berden Jongens van veertien het vaakst bij Halt St. Annakapel schittert in Oirlo Turks jongerencentrum aan Langstraat Leopold van Asten vierde met ruiterteam DeMKB ff loei Terug naar het verleden SV Venray wint Venray Cup En verder: REEDS FLINK AFGEPRIJSDE ARTIKELEN ZOMERCOLLECTIE /^HEELVEEL^ NIEUWS &J Belediging agenten J DS automatiseerder Hotel Restaurant^ ASTERIA ONBEPERKT MOSSELEN ETEN! dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 35 - donderdag 26 augustus 2004 EL EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7-9 Kunst Cultuur 11 Sport 13-19 Gemeentelijke mededelingen 22 Kerkelijke diensten 22 Grotestraat 23 Het aantal verwijzingen naar het Halt-bureau in Venray is in 2003 vrijwel gelijk gebleven. Daarmee komt een einde aan de sterke stijging van jongeren tot acht tien jaar die vanwege een delict door de politie naar Halt worden doorverwezen. De stagnatie heeft ook te maken met de personele bezet ting van het bureau aan de Paterslaan. De formatie liep vorig jaar terug van 92 naar 72 uur per week. Het Halt-bureau functioneert nu tien jaar in Venray. Het doel is het voorkomen en terugdringen van jeugdcriminaliteit. Jongeren die door de politie zijn aangehouden krijgen bij Halt een alternatieve straf om strafrechterlijke vervol ging te voorkomen of ze worden doorverwezen naar de hulpverle ning. Daarnaast houdt het bureau zich bezig met voorlichting en preventie in de bovenbouw van het basisonderwijs en de eerste klassen van het voortgezet onder wijs. Halt richt zich op jongeren tot achttien jaar Het steunpunt in Venray bestrijkt hetzelfde werkge bied als het politiedistrict in Venray, dit is regio van Sevenum tot Mook. Vorig jaar behandelde Halt 229 gevallen. Het overgrote deel (83,4%) van de jeugdcriminaliteit wordt door jongens veroorzaakt. Van de 229 cliënten waren er 191 jongens en 38 meisjes (16,6%). De meeste verwijzingen (51) waren in de maand december. Dit heeft vooral te maken met afste ken van vuurwerk. In de winter maanden blijkt de criminaliteit sowieso hoger te zijn want december wordt gevolgd door februari (29) en januari (25). Opvallend is dat november (8) juist heel laag scoort. Jongeren van veertien jaar (25%) vormen de grootste groep. De leeftijd van 13-15 jaar blijkt de meest gevoelige categorie te zijn om in aanraking te komen met de politie Op de tweede plaats komen de 13-jarigen (17%). daar na 15-jarigen (16%), 16-jarigen (13%) en 17-jarigen (10%). De meeste vergrijpen zijn balda digheid, vernieling of overlast; 43% van alle delicten behoort tot deze categorie. Diefstal of winkel diefstal vormt met 21% ook een grote groep. De andere Halt afdoeningen zijn vanwege vuur werk afsteken (8%), openlijke geweldpleging (6%), mishande ling (5%), zich op verboden ter rein bevinden (5%). heling (2%) en schoolverzuim (2%). Thermaalbad Arcen Bron van gezondheid www, thermaalbadnl Martin en Truus Voermans knappen kapel op weinig tot niets te lopen gebruind collega's zijn nog en toch moet de Gelukkig hebben we fotowedstrijd werkelijk ongelofelijk Van den Munckhof Dom Melskens! het merendeel bestaat jes. Van leuke en zusjes die elkaar van spartelende kinde- ;n brede grijns op hun een rubberbootje in trillende en gil- n die aan een bun- willen beginnen, ook de land en gebouwen zijn nog ulair. Franse kastelen, icrenhuizen. hoge ber dalen. zandstrand bij lergang, en ga zo maar >r. Dc meeste foto's zijn herp, maar een aantal is zo zig als de pest. Ja. dan sta je :h even vreemd te kijken als Hoe kunnen mensen nou foto inleveren? Je zou ze ia bellen en een vrijkaartje n geven voor Pearl. Maar 'd misschien snap ik de clou deze foto's wel niet, en zijn gemaakt met een bedoeling, is de fotograaf uren in de weer _i (geweest om het shot van de dag Ie maken. Heeft hij zijn leven gewaagd om hangend aan een (overhangende rots de woeste zee jop dë foto te zetten. Is-ie zwe tend en zwoegend de Sahara (doorgetrokken om een dorre paus vast te leggen voor het nageslacht. En zijn er bij zijn tocht wat zweetdruppels op de lens terechtgekomen. Je weet het niet, het is al mooi dat zoveel i mensen de moeite nemen om een foto in te leveren. De foto wedstrijd duurt nog een week en de actie is inmiddels goed op I stoom gekomen. Niet zo vreemd ook, want wie wil er nu niet een I (fotocamera winnen met een Waarde van 399 euro? Helaas mag ik niet meedoen, als medewerker van Peel en 'Maas. En ik heb zo'n leuke regen- plaatjes, gemaakt in de stormach tige maand juni op de cam- I Ping Hannes Wïï De St. Annakapel staat de schitteren in de middagzon. Op het bankje zitten Martin en Truus Voermans. Met gepaste trots kijken zij uit op 'hun' kapelletje waarin ze bijna twee jaar vrijwilligerswerk hebben gestoken. "Een uit de hand gelopen hobby", glim lacht Truus. "Het was wat onderkómen en van het een kwam het ander." Maar het resultaat mag er zijn. De St. Annakapel, aan de Hoofdstraat in Oirlo, ligt er werkelijk schitterend bij. Al decennia lang ontfermt de familie Voermans zich als directe buren over de enige kapel die Oirlo rijk is. Het wit geschilderde gebedshuisje dateert uit 1788 en de naam van pastoor Weijers staat nog te lezen op de inscriptie. Na het overlijden van zijn broer Jan. een paar jaar geleden, voelden Martin en zijn echtgenote Truus zich geroepen om voortaan het kapelletje bij te houden. En dat was ook hard nodig, vindt Truus. Ondanks dat de kapel in 1994 nog geheel gerestaureerd werd. Het was een wildernis aan het worden met overwoekerende struiken en een boom die voor groene aanslag zorgde. De omheining bestond uit wat horizontale buizen en dat was het wel zo'n beetje. GELD RABOBANK Het echtpaar Voermans wilde de kapel graag grondig opknap pen. Ze lazen in dorpsblaadje 't Krentje een oproep van de dorps raad. Die had na het sluiten van het bankfiliaal in Oirlo een aardig geldpotje ontvangen van de Rabobank. De dorpsraad vroeg de Oirionaren projecten in te dienen die daaruit betaald konden wor den. Met als voorvaarde dat het de leefbaarheid van het dorp ten goede moest komen. Martin Voermans, die pas in de vut zat, diende ruim twee jaar geleden een uitgewerkt plan, compleet met tekeningen, in voor de St. Annakapel. Hij wilde niet alleen de kapel opknappen maar ook het plantsoentje. En hij wilde het geheel afwerken met een sierhek- werk. Hij benaderde ook de werk groep en Kruisen en Kapellen. "Maar daar hebben we niet veel medewerking van gehad", vertelt Martin. Truus vult aan: "Ze von den een hekwerk niet nodig. We moesten er maar een ligusterheg omheen planten. Ze zouden nog contact opnemen, maar we heb ben sindsdien niets meer gehoord." DORPSRAAD ENTHOUSIAST De Oirlose dorpsraad reageerde heel wat enthousiaster. "We von den het een geweldig voorstel", zegt secretaris Toon Ewals. "Ze waren ook de enige particulieren die een project voor de Rabo-pot hadden ingediend. We hebben het meteen gehonoreerd." De restauratie heeft uiteindelijk 1400 euro gekost. En dat zijn WIJ KEUREN ALTIJD GOED VERKOOP MEUWE- EN GEBRUIKTE AUTO'S •VAKKUNDIG ONDERHOUD EN HE PAK AI IE Officieel Scrviccclcalcr SangMdng S, JeiWÜ- GEZELLEN BAAN s SM EA VSSELSTF.YN I EL: 047X-541945 FAX; W7JEMI876 E-mail: VAKGARAGE «fGOMMANSKNOKW ITNI. InlrrnrUitr: WWW GOMUANSINDEWIIM. puur en alleen de materaalkosten. Bij zijn voormalige werkgever kon Martin een bijzonder fraai groen sierhekwerk zelf lassen en monte ren. De verwilderde struiken wer den verwijderd en Martin en Truus legden er een fraai bloe menperkje aan waar menige sier- tuin trots op zou zijn. De bank werd goed geplaatst en er kwam een tafeltje bij. Via een goede con nectie werd een partij klinkers op de kop getikt waarmee de toe gang naar de kapel helemaal ver hard werd. Met grotere keien is een verhoging in het plantsoen aangebracht wat dienst doet als bloembak. De kapel kreeg een frisse witte verflaag, het leien dakje kreeg een De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 34-jarige vrouw aangehouden, nadat ze enkele agenten had beledigd. De vrouw liep midden op de Hoenderstraat toen ze plotseling de tegemoetkomende politie patrouille de rug toekeerde, haar broek liet zakken en haar ontblote achterwerk liet zien. De vrouw, die in beschonken staat was, werd meegenomen naar het bureau waar proces-verbaal is opgemaakt. poetsbeurt en tenslotte werden rondom het hekwerk nog stroken gazon aangelegd. Kortom de St. Annakapel is nu helemaal af. "We hebben veel medewerking gehad", zegt Martin. "Van de een konden we stenen krijgen en van een ander een partij zand. Allemaal voor niets." Pastoor Ten Plate schreef onlangs nog een dankwoord in het dorpsblad. Toon Ewals hoort van dorpsgeno ten veel complimenten over het juweeltje van de Hoofdstraat. Binnen in de kapel zit St. Anna tussen de bloemen achter de 'tra lies'. "Het is een replica", weet Truus Voermans. "Want het origi nele beeld is ooit door een pas toor meegenomen. Niëmand weet waar het zich nu bevindt. We hebben een sleutel van het hekje en ik zet er iedere week een nieuwe vaas bloemen neer." bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl PEEL-BRUNCH I vanaf n.00 uui €.15^5 1 MENU makt-mar-wat-verreg nodigt u uit voor.,.' 3-M^N-KÉSSwTW (vrijdag, zaterdag en zondag, keuze uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechte1^^ I en 4 desserts Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray zijn van plan om medewer king te verlenen aan de vesti ging van een Turks jongeren centrum aan de Langstraat 49 in Venray. De Stichting Turks Jongerencentrum wil het pand gaan gebruiken als huis werkbegeleidingsinstituut voor Turkse jongeren, om op die manier het integratiepro ces van deze jongens en meis jes te vergemakkelijken. Daarnaast wil de stichting het pand in beperkte mate als internaat gaan gebruiken. De doelgroep van de stichting zijn leerlingen tussen de 13 en 18 jaar die overdag deelnemen aan het reguliere onderwijs en 's avonds door verschillende oorza ken begeleiding nodig hebben. De stichting is al geruime tijd Het Nederlandse springrui terteam heeft dinsdagavond net naast een medaille gegre pen. Leopold van Asten, Gert- Jan Bruggink en Gerco en Wim Schroder konden de tweede plaats na de ochtend serie niet vasthouden. Het Oranje-kwartet moest uitein delijk genoegen nemen met de vierde plaats. De landenwedstrijd werd dins dag in twee etappes verreden, 's Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal 1/etde NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20,-p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 iviwv. rongenvof.nl op zoek naar een vrijkomende ruimte. Het leegstaande pand aan de Langstraat 49 leent zich vol gens de gemeente goed voor het beoogde gebruik. Het perceel ligt net buiten het centrum aan één van de ontsluitingswegen van Venray. De locatie is centraal gele gen en is goed bereikbaar voor de doelgroep. Daarnaast hoeft het pand alleen aan de binnenzijde een verbouwing te ondergaan en blijft het gebouw aan de buitenzij de ongewijzigd. Aangezien ver bouw van het pand strijdig is met het vigerende bestemmingsplan kan alleen medewerking aan het plan worden verleend door vrij stelling te verlenen. Daaraan voor afgaand is het nemen van een voorbereidingsbesluit een wette lijke vereiste. Het college stelt daarom aan de gemeenteraad voor om op 28 september een voorbereidingsbesluit te nemen Ochtends na de eerste manche bezette Nederland samen met de j Verenigde Staten de tweede i plaats met acht strafpunten. Het sterke Duitsland, dat later goud j pakte, ging toen al aan de leiding i met slechts vier strafpunten. Dinsdagavond moet de Nederlandse equipe een podium plaats uit handen geven. De jonge ruiterploeg wist de goede presta ties van eerder op de dag niet te evenaren. In de tweede manche sprongen de Nederlanders zestien strafpunten en kwamen daardoor in totaal uit op 24. En dat was één springfout teveel voor een medail le. Want Zweden pakte nu met twintig strafpünten het brons. De landenwedstrijd telt ook mee voor het individuele klasse ment. De beste 45 ruiters plaatsen zich voor de finale van vrijda£ Leopold van Asten bezet met Fleche Rouge in het tussenklasse- ment de negentiende plaat?. Bruggink (5e) en Wim Schroder (13e) gaan eveneens naar de fina le. Gerco Schroder (21e) viel af. Hij zat weliswaar ruimschoots bjj de eerste 45 maar per land mogen' er maximaal drie ruiters naar de eindstrijd.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1