Meerlo-Wanssurr Kindervakantiewerk in Wanssum weer van start 'The man with the golden voice1 Francis Vee m €18, Expositie Wilma Boscheri in Arcen Service rubriek Schutterij 't Zandakker Inbraken in auto's Man wil auto en fiets stelen Rijden onder invloed Auto-inbraken opgelost Gewond PEEL EN MAAS Donderdag 19 augustus 2004 - Pagin; Geen gebrek aan vrijwilligers Een beeld van Kindervakantiewerk editie 2003: de week begint met bet oplaten van een ballon (foto: archief Peel en Maas). Oud-Meerlonaar Frans Verstraaten al veertig jaar zanger Oud-Meerlonaar Frans Verstraaten, zanger en entertainer Ze zijn er nog: mensen die naast hun dagelijks werk ook nog hun hele ziel en zaligheid in vrijwilligerswerk stoppen. Ze vormen min of meer de garantie voor het voortbe staan van tal van verenigingen en activiteiten. Ook het Kin dervakantiewerk in Wanssum is volledig afhankelijk van vrijwilligers. Als op 31 augus tus de 24e editie van start gaat, hebben de negen bestuursle den er al maanden van voor bereiding opzitten. In de acti- viteitenweek zelf zorgen circa negentig vrijwilligers nog eens voor ondersteuning op de meest uiteenlopende terrei nen. Kindervakantiewerk Wans- sum/Geijsteren bestaat al sinds 1980. In de laatste week van de vakantie van de basisscholen wor den allerlei ontspannende, spor tieve en creatieve activiteiten georganiseerd voor alle leerlingen van groep 3 tot en met 8 uit Wanssum en Geijsteren. Omdat de schoolvakanties deze keer heel laat zijn, is Kindervakantiewerk dit jaar ook laat: van 31 augustus tot en met 3 september. Peter Theeuwen (42) maakt sinds 1998 deel uit van het bestuur van de Stichting Kinder vakantiewerk Wanssum. Hij is nu voor het derde jaar voorzitter. In het dagelijks leven is hij conciërge van de sporthal in Meerlo. Hoe dichter 31 augustus nadert, hoe meer telefoontjes hij krijgt. Links of rechts een probleempje oplos sen, hier of daar wat regelen: nagenoeg alle vrije tijd besteden hij en zijn collega-bestuursleden de laatste weken aan Kinderva kantiewerk. Als de week op 3 sep tember zonder wanklank wordt afgesloten, valt een hele last van hun schouders. Peter Theeuwen: "Ik vind het heerlijk om te doen, elk jaar geniet ik ervan. Maar je hebt natuurlijk ook een bepaalde verantwoordelijkheid. Gelukkig is er nog nooit iets echt ernstigs gebeurd. Toch is het iedere keer weer een opluchting als alles zon der incidenten is verlopen." De bijdrage die de deelnemers betalen, bedraagt slechts 12,50 euro. Peter Theeuwen: "We pro beren de deelnamekosten voor de kinderen zo laag mogelijk te hou den. Daarom organiseren we elk jaar in april een grote vlooien markt. Met de opbrengst daarvan kunnen we een groot deel van onze uitgaven betalen. Verder proberen we zoveel mogelijk zelf te bouwen. We hebben het geluk dat er een paar heel handige jon gens in het bestuur zitten." Het stichtingsbestuur vergadert normaalgesproken eenmaal per handtekening: s. k-. y maand. In de eerste vergaderin gen staat de vlooienmarkt nog centraal, maar vanaf april wordt alle aandacht geconcentreerd op de activiteitenweek in de zomer vakantie. De voorzitter: "We delen het bestuur eerst op in subgroep jes. Elk subgroepje is verantwoor delijk voor de organisatie van één dag. De voorstellen bespreken we vervolgens gezamenlijk. Daarna kijken we of we de benodigde spullen al hebben of dat we ze nog moeten maken Langzaam val len de stukjes van de puzzel dan verder in elkaar." THEMA Sinds een aantal jaren wordt er gewerkt met een thema. Nadat in de voorbije jaren bijvoorbeeld cir cus. ruimte, cowboys en indianen en Disney centraal stonden, is dit maal gekozen voor "op de boerde rij" als rode draad. De activiteiten gedurende de week worden zo veel edurende de week den zo mogelijk afgestemdcus, ruimte, cowboys en indianen en Disney centraal stonden, is ditmaal geko zen voor mogelijk afgestemd op het thema. Verder kent het pro gramma elk jaar een aantal vaste onderdelen. Peter Theeuwen: In Galerie Wilma Boscheri in Arcen vindt van 21 augustus tot en met 24 oktober een nieuwe expositie plaats. Tijdens deze ten toonstelling zijn werken te zien van Wilma Boscheri en Mieke Wil- lems. De Blitterswijckse Wilma Boscheri exposeert haar collectie schilderijen, bestaande uit olie verf op doek, papier en acryl. Zij maakt kleurrijke doeken met een bijzondere sfeer. Mieke Willems werk is een zoektocht naar een balans tussen het figuratieve en het abstracte. Uitgaande van de figuratieve vorm van mens en dier zoekt zij naar strakke lijnen en vlakken waar door een abstracte vorm ontstaat, maar de uitgangsvorm blijft in de 'We openen op dinsdag altijd met ballonnen die we samen oplaten. Daarna is er een groepsspel waar in wordt bepaald wie in welke groep terechtkomt. Verder bou wen de kinderen die dag hutten op De Broekberg 's Middags worden er vlaggen gemaakt. Woensdag is de zogenaamde bos- dag. We verblijven dan in de bos sen rond het voetbalveld van Geijsteren. Donderdag is de sport en spellendag. Op vrijdagmorgen is er een speciaal programma voor de peuters en kleuters, met bij voorbeeld een luchtkussen, pop penkast, video's kijken en een poppendokter, 's Middags hervat ten we het programma voor de oudere kinderen met creatieve activiteiten, zelf pannenkoeken bakken en een optocht door Wanssum onder begeleiding van de fanfare. Op vrijdagavond slui ten we de week af met een disco en de uitreiking van verschillende prijzen." all-mag-inspr:Over belangstel ling van de kinderen heeft Kinder vakantiewerk niet te klagen. Dit jaar hebben zich 160 deelnemers aangemeld: 135 uit Wanssum en 25 uit Geijsteren. Voor de begelei ding van de deelnemers kan het sculpturen wel herkenbaar. Het creëren van een harmonie tussen het figuratieve en het abstracte is een belangrijk aspect in haar werk bij de vrouwfiguren. Het dynamische in haar kunst komt vooral tot uiting bij haar sculptu ren van stieren en paarden. Galerie Wilma Boscheri, Maas straat 14 in Arcen. Openingstij den: woensdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard bestuur rekenen op een grote groep vrijwilligers die hand- en spandiensten verlenen. Peter Theeuwen: "In totaal zijn er mis schien wel negentig mensen in touw. Ga maar na: we hebben twaalf groepen met elk minimaal twee begeleiders. Daarnaast heb ben we 23 juice-girls en dertien AA's. De juice-girls zijn meisjes tussen twaalf en zestien die tel kens de drankjes inschenken. De AA's zijn jongens die meehelpen met opbouwen en allerlei kleine klusjes doen. Tel daar nog eens de scheidsrechters, de losse hulpen en de bestuursleden bij op en je komt in de buurt van de negen tig." Bang dat de animo bij deelne mers en vrijwilligers in de toe komst zal verminderen, is Peter Theeuwen niet: "Je ziet in alle geledingen zoveel enthousiasme, dat ik me niet kan voorstellen dat het snel minder wordt. Als er ergens eens iets misgaat, moeten we er als bestuur voor zorgen dat we er kort op zitten. We probe ren er ook alles aan te doen om de vrijwilligers aan ons te binden. Zo ontvangen ze allemaal elk jaar een uitnodiging voor een barbecue op de zondag na de week met activi teiten. En met de juice-girls en de AA's hebben we een kweekvijver voor toekomstige leiders." In de nacht van woensdag op donderdag hebben meer dere auto-inbraken plaatsge vonden in Venray. In totaal heeft de politie negen aangif tes en meldingen binnenge kregen, waaronder twee pogingen tot inbraak. De inbraken vonden plaats op de Tolstraat, Leunseweg, Pr. Hendrikstraat, Pr. Bernhardstraat, Mgr. Verrietstraat, Gouden Leeuw en de Pr. Irenestraat. De buit bestond uit meerdere autoradio's, een gsm, een paraplu, een zonne bril, cd's en een navigatiesysteem. De politie heeft de zaak in onder zoek. De laatste maanden heeft de politie in het district Venray extra aandacht voor het fenomeen auto inbraken in het kader van het pro ject 'Zij pikken het, wij niet'. Het doel van het project is om het aantal auto-inbraken in het verzor gingsgebied terug te dringen. Dit wil de politie bereiken door gerichte surveillances en contro les om de pakkans van daders te vergroten, maar ook door de bur gers te wijzen op hun eigen ver antwoordelijkheid. De politie adviseert autobezit ters om alle waardevolle spullen bij het verlaten van de auto uit de auto te halen, waardoor de kans op slachtofferschap aanzienlijk wordt verkleind. Oud-Meerlonaar Frans Ver straaten (56) viert dit jaar het feit dat hij al veertig jaar actief is als muzikant, zanger, en entertainer. Muziek is zijn pas sie. Onder de artiestennaam Francis Vee treedt hij de laat ste jaren op tijdens familie feesten, braderieënen, dorps feesten, verjaardagen, bruiloften, kermissen en zelfs communiefeesten. Als we Frans mogen geloven, en waarom zouden we niet, is hij 'The man with the golden voice', zo staat te lezen op zijn promotiemateriaal. Verstraaten is geboren in Lot- tum. Daarna woonde hij lange tijd in Meerlo en Broekhuizen en sinds enkele jaren woont hij bij zijn vriendin in Berg aan de Maas. Hij groeide op in de periode van seks, drugs en rock&roll en was destijds niet weg te slaan bij het legendarische Midsummerpopfes- tival in Meerlo. "Ik stond met mijn neus vooraan", zegt Frans. Op achttienjarige leeftijd was hij zan ger van de Baarlose vijfmansfor matie XIX. Drie jaar trok hij met deze band door Noord-Limburg. Hij speelde ook in de Horster band The Montana's. Francis Vee treedt de laatste jaren veel solo op. Ook is hij een graaggeziene gast in bejaarden- en verpleegte huizen. Zijn repertoire bestaat uit meer dan tweehonderd songs, van Elvis en Frank Sinatra tot en met Frans Bauer. Hij rijdt door de provincie, maakt gebruik van pro fessionele orkestbanden en hij begeleidt zichzelf op de gitaar. Twee jaar geleden kwam zijn eer ste cd uit 'Your favorite songs', waarvan inmiddels meer dan hon derd exemplaren zijn verkocht. Op deze cd staan bekende liedjes: Het dorp, My Lady of Spaon en Roy Black medley. Frans hoopt in het voorjaar van 2005 zijn tweede cd uit te brengen. Sinds een jaar of vier treedt de De politie heeft maandagmid dag een 22-jarige inwoner van Lage Mierde aangehouden op ver denking van het stelen van een auto en een fiets. De man fietste omstreeks 16.50 uur door Venray. Op de Hoenderstraat in Venray wilde de verdachte wegrijden in een auto met draaiende motor, die daar geparkeerd stond omdat de eigenaresse even was uitge stapt om iemand af te zetten. De vrouw, een 37-jarige inwoonster van Venray, probeerde te voorko men dat hij wegreed door via het raam de sleutels uit het contact te trekken. Een 32-jarige vriendin uit Ven ray ging op de motorkap liggen om de man tegen te houden. Het lukte de verdachte echter om de auto in beweging te krijgen en weg te rijden in de richting van de Schoolstraat. Hierbij raakten beide vrouwen lichtgewond. Op de Schoolstraat stopte de man en zwaaide met een mes om omstan ders af te schrikken. Hij verliet vervolgens de auto en rende weg naar de Mgr. Nolensstraat. Daar probeerde hij een oudere vrouw van haar fiets te beroven door aan haar fiets te trekken. Een 43-jarige fietser uit Venray en een 42-jarige medewerker van een parkeer plaats, die de verdachte waren gevolgd, konden hem echter overmeesteren. De politie heeft de man aangehouden en ingeslo ten. De politie is nog op zoek naar de rechtmatige eigenaresse van de fiets. Zij wordt opgeroepen om zich te melden via 0900-8844 (lokaal tarief). e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS uit Meerlo afkomstige zanger/entertainer ook op aan de Spaanse kust. Hij speelt er avon den in hotel Montemar in het kustplaatsje Pineda de Mar. Frans heeft zich daar binnengewerkt door op zeker moment in het hotel het beroemde lied My Way van Frank Sinatra te vertolken. De directie van het hotel was zo onder de indruk dat ze hem meteen contracteerden voor Hedenavond wordt geoefend op de schuttersweide, iedereen is vanaf 19.30 uur van harte welkom. Zondag 22 augustus nemen de schutters deel aan het derde en laat ste bondsschuttersfeest van de Schuttersbond Juliana bij de schut- tersvrienden van de Bussen Schutten uit Neer. De schutters vertrekken om 12.15 uur vanaf het Gildehuis: café Den Old Timer, om 13 30 uur dienen ze allen opgesteld te staan op het voetbalterrein van Neer (eerste afslag in Neer afslaan naar rechts, na circa 750 meter links afslaan). De optocht zal om 14.00 uur beginnen. Tijdens de optocht, de wedstrijden in het kader van het schutters- en gil denwezen en de schietwedstrijden hebben de Venraynaren nummer 16.. Maandag 23 augustus algemene ledenvergadering in ons eigen Gilde- huis café Den Old Timer, de aanvang is om 20.00 uur. Zaterdag 28 en zondag 29 augus tus wordt op de eigen schutterswei de het algemeen persoonlijk kam pioenschap van de schutterij georganiseerd. De aanvang is om 14.00 uur. De zondag zal tevens in het teken staan van een fotosessie, waarbij enkele fotografen de schut terij compleet zullen fotograferen. Hierbij geldt dus dat de leden de tweede dag het uniform mee dienen te nemen, inclusief alle attributen. Zondag 5 september is het weer zover, het muziekkorps in Almere staat al weken te trappelen om de schutters tegemoet te zien. De vaste supporters uit het Amsterdamse land zijn er al klaar voor. Het bestuur heeft besloten om een bus te huren om de schutterij deze dag naar Alme- Dinsdagavond is op de Venray- seweg een 21-jarige man uit Vier lingsbeek aangehouden vanwege het rijden onder invloed van alco hol. De automobilist kreeg een rij verbod van twee uur en er is pro ces-verbaal opgemaakt. enkele jaren. Tegenwoordig toert hij elk voorjaar in de maand mei naar de Spaanse kust om daar een weekje lang de Nederlandse vakantiegan gers te verwennen op zijn stem en show. Want Francis Vee is niet alleen geliefd om zijn goede stem, maar ook om zijn grapjes en uit straling. weet hij. Nadere informatie over de jubi lerende zanger: 0464336250 re te brengen. Vertrek om 08.00 uur vanaf het Trumke'. Diegene die mee wil naar Almere om te genieten van dit muziekconcours kan zich (bij voorkeur) van te voren opgeven bij Pascal de Klein (0478-586708). De politie in Horst heeft een aantal auto-inbraken opgelost door de aanhouding van drie Polen. De zaak kwam aan het rol len toen op 25 juni in Wanssum twee Poolse mannen op heter daad werden betrapt bij het inbreken in personenauto's. De politie hield die nacht in Wans sum extra toezicht in het kader van het autoinbrakenproject "Zij pikken het, wij niet". De verdachten, 20 en 29 jaar oud, werden aangehouden. Het bleek dat de mannen die nacht in vijf personenauto's in Wanssum hadden ingebroken. Op 3 juli werd een derde verdachte aange houden in een bungalowpark in Bitterswijck. Dit betrof een 27- jarige Pool. Bij doorzoeking van de bungalow werden diverse gestolen goederen en speciaal gereedschap om in auto's in te breken in beslag genomen. Na onderzoek bleek dat de drie verdachten in totaal verantwoor delijk waren voor 43 auto-inbra ken. Alle feiten werden gepleegd in de maand juni in verschillende plaatsen in Noord-Limburg en Brabant. De voorkeur van de ver dachten ging uit naar personen auto's van het merk VW en Audi. Zij verbraken met geprepareerd gereedschap met minimale scha de het portierslot. Ook twee woninginbraken in Leende en Heeze konden worden opgelost door de aanhoudingen. - j Verloskundigenpraktijk Horst Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Ra; makers, Marie-Therese van Lo< Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen n tel.nr. 077-3981450 Voor het maken van afsprake kunt u het beste bellen op dir dag, woensdagmorgen of dontl dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pa toorjanssenstraat 3, 5864 BI Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk g< pend is. Artsen: J.F.H. van Arei bergen, F.J.P. van Arensberge Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Mee lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8J 17.30 uur, za van 10.00-12.001 en van 17.00 tot 18.00 uur, z< van 12.00-13.00 uur, spoedrec( ten: Apotheek Antoniusveld, S j tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 Blitterswijck, tel: 531346 j Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Me« lo-Wanssum. Constantijnstraat1 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fa 692626. e-mail: fysiomeerlo@h j net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Snu renburg, Legert 15, 5866 CG Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogew 99, Postbus 242, 5900 AE Venl tel: 077-3550222. Geopend: tr t/m vr 8.30-17.30 uur. In dei< stichting zijn ondergebracht: k der- en jeugdzorg, volwassene zorg, ouderenzorg, preventief dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie c bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 4£ Postbus 3165, 5902 RG Venlo Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inch sief ledenadministratie), tel: 07 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstra 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 B Meerlo, tel: 692231 Spreekuui volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-043^ (dagelijks bereikbaar van 14.0( tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- ei Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 1- 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermi: handeling, Postbus 219, 5913 S Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslaving zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerl Tienray-Swolgen, Secretari I.B.A. Arts, Generaal Demps straat 21, 5866 BM Swolgen, Tc 0478-692028. Voor bezoekwer tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 H Horst, tel. 077-3978500, fax 07 3978505, email: unithorst@synthese.i www.synthese.nl Ouderenadviseur voor info matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-397850 Steunpunt voor Mantelzc gers. Inloopbijeenkomst ell derde dinsdag van de maand v; 10.00 - 12.00 uur. Tevens op d dag avondopenstelling van 19.31 21.30 uur. Algemeen Maatschappeli Werk. Voor tel. afspraak 07 3978500. Spreekuur op maandag t/m vr dag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Op ningstijden: ma., di. en do. vs 10.00-12.30 uur. Een 52-jarige inwoner van Horst is zondagmiddag gewond geraakt na een val van zijn paard. De man reed rond 15.50 uur met zijn paard over de Tienrayseweg. Door nog onbekende oorzaak begon het dier te stijgeren en gooide zijn berijder op de grond. Een ambulance heeft de man naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij ter observatie is opgeno men. Een jaarabonnement kost u slechts 50 Naam: Adres: Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. Bankreknr.:

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7