Klassiek op Locatie in Geijsteren Oldtimer Truckshow in Tienray: een reis door de tijd Meerlo-Wanssum Meerlo-Wanssum stapt naar de rechter €18, Explosievenonder- zoek in gracht ruïne Geijsteren Bijeenkomst voor whiplashpatiënten Service rubriek kt Rouw advertentie Optreden toppianist Wen-Yu Shen bor- irank- i heel tlbare orgen jaans- geo- e klei- e slui- PEEL EN MAAS Ruim 150 historische voertuigen te zien op 7 en 8 augustus iet de 'omrai tatie-i uper- •doori met: hun n de dt de t een Eek, oem rland doel. De dere over rlijke i visie. Heel :ader acti ën er ciale men om n de oem om n en de en Tienray maakt zich op voor de zesde editie van de Oldti mer Truckshow, die op 7 en 8 augustus wordt gehouden op het industrieterrein van Tien ray. De show neemt de bezoe ker mee terug in de tijd, naar het transport van vroeger. Een 150-tal voertuigen uit binnen- en buitenland, uit het bouw jaar 1915 tot 1970, worden begin augustus in Tienray ver wacht. Marco Kromhout, tweede secretaris van de Stich ting Historisch transport, kijkt reikhalzend uit naar de Oldti mer Truckshow. Historisch transport is zijn tweede liefde en met veel plezier heeft hij, met behulp van anderen, de show opgezet. De Stichting Historisch Trans port is zeven jaar geleden opge richt met als doel samen bezig zijn met de hobby historische transportwagens. Vanuit de stich ting is het idee ontstaan om een Oldtimer Truckshow op te zetten voor het wegtransport van vroe ger. Aangezien Marco Kromhout op het industrieterrein in Tienray woont, over een loods beschikt en daar nog voldoende ruimte heeft, was de locatie voor de show snel bepaald. In de loods staan ook de trucks van hemzelf en zijn familie gestald. Toen de stichting zichzelf en haar ideeën lanceerde, ontlokte dat veel reac ties van belangstellenden en hob byisten die geïnteresseerd waren in de activiteiten. De stichting telt inmiddels 110 leden over heel Nederland. Naast de organisatie van de Oldtimer Truckshow, staan er ook uitstapjes op de rol zoals dagritten en een driejaarlijk se informatieavond voor de leden. UNIEKE SAMENSTELLING De Oldtimer Truckshow krijgt ook dit jaar een unieke samenstel ling. Het is namelijk één van de weinige tentoonstellingen die alleen transportwagens showt. De bezoeker maakt een reis door de tijd en gaat terug naar het weg transport van vroeger. Er worden circa 150 voertuigen uit binnen- en buitenland verwacht. Zo zullen er onder meer Mercedes, DAF, Volvo, Mack, Krupp, Opel en FTF van bouwjaar 1915 tot 1970 te bewonderen zijn. Voertuigen die vaak jarenlang zijn gerestaureerd. Sommige zelfs met aanhangwa gen of oplegger. Naast het showen van de trucks, worden er nog verschillende andere activitei ten georganiseerd: live muziek, een foto-expositie en er loopt voor de kinderen een clown rond. FAVORIETE MERK Zelf bezit Marco een oude DAF Torpedo. "DAF is mijn persoonlijk favoriete merk en dit type is mijn favoriete type. Omdat ik monteur ben van beroep, heb ik genoeg kennis om aan de trucks te sleute len en is de weg naar benodigd materiaal voor mij redelijk kort. De liefde voor de transportauto's is ontstaan doordat mijn vader zelf vrachtwagenchauffeur is geweest. Bovendien is ook hij jarenlang actief geweest in de stichting. Zo rol je er zelf ook in." Omdat hij rondom zijn huis, Marco Kromhout is een van de organisatoren van de Oldti mer Trucksbow in Tienray waar hij samenwoont met zijn vriendin, voldoende ruimte heeft, is de overlast voor de omge ving minimaal. "Gelukkig deel ik de liefde voor transportauto's met mijn vriendin. We vinden het leuk om met de auto te gaan toeren en we gaan zelfs op vakantie met de oude DAF. In de DAF zit namelijk een slaapcabine." "Het opknappen van oude transportauto's is best een dure hobby. Voor sommige trucks moet je veel materiaal aanschaf fen, het ligt er ook net aan wat je tegenkomt. Vooral als je de truck helemaal origineel wilt opknap pen, kunnen de kosten behoorlijk oplopen. Hoe ouder de truck is die je gaat opknappen, hoe moei lijker het is om de onderdelen te vinden en ook hoe kostbaarder de onderdelen zijn. De kosten voor het verzekeren van de trucks val len mee. Er bestaat namelijk een speciale oldtimerverzekering." Donderdag 29 juli 2004 - Pagina 9° In een uitpuilend Interna tional Art Center in Baarlo speelde vrijdagavond het Cristofori Pianokwartet de sterren van de hemel. De jonge musici spreidden onder de bezielende leiding van Paolo Giacometti al hun pas sie, muzikaliteit en virtuositeit ten toon. Mendelssohn, Beet hoven en Dvorak werden in grootse stijl vertolkt. Toen de laatste luisteraars na nog lang napraten de sfeervolle locatie verlieten, waren de musici reeds lang onderweg naar Ita lië, waar het volgende optre den op hen wacht. Op 1 augustus om 16.00 uur zullen in Geijsteren de eerste pianoklanken op de binnenplaats van de Spiekert weerklinken. Het zesde concert in het kader van de Noord-Limburgse serie Klassiek op Locatie zal gegeven worden door de 17-jarige uit China afkom stige toppianist Wen-Yu Shen. Hij lijkt niet te zijn voorbe stemd om op zeer jonge leeftijd muziek te gaan studeren. Nadat hij als kleuter in aanraking komt met een speelgoedexemplaar, raakt Wen-Yu gefascineerd door de piano. Op vijfjarige leeftijd krijgt hij zijn eerste pianolessen, drie jaar later wordt hij ingeschre ven op het conservatorium van Sichuan in Chengdu en even later geeft hij zijn eerste openbaar con cert, Concerto nr. 23 van Mozart. Het frêle Chinese kereltje begint aan de eerste concerttour nee in Zuid-Afrika als hij elf jaar is, verschijnt in een televisiepro gramma van de BBC en wint in datzelfde jaar het concours voor piano in Shanghai. En zo gaat het maar door, met voorlopig als meest aansprekende wapenfeit: op zijn zestiende een schitterende tweede prijs bij het pretentieuze Koningin Elisabeth Onenigheid provincie en gemeente over bouwplan Wiedemeijer De gemeente Meerlo-Wans sum heeft deze week bij de sector bestuursrecht van de rechtbank in Maastricht beroep aangetekend tegen de weigering van de provincie Limburg om medewerking te verlenen aan het bouwplan van A. Wiedemeijer. De Meer- lonaar wil naast zijn woning aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo een huis bouwen voor zijn zieke vader, maar de provincie weigert voor het plan een zogenaamde 'verkla ring van geen bezwaar' af te geven. In opdracht van de raad gaat het college van B en W nu in beroep tegen het besluit van de provincie om het bouwplan af te keuren. Het plan van Wiedemeijer leid de drie jaar geleden al tot felle dis cussies in de politiek. Het college van B en W verzette zich er lange tijd tegen, maar uiteindelijk kre gen burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum de opdracht van de raad om'de weg vrij te maken voor de tweede woning. De kwestie leek opgelost, totdat in november 2003 bleek dat de provincie niet van plan is om een 'verklaring van geen bezwaar' af te geven. De provincie gebruikt hiervoor dezelfde argumenten als die B en W destijds inzetten tegen het bouwplan. Volgens de pro vincie mag de tweede woning niet gebouwd worden omdat het huis dan net in het buitengebied zou komen te liggen en is er spra ke 'van een onnodige verdere insnijding in het buitengebied, hetgeen in strijd moet worden geacht met een goede ruimtelijke ordening'. Verder vindt de provin cie dat de nieuwe woning een onaanvaardbare uitbreiding van het aanwezige bebouwingslint in de richting van het buitengebied vormt en dat in het bouwplan van Wiedemeijer geen sprake is van inbreiding, maar van uitbreiding. En de provincie probeert nu juist met het door haar uitgestippelde beleid 'inbreiding voor uitbrei ding' burgerwoningen te weren uit het buitengebied. Als Wiede meijer zijn zin zou krijgen, zou dit volgens Maastricht bovendien een precedent scheppen voor ande ren die ook in het buitengebied Concours, precies een jaar gele den. Het spel van deze tiener kent technisch geen grenzen, het spel vertoont muzikaal-emotioneel een volwassenheid die men zel den hoort. Samen met zijn moeder reist Wen-Yu langs de internationale podia; op 1 augustus musiceert hij Het zesde concert in bet kader van de Noord-Limburgse serie Klassiek op Locatie zal gegeven worden door de 17-jarige uit Cbina afkomstige toppianist Wen-Yu Shen willen bouwen. Tevens vindt de provincie dat er binnen de bebouwde kom van Meerlo nog enkele (inbreidings)mogelijkhe- den zijn om woningen te bou wen. De provinciale bezwaren- commissie verklaarde in februari 2004 het bezwaarschrift van het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum gegrond. Desondanks weigert de provincie, in afwijking van het advies van de bezwarencommis- sie, medewerking te verlenen aan het plan. GEMEENTE De gemeente Meerlo-Wanssum is van mening dat het tweede huis voor de verzorging van de vader van Wiedemeijer wel gebouwd mag worden, omdat het perceel van de Meerlonaar is gelegen in het bestemmingsplan 'Kern Meer lo' en dat deze woning een natuurlijke afronding vormt voor de kern Meerlo ten opzichte van het buitengebied. Met de bouw van de woning wordt volgens de gemeente vooruitgelopen op een toekomstige invulling (met woningbouw) van dit gebied, het lint ten zuiden van de Mgr. Jennis- kensstraat. Volgens de gemeente is de bouw van de woning niet in strijd met rijks- en provinciaal beleid en past het binnen de ruim telijke visie Mgr. Jenniskensstraat e.o., zoals die door de gemeente raad is vastgesteld. Planologisch is het perceel waarop de woning is gepland binnen de bebouwings- kem van Meerlo gelegen. De stel ling van Gedeputeerde Staten dat er in dit geval sprake zou zijn van een onnodige verdere insnijding van het buitengebied, klopt vol gens de gemeente dan ook niet. Vandaar dat Meerlo-Wanssum beroep aantekent bij de recht bank in Maastricht. Het college vraagt de rechter het besluit van Gedeputeerde Staten te vernieti gen. Doet de rechtbank dat niet, dan kan de gemeente nog naar de Raad van State in Den Haag stap pen. Zonder medewerking van de provincie is het voor de gemeente Meerlo-Wanssum heel moeilijk om het bouwplan nog goedge keurd te krijgen. in Geijsteren. Op het programma staan Beet hoven, Brahms, Debussy en Pro kofiev. Zondag 1 augustus, 16.00 uur. Entree 10 euro. Binnenplaats de Spiekert in Geijsteren. Voorver koop: VW-winkels Noord-Lim burg of één uur vóór aanvang. Info: www.klassiekoplocatie.nl Het kasteel in Geijsteren werd in november 1944, aan de vooravond van de bevrij ding, finaal in puin geschoten. Zestig jaar later wil baron De Weichs de Wenne de ruïne consolideren: wat er nog staat, moet bewaard en behouden blijven. Een meerjarenplan, waarvoor de baron tien jaar wil uittrekken. Voorafgaand aan het begin van de werk zaamheden gaan deskundigen op het gebied van explosieven de slotgracht bij de kasteelraï- ne schoonmaken. Want in de slotgracht ligt vrij wel zeker munitie uit de Tweede Wereldoorlog. Sinds het bombar dement zestig jaar geleden is de rüine aan haar lot overgelaten. Na de oorlog zijn de restanten verder gesloopt, om gevaar op ongeluk ken of instortingen te voorkomen. Het opschonen van de slot gracht moet met de nodige voor zichtigheid gebeuren. Al het slib dat uit de gracht komt, wordt door medewerkers die een oplei ding hebben gehad bij de explo sieven opruimings dienst nauw keurig onderzocht op oorlogsmaterieel, waarna het ver der verwerkt kan worden. De gemeente Meerlo-Wanssum is vanwege het potentiële gevaar op de hoogste gesteld van de werkzaamheden bij de ruïne. Wanneer de werkzaamheden beginnen, wordt om veiligheids redenen niet bekendgemaakt. De Whiplash Stichting Neder land organiseert informatiebij eenkomsten voor whiplashpa tiënten. Contactpersonen van de Stichting geven tijdens zo'n bijeenkomst voorlichting en advies. Er is ook ruimte voor lotgenotencontact. Woensdag 4 augustus a.s. van 13.30 tot 15.30 uur is er een informatiebijeen komst voor whiplashpatiënten in het Medisch Centrum Groen- veld/Fysio Fit te Venlo. Jaarlijks worden tussen 15.000 en 30.000 mensen het slachtoffer van een whiplashongeval. De gevolgen van een whiplash kunnen zeer verstrekkend zijn. Het whi- plashletsel kan ontstaan wanneer het hoofd heftige slingerbewegin gen maakt ten opzichte van de romp, meestal als gevolg van een verkeersongeval. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en her- senzenuwen. De klachten, zoals hoofdpijn, misselijkheid, vermoeid heid, duizeligheid, geheugen- en concentratiestoornissen kunnen zeer hevig zijn. Whiplash, het zal je maar overko men! Als whiplashpatiënt moet je vaak leren leven met de ongemak ken en soms ook het onbegrip van de omgeving. En dat valt niet altijd mee. Het is dan ook plezierig in alle rust eens met lotgenoten te kunnen praten. Met mensen die dezelfde ervaringen hebben opgedaan. Op de bijeenkomst worden naast erva ringen vaak ook tips uitgewisseld. Juridische, medische en praktische vragen kunt u voorleggen aan onze contactpersonen. Zij zullen de vra gen zo goed mogelijk beantwoor den of kunnen doorverwijzen. De informatiebijeenkomst in Venlo vindt iedere eerste woens dag van de maand plaats in het Medisch Centrum Groenveld/Fysio Fit, Prinsenstraat 12. De gemeente Meerlo-Wans sum zet geen rouwadvertentie in Dagblad De Limburger voor ambtenaren die bij overlijden langer dan vijf jaar uit dienst zijn. De nabestaanden van de oud-medewerker krijgen voor taan een brief van het college met daarin een persoonlijke con doleance. Voor mensen die min der dan vijf jaar uit dienst zijn wordt wel een rouwadvertentie in de krant gezet. Dat heeft het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum deze week besloten. Aanleiding voor het besluit van B en W is het overlijden van een medewer ker van de gemeente Meerlo- Wanssum enkele jaren terug. "Er was eigenlijk geen beleid op dit gebied", legt voorlichtster Sylvia van Nispen uit. "Toen is beslo ten iets op papier te zetten mochten er oud-medewerkers overlijden. Het is meer een 'gevoelskwestie': de richtlijnen liggen nu vast." Een jaarabonnement kost u slechts 50 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode -+- Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. a Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij- j dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen j Spreekuren: uitsluitend 'op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer-1 lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.301; 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uui j en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep ten: Apotheek Antoniusveld, Sta- tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AI Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerio@het net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogewe; 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo j tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kir der- en jeugdzorg, volwassenen zorg, ouderenzorg, preventie er dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraa 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 B> Meerlo, tel: 692231 Spreekuur:; volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 S" Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslaving: zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerl< Tienray-Swolgen, Secretari I.B.A. Arts, Generaal Demps straat 21, 5866 BM Swolgen, Te 0478-692028. Voor bezoekwerl tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 H Horst, tel. 077-3978500, fax 07 3978505, email: unithorst@synthese.r www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infc matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-397850: Steunpunt voor Mantelzc gers. Inloopbijeenkomst ell derde dinsdag van de maand v£ 10.00 - 12.00 uur. Tevens op d dag avondopenstelling van 19.3( 21.30 uur. Algemeen Maatschappeli Werk. Voor tel. afspraak 07 3978500. Spreekuur op maandag t/m vi dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Op ningstijden: ma., di. en do. vj 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9