Ié, Onne, Danny >n Passion Kunst Cultuur biedermeier Quintet peelt in Theehuis BN Voorleesochtend Expositie in Mariakapel The Sparks in de Evenaar Zondagochtend concert Dag van vergelding Venray zoekt nieuwe Marco Borsato's Crawlin' Back in 't Podium Absolutely Fabulous Paard beslaan, zuurkool en stroop maken Expositie Oud papier S 3ls doel kindercn met Collecte £5£!5jli en maas jigramma Schouwburg Venray Donderdag 14 oktober 2004 - Pagina 13 Zaterdag 23 oktober start in de Mariakapel, gelegen aan de Kapelstraat in Holthees, een niet- alledaagse expositie van werken van niet-alledaagse kunstenaars, die zeer de moeite waard is voor niet-alledaagse bezoekers en geïn teresseerden. Colet Jacobs, afkomstig uit Amsterdam, in 1988 afgestudeerd aan de lerarenoplei ding in de vakken textiele werk vormen en handvaardigheid, maakt kunstzinnige, draagbare sieraden, waarbij de materiaalkeu ze zeer bijzonder is. De sieraden worden namelijk gemaakt van papier. Colet schildert eerst het papier, en gaat vervolgens aan het construeren en experimenteren, totdat er bijzonder fraai vorm gegeven sieraden ontstaan. Soms wordt het papieren sieraad gecombineerd met andere mate rialen. De sieraden van papier worden acht keer bewerkt met natuurlijke lakken, en zijn licht en stevig, sterk en totaal waterdicht, dus altijd draagbaar. Het maken van deze sieraden is voor Colet inmiddels uitgegroeid tot een full time beroep. Sieraden zijn voor haar een bron van inspiratie en werklust. Sieraden staan dicht bij mensen en worden vaak letterlijk op de huid gedragen. Het zijn tekens op je zelf en ze geven uiting aan hoe je bent en hoe je er uit wilt zien. Gerda Roes woont in Koningslust, en is docente teke nen en textiele werkvormen in Panningen. Daarnaast heeft zij sinds 1988 een eigen atelier voor zijdeschilderen. Binnen het kader van het zijdeschilderen mag zij graag experimenteren met diver se materialen en toepassingen. Gerda Roes is een van de grootste experts op het gebied van zijde schilderen in Nederland. Zij volg de en gaf workshops op dit gebied in Nederland, België en Duitsland, en heeft talrijke exposi ties van haar werk verzorgd, door heel Nederland heen, en in het buitenland. De laatste 4 jaar is een reeks schilderijen ontstaan met als onderwerp: tekeningen op zijde uit de stad Lissabon, de stad waar zij haar han aan heeft ver pand. Deze werken zijn ook op deze expositie te bewonderen, en verder vervaardigt ze prachtige zijden wenskaarten en sjaals. Naast het papier van Colet Jacobs ook hier dus een niet-alledaags materiaal in relatie met kunst: zijde. De expositie is te zien op zaterdag en zondag, 23 en 24 oktober, en het daarop volgende weekend, zaterdag en zondag, 30 en 31 oktober. De openingstijden op al deze dagen zijn steeds van 11.00 uur tot 17.00 uur. Kom kij ken naar niet-alledaags werk van twee niet-alledaagse kunstenaars, en laat je niet-alledaags door hen verrassen. Voor meer informatie over deze expositie, voor het bekijken van enige foto's van ten toongestelde materialen om zo een indruk te krijgen, kan de web site van de Mariakapel geraad pleegd worden: www.mariaka- pel.nl. Zaterdag 16 oktober zal de bekende jaren 60 band De Sparks opnieuw het podium in de Evenaar betreden om hun fans te voorzien van een heerlijk avondje oude rock, want het bestaat nog groepen die in nagenoeg de origi nele bezetting muziek blijven maken, (al sinds 1963). Hoewel men na 1972 een tijdje maar zeer sporadisch optrad werd de draad weer intensief opgenomen na de eerste beatnight in Horst. The Sparks traden hier reeds enkele malen met groot succes op. Vanaf 1990 wordt er jaarlijks weer zo'n twaalf keer opgetreden en dat met heel veel plezier. Tevens wordt er nog driftig geoefend op nieuwe nummers. Nadat de eerste cd van The Sparks goed aangesla gen was kwam de band met een tweede en werden vele cd's hier van verkocht. Op de nieuwe cd hoor je en aantal instrumentale nummers met solo gitarist Twan van Well, een fervent Shadows aanhanger, (nummers als Peace pipe, round and round, Little prin cess en Sleepwalk) Ook worden er veel nummers van Them gespeeld. Niet alleen zijn het prachtige nummers, maar ook leent Ben,s (Ben Hermsen) stem zich uitstekend voor dit soort songs. (It's all over, baby blue, call my name en natuurlijk het bekende Gloria) Verder wordt de nederbeat en Buddy Holly niet vergeten. (Oh Boy) Naast Ben en Twan wordt de band gecompleet gemaakt met Piet Hoebers (gitaar). Peter Verbeme (bas), Hay Hoebers (slag/ tweede solo) en Bert Vousten (drums). Aanvang 21.00 en de entree is 3,50 euro. Zaterdag 16 oktober omstreeks 22.00 uur staat in Café 't Podium de band Crawlin' Back op het podium. Crawlin' Back stond tij dens de kermis ook in 't Podium, de indruk die ze daar achter lieten zorgde voor dit tweede optreden in korte tijd en is dus puur te dan ken aan de kwaliteit van de band Crawlin' Back brengt rockco- vers van bands als faith no more, guns 'n roses, metallica en vele anderen. De nummers worden vol enthousiasme en energie over gebracht op het publiek. Zaterdag 23 oktober is de uit Hongarije afkomstige Kiss-tributeact Kissforeverband te gast. Compleet met schmink, bloed, lichtshow en een waarheidsge trouwe podiumact wordt dit een optreden zoals nooit eerder ver toond is in 't Podium. Meer infor matie over deze optredens of over andere optredens is te vinden op www.podiumvenray .nl onder de kop agenda. Op vrijdag 29 oktober gaat het bossen en knallen in discotheek De Steeg in Leunen. In drie luxe areas en een VIP-area gaan meer dan 3000 hippe R&B/Dancehall/Classics/Dance- liefhebbers uit hun dak. Dress like a million dollars, want op dit feest moet je gezien worden! De beste DJ's, de mooise club en...gogo dansers. Voor de eerste keer gaat party organisatie 4 Seasons het Urban- pad op. Met 'Absolutely Fabelous' blazen ze in oktober de competi tie omver. Goodfellas (DJ Marveil Prime), Real El Canario, Chuckie, Irwin, Sake (The Supreme Team), IQ, Prako and the list goes on and on! Het groot ste Urban Evenent van zuidelijk Nederland begint om 22.00 uur. Zondagmiddag 17 oktober wordt in De Locht door dorps smid een paard beslagen. Om komende winter wat te eten te hebben wordt zuurkool (zoor- moos) en appel- en bietenstroop gemaakt. Op de bovenverdieping is een nieuwe wisselexpositie ingericht"Van baker tot bewaar school". Deze expositie heeft betrekking op de eerste levensja ren aan het begin van de 20e eeuw. Van oktober t/m april is het museum op dinsdag, donderdag en zondag geopend van 14.00- 17.00 uur (www.delocht.nl). Afgelopen weekend werd in het Cultureel Centrum De Bogerd in Druten een expostie geopend met werk van schilders, die zich verzameld hebben in de Vrije Werkplaats van de Lindenberg in Nijmegen. De expositie is nog te bezichtigen tot 12 november. Tot nu toe was het mogelijk om onder schooltijden en op bepaal de uren op de zaterdag bij Openbare Basisschool De Landweert aan de Boterbloem 45 uw oud papier in te leveren. Vanaf deze week kunt u nog steeds onder schooltijden (08.30 t/m 15 00 uur) uw papier komen brengen, maar zal dit niet meer op zaterdag of in de vakanties mogelijk zijn. Zij vragen u dringend om bui ten de schooltijden geen oud papier bij de container neer te zetten. Aangezien dit papier niet meer in de container gezet kan worden zal de mogelijkheid bestaan dat jeugd er mee gaat spe len en het in de wijk belandt. ibaret en veel muziek jude week in juwburg Venray. Gé iders, Onne Innemee, iy de Munk en de musical ion van Joop v. d. Ende garant voor heel wat erken ,»<- uurtjes schouwburgple- leaterconcert van Gé nders, zaterdag 16 oktober, |0 uur. 'Reinders schrijft e, intieme teksten over de igrijkste onderwerpen van leven', dit zegt NRC delsblad over Gé Reinders, ufe naast zijn tweede Edison- I linatie ook de prestigieuze jurg-Award ontving Hij :lt in zijn nieuwe programma [kbaar' een mooie verzame- ran nieuwe en bekende num- De liedjes zijn in het ;an dtl burgs. maar buiten Limburg na3J1 a hij in het Nederlands. »neelthriller van Agatha jstie 'En toen waren er nog ir 1 Dinsdag 19 oktober, aan- i menii dt zich de pan n haar eklina het an 20:00 uur. Toneelthrillers n" populair. Ook in ons land. deze voorstelling wil Het iller Theater dit genre terug- jgen in de Nederlandse 1 scll<x iters. Niet eenmalig, maar de nt k'™ jende jaren. Deze bijzondere r.e Da atlia Christie-voorstelling is het ihenm van een hopelijk lange 1 a's C(: is spannende en verrassende >en van |juctjeS- Absurd Cabaret met Innemee 'En nou?' tensdag 20 oktober, aanvang wef 00 uur. Als u nog niet eerder hem heeft gehoord dan lijdt u geheugenverlies, zit in een 'Is te^ iloten inrichting of bent u doof! emaal||in a[|e andere gevallen raden aan hem te gaan zien. Hij is meester van het typetje, maar hilarisch of absurd deze ook zijn, het blijft altijd geloof- ardig. Met zijn scherpe tong. jongensachtige charisma en noristische kijk op de wereld ïgt hij voor een echte cabaret avond. Danny de Munk - De Munk Live! Vrijdag 22 oktober, aanvang 20.00 uur. Eindelijk is het zover: Danny de Munk gaat op stap met een eigen muzikale Show. 'Let me entertain you', zingt hij. Meer dan 40 songs pas seren in duizelingwekkende vaart de revue. Rock 'n Roll, maar ook opera, soul en natuurlijk zijn grote nummer 1 hit 'Ik voel me zo verdomd alleen'. Twintig jaar gel den brak hij daarmee door. Van kindster naar volwassen podiu- martiest: 'De Munk Live!' vat het allemaal samen. 'De show is een uitdaging, zoiets is nog nooit in Nederland gedaan Het is alweer 20 jaar geleden: 1984. Maar wie is het brutale joch uit de film 'Ciske de Rat' vergeten? Niemand Sterker nog, generatie na genera tie krijgt de film te zien, en al is Danny de Munk inmiddels een volwassen man van 34 jaar, hij wordt nog steeds herkend. Joop v.d. Ende Musical: Passion, van wege groot succes een extra voor stelling op zondagmiddag 24 oktober, aanvang 14.30 uur. De Nederlandse productie Passion heeft met Stanley Burleson, Vera Mann en Pia Douwes een ware topbezetting. Deze bijzondere musical zal worden begeleid door een live orkest. De musical is een driehoeksverhouding, waarbij een elfkoppig ensemble de rol van de buitenwereld speelt. In de Nederlandse versie zijn drie musi calsterren van formaat: Stanley Burleson als robuust middelpunt en Pia Douwes en Ver Mann als zijn belaagsters. Stanley speelt en zingt Giorgio - van ongemak naar uiteindelijke overgave - met een Danny de Munk live in de schouwburg. superieure allure, waarin geen onderscheid tussen acteren en zingen meer bestaat. De zesvou dig Tony Awardwinnaar Stephen Sondheim - markant componist van o.a. West Side Story, Sweeney Todd en tekstschrijver van musi cal- klassiekers A Little Night Music en Gypsy - maakte samen met James Lapine (winnaar Pullitzer Prize voor Into the Woods) een pakkende en intrige rende musical over liefde en pas sie. Passion werd bekroond met maar liefst drie Tony Awards, waaronder de Tony Awards voor 'Beste Musical' en 'Beste Muziek'. De Londense productie werd genomineerd voor de prestigieu ze Laurence Olivier Award voor 'Beste Musical'. ©pzondag 17 oktober vindt het concert plaats van het te seizoen in het Theehuis in jljDdapark in Venray. Aanvang jle zondagmiddagconcerten is j® 15 30 uur. De programma's (de concerten van deze serie lelden werken die geschre- zijn door componisten uil de lendie recent zijn toegetreden de Europese Unie: een wel aan en een kennismaking iircdt et de muzikale wereld van de tving euwe EU-staten. Dit tweede een meert wordt gegeven door het aartj tdermeier Quintet. een interna- rdtop maal samengesteld ensemble ?eop; n blazers: Marten Root fluit, 00 uir (boist Josep Domenek. klarinet ereen it Eric Hoeprich, hoorniste Sue nfo lent en fagottist Mare Vallon. Ze ment n allen eerste blazers in adeffroemde orkesten als Anima xna, het orkest van John Elliot ier, Orchestre 'olutionnaire et Romantique het Orkest van de 18e Eeuw. ïister, maandblad voor muziek, judt dit ensemble voor het geste in zijn soort. Het ledermeier Quintet zal werken kien uit de late 18e eeuw en Egin van de 19e. Vandaar dat wee soorten instrumenten zullen Snken: voor de pauze instrumen ten uit de klassieke, na de pauze uit het begin van de 19e eeuw, de tijd van de Romantiek. Voor wie het Theehuis en de concerten aldaar nog steeds niet kent: het Theehuis is een lichte, intieme ruimte met een prachtig uitzicht op het Odapark. Het is een ont moetingspunt van muziek, natuur en weer; een unieke beleving van de musici en concertgangers. De musici, van wie verreweg de meesten bekend zijn met de kwa liteiten van grote internationale podia, zijn enthousiast over de geluidskwaliteiten van het Theehuis en beschouwen het als een van de mooiste podia voor kamermuziek in Nederland. De sfeer onder musici en publiek is ontspannen en de gastvrijheid van de organisatie en de vrijwilligers van het Theehuis is meer dan spreekwoordelijk. De concerten in het Theehuis in het Odapark zijn hoogtepunten in het leven van de muziekliefhebber die het directe contact met de musici ervaart als een echte meerwaarde bij het luisteren naar muziek, Informatie, kaarten ad 16,- (incl. pauzeconsumptie) en abon nementen zijn verkrijgbaar bij Fred H. Renirie op 0478 582472 of bij de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. ABN AMRO Venray hield """"sdag een voorleesoch- in de bankshop. Kleren van groep 7 van de fefluit waren door ABN 10 uitgenodigd om naar de kshop te komen en te lui- :n naar de verhalen die len voorgelezen uit het fckje 'de jongen die het tegemoet ging'. Deze bundel is samengesteld leiding van kinderboeken- ehrijver Rindert Kromhout, met 'eevic er^l'en 8eschreven door kinde- "7 fn- 0e voorlezer was Mathieu j' Sbnts, wethouder van de 'er sci imecnte Venray- ABN AMRO is C klifi n 'aar jubileumpartner van de ]'S öe Kinderboekenweek. "De Vindt ^el belangrijk om r|j !2en en schrijven te stimuleren èbm ^et niet aBeen een bron mei a? P'ez'er vorrnt- maar ook J g^Srijk is voor de maatschap- de ai ike Participatie van de kinde- 1 :n; Daarnaast heeft het partners- Ij lleenlopende culturele achter- -htè t°nden in contact te brengen IC let de Nederlandse kinderboe- ""iteratuur. In dat kader organi seert de bank gedurende het hele jaar (onder andere met haar bank- vrijwilligers) verschillende activi teiten voor kinderen", aldus Hans Roosink, bankshopmanager kan toor Venray. Er werd voorgelezen uit een speciaal voor de Kinderboekenweek ontwikkeld boekje, met verhalen geschreven door kinderen met een uiteenlo pende culturele achtergrond. Deze kinderen hebben hiervoor de ABN AMRO Masterclass Schrijven gevolgd, naar aanleiding van een schrijfwedstrijd die begin dit jaar is uitgezet onder groep 7 van alle basisscholen in Nederland. De opdracht was een verhaal te schrijven met als titel 'waar kom ik vandaan en wat wil ik later worden'. Is het niet raar dat een bank zich bezighoudt met kinderboekenliteratuur? Roosink: "Nee, het past binnen onze visie op maatschappelijk verantwoord ondernemen ABN AMRO vindt maatschappelijke verantwoorde lijkheid belangrijk want als onder deel van de maatschappij heb je ook een verantwoordelijkheid richting die maatschappij In dat kader vindt er een leeshulppro ject plaats, een vrijwilligerspro- ject van ABN AMRO dat een jaar geleden gestart is." De opbrengst van de collecte van het Prinses Beatrix Fonds is dit jaar verhoogd met 700 euro tot een mooi bedrag van 8.480 euro, met de volgende samenstelling: Venray-centrum 5134,47; Castenray 25,-, Heide 251,52; Leunen 506,12; Merselo 392,67; Oirlo 410,70; Oostrum 577,06; Holthees 121,43; Smakt 69,15; Veulen 175,63; Vredepeel 104,10; Ysselsteyn 712,15 euro. Deze inzet samen kan men noemen: eerst aan de ander denken en dan aan jezelf. Contactpersoon: Lies v. Bavel in Leunen, telefoon 582193- Op zondag 17 oktober zullen harmonie Sint Catharina Leunen- Veulen-Heide en fanfare Ons Genoegen uit Oiflo een ochtend- concert verzórgen in cultureel centrum 't Gasthöes in Horst. Beide verenigingen staan onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leunen en zijn in voorberei ding op het concours van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Dit con cert is voor beide muziekkorpsen het laatste optreden voor het con cours en zij zullen dus beiden hier hun concoursprogramma ten gehore brengen. Harmonie Sint Catharina zal op zaterdagmiddag 23 oktober deelnemen aan het bondsconcours in de Maaspoort te Venlo. Zij zal optreden in de derde divisie en zij zal deelnemen volgens de nieuwe concoursregle menten waarbij er een meer vrij ere keus is in de samenstelling van het muziekprogramma. Harmonie Sint Catharina brengt als inspeelwerk Lawrence of Arabia van Alfred Reed. Daarna speelt de harmonie drie concours- werken. Alpina Saga van Thomas Doss waarbij ook de zangtalenten van de muzikanten ingezet wor den, Symfonie Queen, een med ley van Queen hits gearrangeerd door Stijn Rutten en als laatste stuk Remember Nine-Eleven, gebaseerd op Overcome van Live en gecomponeerd door Stijn Rutten Dit laatste nummer is op verzoek van Harmonie Sr. Catharina geschreven en verhaalt over de aanslag op de Twintowers in New York op 9 september 2001, de paniek die dit veroor zaakte en de saamhorigheid die daarna ontstond om de wederop bouw te beginnen en het terroris me te bestrijden. Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo heeft gekozen om in dit overgangsjaar nog op de traditionele manier deel te nemen aan het bondsconcours met twee officiële concertwerken en zal op zondagmiddag 31 oktober aantre den in de derde divisie in Theaterzaal De Oranjerie in Roermond. Het eerste concours- werk dat de fanfare speelt is Vuurgeesten van Jan Bosvelt waarin verschillende Brabantse' Dwaalgeesten worden uitgebeeld die volgens traditie in allerlei vor men door het Brabantse land schap zouden ronddwalen Het tweede werk is Heatheridge Sketches van Stehen Bulla. Dat werk is opgedragen aan een gelijknamige regio in Amerika en schept een fris beeld daarvan Het zal een afwisselend pro gramma zijn en de zaal waarin gespeeld wordt staat garant voor een goede concertsfeer. Het con cert begint om 11.30 uur en duurt tot ongeveer 13 00 uur. Boekrecensie in Peel en Maas In Parijs bekijken twee oude vrienden een videoband van een gruwelijke moord. De band en het gebruikte moord wapen worden daarna weer veilig opgeborgen. Raymond Thorne wordt gezocht voor moord. In Mexico en Chicago, maar vooral in Los Angeles. De elite-eenheid van de Los Angeles Police Department, het LAPD, zit hem op de hielen. Thorne weet ze telkens weer te ontwijken, totdat hij tegenover John Barron komt te staan. Toch weet hij opnieuw te ontsnappen, en wel op een zeer speciale manier: door de dood. Barron blijft geobsedeerd door Thome en de aanwijzingen die hij achterliet: de .sleutels voor een onbekend kluisje, een zakagenda met daarin twee Londense adres sen en de tekst '7 april/Moskou'. Maar als Barron besluit een nieuw leven in Parijs te beginnen, dwingt hij zichzelf het mysterie rond Raymond Thorne te laten voor wat het is. Dan wordt er een lijk gevonden in Parijs, en er is maar één per soon die de moord kan hebben gepleegd: Thome. Dag van vergel ding is een complexe, intrigeren de thriller die voert van de zon overgoten straten van Los Angeles naar de koele paleizen van Rusland. Allan Folsom schreef eer der De dag na morgen en Dag van betekenis. Dag van vergelding is te koop in boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19 95 euro. Wist u dat zingen in de top tien staat van meeste beoefende hob by's in Nederland? Sterker nog, het staat op nummer 1. Op don derdag 4 november houdt het Venray's Mannenkoor voor de vierde maal de cursus koorscho ling. Het doel van deze cursus is om mannen' tussen de 20 en 50 jaar kennis te laten maken met zingen. Tijdens de cursus zal wor den ingegaan op het gebruik van de stem, ademhalingstechniek en vooral het samen zingen. Het repertoire dat wordt aangeboden, zal heel divers zijn De cursus wordt gegeven door de tweede dirigent van het Venray's Mannenkoor, Jac Janssen. Deelname is geheel gratis. De laat ste drie jaar is het VMK zeer actief om vooral jonge mensen aan te trekken. Dat het koor daarin geslaagd is, blijkt uit de het aantal aanmeldingen van de afgelopen drie edities van deze kennisma kingscursus. Dat waren er name lijk 35. Met deze groei en verjon ging onderscheidt het mannenkoor zich van alle andere mannenkoren. Men wil verder doorgroeien en verjongen. Dit is noodzakelijk om het huidige niveau van het koor te kunnen handhaven en tevens verder uit te bouwen. Ben je geïnteresseerd in de koorscholing van het VMK? Schroom niet en meld je vrijblij vend aan voor deze gezellige en leerzame ervaring. Bel 0487- 512438 en geef je op! Je kunt zich aanmelden voor de gratis cursus koorscholing tot 30 okto ber.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13