VASTE-KLANTEN VOORDEELWEEK Stones kees arts QW LK majorette in Meerlo Meerlo-Wanssunt 10% KENNISMAKINGSKORTING! ESPRIT /MEYER Vergoeding voor rit naar speciale school Muziekonderwijs Mr- U bent al vaste klant? Dan ontvangt u Als extra heeft u als vaste klant MCXX Toneel in Blitterswijck Voor onze vaste klanten en onze toekomstige vaste klanten. Donderdag 21 oktober t/m zaterdag 30 oktober. Mcitimque Nieuw in Venray BOXMEER VENRAY mannenmode, jeans and casual wear for men casual wear for men Summa sponsort jeugd I PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2004 - Pagin 10 Ini- n h'«f t - Deze week staat in het teken van de vaste klant én de toekomstige vaste klant. Ja, want als u zich deze week bij een aankoop laat registreren als nieuwe vaste klant, dan krijgt u alleen deze week liefst Bovendien profiteert u in de toekomst telkens weer van ons speciale vaste-klanten-voordeel. gehele aankoopbedrag retc Elke ochtend van 10 tot 12 uur. MEN STATE 2f ART MENSWEAR A N T A R E S SPORTS jt WEAR TENSON ...es* HOSEN TROUSERS PANTALONS BUSKER iStq i HkLc Sraar Volleberg namens Concordia Wanssum mede-organisator Majorettes, zijn dat niet van die meisjes in uniform die optredens van muziekkorpsen begeleiden en met stokken (batons) jongleren? Inder daad! Hun hoogtijdagen beleefden ze in de jaren zeven tig en tachtig van de vorige eeuw. Maar wie denkt dat majorettes niet meer van deze tijd, saai of oubollig zijn, die slaat de plank volledig mis. Majorettekorpsen zijn met hun tijd meegegaan en kun nen de vergelijking met aller lei andere vormen van creatie ve ontspanning glansrijk doorstaan. Wie dit niet gelooft, moet zondag maar eens kijkje gaan nemen in sport- en feest- zalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Daar worden namelijk de Limburgse kampioenschap pen majorette voor solisten en groepen gehouden. Een van degenen die nauw betrokken is bij de organisatie, is Sraar Volleberg uit Wanssum. Hoewel hij geen noot kan lezen, is Sraar Volleberg (69) verk nocht aan fanfare Concordia uit Wanssum. Hij is al 46 jaar lid, had jarenlang zitting in het bestuur (waarin hij inmiddels is opge volgd door zijn oudste dochter) en is ondanks zijn leeftijd nog altijd actief als lid van de drum band. Het lidmaatschap van het districtsbestuur van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen heeft hij er na achttien jaar ook aange geven, maar wel is hij nog altijd de Wanssumse afgevaardigde naar de districtsvergaderingen. Sraar Volleberg: "De Limburgse Bond van Tamboerkorpsen heeft vijf districten. Bij toerbeurt moet elk district de Limburgse kampioen schappen majorette organiseren. Omdat dit jaar het district Ven- ray/Venlo aan de beurt was, heb ik voorgesteld dat wij de organisa tie op ons zouden nemen. In het verleden was dat wat moeilijker omdat de bond eist dat de zaal minstens zeven meter hoog is. Wij hadden hier niet de beschik king over zo'n zaal, maar met de nieuwbouw van 't Brugeind is die er nu gelukkig wel." De betrokkenheid van Sraar Volleberg bij majorettes dateert al van vele jaren terug. "Ik heb majo rettes altijd leuk gevonden. Toen mijn oudste dochter er ook hele maal weg van bleek te zijn, heb ben we een majorettegroep gevormd. Al vrij snel hebben we ons aangesloten bij de fanfare. Dat was in 1977. In die tijd was het ABBA dat de klok sloeg. Ik weet nog dat we in Tienray ons eerste optreden hadden. Een groot succes was het niet, maar wel kwamen we er in contact met onze eerste instructrice: Bemadet- te Gielens. Onder haar leiding zijn we in 1979 voor het eerst op con cours gegaan. We haalden meteen een eerste prijs met promotie." BEGELEIDER Welke rol speelde Sraar Volle berg eigenlijk? "Ik ben jarenlang begeleider van de majorettes geweest. Bovendien was ik in het bestuur van de fanfare het lid dat verantwoordelijk was voor drum band en majorettekorps. Ik heb regelmatig voor hun belangen op moeten komen, want drumband en majorettes stonden niet altijd bij iedereen even hoog in aan zien." Op veel plaatsen zijn de majorettekorpsen in de afgelopen jaren ter ziele gegaan. In Wans sum telt het korps echter nog altijd zo'n 35 leden. Sraar Volle berg: "De leeftijd varieert van vijf tot een jaar of zestien, zeventien. Daarna krijgen ze andere interes ses, komen er vriendjes of gaan ze studeren en houden ze de majo rettes voor gezien. Dat wij toch nog zoveel leden tellen, is denk ik in de eerste plaats te danken aan onze instructrices, Anke en Kim Cox en mijn dochter Astrid. Kim en Astrid doen dit beiden al tien tallen jaren en weten nog altijd hun enthousiasme over te bren gen op de meisjes. Ze gebruiken bijna uitsluitend eigentijdse muziek en dat maakt het ook voor meisjes van nu aantrekkelijk. Ze hoeven nooit echt aan ledenwer ving te doen. Na de grote vakantie zetten ze elk jaar een stukje in het dorpsblad waarin ze meisjes uit nodigen om eens vrijblijvend te komen kijken. En altijd wordt dan een aantal van die meisjes lid." De meisjes zijn - naar leeftijd - ingedeeld in vier groepen. Elke zaterdagmorgen is er repetitie, maar als er een concours of kam pioenschap nadert, wordt het aantal repetities opgevoerd. Sraar Volleberg: "De concoursen en kampioenschappen zijn uiteraard heel belangrijk. Verdere zijn de optredens vrij beperkt. De boe renbruiloft en Geijsterse kermis op eerste pinksterdag zijn vaste prik, maar daarna houdt het voor De majorettegroep uit Wans sum die zondag deelneemt aan de Limburgs kampioenschap pen. de oudere meisjes wel zo'n beetje op. De jongere meisjes, de mini- rettes, hebben wel vaker kleinere optredens. En van de ouderen zijn er altijd vier of vijf die de zittings avonden met carnaval opluisteren omdat we hier geen dansmarietjes hebben." LIMBURGSE KAMPIOENSCHAPPEN De Limburgse kampioenschap pen komende zondag in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo zijn zowel voor solisten als voor groepen. Van de organi serende fanfare Concordia neemt Sil Dekkers in de derde divisie solisten deel, Kim Peters en Anke Cox als duo in de derde divisie ensembles en verder komt er een groep uit in de derde divisie small teams. De enige andere majoret- tengroep uit de gemeente Meerlo- Wanssum die deelneemt zijn de Truando Marjopies uit Tienray (derde divisie groepen). De aan vang van de kampioenschappen is om elf uur en het laatste optreden begint iets voor half vijf. De entree bedraagt 3,50 euro. k elke Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft besloten het vervoer van kinderen die naar school gaan op Zorgloca- tie Maasland in Blerick vanaf 1 januari 2005 te vergoeden. Dit komt neer op achthonderd euro per leerling per jaar. Het gaat om drie leerlingen. Zorglocatie Maasland is een speciale school, bestemd voor vmbo-leerlingen uit de regio die in principe in staat zijn om een vmbo-diploma te halen, maar door belemmeringen op lichame lijk of psychisch gebied in het reguliere onderwijs vastlopen of dreigen vast te lopen. Zorglocatie Maasland, dat deel uitmaakt van het Venlose Blariacum College, is een school voor zogenaamd leer weg ondersteunend onderwijs. Dit type speciaal voortgezet onderwijs valt echter niet onder de verordening leerlingenvervoer Meerlo-Wanssum, waardoor Meer- lo-Wanssumse ouders van kinde ren die deze school bezoeken, niet in aanmerking komen voor een vervoersvergoeding. Het Raayland College in Venray en het Dendron College in Horst bieden ook extra ondersteuning aan leer lingen en die scholen zijn dichter bij. In de praktijk blijkt echter dat enkele leerlingen toch vastlopen binnen het regulier onderwijs van deze scholen, ondanks de extra zorg die zij ontvangen. Zij zijn gedwongen naar Blerick te gaan. Om die reden ook heeft het col lege besloten aan Zorglocatie Maasland de status speciaal voort gezet onderwijs te verstrekken om zo de financiële drempel voor leerlingen die deze extra zorg nodig hebben weg te nemen. Ouders van kinderen die naar school gaan op Zorglocatie Maas land, kunnen per 1 januari de kos ten voor het vervoer van en naar school vergoed krijgen. Meerlo-Wanssum verleent 4000 euro subsidie aan een gezamenlijk initiatief van Kunstencentrum Jerusalem uit Venray, Stichting Katholiek Onderwijs De Meander Meerlo-Wanssum en Fanfare Een dracht uit Meerlo om muziekon derwijs op de basisschool te pro fessionaliseren. Het doel is om kinderen in de groepen 4 en 5 enthousiast te maken voor het fenomeen muziek zodat ze mak kelijker de stap naar een muziek vereniging of muziekschool zet ten. Kinderen van basisschool Megelsheim in Meerlo krijgen in de schooljaren 2004 en 2005 iede re week een uur muziekles van docenten van het Kunstencen trum. De lessen bestaan uit zin gen, muziek maken en noten lezen. Er is speciale aandacht voor muziekinstrumenten die in een fanfare aan bod komen. Fanfare Eendracht uit Meerlo, een van de initiatiefnemers, hoopt dat de Meerlose kinderen hierdoor meer belangstelling krijgen voor het muziek maken bij een fanfare. De subsidie is eenmalig. Een evaluatie moet uitwijzen of het project succesvol is en of de doel stellingen zijn gerealiseerd. Ver volgens besluit de gemeente of ze een structurele bijdrage levert en of ze een dergelijk initiatief ook in de andere kernen wil ondersteu nen. Op 29 en 30 oktober brengt toneelvereniging Wat is Perfect uit Blitterswijck het toneelstuk 'Ge ziet ut of Ge ziet ut nie!' op de planken. De uitvoeringen vinden plaats in het gemeenschapshuis aan het plein in Blitterswijck en beginnen om 20.00 uur. Wat is Perfect is een toneelver eniging, die wekelijks repeteert onder leiding van regisseur Gerrit Houwen uit Venray. 'Ge ziet ut of Ge ziet ut nie!' is een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Ewouter Vogel. Het stuk wordt gespeeld in het plaatselijke dia lect. Toon Zandman is zoekende naar een passende baan voor hem en dat is best moeilijk voor iemand van 'twaalf ambachten en dertien ongelukken'. Neem nu zijn laatste baan, waarin hij door een kleine vergissing zwaar onder stroom kwam te staan. Gelukkig overleefde hij het, maar hek de oude is hij niet meer. blijkt namelijk in zijn slaap dej komst te kunnen voorspellea q ontdekking die zijn vrouw? in haar onschuld deelt met de fn al te snuggere buurvrouw Be[ haar buitengewoon ondernei de man Gerrit als zij weeri komen buurten. Iets wat Sj beter niet had kunnen doen,m j Gerrit krijgt direct tal van lua j. ve ideeën om munt uit To |D) gave te slaan. Het duurt dan niet lang of er staan plots allemaal vreemden bij Toot Sjaan op de stoep. Gerrit's idK ;n( verlopen echter niet geheel keloos, zodat de problemen: lfl uitblijven... Mensen die vend willen zijn van een plaatsje aEJ; zaal, kunnen kaartjes rei bij de voorzitter, mevroi Pors, telefoon 0478-53123^ kaartje kost 5 euro per pei ide Chris Jagers van Sum ma adviesgroep feliciteert voorzitter, jI Hovens van de jeugdafdeling Swolgense Boys/TOP'27 met de n outfit. Het gaat goed met de jeugdafdeling van Swolgense Boys en TOra Nadat eerder de voetballers van de jeugdteams van Swolgense B" TOP'27 in het nieuw werden gestoken, was het nu de beurt a jeugdleiders. De nieuwe outfit werd mogelijk gemaakt door S adviesgroep, een financiële dienstverlener, die is gevestigd in 0 Panningen en Bergen.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 12