Heemkundestichting in Merselo opgericht Hofmans gaat de gordijnen in Harold LENSS Geslaagde Banenmarkt Open dag Huidverzorging studio AromA Wandelen voor I het goede doel Alizé: doorbraak in ontspiegeling ^sop Ingezonden Rabobank beloont klant Engelse vertalingen vanuit Heide Gemeente: oud papier inzameling moet beter Oud ijzeractie en rommelmarkt Inloopavond De Foekepot Hern De onlangs gehouden banen markt van het CWI Venray was een groot succes. Volgens de manager, Ed Alberda, zijn er min stens 1250 bezoekers geweest. Naast het gebouw stond een grote tent met kramen opgesteld en in het CWI waren ook allerlei stands gemaakt. De adviseurs van het CWI hadden in de weken vooraf gaande aan de beurs 500 bedrij ven bezocht. Dat leverde 100 extra vacatures op waardoor er totaal ongeveer 400 vacatures uit de regio gepresenteerd konden worden. Een groot succes was de workshop www.werk.nl ;Hoe kun je via Internet vacatures vin den. Ook maakten veel bezoekers gebruik van de mogelijkheid om de sollicitatiebrief en CV te laten beoordelen. Bij navraag bleek aan het eind van de beurs dat zeker 350 sollicitanten zich bij de diver se bedrijven gemeld hebben. De bezoekers kreeen een enauêtefor- V.l.n.r. Caroline v.d. Heuvel van Center Pares,, de winnares Anja Keuten-Ingepas uit Merselo en Ed Alberda manager van CWI Venray. muiier. 650 zijn er retour geko men. Onder de inzenders van de enquête is een mooie prijs ver loot; Een dagje Center Pares voor twee personen geheel verzorgd. De winnaar is geworden mw. Anja Keuten-Ingepas uit Merselo. De gemeente wil meer grip krijgen op de inzameling van oud papier. Dit gebeurt momenteel door 24 verenigin gen die hiervoor circa 27 euro per ton krijgen. Door de orga nisatie van de papierinzame ling te verbeteren denkt de gemeente een hogere opbrengst te krijgen. Ambtenaar Marcel Fransscn meldde maandag in de commissie Stedelijk Beheer dat veel papier containers nu een illegale stand plaats hebben. Tevens zijn de ophaalroutes niet helemaal dek kend in Venray. In en vlakbij het winkelcentrum wordt geen oud papier opgehaald. De gemeente wil voor 150 uur een projectlei der inzetten om een en ander te verbeteren. Dit stuitte op kritiek van de commissieleden. "Het loopt toch goed. Ik hoor weinig klachten over het inzamelen van oud papier", zei EUy van Dijck (PvdA) "En de verenigingen verdienen er een aardig centje aan Zij vond het daarom niet nodig hiervoor 150 ambtelijke uren in te zetten. "Die uren kunnen wel beter besteed worden bijvoorbeeld voor handhaving." De andere par tijen waren het met de PvdA eens. John Oosterbeek (WD) weet dat verenigingen graag grotere wijken willen. Dan kan er voor taan overal oud papier worden opgehaald. "Het dient een maat schappelijk doel. Zorg er daarom ook voor dat de papiercontainers gelegaliseerd worden door plek ken te creëren waar ze wel kun nen staan", zei de WD'er. Franssen verwacht door een betere aanpak een hogere opbrengst te kunnen bereiken. Hij deed de suggestie dit voordeel ten gunste te laten komen aan de burgers door de afvalstoffen heffing te verlagen. Maar daar wilde de commissie niet aan Alle partijen vonden dat de opbrengst van oud papier geheel ten goede moest blijven komen aan de ver enigingen. Voetbalvereniging Holthees- Smakt en Carnavalsvereniging "de Kaevers" houden zaterdag 23 oktober hun jaarlijkse oud ijzerac tie, vanaf: 09.00 uur wordt het oud ijzer opgehaald en tevens de spullen voor de rommelmarkt. Zondag 24 oktober is de rom melmarkt in zaalt Trefpunt" te Holthees. Zijn er mensen die spul len, die nog goed geschikt zijn voor de verkoop, kwijt willen, of heeft u oud ijzer dat weg moet, dan kunt u bellen met P. Derckx, tel. 0478-636937. Op donderdag 21 oktober is er van 19.30 tot 20.30 uur een inloop avond op basisschool De Foekepot in Venray. Deze avond wordt geor ganiseerd door de oudervereniging. In het bijzonder ouders, die afkomstig zijn uit anderen landen zijn dan heel actief om iets te laten zien of laten proeven uit hun cultuur. Door de hele school kunt u genieten van diverse klanken en lekkere hapjes uit verschillende lan den. Mensen, die het leuk vinden om eens te komen kijken zijn van harte welkom. Donderdag 14 oktober 2004 - fi'- Zaterdag 16 oktober vindt er een open dag plaats bij huidver zorgingstudio AromA aan de Isabellahof 34 in Venray. Van 12.00 tot 17. 00 uur is de studio geopend voor belangstellenden en heet Maayke Staal u welkom. Huidverzorgingstudio AromA is een studio voor totale ontspan ning, en de naam is ontleend aan de Aromatherapie. Deze vorm van therapie richt zich op massage met gebruik van etherische olieen die zorgvuldig geselecteerd zijn op basis van specifieke klachten die de klant heeft. De belangrijk ste eigenschap van etherische oliën is het evenwichtbrengende effect ervan op lichaam en gcö erhal. Ineen ontspannende omgeti worden de diverse aromamass iniün[ ges verzorgd. Daarnaast bi< emec Studio AromAeen compleet scj jt jaa aan gezichtsbehandelingen, (di<l oc te) reinigingen, verschillende o» haringsmethoden zoals epilef en harsen, verven, manicurt visagie. Hierbij wordt gebfl m j. gemaakt van het franse elanj Darphin. Dit merk is in Frankri elijk( uitsluitend verkrijgbaar in de ap cn theek. AromA is lid van de organ satie Anbos. Wie op de opend* |teeil een afspraak maakt krijgt een W |rond ting van 20% voor een gezichtsi* net d handeling. tnliti PEEL EN MAAS Zondag 17 oktober houdt Kiwanisclub Venray De I Rooyse Ladies hun eerste acti viteit: Wandelen voor het goede doel. En dat goede doel is het Kindervakantiewerk. Deze organisatie verzorgt elk jaar een week vol activiteiten voor alle kinderen in Venray e.o. Er zijn'twee wandelingen georga niseerd. Eén wandeling is een 1 gezinswandeling van ongeveer twee uur met de gids, de heer J. 1 Teeuwen, die alles kan vertellen over wat er groeit en bloeit in de Venrayse bossen. Voor deze wandeling kunt u zich inschrijven tussen 9.45 uur en 10.00 uur bij het informatie bord Boschhuizen dat U vindt aan de Maasheseweg vanuit Venray achter Hotel Asteria op het eerste bospad rechts. En er is een route-wandeling van 12 km. Voor deze wandeling kan men inschrijven tussen 10.00 en 11.00 uur, ook bij het informatiebord Boschhuizen. De kosten voor beide wandelingen zijn 6,- voor volwassenen en 4,- voor kinde ren tot en met 12 jaar. Voor alle deelnemers wordt gezorgd voor een hapje en een drankje. En mocht het regenen, de wandelin gen gaan gewoon door. Voor meer informatie kunt U terecht bij B. Verhoeven, tel 510619, mail b.e.verhoeven@home.nl Zena Vollenberg, van orgine Britse, is in Heide gestart met een vertaalbureau onder de naam Translation Angels. Het bedrijf biedt vertaaldiensten aan vanuit het Nederlands, Duits en Frans naar het Engels. Zena heeft van haar passie voor talen haar beroep gemaakt. Zij leerde haar huidige echtgenote Peter Vollenberg in 1996 kennen in Oostenrijk. "We werken beiden voor een Britse wintersport-tou- foperator. Het was liefde op het eerste gezicht. Nadat we eerst samen een wereldreis hadden gemaakt, was het wel duidelijk dat we samen wilden blijven". Gekozen werd voor Heide, waar Peter is opgegroeid. Omdat Zena amper Nederlands kon, is ze in Duitsland werk gaan zoeken "Ik heb Duits en Frans gestudeerd op een Britse universiteit. Mede daardoor kwam ik op een interna tionaal bedrijf terecht waar ik die talenkennis goed kon gebruiken. Ondertussen ging Zena zich ook op de Nederlandse taal richten die ze inmiddels heel aardig onder de knie heeft. Ook voelde ze zich al helemaal thuis in het Venrayse kerkdorp. "Je moet natuurlijk wel aan de cultuurverschillen wen nen. Carnaval is voor mij nog steeds een groot raadsel! Maar het zijn de kleine dingetjes. Ik hou van het Noordlimburgse land schap, van het fietsen tussen de weilanden, van de gezelligheid en de verbondenheid van een klein dorp als Heide en, ik hou ontzet tend veel van de Nederlandse taal". Inmiddels werd het werk in Duitsland minder interessant. "Ik heb lang nagedacht en kwam toen op het idee om van thuis uit te werken en van mijn liefde voor talen mijn beroep te maken. "Vertaalwerk heb ik altijd een leuke bezigheid gevonden, ook toen ik in Duitsland werkte. Het is voor mij een uitdaging om een vertaling net zo goed te laten klin ken als het orgineel, of zelfs nog beter te laten klinken. Vertalen is immers meer dan het ene woord vervangen door een ander. Iedereen die ooit een slechte vert aling heeft gelezen kan dat weten". Onder de naam Translation Angels biedt Zena nu haar vertaal diensten aan. Ze wil zich in eerste instantie richten op bedrijven in Noord-Limburg. ïk wil een per soonlijke en verzorgde vertaalser vice aanbieden. Hoe beter je je klanten en hun producten kent des te beter kun je je instellen op hun wensen en filosofie. Een ver taler krijgt vaak een waardevolle boodschap in handen en moet zorgen dat ze die boodschap zelf al goed heeft begrepen voordat ze probeert het aan anderen over te brengen". Translation Angels is gevestigd aan de Heidseweg 35 te Heide, tel. 580846 of via e-mail: transla- tionangels@planet.nl 't Raokeliezer is de naam van "de nieuwe heemkunde stichting in Merselo. De stich ting heeft tot doel het in eigen dom, in bruikleen of op enigerlei andere wijze verwer ven van historische of heden daagse voorwerpen, die als zodanig karakteristiek zijn voor de periode waarin ze gebruikt zijn of thans nog gebruikt worden in Merselo en omgeving, zoals archeolo gische voorwerpen, kleding en klederdracht. Verder wil de stichting kennis verzamelen omtrent deze voor werpen. het beheren en archive ren en beschrijven en documente ren van die voorwerpen ter bewaring voor het nageslacht. Ook het aanleggen en onderhou den van foto-verzamelingen, film en dia-collecties met verantwoor de beschrijving, kaartsystemen en registers, literatuur en boeken en het bevorderen van de kennis en geschiedkundig, oudheidkundig, heemkundig, bodemkundig en volkenkundig onderzoek betreffende Merselo en omgeving behoort tot de taken. Daarnaast het organiseren van exposities, alsmede het beschikbaar stellen van die voorwerpen ten behoeve van het onderwijs of andere het algemeen nut beogende instellin gen en het bijeenbrengen van gegevens en documentatie betreffende Merselo en betreffen de speciaal met Merselo verband houdende voorwerpen en onder zoekingen en verder datgene wat tot verwezenlijking van het doel dienstig kan zijn. De stichting is opgericht voor onbepaalde tijd De naam van Heemkundestichting 't Raokeliezer is in de oprichtings vergadering van 20 april van dit jaar gelanceerd door Jan Marcellis. "We waren op zoek naar een oude passende dialect- naam. 't Raokeliezer beantwoordt hopelijk in vele opzichten aan de verwachtingen en de doelstelling van onze stichting. De stichting 'raokelt' de historie van Merselo en omgeving op en door te blij ven 'raokelen' houden we het vuurtje van de stichting bran dend. Dat de ouderen onder ons ook wel eens op een andere wijze met het 'raokeliezer' kennis heb ben gemaakt mogen ze komen venellen op onze vergaderingen, want deze zijn altijd voor ieder een toegankelijk", aldus voorzitter J. Michels. Het bestuur van de stichting bestaat momenteel uit vijf bestuursleden. J. Michels, voorzitter; J. Eijssen, secretaris; J. Zegers, penningmeester, en de leden A. v.d. Heuvel-Janssen en J de Rijck. De stichting kent geen leden maar deelnemers, derhalve kan er ook geen contributie geïnd wordt. Financieel is de stichting dus afhankelijk van donaties, sponsoring, erflatenschappen, subsidies, fondsen, etc. Het bestuur vergadert ten huize van een van de bestuursleden, de openbare vergaderingen worden gehouden in D'n Hoëk en zijn voor iedereen toegankelijk. Michels: "De stichting wil zijn activiteiten vormgeven door te werken met werkgroepen, waarin deelnemers met een speciale- en doelgerichte belangstelling kun nen deelnemen. Dus heeft u inte resse, laat dit dan weten. Het bestuur streeft ernaar om per werkgroep een contactpersoon vanuit het bestuur aan te wijzen We roepen dan ook iedere inwo ner van Merselo en andere belang stellenden op om mee te denken, te handelen etc. om het cultureel erfgoed van Merselo op een waar dige en verantwoorde wijze veilig te stellen." Het stichtingsbestuur is ook nog op zoek naar werkruimte voor de werkgroepen en op lan gere termijn ruimte voor archive ring, opslag, expositie. Michels: "We doen verder een beroep op u om materialen, foto's, oude (antie ke) spullen die u bij het oprui men in kasten, op de zolder, in de schuur, op de deel, enz. tegen komt en in uw gedachten van belang zijn voor de historie en het nageslacht, deze te melden bij een van de leden van de werk groep archivering," Die werk groep bestaat uit A. v.d. Heuvel- Janssen, B. Ploegmakers (telefoon 0478-546362), H. van Meijel en H. Wismans. "Alles blijft uw eigendom en in uw bezit als u dat wenst", aldus de voorzitter, "Tezijnertijd kunt u dan gevraagd worden om deze spullen uit te lenen voor bijvoor beeld een expositie. Hebt u verha len over oude gebruiken, bijvoor beeld over pikkenieren, kerkgang. noodslachtingen. onderduikers of boterfeest, meldt dit dan bij een van bovengenoem de personen, zodat een en ander voorlopig al schriftelijk kan wor den vastgelegd." Actie bij Mijling en van Dijk opticiens Na jaren van research is het Essilor, de makers van Varilux, gelukt een ontspiege ling te ontwikkelen die het poetsen van brillenglazen bijna overbodig maakt: de Crizal Alizé ontspiegeling. Mijling en van Dijk, twee gerenomeerde Venrayse opti ciens, pakken groots uit bij de introductie van dit revolutio naire product en geeft Alessi designschalen én een luxe verwenarrangement in een Bilderberg Hotel weg. De Crizal Alizé ontspiegeling is zó water-, vuil- en vetafstotend, dat het poetsen van uw bril nau welijks nog nodig én bovendien een stuk makkelijker is. De ont spiegeling geeft een zeer helder zicht en neemt hinderlijke reflec ties weg van bijvoorbeeld daglicht of koplampen van tegenliggers. Een speciale laklaag zorgt er bovendien voor dat uw brillengla zen zéér krasbestendig zijn. ATTENTIE EN PRIJZEN Omdat de Crizal Alizé ontspie geling een nieuw product is, geeft (naam opticien] prachtige cadeaus weg. Zo ontvangen klan ten bij aankoop van een complete bril met een Crizal Alizé ontspie geling gratis een schitterende Alessi designschaal met een win kelwaarde tot 64,-. Daarnaast maken de kans op een luxe ver wenarrangement t.w.v 350,- voor 2 personen - inclusief wel- komstcocktail, viergangendiner, twee overnachtingen en twee keer een ontbijt - in een Bilderberg Hotel. Als u nieuwsgierig bent naar de werking van de Crizal Alizé ont spiegeling, geeft [naam opticien] u graag een verhelderende demonstratie. Vanzelfsprekend ook als u nog geen klant bent. Kom echter wel vóór 15 novem ber 2004 om te profiteren van deze introductieaanbiedingen. Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 eS> Hoogveld www.wielhermkes.nl Hofmans Tapijten in Cuijk zit sinds maandag in de gordij nen. Maandagavond openden Twan en Suzanne Hofmans, samen met moeder Mientje Hofmans de nieuwe gordij nenafdeling. Ruim 1200 m2 gordijnen zijn toegevoegd aan de toch al enorme collectie van Hofmans Tapijten. Het was een feestelijke opening met toch een dubbel gevoel.Het is immers pas twee jaar geleden dat Sjaak Hofmans, grondlegger van het Cuijkse familiebedrijf, vrij onverwacht is gestorven. Sjaak was veertig jaar geleden werkzaam in de bouw in Duitsland. Toen hij voor 'zijn schoonmoeder in de avonduren de woning had gestoffeerd, sprak dit vrij snel rond en Sjaak werd steeds meer voor dergelijke klus jes gevraagd. Dat leidde ertoe dat Sjaak en zijn vrouw Mientje uit eindelijk voor zichzelf begonnen. Uiteindelijk zei hij ook de bouw vaarwel en na tien jaar bouwde hij zijn eerste hal in Cuijk. Menigeen fronste daarbij zijn wenkbrauwen want de wereld zat midden in een oliecrisis. Sjaak bleek echter de juiste beslissing genomen te hebben want al drie jaar later moet de hal worden uit gebreid. Het bedrijf groeit met name door de talloze acties waar mee Sjaak Hofmans de consument aan zijn bedrijf weet te binden. Bekende Nederlanders zoals Willem Ruis, Mies Bouwman, Ted de Braak en Adèle Bloemendaal worden daarbij ingezet. In 1985 staat de volgende ver- De belangstelling was groot tijdens de opening van de gordijnenafdeling van Hofmans. bouwing alweer op stapel. Naast tapijten wordt het assortiment uit gebreid met matrassen, dekbed den. kussens en beddentextiel. Ook handgeknoopte kleden en Oosterse tapijten zijn vanaf dan bij Hofmans te verkrijgen. Ondertussen is ook zoon Twan tot de zaak toegetreden en het duurt amper vijf jaar voordat er opnieuw verbouwd wordt. De verkoopvioeroppervlak steeg daarmee tot 2000 m2. In 1996 krijgt Sjaak Hofmans een hartaanval. Voor hem het sein om een tandje terug te schakelen. De familie Hofmans staat dan voor een keuze Het bedrijf verkopen of gaat Twan, die op dat moment 24 jaar is, de zaak overnemen. Twan neemt de uitdaging aan en een jaar later gaat het bedrijf over. Sjaak Hofmans is dan formeel teruggetreden maar op de achter grond is hij nog volop actief, met name op het commerciële terrein. Hierdoor krijgt hij wel meer tijd voor zijn JVC, de plaatselijke voet balclub. Als hoofdsponsor droeg hij zijn steentje bij aan de weg van JVC naar de hoofdklasse van het amateurvoetbal. In 2002 wordt Sjaak Hofmans ziek en enkele maanden later sterft hij. Het verlies is groot maar het dagelijkse leven neemt toch zijn gang. Als Twan in 2003 in de gelegenheid is om het naburige pand op te kopen, ziet hij kans om het bedrijf verder uit te brei den. Er is veel vraag naar gordij nen en zonweringen maar tot deze week ontbrak het aan de ruimte daarvoor. Hofmans Tapijten Cuijk heeft met de nieu we uitbreiding een nieuwe stap gezet op het gebied van woning inrichting. "P. KEU KENIN RICHTl„, Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b per Wanssum #ets (0478)539020 ïlngnjk In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw menio n ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich j)( recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de! Lrcs ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naai .y y adres worden niet geplaatst. ne^( Helden/Heldinnen In "Time", het bekende Amerikaans weekblad, staat deze week een artikel - of beter een aantal artikelen - over helden en heldinnen. In het voorwoord wordt de mag gesteld: Zijn er onverander lijke kenmerken die door alle tij den heen bepalen wat heldendom is? Dan volgen 29 namen en beschrijvingen van personen die 2004 heldhaftig gedrag getoond hebben. Een van hen is Sabiye Tenberken uit Duitsland. Het verhaal over haar is getiteld: Iemand met een visioen: geen hin derpalen. Sinds haar 12de is ze blind en auteur van het Tibetaans brailleschrift. Ze is naar Tibet gegaan om dat daar aan blinden door te geven. Onze plaatsgenoot, Kronenberg, komt in het tweemaal voor. Hij is de van de heldin die haar in ject ondersteunt. Over Sabriye, Paul en ners, leerlingen van een Lhasa (Tibet) verschijnt kort een documentaire, begeleiden zij Erik die een poging doet om als blinde een van de toppen van jj^ Mount Everest te beklimmen Mevrouw Tenberken Blinden staat niets in de wq de filmmaker beweert dat de! niet alleen over bergbeklinufc ^he gaat. maar om een bewijs tei j ren wat blinden niet allemaal I jn a[|( uaan meest e hilar igen zi ardig. jong morisi Bt hij lensda ÜOuu hem Jan Beerens Deze schalen ontvangt u bij aanschaf van de nieuwe ontspiegelde glazen van Essilor bij Mijling en Rob van Dijk opticiens FN INTFRI Afgelopen maandag was het zover: het vernieuwde Rabobank- kantoor aan het Schouwburgplein 13 werd weer geopend. Klanten kunnen er vanaf nu weer voor alle bankzaken terecht. Na een druk verbouwingsjaar wilde de Rabobank deze gebeurtenis niet zomaar voorbij laten gaan. Het gebouw is in 1976 gebouwd en staat er nu dus 28 jaar. Daarom werd de 28e klant beloond. Uit handen van algemeen directie! de Jan Vinkenvleugel, ontving eüwe heer Henkens uit Venray een! meert bloemen en een flinke taart, i tderm vernieuwde kantoor wordt op inaal november officieel geopt n bla Vanaf 16.30 uur tot 20.00 uu iboist het kantoor voor iedereen t Eric bezichtigen. Verdere info o enten het programma volgt binnen) jn al via een speciale bijlage via deftfeoem en Maas. tema

Peel en Maas | 2004 | | pagina 12