Nijssen: "Eigenlijk hebben we de gouden plak al" Gasexplosie op camping Van Asten gearriveerd in Athene 4 Voorlaatste pijl fataal voor Van der Hoff NAJAARSMODE DeMKB J Kinder vakantiewerk in Wanssum Voetballen om de Venray Cup En verder: t PEEL EN MAAS KADOTIP! Brunch/Diner Cheque J DS automatiseerder Dit weekend voor een dubbeltje op de M rnngf® VENRAY Julianasingel 7 Rongen dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! ION Voor optimaal gebruik van uw automatisering Honderdvijfentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 19 augustus 2004 L EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Kunst Cultuur 9 Sport 13-14 Gemeentelijke mededelingen 16 Kerkelijke diensten 16 Ysselsteyners zijn trots op hun vertegenwoordiging op de Olympische Spelen (Door Tamara van der Broek) Trots als een pauw zijn de inwoners van Ysselsteyn als het om de Olympische Spelen gaat. De komende weken zit ten zij geregeld aan de buis gekluisterd om te kijken hoe het de uitgevlogen Yssel steyners Ron van der Hoff (26) en Leopold van Asten (27) ver gaat. En natuurlijk hoopt iedereen stiekem dat de spe lers met een medaille terug mogen keren. "Maar eigenlijk hebben we de gouden plak al", zegt Sieb Nijssen (62), voorzit ter van de dorpsraad in Ysselsteyn, trots. Springruiter Van Asten en hand boogschutter Van der Hoff zijn niet de eerste Ysselsteyners die meedoen aan de Olympische Spelen. Eerder al waren twee andere dorpsgenoten vertegen woordigd in wat wel genoemd kan worden: 's werelds grootste sportevenement. "Dat is een totaal van vier op de tweeduizend inwoners", vertelt Nijssen, "dat is op zich al een gouden plak waard." Het hele dorp heeft het erover, zelfs al woont het tweetal inmid dels niet meer in het dorp, de Spelen zijn het gesprek van de dag. "Ysselsteyn is een hechte gemeenschap", legt Nijssen uit. "Er wordt van alles gedaan om de jongens te steunen en naarmate ze hogerop in de Spelen geraken, zal dit wel meer worden." Zo is er op de website van de dorpsraad (www.dorpsraadysselsteyn.nl) allerlei informatie te vinden en ook staan er links naar de websi tes van de betrokken verenigin gen, die eveneens het laatste nieuws uit Athene bijhouden. "En natuurlijk hebben wij de twee deelnemers veel succes gewenst voordat zij vertrokken", vertelt Nijssen. Maar vooralsnog is er van een uitbundige feeststem ming in Ysselsteyn weinig te mer ken. Huizen en straten liggen er nog gewoontjes bij. Het versieren van de straten is toch iets voor later tijdens de Spelen. Nijssen: "Dat hangt natuurlijk af van het resultaat, maar als dat goed is, wordt er zeker het een en ander versierd en georganiseerd." Nieuwsgierig naar de belang stelling in de plaatselijke cafés, is Nijssen laatst een kijkje gaan nemen Tevreden kwam hij tot de conclusie dat de wedstrijden actief gevolgd worden. Zelf zit Nijssen nog lekker thuis achter de buis, maar naarmate de wedstrij den vorderen, zal er toch meer op centrale plekken worden geke ken, denkt hij. Of er een feest wordt gehouden bij thuiskomst van de sporters, weet hij nog niet: "Dat hangt wederom af van de resultaten, maar we laten het zeker niet onopgemerkt voorbij gaan." Afgelopen maandag vond de eerste wedstrijd in het boog schieten plaats en Van der Hoff wist zich te kwalificeren voor de volgende ronde. Dinsdagavond werd de boogschutter uitgescha keld voor de tweede ronde. Hij komt nog wel in actie met het Nederlands team in de landen- wedstrijd (zie elders in Peel en Maas). Inmiddels zitten de ouders van de boogschutter al in Athene om het spektakel van dichtbij mee te maken. Nijssen is dan ook op en top geïnformeerd: "Ik heb regelmatig contact met hen en het kan inderdaad gebeuren dat ik nieuwtjes eerder hoor dan dat ze in de krant staan", lacht hij. Één ding is zeker: Nijssen is apetrots op zijn dorpsgenoten, maar ook op de rest van zijn dorp. "Ysselsteyn is een sportdorp. De individuele sport staat hier hoog aangeschreven en we hebben veel goeie sporters." En wat zou het dan toch ook mooi zijn als deze twee spelers met een prijs huiswaarts keren: "Een podium plek, dat zou geweldig zijn", meent Nijssen. )!9)!iowi WOA 5 6 uw jam oiuaAoq puawa CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl wr< Maya de Bij te gemeente Venray wil een uw huisstijl ontwikkelen. Een ruw logo. een nieuw letteriv- andere kiepren. De karaktc- tiekè bij verdwijnt, net als de Wat er voor in de komt? Ik zou het niet en, een duur bureau mag pro- en een mooi antwoord op die ag te bedenken. Maar ik houd rt n hart t. Want als adviseurs buiten zich ermee gaan moeien, dan breekt het zweet j al snel uit. Die gladde markt- gmannetjes- haren keurig knipt, strak in het pak- komen getwijfeld op de proppen met n prachtig plan de campagne, hoor het ze al zeggen. 'De ente Venray is een vcelzijdi- igemeente, heeft veel geïnves- in haar dienstverlening. De euwe huisstijl moet passen bij n moderne, betrouwbare en rel K, tse organisatieNou. dat )ort bij het college van B en W. horen zo'n teksten maar wat lag. En dus pakken ze de porte- önnee en betalen ze duizenden rootjes aan zulke bedrijven. Ik P tag me echter af wat er mis is et het huidige logo? De honing- past bij Venray, is al jaren het mbool van Rooy en verwijst ar de rijke geschiedenis van 8» gemeente lk hoop dat het ertje behouden blijft in de huis- Misschien in een nieuw ije, met wat namen van spon- ren erop zodat de gemeente n mooi centje kan bijverdienen L de lasten van de burgers niet Ier omhoog hoeven te gaan. Een hardwerkende en klant- iendelijke bij met een glimlach, symbool staat voor een ieente die van aanpakken iet, brieven op tijd beant- MaqM bordt, zorgt voor genoeg i( bningen om in te wonen, en de i2G0i orwaarden schept voor noeg banen in de regio. Maya Zat«« >ct blijven! ffll Als de bij maar niet vervangen >rdt door een mol of een struis gel, want die verstoppen zich er problemen zijn! Hannes tgelij n). ktiji chi indi plot zijl diei nei ren- >9 Een gasexplosie heeft zondag avond rond elf uur een stacaravan op camping 't Karrewiel aan de Peschweg in Meerlo volledig ver woest. Gelukkig waren de Duitse bewoners van de caravan op het moment van de ontploffing niet aanwezig. Na de explosie ontstond er een kleine brand die direct door enke le bewoners van de camping werd geblust. Een bewoner van de camping liep lichte verwon dingen op aan zijn been en is ter plaatse door EHBO'ers geholpen. De explosie veroorzaakte veel schade aan caravans in de directe omgeving. De materiële schade is groot. Een aantal caravans in de nabije omgeving is total loss. Ze hebben geen deuren of ramen meer en enkele vakantieverblij- De explosie heeft een grote ravage aangericht. ven staan op instorten. De gasinstallatie van de cam ping is door de brandweer gecon troleerd en vertoonde geen man kementen. De politie heeft al onderzoek verricht en heeft geconcludeerd dat er in ieder geval geen opzet in het spel is geweest. STRENGERE REGELS Overigens gaat de eigenaar van de camping, de familie Verhoogt, de regels omtrent gasflessen en gasvoorziening aanscherpen. De gasten moeten voortaan een con tract tekenen waarin staat dat de zich houden aan het maximum van één meegebrachte gasfles, die bovendien aan alle veiligheidsei sen voldoet. Daarnaast moeten alle eigenaren de individuele gas- aansluiting naar hun stacaravan door een erkend bedrijf laten con troleren. De brandweer kan niet meer achterhalen of de explosie veroorzaakt is door een manke ment in een gasfles of door ver keerd gebruik van de individuele gasaansluiting. Leopold van Asten en zijn paard Fleche Rouge zijn maan dag gearriveerd in Athene. De ruiters vlogen vanaf Schiphol en de paarden vanaf Münster. "De vliegreis is prima verlo pen. Ook de paarden zijn goed aangekomen. Ik heb dinsdag alvast licht gereden en het paard oogde heel fris", laat de Ysselsteynse springruiter dinsdagavond weten. De vier Nederlandse ruiters ver blijven niet in het olympisch dorp. Ze hebben onderdak in appartementen vlakbij het Markopolou-stadion, ten zuid-oos ten van Athene, waar alle dres suur- en springwedstrijden wor den gehouden. "We zitten op zo'n half uur rijden van het olympisch dorp. De accommodatie is hier echt perfect. We zitten in mooie appartementen vlakbij de paar den. We kunnen zo met de fiets naar het parcours toe. Het is hier zo'n dertig graden maar met een lekker windje is het best uit te houden." Leopold van Asten vloog eind vorige week op en neer naar Athene om vrijdag de openingsce remonie te kunnen meemaken. De Ysselsteyner vond de extra vliegreis de moeite waard. "Ja, dat was het zeker. Want de opening in het Olympisch stadion was een indrukwekkende belevenis. Het was een prachtige ervaring om met de Nederlandse ploeg het sta dion binnen te komen wandelen." Op zondag 22 augustus komt Van Asten voor het eerst in actie voor de kwalificatiewedstrijden die 's ochtends tussen acht en twaalf uur worden verreden. Hij weet nog niet precies hoe laat hij moet rijden. Vandaag (donder dag) is de warming up. "Dat is alleen bedoeld om de paarden en de ruiters aan het parcours te laten wennen. De komende dagen benutten we verder om lekker te trainen er naar de kwalificaties van zondag toe te werken." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Laat je vrienden of familie bij ons eens culinair verwennen Ron van der Hoff was er zo dichtbij. Dinsdag is het oude Panathinaiko stadion in Athene leek de Ysselsteyner als enige Nederlander de derde ronde te bereiken. Voordat de zeventiende van de achttien pijlen geschoten werd had de Ysselsteynse handboogschutter een voor sprong van drie punten op tegenstander Satyadev Prasad uit India. Maar toen ging het mis. De voorlaatste pijl was een afzwaaier die Van der Hoff slechts vijf punten opleverde. Prasad schoot een negen en de voorsprong die de Ysselsteyner de gehele wed strijd had verdween als sneeuw voor de zon. Hij verl oor uiteindelijk met 155-158. "Stom. Jammer. Ik verslapte even en dan geef ik in één schot zomaar vijf punten weg. Ik hoop te nog even dat hij een slechte laatste pijl zou schieten. Maar hij schoot nog een tien. Toen was het voor ijiij over en sluiten", ver telt Ron van der Hoff woensdag ochtend terwijl hij met zijn team genoten naar de dameshockey wedstrijd Nederland-Duitsland staat te kijken. "De teleurstelling is nog zeker niet voorbij. We wil den er vanmorgen even tussenuit en zijn naar het hockeyveld gegaan. Gelukkig heeft Nederland net met 4-1 gewonnen. Vanmiddag gaan we weer trai nen..." Lees verder op p. 14 bedrijfsautomatisering bu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl Chrysler Jeep Dodge GEZE1.I.CNBAAN S 5811EA YSSELSTEYN "ICL: 0475-5419*5 FAX: W78-541876 E-inalL VAKGARAGE fl'GOMMANSKMIEWI r.XI lnlcrm-Kitr: \VW\V.COMMANSENDE\Vl r.Nl. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Wegens vakantie gesloten Vanaf 23 augustus staan wij weer voor u klaar! J Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 i vmv. rongenvof. n l MUUM'MJl 1 S E R 1 N G Diqnion Automatisering Noorderhof 8 Venray 0478)51 18 81 www.dignion.nl infoQdigmon.nl internet - Websites - Softwaretraininqen op moot - bednjfsadvisenr.q - Enact specialist

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1