D.E.M. in OJC Merlin inderen en Indianen Meerlo-Wanssum Noud Janssen nieuwe voorman LLTB Bands in Gaellus Karlijn Surminski maakt naam als schilderes Lichtkogels moeten kauwen verjagen Sprookjesbezoek voor prijswinnaars Driekapellenshow in Swolgen Service rubriek \N\eVeis Bel en herstel PEEL EN MAAS Visvijver Tienray aginaijEL EN MAAS Donderdag 7 oktober 2004 - Pagina 13 jeugd leert over het leven van de indianen Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478- 522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel. 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.0013 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/-therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonIine.nl. Spreekuur: volgens afspraak RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: l.B.A. Arts. Generaal Dempsy- straat 21. 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. De LLTB heeft dinsdag avond in een vergadering van de ledenraad een nieuwe voorzitter en een nieuw bestuur gekozen. De volledige ledenraad steunde de kandi datuur van de 46-jarige Noud Janssen uit Meerlo, die daar mee met ingang van vandaag de voorzittershamer over neemt van interim-voorzitter Constant de Waal. Het bestuur van de LLTB bestaat nu uit zeven personen. Naast de voorzitter zijn dat Elly Roebroek-Keulers, Wim van den Beucken, Jos Mans, Toon van Hoof, John VerhoySen en Jean van der Linden. De verkiezing van het nieuwe bestuur is het sluitstuk in een tra ject van vernieuwing, dat erop is gericht om agrarisch belangenbe hartiger LLTB organisatorisch klaar te stomen voor de toe komst. De ontwikkelingen in de agrarische sector zelf en maat schappelijke ontwikkelingen maakten het noodzakelijk om de bestaande structuur onder de loep te nemen. Het hele proces heeft geleid tot een nieuwe (dualistische) bestuursstructuur, waarbij een veertig personen tel lende ledenraad als hoogste orgaan van de 4.000 leden tellen de vereniging is ingesteld. Het bestuur gaat werken aan de hand van een portefeuillehou dersmodel, waarbij bestuurders nog meer dan voorheen verant woordelijk worden voor eigen taakgebieden. Dit zal leiden tot een verdergaande professionali sering van de belangenbeharti ging. Belangrijk element in het vernieuwingstraject is ook de opschaling van de lokale LLTB- afdelingen. Het is de bedoeling om binnen nu en twee jaar het aantal afdelingen terug te bren gen van dertig naar circa tien afdelingen. Het nieuwe bestuur is meteen in functie en zal zich in de komende maand buigen over de portefeuilleverdeling en over de verdere realisatie van het ver nieuwingsproces. Blitterswijckse schildert de geschiedenis van de fiets 'Jacht' vanuit tuin burgemeester I Het gemeentebestuur van fteerlo-Wanssum is het eens ■^met enkele buurtbewoners p van de Meerlose Hoofdstaat dat de overlast van kauwen feodanig is dat er iets moet gebeuren. Daarom heeft het Kollege van B en W toestem- 441 rm'n8 gegeven om de kauwen ■■J e verjagen met behulp van Ichtkogels. De vogels schrik ken van het licht en de knal en verdwijnen, zo hopen buurtbewoners en gemeente. De 'jacht' gaat op z'n vroegst op Zaterdag 9 oktober gebeuren omdat eerst een openbare jekendmaking moet zijn gedaan. Kraaien en kauwen staan op de landelijke vrijstellingslijst van de flora en Faunawet, hetgeen bete kent dat ze mogen worden ver- ^11 aagd Daarvoor is echter wel de oestemming nodig van de eige- laar van de grond. En dat was tten een probleem omdat de pro vincie Limburg als wegbeheerder leen toestemming gaf om vanaf naar grond de kogels af te schie- ten Het college heeft dat opge lost door toestemming te geven de kogels vanuit de tuin van de burgemeester af te vuren. VEEL KABAAL De tuin van de ambtswoning is eigendom van de gemeente en grenst aan de moeraseiken waar in de zwarte vogels met veel kabaal massaal elke avond neer strijken. Bij het krieken van de dag begint het kabaal weer en een uurtje later is de hele meute weer vertrokken. De overlast is van dien aard dat opgetreden moet worden, vinden de buurtbe woners J. Peeters en R. Poels, die daarover een brief hebben geschreven naar het college. En ook burgemeester Hahn ervaart dagelijks de overlast van de kau wen. De gemeente heeft inmid dels contact opgenomen met ver tegenwoordigers van de Wildbeheereenheid Meerlose Baan om de nodige voorbereidin gen te nemen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De prijswinnaars van de in juli gehouden Swolgense sprookjes- tocht werden zaterdag verrast Eindstraat 12, tel. 581553 Nick en Job Janssen uit Sivol- gen ontvangen de prijzen door enkele sprookjesfiguren. Peter Pan, Belle en de heks brachten een bezoekje aan de prijswinnaars Luc en Marijn Pee ters uit Castenray, Niels Coop- mans uit Venray, Nick en Job Janssen en Romy Camps en Lara Beurskens uit Swolgen. Ze kre gen een sprookjespakket over handigd. De gelukkigen hadden net als vele andere bezoekers alle sprookjes goed geraden en de bijbehorende vragen juist beant woord. Vijftig kinderen van basis ooi Megelsheim zijn vorige k in twee groepen te gast eweest in een heuse tipi in de ossen van Swolgen. Ze maak ten er kennis met de indianen- ultuur in het kader van de dies die de Stichting Ontwik- elingssamenwerking (SOS) eerlo-Wanssum houdt voor en kinderproject in Chili, mdat indianen de eerste ewoners zijn van Chili heeft DS Meerlo-Wanssum besloten e rijke cultuur van de india- en nader onder de loep te emen. Het is de bedoeling Jat zoveel mogelijk kinderen ran de zes Meerlo-Wanssumse lusisscholen de tipi bezoeken. Is a/sluiting van de acties K»r Chili vindt op zondag 26 ini 2005 een groot wereldfes- lval plaats met als thema: Kin deren en Indianen'. Ook dan spelen kinderen een belangrij ke rol en komen er uiteraard ook veel indianen naar Meer- Jo-Wansum. jf Diana Lenssen uit Swolgen. vrij willigster van SOS Meerlo-Wans sum. heeft een speciale workshop samengesteld in een heuse tipi (indianentent) aan de Parkweg in de bossen van Swolgen waar zij met haar gezin woont. "De kinde ren hebben naar mijn gevoel en mooie ochtend gehad. Ze waren heel aandachtig en hadden veel te vragen", aldus Diana Lenssen. De kinderen verbaasden zich over de ruimte in de vijf meter hoge tipi. Met een beetje schuiven en wrin gen konden ze er met een groep van vijfentwintig kinderen en enkele begeleiders in. PRAATSTOK Indianen spreken voor veel kin deren zeer tot de verbeelding, is de ervaring van Diana Lenssen. Elk workshop duurt ongeveer drie kwartier tot één uur, waarin kinderen nader kennis kunnen maken met indiaanse gebruiken, woonvormen, rituelen en gewoontes. Nadat Diana het vuur ontsteekt leest ze een spannend verhaal voor over hoe Indiaanse kinderen Tienray viert komend week- end Aid Tienderse kermis. Zo °ok OJC Gaellus, waar van Vrijdag 8 oktober tot en met zondag 10 oktober tal van bekende en minder bekend bands op de planken staan. °P vrijdag 8 oktober staat als eerste de Brabantse rockcover- band Rattlesnake Shake op de bühne met een unplugged optre- cn De deuren van OJC Gaellus gaan om 20.00 uur open en Rat- snake Shake begint rond 21.30 Uur te spelen Zaterdag 8 oktober bestijgen twee coverbands het podium van Gaellus. De Hegelsom.se formatie Wliiplash (voorheen Danny en de swingende anuskorsten) begint. Deze band speelt covers van Metallica uit de oude tijd. Daarna is het tijd voor RATcoM. Wie kent ze niet, de krakers Killing In The Name, Bombtrack en Bullet In The Head? RATcoM speelt muziek van Rage Against The Machine op een overtuigende en uitermate energieke manier. Deze heren van bands als Agitator en The Expresi- dents zijn zeker geen onbekenden meer in de Limburgse en Brabant se muziekscène. De deuren gaan deze avond om 20.00 uur open, de band Whiplash begint rond 21.30 uur met haar optreden. Op zondag 10 oktober vindt het traditionele open podium plaats. Ook dit jaar weer komen enkele bands met Tienraynaren hun kun sten vertonen. OJC Gaellus is kermiszondag geopend om 16.00 uur en de eer ste muzikale klanken zijn te horen rond de klok van 17.00 uur. Ondervindt u hinder van bij voorbeeld een losliggende stoep tegel, een defecte straatlantaarn, een verstopte riolering, ongedier te, zwerfafval, overhangende tak ken of een gat in de weg? Bel dan naar het meldpunt openbare ruimte, tel: 699 272. De gemeente maakt een eind aan de overlast of zorgt voor een spoedig herstel een abonnement waard De band D.E.M. staat zater dag 9 oktober op de planken van OJC Merlin aan de Pesch- weg 1 in Meerlo. De formatie laat onder meer covers horen van U2, Live, Bush, Kane, Van Dik Hout en Coldplay. Aan vang: 20.00 uur. D.E.M. werd in de winter van 1994 opgericht door twee studen ten die naast het studeren zoch ten naar een uitlaatklep. Dit werd D.E.M. Op de eerste plaats om hun favoriete muziek te kunnen spelen en op de tweede plaats om een gat in de coverbandmarkt op te vullen: tussen alle top 100 en top 40 bands zijn nu eenmaal wei nig bands te vinden met een alter natieve rockbasis. Andere bandleden waren snel gevonden en D.E.M. ging aan de slag met covers van bands als Pearl Jam, Nirvana, Bush, Live en Smashing Pumpkins. De formule bleek aan te slaan; binnen no-time werd D.E.M. een graaggeziene gast in cafés, jongerencentra, fes tivals en op studentenfeesten. Ook behaalde de band een twee de plaats bij de 'beste coverband van Limburg' in 1997. Ondertus sen is D.E.M. volwassen gewor den en weten ook de grotere podia D.E.M. te vinden. Zo trad D.E.M. in 2001 onder andere op in de Heeren van Amstel in Amsterdam, Plan C in Rotterdam en mega-discotheek Time-out in Gemert. 1100 Mensen vermaken in de Platte Zaol in Maastricht bleek ook geen pro bleem voor D.E.M. In haar ruim negenjarige bestaan heeft de band D.E.M. een stevige live reputatie opgebouwd. Vanaf 20.00 uur is de zaal geo pend en de entree bedraagt 4 euro. Nieuwsgierig? Kijk op de website van D.E.M: www.dem- net.nl Voor meer informatie kun je altijd terecht op de website van OJC Merlin: www.ojcmerlin.nl of via 0478-691769. Binnenkort start aannemer Gebroeders Swinkels Grond werken uit Deurne met de aan leg en afwerking van de visvij ver aan de Schietbaanweg in Tienray. De werkzaamheden aan de vijver lagen al lange tijd stil. Er ligt nu alleen nog maar een onafgewerkt gat met water. De werkzaamheden nemen nog enkele maanden in beslag. Naar verwachting is de vijver begin volgend jaar gereed en kan daar na worden begonnen met het aanbrengen van de beplanting en de inrichting. De visvijver moet de nieuwe visplaats wor den van de leden van hengel sportvereniging De Vrienden kring uit Tienray, die nu nog in Swolgen vissen. Omdat die vij ver in een natuurgebied ligt, zijn de Tienrayse vissers op zoek naar een andere locatie. De Swolgense hengelsport- vereniging heeft al een nieuwe vijver. De bedoeling is dat er begin volgend jaar gevist kan worden in Tienray. hun naam ontvangen. Daarna volgt uitleg over de indiaanse 'praatstok', die de kring rondgaat, waarbij ieder kind iets over zich zelf mag vertellen. Bij veel indi aanse culturen is het de gewoonte dat degene die de praatstok vast houdt, zijn of haar hart mag luch ten over een bepaald onderwerp, zonder dat iemand hem of haar in de rede mag vallen. Er wordt dan net zolang doorgepraat tot een probleem is opgelost en iedereen zijn mening gegeven heeft. RESPECT VOOR NATUUR Er is ook gesproken over een medicijnbuidel, respect voor de natuur, planten en dieren, en zelf gemaakte pijlen. De kinderen kre gen een zakje met leren lapjes mee naar school om tijdens de creativiteitslessen zelf medicijn buideltjes te maken. Bovendien kregen de kinderen ook vier ras sen maïs mee naar school. Die maïs heeft Diana Lenssen gekre gen van indiaanse vrouwen met de bedoeling om ze zaaien. De symboliek van de vier maïssoor- De Meerlose basisschoolleerlin gen maakten kennis met de indianencultuur in de Swolgense tipi ten is dat ze gezaaid worden en vredig kunnen groeien. "Zoals de maïs overal kan groeien, kan ook de wereldvrede groeien", legt Diana de symboliek uit Telkens moeten er meerdere zaadjes wor den geplant zodat de wereld er straks uitziet al een vredig geheel. De kinderen namen de zaadjes heel enthousiast in ontvangst en beloofden op het schoolplein een plekje te vinden. Basisscholen en jongerengroe pen in Meerlo-Wanssum die gebruik willen maken van deze bijzondere workshop kunnen contact opnemen met Diana Lens sen, tel: 0478-691006. Er is ook een speciale dia-serie gemaakt door SOS Meerlo-Wanssum en die kan worden besteld bij Patrick Beterams, tel: 0478514677. De workshops kan SOS aanbieden aan de scholen dankzij de steun die SOS ontvangt van de gemeen te Meerlo-Wanssum. Voor de eerste keer organi seert blaaskapel De Sigbold- hemer uit Swolgen op zondag 17 oktober een driekapellen show in zaal wilhelmina in Swolgen. De Zwarte Fanfare uit Aarle Rixtel opent het programma om 14.00 uur met Tjechische en Moravische muziek, gevolgd door de Torgraber Kapel uit Kaatsheuvel. De twee kapellen brengen een gevarieerd program ma dat bestaat uit muziek en show. De Sigboldhemer sluiten af met Tjechische en Tiroler muziek. De show duurt tot onge veer 20.00 uur. De 26-jarige Blitterswijckse Karlijn Surminski maakt in Haarlem furore als schilderes. Op de gevels van een winkel/fabriek van fietshan delaars en fabrikant 't Manne tje in Haarlem bracht ze vori ge week namelijk de geschiedenis van de fiets met verf en penseel in beeld. Vrijdagavond werd het kunst werk onder grote publieke belangstelling onthuld en gaf Kar lijn tekst en uitleg aan het publiek. Noord-Limburg kent Karlijn vooral als de ene helft van het bekende duo Kaja, maar de talentvolle Blitterswijckse kan ook heel goed schilderen. Karlijn is een handige meid want naast haar werk als docente aan de Pur- merendse Scholen Gemeenschap in Purmerend werkt ze in haar vrije tijd af en toe ook als fietsen maker bij 't Mannetje in Haarlem. Op de hoek van de Hoogstraat en Spaarnwouderstraat ligt de werk plaats, winkel en showroom van de bekende fietsenmaker uit Haarlem die ook een vestiging heeft in Amsterdam. Ze maken bij 't Mannetje fiet sen op maat; kinderfietsen, fiet sen met bakken, tandems, fiets en rolstoel enz. Bij 't Mannetje in Haarlem staat Karlijn haar manne- tje. BIJZONDER PROJECT Een aantal ramen van de gevel van het pand was jaren geleden dichtgetimmerd met platen. Dat was niet alleen de eigenaar maar ook Karlijn een doorn in het oog. Op zeker moment werd de idee geboren om de platen te beschil deren. Zo gezegd, zo gedaan. Samen met een vriendin, Ellen Alandt, is Karlijn afgelopen zomer aan de slag gegaan met dit bijzon der project. "ïk heb enkele schil derijen gemaakt, die aan de bui tenkant van een het oud Haarlems pand zijn bevestigd", vertelt Kar lijn. "Daarop heb ik de geschiede- Karlijn Surminski toont trots baar schilderwerk op de gevels van het oude pand in Haarlem waarin fietsenhandel 't Manne tje is gevestigd. Foto: Marijn Poels. nis van de fiets afgebeeld, aange zien het pand van een fietsenwin kel is." Het resultaat werd door de vele aanwezigen bij de onthulling met applaus begroet. Van de oude loopfiets uit 1790 tot en met de moderne stevige fiets met voorop een speciale bak waarin kinderen een veilige plek kunnen krijgen

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13