.Freek Mijling met Paulina Nederlands kampioen Sportnieuws -info Kathelijne Maessen vijfde op NK ^Ponyviertal vijfde op NK Midgetgolf Club Buitenlust Jeugdatleten stellen teleur op NK Bridge Mudhunters Evelyn v.d. Laan en Martien van Hoek winnen 50+toernooi Duivensport Atletiek Vereniging Venray-Regio De Springplank Ons Genot Triathlon Vereniging Venray St Jan Merselo Peelrunners Nobel Oostrum 't Alvertje iginat PEEL EN MAAS Donderdag 16 september 2004 - Pagina 2 Springruiter Freek Mijling behaalde afgelopen zaterdag in Ermelo met de schimmelmerrie Paulina (v Colino) het Nederlands kampioenschap in de klasse L springen. De ruiter van rijver- eniging Nobel in Oostrum selecteerde zich voor dit kampioenschap door vorige maand al Limburg kampioen te worden. "Het is gewoon een genot om met deze merrie in de ring te mogen verschijnen", complimenteert Freek Mijling het 7-jarige talent. "Ze i heeft de gehele zomer al een onge- i looflijke progressie gemaakt. Maar om bet seizoen op deze wijze af te slui- f ten, is natuurlijk super" I De merrie is in eigendom van de f familie van Dijk uit Holthees die Pauli- 1 na als jong paard kocht van Harrie Lit- i jens uit Geijsteren. De merrie, die het I elitepredikaat voert, heeft de spring- genen van geen vreemden Naast vader Colino, is ze de enige nakome- 5 van een Hemmingway merrie Deze merrie overleed op 4-jarige leef tijd en is op haar beurt uit dezelfde moeder komt als de goedgekeurde hengst Dukaat. Deze gootmoeder komt van Fam "Ik rijd deze merrie nu nog geen jaar. Het heeft ook een half jaar gekost voor ze op een fijne manier aan het springen kwam. In het begin leek ze al erg voorzichtig, maar tussen de hindemissen miste ze gewoon erg veel stuur en ook sprong ze vaak op de verkeerde manier, zonder rug. Dat was even afwachten hoe het zich zou ontwikkelen. Om het beste systeem van trainen te vinden was even puzze len bij haar. Vooral omdat ze nogal speciaal is in de gehele omgang. Maar uiteindelijk heb ik erg veel voordeel gehad van mijn rijtijd in Canada bij Lisa Carlson. Je aanpassen aan je paard en je realiseren dat er meerdere wegen naar Rome leiden, is me daar van erg bijgebleven Dat delicate blijkt nu in haar voordeel te werken. Alhoewel ze nog steeds erg snel ner veus is. Op de Limburgse bijvoor beeld, sprong ze tot twee keer toe bijna zijwaarts over de omheining omdat er een paard te dicht bij haar kwam tijdens het losspringen. Tsja, het blijft een wakkere", glimlacht de ruiter. "Maar in de ring laat ze me nooit in de steek", maakt Freek snel duidelijk. "Ze heeft een ongelooflijke instelling in het parcours en is extreem voor zichtig. Door haar intelligentie lijkt ze nu ook echt te snappen hoe het spel letje werkt. Ze is er fysiek en vooral geestelijk nu ook voor klaar om een keer vlot barrage te rijden, zonder in de stress te raken. Als ze zich ont spant kan ze mooi groot galopperen en omdat ze van nature erg snel kan wenden, lijkt een barragerit erg rus tig.. totdat je op de klok kijkt", grapt Freek. "Voorlopig nemen we wat gas terug. De merrie wel wat vakantie verdient. Ik start haar buiten waar schijnlijk nog een keer in het M en de rest van het indoorseizoen zoeken we wat wedstrijden uit zodat we de pun ten voor het Z hebben in het volgen de buitenseizoen. Houdt haar dan maar weer in de gaten. Er wordt op het moment erg veel aan haar getrok ken door kopers. Men vraagt veel naar haar. Een supercompliment natuurlijk. Maar de eigenaar wil haar in principe nog niet verkopen. We werken haar rustig door naar het Z en als alles gewoon gezond blijft loopt ze dat volgend jaar probleemloos. Uiter aard moet je wel realistisch blijven. Ik heb de eigenaar ook eerlijk gezegd het te begrijpen als hij afscheid moet nemen als men er nog harder aan gaat trekken. Bovendien heeft Van Dijk heeft er gelukkig ook nog een jonge Manhatten merrie van om de lijn voort te zetten." len N It (bi Mal stel k Amazone Kathelijne Maessen uit Venray is met haar 9-jarige paard Nadina (Indoctro x Nimmedor) vijfde geworden in het springen klasse zwaar in Ermelo. Op vrijdag startte 52 geselecteerde combinaties voor een parcours op tijd en een snel en wendbaarheidswed strijd. De beste twintig mochten door naar de finale op zaterdag. Na twee foutloze ritten startte ze zaterdag in een wedstrijd over twee manches, waarbij ze wederom foutloos bleef Ze plaatste zich hierbij met nog viei anderen voor de barrage. Door een balk op hindernis 2 ein digde Kathelijne op de vijfde plaats een geweldige prestatie voor deze 21- jarige studente uit Venray tussen de proffuiters. Het viertal van ponyclub Nobel heeft met succes meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo Onder een stralende zon wist het viertal van Oostrum bestaande uit Christel v. Dijck, Jolein Coopmans, Tamara Wilmsen Jeanine Huibers en Imke Coopmans zich naar bijzonder fraaie vijfde plaats te rijden. Dit alles gebeurde onder leiding van comman dante Ineke v. Dijck. Met deze vijfde plaats vielen ze net buiten de prijzen maar een vijfde plaats in een deelne mersveld van zestien viertallen is toch een heel mooie prestatie. In de klasse DM 2 wist Christel v Dijck een mooie achtste plaats te halen dit bij een deelnemersveld van 32 amazo- ne's en ruiters. Een groot aantal com binaties deed mee aan de jaarlijkse clubkampioenschappen. De uitslagen van de diverse onderdelen zijn als volgt; Pony spel: 1. Tamara Wilmsen 2. Jolein Coopmans. Dressuur pony's: Het ponyviertal dat uitstekend presteerde tijdens het NK in Ermelo 1. Jeanine Huibers 2. Jolein Coop mans 3 Imke Coopmans. Springenj pony's: 1. Jolein Coopmans 2. Bianca Enders 3- Tamara Wilmsen. Springen paarden: 1. Sef Huibers 2. Jeaninej Huibers 3. Freek Mijling. Dressuur paarden. 1 Jeanine Huibers 2. Karin Hermans 3- Tamara Wilmsen. Voor het eerst in het 70-jarig bestaan van de vereniging was er een gedeelde clubkampioen. De clubkampioenen 2004 zijn geworden Jeanine Huijbers en Jolein Coopmans. Voor de ponyJ ruiters was er afgelopen zondag eenl wedstrijd in Malden. Luca de Rijck heeft twee dressuur proeven gereden met haar pony Black Beauty. Met de eerste proef behaalde ze een prima tweede plaats, 159 punten. De twee de proef won ze met 164 punten en behaalde daarmee de eerste prijs. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Donderdag 16 september (vanavond) van 18.30 tot 20.00 uur eerste cluba vond voor de kinderen van de groe pen 5 en 6. Om elkaar beter bij naam te leren kennen worden er kennisma- kingsspelletjes gehouden Aanslui tend programmavergadering voor de leiding van de donderdag Maandag 20 september clubavond voor de kin deren van de groepen 3 en 4. Van 18.30 tot 20 00 uur zijn de kinderen van deze groepen welkom Er wordt dan iets op touw gezet waar ze aan ttee kunnen doen. Dinsdag 21 sep tember van 18.30 tot 20.00 uur club voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Ook voor hen wordt een programma gedraaid. De -inhoud is nog niet bekend. Eveneens °P dinsdag bestuursvergadering. Deze begint om 20.15 uur. Donder dag 23 september club voor de kinde ren van de groepen 5 en 6. Ouderen Vereniging Activiteiten ouderenvereniging Onsl Genot in 't Stekske te Landweert. Maandag 20 september: Gymnastiek groep I van 13.00-14.00 uur. Groep II van 14.00-15.00 uur. Woensdag 22 september: VolksdanJ sen (MBVO) van 9.30-10.30 uur. Kaar- ten van 13 00 -17.00 uur. Knutselen van 14.00 -16.00 uur Donderdag 23 september: Koersbal- len De Ronde Bal van 9.15-11.30 uur. Koersballen De Groene Mat van 13-15-15.30 uur. Sjoelen van 19.30- 22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot) Gedurende de openingstijden is het mogelijk om jeu de boules te spelen, mits het weer het toelaat. EK Bad Münder (D) Op de uitstekend georganiseerde Europese Kampioenschappen voor Senioren in het Duitse Bad Münder hebben Harrie Lenssen en Jan Engels, die overigens ditmaal onder prima weersomstandigheden werd gespeeld, geen finaleplaats kunnen bemachtigen. Vooral op de pittige Zweedse viltbanen, waarvan er in Nederland geen enkele ligt, hadden net als onze twee leden ook de overi ge Nederlandse teamleden het moei lijk genoeg om zich staande te hou den in het voornamelijk door Zweden en Duitsland gedomineerde EK en wist geen enkele Nederlander zich voor de finale te plaatsen. Jan Engels eindigde op de 56e plaats met 255 sla gen en Harrie Lenssen moest genoe gen nemen met de 66e plaats met 291 slagen. Beste Nederlander was Tom Pardaans met 245 slagen op plaats 45. Het Nederlandse team eindigde als negende met 1581 vóór Hongarije met 1632. Het als achtste eindigende Denemarken bleef met 1571 slagen helaas net buiten bereik. Winnaar werd na barrage de Zweed Peter Nordin vóór de Duitser Johann Psche- rer en de Zweed Peter Söderlund, nadat alle drie in de finale op 309 sla gen waren geëindigd. Bij de landen won Zweden (1272) vóór Duitsland (1295) en Oostenrijk (1328). Bij de dames was Oostenrijk (709) net sterker dan Duitsland (713). Zwe den werd derde met 738. Individueel besliste de Zweedse Gerd Andersson met 352 slagen de strijd in haar voor deel. In een noodzakelijk geworden barrage won de Doris Ertl uit Oosten rijk het zilver vóór haar landgenote Elfriede Andrasch, nadat beiden op 354 slagen waren geëindigd. Onderlinge Competitie Een inhaalduel tussen de twee giganten van dit seizoen Gerrit Jans sen (79) en Pierre Dean (78) werd met 4-2 door Pierre Dean in zijn voor deel beslecht. De twintigste speeldag leverde de volgende resultaten op: Jan van Dijk (81) tegen Jan Litjens (76) werd net als Bets Wilms (84) tegen Truus Arts (84) een 3-3 gelijk spel. Koploper Pierre Dean (78) liet zich verrassend de helft van het pun- tenaantal door Grad Arts (84) afsnoe pen eindigde dus ook al in een draw. Jan Engels (76) verschalkte Leo Wilms (83) met 5-1. Eenzelfde resultaat behaalde de prima op dreef zijnde Truus van Dijk (79) tegen Jo Litjens. De volgende spelers behaalden de maximale score van 6-0: Piet van der Eist (81) tegen Miet Clevers, Huub Straatman (75) tegen Fieke van Ham en Gerrit Janssen (72) tegen Theo Lit jens. Annie Litjens (82) en de beste speler qua score van de dag Harrie Lenssen (67) klopten hun opponen ten Thieu Vranken en Henk van Leeu wen met 4-2. Harrie Lenssen tekende ook voor de laagste ronde (19). Bij de dames ging deze eer naar Bets Wilms en Truus Arts met beiden 24. Resulta ten speeldag 21: Gerrit Janssen (69) verslaat Huub Straatman (71) nipt met 4-2. Ditzelfde gold voor Grad Arts (83), die Theo Litjens (81) met 4-2 aftroefde. Ook Henk van Leeuwen (72) versloeg zijn tegenstrever Pierre Dean (77) met 4-2. De beste speler van de dag was Jan Engels met 66 sla gen, maar kon niet voorkomen, dat zijn tegenstander Jan Litjens (72) hem een ronde aftroggelde en dus maar met 4-2 won. Thieu Vranken (80) ver raste met een hoge 5-1 zege tegen Piet van der Eist. Jan van Dijk (75) behaalde tegen Miet Clevers hetzelfde resultaat. Jo Litjens (74 haar beste seizoenprestatie) boekte een forse 6-0 overwinning op Fieke van Ham. Dat zelfde gold voor Ton Hendriks (80) tegen Truus Arts en het duel der beide echtelieden Leo (72) en Bets Wilms (78), waarbij Bets weliswaar uitstekend tegenstand bood, maar desondanks een 0-6 nederlaag kreeg te slikken. De klapper van deze week was wel het 3-3 gelijkspel, dat Annie Litjens (75 en ook haar beste sei zoenprestatie) tegen Harrie Lenssen (80) uit het vuur wist te slepen. De laagste ronde (20) kwam op naam van Gerrit Janssen en Jan Litjens bij de heren en Annie Litjens (22) bij de dames. Een inhaalduel tussen de twee giganten van dit seizoen Gerrit Jans sen (79) en Pierre Dean (78) wist Pierre Dean met 4-2 in zijn voordeel te beslechten. Met nog één inhaalpro gramma voor de boeg heeft Huub Straatman verrassend de leiding over genomen. Hij gaat nu met 5 punten Gerrit Janssen (9) en Pierre Dean (10) vooraf. Bij de dames boekte Annie Lit jens (13 punten) weer wat winst op haar naaste rivale Truus van Dijk (17) en Fieke van Ham (25). Marcel Meulendijks heeft zaterdag deelgenomen aan de duathlon van Soesterberg, op een geweldige locatie met helaas wel veel wind en de laat ste fietsronde veel regen. Aanstaande zondag vind de duathlon van Molen schot plaats, een wedstrijd die ook zeer goed bekend staat. Nog even een reminder voor diegenen die het nog niet gedaan hebben uiterlijk deze week moeten de keuzeformulieren voor seizoen 2004/2005 opgestuurd worden naar José Klerken. Trainingen:Dinsdag: Zwemmen: 19.15-20.15 uur Zwembad de Sprank. 20.30-21.30 uur Spinning. Woensdag: Lopen: 19.00 uur Atletiekbaan Ven ray. Donderdag: Zwemmen: 19.30 uur Kasteelse Bossen, Horst. Zater dag: Lopen; 15.00 uur Training rond om de Kasteelse Bossen. Vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonk- straat 19. Horst) of 16.00 uur Peelrun- ners, Schadijkerbossen Zondag: Fiet sen: 9 00 uur Zwembad de Sprank, Venray. Uitslagen: 11 september: Duathlon Soesterberg (10-40-5km 20. H20: Marcel Meulendijks 2.12.59u. Programma: 19 september: Duathlon Molenschot (diverse afstanden, ook voor de jeugd); Info. www.triathlon- web.nl/tvb 25 september: Zwemloop Eindhoven (500m.-5km.); Info: www.stud.tue.nl of mail: bestuur@squadraveloce.nl 26 sep tember: Duathlon Valkenburg (diver se afstanden, ook voor de jeugd); Info: www.rbr-valkenburg.nl. Nieuws doorgeven: Via E-mail: twenray@hot- mail com of telefonisch: 077- 4674070. Informatie over TV Venray: E-mail: martiendupont@home.nl of bel: 0478-511545 Website: www.geocities.com/twenray e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Het afgelopen wekend zijn er weer een aantal prijzen binnengehaald Een aantal ruiters kwamen aan de start op de Hippiade in Ermelo, Nederlandse kampioenschappen voor de paarden Petra van Dijck werd met Jumpdoü- vo derde in de klasse L2, met 170 en 161 punten. Daardoor mocht ze afkampen voor het kampioenschap. Uiteindelijk werd ze negende op het kampioenschap, een schitterend resultaat. Eva van Ooi kwam aan start met haar paard en werd 18de Bij de springruiters kwam Rick Janssen aan start, hij behaalde met Melchior een mooie eerste plaats in het ZZ inloop- parcours Op het ponyconcours in Malden behaalde Josette en Lisette van den Berg vier mooie prijzen. Lis ette won met Mickey in de klasse DB eerste prijs met 170 punten, tweede proef een derde prijs met 166 pun ten. Haar zus Josette won ook twee prijzen in de klasse DB met haar pony Chico, een tweede prijs met 168 pun ten en een vijfde prijs met 164 pun ten Esther Goumans behaalde met haar pony Naivnyi in de klasse DL2 een eerste en een tweede prijs op het concours in Winssen.169 en 164 pun ten. Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19 00, Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 19.00, parkeerplaats Scha- dijker Bossen Meterik. Zaterdag: bos- training, 16.00, parkeerplaats Schadij- ker Bossen Meterik. 25 september Weeze Estafetteloop 5x5 km Het deelnameformuher voor de feest avond van 2 oktober a.s. dient vóór 19 september te worden afgegeven bij een van de leden van de feestcom missie. Zie hiervoor de persoonlijke uitnodiging. Uitslagen: Aan de "Kas teelse bossen" sprinttriatlon, op 5 sep tember georganiseerd door TV-Ven- ray, deed ook dit jaar weer een groepje Peelrunners mee. Het evene ment speelde zich af onder perfecte weercondities. Twan Keijsers noteer de een totaaltijd van 1.06.50 u. over 700 m zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen, waarbij hij tijdens het fietsonderdeel een perfecte gangma- Het NK voor competitieteams afge lopen zaterdag gehouden in Assen is voor de Venrayse atleten op een teleurstelling uitgelopen. Nadat het Venrayse junioren C team in de voor rondes zo goed gepresteerd had stond men als een van de favorieten aan de start Ze hebben helaas deze favoriete rol niet waar kunnen maken. Het begon vrijdag al slecht met het afhaken van Gabrielle Ram- meloo vanwege een schouderbles sure Op het laatste moment moesten nog wijzigingen in de opstelling wor den aangebracht. Op zaterdag bleven vrijwel alle prestatie ver boven de persoonlijke records. Pim Stevens won het hoog (1.75 meter) en ver springen (5.68 meter), Tim ter Huur- ne wierp de discus 33.09 meter en stoten de kogel 10.36 meter ver goed voor respectievelijk de 8e en 4e plaats. Loek Mathijsen sprinten naar een 10e plaats op de 100 meter sprint in een tijd van 12.89 sec. Erik Stevens werd 1 le op de 100 meter horden in 17.17 seconden en wierp de speer 28.08 meter wat eveneens een 11e plaats opleverde. Robin Teunissen werd 5e op de 800 meter in 2.14.81 minuten. Het totale team resultaat bedroeg 5768 punten terwijl het win nende team uit Hilversum 6175 pun ten verzamelde. Volgend jaar krijgen de Venrayse atleten een herkansing aangezien drie van de vijf atleten ook volgend jaar nog C junior zijn. Met de opgedane ervaring en extra trainings- arbeid is het dan hopen op een betere klassering. Bridgeclub Venray De eerste competitieavond startte verrassend. Lydia Thijssen werd benoemd tot clubmeester omdat ze het respectabele aantal van 500 mees- terpunten had bereikt. Voor de eerste speelronde werd nog eens uitdrukke lijk gewezen op het niet roken en vooral het op tijd spelen. Voor som migen was daarom het vierde spel best een haastklus. Even volhouden; dan komt het allemaal goed. Hr. V. Lieshout-Manders, mw. Verhe- ijen-hr. Peetjens bezetten in de gele lijn de eerste twee plaatsen. Enigszins verrassend was misschien de derde plaats voor ds. Keizers-Martens. In de rode lijn zijn de onderlinge ver schillen meestal wat minder groot zodat hier vaker verschillende paren in de top-drie te vinden zijn. Deze keer waren de besten/gelukkigen hr. Janssen-Willems, hr Boekholt-Verhe- ijen en het gelegenheidspaar ds. Meurs-Orosz. In de groene lijn was er een eerste plaats voor mw. Camps-hr. Jeurissen, gevolgd door ds. Appels-Olislagers en een verdienstelijke derde plaats voor mw. Limpens-hr. Hulsmans. Des te opmerkelijker omdat zij nog maar kort samen spelen. Klavertje Vier Er werd voor de eerste keer gelad derd met de volgende uitslagen. Geel: 1. mw, Haegens-hr. Stegens 60%; 2. hr. Kok-Verheyen 59.25%; 3- ds. Buysen-Michels 57.08%. Groen: 1. ep. Kalkman 67%; 2. ds. Faas-Siroen 57.25%; 3. mw Claesen- hr. Hermans 56.95%.Er werd ook nog geviertald: Klavertje 2-Horst 8 164 Common Sense Uitslag: Geel: 1. Jeanne Korsmit-Jac Huys 65%; 2. Jo Linders-Jo Kok 60%; 3- Bets Bistervels-Hans Koopman 59%. rood: 1. Mieke Stappers-Annet Paris 70.83%; 2. Rikie Cremers-José Verha- egh 59-38%; 3- Riet Dobbe-Zus v. Meijel 55.73%. Niet Rokers Bridgeclub Het nieuwe seizoen is begonnen voor de NRBC Venray. Om zeven uur werd begonnen met de jaarvergadering, waarbij 82 leden aanwezig waren en die zeer vlot verliep zodat er daarna nog een openingsdrive kon worden gespeeld van 24 spellen en twee vier tallen hun districtscompetitie konden spelen. Tijdens de vergadering werd nog bekend gemaakt dat Truus Bollen en Piet Vos in het vorige seizoen club kampioen zijn geworden en dat Tilly en Jan van der Heijden slemkampioen 2003-2004 zijn. In de openingsdrive werd gespeeld in drie lijnen van twaalf paren. In de A-lijn wonnen Antoinette Cop- pus en Riet Willems, die hier wel als nieuw lid haar visitekaartje afgaf, met 66,67%, tweede werden Tiny en Jac Meeusen met 62,33% en derde Tineke Meurs en Maike Wolfs met 54,83% In de B-lijn scoorden Jacqui Coenen en Peter de Groot 57,50% en werden daarmee eerste, Joan Hinssen en Fenne Philipsen scoorden 56,25% en Paul Corver en Jo Sijbers 55,00%. In de C-lijn werden Irene Camps en Annie Siroen eerste (over "visitekaart jes afgeven" gesproken') met 62,25%, zij werden gevolgd door Bert Elle- mers en Jan Stiphout (ook nieuw!!!) met 59,00% en Mia Koopman en Annie Visser met 57,00%. De komende weken zal afwisselend met het eerste competitieblok een bonusladder worden gespeeld wan neer er in het district wordt gevier tald. De bonusladder houdt in dat alle paren steeds door elkaar spelen en dat de paren uit de lijnen B, C en D een bonus krijgen van resp. 2, 4 en 6%. BC" 2002 "Rookvrij Het nieuwe seizoen is begonnen met een aantal nieuwe leden in de gelede ren. Ze hebben afgelopen keer in een lijn gespeeld om volgende keer een indeling in twee lijnen te kunnen maken. Naar de eerste plaats wist zich het gelegenheidsduo Mia Koopman en Annie van de Munckhof te werken. Het scoorde 59,2%. Zij werden op de twee plaats gevolgd door Frans Mer- tens en Nelly Tax met 57,6%. De derde plaats was voor Kika en Bram Nieuwenhuizen met 56,4%. Afgelopen zondag is officieel de uit breiding van de vaste route geopend. Onder grote belangstelling en met de inbreng van wethouder Heidens, voormalig wielrenner Peter Winnen en toekomstig wielrenner Mike Teu nissen werd de route geopend. De folder is vanaf heden verkrijgbaar bij de VW. De komende weken is het nog redelijk druk. Twee weekeinde achtereen een dubbel programma. Naast de tochten en weekenden ver weg kunnen leden en ook mensen die interesse hebben gekregen in de mountainbike sport in Venray met ons mee trainen. Zeker met het voor uitzicht van de mountainbike tocht die op 3 oktober van Venray die door Triathlon vereniging Venray georgani seerd wordt. Het is weer bijna okto ber en dat betekent dat de periode van toertochten weer gaat beginnen Je kan al met ons mee wanneer je ongeveer 25 km in de benen hebt en beschikt over een mountainbike en helm. Voor mensen die interesse heb ben om een keer met ons mee te rij den, daarvoor kun je bellen met Piet Dupont onder 0478-589880 of je op de tijd melden bij de Sprank die hier onder staat aangegeven. Planning: Zondag 19 september ver trek 8.00 uur voor een tocht in St. Geertruid, 35, 50 of 70 km. Tevens vertrek 9.00 uur vanaf sprank per fiets voor training Venray. Weekend 24-26 september Winterberg vertrek vrijdag om 18.00 uur. Zondag 26 sep tember vertrek 8.30 per auto voor tocht in Oploo, 35 of 50 km. Een aantal van de jonge ruiters had een erg druk weekend. Omdat Chris tel van Dijck en het viertal Limburgs kampioen waren geworden, mochten ze naar de Nederlandse kampioen schappen in Ermelo om Limburg te vertegenwoordigen. Christel van Dijck met haar pony Selly behaalde in het DM2 een achtste prijs van de maar liefst 32 ruiters, met 156 en 164 punten. Ook het viertal deed het ker had in Bert van Wylick. De eind tijd was 2 minuten sneller dan verle den jaar. Bert van Wylick, Joop Zan ders, Joop Wijnhoven en Leon Mooren namen deel aan de triatlon. Hun tijden zijn echter niet bekend. Yvonne Keijsers liep 26.12 over het loopparcours van 5 km. Geert Emons liep in Rotterdam een halve marathon in 1.35.23 u. De groep van zo'n 5000 deelnemers kreeg op het twee maal te lopen traject van ruim 10,5 km de harde wind gedurende 4 km pal van voren. goed, zij behaalden een vijfde plaats maar vielen helaas net buiten de prij zen. De uitslagen van de clubkam pioenschappen: Dressuur ring 1: 1. Jeanine Huijbers, 2. Karin Hermans, 3 Tamara Wilmsen. Dressuur ring 2: 1Jeanine Huijbers, Jolein Coopmans, 3. Imke Coopmans. Spel pony's: 1. Tamara Wilmsen. Spel paarden: 1. Mireille van Es. Springen paarden: 1. Sef Huijbers, 2. Jeanine Huijbers, 3. Freek Mijling. Springen Pony's: 1. Jolein Coopmans, 2. Bianca Enders, 3- Tamara Wilmsen. Jolein Coopmans en Jeanine Huijbers zijn gedeelde clubkampioen geworden. Freek Mijling was in het L-springen bij de paarden Limburgs kampioen geworden en mocht daarom naar de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Hier wist hij de andere ruiters te verslaan en mag hij zich nu Neder lands kampioen noemen. Voor de ponyruiters was er afgelopen zondag een wedstrijd in Malden. Luca de Rijck heeft twee dressuur proeven gereden met haar pony Black Beauty. Met de eerste proef behaalde ze een prima tweede plaats, 159 punten. De tweede proef won ze met 164 punten en behaalde daarmee de eerste prijs. Afgelopen week werd voor de vier de maal het Brand 50+ Toernooi geor ganiseerd door de Bowlingvereniging Venray. Het aantal deelnemers bleef beneden de verwachtingen maar de strijd om de ereplaatsen was er niet minder om tussen de deelnemers uit Nederland, België, Duitsland en Enge land, Bij de Dames had de Belgische Ivet- te Murat met 1060 de leiding na de voorronden, gevolgd door Nellie Smits (1047), Evelyn v.d. Laan (1043), Fien Jenniskens (1040), en de Duitse Inge Eichom (1036). Dat beloofde dan ook een spannende finale te wor den en dat werd het ook. Evelyn v.d. Laan van de organiserende vereniging startte sterk met een 192-game en liet die volgen met 152 en 170, waarmee haar totaal inclusief handicap kwam op 1677 pins Daarmee bleek zij de gelukkige winnares van de eerste prijs te zijn, want nummer twee uit de voorronde, Nellie Smits, viel ver terug. De Duitse Inge Eichom bowlde een goede finale met 160-178 en 171 en bracht haar totaal op 1665, goed voor de tweede plaats. De lijstaan- voerster uit de voorronde, Ivette Murat, verspeelde haar kansen op de overwinning in de laatste game, waar in zij onder haar kunnen bleef met 165 en daardoor eindigde zij met slechts een pin minder dan nummer twee op de derde plaats. Van de Ven rayse deelneemsters aan de finale ein digde Maria Cleven op een mooie vijf de plaats, Fien Jenniskens werd zevende en Ria Latimer achtste. Bij de heren leidde de Oostrummer Hay Joosten het klassement na de series, gevolgd door de Rotterdam mer Bruno Urbanski, Venraynaar Peter Cleven en de Engelsman Bob Day. Het verschil tussen de nummers een en vier bedroeg slechts vier pins, zodat een spannende finale gegaran deerd was. Hay Joosten kon zijn vorm uit de series niet vasthouden en tui melde naar de zesde plaats. Zijn plaats aan de kop werd overgenomen door de Helmonder Martien van Hoek, die met onder andere de hoogste game van het toernooi 266) van de zeven de plaats opstoomde naar het hoogste trapje van het erepodium met een totaal van 1762 pins. Onze eigen Peter Cleven bowlde ook een sterke finale, maar kwam op het einde net 3 pins tekort voor de eerste plaats. Ook de Engelsman Bob Day lid van B.V.V.bleek uit het goede bowling hout te zijn gesneden, want met een degelijke serie van 630 pins klom hij van de vierde naar de derde plaats. De andere Venrayse finalisten waren Eef van Merkestein (9e), Henk Hoeijma- kers (10e), Jac Swinkels (1 le) en Jeu Caasenbrood (12e). Mede dankzij de goede zorgen va Jo en Heriga Magermans met hu medewerkers van Restaurant Bowlin Venray werd het een uiterst gezetii toernooi, waarvoor door de deelnt mers vele complimenten werden ui gedeeld aan de organisatiecommissie Huisleague Uitslagen le Klasse: La Mousse-Scores 23 Pinhunters-BT Jamin 18.5-9 Sigma's/Comelco-VTU Telecom 2-2 Café de Buren-V.d. Boomen 10-1 Uitslagen 2e Klasse: Club Up-The Nitwits 9 5-18 Close Encounters-Plus van Dijck 9-1 Hit Miss-Strikers/Groeipunt 24- VvGI/V. Rensch-Red Arrows 24- Uitslagen Trioleague: BT AWI IsoI.-BT Kuijten Ass. 7-1 Pinhunters-De Joepies 3-1 Buokual/Mijling-Crash 13 Hit Miss-Plus G. van Dijck 18- BT Jamin-Sigma's 3- Nutrivisie-Proshop RBVenray 7- Uitslagen Dubbelleague The Marks-Café den Terp 5-1 De Wakers 2-The Young Ones 6-1 Strikezone-In the Pocket +-1 D.O.K.-De Wakers 1 18- Bedrij fisbowlen Op donderdag 9 september is dez competitie van start gegaan met wei strijden in de 3e en 4e klasse In d derde klasse was de winst voor d teams van Nestlé. Nestlé 1 won'mt 21-7 van Franssen Keukens en Nestl' 2 met 19 5-8.5 van Geelen Beton De wedstrijd tussen Raedts Bouwb drijf 1 en Rabo Venray Heren wer uitgesteld. In de tierde klasse was de grootst overwinning voor het eerste team va Restaurant Bowling Venray, dat m< 23-5 won van Beautysalon Margt Custers Hydraulica was met 19-9 sterk voor Kersten Europe en Wi nands Buitenbedrijf boekte de eerst overwinning. Tegen Ruhl Haeger Molenaar 2 werd het 18.5-9 5. Jeugd toernooi Nieuwegein Het eerste B* toernooi van dit se zoen vond plaats in Nieuwegein. Va de Venrayse deelnemers, die allen ui kwamen in de Junioren A/B-klass> wist alleen Nicky Claessens de finai te bereiken en wel als derde e gemiddelde van 221. Hier moest echter wat inleveren en sloot zi toernooi als zevende af met 2 gemiddeld. Jochem Magermans'mist de finale net door met 201 gemiddel als negende te eindigen. Lars Lensse werd diertiende met 194 gemiddel en Sander Broers werd met 19 gemiddeld veertiende. Zaterdag a.s. vindt de tweed speeldag van de Huisleague plaats wel om 11.30 uur. De Zwaluw Venray Wedvlucht Orleans Saran, jong, 11 september: Basten M. (2/ 12) 1 7 Haren Van-Stiphout (4/ 12) 2 3 8 9 Sijbers J. (1/2) 4 Voesten Dochter (1/5) 5 Verdellen Comb. (2/4) 6 10. Wedvlucht Orleans Saran, oud, 11 september: Sijbers A. 1 2 4 7 9 10; HenckensJ 3 8; Basten M. 5 6. Wedvlucht Vervins, jong, 11 septem ber. Vught C. van 11/ 23) 1 5 6 13 15 36 41 47 50 52 66; Snijders L. (3/ 11) 2 18 55: Voesten Dochter (8/ 20) 3 4 10 29 30 31 54 62; Kessel J.Van (5/ 27) 7 28 48 51 57; Haren Van-Stiphout 10/ 31) 8 14 24 26 27 40 44 63 64 65; Abel M. Van (3/ 15) 9 34 37: Raavmakers G. (1/ 10) 11; Phi lipsen H. (8/ 26) 12 21 22 42 43 59 60 61; Henckens J. (1/5) 16; Verdeuzel- donk J. (2/4) 17 49; Leijssen J.M. (2/ 10) 19 23; Basten M. (2/8) 20 5( Verdellen Comb. (1/ 11) 25; Houdt van (2/ 16) 32 46; Dijk Vero van (2 12) 33 39; Sijbers A. (3/ 15) 35 38 5 Loonen P. (1/5) 45. Voesten J. K (1 58; Smits P. (1/7) 67. Suizende Vleugels Vierlingsbeek Wedvlucht Orleans seran, jong, september; Reynders-Cuypers 1 2 3 5 6; C. de Hoog 7; B. Deenen 8. Wedvlucht Vervins, jong, 11 septen ber: C. de Hoog 1 3; M. v Boekei 2 6 7; Reynders-Cuypers 5 8 10; J. We bers 9. Wedvlucht Vervins, oud, 11 septen ber: W. Jilisen 1 2 3 4 6 8; M. v. Bo< kei 5; Reynders-Cuypers 7. Afgelopen zaterdag visten de korte hengels de eerste wedstrijd om de zomerkoning. Er werden hoofdzake lijk kleine vissen gevangen, maar de winnaar, Henk Hendriks, ving ook een mooie zeelt. Uitslag: 1. Henk Hendriks Venray 2570 gram, 2. Peter Beelen Wanssum 1500 gram:-3 Sjaak Theeuwen Wans sum 1400 gram; 4. Rene Wijnhoven Oostrum 780 gram; 5. Math van Ooyen Boekei 660 gram. Ook is er nog de uitslag van de eerste wedstrijd om de herfstkoning voor lange hengels die afgelopen zonda werd gevist. 1. Antoon Sanders Oo trum 1290 gram; 2. Pieter Kune Grubbenvorst 1140 gram; 3- Jos He mans America 930 gram; 4. Wiel Ve berkt Blitterswijck 800 gram; 5. Pie Beijersbergen Venray 770 gram. Programma senioren: Op zaterdag september vissen de korte hengel hun tweede wedstrijd om de zomei koning en op zondag 19 september i de tweede om de herfstkoning voo de' lange hengels. Beide wedstrijde worden gevist in de oude vijver va het Wanssums Ven De bijeenkomst ii om 7.00 uur en er wordt gevist va. 8.00 tot 12.00 uur. Zaterdag vinden in Helmond de laatste baanwedstrijden van het sei zoenplaats. Met een kleine 20 C en D junioren nemen we deel. En zondag wordt in Sittard het LK voor pupillen- teams gehouden. Voor het rijschema zie het publicatiebord in de kantine. Vervoer Helmond 18-09-04 aanvang wedstrijd 11.00 uur te Helmond. Ver trek wisselpunt clubgebouw 09 45 uur. Vervoer Keijzers, Van Gorp en Rammeloo. Begeleiding in overleg. Trainingen zijn als volgt: Pupillen: woensdag 18.00-19.00 zaterdag 11.00-12.15 C/D-junioren: maandag 19-00-20.30 donderda 19-00-20.30. AB junioren seniorer dinsdag 19 00-20.30 donderda 19.00-21.30 zondagochtend in ovei leg trainer. Lopersgroep/alle niveau! dinsdag 19.00 baantraining; dondei dag (start atletiekbaan) 19.00 baar bos of wegtraining. De baantrainir gen worden op de kunststofatletiel baan gehouden (Sportpark D Wieën). Telefoon tijdens traininger 585522. Informatie: bij de trainers c tel. 588217. Zie ook: www av-ver rav.nl. Ledenadministratie: te 582842.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23