Het blijft maar regenen' Steun voor Albanië blijft welkom iende wijnproeverij bij ijnhuis Venray Nieuw voertuig voor vrijwillige brandweer Beroving handtas Lokaal Aktief vraagt om bladkorven Subsidie voor werkgelegenheid 'Waar bleven politie en ambulance?' Kies Techniek tweede bij KinjerTechniekPries ;1 Guus Janssen winnaar ballonwedstrijd Snelheidscontroles in Venray en omgeving iëor COI?Nt:I.CO safety [/wt wég. tt/wka' B Gevaarlijk 'I 'Koeien mogen blijven loeien' L EN MAAS Donderdag 14 oktober 2004 - Pagina 7 '4 - Pao garingen van het thuisfront (7) le- >aari. ig en Op 27 augustus is mijn vader rtrokken naar Afghanistan, u precies te zijn naar de jofdstad van de provincie ighlan, Pol-e-Khomri, in het ,orden van het land. De jinende vijf maanden zal ik dere week vertellen hoe wij :Ze uitzending ervaren, Dwel P^P daar in fghanistan, al wij hier als .zjn (om privacyredenen ordt de naam van de schrijf- ter niet vermeld) Afgelopen vrijdag zat ik rustig rhtermijn pc-tje: beetje surfen, hatten en genieten van mijn net egonnen weekend... Totdat er :chtsonder in beeld een venster- e verscheen: 'Papa heeft zich angemeld'. Bliksemsnel had ik hem dan ook al aangeklikt. 'Pap!!!! Hallo, hoe is het?' Het duurde even totdat er antwoord kwam en dat was natuurlijk ont zettend spannend, maar toen: 'Hallo! Dit is kl*te internet, maar met mij is alles okiedokie'. Ja... dat was nou echt mijn papa!!! Ik kan alleen zeggen dat ik het echt geweldig vond om met hem te chatten. Ik was helemaal opge wonden. Toch ongelovelijk dat je over zo'n grote afstand kunt chat ten. Dat hij daar echt in een tentje achter een computer in Afghanistan zat! Al werkt het alle maal natuurlijk niet zo geweldig als in Nederland, om het in wat nettere bewoordingen te zeggen. Het duurt soms alleen al een kwartier om in te loggen, te bedenken dat je maximaal een half uur op de computer mag. Dat is ook wel logisch met zoveel mensen en zo weinig computers. Later, als het definitieve kamp er staat, zullen er wel meer compu ters komen en hopelijk gaat het dan ook wat sneller. Mama baalde natuurlijk enorm dat zij niet online was. Ze was namelijk wandelen met de hond. Maar pap heeft nog een paar keer gebeld en afgelopen maandag heeft mam dan ook eindelijk met pap gechat. Dat was nog een heel gedoe. Eerst stond mam in paniek op mijn voicemail, dat mijn com puter raar deed. Toen ik uiteinde lijk terugbelde was dat probleem gelukkig al vanzelf opgelost. Maar enige tijd later, vlak voor de afspraak met pap online, had ik haar weer aan de lijn. MSN (chatprogramma) deed het niet. Helaas kon ik het probleem ook niet oplossen. Ik vermoedde al dat MSN landelijk, of misschien zelfs wereldwijd problemen had. En dit bleek ook zo te zijn toen ik thuis kwam. Ikzelf kon ook met niemand chatten en dat bleef de hele avond nog zo. Ik had inmid dels al heel veel medelijden met mijn arme mammie, die zich zo verheugd had om met papa te chatten. En juist dan doet MSN het niet. Ik wil het dan ook wel een klein wonder noemen dat mama wel met papa heeft gechat. Terwijl ik en heel veel andere mensen niemand konden berei ken, heeft mams signaal Afghanistan toch weten te berei ken en omgekeerd... Maar nu wil ik het nog even hebben over 's werelds meest besproken onderwerp: het weer. Het weer in Afghanstan is hele maal omgeslagen. Pap schreef: 'Ik zit nu in mijn werktent en de tem peratuur is nu ongeveer 12 gra den en dat valt toch wel een beet je tegen als je van de ene dag op de andere dag van 40 graden naar zo'n lage temperatuur gaat. BBB- BRRRRRR koud!!!!! En het blijft maar regenen. Als ik de afghanen moet geloven kan het zijn dat het hier gewoon de hele week regent. Maar ja, dat zijn wij als Nederlanders wel gewend.' En twee dagen later was het warem pel weer 28 graden... Wat een verschil! Je dochter Wijnhuis Venray hield afge lopen zondag voor de tiende (keer haar jaarlijkse wijnproe verij. Enkele honderden wijn- lefhebbers waren in de Witte fcloeve bijeen om nieuwe wijnervaringen op te doen. Maarniet alleen wijnervarin gen want met kaasspecialist De Kaaskenner en Versspecialist Philipsen kon den ook tal van combinaties geproefd worden. Want wijn Is immers bij uitstek geschikt om te drinken bij een lekker hapje. "Daar draait het bij onze wijn- iroeverij ook om. Nieuwe erva- -.togen opdoen. Wijn is wat dat 11 i^tre^ een breetl product. "Pijnen van dezelfde druiven kun- len erg verschillen van smaak, :ker als ze uit andere landen of 'ken komen." legt Joost 'ilders van het Wijnhuis uit. 'ilders fungeert deze middag als istheer en zwermt tussen de ijnliefhebbers door, vragen itwoordend en adviezen Joost Wilders geeft tekst en uit leg tijdens de tiende wijnproever ij, afgelopen zondag in De Witte Hoeve. gevend. De wijnproeverij van Wijnhuis Venray gaat al enige jaren gepaard met een kaasproeverij van De Kaaskenner uit de Schoolstraat. Een geslaagde combinatie, waar bij de bezoekers bovendien het advies krijgen welke wijn bij welke kaas heel goed gaat. Nieuw dit jaar was de aanwezigheid van versspecialist Philipsen. De bezoekers konden diverse streek- gerechten proeven die ook hier weer werden voorzien van een goed wijnadvies. De combinatie wijn, kaas en lekker eten werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd. "De wijnproeverij zijn vier intensieve uren voor ons waar overigens drie maanden voorbereiding aan vooraf gaan." Volgens Wilders is de wijnproe verij in Venray uniek in Nederland. "Ga maar eens zoeken in Nederland naar een proeverij waarbij 130 diverse flessen wijn openstaan". Wilders heeft destijds bewust voor een brede opzet gekozen. 'Wijn wordt steeds pop ulairder, met name bij het jongere publiek. Het is dan ook zaak om dat publiek een breed scala voor te zetten. Bovendien heeft iedere persoon een eigen smaak. Wat de een een lekkere wijn vindt, hoeft de ander niet lekker te vinden. Daar komt dan nog bij dat met Zuid-Afrika, Chili en Argentinië een nieuwe wijnwereld is open gegaan. En ook de Spaanse wijnen komen meer in trek. We willen de mensen ook in de gelegenheid stellen om die wijnen te proe ven". In die tien jaar heeft Joost Wilders veel vaste klanten terug zien komen. "Tien jaar geleden kwamen er mensen op onze proe verij zonder enige kennis. Nu zie je die mensen elk jaar nog terug komen met een schat aan ervaring en kennis. Wijn interesseert men sen, ze lezen er over, volgen cur sussen etc. Wijn fascineert men sen en dat is juist het mooie hieraan". De tien jaar oude, voor maxi maal vier personen bestemde bus van de Venrayse brandweer wordt vervangen. Ervoor in de plaats komt een multifunctioneel voertuig dat op meerdere fronten kan worden ingezet. In de eerste plaats zal het voertuig dienen om overdag brandweermensen met een werkplek op het gemeente huis snel en veilig naar de kazerne te vervoeren. Deze werkwijze beïnvloedt de opkomsttijd van de brandweer bij een incident in belangrijke mate. j i Doordat het voertuig is voor zien van vierwiel aandrijving is het geschikt om zowel op de openbare weg als in het bos de mobiele brandweerpomp te ver plaatsen. De gemeente Venray heeft beperkt beschikking over open water en is dus aangewezen op geboorde putten voor de blus watervoorziening. De combinatie pomp en nieuw brandweervoer tuig maakt het mogelijk om snel over bluswater te kunnen beschikken. De keuze om de pomp te vervoeren met het nieu we voertuig leidde tot een forse besparing. Brandweer chauffeurs kunnen nu opgeleid worden voor het rijden van een personenauto met aanhanger in plaats van de kostbare opleiding voor vrachtwa gen met aanhanger. De te vervangen brandweerbus zal niettemin nog voor brand weerdoeleinden beschikbaar blij ven, maar dan in regionaal ver band en met name voor de waarschuwings- en verkennings- dienst. Voor die dienst worden minder zware eisen gesteld aan het voertuig dan voor voertuigen die in de eerste uitruk met hoge prioriteit worden ingezet. De politie heeft in het politiedistrict Venray in de afgelopen week in totaal 9.578 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan kregen 579 weggebruikers een proces-verbaal. De controles vonden plaats in Gennep, Horst, Sevenum, Venray. Veulen, Wanssum en Well. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op woensdag 6 oktober op de Middenpeelweg in Sevenum. een automobilist reed daar 120 km/u waar 80 km/u de limiet is. Verder zijn acht bestuurders geverbaliseerd voor overige overtredin gen. Zeven bestuurders kregen een boete voor het niet dragen van de verplichte autogordel en één persoon werd bekeurd voor het niet hands-free bellen. Een 66-jarige inwoonster van Venray is maandagmiddag beroofd van haar handtas. De vrouw liep bij de beroving letsel op aan haar hand. Omstreeks 15.45 kwam het slachtoffer uit het kantoor van de bank op het Schouwburgplein en werd door een onbekende man vanachteren belaagd. De onbekende greep de tas van de vrouw en rukte die weg, waarna hij het op een lopen zette. Doordat het slachtoffer begon te roepen rende een getui ge achter de tasjesdief aan, maar keerde onverrichterzake terug. De politie van Venray wil graag met deze belangrijke getuige spre ken en verzoekt hem contact met haar op te nemen. Ook mogelijke andere getuigen van het gebeuren worden verzocht de politie te hel pen bij het ophelderen van deze beroving. Zij kunnen bellen met het nummer 0900-8844. De verdachte is gevlucht in een donkerkleurige auto, mogelijk een Daihatsu. Het gaat om een vrij grote man, ongeveer 1.80 rh lang, met donker haar en een breed postuur. Hij droeg een 34 lange zwarte jas met capuchon, donke re broek en donkere schoenen. Theo Olde Daalhuis (Lokaal Aktief) drong er in de commissie Stedelijk Beheer op aan snel de bladkorven in Venray te plaatsen. Volgens het commissielid is dit hard nodig. "Vooral de platanen in Franciscanerpark verliezen al heel veel blad. Bladeren op straat nodigt uit om er rotzooi tussen te gooien", wist Olde Daalhuis die vooral doelde op leerlingen van het nabijgelegen Raayland College. Wethouder Driessen (CDA) vindt, dat het zo'n vaart niet loopt. "De herfstperiode is nog maar net begonnen Er vallen nu nog niet zoveel bladeren. Voor eind okto ber zullen overal de bladkorven geplaatst zijn." De samenwerkende gemeenten in Noord-Limburg ontvangen een ESF-subsidie van ongeveer 2,5 mil joen euro voor hun werkgelegen heidsproject. Het gaat om de gemeenten Beesel, Helden, Horst aan de Maas, Sevenum, Venlo en Venray. De totale kosten van het project worden geschat op vijf miljoen euro. Doel van het pro ject is het aan de slag helpen van uitkeringsgerechtigden. Aanvrager van dit gezamenlijke project is de gemeente Venlo, hierbij ondersteund door Trias bv. Het project loopt van 2004 tot 2006. Als gevolg van de invoering van de Wet werk en bijstand in 2004, wil de regio Noord-Limburg de komende jaren meer werklo zen aan een baan helpen. Hiervoor worden reïntegratietra- jecten ingekocht. Soms is ook scholing nodig. De regio ontwik kelde een projectaanvraag waarbij meer mensen zo snel mogelijk aan het werk kunnen. Medewerkers van de gemeenten zijn opgeleid tot klantmanager. De ESF subsidie is bedoeld om het nieuwe beleid uit te voeren. Deze week maakte het Agentschap SZW bekend, dat het project is goedgekeurd en dat Noord- Limburg op een flinke subsidie mag rekenen. Het project gaat over de gemeentegrenzen heen. De regio Noord-Limburg wil ook verdere samenwerking op het gebied van werkgelegenheid. Wethouder Emonts van Venray: "De arbeidsmarkt gaat over de gemeentegrenzen heen. Op dit moment zit het economisch niet mee. Dan moet je met andere organisaties de handen ineen slaan voor nieuwe en behoud van banen binnen de regio." Vorige week dinsdagmiddag om 12.05 uur kwam een bewoner van het Schuttersveld ten val op straat. Het gebeurde op de Bergweg recht tegenover de hoofdingang van het zorgcen trum. Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) zag het gebeuren en vroeg zich na een tijdje af waarom er nog steeds geen actie was onder nomen. "Ik ben ernaar toe gegaan en de mensen die er bij stonden vertelden me dat zowel de ambu lance als de politie direct en meer dere keren gebeld waren", zei Grebenjak maandag in de com missie Stedelijk Beheer. Na bijna drie kwartier op straat te hebben gelegen krabbelde de man weer overeind. "De ambulance is hele maal niet verschenen en pas om 12.50 uur was de politie er. Ik maak me er grote zorgen over dat de hulpverlening het zo laat afwe ten." Wethouder Driessen (CDA) was het hiermee eens. "Want dit mag niet voorkomen. Het moet duide lijk verbeterd worden. Ik zal om maatregelen vragen bij de politie en de ambulance. Ik zal dit woensdag (gisteren, red.) ook opnemen in het overleg met de politie." Bedrijfskleding l persoonlijke beschermingsmiddelen Keizersveld 52-1. 5803 AN Venray Tel (0478) 568418 Fax (0478)588718 lil: lnfo@cornelco.nl - Internet: www cornelco.nl Vorige week zondag is op de A73 in Venray een 30-jarige auto mobilist üit Venray aangehouden op verdenking van verkeersge- vaarlijk gedrag en rijden onder invloed. Hij reed met zijn auto de afrit Venray-Noord af, maar maak te de bocht naar rechts niet. Hierdoor reed hij zo de berm af. drie meter naar beneden. Hij werd meegenomen naar het poli tiebureau waar hij na ademanaly se een rijverbod kreeg opgelegd voor zestien uur. Bij controle bleek de man al een ontzegging van de rijbevoegdheid te hebben en nog achttien dagen in hechte nis te hebben openstaan. De zaak is afgehandeld door middel van snelrecht. De jaarlijkse manifestatie Kies Techniek Regio Venray heeft de tweede plaats behaald bij de KinjerTechniekPries 2004. Uiteindelijke (gedeelde) winnaars werden Xerox Manufacturing uit Venray (vijf meiden uit Well die uitzochten, hoe een kopieerma chine nu werkt) en Waterleiding Maatschappij Limburg. De win naars van deze prijs van het televi sieprogramma Kinjerkraom (LI) werden bekendgemaakt door gedeputeerde Martin Eurlings in het Industrion in Kerkrade. Uit handen van Eurlings mochten Simone Krebbers, Daphne Huibers, Manon de Riet en Josine Vanmaris (Docus Cornelissen kon niet aanwezig zijn), die Xerox Venray hadden bezocht, de prij zen in ontvangst: een dagje Phantasialand en een gsm. Kies Techniek Regio Venray heeft de prijs te danken aan de samenwerking met Kinjerkraom tijdens de laatste editie van de manifestatie in januari dit jaar. Een speciale kinderjury maakte, vergezeld van een camerateam van Kinjerkraom, een rondgang langs de deelnemende bedrijven tijdens Kies Techniek. De kinde ren in de jury hielden interviews met vertegenwoordigers van de bedrijven en probeerden uiter aard de verschillende doe-activi- teiten uit. De reportage werd later uitgezonden door Kinjerkraom in het vaste onderdeel van dit popu laire programma, 'Waat wet se van Techniek?'. Met de tweede prijs heeft Kies Techniek een geldbedrag van euro 250 gewon nen. Tevens kregen de 'juryleden' allen een Nokia mobiele telefoon. De Stichting Kies Techniek Regio Venray is uiteraard zeer blij met de prijs. Het geeft aan dat de opzet aanslaat bij de jongeren onder ons. waarvoor het uiteinde lijk toch bedoeld is. Het geeft de organisatie in elk geval weer extra motivatie om de nieuwe manifes tatie weer te laten knallen. In 2005 zal Kies Techniek later dan gewoonlijk plaatsvinden, van 10 tot en met 12 maart. De Doe- dagen vinden dan plaats op 10 en 11 maart, de Kies Techniekmanifestatie zelf op 12 maart. In de uitzending van Kinjerkraom op zaterdag 16 okto ber wordt overigens de prijsuitrei king van de KinjerTechniekPries 2004 uitgezonden. ;9 Tijdens het lustrumfeest van de Venrayse Oldtimer Toertocht in juli, werd ook aan de jeugd en de toekomst gedacht. Voor de kinde ren was er een springkussen opgesteld dat de hele dag goed bezet is geweest. Daarnaast was er ook een bal lonwedstrijd. Dat hier veel belangstelling voor was werd dui delijk toen de 250 beschikbare ballonnen binnen redelijk korte tijd werden gevuld en het lucht ruim werden ingestuurd. Echter niet voOrdat de ballon voorzien was van de naam van de kinderen die hun geluk wilden beproeven. De ballonnen stegen op en kozen de richting welke door de wind werd bepaald. In welke richting zouden ze gaan en waar zouden ze uiteindelijk landen? Zou hun ballon op een plaats terecht komen waar hij gevonden werd? Uiteindelijk zijn er 23 kaarten gevonden en teruggestuurd. Hieruit werd dus duidelijk dat de wind de ballonnen in noordooste lijke richting had meegenomen Via het noorden van Limburg over het oosten van Gelderland en dan verder Duitsland in. Dat ballonnen op deze wijze ver kunnen komen bewijst de bal lon van Guus Janssen die in Dohren (D) werd gevonden. Om u enig idee te geven, Dohren ligt in de omgeving van Hamburg - Bremen - Bremerhaven en hemels breed heeft de ballon een afstand afgelegd van 321 kilometer. Guus zijn. ballon heeft de grootste afstand afgelegd en hiervóór zal hij beloond worden met twee entreekaartjes voor en beschik baar gesteld door Toverland in Sevenum. De ballon van Bart v.d. Heuvel eindigde zijn - tocht in Langen (D) met een afgelegde afstand van 294 kilometer. Hiervoor wordt hij beloond met enkele entreekaartjes voor en beschikbaar gesteld door Zoo Overloon. Als derde eindigde Lars Deenen. Zijn ballon eindigde de tocht in Bremen na een reis van 260 kilometer te hebben afgelegd. De beloning voor hem is een ijs- traktatie beschikbaar gesteld door ijssalon Barto. De verdere uitslag: 4. Daphne Smits, Venray; 5. Rick Ponjee, Venray; 6. Dennis Bok, Venray; 7. Anouk Ponjee, Venray; 8. Daan Smedts, Horst; 9- Froris Loozen, Venray; 10. Karlijn Theeuwen, Castenray; 11. Willem Janssen. Merselo; 12. Bart janssen, Merselo; 13. Daniel Daanen, Haps; 14. Jeffrey v. Rijt, Venray. 15. Marloes Hermsen, Venray; 16. Cindy Reintjes, Veulen; 17. Renske Willems, Venray; 18. Angèle Pouwels, Venray; 19. Ron Strijbosch, Venray; 20. Lana Weijs, Venray; 21. Tom Jacobs. Overloon; 22. Imke v. Rengs Horst; 23- Lia Greefkers, Venray. Vanuit Albanië brengt de mis sionaris Don Henri Veldkamp namens zijn parochianen dank over voor het ondersteunen van uit Venray van enkele projecten in de regio Adriatik. Zo overhan digde dezer dagen nog de organi satie van de Oldtimer Toertocht Venray een cheque van 150 euro voor Albanië aan Harrie Fijneman. "Een welkome aanvulling op de al gehouden collecte tijdens de tour tocht deze zomer vanaf het Henseniusplein. Verder ook dank aan de Winkel van Sinkel die recentelijk een waterleidingpro ject geadopteerd heeft, dat nu ter plekke gerealiseerd wordt. Dit wordt nog gecontroleerd als het tweede transport van dit jaar bin nenkort naar Albanië vertrekt. Natuurlijk was de Albanese schooljeugd begin 2004 bijzonder verheugd met de steun aan hun schoolbus door de Kiwanisclub Venray, die tevens nog een klein waterleidingproject gefinancierd heeft. En dan zijn er nog vele donaties geweest bij de herope ning van het Accountant- en Belastingadvieskantoor Contour aan de Noorderhof. Met hun donatie zijn electriciteitspalen gekocht en inmiddels is er na acht jaren licht in het afgelegen gehucht Duga Ghin I Ri", aldus een tevreden Harrie Fijneman. "Maar de missie gaat door. want er is nog veel te doen in dit armoedi ge land. Na een vracht van mate rialen in april van dit jaar vanuit Beukenrode is er nu weer een nieuwe lading gereed met onder andere twintig dubbele kasten, 25 rolstoelen/rollators, 100 gebreide dekens, zeven naaimachines, 40 glas-in-lood-panelen. alles afge vuld met kleding. Het vertrek is gepland voor medio november. Het benodigde bedrag voor de i transportkosten, 3000 euro, heb ben we helaas nog niet bij elkaar. Daarnaast is er een acuut pro bleem. Het geld voor de school bus is eind oktober weer op en dat betekent dat zestien tieners hun school niet kunnen bezoe ken. Die ligt op twee uur lopen via een modderig zandpad. Bovendien is het binnenkort win ter in Albanië. De mensen daar blijven hopen op de steun uit 1 Venray. Alles beetjes helpen om 1 de benodigde 2000 euro bij elkaar te krijgen. Hoop doet immers leven." Bijdragen kunnen worden gedoneerd via Harrie Fijneman, Venray, giro 3750990. Gerda van Stelten (CDA) meent dat geluiden van dieren ook worden meegeteld voor een milieuvergunning in het buitengebied. "Het is toch belachelijk dat de gemeente het gemekker van schapen gaat meten", zei ze maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Wethouder Driessen (CDA) kon zijn partijgenote gerust stellen. "Koeien mogen blijven loeien en hanen blijven kraaien", lichtte hij toe "Het geluid van dieren speelt absoluut geen rol bij het verlenen van een milieuvergunning. Wat wel bij de bedrijven gemeten wordt is ver keerslawaai en het geluid van ventilatoren." e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7