de elfde een nationale feest dag is geworden en vastelaovend een groot volksfeest is. Een toe komst waarin nog steeds plaats is voor de ware carnavalsbeleving, waarbij we niet hebben toegege ven aan de trend om steeds vroe ger te beginnen. Verder staan we enerzijds voor het behoud van vastelaovend als cultuurgoed, maar zullen we anderzijds toch ook moeten inspelen op maat schappelijke ontwikkelingen en bijbehorende nieuwe initiatie ven." 10. Zoals..? "Nou ja, een vrouwelijke prins bijvoorbeeld. Dat ligt nog steeds gevoelig. Is ook voor ons nog een grote stap. Maar die komt er wel licht wel. Dit soort ontwikkelin gen moeten we niet bij voorbaat tegenhouden." 11. Zoals bekend vieren de Piëlhazen hun 6x11-jarig jubi leum. Wat wensen jullie ze toe? "Onze voorzitter wensen we een e-mailaansluiting toe... Verder wensen we De Piëlhazen veel succes met de uitreiking van de Gulden Humor op. 27 november en natuurlijk een.grafttHoos'jubl-' leumseizoen. En tot slot..: blief wakker Piëlhaas!" Meer informatie over de SLV: www.slv-limburg.nl. Meer infor matie over De Piëlhaas: www.pielhaas.nl. Vrijdag 29 oktober vindt er een [tra kaartverkoop plaats voor de ids Party voor Hazekeutels op oensdag 24 november. Wie nog :en kaartje heeft gekocht, kan iejvoor terecht in de ihbuwburg, voorafgaand aan de Ipi Langkous-voorstellingen van 4.00 en 17.00 uur. De Kids Party een feest voor alle kinderen uit enray van de groepen 5 t/m 8 en georganiseerd in het kader van et 6x11-jarig jubileum van vaste- lovesvereniging De Piëlhaas Het rogramma duurt van 14.00 tot 7 00 uur en bestaat uit een hele- toel leuke activiteiten. De clowns >ino en Roberto laten de boel dingen met hun discoshow en Oochelaar Rinaldo brengt zijn uiven en konijnen mee voor zijn petterende goocheltrucs. Meiden kunnen zich op laten maken, iedereen kan zich laten schmin ken, je kunt leren hoe je ballonfi guren maakt en er worden dans jes ingestudeerd. Bovendien zijn er enkele speciale gasten aanwe zig. Zo verzorgt een schoonzusje van Mien Dobbelsteen de toilet ten en de beveiliging en regelt een achterneef van Bromsnor de beveiliging van de entree... Kaarten voor de Kids Party kos ten 5,-. Kinderen ontvangen hiervoor twee consumpties en een snoepzakje en kunnen hun jas gratis ophangen in de gardero be. Behalve op 29 oktober kunnen de kaarten ook worden gekocht bij Makelaardij Peelrand in de Schoolstraat. Enkele weken geleden werden toderen van de Venrayse basis- cholen en de kerkdorpen blij ver- ja met een bezoek van kabouter '°p Hij bracht kleurplaten rond foor de kinderen, in het kader Jn het 6x11-jarig jubileum van Wtelaovesvereniging De ïëlhaas. De kinderen hebben M hun best gedaan: honderden uurplaten kwamen weer retour, weel dat de commissie 6x11 'oor de lastige klus stond om de 'rote stapels inzendingen te doordelen. Jan Arts, voorzitter 'an de commissie 6x11"Iedere j"Y zegt altijd dat de keus om tot fn winnaar te komen heel erg Moeilijk was. Nou, ook wij heb- )en het geweten. We hebben ïeel veel prachtige exemplaren '"inengekxegen. We willen alle «nderen dan ook bedanken dat 2c zo hard hun best hebben Sfdaan." Inmiddels zijn de prijswinnaars Mend. De prijzen zijn verdeeld over drie categorieën. De winnaars van de groepen 1 en 2 zijn: le prijs: Noortje Laurensse uit groep 1 van De Toverbal 2e prijs: Damita van Soest uit groep l/2b van De Landweert 3e prijs: Mannie Manya van groep la van De Flierefluit De winnaars van de groepen 3, 4 en 5 zijn: le prijs: Sharon Arts uit groep 4a van De Kruudwis 2e prijs: Kjell van de Bas uit groep 3 van Petnis Banden 3e prijs: Yvon van Duuren uit groep 5 van Antonius, Veulen De winnaars van de groepen 6, 7 en 8 zijn: le prijs: Mathieu van Krey uit groep 5/6 van De Foekepot 2e prijs: Fieke Maas uit groep 7 van De Keg 3e prijs: Robin Smets uit groep 6 van De Hei. Heide De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 24 november tij dens de kidsparty in de schouw burg van Venray. Zowel prins Willy met zijn adjudanten van De Piëlhaas, als prins Rob met zijn adjudanten van De Hazekeutel zuilen deze middag present zijn. Prijswinnaars krijgen nog nader bericht. Wat is belangrijk voor een goed werkklimaat? Naast een prettige werksfeer natuurlijk ook veiligheid voor de werk nemer. Door middel van een uitgebreide collectie kleding en persoonlijke bescher mingsmiddelen biedt Cornelco Safety producten aan met een goede prijskwali- teit verhouding. Veiligheid is het terrein van Cornelco Safety. 'Cornelco Safety staat voor veiligheid, service en advies, 'zegt Ronald Cornelissen, directeur van Cornelco Safety. 'Wij kunnen elk bedrijf van top tot teen aankleden volgens de laatste veiligheidsnormen, zoda nig dat de werknemer er zich lek ker bij voelt.' Cornelissen richtte zijn bedrijf zo'n vijf jaar geleden op. Na zijn opleiding kwam hij terecht bij een technische groothandel. Het viel hem op dat er weinig aan dacht besteed werd aan het advi seren van klanten. Hij was (en is) van mening dat de leverancier van producten moet meedenken met de klant. Hij moet producten leve ren die aansluiten bij de behoef ten en wensen van de gebruiker Vanuit deze gedachtegang is Cornelissen zijn bedrijf begon nen. Eerst nog vanuit het ouder lijk huis en sinds ruim 3 jaar vanaf het industrieterein. En recentelijk werkt hij vanuit zijn eigen pand aan het Keizersveld 52-f te Venray. Cornelco Safety kent een zoge naamd zorgsysteem. Door middel van dit systeem kan de klant gebruik maken van onder andere pas- en meetservice op eigen loca tie, levering uit voorraad en een snelle service. Pasgegevens wor den opgeslagen in een opvraag baar informatiesysteem. De klant is koning en dat uit zich in de per soonlijke service. Kleding wordt aangepast aan de specifieke eisen en desgewenst voorzien van bij voorbeeld het bedrijfslogo. Er worden steeds strengere eisen gesteld aan de veiligheid van werknemers. De bescher mingsmiddelen die het bedrijf aanbiedt, zoals bijvoorbeeld val beveiliging, worden in eigen huis gekeurd. 'Dit keuren is aan stren ge regels gebonden,' zegt Cornelissen. 'We keuren deze middelen dan ook alsof we er zelf mee zouden moeten werken. Goede persoonlijke bescher mingsmiddelen dringen immers het ziekteverzuim terug en wer ken kostenbesparend. Hoewel Cornelco Safety zich in eerste instantie vooral richt op de zakelijke markt, kunnen ook ver enigingen en scholen terecht voor het bedrukken van bijvoor beeld kleding. En wie denkt dat veiligheidskleding anno 2004 nog bestaat uit lompe schoenen en slechtzittende kleding heeft het mis. De heersende modetrends worden niet uit het oog verloren (door Floor Gloudemans) Afgelopen zondag waren de Limburgse kampioenschap pen voor majorettes. Deelneemsters uit de hele regio kwamen naar de sport hal in Meerlo om hun kunsten met de majorettestok, oftewel baton, te laten zien. Tijdens de LK waren er optre dens van solisten, ensembles (duo, trio of kwartet) en groepen in verschillende divisies en samenstellingen. Vooraf hebben de deelneemsters meegedaan aan eerdere concoursen waarbij ze 83 punten of meer gehaald hebben en door mochten naar de Limburgse kampioenschappen. De optredens liepen erg uiteen. Er werd gebruik gemaakt van attributen, kostuums en popmu ziek. Zo zijn er majorettes als cheerleaders en verpleegsters ver kleed en dragen de meisjes glitter pakjes en kostuums met Russische invloeden. Ook horen we Michael Jackson en Tina Turner Anke Cox en Kim Peters van Majorettengroep Concordia uit Wanssum zijn twee deelneem sters aan de LK. Ze doen al heel wat jaren aan majorette. Anke beoefent de sport zo'n tien jaar en Kim al twaalf jaar. Ze treden tweemaal op, als ensemble (duo) en small team (in een groep). Ze zijn erg enthousiast over hun optreden en vonden het heel goed gaan. Anke en Kim: "We waren niet echt zenuwachtig, het is vooral zo dat we er altijd erg veel zin in hebben. Natuurlijk is er altijd het risico dat de baton valt of dat iemand anders haar baton laat vallen maar je moet wel doorgaan." Anke legt uit hoe de puntentel ling werkt en hoe de samenstellin gen in elkaar zitten. "Er zijn twee jury's en je kunt maximaal 100 punten behalen. Elke jury geeft tien keer tien punten en dat wordt dan weer door twee gedeeld. De jury let op de uitstra ling van de majorettes, op de keuze van de muziek, op variatie en op presentatie. Ze zijn dus erg gedetailleerd. Als de majorettes de batons laten vallen, verliezen ze punten. Er zijn drie voorrondes voor de Limburgse kampioen schappen waarbij 83 punten of meer behaald moesten worden. Als er 85 punten zijn gehaald kom je een divisie hoger. Er is een eer ste, tweede, derde divisie en de eredivisie. In elke divisie kunnen de beste solist, ensemble, small team en groep kampioen worden. En er is sectie A en B. Sectie A houdt in dat er alleen gebruik wordt gemaakt van de baton. Bij sectie B wordt behalve de baton ook nog gebruik gemaakt van attributen." Hoewel het er zeer vriend schappelijk aan toegaat tijdens de kampioenschappen is er bij deze sport wel degelijk sprake van con currentie. "Die is er zeker, maar onderling praten de deelnemers niet echt veel met elkaar." Na een dag met spetterende optredens volgt uiteindelijk de prijsuitreiking. Ook Kim en Anke worden Limburgs kampioen met hun optreden als duo en krijgen een medaille. Ze zijn opgelucht en erg blij met de prijs. "En nu op naar de Nederlandse kampioen- schappen." FACINGS LU! In het centrale trappenhuis van een flatgebouw aan de Bachstraat in Venray is zondagavond omst reeks 20.15 uur brand ontstaan in het centrale trappenhuis. Twee bankstellen op de begane grond hadden vlam gevat. Door rookont wikkeling en hitte was het trap penhuis niet begaanbaar en viel het bedieningspaneel van de lift uit. De brandweer van Venray heeft met twee tankautospuiten de brand geblust en gaf na een kwartier het sein brandmeester Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen direct gevaar geweest voor de bewoners Een aantal bewoners is via de brand trappen naar de galerij op de eer ste verdieping van het gebouw gevlucht. Vanaf daar heeft de brandweer met behulp van een ladderwagen ongeveer twintig personen van de galerij geholpen De woningstichting treft tijdelijke voorzieningen om het gebouw weer normaal toegankelijk te maken. Het gebouw is zo'n dertig jaar oud. Volgens de regelgeving van destijds waren brandtrappen tot aan de eerste verdieping vol doende. Vanwege inbraakpreven tie is de begane grond niet via brandtrappen toegankelijk. Deze regels zijn in 1992 gewijzigd. Volgens de regelgeving hoeven de gebouwen niet aangepast te wor den. De gemeente Venray gaat in overleg met de woningstichting over eventuele maatregelen om ook een vluchtweg vanaf de eer ste verdieping te realiseren. De politie is op zoek naar men sen die mogelijk iets gezien heb ben dat te maken kan hebben met de brand. De politie gaat ervan uit dat er sprake is van brandstichting en is op zoek naar de dader(s). Er is inmiddels al een buurtonder zoek verricht dat nog wordt voortgezet. Getuigen die nog niet met de politie gesproken hebben, worden verzocht zich te melden bij de politie in Venray, telefoon nummer 0900-8844. Henra aanhangwagens bv in Overloon is al ruim 35 jaar actief als aanhangwagen- en trailerfabri kant. Henra fabriceert niet alleen voor klanten uit eigen land. Ruim 55% van de productie is bestemd voor de Westeuropeese markt. In totaal produceert Henra dit jaar zo'n 3000 aanhangwagens waar van overigens 1200 paardentrail ers. Bij Henra werken momenteel 42 medewerkers. Vier van hen vieren dit jaar een jubileum. Jos Aben was op 5 februari jl. 25 jaar in dienst. Jos werkt in de afdeling assemblage en doet tevens het technische onderhoud van ons Op de foto v.I.n.r. Frank Huysmans, Chris Sonnemans, Dew Manurat en Jos Aben machinepark. Frank Huysmans was op 27 augustus eveneens 25 jaar in dienst, en werkt in de ijzer zagerij. Ook 25 jaar in dienst, op 29 oktober a.s. is Chris Sonnemans. Chris doet bij Henra de produktontwikkeling. prototy pe-bouw, en daarnaast het tech nisch onderhoud van het machi nepark. Tenslotte is op 11 november Dew Manurat 12.5 jaar in dienst Dew werkt in de lasserij. Onlangs is door het bedrijf Hoffman Krul Partners (HKP) een seminar georganiseerd voor waterschappen. De kosten voor deelname werden aan een goed doel geschonken De deelnemen de waterschappen konden zelf het goede doel bepalen. Dat doel moest wel enige relatie hebben met zieken, water of kinderen. De keuze viel uiteindelijk op de CliniCIowns. HKP directeur Jos Vervoort uit Venray: "Dat de keuze op CliniCIowns is gevallen vind ik geweldig. Het werk van CliniCIowns spreekt mij erg aan; des te meer omdat ik zelf drie kleine kinderen heb." Ook Remco Heijnen, mededirecteur van HKP geeft aan: "Ik heb ook twee klei ne kids, gelukkig zijn zij gezond Ik zie ook dat het anders kan en wat CliniCIowns voor zieke of getraumatiseerde kinderen doet: een geweldig initiatief. Verrassend dat de waterschappen 'kinderen' voor 'water' kiezen!" Onlangs kon Jos Vervoort een cheque van 1500 euro overhandi gen aan Luc Bertrands, de Venrayse ambassadeur van de CliniCIowns. HKP richt zich met management consultancy op waterschappen, drinkwaterbe drijven, woningbouwcorporaties en lagere overheden. Het onder werp van dit seminar was Organisatiesturing en manage ment informatie. Er waren con trollers en informatiemanagers aanwezig. Het was een interactie ve dag die door iedereen als zeer positief beoordeeld werd. De aan wezigen hadden vooraf aangege ven met welke extra informatie zij naar huis wilden. Uit de evalu atie blijkt dat zij meer dan tevre den zijn. Halloweenavond Vrijdagavond 29 oktober van 19.00 tot 21.00 uur zal er een Halloweenavond gehouden wor den bij Intratuin Venray, Langstraat 133, Venray. De toe gang is gratis en iedereen is van harte welkom (evt. in Halloweenkleding) Er zullen diversen Halloweenfiguren aan wezig zijn en nabij het tuincafé kunnen kinderen zich gratis laten schmincken. FordFocus F'J U - A ^va. €23^45- €18.295,- Nu met €5.250,- voordeel bij de Ford dealer. ABS en airbags Airco met aut. temp. regeling Bosch navigatie systeem met 6 CD-wisselaar 15" 8x2-spaaks lichtmetalen velgen Lederen bekleding (geperforeerd) en nog ongelooflijk veel meer. Van Haren Autobedrijven Venray/Boxmeer M A AT W E R K 1 N KASTSYSTEMEN WielHermkes KFUKFN- FN INTFRIEURROUW Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 efi Hoogveld www.wielhermkes.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11