Liegen is een lolitieke doodzonde" 9ii Woningaanbod op maat' I Schoenen- en kledingrekken verdwijnen uit straatbeeld Betaald parkeren op terrein Hoenderstraat éI Ik wil helemoal niet kiezen Automobilist bekeurd L Gemeente: telebankieren veel duurder dan incasso Brand in kantine River Woods MAN WOMAN PagijENMAAS Donderdag 7 oktober 2004 Pagina 3 enwerking heeft geen vertrouwen meer in wethouder Emonts X jnenwerking Venray heeft r vertrouwen meer in jeu Emonts. De PvdA-wet- -jervan Maatschappelijke Len heeft volgens fractie- te ike Busser herhaaldelijk W "En liegen is een poli- t doodzonde", verduide er zijn meer dingen die de jtiepartij dwars zitten. Zo is jwerking de opgestoken •Ivinger van Emonts tijdens ergadering van juni nog rergeten. "Door dit incident istige schade gedaan aan het i van de betrouwbare wet- er". aldus Busser die vindt inonts vooral een probleem het college vormt. Hij ver- daarom B en W maatregelen ffen tegen het PvdA-lid want nwerking is niet van plan verder iets te ondernemen. "Hij krijgt van ons de gele kaart en om verdere stappen te nemen, zoals een motie van wantrouwen, heb ben we toch een raadsmeerder- heid nodig. En dat zit er niet in. Want dit college zit machtig in het zadel. Ze kunnen doen wat ze willen. De coalitiepartijen zijn in deze duale tijd helemaal niet zo kritisch." Sinds de raadsvergadering van juni is voor de Samenwerking de maat vol. De aanleiding was de opdracht die al dan niet aan Synthese verstrekt zou zijn voor een onderzoek naar de accommo daties van allochtonen in Venray. "In tegenstelling tot de stellige bevestiging van de wethouder, na herhaalde vragen van onze fractie, blijkt er absoluut geen opdracht verstrekt te zijn", heeft Busser van Synthese vernomen. Vlak voor de vakantie vroeg de lokale partij opheldering aan het college. De reactie dat in juni 'reeds een begin is gemaakt met het verstrek ken van de opdracht' noemt Busser doorzichtig en onvolwas sen. "Er wordt nu een draai aan gegeven die moet voorkomen dat de wethouder moet toegeven dat hij gelogen heeft." Mathieu Emonts vindt dat de aantijgingen van Samenwerking niet kloppen. "Want op 10 juni is mondeling de opdracht aan Synthese gegeven. En dat heb ik ook zo in de raadsvergadering gemeld", aldus de wethouder. "En over die opgestoken middelvinger is de discussie allang gesloten. Dat gebaar paste niet en daar heb ik toen vanuit de grond van mijn hart excuses voor aangeboden." Samenwerking is ook zeer teleurgesteld in Emonts over zijn inspanningen voor het multicultu reel platform. De wethouder zegt contact te hebben gehad met (ex- )leden van het platform maar daarvan is Samenwerking niet overtuigd. De partij noemt het optreden van Emonts 'nalatig'. "Ik hoop daarom dat het college zelf maatregelen neemt want het is slecht gesteld met zijn betrouw baarheid. Het is een opeenstape ling van missers en hij moet nu toch echt op zijn tellen gaan pas sen", zegt fractieleider Busser die een brief naar het college gestuurd heeft. Emonts weerlegt ook deze beschuldigingen. "Ik heb juist veel energie gestoken in het mul ticultureel platform dat van belang is voor Venray. Dit moet uiterst zorgvuldig gebeuren en dat heeft tijd nodig." De PvdA- wethouder is niet te spreken over de aanvallen van Samenwerking. "Nee, dit is niet mijn manier van politiek bedrijven." De opstelling van Samenwerking is eveneens ver keerd gevallen bij de coalitiepar tijen CDA, PvdA en Lokaal Aktief. Binnen de commissie Maatschappelijk Diensten was afgesproken dat de partijen geza menlijk hun vragen zouden indie nen voor de begrotingsbehande ling van volgende week. Maar dat is nu van de baan. "We zijn het absoluut niet eens met die brief. We vinden dat dit niet kan", laat Jeanne Hendrix (CDA) weten. Het CDA zou als grootste partij de gezamenlijke vragen indienen. "Want we zijn het binnen de com missie best eens over veel zaken. Maar nu Samenwerking die brief heeft geschreven is het beter dat iedereen zijn eigen weg gaat." imeente en Wonen Venray maken prestatieafspraken NU: 60 bevrijdingsguldens als eerste beleggingsinleg voor iedereen die vanaf 1 oktober t/m 16 oktober 2004 inschrijft in SNS Spaarmix Minimale inleg 250 euro, één deelnemer per postcode en alleen voor inwoners en klanten van Venray en omliggende kerkdorpen. Kijk voor meer informatie op snsbank.nl of bel 0900 -18 50 (lokaal tarief). Rente per 2 augustus 2004. Rentewijzigingen voorbehouden. Voor dit product is een financiële bijsluiter opgesteld. Vraag er om en lees hem voordat u het product koopt. Nieuw: SNS Bank, Langeweg 85, 5801 XW, Venray, T 0478 - 55 41 01 -A-a gemeente Venray en *>ouwcorporatie Wonen ay hebben concrete pres- afspraken gemaakt om te len tot een 'woningaanbod tat' in de jaren 2004-2007. lagmorgen zetten bur ster Waals en directeur >eth van Beek van Wonen ray hun handtekening Ier de overeenkomst, die pet leiden tot voldoende ingen voor alle catego- [èn woningzoekenden. Het tvenant is uniek voor [burg en wellicht zelfs voor Ierland. Voor de komende fe jaar is met de uitvoering phet convenant een investe- g van tussen de 10 en 15 >en euro gemoeid. (p het gebied van de landelijke, tonale en lokale volkshuisves- I is in de afgelopen jaren veel gnderd. Ook op de woning- pt hebben zich in relatief korte ingrijpende veranderingen rgedaan die niet in het voor- zijn geweest van bepaalde Jgorieën woningzoekenden. f name voor starters en senio- j. maar ook voor kopers met modaal of anderhalfmodaal [omen ontbreekt een passend ingaanbod. De betaalbare huur- en koopwoning is bijvoor beeld een erg schaars artikel geworden, de doorstroming stag neert waardoor in de (sociale) huursector een beperkt aantal woningen vrijkomt voor woning zoekenden. Wachttijden lopen op tot drie jaar. In een tijd waarin jon geren vroeger zelfstandiger gaan wonen, het aantal éénsgezinshuis houdens toeneemt en ouderen steeds langer zelfstandig willen blijven wonen, is dit niet langer verantwoord, vindt de gemeente Venray, die zich samen met de woningbouwcorporatie gaat inspannen om de situatie op de lokale woningmarkt te verbeteren. De afspraken die zijn gemaakt zijn gericht op concrete prestaties van beide partijen. Met name op het gebied van herstructurering van oude wijken, die veelal bestaan uit sociale huurwoningen en in het bezit zijn van de corpora tie, betaalbare nieuwbouw, (huur)woningen voor senioren, starters en gezinnen, huisvesting van bijzondere doelgroepen en investeringen in verbetering van de leefbaarheid van de woonomge ving wordt in de komende jaren veel inspanning gevraagd van gemeente en corporatie. De afspraken maken ook duidelijk wat ieders rol is, hoe de onderlinge samenwerking wordt georgani seerd en welke (financiële) inspan ning geleverd wordt. De afspraken zijn gemaakt voor meerdere jaren. Er is bijvoorbeeld afgesproken dat er meer sociale huurwoningen en betaalbare koopwoningen moe ten komen, met bijzondere aan dacht voor starters en senioren, en dat Wonen Venray uiterlijk in december 2004 een concreet plan voor het circusterrein aan het Christoffelkruid, dat eigendom is van de corporatie, presenteert. Ook worden in de kerkdorpen onderzoeken gehouden naar de behoefte aan woningen voor seni oren en is afgesproken dat Wonen Venray voldoende vermogen Wethouder Ruijten en Liesbth van Beek zetten hun handteke ning onder het convenant beschikbaar stelt om de herstruc turering van haar woningbezit te financieren. Twee keer per jaar vindt er overleg plaats tussen de gemeente en Wonen Venray en jaarlijks worden de prestatieafspra ken 2004-2007 geëvalueerd. Het is voor de centrumwin keliers niet meer toegestaan om verkoopuitstallingen voor hun zaak op straat te zetten. Dat heeft de gemeente beslo ten na overleg met de onder nemersvereniging Venray Centraal. Voor reclameobjec ten en kinderspeeltoestellen wordt een uitzondering gemaakt. Het aanbieden van verkoopwa ren op straat is vanaf nu verleden tijd. Al lange tijd bestaat er erger nis bij het winkelend publiek en de politiek over uitstallingen in de wilt een professionele website die 'w doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie w interne communicatie kan beter? ;et behulp van een intranet optimaliseren 'i] uw bedrijfsprocessen, ijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! >tdorp 89 - 5815 AN Merselo 6l:0478-546293 - info@flyers.nl Per 1 januari 2005 wil het college van B en W van de gemeente Venray betaald par keren gaan invoeren op het terrein aan de Hoenderstraat. Het betaald parkeren gaat gel den op dezelfde tijden zoals die ook in de rest van het cen trum gelden. Het terrein ligt al lange tijd braak en wordt reeds gebruikt als parkeer plaats. Op verzoek van omwo nenden en werknemers in Venray is het terrein, met ruimte voor ruim negentig auto's, door de gemeente ver bard. Omdat het college ver wacht dat de locatie binnen enkele jaren een andere bestemming krijgt, wil het hier tijdelijk betaald parkeren invoeren. Omdat het terrein aan de Hoenderstraat voornamelijk door werknemers in het centrumge bied wordt gebruikt, zijn de tarie ven aangepast en geldt een tarief van één euro per dagdeel. Voor mensen die gratis willen blijven parkeren, wordt het aantal par keerplaatsen op het terrein aan de St.-Jozefweg, tegenover de voor malige KTS, uitgebreid. Verder heeft het college een plan van aanpak voor flankerend beleid voor de parkeergarage Gouden Leeuw vastgesteld. Dit plan is bedoeld om te voorkomen dat bij de opening van de parkeer garage medio 2006 gratis in de directe omgeving kan worden geparkeerd en overlast in de aan grenzende woonbuurten ontstaat. Met het plan komt het college tegemoet aan een motie van de WD. die vroeg om maatregelen te treffen als de parkeergarage, met vijfhonderd parkeerplaatsen, in gebruik wordt genomen. In het plan van aanpak zijn maatregelen genomen die binnen een straal van 300 meter moeten zorgen dat er geen goedkopere parkeermogelijkheden zijn. De maatregelen omvatten het invoe ren van betaald of vergunning- houderparkeren op de Kruitweg, een parkeerduurbeperking voor de parkeervakken aan de zuidzij de van de Paterslaan en de invoe ring van betaald en/of vergun- ninghouderparkeren in delen van het Franciscanerpark, omgeving Kennedyplein en de woonbuurt tussen de Kempweg en Merseloseweg. De voorgestelde parkeermaatregelen worden nader uitgewerkt en na bespre king met partners en burgers in het centrum door het college van B en W vastgesteld voordat de parkeergarage wordt geopend. EXTRA PARKEERINKOMSTEN Burgemeester en wethouders willen het parkeren beter organi seren, de overlast van geparkeer de auto's in woonwijken vermin deren en 100.000 euro extra verdienen aan parkeerinkomsten. Het college heeft verschillende alternatieven bekeken om een ton extra binnen te halen. B en W kie zen er niet voor om de tarieven te verhogen, omdat blijkt dat. een In de nacht van donderdag op vrijdag vond er op de Vierlingsbeekseweg een aanrijding plaats waarbij een geparkeerde auto aanzienlijke schade opliep. De veroorzaker van de aanrijding is daarna doorgereden zonder zijn identiteit achter te laten. Vrijdagmorgen werd op het parkeerterrein van bungalowpark De Vers in Overloon een 56-jarige man uit Rotterdam in een auto met verse schade aan getroffen. Laksporen en het schadebeeld van zijn auto deden de poli tie vermoeden dat hij bij de aanrijding betrokken was geweest. De man verkeerde zwaar onder invloed van alcoholhoudende drank. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. stijging van de prijs ertoe leidt dat er minder gebruik wordt gemaakt van de betaalde parkeerplaatsen en automobilisten sneller geneigd zijn uit te wijken naar omliggende woonwijken. Waardoor de over last in die gebieden juist toe neemt. Eerder besloot de gemeen te al de tarieven tot 2010 met 5 procent te verhogen. Met dat geld worden de noodzakelijke investe ringen op het gebied van parke ren betaald. B en W denken eraan om extra inkomsten te genereren door de tijden dat betaald parke ren geldt uit te breiden, bijvoor beeld door het invoeren van betaald parkeren op koopzonda gen. Ook denkt het college na over het uitbreiden van de par keergebieden en het aanbrengen van reclame op parkeertickets. Nieuwe gebieden worden ont worpen met een norm van 1,5 parkeerplaatsen per appartement en 2 parkeerplaatsen per woning. Voor bestaande gebieden in het centrum, waar deze normen niet haalbaar zijn, wil de gemeente een parkeerfonds instellen, waar in ontwikkelaars een storting moeten doen, zodat de gemeente de parkeerplaatsen elders kan compenseren. De gemeente laat de diverse kansrijke mogelijkhe den de komende tijd verder uit werken, maar geeft er zelf de voorkeur aan een parkeerfonds in te stellen en de gebieden waar betaald parkeren geldt verder uit te breiden. winkelstraten en op de trottoirs. Ze vormen vaak hinderlijke obsta kels voor voorbijgangers vooral in de Schoolstraat en de Hofstraat waar het trottoir smal is. De werkgroepen die actief zijn in het 'kwaliteitsplan centrum' hebben eveneens geconstateerd dat de winkeluitstallingen aange pakt moeten worden. De hoeveel heid is de laatste tijd enorm toege nomen. Dit belemmert de begaanbaarheid van het winkel centrum en de-toegankelijkheid van de winkels. Bovendien doet het de uitstraling van het centrum geen goed. Uit een enquete onder het win kelend publiek blijkt dat tweeder de van de bezoekers wil dat de winkeluitstallingen verdwijnen. Ze worden als hinderlijk ervaren en zouden niet de aandacht trek ken die de winkeliers ermee beogen. Venray Centraal eist wel dat er duidelijke richtlijnen komen met niet teveel uitzonderingen. De gemeente heeft nu besloten de verkoopuitstallingen allemaal in de ban te doen. Voor reclamebor den en speeltoestellen kan onder voorwaarden toestemming wor den gegeven. Hiervoor is een ver gunning van de APV (Algemene Plaatselijke Ve.rordening) nodig. In de Hofstraat en gedeeltes van de Schoolstraat zijn de reclameob jecten niet meer toegestaan omdat het trottoir er te smal is. In de Grotestraat moeten de recla meborden 1,20 meter van de gevel worden geplaatst vanwege het aanwezige straatmeubilair. Ze komen dan in één lijn te staan met de afvalbakken. De afstand van 1,20 meter geldt ook voor de overkappingen van De Bleek, Ka pelaanspad en Schoutenstraatje. Op andere plekken moet het reclameobject tegen de gevel worden gezet. Er moet voor voet gangers een doorgang van 1,20 meter vrij blijven en op straat blijft de vrije doorgang 3,50 meter voor hulpverlening of bevoorra ding. Per bedrijf mag er maximaal één uitstalling geplaatst worden. Indien de winkel breder is dan tien meter dan mogen dit er twee zijn.Ook voor plantenbakken zijn normen vastgesteld. Ze mogen een maximale omvang hebben van een halve bij een halve meter met een hoogte van 1,60 meter De toegestane twee bloemenbak- ken moeten bij de hoofdentree tegen de gevel worden geplaatst. De gemeente Venray gaat niet in op het verzoek van oud-wethouder Jan Houba om alle belastingbetalers gelijk te behandelen. Burgers met een automatische incasso betalen de gemeentelijke heffingen in zes termijnen en alle andere betalers moeten het bedrag in vier termijnen voldoen. Houba, van 1998 tot 2002 wet houder van financiën, meent dat er geen verschillen zijn tussen de incassokosten van beide syste men. Maar dat blijkt juist wel het geval te zijn, zo heeft de afdeling Middelen berekend. Het innen van een automatisch incasso kost 0,09 euro per betaalopdracht. Betalingen die per acceptgiro bij de gemeente binnenkomen zijn éveneens volledig geautomati seerd en kosten ook 0,09 euro. De verwerking van bankover- schrijvingen en betaalopdrachten via internet (telebankieren) gebeurt echter nog handmatig. De kosten bedragen 1.10 euro per betaalopdracht. Naast een financieel voordeel heeft automatische incasso nog meer voordelen want er hoeven geen vervolgacceptgiro's, aanma ningen of dwangbevelen ver stuurd te worden. De gemeente vindt dat teleban kieren om meerdere redenen niet gelijk gesteld kan worden met een automatische incasso. Want bij telebankieren ligt de regie niet bij de gemeente die dan afhanke lijk is van het betalingsbedrag van de klant. Tevens moet handmatig gecontroleerd worden of de beta ler zich aan de termijnen houdt. Als het aantal betalingstermijnen wordt uitgebreid van vier naar zes dan betekent dit tevens extra werk en tijd. De gemeenteraad stelt eind dit jaar de nieuwe belas tingverordening voor 2005 vast. De politie stelt een nader onderzoek in naar een vermoede lijke brandstichting in de kantine van Raceway Venray aan de Bakelsedijk. In de kantine ontstond in de nacht van zondag op maandag brand waardoor er aanzienlijke schade werd aangericht. Een gewaarschuwd clublidïwas reeds begonnen met blussen welke werkzaamheden werden overge nomen door de brandweer waar na de brand onder controle kwam. Tijdens een eerste onder zoek werden er braaksporen aan getroffen. Hierdoor heeft de poli tie het vermoeden dat de brand werd gesticht. Mensen die in de nacht van zondag op maandag iets verdachts hebben gezien nabij het circuit aan de Peelweg worden dringend verzocht con tact op te nemen met de politie. WOMAN m= PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tbl-0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhofnl Advertenties: Arie Snellen e-maik. asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Thneven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenniunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18.50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3