E Sufhma erste nederlaag ènray ree goals Zafer ikbal te weinig Sportnieuws -info SVOC'01 wijst Swolgense Boys terug Trainer Fred Donkers: "Wat een flapdrol" lob Janssej lint bal TVTTTTTTïïT Summa Topschutters Klassement Meerlo onderuit in Haps SV Merselo HERFSTACTIE BIJ KORTING aginal [LEN maas Donderdag 21 oktober 2004 - Pagina 17 ieze week geen De schijnwerper op verband met het infapfl- en bekerprogramma van komende z< Iwordt er deze weekgéen voetballer uit de regio In de schijnwerj 'et. Rob Janssen v^mTOP'27, die vorige week in deze rubriek c< ^1 stond, wist mA zijn voorspellingen een bal voor zijn duppie ft3cht te slen^n. Hij versloeg onze redacteur Henk Lammen met Tienraysc/crdediger bezet momenteel de derde plaats op de ra ig- ■esf BORm ORREl )RREl! RREi? RREU IEL? 10RR stand: Nick van Hoek (Merselo) 9 punten Gen Custers (Swolgense Boys) 8 punten Rob Janssen (TOP'27) 7 punten Sander Dinghs (SVOC'Ol), Patrick Wijnen (Holthees), Wout Gommers Venray) en Erik Ermers (Volharding) 4 punten, het puntentot aal van Erik Ermers (Volharding), is de uitslag van het gest s luel Sambeek-Holthees nog niet verwerkt. rECOii »D£ KJ INER-fit '8 587 knI <op inn town OP ALLE ARTIKELEN! (Actie geldig t/m 6 november 2004) V TW1NL1FC MeXX Henseniusplein 5c, top inn town T. 0478 - 550099 WWW.SPORT-INN.OBC Bij besteding van minimaal 25 euro op alle artikelen van Sport-inn krijgt u een waardebon t.w.v. 20 van het bestede bedrag! (korting geldt met op afgeprijsde artikelen) Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2004-2005. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elf tallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2004- 2005. U kunt maandag de namen van de topscorers doorgeven via het email-adres Ieonv@summa.nl. Telefo nisch kan ook via 0478-850460 (u kunt de namen van de doelpuntenma kers aan de telefoniste van Summa Adviesgroep doorgeven). Twee nieuwe koplopers in het teamklassement. SSS'19 kwam via een 1-11 monsterzege op Stormvogels op een eerste plaats en moet die positie delen met Oostrum dat drie keer scoorde tegen Wanssum Beide ploe gen hebben nu twintig treffers achter hun naam staan. Tweedeklasser SV Venray bleef zondag op een doelpunt- je steken en staat nu derde. Verschui vingen ook ui het individuele klasse ment. Met zijn vijf doelpunten tegen Stormvogels staat Basjoosten (SSS'18) nu aan kop met negen treffers. De onttroonde koploper Farid Idrissi (SV Venray) scoorde ook weer een keer en staat nu op acht. T eamklassement: IOostrum en SSS' 18 20 3. SV Venray 19 4. Merselo 17 5 SVOC'Ol 15 6. TOP'27 13 7. Wanssum 12 8. Swolgense Boys, Volharding en Meerlo 10 II. BW27 9 12, Holthees en Leunen 8 14. Ysselsteyn 5 Individueel klassement: 1Bas Joosten (SSS' 18) 9 2. Farid Idrissi (SV Venray) 8 3- Zafer Akbal (Volharding) en Willem Koenen (Merselo) 7 5. Wout Janssen (SSS'18) 6 6. Nick van Hoek (Merselo), Nico Rongen (TOP'27) en Ivan Maes (SVOC'Ol) 5 9. Rik Schlepers (Oostrum), Bas Heijnen (Swolgense Boys), Jurien Beterams (Wanssum), Geurt Clevers (Meerlo), Niek van Lin (TOP'27) en Ivo v d. Weerden (SV Venray) 4 15. Sander Dinghs en Niels Arts (bei den SVOC'Ol), Dick Janssen, Arjan Kempen en Jan van de Ven (alledrie Oostrum) en Edwin v.d. Winkel (Meerlo) 3 Een foutje in de stand? Bel dan met de redactie van Peel en Maas, telefoon (0478)582727 en vraag naar Henk Lammen. Maatwerk in financiële zekerheid iki I In een harde en spannende wed- fstrijd heeft. Venray z'n eerste neder laag van het seizoen geleden. Het werd bij promovendus Mierlo Hout 2- lin het voordeel van de thuisploeg. :t btmwiu» liet een open strijd bij de "béste kansen voor Venray Toch was het Mierlo Hout dat t»een half uur de 1-0 kon laten aante ken Een te slappe terugspeelbal Venray aanvoerder Rob Scholten I onderschept door een Mierlo iit aanvaller en deze omspeelde 'gens behendig Venray doelman Venray had vervolgens voor og diverse kansen op gelijk te komen maar zowel Van jjjSdel, Idrissi, Hendriks en Gom- ~s hadden het geluk niet aan hun Ie. De anders vrij gemakkelijk sco- Venray aanval had deze middag [vizier niet op scherp staan en der- j brak de rust aan met een 1-0 (prong voor Mierlo Hout. [Na rust een wat getergder Venray h minuten na rust was het Farid Idrissi die een corner van Wout Gom mers fraai met het hoofd verlengde en de bal in de verste hoek deed belanden. Dit betekende 1-1 en Ven ray maakt zich op voor de overwin ning. Echter zo gemakkelijk ging dit deze middag niet. Een zich fel verwe rend Mierlo Hout haaide alles uit de kast om de favoriet uit Venray pootje te lichten. Door onachtzaamheden in de Venray verdediging en middenveld waren er plotsklaps kansen voor Mier lo Hout en een van deze kansen werd vijfentwintig minuten voor tijd benut en dat betekende een 2-1 voorsprong voor de thuisploeg. Venray voerde de druk op en de een na de andere hoek schop was het gevolg. Echter het benutten van de kansen was deze middag zoals gezegd niet voor Venray weggelegd. Ook Bart Linders wist in uitstekende positie de bal niet achter de bij vlagen prima keepende Mierlo Hout doelman te krijgen Wanneer Venray dan toch nog 'n keer drei gend doorkwam trok Mierlo Hout aan de noodrem. Dit leverde deze middag drie gele kaarten op en een rode voor de thuisploeg. Bij Venray ontving alleen Wout Gommers geel na een domme over treding op eigen helft. Het laatste kwartier was het nog spannend voor beide doelen daar ook Venray in de slotfase nog kansen weg gaf. Echter doelman Nielen en slecht afwerken voorkwamen nog een doel punt voor de thuisploeg. Ondanks dat een gelijkspel de verhoudingen wel licht wat beter weer had gegeven heeft Venray deze nederlaag geheel aan zichzelf te wijten. Aanval en ver dediging speelden bij vlagen veel te ver uit elkaar en het middenveld speelde minder dominant dan in voorgaande duels. Hierdoor waren veel tweede ballen voor Mierlo Hout. Daarnaast waren een flink aantal spe lers minder scherp aanwezig dat vori ge week tegen Volharding en dan blijkt dat Venray tegen een fysiek ster ke ploeg als Mierlo Hout het gewoon moeilijk heeft. Volharding speelde zondag jen huis teleurstellend en geheel hitecfj"n0tii8 met 2-2 gelijk tegen laagvlie- Wilhelmina'08 uit Weert. De jvere degradant uit de eerste klasse 'il Vijf minuten voor tijd met tien nog een niet meer verwacht K-ni uit het vuur te slepen tegen de tod witten |De medische staf van Volharding toest overwerk verrichten om een presentatief elftal op de been te ■Men brengen tegen Wilhelmi- 08. Zaterdag werd nog een extra pining ingelast om een viertal spe- ffs te testen. Doelman Arjan Cleven «mpt met een slijmbeursontsteking de heup, Zafer Akbal heeft een ntstoken scheenbeen, Joep Vossen 8 de hele week met koorts in bed en nton Ohoilulin liep tegen Venray kneuzing aan zijn voet op. Alle ff de spelers konden zondag uitein- spelen (Ohoilulin in het twee- red.) en dat was maar goed ook jezien door schorsingen en bles- ook al Bob Verdijk, Koen Wil- Nermin Hamzic en Kevin Wil- nsniet van de partij waren. Trainer laBPurhenne liet door de vele fee verdedigers Rob Branje (18) Jjdrik Ermers (19) debuteren in gis als mandekkers op de beide "?n van Wilhelmina'08 en zij p dat naar behoren. Branje ont- Pfe zich zelfs als de beste man van f veld ling speelde een alleraardig ste helft. Al na twee minuten •schutter Zafer Akbal moeten voor de thuisclub, maar hij !ste een opgelegde kans. Na 13 Kluten deed hij het beter toen hij •n vrije trap van Patrick van Kem- "t binnenkopte. 1-0. Even later was alweer gelijk toen de kleinste man 1 bet veld Sandro Simons eveneens M hoofd scoorde: 1-1 Daarna gy eP de gasten tot tweemaal toe dicht bij een treffer door de 40-jari- ge(!) Belg Patrick Teppers (een speler met 20 jaar profervaring in de eerste klasse in België en tot voor drie sei zoenen geleden nog actief bij St. Trui den). Teppers, gezegend met een fabelachtige traptechniek raakte met vrije schoppen eerst de lat en daarna ook nog een keer de paal. Nog voor rust had Volharding het duel vervol gens moeten beslissen, maar zowel Bram Comelissen als Zafer Akbal mis ten opnieuw 100%-kansen. Na de thee, met in de aanval Maikel Fransman voor Erik Ermers, ging Vol harding op-jacht naar de overwin ning. Fransman was tweemaal dicht bij een doelpunt, maar in plaats van af te leggen ging hij voor eigen succes. In de 64e minuut verving de 38-jarige voetbalnomade Henry Houben bij Wilhelmina'08 Mazim Karagoli. Een minuut later kon Houben alweer gaan douchen. Hij trapte op de grond lig gend Rob Branje opzichtig en bewust in het gelaat en de goed leidende scheidsrechter Albert Oppers uit Erp kon niets anders doen dan de zondaar uit het veld sturen. Burhenne pleegde vervolgens een dubbele wissel -Mar cel Kowald en Fatih Akbal voor Hend rik Ermers en Bram Comelissen- om de numerieke meerderheid uit te spe len en dat wierp, meteen zijn vruch ten af. Vijf minuten na het wegsturen van Houben zorgde Zafer Akbal met z'n zevende seizoenstreffer op aange ven van Maikel Fransman voor 2-1. Akbal loopt qua goals inmiddels één op één en is goed voor 70% van de totale Volharding-produktie. Opnieuw een vliegend schot van Akbal dat naast ging en een schot op de paal van Marcel Kowald had Wil helmina'08 op de knieën moeten krij gen, maar dat gebeurde niet. Het laat ste kwartier ging het om onverklaarbare redenen nog volledig mis voor de Bekenaren en werd de zeker lijkende overwinning alsnog weggegeven. Wilhelmina ging 1 op 1 spelen en dat leverde vijf minuten voor tijd zowaar de hernieuwde gelijkmaker op voor de gasten. Een serie fouten aan Volharding-kant werd uiteindelijk afgestraft door de meegekomen verdediger Samuel Pat- tinaja: 2-2. Daarna had de thuisclub toch nog kunnen zegevieren, maar Zafer Akbal raakte de lat en zijn broer Fatih schoot te zacht op doel in kans rijke positie, waardoor het team van Burhenne met een zware kater bleef zitten. Een kater die zondag weggespoeld zal moeten worden als Volharding in Wellerlooi aantreedt voor de beker tegen vijfdeklasser Resia Een speciale wedstrijd voor Volharding-spits en Wellerlooienaar Maikel Fransman, die tegen zijn plaatsgenoten natuurlijk het een en ander zal willen laten zien. Tweede klasse H Uitslagen Blerick-Dijkse Boys Roermond-Margriet Vitesse'08-Rhode Venlosche Boys-SVC 2000 Mierlo Hout-Venray Volharding-Wilhelmina'08 Stand Venray Margriet Mierlo-Hout Dijkse Boys Rhode Volharding Venlosche Boys Blerick Wilhelmina'08 Roermond SVC 2000 Vitesse'08 1-0 0-1 0-6 2-3 2-1 2-2 7-16 (19-4) 7-16 (11-2) 7-14 (14-7) 7-13 (13-7) 7-13 (12-9) 7-11 (10-8) 7-10 (9-7) 7-9 (11-12) 7-7 (12-14) 7-5 (4-10) 7-5 (12-20) 7-0 (5-32) Programma 24 oktober Geen wedstrijden. Vijfde klasse F Uitslagen SVOC'Ol-Swolgense Boys 1-0 Hapse Boys-Meerlo 6-2 Hegelsora-HRC 2-1 Heijen-Melderslo afg. VCA-Resia 3-1 Excellent-VIOS 1-0 Stand Hapse Boys 7-15 (20-13) SVOC'Ol 7-14 (15-11) Excellent 7-13 (13-11) Resia 7-12 (16-11) HRC 7-12 18-15) VCA 7-10 (17-13) Swolgense Boys "MO (9-8) VIOS 7-10 (12-14) Heijen 6-7 (9-11) Hegelsom 7-7 (9-10) Meerlo 7-6 (9-16) Melderslo 6-1 (7-22) Programma 24 oktober Geen wedstrijden. Bart Jenneskens (18) matchwinnaar met prachtige vrije trap SVOC'Ol-Swolgense Boysl-0 (0-0). Doelpunt: 53. Bart Jenneskens 1-0. Scheidsrechter: Philipsen (Lomm). Toeschouwers: 175. Rode kaart. 100. Martijn Chris tians (Swolgense Boys) na twee keer geel. Gele kaart: Joep Man- ders (SVOC), Paul Kursten en Sjoerd Kerstjens (Swolgense Boys). SVOC'Ol: De Mulder; Hans Man- ders, Strijbos, Jenneskens en Dirk van de Ven (60. Roy van de Ven); Dinghs, Joep Manders en Büddi- ger; Paul Manders, Maes en Arts. Swolgense Boys: Custers; Chris tians, Kerstjens, Kursten en Lem- men; Martens, Niels Heijnen en Van Mierlo; Kleven (63- Hendrix), Bas Heijnen en Thijssen. (Door Henk Willemssen) De pas 18-jarige Bart Jennes kens was zondagmiddag de grote held op sportpark De Heesakker. Hij bezorgde met een schitteren- Meerlo heeft in Haps een flink pak slaag gekregen van Hapse Boys: 6-2. .Van meet af aan werd het team van trainer Hans Winkelhag onder druk gezet. Ook deze zondag had de Meer- lose trainer diverse wijzigen in zijn team aangebracht, dit mede als gevolg van het roulatiesysteem. In de vierde minuur was het. wat later de beste man van het veld zou zijn, Jos Vloet, die met een schuiver de dan al verdiende 1-0 liet aantekenen. Kort hierna moest het dolende team uit Meerlo ook nog haar spelmaker, John Steeghs. vervangen, Hij moest met een sleutelbeenbreuk het veld verla ten. Na een half uur spelen was het andermaal Jos Vloet die met een hard schot scoorde. Weliswaar werd dit schot nog van richting veranderd door Edwin van de Winkel: 2-0 Vijf minuten later was het alweer diezelf de Jos Vloet die een puike voorzet gaf aan spits Joost van de Groes die de bal keihard tegen de lat kopte en de terugkaatsende bal feilloos langs doelman Tom Smits knikte. Na rust kon Meerlo een beetje de verdedigen de stelling verlaten. Bij een der schaarse tegenaanvallen schoot Erik Wijnhoven over. Hapse Boys counter de steeds gevaarlijker. Rechterspits Jeroen Hendriks liet de verdediging weer eens achter zich en kon alleen maar door een overtreding tot stop pen gedwongen worden. Uit deze situatie kon geen voordeel behaald worden door Haps en de goedleiden- de scheidsrechter Paulissen gaf als nog de strafschop Dit is bij Haps een kolfje naar de hand van topscorer Joost van de Groes: 4-0. Nadat Jaap van de Groes de 5-0 had laten aante kenen leek Hapse Boys de greep op het spel te verliezen. De hardwerken de Meerlonaren profiteerden hier dankbaar van en brachten de score, door doelpunten van Geurt Clevers en Martin Engelbreghts, terug op 5-2. Een hard schot van Martin Engel- beghts spatte ook nog op de paal. Uit eindelijk was het laatste doelpunt van voorstopper Mark Lomme die de eindstand op 6-2 bepaalde. Voetbal Uitslagen Merselo 1-Astrantia 1 6-1 Ysselsteyn 4-Merselo 2 2-2 Merselo 3-Olympia 8 1-0 Holthees 4-Merselo 4 1-13 Merselo Bl-Lottum SV BI 6-1 Merselo Cl-ZSV C2 4-0 NWC D4 (Asten>Merselo Dl 3-5 Sparta E2-Merselo El 4-7 Wittenhorst E5-Merselo E2 3-2 Melderslo E2-Merselo E3 9-2 Meterik F2-Merselo F1 1-4 Leimen F6-Merselo F2 7-1 Merselo-Beekse Boys Vet. 3-2 Programma zaterdag 23 okt.: Merselo 1-Oud VW 16.30 Programma zondag 24 okt.: Merselo 1 en Merselo 2 vrij Mersëlo 3-Menos 2 10.30 Wittenhorst 8-Merselo 4 09.30 Training senioren Donderdag 28 oktober a.s. begint de seniorentraining om 19.00 uur. Dit i.v.m de algemene jaarvergadering aansluitend om 20.30 uur. Korfbal Uitslagen: Swift Dl-Merselo D-pup. 12-1 Oranje Wit C2-Wilma's Cl asp.C2 0-4 Oranje Wit B3-DOS (S) B2 asp B3 8 -2 Oranje Wit B2-Spes B2 asp.B2 2-2 Oranje Wit A2-Peelkorf Al jun.A2 2-7 Diosa Al-Oranje Wit Al jun.Al 2-12 Merselo 1-Lottum 2 sen.l 7-3 Voor vertrek- en bijeenkomsttijden, zie je eigen wedstrijdprogramma. Programma zaterdag 23 en zondag 24 okt.: Iedereen is vrij Programma woensdag 27 okt.: Inhaal: Wittenhorst l-Merselo 2 mw. v. 19.00 De wedstrijd van de D-pupillen op 30 oktober gaat niet door! De wedstrijd tegen ROKA van de senioren 1 op zondag 31 oktober is ook komen te vervallen. In de herfstvakantie is er voor de jeugdteams géén trainen (met uitzon dering van de junioren - bij leiding navragen). Vanaf maandag 1 november gaan we weer binnen trainen. De welpen trainen op woensdag in het Raayland van 17.30 tot 18.30 uur en de D-pupillen van 18.30 tot 19.30 uur. Als de midweek geen wedstrijd heeft, dus trainen, zullen de trainin gen ingekort worden. Dit zal vermeld staan op het tijschema. Vanaf zaterdag 13 november begin nen de binnenwedstrijden. de vrije trap SVOC'Ol de 1-0 zege op Swolgense Boys. Het was de allereerste treffer van de talent volle Oirlonaar in de hoofdmacht waarin hij dit seizoen debuteert. Glunderend nam de matchwinaar na afloop de schouderklopjes en com plimenten in ontvangt. Bart Jennes kens lijkt nog een beetje beduusd van zijn prachtige doelpunt. Het was in de achtste minuut van de tweede helft toen SVOC'Ol een vrije trap mocht nemen vlak buiten het Swol gense strafschopgebied. Niels Arts stapte over de bal waarna Bart Jennes kens met zijn sterke linkervoet de bal effectvol en hard in de kruising knal de: 1-0. Onhoudbaar voor de sterke Swolgense goalie Gen Custers. "De bal lag op een mooie plaats", vond Bart. "Ik heb het al vaker vanaf die afstand geprobeerd. Maar nu lukte het eindelijk een keer. De bal vloog er inderdaad lekker in." Trainer Ruud Vermeer komt zijn pupil feliciteren. "Vergeet niet dat Bart nog een A- jeugtlspeler is. Hij loopt de laatste weken al zo goed te voetballen. En dit was werkelijk een geweldige vrije trap", complimenteert Vermeer. De 175 toeschouwers zagen een enerverend duel waarin alles zat. Veel strijd, veel overtredingen en twee aanvallende ploegen. Bovendien werd de derby in een enorm hoog tempo gespeeld waardoor er voor de 175 kijklustigen van alles te beleven viel. Buiten de wondermooie 1-0 ont braken alleen nog meer treffers. SVOC'Ol, dat enkele uitstekende aan vallen op de mat legde, liet te veel kansen onbenut. Niels Arts en Ivan Maes hadden de pech dat de paal in de weg stond. En Ivan Maes, dit sei zoen toch trefzeker, zag zijn straf schop gekeerd door Gert Custers. Naast Bart Jenneskens was de piet luttig fluitende arbiter Philipsen uit Lomm na afloop de meest besproken persoon (zie elders op deze pagina). Vanaf de afrap ontwikkelde zich een enerverend duel. Beide ploegen stre den voor iedere meter en wilden win nen om mee te blijven doen in de top van de vijfde klasse F De 22 voetbal lers legden een grote vechtlust aan de dag wat wel afbreuk deed aan het spelpeil. De spelers zaten elkaar zo dicht op de hielen dat de ruimtes te klein waren om"tót-mooi voetbal-te komen SVOC'Ol had vanaf het begin de beste kansen. De thuisploeg miste naast de langdurig uitgeschakelde Leon Strijbos ook Paul Büddiger en Sander Dinghs die beiden geblesseerd zijn. De situatie bij Swolgense Boys was niet veel anders. Robin Tissen, zijn rentree is aanstaande, en Sander Thijssen waren geblesseerd evenals Kevin Tissen die dit seizoen wellicht nog niet in actie komt. Een schot van Gijs Dinghs dat door Gert Custers uit de kruising werd geslagen was het eerste wapenfeit van de thuisclub. Daarna kopte Ivan Maes uit een hoekschop net naast het doel. De allerebeste kans kreeg top scorer Maes na een slippertje in de Swolgense defensie. Hij kreeg de bal ineens op een presenteerblaadje maar schoot in vrije positie over. Vlak voor rust wist Paul Manders een goed lopende SVOC-aanval niet af te ron den. Na de pauze werd SVOC'Ol als maar dreigender. Niels Arts mikte na een goede actie op de paal. Even later viel uit een vrije trap van Bart Jennes kens toch de 1-0. De Swolgense libero Sjoerd Kerstjens waagde zich mee naar voren. Zijn schot vloog over het domein van Ruud de Mulder. Na een klein uur gaf de Swolgense linksach ter Niek Lemmen een duwtje in de rug van Niels Arts. Het leek vrij onschuldig maar arbiter Philipsen legde de bal toch op de stip. Ivan Maes zou het vonnis voltrekken maar- zijn elfmeterschot werd gekeerd door Gert Custers. Halverwege de tweede helft ging SVOC-verdediger Hans Manders in de fout. Hij speelde de bal de zacht terug waardoor Thijs van Mierlo vrije door tocht kreeg. Maar de Swolgenaar miste het doel. Daarna volgden de aanvalsgolven elkaar in hoog tempo op. De thuis ploeg liet een paar prachtige aanval len zien. De eerste werd gemist door Gijs Dinghs en bij de tweede aanval raakte Ivan Maes de binnenkant van de paal. Joep Manders strandde op goalie Custers en aan de overzijde was Thijs van Mierlo dichtbij de gelijkmaker maar keeper Ruud de Mulder kon met behulp van de lat redding brengen. De blessuretijd duurde liefst elf minuten. Het slotoffensief van Swol gense Boys kwam niet goed op gang omdat er telkens weer een SVOC-spe- ler op het veld lag. Verzorger Twan Fleurkens stond vaker binnen dan buiten de lijnen. De allerlaatste kans was in de 101e minuut toen een vrije trap van Joop Martens door De Mul der over de lat werd getikt. Swolgense Boys laaiend op arbiter Philipsen Scheidsrechter Philipsen uit Lomm was na afloop van het duel tegen SVOC'Ol de grote boosdoe ner bij Swolgense Boys. In de tiende minuut van de blessuretijd kreeg Martijn Christians zijn tweede gele kaart en dus rood. De reden: de bal moest een halve meter terug. Dit was de spreekwoordelijke druppel. De Swolgenaren ergerden zich groen en geel aan het pietluttige optreden van de arbiter. Aanvoerder Sjoerd Kerstjens probeerde na afloop nog verhaal te halen maar hij moest zich inhouden met al een gele kaart op zak. De Swolgense trainer Fred Donkers had geen goed woord over voor de kleine leidsman die toch al zo'n 25 jaar op de voetbalvelden rondloopt. "Wat een flapdrol", reageerde de Hel monder. "Het is een grote schande dat de KNVB zo'n man deze wedstrijd laat fluiten. Dit kan niet door de beu gel. Zo'n arbiter moet maar de F-jes gaan fluiten. Geef ons gewoon een jongere scheidsrechter die het spel wel kan volgen." Al na drie minuten kreeg Joep Man ders van SVOC geel omdat hij onvol doende afstand nam. De eerste gele prent voor Swolgense Boys was terecht gegeven na een overtreding van Martijn Christians op Ivan Maes. Daarna verdwenen ook Paul Kursten en Sjoerd Kerstjens, vanwege com mentaar, in het boekje. In de honder- ste minuut mocht Swolgense Boys een vrije trap nemen. Verdediger Christians wilde aanleggen maar Phi lipsen sommeerde dat de bal zo'n drie meter terug moest. De Swolgenaar legde daarna de bal bijna op de gewenste hoogte maar dat was voor 'pietje precies' niet voldoende. De bal moest nog een halve meter verder terug. Langs de kant hadden de Swol genaren het niet meer. Martijn Chris tians liet eveneens zijn ongenoegen blijken waarna Philipsen andermaal naar zijn borstzak greep. Met tien man voltooiden de Swolgenaren de strijd die met 1-0 verloren werd. "Ik ga hierover een brief naar de KNVB sturen", zei Donkers. "Want dit kan niet. Vind je het gek dat de spe lers geïrriteerd raakten door een scheidsrechter die alles in ons nadeel floot. En dan geel trekt omdat de bal twintig centimeter verkeerd ligt. Wij waren voetballend beter maar door zo'n scheidsrechter verliezen we hier." Zijn collega Ruud Vermeer was het met de laatste conclusie niet eens. "Nee, want ik vond juist dat wij het beste voetbal lieten zien. Wij kregen ook heel veel kansen en Swolgense Boys maar weinig." Alle commotie in het Swolgense kamp kon Vermeer wel begrijpen. "Hij floot voor ieder akkefietje en gaf de kaarten heel flauw. Voor praten of te dicht bij de bal staan. Terwijl hij tegen grove overtredingen niet optrad. Het leek wel een zaalvoetbalscheidsrechter", aldus de SVOC-coach. SVOC'Ol en Swolgense Boys wil den per se winnen om mee te blijven strijden in de top van de ranglijst. Door het 1-0 verlies moet Swolgensè Boys afhaken. "Het was daarom een heel belangrijke wedstrijd", wist Fred Donkers. "Maar door blessures zijn we verzwakt in de voorhoede." Een week eerder tegen Hapse Boys trok de ex-topscorer van hoofdklasser Gemert nog zelf de voetbalschoenen aan en schoot zijn ploeg met twee treffers naar een 3-1 zege. "Dat optre den was eenmalig. Alleen in noodge vallen, als we echt geen wissels meer hebben, dan speel ik nog mee." SVOC'Ol nestelde zich door de der bywinst op de tweede plaats. Tegen de verwachting in presteert de fusie club tot nu toe uitstekend. "Een groot compliment voor mijn ploeg. Er staat een sterk collectief op het veld", zei trainer Ruud Vermeer. "Alleen het scoren gaat ons nog veel te moeilijk af. Vorige week tegen VIOS (2-2) deed dat ons ook de das om. We moe ten er hard aan werken de kansen veel beter te benutten." De krachtsverschillen in de vijfde klasse F zijn gering. Vermeer: "Het is iedere week superspannend. Bij winst op VIOS hadden we inderdaad bovenaan gestaan. Maar laat ons voor lopig maar lekker zo meedoen. Ik sta liever veel later in het seizoen aan kop."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17