Julian Sas hoofdact op HoeveBlues Venray Kinderboekenweek van start Kindertheater in het Odapark Jubilarissen Raayland College Ceres: vloeibai fruit uit Zuid-Afrika D il Deskundig advies vanuit één loket School in actie voor Afghanistan Unieke samenwerkii met 'Wij brengen het 't Verst' Ysselfesteyn Collecte Nierstichting Verhalen lezen Help helpen Grote opkoms| informatie .3V?nd demer Curfew in cafi 't Podium PEEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2004 - Paging EN ft Op woensdag 13 oktober kun nen de allerkleinsten onder ons genieten van 'Kootje moet weg', een leuke kindervoorstelling door Poppentheater Oera. Het is de eerste voorstelling in de jaarlijkse reeks van het Odapark. Kootje woont in haar mooie roze-blauwe huisje. Samen met Gijs de kikker en Pjotr de kater. Alles gaat goed. precies zoals het moet. Maar op een dag krijgt Kootje een brief. En dan wordt alles anders. Er ligt een koffer op het bed. Een lege koffer, die vol moet., ja, met wrat eigen lijk? Kootje is in de war. Pjotr en Gijs snappen er niks van. Wat gaat Kootje doen? En waarom moet ze huilen? Pjotr en Gijs willen graag helpen, maar hoe? 'Kootje moet weg' is een vrolijke en gevoelige voorstelling voor peuters en kleu ters. over verandering en afscheid nemen. Kom dus woensdag 13 oktober kijken, hoe het Kootje vergaat. De aanvang is om 14.00 uur, de entrée is 4,50 euro. Wilt u meer informatie, dan kunt u gerust bellen: 0478-513690. Ook voor het reserveren van kaartjes. Ouders van jonge kinderen met een ontwikkelingsach terstand (of een vermoeden daarvan) kunnen terecht bij de Integrale Vroeghulp Noord- Limburg. Dit is een samenwer kingsverband tussen zes orga nisaties: Jeugdgezondheids zorg, Bureau Jeugdzorg, St. Marie, VieCuri, De Wendel en MEE Noord en Midden Limburg. Er is een vast coördi natiepunt, het is laagdrempe lig en er bestaat ondersteu ning door verschillende deskundigen. Ouders, waarvan het kind zich niet ontwikkelt zoals ze verwach ten, maken zich zorgen. Zij willen zo snel mogelijk weten of er iets met hun kind aan de hand is. En als blijkt dat hun kind een ach terstand of stoornis heeft, dan wil len zij zo snel mogelijk weten wat ze het beste kunnen doen. Integrale Vroeghulp Noord Limburg is gestart om samen met de ouders zo vroeg mogelijk te kij ken of er passende hulp gewenst is. Voor jonge kinderen met een ontwikkelingsachterstand (of het vermoeden daarvan) is vroegtijdi ge onderkenning van groot belang. De aanduiding "integraal" verwijst naar de samenwerking tussen de verschillende deskundi gen. Ook naar de wijze waarop het advies van het team samen met de ouders tot stand komt. Zo zijn een orthopedagoog, een reva lidatiearts en een consultatiebu reau-arts nauw betrokken bij de vragen die binnenkomen. Steeds worden ouders direct betrokken bij het opstellen van een plan van aanpak. Zij blijven zelf verant woordelijk voor de stappen die worden genomen. Integrale Vroeghulp is altijd afgestemd op de individuele situ atie en vragen. Soms is goede informatie of een helder advies voldoende. Het kan ook voorko men dat ondersteuning, begelei ding, diagnostiek en/of behande ling nodig zijn. In de ene situatie is verwijzing naar één hulpverle ner voldoende, in de andere situ atie moeten verschillende hulp verleners en instanties worden ingeschakeld. Integrale Vroeghulp stemt alle noodzakelij ke hulp op elkaar af, dit alles steeds samen met de ouders. Ouders kunnen met vragen terecht bij de coördinator Integrale Vroeghulp, Petra van Loosbroek, Drie Decembersingel 48c, 5921 AC Venlo-Blerick, tele foon 077-3961519. Zij is bereikbaar op: dinsdag van 14.00 tot 17.00 uur, woens dag, donderdag en vrijdag van 9 00 tot 12.00 uur. Bij afwezig heid wordt men automatisch doorverbonden naar een ander telefoonnummer, waar een mede werker naam en telefoonnummer noteert. Men wordt zo snel moge lijk teruggebeld. Ondernemers uit de regio Venlo gaan in het project 'Regio Venlo op de kaart' intensiever samenwerken om de tuinbouwbusiness in Zuidoost-Nederland nationaal en internationaal smoel te geven. De ondernemers willen met dit project concreet meer business naar de regio trek ken en de innovatiekracht een impuls geven. Het project is een initiatief van Frankort Koning, Heveco, Flora Holland. Rabobank, KnowHouse, Handelsvereniging ZON, LLTB, ZON Holding en de Kamer van Koophandel, vorige week ontvin gen zij 130 collega-ondernemers in het Asteria Hotel in Venray. Daar werden de eerste plannen van dit unieke en ambitieuze samenwerkingsinitiatief onthuld. Het enthousiasme was groot, ruim 70 genodigden tekenden direct voor dit initiatief Het tuinbouwgebied in de regio Venlo blinkt uit in een sublieme logistieke ligging. De afzetmarkt ligt letterlijk om de hoek. Een complete tuinbouwketen ope reert vanuit de driehoek Eindhoven, Nijmegen, Roermond. De regio is bovendien uitgeroe pen door het Ministerie van LNV tot nationale Greenport en de provinciale en plaatselijke poli tiek staan positief ten opzichte van tuinbouwontwikkeling. En toch zijn de ondernemers onte vreden over de aantrekkings kracht van de regio. De initiatiefnemers vinden dat innovatieve projecten onvoldoen- de het levenslicht zien in de regio. 'Ondernemers die bijvoorbeeld uit het Westland moeten verkas sen. kiezen nog te weinig voor onze streek. Kennis en arbeids krachten stromen te vaak de regio uit. En we praten niet met één mond waardoor we een vertroe beld beeld creëren bij buiten staanders. Door de onderprofile ring gaan vernieuwingskansen onze regio voorbij en stagneert de noodzakelijke innovatiekracht', aldus Rinus van de Waart, direc teur en KnowHouse Van de Waart presenteerde gisteren namens de groep initia tiefnemers de plannen om de regio Venlo sterker te profileren. De groep wil niet meer afwachten maar zelf in actie komen. Ze wil de krachten bundelen en zich samen hard maken voor de regio. Van de Waart: 'We zijn hier erg goed bezig, alleen vertellen we dat te weinig'. Een campagne met de titel 'Wij brengen het 't Verst' moet hier verandering in bren gen. Concreet willen de initiatief nemers met een groep van mini maal 20 ondernemers werken aan een professionele informatievers trekking naar ondernemers en kennisinstellingen buiten de regio. Daarnaast moeten net werkmeetings in de regio de onderlinge samenwerking bevor deren. Meer kennis delen om de innovatiekracht in de regio te ver sterken. Gastspreker Tielrooy, voorzitter van het Platform Agrologistiek en commissaris van de Schiphol Area Development Company, bena drukte tijdens de meeting het belang van het krachtig profileren van de sterke kanten van een gebied. Dat is volgens hem een must om nu en in de toekomst een gezond ondernemersklimaat te kunnen bieden. De sterke kan ten van de tuinbouwbusiness in de regio Venlo liggen volgens Van Tielrooy vooral in de veelzijdig heid, logistiek en de toegangs poort naar een groot deel van Europa. Samenwerken is volgens hem absoluut noodzakelijk. De komende weken polsen de initiatiefnemers of collega-onder nemers en andere stakeholders uit de tuinbouwketen tijd, energie en geld willen steken in het pro ject 'Regio Venlo op de k aart'. Nog dit jaar wordt de kiemracht van dit ambitieuze samenwer kingsverband duidelijk. Zaterdag 9 oktober wordt er gestreden om de Kroegtijgers Cup 2004. Er zullen twaalf teams gaan strijden om deze cup. Teams graag aanwezig om 20.00 uur, de spellen zullen beginnen om 20.30 uur. De avond zal afgesloten wor den met een prijsuitreiking en muzikaal verzorgd worden door De Smeleblaozers. Zij zullen aan treden in een nieuwe samenstel ling. Natuurlijk weer voorzien van diverse vrolijke en vlotte muziek met zang. De entree is gratis. De Horeca Olympiade vindt plaats in zaal Roelanzia aan het Lovinckplein in Ysselsteyn. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur HoeveBlues is op zaterdag 30 oktober toe aan de zevende uitvoering. Het sfeervolle, internationale rhythm bluesfestival heeft dit jaar een Belgisch tintje: Smooth Lake en niemand minder dan de Rhythm Bombs komen naar zalencomplex de Witte Hoeve aan de Gasstraat. De blues in België bloeit dan ook als nooit tevoren. Veel talent volle bands zorgen ervoor dat de aanvoer voor Nederlandse festi vals niet opdroogt. Venray kan daar mooi gebruik van maken. Smooth Lake is een jonge band. Little Jim Fenderix, de witte bluesneger uit Antwerpen, vormt samen met 'Uncle T', Big J. en Skinny RC Sidebeards Smoothlake en zij verkondigen de blues met hart en ziel. De band brengt een aanstekelijke portie R&B. Boogie, swing, shuffle en mambo, the Rhythm Bombs uit Belgisch Limburg weet waar Abraham de mosterd haalt. En die wordt extra heet gekruid door hun hechte groepsgeluid. De muzikanten, eerder aktief in Terraplane en Blues Lee, brengen ieder een enorme dosis ervaring mee. Drummer Mare Gijbeis, con tra-bassist Patrick Indesteege, gita rist Patrick Lenaers en zanger harmonicaspeler Wouter Celis gaan voor kippevel. Niks meer en niks minder. Hun gezamelijke pas sie heet Westcoast Blues, de legendarische gitarist Hollywood Fats in het bijzonder. De muzikan ten weten samen met het publiek en op elk podium een dampend feestje te bouwen.De Rhythm Bombs hebben Nederland allang veroverd. Down and Dirty is een stevige bluesband die zowel rockblues als ballads brengt en in die zin een afwisselend repertoir heeft. 'Bues met ballen', zoals de band zelf beweert. Behalve covers speelt de 7-mansformatie ook eigen num mers. De groep brengt verschil lende stijlen blues bij elkaar: slow- blues, rhythm 'n blues, rockblues en ballads. Maar vrijwel altijd swingend en met veel power gebracht. De band heeft muzikan ten uit Oss, Berghem, Grave, Veghel en Schaijk. Binnen een jaar nam Down and Dirty twee cd's op. De laatste. Blue. sloeg goed aan en dat was voor de bluesband een goede reden om wat meer aan de weg te timme ren. Down and Dirty wisselt eigen nummers af met bluesrock van Walter Trout tot George Thorrogood en blues van BB King tot Buddy Guy. Variatie in de blues is dan ook kenmerkend voor de band. Blues eenzijdig? Niet bij Down Dirty, de band laat horen dat de blues enorm gevarieerd is, soms gevoelig (down), soms ruig (dirty). Julian Sas is langzamerhand één van Neerlands grootste gitaarhel den geworden. Hij koppelt een verbluffende techniek aan tome loze inzet. Hij hoeft een song maar één keer te horen en kan het dan óf feilloos naspelen óf er een volledig eigen draai aangeven. De muzikale belangstelling van Julian is heel breed, van country tot metal en van Neil Young tot Jimi Hendrix. De afstand tussen hart en zijn vingers daarentegen is héél. héél kort: wat zijn hart voelt laten zijn vingers meteen horen. Veel inspiratie put Julian uit het idioom van de grote blues-klassie kers. Wellicht heeft dat te maken met het feit dat Sas uit Beneden Leeuwen komt. een plaatsje in het Land van Maas en Waal. Het stroomgebied van deze rivieren is net zo'n sterke inspiratiebron voor de muziek van Julian Sas als de Mississippi delta dat was voor de grote voormannen uit de geschiedenis van de traditionele Amerikaanse blues. Op zijn 31ste wordt Julian al in de pers vergeleken met zijn hel den Johnny Winter, Rory Gallagher en Jimi Hendrix. Hij kan kneiterharde, opzwepende elek trische solo's neerzetten, maar kan ook heel breekbaar, verstild akoestisch spelen. Maar wat hij ook laat horen, het is altijd geïns pireerd, emotioneel en eigenzin nig. En zoals dat uit het Engels bijna niet te vertalen is: nobody can boogie like Julian! HoeveBlues start op zaterdag 30 oktober al om 20.00 uur. Entree is 15 euro, maar de Witte Hoeve biedt ook een arrangement aan met slapen en ontbijt. Zie voor meer info: www.hoeveblues.nl. Het Raayland College in Venray heeft dit jaar zes jubilarissen. Zij hebben zich in de afgelopen 25 jaar op hun eigen wijze ingezet voor de begeleiding en ontwikke ling van de aan hen toevertrouw- dé leërlingen. Op donderdag 14 oktober biedt het Raayland College familieleden, medewer kers en genodigden de gelegen heid om hun dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit over te brengen. Op de foto de jubilarissen van links naar rechts: Gé Stappers, docent, Wim Mommen docent, Jack Kleeven onderhoudsmede werker, Beppie Velthuizen docent, Jos Maessen docent en Pierre Bos afdelingsleider. Boekhandel Van den Munckhof doet mee! De Kinderboekenweek 2004 werd dinsdagavond geopend in de Amsterdamse Stadsschouwburg met het Gouden Kinderboekenbal. Die" avond werd o.a. De Griffel der Griffels uitgereikt aan Tonke Dragt, schrijver van het boek De brief voor de koning. Een jury van zeventig personen stemde in overgrote meerder heid voor het boek van Tonke Dragt. De Griffel is een specia le kinderboekenprijs over de afgelopen vijftig jaar. Deze zes kinderboeken waren door het CPNB genomineerd: Kruistocht in spijkerbroek van Thea Beekman (1974); Het sleu telkruid van Paul Biegel (1964); De kleine kapitein van Paul Biegel (1971); De brief voor de koning van Tonke Dragt (1963); Krassen in het tafelblad van Guus Kuijer (1978) en Kleine Sofie en Lange Wapper van Els Pelgrom (1984). De prijs werd uitgereikt door Prins Constantijn en Prinses Laurentien. Tevens namen zij het eerste exemplaar van het Kinderboekenweekgeschenk 2004 in ontvangst. De titel van het, door Paul Biegel geschreven kinderboekenweekgeschenk, is Swing. Dit jaar wordt een breed scala aan activiteiten aangeboden Henny Vrienten, Niek Barendsen en Kim van Kooten schreven de muziek en het script voor een musical. Basissscholen kunnen voor een klein bedrag de musical kopen. Daarbij krijgen ze het script, de muziek en verder adviezen voor de regie en de kos tuums. Deze musical wordt moge lijk gemaakt dankzij een bijdrage van de VandenEnde Foundation. Verder wordt in samenwerking met ABN AMRO Bank een master class voor jong schrijftalent geor ganiseerd. Jong talenten krijgen van kinderboekenschrijvers advies en worden gecoacht. In de Kinderboekenweek kriieen alle scholen een door ABN AMRO Bank samengesteld boekje met de resultaten van de Masterclass toe gestuurd. De NS laat een speciaal beschil derde Kinderboekenweektrein rij den. Ter gelegenheid van de Gouden Kinderboekenweek besteedt het Kindergrachtenfestival, de junio reditie van het Grachtenfestival, in haar programmering aandacht aan kinderboeken en lezen. Zaterdag 16 oktober wordt de 50ste Kinderboekenweek afgeslo ten met De Nacht van de 1001 Kinderboeken waarin vertegen woordigers van alle culturen in Nederland worden uitgenodigd op eigen wijze een (voor)lees- feest te organiseren. Op de kinderboekenweek is jarig staat een overzicht van alle initiatieven. KINDERBOEKENWEEKGESCH ENK Paul Biegel werd in 1925 in Bussum geboren. Hij wilde eigen lijk pianist worden, maar toen bleek dat hij niet goed genoeg was voor het conservatorium, ging hij een jaar naar Amerika, waar hij voor een krant schreef. Toen hij terugkwam in Nederland werd hij redacteur van de Avrobode. Ook begon hij rechten te studeren in Amsterdam. Dat mislukte ook, waarna hij stripver halen ging schrijven voor de Toonder Studio's. Daar leerde hij het schrijversvak. In 1962 ver scheen zijn eerste boek, en sinds dien zijn meer dan 50 boeken van zijn hand verschenen. De door braak kwam in 1964 met Het sleu telkruid en ontving in zijn loop baan nagenoeg alle Nederlandse kinderboeken-prijzen, waaronder tweemaal een Gouden Griffel (in 1972 voor De kleine kapitein en in 1993 voor Nachtverhaal). Verder ontving hij in 1973 ont ving hij de Staatsprijs voor Kinder en Jeugdliteratuur voor zijn oeu vre In 2000 krees hii onnieuw De Woutertje Pieterse Prijs, dit maal voor Laatste verhalen van de eeuw. Vrijwel alle boeken van Paul Biegel bevatten sprookjesachtige elementen. Ze gaan over rovers, prinsessen, feeën, koningen en dwergen. En zelfs als zijn hoofd personen gewone mensen zijn, dan gebeuren er toch wel onge bruikelijke, toverachtige dingen. In zijn boeken voor wat oudere kinderen hangt vaak een donkere, dreigende sfeer, die hij in een heel eigen stijl weet neer te zet ten. De boeken gaan over de strijd tussen goed en kwaad, over rei zen naar het onbekende. Voor een aantal van zijn boeken baseer de hij zich op oude verhalen en legendes. In veel boeken spelen dieren een belangrijke rol. Tegenwoordig woont Paul Biegel in Amsterdam Het kinderboeken weekgeschenk ontvangt u tijdens de kinderboekenweek bij aan koop van kinderboeken ter waar de van 9 99 euro geheel gratis. PRENTENBOEK De CPNB heeft bekendgemaakt dat Eric Carle het prentenboekje voor de Kinderboekenweek van dit jaar maakt. Zijn tekst wordt op rijm gezet door Ivo de Wijs en speciaal voor de gelegenheid bewerkt tot een lied. Het prenten boekje is tijdens de kinderboeken week voor 2,50 euro te koop bij de erkende boekwinkel. Eric Carle (Syracuse, New York, 1929) wordt beschouwd als een van de grootste prentenboekma kers ter wereld. Hij verwierf grote faam met The Very Hungry Caterpillar. Dit boek, in het Nederlands een klassieker gewor den als Rupsje Nooitgenoeg, is in meer dan dertig talen uitgebracht. Na zijn studie aan de prestigieu ze Akademie der bildenden Künste in Stuttgart werkte Carle onder meer als grafisch ontwer per bij The New York Times. Inmiddels heeft hij meer dan zeventie boeken geschreven en geïllustreerd. Zijn werk is herken baar door het gebruik van collage technieken. Zijn centrale thema is de natuur. In Amherst, Massachusetts opende in 2002 het Eric Carle Museum of Picture Book Art zijn deuren. Een exposi tie in Nederland van het werk van Carle, in dit Jaar van de Gouden Kinderboekenweek, is in voorbe reiding. Ivo de Wijs (Tilburg, 1945) stu deerde Nederlands en is tekst dichter en presentator. Naast zijn werk voor radio en televisie, in het theater en de muziek schrijft hij boeken, waaronder inmiddels meer dan twintig kinderboeken. Voor zijn boek Dat rijmt ontving hij in 1989 een Zilveren Griffel. In het jubileumjaar van de Kinderboekenweek start onder de noemer De Nationale Voorleesdagen een nieuwe jaar lijkse campagne, geheel gericht op kinderen tot zes jaar en hun ouders. De actie wordt gehouden van 27 januari tot en met 7 febru ari 2004. Stichting Lezen heeft het initiatief voor deze campagne genomen, die georganiseerd wordt door de Stichting CPNB. De Kinderboekenweek wordt georganiseerd door de Stichting CPNB. Partners van de jarige Kinderboekenweek zijn: VandenEnde Foundation, ABN AMRO Bank. Prins Bernhard Cultuurfonds, Z@ppelin, BankGiroLoterij, Shell Nederland, Nederlandse Museumvereniging, Stichting Schrijvers School Samenleving, Stichting Lezen, Kindergrachtenfestival en Boekenbon. NS is ook in 2004 hoofdsponsor. Ook boekhandel Van den Munckhof in de Grotcstraat in Venray staat deze week helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Kom eens een kijkje nemen! Bij aankoop van kinderboeken ter waarde van 9 99 euro krijgt u het boeken weekgeschenk Swing van Paul Bieeel eratis mee. Verkrijgbaar bij C1000 in Wanssum fry Vele producten uit Zuid- Afrika hebben reeds hun weg naar Europa gevonden en vin den gretig afzet in het 'Rijke Westen'. Neem bijvoorbeeld de Zuid-Afrikaanse wijnen of Rooibos thee, maar ook de Ceres cruchtensappen. Ceres vruchtensap, met smaken als o.a. Litchi, Guava, Mango Papaya bestaat uit puur fruit afkomstig uit het zeer vruchtbare Citrusdal. De exotische soorten zijn aangelengd met druivensap. Daarnaast zijn er geen suikers of conserveermiddelen toegevoegd. Kortom een 100% puur uit fruit bestaande sap, die niet alleen lek ker is maar ook nog eens enorm gezond. Eén glas van 200 J namelijk gelijk aan twee g fruit Een weldaad na een vc de dag waar aanvulling I lichaamsvloeistoffen, vitanf en mineralen een noodzaak! Een ander voordeel is dat hetl duet ongeopend en buitcij koeling een jaar houdb: Eenmaal geopend moet het| duet als vers fruit worden b deld door het gekoeld te b en binnen vijf dagen te cons ren. Ceres vruchtensappenI den geïmporteerd door Rooj b.v. te Alkmaar en zijn te k supermarkt Cl000 in WanJ en Kessel (zie ook de advertj in deze krant). Op vrijdag 8 oktober wordt op het St.-Willibrord Gymnasium in Deurne weder om de jaarlijkse leerlingen actiedag gehouden. Onder de vleugels van de Wilde Ganzen houden zij dit jaar een actie voor de stichting Payom-é Dashti die de Zaman Abad school bouwt in Herat, Afghanistan. Deze stichting is opgericht door in Nederland wonende Afghanen, die grond in Afghanistan ter beschikking heb ben gesteld om de school te bou wen. De Zaman Abad school is door de oorlogen in Afghanistan volledig verwoest. De kinderen krijgen nu les in tenten op het inmiddels afgebakende terrein. De omheining en schoolmateria len zijn al aanwezig, nu het schoolgebouw zelf nog. De Zaman Abad school biedt op dit moment plaats aan zo'n 800 leer lingen, jongens en meisjes, van 4 tot 18 jaar. Het doel is omoj gere termijn weer zo'n 1600 deren naar school te kunnen gaan. Met de opbrengst van actiedag dragen zij bij in dt ten voor de bouw van een ni school voor de kinderen Herat De leerlingen van h< Willibrord Gymnasium, waj der ook enkele Venrayse l« gen, zullen gedurende de dag proberen zoveel mo| geld bijeen te brengen voo goede doel. Klas 1, 2 en 31 dat doen door het verkop ruim twee duizend ontbÉ welke door klas 4 's ochtei| alle vroegte op school zullen den gesmeerd Klas 5 en 6^ door middel van eigen activii hun steentje bijdj Gedurende de dag zullen a lingen een presentatie i door medewerkers van de| ting Payom-é Dashti. i Afghanistan en in het bij» over het project de Zam»Mj school. Dankzij de inzet van vele collec tanten is dit het resultaat van de collecte van de Nierstichting: Castenray 400.59; Heide 251.59; Merselo 350,84; Venray 5.307,72; Totaal: 6.310,74 euro. Zij danken alle mensen die zich op een of andere wijze hebben ingezet voor het slagen van de collecte. Vele handen maken licht(er) werk! Mogen zij volgend jaar ook weer rekenen op uw medewerking? Wilt u zich ook inzetten voor uw medemens en de collectebus ter hand nemen, bel dan eens met Anny Geurts, tel. 585015, of Henny van Loon tel. 588541. Leest u graag en zou de gevoe lens die verhalen bij u oproepen met anderen willen delen? Wilt u weten waarom u het ene verhaal geweldig vindt en het andere u niets doet? Zou u kennis willen maken met het werk van verschil lende schrijvers door verhalen van hen te lezen? Dan biedt deze cursus u die mogelijkheid! In vijf bijeenkomsten bespre ken we verhalen van verschillen de auteurs over gevarieerde onderwerpen. Ook vergelijke we verhalen met elkaar. We gaan in op de inhoud én de vorm. Aspecten als humor, de tijd waar in het zich afspeelt, het taalge bruik en de opbouw van het ver haal zullen aan bod komen. In principe leest u het verhaal thuis en wordt het in de les besproken. Deze cursus van vijf lessen start op donderdagmiddag 14 oktober in VenrayVoor info: Volks universiteit Venray e.o. Tel: 0478- 580185, E-mail: info@vu-venray.nl Homepage: www.vu-venray.nl Als gevolg van het wegvallen van Het Schuttersveld uit het ver zorgingsgebied van de Unie Van Vrijwilligers is er een hiaat ont staan dat de stichting graag zou willen opvullen. Momenteel is het bestuur op zoek naar vrijwilligers voor het Vincent van Gogh Instituut. Het betreft hier vrijwilligers die het zogenaamde één op één werk wil len doen, zoals bijvoorbeeld eens of twee keer per week een bewo ner te bezoeken om eens een praatje te maken, samen een kopje koffie te drinken, een eind je te wandelen en al dat soort zaken. Het is geen eenvoudige taak, maar bijzonder dankbaar en voldoening gevend. Mocht u belangstelling hebben of mee informatie wensen, neem dan contact op met Truus Thijssen, tel. 691722. Afgelopen maandag werd I Witte Hoeve in Venray een] matieavond gehouden dementie. De bijeenkomstl georganiseerd door de af Noord-Limburg van Alzli Nederland in samenwerkin GGZ Noord- en Midden-Lin I Ruim 125 belangstellende» I Venray woonden de avond De Veldense geriater 1 Smeets vertelde over de ven lende vormen van dement* psychologe Els van Meijel meerde de bezoekers over df sus omgaan met dementie dii namens het Groene Kruis zorgt. Gespreksleidster Broekman, als psychogeroni verbonden aan de GGZ-gi interviewde Joke Halmans, verslag deed van haar ervarit |y als mantelzorgster. Binneij wordt er in Venray gestart een gespreksgroep voor mee die de zorg voor een demi rend familielid op zich hebl genomen. Belangstellenden kunnen t nadere informatie contact oj men met Elma Halferk (Alzheimer Nederland), telJ 382 5699, of met Joke Halm (gespreksgroep dementie), 0478 - 583 806. Zaterdag 9 oktober omsl 22.00 uur staat de Venra] matie Curfew in Café 't P< Curfew brengt een avonds programma waarbij vele namen uit de rockscene de zullen passeren. De muzikanten achter Ct zijn stuk voor stuk profession en brengen hun set als één bfl energie over op de toeschouw die gegrepen worden door! overduidelijke enthousiaS waarmee de bandleden op 1 podium staan. De rockcovers' Curfew brengt worden afge* seld met schitterende ballads' menig toeschouwer het kipf vel op de armen zullen bezorg" Curfew heeft reeds een® eerder 't Podium aangedaan. 1 indrukwekkende optreden een reden voor het boeken van band voor een tweede optredt Tevens is Curfew dit jaar de naar van de persprijs op betref nale talentenfestival De Kans. Al met al belooft dit een kn lende avond te worden die n* niet wil missen. Meer informatie over dit op" den of andere optredens in café Podium is te vinden www.podiumvenray.nl onder' Jlj kop agenda. IV

Peel en Maas | 2004 | | pagina 18