Geen illegale bewoning recreatieverblijven meer Europese titel voor Felicitas Band 1500 euro voor goede doelen Laagvlieg oefening boven De Peel Extra matinee voorstelling Oewieë Lazy Play Day groot succes 'De zilveren eeuw' biedt kansen Venrayse nachtegaal Sjonnie presenteert cd Brutale straatroof in Venray Meerlo-Wanssum ontvangt 48.100 euro Start project Bewegen met peuters Dronken man Niets! Geslaagd Pompoenen en kalebassen tentoonstellinc Van de weg gehaald peel en maas Donderdag 16 september 2004 - Pagina De gemeente Venray gaat het illegaal bewonen van recreatieverblijven beëindi gen. Aanleiding hiervoor is de opdracht van de Minister van VROM aan alle gemeenten om voor 31 december te besluiten op welke wijze zij het gedogen van de permanente bewoning van recreatiewoningen wil beëindigen. Het college van B en W heeft besloten om met ingang van 2006 op te treden tegen het permanent bewonen van stacaravans op de campings. Voor mensen die hier reeds langdurig wonen, werkt de gemeente nog een speciale uit sterfconstructie uit. De minister van VROM geeft als mogelijkheid aan om de recreatieverblijven onder voorwaarden om te zetten in gewone woningen of om de bestemmingsplanvoorschriften te handhaven waarin permanent bewonen van recreatiewoningen is verboden. De gemeente Venray kan, gezien de voorwaarden, per manente bewoning van een aantal recreatieverblijven legaliseren. Het betreft een gedeelte van de recreatiewoningen in 'Pare de Witte Vennen' in het kerkdorp Oostrum. Deze woningen zijn ver kocht en worden deels perma nent bewoond. Het college is bereid om mee te werken aan legalisatie van deze situatie. Dan moet er wel een fysieke scheiding tussen de 'gewone' en de recre atiewoningen tot stand worden gebracht De gemeente zet de gesprekken met de betrokken ondernemers voort. Of de betrok kenen ook aan legalisatie willen meewerken is nog onderwerp van gesprek. In de gemeente Venray staan ook diverse stacaravans die ver moedelijk permanent bewoond worden op campings. Deze vol doen niet aan de bouwkundige eisen die aan woningen gesteld worden en kunnen daarom niet worden gelegaliseerd. Ook wil de gemeente op de campings juist ruimte bieden voor recreanten. Tegen permanente bewoning van stacaravans moet dan ook worden opgetreden. Mensen die hier al heel lang ongestoord wonen, mogen hier blijven wonen. Als ze echter vertrekken moet de staca ravan weer recreatief gebruikt worden. De minister heeft de gemeente wel geboden om hier toe over te gaan, maar zij heeft het hiervoor benodigde budget niet aan de gemeenten aangebo den. Het is een nieuwe en arbeidsintensieve taak en de benodigde personele capaciteit is niet aanwezig. Het college is voor nemens om de raad voor te stel len de hiervoor benodigde gelden in 2006 ter beschikking te stellen De jonge Maashese amazone Felicitas Band heeft haar schoolvakantie goed besteed. Na het behalen van het Europees kampioenschap Mennen bij de Shetland pony's eind juli, wist ze afge lopen weekend ook nog European Youth Champion 2004 bij de Tennessee Walking Horses te worden. Ze deed aan maar liefst veertien ver schillende klassen mee en die telden allemaal mee voor het jeugdklassement. Dankzij de welwillende mede werking van haar school kon de 14-jarige Havo-scholiere al op vrijdagmiddag richting Duitsland waar de kampioenschappen gehouden werden. Meteen al 's avonds stonden de onderdelen barrelracing (om drie tonnen heen) en polebending (zigzaggen tussen palen) op het programma Haar 16 jaar oude vosruin F88's Nighttracker was echter lekker op dreef en zo bleef ze niet alleen haar jeugdige concurrentes voor maar versloeg ze ook alle volwassenen. Op de zaterdag werd en vooral de zogenaamde 'gangen'-klassen verreden Felicitas: "Tennessee Walking Horses draven niet maar hebben een soort viertakt gang die Walk wordt genoemd. Gaat dat sneller dan heet het een run ning walk, daarna hebben ze natuurlijk ook de 'canter' en dat is een rustige galop. Tracker is niet zo goed in dat rustig galop peren, hij wil alleen maar snel en dat vond Bobby Richards, de Felicitas Band staat met baar 16-jarige Tennessee Walking Horse klaar voor de western onderdelen tijdens de Europese Kampioenschappen Amerikaanse jury, niet goed." Ondanks dat wist ze twee keer bij de laatste twaalf te komen en daarmee sprokkelde ze toch weer punten bij elkaar voor het jeugd kampioenschap. Ook scoorde ze goed met een derde plaats bij het springen: "Eigenlijk had ik moeten winnen, maar ik stuurde de laat ste hindernis niet goed aan en dar scheelde punten." Op zondagmorgen had ze drie punten voorsprong, met nog vijf klassen te gaan. Bij het trail-onder- deel maakte ze net een foutje meer dan haar directe concur rent, en ook in de Youth Equitation Class werd ze net aan tweede. Bij de twee-gangen klasse wist ze wel boven de anderen te eindigen, bij de drie-gangen weer niet. "Toen werd het nog wel span nend", vertelt Felicitas, "want mijn overwinning in de All Breed klasse waarbij Tracker hard ach teruitlopen moest, telde niet mee en ook de kostuumklasse was alleen maar voor de grap." De beslissing moest dus vallen in de zogenaamde Waterglass Class, een geliefd onderdeel bij Tennessee Walking Horse wed strijden in de Verenigd Staten. Hierbij komen alle deelnemers tegelijk in de ring en iedereen krijgt een tot aan de rand met water gevulde plastic beker inde hand. Met deze halve liter moeten de ruiters de diverse gangen laten zien, voeten uit de beugels halen, keertwendingen maken, hand boven het hoofd houden en nog een keer de gangen laten zien. De winnaar van de klasse bleek tot ieders verbazing geen druppel gemorst te hebben en Felicitas hield 429 gram over, goed voor een vierde plaats en 12 gram voor de jeugdige concurrenten. In het totale gecombineerde klassement kwam ze op een prachtige vijfde plaats uit. Om de onderlinge banden te verstevigen en een goed doel te dienen, werd in de zomer door de Aid Adjudanten Rooy en de Aid Prinse Kompeneej 'Ut Zommerfestival' gehouden. Grotendeels belangeloos werd door de navolgende artiesten medewerking verleend aan dit zomerse muziekfeest: Uit Nijmegen Sold Out en Once. Uit Venray Geert Pelzer en Gerrie Janssen en uit Horst/Meterik De Sparks. Op het feestterrein aan de Langstraat heerste ondanks het regenachtige weer een echte fes tivalsfeer. Voor de kinderen was er eveneens volop vertier met een springkussen, een optreden van De Kleine Artiest, schminken, ijs jes en gezellig binnen films kij ken. Buiten vermaakten de oude ren zich uitstekend op de sfeer volle muziek. Ook aan de inwendige mens was gedacht met een hamburger- en satékraam langs het festivalterrein. Het feest werd bezocht door ruim 250 mensen en dat is wel licht voor de organisatie een reden ook volgend jaar weer 'Ut Zommerfestival' te organiseren. Samen iets te organiseren voor het goede doel blijft het motto van de AAR en APK. Dit jaar gaan 750 euro naar War Child, 500 euro naar de Piêlhaashal en 250 euro naar het gehandicaptenvoet bal. In verband met de oefening 'Basic Windmill' vinden vanaf dinsdag 21 september tot en met vrijdag 24 september vliegactiviteiten plaats boven De Peel en de aanvliegroutes naar de luchtmachtbasis in Vredepeel toe. De deelnemende vliegtuigen zullen van dinsdag 21 september tot en met donderdag 23 septem ber van 10.00 uur tot 12.15 uur en van 13.45 uur tot 16.00 uur en op vrijdag 24 september van 10.00 tot 12.15 uur boven en rondom de luchtmachtbasis op lage hoogte vliegen. Bij deze oefening verlenen vliegtuigen luchtsteun aan grond troepen. Dit wordt beoefend boven luchtmachtbasis De Peel. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De vliegtui gen starten en landen niet op luchtmachtbasis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zoge naamde 'Forward Air Controllers', militairen van de Koninklijke Landmacht en Koninklijke Marine, die vanaf de grond via de radio aanwijzingen geven aan de vliegers van de jachtbommenwer pers over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. In het kader van hun opleiding moeten deze cursisten leren samenwer ken met onder meer Nederlandse F-16's en met vliegtuigen van ver schillende NAVO-bondgenoten. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Dit is geen goedkope 1 april grap. Een avondvullend program ma op de planken brengen, dat leek ons wel wat. Dit idee hadden de vijf heren van de Venrayse for matie Oewieë ook in hun hoofd. Met dit idee trokken de jongens richting Schouwburg om hierover te brainstormen met directrice Anne Christien Liebrand. Toen bleek dat Anne Christien er ook wel heil in zag werd besloten om deze droom te gaan verwezenlij ken. En zo werd de voorstelling 1 april opgenomen in het program maboekje van de Schouwburg Venray. Maar dat het idee van de vijf zo aan zou slaan dat binnen de kortste keren niet een, maar zelfs twee voorstellingen (in de voor verkoop) waren uitverkocht had niemand voorzien. Aangezien de belangstelling voor deze voorstel ling zo groot is, is besloten om (bij voldoende belangstelling) een extra derde voorstelling te spelen. Deze voorstelling zal plaatsvinden op zondagmiddag 3 april 2005 om 14.30 uur. U kunt kaarten a 16,50 bestellen aan de kassa van de schouwburg. Ook kunt u toe gangskaarten reserveren via de internetsite van de schouwburg, www.schouwburgvenraynl Bij de politie is woensdag aan gifte gedaan van een straatroof die op zondagmorgen om 5.30 uur plaatsvond op 't Liene. Een 54-jarige man uit Venray werd daar vanachteren neergesla gen en vervolgens onder bedrei ging van zijn horloge en een arm band beroofd. Even daarvoor is de dader waarschijnlijk bij de bank- automaat aan de Kempweg geweest. De dader heeft kort haar, is 1.80 tot 1.85 meter lang, heeft een smal oostuur en is tussen de 20 en 30 jaar. De politie is op zoek naar getuigen die op zondag ochtend rond 5.30 uur iets in de buurt van 't Liene hebben gezien of gehoord. Zij kunnen de politie bellen via 0900-8844. Aan ARTEZ, Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem, is Jan van Ochten geslaagd als docent beel dende kunst en vormgeving. De politie heeft op de Hoenderstraat een 33-jarige dronken man uit Grubbenvorst in zijn auto aangehouden. De man kreeg een rijverbod voor 4 uur en een proces- verbaal. Binnen deze vier uur zat de man alweer op de weg. Hiervoor kreeg hij wederom een proces-verbaal. De 31-jarige bijrijder uit Horst beledigde de agenten en verzette zich tegen zijn aanhouding. De bestuurder wist te ontsnappen. Hij heeft zich later bij de politie gemeld voor een verklaring. Tegen beide man nen is proces verbaal opgemaakt. De eerste versie van de sportdag voor alle jongerenso- zen uit de gemeentes Horst a/d Maas, Meerlo/Wanssum en Sevenum, Lazy Play Day, is zaterdag een groot succes geworden. Acht sozen wisten samen vijf tien teams van minimaal zes per sonen te vormen. De ploegen kwamen na de opening, die werd verricht door wethouder Theo van de Riet van de gemeente Sevenum en soosmens Ewout Wiedemeijer, de hele dag tegen elkaar in actie op de onderdelen touwtrekken, voetbal, volleybal, blokjesroof en estafette. Het team van OJC Phoenix uit Hegelsom werd aan het einde van de dag uitgeroepen tot winnaar. Deze soos is nu een jaar lang de trotse bezitter van de felbegeerde 'Lazy Play Day Wisseltrofee'. De net zo felbegeerde 'Volgend Jaar Beter Beker' ging naar het team van OJC Walhalla uit Sevenum, dat met drie punten als laatste ein digde. Ook in 2005 zal er zeer waarschijnlijk een Lazy Play Day op touw worden gezet. Voor sanering geluidhinder De provincie Limburg heeft 191.495,25 euro subsidie toe gekend aan de gemeenten Eijsden, Gulpen-Wittem, Margraten, Vaals en Valkenburg aan de Geul. De Noord-Limburgse gemeente Meerlo-Wanssum krijgt 48.100,70 euro subsidie. Het geld is bestemd voor de sane ring van geluidhinder als gevolg van rail- en wegver- keerlawaai. De subsidiebedragen zijn afkomstig uit het Investerings budget Stedelijke Vernieuwing OSV) geluid. Gemeenten kunnen een beroep doen op een bijdrage uit het ISV- budget geluid voor het aanbren gen van gevelmaatregelen (dub bel glas, nieuwe kozijnen) om geluidhinder te beperken. Voordat de subsidie wordt vers trekt, toetst de provincie de door de gemeenten ingediende projec ten. Naast reguliere ISV-middelen kent de Wet stedelijke vernieu wing een strikt gelabelde geld stroom ISV-geluid. Meringang van 2003 is de provincie Limburg bevoegd gezag voor toekenning hiervan aan Limburgse ISV- gemeënten. Gemeenten in Zuid-, Noord- en Midden-Limburg en de steden Weert, Venray en Roermond hebben in 2003 en 2004 subsidie ontvangen. De gemeenten Maastricht, Heerlen en Venlo vallen onder het Grote Steden Beleid (GSB) en ontvangen subsidie uit het ISV-budget van het Ministerie van VROM. Het totale ISV-budget geluid voor de periode 2003-2004 bedraagt 3.521.788 euro. Zaterdag 18 september om 9.30 uur geeft wethouder Beterams van de gemeente Meerlo-Wanssum het startsein voor de cursus Bewegen met Peuters. Het project is een onderdeel van het breedte sportproject Sport-3, een ini tiatief van gemeenten Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum die in dit project samenwerken aan de verdere ontwikkeling van de breedte sport Doel van de breedtesportim puls is er op gericht om sportbon den, provincies en gemeenten te stimuleren om het sportbeleid te intensiveren. Duurzame verbete ring van het lokale aanbod, zoe ken naar verbetering en vernieu wing zijn daarbij kernbegrippen. Het Rijk (ministerie van VWS) heeft voor dit doel de Stimuleringsregeling Breedtesport in het leven geroepen, die gemeenten in staat stelt om extra gelden te genereren. De gemeenten Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum hebben medio 2003 besloten om in het kader van de breedtesport onder de naam SPORT3 onderling samen te wer ken. Het Rijk is verzocht om - naast de gemeentelijke bijdrage- de benodigde financiële middelen hiervoor beschikbaar te stellen. In juli 2003 heeft het ministerie van VWS het subsidieverzoek en daar mee het projectplan van de drie gemeenten goedgekeurd. Met de ondertekening van het bestuurs- convenant door de drie gemeen ten is het breedtesportproject Sport3 in 2004 definitief van start gegaan. Doelstelling van het Sport3- breedtesportproject is om door middel van een intergemeentelij ke aanpak de sociale sportinfrast ructuur in de drie gemeenten te versterken en het stimuleren van inwoners om meer te gaan bewe gen en/of sporten. Deze twee doelstellingen willen de samen werkende gemeenten onder ande re behalen door het vergroten van het ondersteuningsaanbod van sport- en bewegingsmogelijkhe den. De belangrijkste doelgroe pen en aandachtsvelden zijn ver enigingsondersteuning en deskundigheidsbevordering, sport en gezondheid, stimuleren schoolsport en sportkennisma king, sport voor 55+-ers en recre atieve sport in wijk en/of buurt. Een van de vijf breedtesport- projecten in 2004 is het project Bewegen met peuters. Waarom dit project? Diverse maatschappe lijke ontwikkelingen, waaronder demografische, culturele, con sumptieve en andere ontwikkelin gen, hebben invloed op de sport en bewegingscultuur en dus ook op de jeugdsport in Nederland. Uit onderzoeken blijkt onder andere dat het matig gesteld is met de motoriek van de jeugd en dat er sprake is van een toename van kinderen met een motorische achterstand. Om in een vroegtij dig stadium het probleem gericht aan te kunnen pakken is gekozen voor het KNGU-project Bewegen met Peuters. Dit project is bedoeld voor alle peuterspeelzaal- leiders(sters) ten behoeve van deskundigheids-bevordering bin nen het peuterspeelzaalwerk en zal worden georganiseerd in samenwerking met de KNGU. De eerste cursusbijeenkomst is gepland op zaterdag 18 septem ber om 9.30 uur in de peuter speelzaal Ons Speelhof, Pastoorstraat 16 in W'anssum. De zilveren eeuw is in aantocht. De komende 25 jaar zal Limburg steeds minder inwoners hebben én die inwoners zullen gemiddeld ouder zijn. Limburg loopt daar mee voorop in Nederland. Dit gegeven is voor Gedeputeerde Staten (GS) niet nieuw. Wél nieuw is het inzicht in de conse quenties ervan en de kansen die dit biedt. GS geven aan zich niet te willen richten op de negatieve aspecten die de zilveren eeuw met zich meebrengt. Zij willen de nadruk leggen op de kansen. Het signaal dat het rapport 'De Zilveren Eeuw' afgeeft heeft belangrijke aanvullende conse quenties voor de meerjarenstrate- gie van de Provincie. Deze strate gie zal zich enerzijds richten op het ontwikkelen van maatregelen voor de lange termijn. In het voor jaar van 2005 zullen GS hierover debatteren met Provinciale Staten. Anderzijds richt de strate gie zich op het verzilveren van de reeds aanwezige kansen. Gedeputeerde Herman Vrehen: "We moeten de kansen die vergrij zing ons biedt pakken en niet te nadrukkelijk focussen op de nega tieve gevolgen. Vooroplopen betekent dat je een voorsprong hebt die benut kan worden vo het ontwikkelen van nieuwe pi ducten en diensten voor seniort Een voorbeeld: de seniorenecor mie. Om de toekomstige seni aan Limburg te (blijven) bind zul je ervoor moeten zorgen dat op het gebied van wonen en zc kwaliteit kunt bieden. Overige geven wij hieraan al invullir Denk bijvoorbeeld aan het projt Schöndeln. Maar, wij kunnen 1 niet alleen." Daarom doet de Provint Limburg een oproep aan alle pa ners om goede ideeën aan te r ken. Samen met die partm bekijkt de Provincie dan de ha baarheid. Een goed idee k immers een sterke impuls gev aan het pakken van de kansen de zilveren eeuw biedt. Het rapport 'De Zilveren Eeu is gemaakt in opdracht van Het gaat in op de verandering in de ontwikkeling en samenst ling van de bevolking in Limbi tot 2035. Ook de vergelijking n Nederland en andere regio's Europa wordt gemaakt. Het r: port brengt tevens de gevolg voor onder andere wonen, w zijn, zorg en arbeidsmarkt beeld. De Venrayse nachtegaal Sjonnie presenteert vrijdag 17 september zijn nieuwste cd met als titel 'Alle hits; van John tot Sjonnie'. De nu bijna 50-jarige Sjonnie (Aben) begon bijna een halve eeuw gele den zijn zangcarrière bij de zan gers van St. Frans. Onder de bekwame leiding van dhr. Buys werden de talenten van deze Venrayse Nachtegaal met het gou den strotje tot volle wasdom gebracht. Jarenlang bracht toen nog John zijn solo's ten gehore. Zijn roem snelde hem in die jaren vooruit, waardoor hij zelfs een reis naar Rome mocht maken om daar op audiëntie te gaan en te zingen voor de paus. Het was bij die gelegenheid dat de paus de historische woorden 'magico lus- cinia rooyo' stamelde en zijn bij naam de Venrayse nachtegaal was geboren. Zingen bleef John's lust en leven en na een lange carrière bij verschillende koren, audities bij musicals als Grease en Cats deed hij in de jaren negentig een poging om zich aan te sluiten bij de roemruchte Waerkels, waar hij na enkele jaren van scholing en opleiding bij Now Weej ook werd toegelaten. Met de Waerkels toer de John, toen inmiddels als Sjonnie door het leven gaand, door de regio van succes naar suc ces. Met zijn uitstraling en charis ma en atletische gestalte is Sjonnie altijd de publiekslieveling geweest; aaibaar en kusbaar voor wie maar wil. Helaas kon een breuk met de Waerkels niet uitblijven en Sjonnie is solo gegaan. Die stap bood hem de gelegenheid om een cd te produceren met numm die hem stuk voor stuk erg i het hart liggen én waarin de vo Ie kwaliteiten van deze Venra; Nachtegaal tot uitdrukki komen. Zijn cd 'van John Sjonnie' presenteert hij vrijdag september om 20.00 uur (uil aard in een stemmige ambiam in het speciaal opgerichte feest viljoen op het Mgr. Goumanspl aan de Eindstraat in Venray. D zal Sjonnie bij die gelegenh- ook cd hoesjes signeren van 2 j cd en is hij aaibaar en kusbaar a wezig om zijn mooiste numm ten gehore te brengen. In het weekend van 18 en september vindt er op het terr aan de Loonse Hei in Overlc j een grote pompoenen en kalet senshow plaats. Tijdens d< show staan er meer dan 20.C 1 pompoenen en kalebassen in i verschillende rassen en zijn fraaie composities tentoon steld. Tevens zijn er culinaire p ducten om te proeven, allem gemaakt van pompoen. Teven j er een wedstrijd van de mooif pompoencomposities van 1 basisscholen in de gemee: Boxmeer. Een deskundige jury de werkstukken behoordel Aanvang 11.00 uur, tot 17.00 u op het terrein aan de Loonse 1 j 1 in Overloon De entree bedra 1 euro. Voor informatie: tel. 04 IJ 641608. De politie heeft bij een rijdende verkeerscontrole op de Westsin; vorige week woensdagmiddag een 52-jarige suikerpatiënt uit Leun van de weg gehaald. De politiepatrouille merkte op dat de automc list slingerend over de weg reed, enkele keren de stoeprand raakte lang wachtte voor een groen stoplicht. Toen de agenten de man v den staandehouden met een stopteken, reageerde hij niet. Vervolgt is de patrouille voor hem gaan rijden, en door langzaam af te remm< kwam de man uiteindelijk tot stilstand, In de auto troffen de ageni een versufte bestuurder aan. Na een negatieve blaastest, vanwege 1 vermoeden van rijden onder invloed, troffen de agenten dive snoepwaren en een insulinespuit aan. Daarop is de man onmiddel naar de eerste hulp gebracht van het ziekenhuis. Ziekenluiisperson herkenden de man en hebben hem behandeld. De man kon zich la niets van het voorval herinneren.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9