amilie Michels int fotowedstrijd Koester uw Monument Spectaculaire kermis in Veulen Proeven van het boerderij leven w inkeldief angehouden ÜLCnST ZONDER AUTORIJBEWIJS Reeds vanaf 8.258,- Ma Honderdvijfentwintigste jaargang - week 35 - donderdag 26 augustus 2004 EN MAAS Wog een weekprijs te vergeven Stephan, Karin en dochter ilia Michels zijn de winnaars de fotowedstrijd van ieuwsblad Peel en Maas en ombi Dom Melskens. rijdagmorgen ontving de amilie de prijzen uit handen Paul Geene van Combi tom Melskens. Op de winnende foto is de kyüne van Toronto te zien. Vooral de weerkaatsing van kleuren in het water is erg ijzonder", oordeelt jurylid aul Geene. "Het is een kleur- Ijk plaatje waar een idee ach- :r zit." Combi Dom Melskens en ïieuwsblad Peel en Maas hebben, ia het succes in de vorige vakan- jeperiode, ook dit jaar weer de inden in elkaar geslagen voor :n fotowedstrijd. Stuur uw leuk vakantiefoto in en u maakt is op een van de vier weekprij- :n of de hoofdprijs, een digitale tocamera ter waarde van maar tfst 399 euro. Bij deze wedstrijd horen natuur- leuke prijzen, beschikbaar isteld door Combi Dom Slelskens en uitgeverij/boekhan- |el Van den Munckhof in Venray. inzender van de mooiste foto - fën worden vier weekprijzen uit- deeld- krijgt een boekenbon ter irde van 12,50 euro, een gratis rdebon voor een felicitatie op [e Kabelkrant Venray ter waarde an 12,50 euro en een gratis ver loting van uw vakantiefoto van lom Melskens. "Drie leuke prijzen dus voor de izender van de beste foto De ier week prijswinnaars dingen verigens. net als alle andere pendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 9 ieptember bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Canon Ixus met een waarde van maar liefst 399 euro. De weekprijzen worden beoor deeld door Paul Geene van Combi Dom Melskens. Voor de fantasti sche hoofdprijs maakt Geene samen met redacteur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedin gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open. behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) De ingestuurde foto's dienen liggend te zijn 4) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 5) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer zijn ingevuld 6) De uitslagen van de week prijzen staan op 12, 19 en 26 augustus en 2 september in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op 9 september bekendgemaakt 7) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 8) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 9) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 10) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 6 septem ber. 11) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 12) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 13) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 14) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Reundje Um: mini-camping Heide (4) Stichting Venray Monumentaal. Monument van devotie: De Smartenhof, tuin Paterskerk in Venray-centrum. De Hof van Zeven Smarten van de H. Maria bevindt zich aan de westzijde van de Paterskerk. De oorsprong van deze smarten gaat terug naar 1660. Toentertijd werd er door de Franciscanen tegen en voor de kerk een Hof van Smarten gebouwd met daarin plateau's van het lijden van Maria, uitgevoerd in terracotta. Op 27 november 1925 brandde de Paterskerk helemaal af. Na de brand werd snel weer begonnen met de heropbouw van klooster en kerk. Daarbij is aan de noordzijde van de kerk aan de Oostrumseweg een nieuw Hof van Smarten verrezen. De oude plateaus werden in kapelletjes geplaatst. Na verloop van tijd moest de Hof van Smarten ver dwijnen door het verbreden van de Oude Oostrumseweg. Men heeft toen de afbeeldingen in de kloostergangen gemetseld. Na verloop van tijd is men toen aan een nieuwe Hof van Smarten gaan bouwen aan de westzijde van de kerk. De hoge muur werd ver laagd en er zijn nieuwe reliefs en kapelletjes gemaakt. Deze kapel len bleken niet waterdicht te zijn en in 1982 zijn alle kapellen met behulp van een aannemer uit Venray geprepareerd en water dicht gemaakt. Aan de hand van oude foto's werden de reliëfs opnieuw geboetseerd op de vrije academie. Zo kon op 15 septem ber 1985, de feestdag van de H. Maria van Zeven Smarten, de nieuwe Hof van Smarten worden ingewijd. De betekenis van de reliëfs zij|| als volgt; 1. De opdracht in de tempel 2. Vlucht naar Egypte 3Jezus raakt verloren in de tem pel. 4.Jezus valt onder het kruis. 5.jezus sterft aan het kruis. ö.Jezus wordt van het kruis genomen. 7.Jezus wordt in het graf gelegd. Kent U ook zo'n bijzondere,monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdor pen? Wilt U reageren of wilt u ons een goede (dig) foto ter beschikking stellen?Deze kunt sturen naar het secretariaat/ stich ting venray monumentaal ,p/a Groene Hart 7 ,5801 SS Venray. E-mail: venraymonumentaal@hcc- net.nl Carjump op zondag 5 september beeld vliegen in kleine tweeper soons vliegtuigjes onder begelei ding van een gediplomeerd vlieg- instructeur boven het land van Peel en Maas. Knip de kortings bon, elders in deze Peel en Maas, uit en u ontvangt een reductie van 5 euro op de prijs van een intro- ductievlucht van normaal 50 euro (per persoon) per twintig minu ten. Introductievluchten kunnen op zaterdag en zondag gemaakt wqrden. CARJUMP Op zondag 5 september vindt de spectaculaire carjump plaats. Vanuit de Achterhoek wordt een speciale constructie naar Veulen overgebracht, die auto's met behulp van een lier over de schans trekt. Als het goed is plof fen de voertuigen tientallen meters verderop pas neer. Verder laat een kraanwagen auto's vanaf 40 meter hoogte omlaag vallen in een poging in de lucht een gigantische botsing te veroorzaken met de voertuigen De carjump in Veulen is al jaren een spektakelstuk van de eerste orde die vanaf de springschans worden gelanceerd. Uiteraard is er ook weer een caravanshow; flink want caravans worden vernield door ze van de schans af te schie ten. Verder is er een gezellige ker mis, met tal van attracties, en tre den in de feesttent diverse groepen op, zoals op zondag avond bijvoorbeeld de populaire formatie Trade Mark. Zaterdagmiddag 4 september om 14.00 uur vindt op het geïm proviseerde vliegveld de prijsuit reiking aan mevrouw Leonie Cals en de heer Gerrit Linders plaats. Beiden zijn de winnaars van de actie 'Boerderij in het licht' en krijgen een rondvlucht aangebo den. Ook aan de kleintjes is gedacht. Ze kunnen onder meer in een zandbak spelen, deelne men aan tractorbehendigheids- kampioenschappen en zich laten schminken. Veulen viert op zaterdag 4 en zondag 5 september ker mis. En hoe! Bezoekers kunnen twee dagen lang niet alleen genie ten van tal van kermisattrac ties, ook zijn er spectaculaire activiteiten op touw gezet zoals een carjump en rond vluchten met kleine tweeper soons vliegtuigjes. Veulen biedt de bezoekers dit kermisweekend tal van leuke acti viteiten aan. Zo kunt u bijvoor- De Stichting Reundje Um >estaat sinds januari 2000. Een lantal bedrijven wil met de itichting het recreëren op het >latteland van Noord-Limburg wider de aandacht brengen ran het grote publiek. In het frachtig Noord-Limburgse :bied tussen Peel en Maas rkijkt, beleeft en proeft u het 'en van het platteland. Ieder Irijf wil op een eigen wijze meerwaarde geven aan iet platteland van Noord- imburg. Zij zetten dan ook de leuren wagenwijd open om :ens nader kennis te maken. )nze verslaggever Gerrit Band >ezocht een aantal bedrijven iie de komende weken in deze lerie nader worden voorge teld. In het derde deel is Band e gast in Merselo bij mini- tamping 'Heide' van Jan en ierrie van der Haghen. Het richtingbordje langs de drukke Deurneseweg is beschei- len. Je draait het pad op en al na ien meter lijkt het alsof het land- chap verandert. Achter je de veg, voor je een licht slingerend >ad dat een groen erf opdraait. !en stal met paarden, een open ichuur met tikkend schrikdraad- 'X apparaat, bomen, struiken, grind, nachines. Kortom, je bent op een Joerderij. 'Kampeergasten bellen t an de voordeur' staat er op een knalgeel bordje, Jan en Gerrie van der Haghen vonen al dertig jaar op dit idyl- isch plekje in de gemeente tenray, een boerderij met vrij Kei land er omheen. Jarenlang De politie heeft dinsdagmorgen .11.15 uur een 25-jarige vrouw it Venlo aangehouden op ver- "nking van diefstal uit een win- aan de Grotestraat. De vrouw haalde beveiligings- 'kers van goederen af, stopte in een draagtas en verliet de nkel. De politie heeft de ver- hte meegenomen naar hét 'tiebureau. zaak is afgehandeld door Idel van snelrecht. bewerkten ze de grond, gewoon als neveninkomsten naast het gewone werk. Op een gegeven moment legden ze vpor de kinde ren een zwembad aan. Dat werd steeds gezelliger, want ook vrien den, familie en bekenden kwa men regelmatig langs om een duik te nemen. KAMPEREN Af en toe bleef er iemand een weekend logeren in een tent op het veld naast de boerderij. "Dat vonden we echt heel gezellig", vertelt Gerrie van der Haghen, "en toen de opbrengst van de grond steeds minder werd onder andere door allerlei overheidsmaatrege len, besloten we om de gemeente toestemming te vragen voor een kampeerboerderij." Die toestem ming kwam in 1999, voor vijftien plaatsen in het hoogseizoen en met Pinksteren en Hemelvaart, en tien plaatsen de rest van het voor- en naseizoen. Het eerste jaar wer den ze wel lid van de Vereniging Kampeer Boerderijen, VeKaBo, maar ze stonden niet meteen in de gids. "Dat was het jaar er op wel zo." vervolgt Gerrie van der Haghen, "en dat merkte je meteen aan het aantal gasten." De VeKaBo gids ligt bij de VW's en zo vinden aar dig wat mensen uit het hele land de weg naar het Noord-Limburgse Heide. Belangrijk blijkt ook de mond-op-mond-reclame te zijn en dus liep het terrein dit jaar bijna de hele vakantie lang vol en moest er soms zelfs 'nee' verkocht worden. Tijd voor uitbreiding? Gerrie van der Haghen: "Ik vind die vijftien plaatsen wel genoeg. Je kunt het nog overzien en je kunt het werk nog aan. We krij gen mensen uit heel Nederland, uit Amsterdam, Friesland, Zeeland en het selecteert zich vanzelf omdat ze bewust kiezen voor kamperen op een boerderij." Er lopen op de mini-camping dus altijd kippen, geiten en pony's rond. die door de kinderen van de camping gevoerd. Daar zijn geen vaste tijden voor, want, zoals Gerrie zegt, "de mensen zijn met vakantie en dan moeten ze niet de hele tijd op hun horloge hoeven kijken". Spontaan wordt er dus een keer rondgekeken wie er tijd en zin heeft om mee te helpen. Sommige kinderen vinden1 het eieren rapen bij de kippen zo spannend dat ze het gevonden ei kopen om zelf op te eten. Naast de dieren is er dus het zwembad waar alles mee begon, er is een kinderspeelplaats met glijbaan en wip en een jeu-de-bou- lesbaan. Belangrijk trefpunt 's avonds blijkt de vuurkorf te zijn. Als die aangestoken wordt komen er altijd steeds meer mensen op af en wordt het heel gezellig op het grasveld. PONY'S EN PLANNEN De familie Van der Haghen heeft ook een aantal Welsh en New Forrest pony's in bezit die ze gebruiken voor menwedstrijden. Blijkbaar inspireert dat ook de campinggasten want de eerste bezoekers met pony en karretje zijn al gesignaleerd. Echt rondrit ten voor de gasten organiseert mini-camping Heide niet. In het kader van 'n Reundje Um hebben ze wel een paar keer een arrange ment georganiseerd, inclusief huifkartocht, maar daarvoor scha kelden ze collega Viervoeters 'Over 't Veld' uit Ysselsteyn in. Gerrie van der Haghe: "We wor den af en toe door de VW gevraagd en kunnen dan een dag organiseren met ontvangst met koffie en vlaai, dan een huifkar tocht, een lunch, vervolgens een wandeling door het Loobeekdal en tot slot beschuit met aardbeien en een borreltje. Het eten hangt af van de tijd van het jaar, in de aspergetijd biedt je bijvoorbeeld aspergesoep aan." De arrangementen doen ze nog niet regelmatig, maar meer zoals het uitkomt in het voor- en nasei zoen, "want anders kan ik het niet allemaal bijhouden". In de recre atieruimte ligt wel een grote map met mogelijkheden voor uitstap jes van de gasten en uiteraard pro beren ze in Heide wat te beteke nen voor hun collegae van 'n Reundje Um. In de winter komen de deelne mers hiervan elke zes weken bij elkaar om zaken te bespreken als foldermateriaal, nieuwe arrange menten en hoe je die goed kunt laten verlopen. "Dit is het eerste jaar dat wij via 'n Reundje Um meerdere arrangementen hebben gehad en dat zullen er wel meer worden", denkt Gerrie van der Haghen, "die samenwerking is heel belangrijk." Voor de rest probeert de familie Van der Haghe het verblijf voor de gasten op de boerderij zo gezellig mogelijk te laten verlo pen. Het zwembad en de nabij heid van Venray, de dieren en de rust zijn daarbij belangrijke facto ren: "Een beetje met dieren omgaan, het proeven van het boerderijleven hier, daar gaat het om. Het gaat goed en we zorgen gewoon dat het zo blijft. Als kind hebben we hier zelf vakantie gevierd en daar heb ik hele fijne herinneringen aan dus het is logisch dat je probeert dat andere mensen dat hier ook hebben." En gezien het feit dat mini-camping Heide steeds meer gasten aan trekt, lukt dat dus uitstekend. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Raadhuisstraat 38 5801 MA Venray Telefoon 0478-556117

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13