wanprestatie Volharding Sufhma Sportnieuws -info Merselo blijft overeind 5 (1 JH I m Volharding heeft wat recht te zetten tegen Venray .■rik Ermer< ölhardjiïfg) Summa Topschutters Klassement Knappe zege Holthees Maak een voetbalverslag! Swolgense Boys Merselo opent nieuw hoofdveld Venray bekert tegen vijfdeklasser SV Geijsteren SV Merselo PaqinffLENMAAS Donderdag 7 oktober 2004 - Pagina 21 e Schijnwerper op: redactie van Peel etrftaas zet ook in het voetbalseizoen 20 4- wekelijks een spejér, trainer of ander 'voetbaldier' van een ar a rereniging uit d^gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in ie jnwerpers. Oo* spelers van SSS'18, Volharding en Holthees w dit jaar in de rubriek 'De schijnwerper op...' aan de tand gevo< ld. ji^oorspelt net als de voetbalkenners van het Venra sbjaaook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die at ^gespeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastspe er ir, dan wint hij of zij een bal voor de jeugdafdeling van zijn v< et- ..ereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan 'nseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun tota Is ,re mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en M jet mee om de eer Deze keer in de Schijnwerper: IJrlk Ermers, spits van Volhardi ïg, at zaterdag om 18.00 uur de degens kruist met Venray. aam: Erik Ermers 23 tboren in: Venray oonplaats. Vierlingsbeek utner: ik héb een vriendin: Ryanne nderen: Nee roep/studie: Inkoper van potplan- 1 voor een winkelketen in Neder- KJgte bw Volharding Spits gepunt: alle kampioenschap- nmet de jeugd en de senioren van llurding cptepunt: blessures jbs Volharding en NEC Nijmegen ESte trainer: Henk Evers echtste trainer Geen gehad, aders voetbalde ik niet bij Volhar- ng rootste ergernis: Onverdiend ver te boek/tijdschrift; Panorama film: Scarface lere hobby's: tuinieren relingseten: aardappelen met gehaktbal tk: bier loiste vrouw: Angelina Jolie windend: Winnen van Venray {oriete tv-programma: Friends iriete club: Arsenal toriete speler: Gert Custers roriete vakantieland: Griekenland ie wordt kampioen in jullie klasse?: Margriet Ie wordt laatste in jullie klasse': SVC 2000 fint Volharding van Venray?: Daar is geen twijfel over mogelijk! Venray-Volharding ES-Leunen KDEV-Ysselsteyn leerio-Hegelsom wolgense Boys-Hapse Boys K)S'385VOC'01 OP'27-EWC 5trantia-BW27 'anssum-Lottum ambeek-Holthees Erik redactie 1-2 3-1 1-1 2-0 2-1 1-2 2-2 2-0 1-2 2-2 3-1 1-1 14 1-2 0-2 2-0 0-1 1-1 1-2 2-1 reel en Maas-redacteur Henk Lammen won in de afgelopen week eenvoudig in Venray-speler Wout Gommers: 9-4. De bal blijft weer een weekje liggen, in je hoop dat de gastvoorspellers de voetbalkenners op de redactie toch een trtje weten te verslaan. Van de vijf 'ontmoetingen' tot nu toe wist de redac- ier vier te winnen. Kom op mannen! 3ERN'ck van Hoe'i (Mersc'°) 9 punten Gert Custers (Swolgense Boys) 8 punten Sander Dinghs (SVOC'01) en Patrick Wijnen (Holthees), Wout Gommers (Venray) 4 punten. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Tweedeklasser Volharding leverde lelopen zondag een collectieve iprestatie. De medekoploper leed Ijn eerste nederlaag van het lopende lizoen en nog wel in eigen huis 'gen middenmoter en promovendus [enlosche Boys: 0-1. De roodwitten :wezen zichzelf daarmee een zeer -chte dienst met het oog op de lerby van komende zaterdag in en igen ranglijstaanvoerder SV Venray, it wel won op bezoek bij SV Blerick - wedstrijd tegen 'aartsrivaal' Ven- I begint om 18.00 uur. In een erbarmelijk slecht en zonder 'ge beleving gespeeld eerste half rwerd Volharding compleet weg- •peeld door een allerminst van iteit overlopend Venlosche Boys. 't name de eenzame Venlose spits ijs Joosten mocht doen en laten ie wilde van de Volharding-defen- Tot drie keer toe was de oud Pan- jen-speler dicht bij een treffer, r hij had wat pech in de afwer- ig Het was echter wachten op de "ningstreffer van de gasten. In de minuut raakte Damon Evans van id nog de onderkant van de lat, 'ar drie minuten later was het wel Thijs Joosten strafte dom balver- •'s van Joris van de Weegh genade- os af. 0-1. Even later kreeg de thuis- [ub zowaar haar eerste kans. Erik Iers draaide goed weg tussen twee '.epstanders, maar faalde vervolgens g-in-oog met de Venlose goalie Rob eulen. Nog voor rust was aan de ndere kant opnieuw Thijs Joosten P Weemaal toe dicht bij een doel- )unt Eerst raakte hij de binnenkant 'a"de paal en vervolgens werd z'n i'e>' knap tot hoekschop verwerkt '°or Volharding-keeper Arjan Cleven. be tweede helft was iets minder echt van de kant van Volharding. P het uur was de meegekomen ver- jmger Bob Verdijk dicht bij de jhjkmaker, maar hij maaide in kans- Ik positie half over de bal heen. later had topscorer Zafer Akbal |h toen hij de onderkant van de lat jte Daarna ging Volharding met ids meer opportunisme te werk, "er zonder resultaat. Venlosche was met tegenstoten veel ijker. Met name Rogier Janssen miste twee uitgelezen kansen om het duel definitief op slot te doen. Geluk kig voor hem en Venlosche Boys slaagde ook Erik Ermers voor Volhar ding er in de extra tijd niet meer in om te scoren/zodat de drie punten toch zeer verdiend meegingen naar Venlo. Itoeede klasse H Uitslagen Blerick-Venrav 0-1 Roermond-Wühelmina'08 1-0 Vitesse'08-Dijkse Boys 1-2 Rhode-Margriet 2-0 Mierlo Hout-SVC 2000 4-2 Volharding-Venlosche Boys 0-1 Stand Venray 5-13 (15-1) Mierio-Hout 5-11 (12-5) Dijkse Boys 5-10 (11-5) Volharding 5-10 (7-3) Margriet 5-10 (6-31 Rhode 5-9 (3-7) Venlosche Boys 5-7 C(W) Blerick 5-6 (Ï38) Roermond 5-5 (3-7) Wilhelmina'08 5-3 (6-10) SVC 2000 5-1 (7-16) Vitesse'08 5-0 (5-22) Programma 9 oktober Venray-Voiharding (18.00) Programma 10 oktober Margriet-Vitesse'08 Dijkse Boys-Roermond Wilhelmina'08-Blerick Venlosche Boys-Mierlo Hout SVC 2000-Rhode Uitslagen: Hegelsom 1- Sw.Boys 1 0-1 Melderslo 2-Sw.Boys 2 2-1 Sw.Boys 3-IVO 8 4-2 Programma zondag 10 okt.: Sw.Boys 1-Hapse Boys 1 a. 14.30 Sw.Boys2-SVOC'Ol 2 a ll.00 Witt.horst 11-Sw.Boys 3 a. 12.00 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aantal Peel en Maas-abonnees in de omgeving van Holthees, Vier lingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volhar ding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klassement 2004-2005. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben ges coord in de amateurvoetbalcom petitie 2004-2005. U kunt maan dag de namen van de topscorers doorgeven via het email-adres leonv@summa.nl. Telefonisch kan ook via 0478-850460 (u kunt de namen van de doelpuntenma kers aan de telefoniste van Summa Adviesgroep doorgeven). Tweedeklasser SV Venray blijft met vijftien treffers alleen koploper in het teamklassement Zesdeklasser Oos trum scoorde afgelopen zondag vier keer en komt met veertien doelpun ten snel naderbij. Topschutter Farid Idrissi van Venray scoorde opnieuw een keer en blijft met zes goals alleen aan kop in het individuele klasse ment. Hij wordt op de voet gevolgd door Willem Koenen van zesdeklasser' Merselo die afgelopen zondag zijn vijfde treffer liet aantekenen. T eamklassement: 1. Venray 15 2. Oostrum 14 3. SVOC'01 12 4. Merselo 11 5. TOP'27 10 6. SSS'18 8 7. Volharding, Swolgense Boys en Holthees 7 10. Meerlo 5 11. BW en Wanssum 4 13. Leunen 3 14. Ysselsteyn 2 Individueel klassement: 1Farid Idrissi (SV Venray) 6 2. Willem Koenen (Merselo) 5 3. Wout Janssen (SSS'18), Ivan Maes (SVOC'01) en Zafer Akbal (Volharding) 4 6. Bas Joosten (SSS'18), Bas Heijnen (Swolgense Boys), Rik Schlepers en Arjan Kempen (beiden Oostrum), Sander Dinghs (SVOC'01), Nick van Hoek (Merselo) en Niek van Lin en Nico Rongen (beiden TOP'27) 3 10. Ivo v.d. Weerden (SV Venray), Johan Speycken (BW'27), Erik Ermers (Volharding), Joep Manders en Niels Arts (beiden SVOC'01), Ward van Rijswijck (TOP'27), Thijs van Mierlo (Swolgense Boys), Dick Janssen en Bastiaan Bouwsema (beiden Oostrum), Geurt Clevers (Meerlo), Ronnie Bovee (Ysselsteyn) en Envar Bektas, Hakan Sazak en Jelle van Tilburg (allen Holthees) 2. Een foutje in de stand? Bel dan met de redactie van Peel en Maas, telefoon (0478)582727 en vraag naar Henk Lammen. Maatwerk in financiële zekerheid Holthees heeft de thuiswedstrijd tegen TOP'27 uit Tienray afgesloten met een knappe zege: 3-0 Er werd door twee ploegen slecht aan de wed strijd begonnen. Zo was er veel bal verlies en passes die niet aan kwa men. Het was Holthees dat de eerste kans kreeg. In de negende minuut was het Jos van de Winkel die met een goede vrije trap Jelle van Tilburg wist te bereiken. Die kapte zijn tegen stander uit en schoot vervolgens de bal in het doel: 1-0. In de eerste dertig minuten was er weinig te beleven in Holthees. Nog voor de rust waren er prima kansen voor Hakan Sazak, San- der Arts en Enver Bektas maar hun inzetten gingen naast of over of wer den prima gestopt door de Tienrayse doelman. Tot aan de rust kabbelde het duel voort en kwam er geen ver andering meer in de stand. 1-0 voor de thuisploeg. Ook na de rust begon de wedstrijd in een laag tempo Pas in de dertiende minuut gaf Jos van de Winkel een goede pass die net langs werd gekopt Vijf minuten later had Tienray een klein kansje maar de rechtsbuiten schoot de bal voor het doel langs. In de zesentwintigste minuut bediende Hakan Sazak Koen Wijenberg maar zijn inzet ging vervol gens over In de 31e minuut was. het opnieuw Jos van de Winkel die Sazak diep stuurde. Die wist deze keer wel netjes af te ronden: 2-0. Een minuut later was het bijna weer raak toen Het nieuwe hoofdterrein van Mer selo wordt op zaterdagmiddag 23 oktober officieel geopend Tegenstan der in dit feestelijke duel op sport park De Vloet is het team van oud- VW. De Merselose voetbalclub beschikt nu tijdelijk slechts over één veld waarop alle teams moeten trai nen en spelen. In de afgelopen voet- balloze periode is het oude hoofdveld een halve slag gedraaid en opnieuw ingezaaid. Het terrein ligt nu in het verlengde van het tweede speelveld. Binnenkort worden er doelen en dug outs geplaatst zodat de Merselose hoofdmacht na 23 oktober gebruik kan maken van het nieuwe veld. Venray, koploper in de tweede klasse H, treft in de tweede bekerron de SJW. De tegenstander uit Deume komt uit in de vijfde klasse. De wed strijd wordt gespeeld op dinsdag avond 12 oktober om 19 30 uur op sportpark De Wieën. Ook Leunen speelt komende dins dag al zijn bekerduel. De Leunse der deklasser gaat op bezoek bij MULO in Helmond dat een niveau lager speelt. De overige wedstrijden in de tweede ronde worden afgewerkt op zondag 24 oktober. Volharding, klassegenoot van Venray, lootte eveneens een vijf deklasser. De Vierlingsbekers spelen om 14.30 uur in Wellerlooi tegen Resia Het is ook de confrontatie tus sen de neven Fransman. Maikel is de spits van Volharding en Mark -en Nick vormen het aanvalsduo bij Resia. Holthees goed counterde maar met veel moeite wist Tienray het doel schoon te houden. Zes minuten voor tijd kwam TOP'27 nog een keer goed door maar wist de Holthees-doelman goed te redden. Het slotakkoord kwam op naam van Loek Zegers die in de laatste minuut een vrije trap aan de linkerkant van het strafschopge bied fraai benutte. Holthees behaalde zo een dikverdiende 3-0 zege. Zesde klasse F Uitslagen Merselo-Wanssum EWC-Astrantia Holthees-TOF27 Oostrum-Sambeek Lottum-SVS BW'27 was vrij Stand Merselo EWC Oostrum Holthees Sarabeek TOP'27 BW'27 Lottum SVS Astrantia Wanssum 3-2 3-1 34) 4-1 3-1 5-13 004) 4-10 (10-3) (14-7) (7-2) (6-6) (10-8) (4-5) (5-10) (6-11) (4-10) (4-13) Programma 10 oktober TOP'27-EWC Astrantia-BW'27 Wanssum-lottum - SVS-Oostrum Sambeek-Holthees Merselo is vrij Uitslagen: Oostrum BI-Spel Irene B2 0-1 Hegelsom D1 -Oostrum D1 2-0 Oostrum El-Ysselsteyn El 0-5 Wanssum El-Oostrum E2 1-4 Merselo E2-Oostrum E3 15-1 Melderslo E2-Oostrum E4 6-1 Oostrum F1 -Vitesse'08 F2 0-2 America DAl-Oostrum DA1 1-5 Programma zaterdag 9 okt.: TOP'27 BI co-Oostrum BI v. 12.30 Oostrum Dl-Melderslo Dl a.12.00 Venray El-Oostrum El v 08.15 Oostrum E2-Montagnards E2 a.09.30 Oostrum E3-Wittenhorst E5 a1130 Oostrum E4-Ysselsteyn E3 a.09.30 Volharding F2-Oostrum F1 v.09.15 GFC'33 Vet.-Geijsteren Vet. a. 16.30 Programma zondag 10 okt.: Melderslo 4-Geijsteren a.ló.30 Oostrum DA1-SVS DA1 a.10.30 Hekkensluiter Wanssum laat koploper wankelen gap «JM Merselo-Wanssum 4-2 (2-1) Doelpunten: 19. Nick van Hoek 1- 0; 38. Juriën Beterams 1-1; 41. Wil lem Koenen 2-1; 63. Sjek Wilmsen 2-2; 78. Tim van Dartel (eigen doel) 3-2; 87. Wim van Tilburg 4- 2. Scheidsrechter: Dings (Ospel). Toeschouwers: 110. Merselo: Wilms; Van Tilburg, Bos, Maassen en Swinkels; Biezenaar, Denissen (62. Egelmeers) en Lit- jens; Bonants (70. Van Dijck), Van Hoek en Koenen (80. Pubben). Wanssum: Van Kessel; Thiesen (59- Volleberg), Paul Beterams, Wilmsen en Lenssen (46. Van Dar tel); Meelkop, Poels en Gabbers; Pingen, Juriën Beterams en Weijers. (Door Henk Willemssen) Dat in de zesde klasse F de krachtsverschillen gering zijn bleek zondagmiddag op sport park De Vloet. Daar kreeg de pril le koploper Merselo de nummer laatst Wanssum op bezoek. Dank zij een zwaarbevochten 4-2 over winning behoudt de Merselose formatie haar fraaie koppositie. Het kermisvierende Wanssum gaf Uitslagen Merselo 1-Wanssum 1 4-2 BW 27 2-Merselo 2 2-1 Merselo 3-Excellent 3 6-1 GFC'33 BI-Merselo BI 3-6 Merselo Dl-Someren D4 7-3 Merselo El-SVOC'Ol El 5-0 Merselo E2-SV Oostrum E3 15-1 Merselo E3-SVOC01 E3 3-5 Merselo Fl-Swolgense Boys F1CO 5-1 Merselo F2-Hegelsom F2 0-8 Merselo-Walsberg vet. 3-1 Programma zaterdag 9 okt.: Merselo Bl-Heijen BI b 13-00 Merselo Cl-Mierlo-Hout C3 b. 11.45 Neerkandia Dl-Merselo Dl v. 10.00 Leunen El-Merselo El v.10.15 Leunen E4-Merselo E2 v. 08.15 Leunen E6-Merselo E3 v.08.30 Leunen F4-Merselo F1 v. 10.00 Wittenhorst F5-Merselo F2 v. 10.00 Excellent Vet.-Merselo Vet. 17.00 Programma zondag 10 okt.: Merselo 1 vrij Merselo 2-SVEB 3 12.15 VCA 5-Merselo 3 10.00 Merselo 4-Resia 3 10.30 Korfbal Uitslagen: De Peelkorf-Merselo D-pup. 0-6 Oranje Wit C2-De Peelkorf C2 asp.C2 0-1 Oranje Wit B3-ZSV BI asp.B3 2-3 De Horst A2-Oranje Wit A2 jun.A2 3-3 De Eendracht 1-Merselo 1 sen.l 11-12 Voor vertrek- en bijeenkomsttijden, zie je eigen wedstrijdprogramma. Programma zaterdag 9 okt. Welpen in Oirlo (SVOC). v. 12.45 D-pupillen vrij Quick Up Cl-O.Wit C2 asp C2v.09.45 Merels Bl-O. Wit B3 asp.B3 v.13-15 O.Wit B2-Peelkorf B2 asp B2 a. 14.00 O.Wit A2-Wilma's Al jun.A2 a.15.30 DES Al-Oranje Wit Al jun. Al a.12.00 Programma zondag 10 okt: Merselo 1-De Peelkorf 3 sen.l b.09.45 De redactie van Peel en Maas streeft ernaar om van alle voetbalverenigingen uit de dorpen in haar verspreidingsgebied een wedstrijdverslag van het eerste elftal mee te nemen. Helaas komt het de laatste tijd steeds vaker voor dat ver enigingen verstek laten gaan en geen verslag insturen. Deze week bijvoor beeld is er geen terugblik op de wedstrijden van Venray. Leunen, Oostrum, BW en Swolgense Boys op de sportpagina's van Peel en Maas terug te vinden. Helaas, want de redactie wil de vele voetballiefhebbers in de regio zo volledig mogelijk op de hoogte houden van het laatste nieuws op voetbalgebied Zonder uw hulp lukt dat echter niet! Er moet binnen uw vereniging toch wel iemand te vinden zijn die een kort wedstrijdverslagje (uitslag, namen doel puntenmakers, kort verslagje verloop wedstrijd) kan maken? "Bij vootbaat dank. Redactie Peel en Maas uitstekend partij maar enkele ongelukkige tegentreffers werden de blauw-witten fataal. Het duel was amusant en vol strijd maar zeker niet§* hoogstaand Daar waren de trainers Ger Delauw (Merse lo) en Cor Berkers (Wanssum) het na afloop roerend over eens. Enthousiast wisselden de twee vakbroeders erva ringen uit over het werken in de zesde klasse. "Deze wedstrijd was tekenend voor het niveau", vond Delauw. "De spelers zijn niet slim genoeg Je moet ze alles voorzeggen." Berkers knikte instemmend. "Je ziet in deze competitie niet het verschil tussen de bovenste en onderste ploe gen." De Deumenaar ervaart bij Wans sum de beperkingen van een kleine club Want het gemis van een trio geblesseerden (Maarten Beterams, André Rutten en Rob Wijnhoven) is amper op te vangen. Ondanks dat ze in de kelder van het amateurvoetbal actief zijn vervul len beide oefenmeesters hun taak vol overgave. Gedreven bleven Delauw en Berkers constant aanwijzingen geven in de hoop het niveau van hun club op te krikken. Het enthousiasme straalde ook over op de spelers maar het spelniveau was eigenlijk bedroe vend. Vooral van Merselo. dat toch een aardig voetballend team heeft, mocht meer verwacht worden. Wel licht dat de koppositie, die Merselo sinds een week bezet, daar debet aan was. Want de Merselose spelers zijn de laatste jaren met bepaald verwend geweest met succes. Het eerste half uur was helemaal voor Merselo. In die fase liet de thuis club ook het beste voetbal zien. Keer op keer doken de aanvallers voor doelman Mike van Kessel op. De ope ningstreffer was een hele mooie. Libe ro Mark Maassen toonde zijn goede traptechniek bij een vrije trap die hoog in het strafschopgebied zeilde. Als een duivel uit een doosje dook Nick van Hoek tevoorschijn die met een rake kopbal scoorde: 1-0. Daarna verzuimde Van Hoek tot twee keer toe de voorsprong te verdubbelen. Wanssum had aanvankelijk niets te vertellen maar kroop langzaam uit zijn schulp. Bij de eerste de beste aan val was het raak. Bjom Poels gaf een bekeken steekpass aan Juriën Bete rams die het keurig afrondde: 1-1 Vlak voor rust kon Wanssum-keeper Van Kessel een effectvolle voorzet niet klemvast houden. Willem Koe nen was er als de kippen bij om 2-1 te scoren. Na de pauze ging de strijd gelijk op Wanssum streed voor wat het waard was en het spel van Merselo werd alsmaar rommeliger. De thuis club slaagde er nauwelijks nog in de bal in de ploeg te houden. De Wans- sumse aanvaller Jochem Pingen bracht na een goede actie Hans Weijers in stelling maar doelman Ste fan Wilms redde van dichtbij. Aan de overzijde zag aanvoerder Ronald Bonants zijn schot voorlangs gaan. Na ruim een uur kwam Wanssum langs zij. Invaller Frank Volleberg kopte de bal naar routinier Sjek Wilmsen die koppend voor 2-2 zorgde De wed strijd lag weer helemaal open. "Ik dacht nu drukken we door", zei trai ner Berkers. "Op dat moment meende ik echt dat we drie punten zouden pakken." Spits Juriën Beterams was dichtbij de 2-3. Maar de beste kans kreeg Merselo door de net ingevallen Frank Egelmeers die vogelvrij voor het doel werd gezet maar hij schoot naast. Toch zou Merselo weer op voor sprong komen. Willem Koenen ont ving op links de bal en gaf een scher pe voorzet. Iedereen miste behalve A-junior Tim van Dartel, hij verving tijdens de rust de geblesseerde back Freek Lenssen, die zijn eigen doelman ongelukkig passeerde- 3-2. Wanssum slaagde er niet meer in voor de derde keer terug te komen. De allermooiste treffer werd voor het laatst bewaard. Rechtsachter Wim van Tilburg waag de zich mee naar voren en scoorde met een schitterende boogbal vanaf ruim dertig meter in de verste hoek. 4-2. "Ik kan mijn ploeg niets verwijten", zei verliezend trainer Berkers. "We kregen ontzettend knullig de doel punten tegen." Zijn collega Ger Delauw was ontevreden over het tweede bedrijf. "Voor rust combineer den we wel goed. Maar in de tweede helft gaan we tegen de wind alleen maar hoge ballen geven. Het spel werd ook veel te onrustig." Derby zaterdag om 18.00 uur op sportpark De Wieën De derby's tussen Venray en Volharding zijn vaak onvoorspel baar. Komende zaterdag onmoe- ten beide rivalen elkaar weer. Het leek ook lange tijd dé topper te worden in de tweede klasse H. Maar Volharding liet het afgelo pen zondag danig afweten tegen Venlose Boys (0-1). Daardoor raakten de Vierlingsbe kers de gedeelde koppositie kwijt. Ook Margriet, de derde koploper, verloor. Waardoor Venray, dat geen fout maakte tegen Blerick, nu alleen aan de leiding gaat. Een positie die de ambitieuze club ook na 22 wedstrij den zo graag wil innemen. Volharding heeft dus nog wat recht te zetten na de slechte prestatie van zondag. Bovendien weet de ploeg van trainer Chris Burhenne tegen het 'grote' Venray vaker boven zichzelf uit te stijgen. Zoals in de eerste derby van vorig seizoen toen Volharding voor eigen publiek Venray met 3-0 aan de kant zette. Op de voorlaatste wedstrijddag troffen de twee clubs elkaar weer. Venray won toen met 3- 2 door een late treffer van Farid Idris si. Volharding was na een kwakke lend seizoen in de gevarenzone beland en wist pas in de allerlaatste wedstrijd klassebehoud veilig te stel len. Dit seizoen begon de Vierlings- beekse ploeg uitstekend maar liep tegen Venlose Boys onverwacht de eerste nederlaag op. Venray is nog steeds ongeslagen. De equipe van trai ner Jan Pruijn begon met een magere 0-0 tegen Margriet maar boekte daar na vier overwinningen in successie. Het verschil op de ranglijst tussen de koploper en de nummer vier bedraagt drie punten. Op verzoek van Venray is de derby met een dag vervroegd. Voorzitter Sjef Keijzers hoopt de voetballiefheb bers in de regio daarmee een plezier te doen. Het kon zaterdag wel eens ouderwets druk worden op De Wieën. Het aanvangstijdstip is 18 00 uur zodat het duel op tijd is afgelopen voordat de interland Macedonië- Nederland begint. De jonge Roy Theeuwen uit Horst is door de KNVB als arbiter aangewezen. Hij voetbalde nog in de A-jeugd van Venray. In de derde klasse D heeft Leunen weer wat moed gekregen na de 1-2 nederlaag tegen lijstaanvoerder Berg- hem Sport Na enkele harde klappen bleef de gehavende Leunse formatie met zes invallers aardig overeind. De ploeg van Noud Janssen heeft nu voorlopig de sterkste ploegen gehad. Want de vijf Leunse tegenstanders bevinden zich allemaal in de bovenste helft van de ranglijst. De oranje-wit ten reizen zondag af naar Langen- boom voor de ontmoeting met SES. De Brabanders staan op de negende plek met drie punten. Leunen zal er alles aan doen niet met lege handen uit Brabant terug te keren. Ysselsteyn sprokkelde in 4G tegen Stormvogels zijn tweede puntje bij elkaar. Het viel te verwachten dat het een moeilijk seizoen zou worden. Zondag wacht de uitwedstrijd tegen RKDEV dat is samengevoegd met RKDSO. Het duel wordt op terrein van RKDSO in Lomm gespeeld. De tegenstander staat tiende met twee punten meer dan Ysselsteyn dat weer kan beschikken over Ronnie Peeters De blonde middenhalf heeft zijn schorsing van vier wedstrijden uitge zeten. SSS'18 wordt geplaagd door blessures en moet voorlopig genoe gen nemen met een plek in de mid denmoot. Terwijl de Overloonse ploeg dit jaar wil meedoen om de titel. Zondag komt de nummer twee Toxandria op bezoek. .SVOC'01 presteert tot nu toe boven verwachting goed in de vijfde klasse F. Vooral op het eigen sport park De Heesakker is de fusieclub succevol want daar werden negen van de tien punten behaald. Bij nieuwkomer VIOS in Beugen pro beert SVOC de eerste uitoverwinning weg te kapen. Meerlo heeft het wat moeilijker. De ploeg van de nieuwe trainer Hans Winkelhag speelt dit weekeinde het belangrijke thuisduel tegen Hegelsom dat voorlaatste staat. Meerlo bezet de negende plek en heeft twee punten meer. Swolgense Boys bevindt zich in de langgerekte middenmoot. Zondag is koploper Hapse Boys te gast op sport park Kerkebos. Robin Tissen scoorde tegen Hegelsom de enige en winnen de treffer. Het was de eerste competi tietreffer, sinds elf maanden van de jonge spits die terugkomt van een zware blessure. In de zesde klasse F moet koploper Merselo toekijken hoe de concurren tie het er vanaf brengt. Deze klasse telt een oneven aantal clubs en Merse lo is zondag vrij. Indien achtervolger EWC in Tienray weet te winnen van TOP'27 dan komt de Wellse ploeg gelijk met Merselo. Oostrum is opge klommen naar de derde plaats. Maar buitenshuis wisten de rood-witten nog geen enkel punt te behalen. Daar kan zondag in Stevensbeek tegen SVS verandering in komen. Holthees staat keurig vierde en gaat op bezoek bij Sambeek dat een plaatsje lager staat. Wanssum hoopt thuis tegen Lottum de eerste zege te boeken en de rode lantaarn uit handen te geven. BW'27 is stroef gestart en probeert in Midde laar tegen Astrantia de weg omhoog te vinden.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21