rweestrijd van Dongen- 'oels tot de laatste pijl Sportnieuws -info e Dames Red Stars komen er niet aan te pas Knappe zege Oranje Wit Hockeyheren verliezen in nieuwe outfit s Manual te sterk voor Eksplosion Mathijs van Asten vierde Beejekorf golftoernooi tedrijfscompetitie ted Stars weer jestart De Peelkorf vecht zich naar zege Opnieuw winst korfbalsters SVOC Maria Wilmsen op podium De Peelkorf St .Jan SVOC 01 Oranje Wit Tennis Club Venray Bi R< Donderdag 23 september 2004 - Pagina 26 PEEL K Veldschieten in Tienray )nder ideale omstandigheden ;aniseerde handboogvereniging fpunt uit Tienray afgelopen week- 1 het Nederlands kampioenschap dschieten. De uitzetters van het 11 coers van 24 doelen hadden alle gelijkheden om het de deelnemers I moeilijk mogelijk te maken ten le benut. Een hoge zandheuvel iwaar omhoog, omlaag of vol in de 1id moest worden geschoten of een alle donkere gang tussen de nen,waardoor de afstand veel ver- lijkt, alle foefjes zaten in het par- irs. Toch was iedereen na afloop reden, mede door de goede organi- e en de voortreffelijke sfeer die dit npioenschap kenmerkte. De mees trijd werd er geleverd in de comp- idklasse waar vooraf Johan van ngen uit Veulen de grote favoriet v Na de eerste dag keek hij echter en een achterstand aan van drie iten, op dit niveau een behoorlijk iric Stallen uit Waalre verraste ereen met een score van 355 pun- op een totaal van 360, tevens de iet voor de gouden prestatiespeld. Dongen volgde met 252 punten clubgenoot Mark Poels van Ons noegen uit Ysselsteyn met 251 iten. Op de vierde plaats stond Bosch uit Baarschot met 248 pun ten. Het NK kent de regel dat de tweede dag van bovenaf de hoogste vier van elke klasse bij elkaar worden ingedeeld. Dit beloofde strijd in deze klasse met deze stand. Na de start zondagmorgen kwam die er ook. Stal len verloor al gauw enkele punten zodat de strijd zich toespon tussen van Dongen en Poels. Na vijftien doe len van drie pijlen had Mark welge teld een puntje meer geschoten dan Johan zodat de stand precies gelijk was. Acht doelen achtereen werden door beide schutters enkel rozen geschoten, 24 pijlen achter elkaar. In de laatste serie van drie pijlen moest Mark zijn meerdere erkennen in Johan, die hij nota bene vrijdag nog te hulp had geroepen omdat het niet ging zoals hij wilde met trainen. Van Dongen sloot met dit kampioenschap een bijzonder succesvol jaar af. Hij won in maart brons op het NK indoor, met het Nederlands team werd hij Europees kampioen met een wereldrecord op de olympische afstand, dezelfde afstapd waarop hij twee weken geleden tijdens het NK zilver won en dit weekeinde was er dan goud op het NK-veldschieten Gerard Koonings deed wat hij dit seizoen al vele malen deed, de eerste plaats voor zich opeisen in de recur- veklasse. Na de eerste dag stond hij al dertien punten voor,verrassend genoeg niet op zijn verwachtte con current Xander Holl uit Eerde maar op clubgenoot Jos Hellegers. Holl had een slechte eerste dag maar herstelde dit de tweede doorgang knap door de hoogste score in deze klasse neer te zetten in dit NK. Doordat Koonings echter maar een puntje minder schoot ging het goud met ruime voorsprong naar hem Hellegers zorg de met brons voor nog meer succes voor de Ysselsteyners. Dat deed ook de vrouw van Gerard Koonings, Lies- beth, die de bronzen medaille in de damesrecurveklasse opeiste en Bas Tonnaer die het zilver won bij de juni oren compound. Tienrays succes was er natuurlijk ook weer. Heidi Peeters won met grote voorsprong het kampioenschap in de bare-bow klasse terwijl Ron Camps de bronzen plak in de wacht sleepte in de juniorenklasse recurve. Burgemeester Hahn, die trots was op deze goede organisatie in zijn gemeente, reikte bloemen uit aan de kampioenen en de afgavaardigde van de Nederlandse Handboogbond hoopte nog eens vaker de medailles uit te mogen reiken op een NK-veld in Tienray. Ron Camps van de organiserende vereniging werd derde bij de junio ren recurve De voornaamste uitslagen: Heren compound: 1 Johan van Don gen Ons genoegen 708 p. 2 Mark Poels Ons genoegen 707 p. 3 Eric Stal len Waalre 705 p. Dames Compound 1 Inge Enthoven Doelgericht 692 p. 2 Ellis v. Graafeiland Roosendaal 635 p. 3 Miranda Hend riks Zeelst 606 p. Jun. Compound 1 Mario van Dijck Middelbeers 555 p. 2 Bas Tonnaer Ons genoegen 442 p. 3 Marcel de Vroom Zeelst 381 p. Dames Bare -bow 1 Heidi Peeters Trefpunt 481 p. 2 Ange la de Vroom Zeelst 401 p. Heren bare- bow 1 Henk Jespers Alphen 585 p. 2 Hans van Hout Zeelst 574 p. 3 Cor Hendriks Zeelst 532 p. Heren recurve 1 Gerard Koonings Ons Genoegen 651 p. 2 Xander Holl Eerde 630 p 3 Jos Helle gers Ons Genoegen 622 p. Dames recurve 1 Jose Vogels Boekei 579 p. 2 Maant Ivalo Den Haag 567 p. 3 Liesbeth Koonings Ons Genoegen 554 p. Jun. Recurve 1 Roy Geraedts EHS Venlo 614 p. 2 Paul Hulsen St Oedenrode 565 p. 3 Ron Camps Trefpunt 532 p. Voor de derde keer in successie üep het damesteam van TTV Red Stars zaterdag tegen een 7-0 nederlaag op. Deze keer was Bonnema/Westa te sterk. Het Wessemse team herbergt de geroutineerde Mirjam Hooman en twee internationals, Linda Creemers en Carla Nouwen. Slechts het dubbel spel leverde een gamewinst op. De enkelspelen gingen allen in 3-0 verlo ren. Aan Red Stars-zijde viel het sterke spel op van Sandra Leijten, die het Hooman tot de 6 redelijk lastig maak te. Daarna zette Hooman de versnel ling een tandje hoger om uiteindelijk toch eenvoudig de zege te pakken. Kelly Willems had het moeilijk tegen Carla Nouwen en Linda Cree mers, die op vastheid en snelheid de De le klasse van de bedrijfsrecre- :en tafeltenniscompetitie Red Stars afgelopen maandag van start >aan. Dit seizoen hebben zich acht ims ingeschreven, zodat er geen isenrondes nodig zijn, wat vorig zoen de nodige hoofdbrekens eft veroorzaakt De favorieten voor titel Huggers, VBit en After Fifty's lebben al direct de toon gezet en vige uitslagen neergezet in hun ■ste wedstrijd. NLW - HUGGERS ELEKTRONIKA 0- NLW heeft niet kunnen voorkomen t Huggers wederom een grote uit- g heeft neergezet. Peter Bouten, Jan van Gerven en irjo Lange waren toch een maatje te :in voor Rick Bonten, Frans Larme- en Cees Min, al moest Rick tegen van Gerven diep gaan om uitein- lijk in 5 games te winnen, Peter uten mist duidelijk nog wat wed- ijdritme en Marjo was wat van slag ïdat zij aëhter elkaar 3 partijen had >eten tellen. Frans Larmene en Cees n wonnen soeverein hun partijen bleven dus evenals Rick Bonten geslagen. WILLEMS CLASSIC CARS-VBIT 1-9 Ondanks de grote uitslag in het ordeel van VBIT moesten zij toch ik werken voor de punten. Vooral i Volleberg verkocht zijn huid duur »en zowel Geert van Boven als Wim tilings. Wim Vullings wordt steeds ster met zijn slagen en is voor .■nigeen een zeer lastige tegenstan- r. Geert van Boven liet zien dat hij el trainingsuren achter de rug had bleef ook ongeslagen. Patrick tndriks debuteerde uitstekend en rloor alleen van Jos Volleberg. me Say en Maria Willems zullen wat Adviesbureau Brandveiligheid leed op de eerste competitiedag een nederlaag extra trainingsuren moeten maken om deze kompetitie punten te sprok kelen. Het dubbelspel was ook voor VBIT. AFTER FIFTY'S (2) - AFTER FIFTY'S (1) 0-10 Omdat After Fifty's een overschot aan teamleden had hebben zij beslo ten om twee teams in te schrijven. Gebruikelijk is dan dat beide teams elkaar al in de le wedstrijd van de kompetitie ontmoeten om alle schijn van kompetitievervalsing te voorko men. De grote uitslag in het voordeel van team 1 is dan ook meer te wijten aan het feit dat de stefktste spelers in team 1 zijn opgesteld. Toch zijn er diverse spannende en leuke partijen gespeeld. Vooral de partij tussen Erwin van Mill en Mena Burhitu was van een hoog amusementsgehalte. Mena, die overkwam van Price Clea ning timmerde er lustig op los tegen Erwin, die metersver van de tafel veel ballen met gevoel terugsloeg. Mena moest uiteindelijk buigen voor de taaie Erwin, die na een rustjaar fris achter de tafel verscheen. Elly Moors versloeg haar echtge noot Gerard heel duidelijk in 3 games en dat zal thuis de nodige discussies opleveren. Janos Rozmanics speelde zoals hij moest spelen en won gedeci deerd zijn 3 partijen. Debutante Simins Tseng debuteerde in team 2 en kon .ondanks haar enthousiaste spel nog geen overwinning boeken. Zij zal zeker nog partijen gaan winnen als zij haar ritme heeft gevonden. Wellicht met wat extra training van haar zoon Ying zal dat haar gaan lukken. After Fifty's 1 zal zeker een gooi gaan doen naar het kampioenschap, zeker als Piet Verstappen hopelijk snel hersteld van zijn blessure. PETERS VOEGWERKEN - ADVIES BUREAU BRANDVEILIGHEID 6-4 Peters heeft dit seizoen versterking gekregen door Jac Swinkels aan te trekken, als een van de sterkste spe lers in de le klasse. Dit was ook direct te zien aan de uitslag tegen een team met een nieuwe sponser tw Adviesbureau Brandveiligheid. Het team bestaande uit Ton Peeters, Gerda van Meijel, Toos v.d. Laar, Thea v.d. Bosch en nieuwkomer Elly Coe- nen, bleek net niet opgewassen tegen dit versterkt team Peters Voegwer ken. Jac bleef, zoals verwacht, onge slagen en Frans van Meijel en Mark v.d. Langenberg sprokkelden de ande re 2 punten bij elkaar. Doordat ook het dubbel werd gewonnen door Peters, boekten zij een nipte overwin ning. De wedstrijd van de dag was die tussen Frans en Gerda van Meijel. Al jarenlang bestoken zij elkaar en wor den soms alle registers open getrok ken, vooral door Frans. Gerda werd luid door het publiek aangemoedigd nadat zij door Frans uit haar ritme werd gebracht door onder de wed strijd met het publiek in discussie te gaan. Gelukkig hield Gerda haar hoofd koel en liet Frans ietwat ont goocheld achter na haar terechte overwinning. Ton Peeters verloor alleen van Jac Swinkels maar won wel van Frans van Meijel en Mark v.d. Langenberg. Debutante Ely Coenen speelde heel verdienstelijk bij Adviesb. Brandveiligheid Vooral haar partij tegen Mark v.d. Langen berg was bizar spannend en uiteinde lijk moest zij in de 5e game buigen met 11-13- overhand hadden. Ook Sabina Lar- mené kwam tegen Hooman en Nou wen snelheid te kort en had, evenals Kelly en Sandra, moeite met de over name door de tegenstanders van de aanval. Alleen het dubbelspel verliep goed met de enige gamewinst van de dag. Sandra en Kelly konden lang mee in het tempo van Hooman en Nou wen. De vierde game ging nipt verlo ren in 11-9. Volgende week zaterdag staat de belangrijke uitwedstrijd tegen Amsterdam '78 op het program ma. Daar zal de zege gepakt moeten worden om de veilige zesde plaats te behalen. Die plek heeft automatisch handhaving tot gevolg. De heren van Red Stars kwamen zaterdag voor het eerst in actie. Sala manders uit Waterringen werd met 7- 3 verslagen in een mooie wedstrijd. Frank van der Vleuten nam bij afwe zigheid van Ronald Bogaard de hon neurs waar: hij bleef ongeslagen. Theo Boon maakte een verdienstelijk debuut in de Venrayse hoofdmacht. Hij won tweemaal. Patrick Zwiers tenslotte won eenmaal en met Frank ook het dubbelspel. De overwinning verliep niet geheel soepel. Frank moest eenmaal diep gaan om de partij in vijf games te pak ken. De drie verliespartijen gingen ook allen in vijf games verloren. Deson danks een goede overwinning, waar mee naar verwachting een eerste stap werd gezet richting titel Maar goed, de competitie duurt nog lang. Het tweede toernooi van het nieu we seizoen is voor de tafeltennissers van de Invaliden Sport- en Belangen vereniging Venray e.o. minder succes vol verlopen. Er namen veertien spelers deel aan het recreatief tafeltennistoemooi van BGS uit Brunssum. De meeste spelers werden al in de voorronden uitge schakeld. Alleen Maria Wilmsen bereikte het podium met een tweede plaats in de klasse 4. Aan de zeer verdienstelijke vierde plaats van Koen Heideveld in zijn klasse was niet af te zien dat hij slechts af en toe kan spelen. Ook Jan van Gerven was zeer tevre den met een vierde plaats in klasse 3. De koerfbalsters .van De Peelkorf uit Ysselsteyn hebben ook de derde competitiewedstrijd gewonnen. Bos kant werd op eigen veld met 9-11 ver slagen. De Peelkorf scoorde al in de tweede minuut het eerste doelpunt, maar Boskant vond een minuut later al de aansluiting. Niet alleen de aan sluiting werd gezocht. Boskant zocht ook voortdurend naar de goede kant van de score. Dit lukte de thuisploeg ook vrij aardig door een aantal afstandsschoten te verzilveren. De ruststand was dan ook in het voordeel van Boskant. 8-5. Na de rust tapte Peelkorf uit een ander vaatje en ging uit van haar eigen kunnen. De bepa lende beslissingen van de scheids rechter in de eerste helft in het voor deel van Boskant werden weggezet en de ploeg uit Ysselsteyn vocht zich terug in de wedstrijd. Boskant liet zien niet te kunnen omschakelen en leed veel balverlies. De Peelkorf daar entegen speelde in deze fase met zelf vertrouwen en de goede kansen wer den benut De Peelkorf kon in de 51ste minuut op gelijke hoogte komen (9-9) en de wedstrijd kantelde in het voordeel van de Ysselsteynse ploeg. Een paar minuten later kwam de Peelkorf zelfs op voorsprong door een fraai genomen doorloopbal. Bos kant kon aanvallend niks meer ten tonele brengen, waar de Peelkorf beheerst de wedstrijd uitspeelde. Door een toegewezen strafworp sloot de Peelkorf de wedstrijd met 9-11 winnend af. Voor de Peelkorf scoor den: Loes Eibers (4x), Nicole Tielen (3x), Marianne Potten (2x), Mayke van Ass en Christel Derkx. De korfbalsters van SVOC'01 heb ben opnieuw een zege behaald. Op eigen veld wonnen de dames met 6-5 van De Merels 2 De thuisploeg begon een beetje slaperig aan de wedstrijd tegen De Merels 2. Na enkele minu ten spelen stonden ze dan ook al met 0-1 achter. Nadat ze twee strafwor- pen hadden gemist wist Anke Wenne- kers 1-1 te scoren. Maar in een snel tempo was het alweer 1-2. SVOC'01 kreeg veel kansen maar het duurde even voordat ze benut werden. Mar- loes Smits maakte de gelijkmaker via een afstandschot 2-2. De Merels lieten het er niet bij zitten en scoorden 2-3 Dit hield een tijdje stand totdat Joan Willemsen met een van haar vele wegtrekballetjes wist te scoren: 3-3. De Merels hield de wedstrijd span nend en kwam vervolgens weer op voorsprong: 3-4. Marloes Smits kwam daarop in actie en schoot een afstand schot er mooi in: 4-4. Nog in dezelfde minuut scoorden de gasten opnieuw en namen weer met 4-5 de leiding. De thuisploeg liet het hierbij niet zitten en opnieuw Joan Willemsen wist met een wegtrekbal te scoren. De span ning was kort voor het einde van het duel te snijden en de SVOC-dames wilden koste wat kost deze wedstrijd winnen. Uiteindelijk was het Winke Houwen die met een mooie door loopbal de wedstrijd besliste. End stand 6-5. De korfbalsters van Oranje Wit hebben een prima prestatie geleverd door de thuiswedstrijd tegen Olympia uit Ommel winnend af te sluiten: 5-4. Na een goede start waarbij het tempo hoog lag, nam Olympia een 0-1 voor sprong Toch was Oranje Wit zeker niet de mindere en werden er een aantal mooie kansen gecreëerd. Ook werd de aanval goed opgebouwd dit werd dan uiteindelijk ook beloond met een doelpunt. Nadat Oranje Wit op gelijke hoogte was gekomen, konden ze uit lopen tot een voorsprong door een aantal mooie afstandsschoten van Petra van der Haghen en Linda Hou- ben. Zo ging Oranje Wit met een rian te voorsprong van 4-1 de rust in. Na de rust werd de voorsprong uitge bouwd via een afstansschot van Anne- lie Reintjes: 5-1. Echter door zwak verdedigend werk kon Olympia nog tot 5-2 terug komen. Bij Oranje Wit sloeg de paniek toe en de gasten uit Ommel profiteerden hier gretig van. In de slotminuten kwam Olympia zelfs nog terug tot 5-4. Oranje Wit was bijzonder opgelucht toen kort daarop het verlossende eindsignaal klonk. Voor Oranje Wit scoorden Caroline Michels, Petra van der Hag hen, Annelie Reintjes en Linda hou- ben (2x) Uitslagen: Boskant 1-de Peelkorf 1 9-11 Lottum 1-de Peelkorf 2 7-7 Lottum 2-de Peelkorf 3 9-2 Ajola 2-de Peelkorf 5 5-3 Recreanten-SVOC 1 3-3 Programma zondag 26 sept.: De Peelkorf 1-Corridor a. 13-00 De Peelkorf 2-GazelIe 1 a11.00 De Peelkorf 3-de Eendracht 1 a. 9 30 Programma Bekertoernooi 30 sept. 2e ronde De Peelkorf l-DOT(V) a 20.00 Programma woensdag 29 sept De Peelkorf 5-ODOS 3 a. 20.00 Peelkorf Bl-Flamingo's (M) BI 8-4 Lottum Bl-PeelkorfB2 1-3 SVOC '01 C2-Peelkorf Cl 1-3 De Wilma's Cl-Peelkorf C2 4-1 SVOC '01 Dl - Peelkorf Dl 4-0 SVSH El-Peelkorf E2 2-1 Peelkorf Al-De Wilma's Al 5-3 Peelkorf A2-JES Al 1-9 Spes (M) Bl-Peelkorf BI 3-3 Spes (M) B2-Peelkorf B2 0-3 Peelkorf C1 -Spes (M) C2 3-2 Peelkorf C2-Spes (M) C3 1-2 HBSV Dl-Peelkorf Dl 6-1 Peelkorf El-OIympia El 0-4 Treffers E1-Peelkorf E2 2-1 Oostrum 1-Welpen 1 0-1 Welpen 2-Oostrum 2 2-0 Programma Zaterdag Noviomagum Al-Peelkorf Al 12.30 ZSV Al-Peelkorf A2 14.00 Peelkorf Bl-Rosolo BI 14.30 De Horst C2-Peelkorf Cl 12.15 Quick Up C l-Peelkorf C2 11.00 Peelkorf Dl-Mariarade Dl 11.00 Lottum El-Peelkorf El 10.00 Peelkorf E2-Eendracht El 10.00 Welpen 3-SVOC 1 13 30 Welpen 4-Merselo 1 13.55 DES 2-Welpen 3 14.20 SVOC 1-Welpen 4 14.45 Welpen 5-SVOC 2 13 30 Welpen 6-Oranje Wit 1 13.55 DES 3-Welpen 5. 14.20 SVOC 2-Welpen 6 14.45 De Peelkorf Cl traint niet Dinsdag 28 september maar Woensdag 29 sep tember van 18.30 tot 19.30 Bij het springen klasse B behaalde Veme Janssen met Little mistery een mooie le plaats met 57 punten voor stijl. Rick Janssen won in het Zspringen met Poin ter de 7de prijs Verder werden er een aantal mooie dressuur prijzen behaald door: Ellen van Dijck met Power Klas se M2176 punten le prijs. Jarune van Ooi met Narlando klasse L2,l66 pun ten, 2e prijs Eva van Ooi met Sylvano, klasse L2 182 punten, 2e prijs Helga Witzel met Ramona, klasse LI, 173 pun ten, 3e prijs. Petra van Dijck met Jump Dolivio,klasse Ml ,166 punten, 4e prijs Jan Janssen met Passion of Melody .klas se Ml ,162 punten, 4e prijs. Korfbal Uitslagen Swift Al-SVOC Al 15-12 SVOC Al-Eurogirls Al 12-5 Klimop Al-SVOC A2 4-10 SVOC Bi-Oranje Wit 5-3 SVOC C2-Peelkorf Cl 1-3 SVOC Dl-Peelkorf Dl 44) SVOC El-NAS El 4-3 DES Fl-SVOC F2 4-0 SVOC 1-Merels 2 6-5 Eendr. Al-SVOC A3 10-3 Klimop Cl-SVOC C2 7-0 Seift Dl-SVOC Dl 7-0 SVOC Fl-Oranje WitFl 7-0 Programma zaterdag 25 sept.: SVOC Al-Klimr. Al a. 15.30 Play.girls Al-SVOC A3 a. 11.00 Lottum BI-SVOC BI 2 a. 10.00 SVOC Cl-Odio Cl a. 11.30 SVOC Dl-Merselo Dl a. 10.00 ONA El-SVOC El a. 10.00 Peelkorf 3-weIpen 1 a. 13-30 Welpen 1-Peelkorf 4 a. 14.45 Peelkorf 5-welpen 2 a. 13-30 Welpen 2-Peelkorf 6 a. 14.45 Senioren 26 sept.: Miko-SVOC 1 11.00 Korfbalclub Uitslagen: De Horst-jun. Al 14-10 Merselo 2-midw. 3 7-8 Lottum-recr. 5-8 Asp. B3-SVSH BI 6-1 JUN. Al-ODIO Al &6 Asp B12-Wilma's BI 4-3 SVOC Bl-asp. B2 5-3 DOT Bl-asp B3 1-6 DOS El-pup El 84) SVOC 1-pup. F1 7-0 Sen. 1-Olympia 1 5-4 Sen. 2-Olympia 2 16-2 Wedstrijden zaterdag 25 sept.: Gazelle Al-jun. Al 15.00 jun. A2-Klimop Al 1530 Astrantie Bl-asp. BI 13.30 DES B2-asp B2 1300 Klimop Bl-asp. B3 12.30 Asp. Cl-EKCA Cl 12.00 Oostrum Cl-asp. C2 10.00 Peelkorf 6-welpen 1 13.55 Welpen 1-DES 3 15.10 Zondag 26 sept.: SVSH 1-sen. 1 11.00 SVSH 2-sen. 2 1300 Woensdag 29 sept.: Merels 3-midw. 3 20.00 Donderdag 30 sept.: Sen. 1-Swift (beker) 20.00 Na de winst van 6-3 vorige week tegen Bakel begon het eerste heren team van MHCV vol goede moed-aan de thuiswedstrijd tegen Helden. Voor aanvang kregen de hockeyheren de nieuwe outfit uitgereikt van de spon sor, waarna aansluitend teamfoto's werden gemaakt. Het zou geen een voudige wedstrijd worden. Helden had vorige week de eerste wedstrijd van het seizoen met maar liefst 13-0 gewonnen. In de eerste helft waren de teams erg aan elkaar gewaagd. Toch ging Helden ging beter om met de kansen, waaruit zij twee keer scoorden Na een mooie voorzet van Roel Clevers bracht Maurice Hollj Venray weer terug in de wedstrijd. De tweede helft begon Venray goed. De kansen werden echter jammet genoeg niet benut. Helden verdedig de sterk. Later in de tweede helft werd de druk op het Venrayse doel steeds groter. Helden wist nog drie® aal te scoren. Daarmee verloor Ven ray met 5-1. Zondag 26 september spelen de heren thuis tegen Blerick. Hopelijk kunnen zij dan de nodige punten pakken om in de race te blij ven voor het kampioenschap. De heren handballers van HV Manual wonnen afgelopen zondag de eerste wedstrijd van het seizoen thuis tegen Eksplosion: 20-15. Voor een enthousiast publiek ontspon zich een spannende wedstrijd. In de eerste helft wisselde de score om en om in het voordeel van beide teams. Via Bennie Beekers, Twan Hawinkels (2x) en een benutte strafworp van Paul Klomp stond er een 4-3 voor sprong op het bord, waarna Eksplo sion de leiding overnam. De Venrayse heren waren begonnen met een zoge naamde 6-0 verdediging, met alle zes spelers op de cirkel Dit bleek in het vervolg goed te werken. De gasten uit Tegelen hadden via twee sterke opbouwspelers wel dreiging, maar die bleken hun dag niet te hebben qua afronding. Een goed keepende Hans Kersten hield zijn goal goed schoon. Met een tweetal benutte strafworpen van Erik Weijzen nam Manual de leiding en gaf die niet meer uit handen. Goals van Jo de Jonge en Hawinkels brachten de ruststand op 10-8 voor de thuisploeg. In de rust werd er op gehamerd toch vooral de mond te houden tegen de ervaro scheidsrechter Het eigen spel ver diende alle aandacht om toch de p® ten in eigen huis te houden. Via d zeer beweeglijke linkerhoekspeb I kwamen de Tegelenaren voor rust! twee keer terug en ook in de tweedt helft bleef hij met zijn individuelt acties zeer dreigend. Ondanks een beperkte reservebank, kon Manual het conditioneel goed aan en bleef de voorsprong via gevarieerd spel behouden. Hawinkels en Beekers We ken in de zomerstop het spel niet ver leerd te zijn en vonden regelmatig ha net. Na een ongelukkige periode op 15-13 waarbij twee Venrayse spelers] het veld voor twee minuten moest» verlaten, kon Manual het spel verdt rustig uitspelen. Een goal van Patrit van den Broek, terug na een enf breuk, vanuit de hoek was een jnooJ afsluiter van deze wedstrijd. Met er 20-15 overwinning in de knip. k< coach Arjan Boon tevreden zijn.] Goals Manual: Hawinkels 6, Weijzen 4, Beekers 4, De Jonge 3- opn ldass den i reuzi len nach naan tje 1 Gem zich den ookl af te mini staar man- wint myt reed ook sluit Dam in di een bij c 22 e Lind man grot voor beid nam veili 6eo Bi Lott 125 Mathijs van Asten behaalde afgelo pen weekeinde de vierde plaats in het kampioenschap van Donaueschingen. Zes springruiters bleven foutloos waardoor de tijd de einduitslag bepaalde. De Ysselsteyner finishte met Kwidanta van de Laarseheide in 50,63 seconden als vierde. Winnaar werd de Duitser Beerbaum die met 48,75 bijna twee seconden sneller was dan Mathijs van Asten. Leopold van Asten nam met zijn Olympische paard Fleche Rouge eveneens deel. Maar hij maakte één springfout en eindigde op de twintig ste plaats. De springwedstrijd in Donuat- schingen was de vierde van de zes wedstrijden die meetellen voor de Riders Cup. Daarin bezet Mathijs van Asten nu een gedeelde derde plaats. In de Zuid-Duitse plaats werd ook een springconcours op tijd verreden. Mathijs van Asten werd veertiende in 87,92 seconden vlak voor zijn broer Leopold die met 90,52 seconden beslag legde op de achttiende plaats. Ook bij dit onderdeel was Ludger Beerbaum (77,07 seconden) het snel De derde zondag in september wordt langzaam maar zeker de tradi tionele Beejekorf-golf-zondag. Met een volle bezetting waarin dit jaar gelukkig ook vele nieuwe gezichten werd afgelopen zondag de tweede editie gehouden van het Beejekurf Golftoernooi voor de inwoners van de gemeente Venray op de baan van De Golfhorst in Horst - America. Leden van de Golfhorst, Golfclub Geysteren en de Peelse Golf of andere clubs waar inwoners van Venray spe len konden genieten van een perfect georganiseerde dag. Na achttien holes kon de balans opgemaakt worden in twee catego rieën. In de groep handicap beneden 24 was de eerste prijs voor Jan Meurs en Jos Claassen, de tweede prijs voor Fred van Kampen en Harry Rongen en de derde prijs voor Peter Price en Dolf Matulessy. In de categorie handi cap boven 24 ging de eerste prijs naar Marian Jeuken en Harry van den Berg, de tweede prijs naar Ans van Gils en Sef Raedts en mochten Anneke Schoonbeek en Eugene van den Hem vel de derde prijs ontvangen. De neary werd gewonnen door Ans van Gils en Peter Price en de prijs voor de longest ging naar Marian Jeuken en Fred van Kampen. Ook voor 2005 is de derde zondag in september weer gereserveerd voor dit evenement dat wederom op de baan van De Golf horst te Horst-America gespeeld zal gaan worden. Afgelopen vrijdag werd het Moonligh- toemooi gehouden. Een avond speci aal voor de vrijwilligers. Vanaf 19-00 uur werd er getennist en later op de avond vervolgd met de gezellige uur tjes met muziek door de Lucky Aces en de Sjanellekes. Als vrijwilliger van het jaar 2004 werd gekozen Hilda van Osch. Dit voor de algehele organisatie van de bardienst. Als vrijwilliger van de laatste vijf jaar werd gekozen Mart Bonants. Dit voor zijn grote verdienste binnen het clubhuis als lid van de Accommo datie Commissie. De afsluitavond van de mixleague zal morgen, vrijdag 2-i september, worden gehouden. Dan is de prijsuitreiking van de eerste en tweede ronde. Voor muzikale onder steuning wordt gezorgd. Alle deelne mers worden verwacht. Het herfst- toernooi is gepland op zondag 26 september, zowel voor de junioren als de senioren. De banen zullen dit jaar open zijn tot na de herfstvakan tie. Dus tot eind oktober. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de ledenadministratie. Telefonisch te bereiken op 584876, Op website www.tcvenray.nl is ook alle informa tie te vinden. -

Peel en Maas | 2004 | | pagina 26