Meerlo-Wanssum Meerlo-Wanssum moet bezuinigen Zwembad De Broekberg blijft open .ang leve de lol! Mini-biebs in alle scholen geopend Groepsaccommodatie in Swolgen? Service rubriek Subsidies Hekwerk ïchter Raadhuis |ina 1 ELEN MAAS Donderdag 21 oktober 2004 - Pagina 11 Financiële reserves maken begroting 2005 sluitend Net als andere gemeenten kampt ook de gemeente Meer lo-Wanssum met stijgende kosten en dalende bijdragen van het Rijk. Het Rijk heeft fors bezuinigd op de grootste inkomens post van de gemeen ten, de zogenaamde algemene uitkering. Om de begroting voor komend jaar sluitend te maken en niet nog meer te hoeven bezuinigen, stelt het college van B en W van Meer lo-Wanssum voor te putten uit de opgebouwde financiële Aan bezuinigingen valt volgens het college niet te ontkomen. In de voorjaarsnota werden daarom al een aantal bezuinigingsvoorstel len gedaan, maar die blijken nu niet toereikend te zijn. Het tekort dat nu voornamelijk wordt opge vangen met reservegelden, bedraagt bijna 170.000 euro. Daar staat tegenover dat er ook in 2005 ruimte is gevonden om te investe ren in nieuw beleid. In totaal wordt er voor een bedrag van circa 135.000 euro bezuinigd. Op het wegen- en bermenonderhoud, straatvegen, erf- en laanbeplan ting. Ook krijgt welzijnsstichting Synthese minder subsidie. Daar naast gaan de tarieven voor bouw vergunningen met 10 procent omhoog, stijgt het tarief voor rioolrecht met 15,64 euro en stijgt de onroerendzaakbelasting met 3 procent, veel minder dan in 2004 (9,5 procent) en 2003 (14 procent) De afvalstoffenheffing daalt, bij een gemiddeld contai neraanbod, naar schatting met circa 5%. De gemiddelde lasten per huishouden nemen af van 227,63 euro in 2004 naar 213,28 euro in 2005. Het totale subsidie budget voor verenigingen wordt verlaagd, maar dit heeft geen directe gevolgen voor de huidige hoogte van de subsidies. NIEUWE INVESTERINGEN In totaal is voor nieuwe investe ringen een bedrag van 2 miljoen euro beschikbaar. Het gemeente bestuur probeert verschillende voorzieningen, zoals onderwijs, peuterspeelzaal, kinderopvang en bibliotheek, te bundelen in een zogenaamde brede school. Per kern worden de daar aanwezige mogelijkheden bekeken In totaal trekt het gemeentebestuur hier voor een budget van circa 1,1 mil joen euro uit. Verder is voor het oplossen van de problematiek rond de totstandkoming van de voetbalterreinen 330.000 euro beschikbaar en de gemeente trekt 368.000 euro uit voor het opknappen van de Dorpbroek- straat in Meerlo, de trottoirs en parkeervoorziening aan de Burge meester Ponjeestraat in Wanssum, de reconstructie van de provincia le weg Tienray-Meerlo-Wanssum en een toeristisch fietspad langs de Maas. Voor het realiseren van een jeugdsoos in Blitterswijck is 43-500 euro gereserveerd en voor de renovatie van kinderzwembad De Broekberg in Wanssum 50.000 euro. Verder zet de gemeente 5000 euro in voor het opknappen van de kasteelruïne in Blitterswij ck en wordt er geld gereserveerd voor de mogelijke realisatie van een speelterrein in Swolgen en een kunstwerk in Blitterswijck. Voor de aanschaf van nieuwe kle ding. helmen en ademluchtappa- ratuur voor de brandweer is een bedrag van 40.000 euro uitgetrok ken. In de raadsvergadering van 8 november wordt de begroting door de raad behandeld. Commissie trekt 50.000 euro uit voor onderhoudsbeurt De discussie duurde bijna anderhalf uur, maar uiteinde lijk was de commissie Burgers maandagavond unaniem in haar oordeel: zwembad De Broekberg moet open blijven. De partijen besloten dat de gemeente Meerlo-Wanssum 50.000 euro moet uittrekken voor het kinderzwembad in Wanssum. De stichting De Broekberg moet zelf 60.000 euro ophoesten voor een grote opknapbeurt van het bad. Dat bedrag moet door de bewo ners van de gemeente Meerlo- Wanssum bijeen gebracht wor den. Via zelfwerkzaamheid, fondsen en sponsoring bijvoor beeld. Voor het aanschrijven van de fondsen heeft stichting De Broekberg welzijnsstichting Syn these in de arm genomen. De wel zijnsorganisatie schat de inkom sten vanuit fondsen op 15.000 euro. En door veel werk zelf uit te voeren denkt De Broekberg, de huidige exploitant van het zwem bad, nog eens 25.000 euro te kun nen besparen. De kosten voor een totale renovatie van het zwembad komen volgens offertes die de stichting heeft opgevraagd op 90.000 euro uit. 20.000 euro min der dan oorspronkelijk door de gemeente Meerlo-Wanssum was begroot. De gemeenteraad beslist op maandag 8 november of de 50.000 euro daadwerkelijk wordt uitgetrokken voor het zwembad. STUKKEN TE LAAT Het leek er maandagavond ove rigens eventjes op dat de hele dis cussie over de renovatie van De Broekberg niet van start zou gaan. Enkele partijen- PvdA, WD en CDA voorop- vonden dat ze het ambtelijk stuk over het zwembad veel te laat onder ogen kregen. Pas in het afgelopen weekend lag het stuk over De Broekberg bij de commissieleden in de brieven bus. En toen bij het begin van de vergadering van maandagavond wederom een nieuwe notitie van het college werd uitgereikt, was de ergernis over de gang van zaken groot. PvdA-fractieleider Marcel de Groot stelde zelfs voor om het agendapunt van de agenda te schrappen. "We hebben de stukken veel te laat ontvangen en ons niet goed kunnen voorberei den op deze nieuwe informatie. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt." Ook het CDA vond dat de infor matie veel te laat naar de commis sieleden was toegezonden. Rob van der Heijden vroeg de voorzit ter orde op zaken te stellen en ervoor te zorgen dat de stukken voortaan op tijd bij de commissie leden zijn. Zo niet, dan moet het punt van de agenda van die avond gehaald worden. "Want zo ga je toch niet om met politieke vrijwilligers. We moeten de kans krijgen om ons goed voor te bereiden op de vergadering. Ik wil echter weten wat de conse quenties voor de voortgang van het traject zijn als we het stuk vanavond niet behandelen." En die consequenties zorgden ervoor dat de discussie over De Broekberg toch werd voortgezet. Om vertraging van de besluitvor ming door de gemeenteraad en uiteindelijk problemen met de fondswerving te voorkomen. "Er moet een officieel raadsbesluit zijn. Daarna pas kan de fondswer ving door stichting De Broekberg echt beginnen", legde wethouder Beterams uit. "Mocht het stuk niet behandeld worden, dan komt de openstelling van het zwembad in 2005 onder druk te staan." Waarna de meerderheid van de partijen uiteindelijk morrend overstag ging en de discussie over het wel of niet verlenen van het geld eindelijk kon beginnen. "Maar dit is echt de laatste keer. Volgende keer accepteer ik dit niet meer, ongeacht de reden voor de late verzending van de stukken", besloot Bert Cremers (WD). Woorden waarmee ook de overige partijen het hardgrondig eens waren. GENOEG BEZOEKERS In het afgelopen seizoen is alleen de nodige 13.500 euro geïnvesteerd in verbetering van de kwaliteit van het water van het zwembad en nog eens 2500 euro voor de scholing van vrijwilligers. Niet alleen het kinderzwembad van 15 meter lang, 10 meter breed ën 1,20 meter diep heeft tal van gebreken, ook het groen, de kleedlokalen, douches, toiletten, riolering, bestrating en waadbak- ken moeten opgeknapt worden. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft in de afgelopen maanden beoordeeld of stichting De Broek berg en de vrijwilligers in staat zijn het bad, dat alleen in de maanden juni, juli en augustus zijn deuren opent, ook op langere termijn open te houden. Zo moet de stichting een deel van het geld zelf opbrengen. Maar er is bijvoor beeld ook gekeken naar het aantal bezoekers dat in de afgelopen zomermaanden het zwembad bezocht. Het zwembad trok deze zomer 2721 mensen, ondanks het miserabele weer in vergelijking met de warme zomers in 2003 en 2004, toen respectievelijk 2980 en 2267 zwemliefhebbers naar Wanssum kwamen. Volgens de gemeente en de partijen voorziet De Broekberg dus duidelijk in een behoefte. Wat de vrijwilligers van dit jaar betreft: die hebben al aangegeven ook in 2005 beschikbaar te zijn, vertelde wethouder Beterams. "Natuurlijk is het moeilijk om garanties voor de toekomst te geven, de stichting kan immers moeilijk in de toekomst kijken, maar het gaat om een enthousias te groep vrijwilligers." Redenen genoeg voor het college om de bijdrage voor het zwembad te handhaven op maximaal 50.000 euro, een voorstel waarin ook de commissie Burgers zich maandag avond na lang soebatten kon vin den. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum ver leent 404,88 euro subsidie aan oudervereniging Kinderpret Blit terswijck als bijdrage in de organi satiekosten van het plaatselijke kindervakantiewerk. Kindervakantiewerk Swolgen ontvangt 475, 20 euro en Kinder vakantiewerk Wanssum/Geijste- ren 586,80 euro. De bedragen worden binnen vier weken uitbe taald. De gemeente Meerlo-Wans sum wil in beginsel medewer king verlenen aan het plan van B. Kessels om het woon huis van de Gunhof aan de Kasteelseweg 5 in Swolgen als groepsaccommodatie te gaan exploiteren. De familie wil de voormalige bedrijfswoning graag gaan inrich ten als verblijfsruimte voor kleine re groepen tot twintig personen. Dit initiatief past volgens het col lege van B en W in het gemeente lijk recreatief beleid dat is gericht op de bevordering van kleinscha lige voorzieningen. Voor realise ring van het plan is echter wel een planologische maatregel ver eist omdat de locatie momenteel de bestemming agrarische doel einden heeft. Het agrarische bedrijf van de familie bestaat hoofdzakelijk uit akkerbouw Het hoofdgebouw van het complex wordt momen teel echter niet meer als bedrijfs woning gebruikt. Door het hoofd gebouw intern te verbouwen tot een groepaccommodatie, kan de familie geld genereren waarmee ook het onderhoud van het totale complex betaald kan worden. De Gunhof is in het bestem mingsplan aangemerkt als karak teristieke bebouwing, een reden te meer voor het college om het initiatief positief te benaderen. Nu de bedrijfswoning is verlaten, dreigt verval. Door aan het gebouw een toeristische bestem ming toe te kennen, kan het com plex behouden blijven. De gemeente Meerlo-Wanssum wil in beginsel medewerking aan het plan verlenen. De familie moet nog wel een nadere ruimtelijke onderbouwing van het plan bij de gemeente indienen voordat te zij ner tijd -eventueel- een vrijstelling kan worden verleend. Verloskundigenpraktijk Horst en xMaasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen, tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerloëhet- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak" RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk. Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening. Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 1930 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. iekskapel Ut Kümt viert twintigjarig bestaan Kümt uit Tienray is een (ekskapel in de ware zin des oords. Want 'joeks' betekent iret'. 'plezier', 'vreugde', en at is het precies waar het bij eTienrayse muzikanten om raait. Ambitie, prestatiege- khtheid of jezelf serieus lemen zijn begrippen die niet oorkomen in hun woorden- wek. Desondanks bestaat Ut ;ümt al twintig jaar. Op zater- tlag 23 oktober wordt het jubi- euni gevierd met een feest- ivond, waarop onder meer de erste cd wordt gepresen- eerd. w Jan Rutten en Frans Wijnhoven Wennen de joekskapel van haver ■W gort. Saxofonist Jan Rutten was er zelfs al vóór de officiële richting in 1984 bij. Hij vertelt Het is allemaal begonnen uit Jteligheid, Met carnaval kwamen we 's morgens altijd met een groep vrienden in het café bij tlkasr Je weet hoe da^ gaat: fesprefcken over niets ën een «op flauwekul over en w#er."£o swam er ook iemand met het idee een joekskapel op te richten. De ./faselein beloofde meteen dat hij Jpinstrumenten wel zou betalen Mei plastic speelgoedinstrumen- IV ten zijn we toen inderdaad begon nen, Muziek kon je het geluid dat ■reproduceerden nauwelijks noe- 1 men. Een van onze eerste 'optre dens' was een serenade voor JTinus Coenders. Hij was een Kende van de vriendengroep en was toevallig net jarig. Met een taxi hebben we ons voor zijn huis laten afzetten." Iets wat in eerste instantie op een uit de hand gelo pen grap leek. zou later toch een serieuzer vervolg krijgen. Jan Rut ten: "Twee jaar hebben we met carnaval van die flauwekulmuziek gemaakt. De mensen vroegen steeds: 'Wordt het nog wat?' en wij zeiden dan 'Ut kümt'. Een naam was dan ook snel gevonden, toen er een paar mensen opston den die vonden dat we toch echte muziek moesten gaan maken. Op een gegeven moment zijn we gewoon in de auto gestapt en naar Posterholt gereden. Daar hebben we instrumenten gekocht Sommigen kenden niet eens de naam van het instrument dat ze zouden gaan bespelen, laat staan dat ze noten konden lezen. We hadden geen leider of niets. In het begin hebben we dan ook maar een beetje aangemodderd. Maar al vrij snel hadden we een redelijke, bezetting en konden we D^st eerwaardig deugt je.jspelen." EERSTE OFFICIËLE OPTREDEN Schuiftrombonist Frans Wijnho ven kwam een jaar na de oprich ting de gelederen van Ut Kümt versterken Hij maakte nog juist het eerste officiële optreden mee tijdens een joekskapellenfestival in Meterik: "Het zijn vooral Peter Aerts en Rob Nellen en later Jan Berings geweest die ons muzikaal verder hebben geholpen. Dankzij de inbreng van Peter spelen we allemaal eigen arrangementen. Hij bespeelt ook ons geheime wapen: de accordeon. Wat ons verder van de meeste andere joekskapellen onderscheidt, is dat we met John Stultjens ook een zanger hebben." Lange tijd was Ut Kümt een uit sluitend uit mannen bestaand gezelschap. Een jaar of vijf gele den kwam daar verandering in. Frans Wijnhoven: "Vrouwen waren bij ons altijd alleen aan de borreltafel onderwerp van gesprek. Totdat Jessie Vervoort, toen nog geen twintig, ineens lid wilde worden. We hadden er eigenlijk geen bezwaar tegen en sindsdien spelen ook vrouwen mee. Op het moment zijn we met elf mannen en vier vrouwen." Hoogtepunten in het bestaan van elke joekskapel zijn de optre dens en dan natuurlijk met name die in het buitenland. Smakelijk kunnen Jan Rutten en Frans Wijn hoven vertellen over het eerste buitenlandse optreden in Antwer pen ^dat zoveel mensen trok dat de tram er niet meer door kon. Of over dat totaal mislukte optreden in Swolgen waarbij van tevoren een bezoek was gebracht aan een aantal café's. Of over het opluiste ren van wijn- en schuttersfeesten in Duitsland. Of over de jammer genoeg verloren gegane traditie óm vrijdags voor carnaval in het Vincentiushuis in Venray te spe len. Jan Rutten: "Van de buiten landse optredens maken we echte uitstapjes. Tegenwoordig gaan we vaak met caravans, dat is veel gezelliger. Geld voor optredens vragen we niet. Als we maar wat te eten en te drinken krijgen, zijn we al tevreden. Optreden voor geld en ook deelnemen aan wed strijden schept alleen maar ver plichtingen en dat willen we juist niet. Het plezier blijft bij ons altijd vooropstaan." Het twintigjarig bestaan van Ut Kümt wordt op zaterdag 23 okto ber gevierd in het parochiehuis van Tienray. Het programma, dat om half negen begint, bestaat uit vier elementen: de presentatie van de eerste cd, de presentatie van nieuwe uniformen, een eigen optreden van een half uur en daar tussendoor optredens van de joekskapellen uit de buurdorpen Meerlo en Swolgen. Frans Wijnhoven: "Toen we vijf jaar bestonden, hebben we een cassettebandje uitgebracht. Alle driehonderd exemplaren hebben we aan de man weten te brengen. Bij die ene cassette is het al die jaren gebleven. We vonden dat het hu onderhand tijd was voor een cd. Bij optredens werd best vaak gevraagd naar een cd. Bijna de hele productie hebben we in eigen beheer weten te doen. We laten er in eerste instantie twee honderd persen. De prijs is vijf euro: net hoog genoeg om er zelf een klein beetje aan over te hou den en net laag genoeg om te voorkomen dat mensen hem zelf gaan kopiëren. Dat hopen we ten minste." [De gemeente Meerlo- wanssum gaat een hekwerk 'jchter het gemeentehuis fclaatsen. Met die maatregel pil het college van B en W e plek moeilijker toeganke- pjk maken voor jongeren en •gelijke inbrekers. 1 Het gebied achter het raad huis onttrekt zich aan het licht. Mede hierdoor is het jten locatie geworden waar plaatsèlijke jeugd zich aag ophoudt en is de ach tkant van het gemeente- 's inbraakgevoelig. [Hethekwerk, dat in het zicht |omi te staan, is een spijlenhek- 'terk, waarvan de ronde spijlen pet een vierkante koker met fikaar verbonden zijn. Dit hek werk is verzinkt en vervolgens feecoat in de kleur groen, j. De poorten worden voorzien pn sloten, waarop dezelfde pleutels passen als op de sloten Tan het gemeentehuis. Het hek- Nrk dat achter de haag wordt ^■jeplaatst is een hekwerkmat, alleen is verzinkt. Beide oorten hekwerken en poorten pjn twee meter hoog. ACHTERBUREN Voordat het hekwerk wordt (eplaatst, zal de gemeente con- lct opnemen met de achterbu il. zodat ook zij op de hoogte '■in van de plaatsing van de ttwerken. Bovendien moet eI groen teruggesnoeid wor- cn voordat het hekwerk 'plaatst kan worden. Voor klus wordt de buiten kist van de gemeente inge- |Chakeld, die toch al snoci- ^^"erkzaamheden moet litvoeren achter het gemeente- iuis- De kosten van 3500 euro '°°r het plaatsen van de hek werken worden betaald uit de ■oorziening onderhoud en |nr<chiine gemeentehuis Alle bibliotheekvoorzieningen in de zes basisscholen van de gemeente Meerlo-Wanssum zijn sinds deze week volop in bedrijf. Dinsdagmiddag werd als laatste de mini-bieb in de Mariabasis- school in Tienray officieel geo pend. @all-mag-inspr:Tijdens de zomervakantie zijn in de basis scholen in Meerlo, Wanssum, Blit terswijck, Geijsteren, Tienray en Swolgen kleine bibliotheken inge- Nieuws uit Meerlo- Wanssum en omgeving leest U in PEEL EN MAAS richt die door vrijwilligers draai ende worden gehouden en waar in eerste instantie de jeugd voor taan boeken kan lenen. Volwasse nen moeten voorlopig nog naar de bibliotheek in Horst of Venray om boeken te lenen. In de toe komst kunnen zij wel via compu ters op de scholen hun boeken reserveren. Nu zijn de schoolge bouwen daar nog niet geschikt voor. De mini-bibliotheken zijn in leegstaande leslokalen, aula's of andere lege ruimtes onderge bracht. De mini-biebs - die twee keer per week anderhalf uur open zijn- in de basisscholen vervangen de bibliobus die de dorpen bezocht. De zes basisscholen in Meerlo-Wanssum moeten allemaal een zogeheten brede school wor den waarin meerdere voorzienin gen zijn ondergebracht. "Het boe kenbestand per leerling is De leerlingen van basisschool Maria maakten dinsdagmiddag meteen gebruik van de mini- bieb in hun school. gebaseerd op zeven boeken per kind, inclusief die van de peuter speelzalen", vertelde wethouder Beterams maandagavond in de commissie Burgers. "Gelet op de prijsontwikkeling was acht boe ken per kind niet haalbaar. Zowel de gebruikers als de leerkrachten zijn erg enthousiast over de vrij willigers." Truus Knoops (PK Meerlo-Wanssum) had dinsdag middag een rondje bibliotheken gedaan en kon de woorden van de wethouder volmondig beamen, "ledereen was enthou siast over de bieb. Ik denk dat we als politiek een goede keuze heb ben gemaakt. Dat mag ook wel eens gezegd worden."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11