Harold ISL LENSSEN "Mensen houden van nostalgie" Pluim voor Young Hair Shops Speld van verdienste voor maaltijdbezorger Jubilarissen Coninxhof Frankie Cornelissen wint MIFA Award Digitaal afdrukken bij de Hema Snelheidscontroles Geschorst \N\eVeis 4? Avaya award voor Rocom Ernstig gewond Mishandeling PEEL EN MAAS Donderdag 22 juli 2004 - Pagina 15 Leden van het verkeershandhavingsteam hebben in het politiedistrict Venray in de afgelopen week in totaal 5570 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 507 weggebruikers een pro ces-verbaal gekregen. De controles vonden o.a. plaats in Oostrum en Venray. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op vrijdag 9 juli op de Stationsweg in Oostrum: een automobilist reed daar 106 knt/u terwijl 60 km/u de limiet is. Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 Een 39-jarige medewerker van de politieregio Limburg-Noord is deze week geschorst omdat hij zich buiten diensttijd schuldig heeft gemaakt aan zware mishan deling en openlijke geweldple ging. De politie doet verder geen enkele mededeling over deze zaak. Er is inmiddels een straf rechtelijk onderzoek tegen de betreffende medewerker gestart, dat tevens zal leiden tot een dis ciplinair onderzoek. Eindstraat 12, tel. 581553 -Reundje Um: Viervoeters over 't Veld (1) De 19-jarige Frankie Cornelissen uit Wanssum, leerling van het Technisch Opleiding Centrum in Venlo, heeft de eerste MIFA Award gewonnen. Zijn eindexamenwerkstuk - een printerkast - werd door de jury unaniem als beste aangewezen. De MIFA Award is door MIFA Aluminium BV in het leven geroe pen om het technisch onderwijs in Noord- en Midden-Limburg beter te profileren en te positio neren, en om leerlingen te belo nen voor hun creativiteit en inno vaties, De beste leerlingen van het eindexamenjaar van het TOC Noord- en Midden-Limburg in Venray, Venlo en Weert dongen mee naar de award, die bestaat uit een geldbedrag van 1000 con tant en een opleidingscheque ter waarde van 500. Rocom in Venray mocht onlangs de Avaya award in ont vangst nemen, een stukje waarde ring voor al de IP Office systemen die ze al verkocht hebben. De meeste omzet 2004 van de Benelux, met de meest innovatie ve oplossingen, daar zijn ze zon der meer trots op. "Het is een hele prestatie om de meeste omzet op het gebied van IP Telefonie te genereren. En ons doel is om door te gaan, niet alleen omdat het een technisch mooi product is, maar ook omdat het onze klanten groot voordeel oplevert", zegt Robert van Rijswijck van Rocom. "Avaya mag zich marktleider noemen op het gebied van IP telefonie en wij gebruik van. wij systeem nog steeds bezig zijn met de ontwik keling daarvan." IP Telefonie klinkt leuk en aar dig, maar wat is de toegevoegde waarde daarvan. Toegegeven, niet elk bedrijf is er al aan toe, maar dat hoeft ook niet. Het is een ideale oplossing om de brug te slaan tussen bedrijf en thuiswerk plekken, de ideale oplossing om vestigingen in het gehele land of zelfs in het buitenland te koppe len. Van Rijswijck: "Er zijn moge lijkheden te over, maar het is zaak voor ons als Rocom om voor een klant inzichtelijk te maken dat IP telefonie ook voor hen kan wer ken. Kostenbesparing, efficiency verbetering, daar draait het alle maal om. Iedereen is in principe op zoek naar een systeem om dit te realiseren. Maar mensen zijn altijd een beetje bang voor adder tjes onder het gras, voor Rocom de missie om de klanten te laten zien dat deze er niet zijn. Onze accountmanagers bezoeken de klanten en laten aan de hand van onze ROI-tool (Return of Investment) ter plekke zien waar om de aanschaf van een VoIP sys teem ook voor hen rendabel kan zijn. De klant geeft zelf de 'ingre diënten' aan die in de ROI-tool verwerkt gaan worden. Voor niets gaat natuurlijk de zon op, maar onze klanten staan er verbaasd van dat ze zelf direct zien welke besparingen gerealiseerd kunnen worden. Aan de hand wordt inzichtelijk gemaakt op welke ter mijn de investering zichzelf al weer heeft terugbetaald. Want dat gaat gebeuren, dat hebben onze klanten al ervaren. Dit is 2004, voor Rocom het jaar van de 1P telefonie en voor onze klanten het jaar waarin ze eindelijk een bewuste en goed onderbouwde telecommunicatie beslissing kun nen nemen. Geen sprookjes, daar houden we niet van, maar een voudigweg omdat we kunnen laten zien wat de klant mag ver wachten. De techniek verandert, ons motto niet: 'we connect your customers to their customers'." Bij een verkeersongeval op de Klagenfurtlaan - Herungerstraat - Nieuw Goltenweg in Venlo is dinsdagmorgen omstreeks 05.30 uur een 19-jarige fietser uit Venlo zeer ernstig gewond geraakt. De fietser stak de Klagenfurtlaan over en werd daarbij geschept door een 33-jarige vrachtwagen chauffeur uit Venray. De fietser droeg een walkman een heeft naar alle waarschijnlijkheid de vrachtwagen niet zien en horen aankomen. Het slachtoffer werd zwaar gewond per ambulance naar het ziekenhuis gebracht en daar opgenomen. De Stichting Reundje Um bestaat sinds januari 2000. Een aantal bedrijven wil met de stichting het recreëren op het platteland van Noord-Limburg onder de aandacht brengen van het grote publiek. In het prachtig Noord-Limburgse gebied tussen Peel en Maas bekijkt, beleeft en proeft u het leven van het platteland. Ieder bedrijf wil op een eigen wijze een meerwaarde geven aan het platteland van Noord- Limburg. Zij zetten dan ook de deuren wagenwijd open om eens nader kennis te maken. Onze verslaggever Gerrit Band bezocht een aantal bedrijven die de komende weken in deze serie nader worden voorge steld. In het eerste deel is Band te gast in Ysselsteyn bij de familie Van Rosmeulen van Viervoeters over 't Veld. "Vroeger hebben we nog met paarden gewerkt en in de week einden beoefende je dan de rui tersport. Nadat we met ons melk veebedrijf zijn gestopt zijn we begonnen met mennen. En daar voor gebruikten we zo'n mara thonwagentje", vertelt Frans van Rosmeulen, "Op een gegeven moment zegt iemand 'Hee, je kunt niemand meenemen en toen zijn we eens gaan nadenken'. Dat resulteerde zes jaar geleden in de aanschaf van een huifkarretje voor tien personen." Als je Frans en Riet van Rosmeulen wil bezoeken dan moet je eigenlijk op een zonnige dag komen. Dan ga je eerst in de tuin zitten, geniet van de stilte en daarna maak. je eens rustig een wandeling door de door Riet prachtig onderhouden tuin. Bij elke hoek, elk doorgangetje wacht je een verrassing op minge bied. "Dat is de afdeling van Riet", lacht Frans en hij gaat voor naar de bedrijfsruimten "Mensen zagen dat het leuk was om met paarden op pad te gaan. Het is eigenlijk begonnen met een kinderfeestje", licht Frans van Rosmeulen toe, "Net op dat moment startte de LLTB met het promoten van het agro-toerisme en je kon je daarvoor opgeven. Daaruit is eigenlijk Reundje Um weer ontstaan." Bij de eerste pre sentatie in 1998 in Venray was de naam er nog niet, Frans werd wel voorzitter van de club en bleef dat vier jaar. Hij zag in die tijd diverse bedrijven bij het samenwerkings verband komen, maar zag er ook een aantal weer verdwijnen. "Men denkt wel eens te snel dat agro-toerisme het bedrijf kan redden en dan willen ze het er even bij doen, dan pakken ze het te klein aan. Wij zijn er hobbyma- tig ingerold en hebben het uit kunnen bouwen. Bij ons draait het om nostalgie, mensen vinden het prachtig om op een rustige manier van de natuur en de omge ving hier te genieten." Het ene huifkarretje voor tien personen is inmiddels uitgegroeid tot een wagenpark van drie huif wagens in verschillende formaten en een fraaie trouwkoets. Frans bouwt op het ogenblik aan een zo origineel mogelijke paardentram, die voor het einde van de zomer klaar moet zijn. "Helemaal origi- naal kan natuurlijk niet, omdat er geen tramrails meer in de straten liggen. Om dat allemaal op een goede en veilige manier te trek ken heeft de familie Van Rosmeulen de beschikken over drie WPN'ers. Deze kudde werd anderhalf jaar geleden uitgebreid met twee Tinkers, die inmiddels alletwee weer voor gezinsuitbrei ding hebben gezorgd. Het ezeltje op het terrein heeft nog geen andere taak gekregen dan decora tief aanwezig te zijn en af en toe zijn kenmerkende geluid te laten horen." De grote hobby van Frans van Rosmeulen is de mensport. Wedstrijden rijden en paarden voor de mensport africhten, hij doet het met hart en ziel. In een van zijn grote hallen kan hij oefe nen, buiten is een compleet wed strijdterrein met enorme hinder nissen aangelegd. Eind augustus wordt er bijvoorbeeld een lande lijke mendag georganiseerd voor de menklassen 12 en 3. die hier bij dankbaar van het prachtige natuurlijke concours gebruik zul len maken. Wie ook wel eens van de hin dernissen gebruik maken zijn de gasten van de familie. Het pro gramma van een gezelschap kan bijvoorbeeld bestaan uit eerst een lunch in de gezellige ontvangst ruimte, daarna ringsteken en korf ballen vanaf de koetsen in de hal. vervolgens buiten hindernissen rijden en afsluiten met een barbe cue. "We hebben geen horecage deelte", benadrukt Frans van Rosmeulen, "zo'n lunch of een koffietafel of een barbecue laten we verzorgen door een van de andere deelnemers van Reundje um, dat is hun specialiteit, We rij den ook veel arrangementen in dit samenwerkingsverband, je kunt de mensen samen een heel dagprogamma aanbieden en ze kunnen er ook zelf een op maat uitzoeken. Die samenwerking tus sen de bedrijven is heel belang rijk." De meeste huifkartochten wor den in de omgeving gehouden vanuit de thuisbasis in Ysselsteyn. Het voordeel is dat de gasten meteen in het buitengebied zitten en kunnen genieten van de rust en de natuur. Voor veel mensen is het de eerste keer in Noord- Limburg. Frans van Rosmeulen: "Je bent altijd bezig met mensen die iets te vieren hebben, altijd vrolijke gezichten. Daar blijf je jong van. Elke groep heeft wel iets wat je bijblijft." De drukste tijd voor het bedrijf is voor en na de zomerva kantie, omdat dan de meeste fees ten. partijen en bedrijfsuitstapjes worden georganiseerd. Nu komt er dus een relatief rustige periode aan, behalve dan het bouwen van de paardentram, en eind augustus begint het huifkarseizoen weer. In september staan er al weer twee trouwerijen op de rol. 'Mystery guest' bezoekt kappers Het door het bedrijf Caring Promotions in opdracht van Kerastase Paris verrichtte onderzoek bij een groot aantal Nederlandse kappers is voor de Venrayse kapsalon Young Hair Shops in de Bleek in Venray een groot succes geworden. Deze 'mysterie guest' heeft een rapport uitgebracht over de beoordeelde kapsalons. Young Hair Shops behaalde de hoogst bereikbare score op tal van beoor deelde onderdelen, zoals kleur- en knipadvies, diagnose-stelling, afspraak maken, uitstraling salon, haar- en huiddiagnose, styling en algemeen. Een fraai resultaat waar de medewerkers van de Venrayse kapsalon trots op mogen zijn. Ook de komende tijd zullen de kapsters er alles aan doen om de goede naam van het bedrijf in ere te houden. Immers: 'adel ver plicht'; daar zijn de kapsters zich terdege van bewust. De kapsters van Young Hair Shops werden in de bloemetjes gezet Hema Venray beschikt sinds jf deze week over de allernieuwst digitale afdrukapparatuur. Van gewone fotorolletjes, maar ook a van opname met een digitale 14 camera maakt Hema afdrukken op |{j echt fotopapier die gezien mogen i.ii worden. En dit binnen de een uur- li service. Kwaliteit voor een aan- trekkelijke prijs. Dick Kortink van de fotoafde- ling van de Hema introduceert 1 trots zijn nieuwste aanwinsten: d het nieuwste High Tech 1 uur rJ Fotolab, later volgt de FotoKiosk. "Beide apparaten makelijk het voor klanten mogelijk om opna mes van digitale camera's te laten afdrukken. Dat betekent natuur lijk niet .dat we er niet meer zijn voor gewone foto's. De bekende Hema kwalitietsafdrukken van fotorolletjes kunnen worden gemaakt in de 1-uurservce en in de meerdagenservice. De klant mag kiezen. We bieden nu zelfs een extra product in de 1 uur ser vice. Wie een fotorolletje inlevert kan de negatieven op een cd-rom laten zetten. Dat heeft als voor deel dat je de analoge foto's nu ook via een pc kan bekijken. Ook kunnen van deze cd weer afdruk ken worden gemaakt." Een schitterend staaltje van moderne techniek is de Hema FotoKiosk. Hiermee kunnen klan ten die digitale opnames komen inleveren zelf hun bestelling invoeren. Het werkt heel simpel. De klant stopt een cd-rom of digi taal fotokaartje in de fotoKiosk. Vervolgens verschijnen alle foto's op het beeldscherm. Door een voudig de aanwijzingen op het beeldscherm op te volgen wor den de foto's besteld. Ook hier geldt weer de keuze mogelijk- heid: of de foto's in 1 uur klaar of kiezen voor de goedkopere meer- w dagenservice. Afdrukken kunnen i gemaakt worden in de maten I 10x15. 13x18 en 20x30cm. Als de plaatsing van een bestelling is afgerond, geeft de Kiosk keurig een afhaalbewijs Hierop staat ver meld wanneer de foto's kunnen worden opgehaald en het totale bedrag van de bestelling. De foto's worden afgedrukt op echt fotopapier, zodat een lange levensduur van foto's gegaran deerd zijn. Met het moderne digitale luur fotolab zijn stofjes of krasjes op de afdrukken verleden tijd Een moderne techniek filtert alle oneffenheden weg. Ook dia's kun nen met deze machine worden afgedmkt of op een cd-rom gezet. Kom dus gerust met die schoe nendoos vol oude dia herinnrin- gen langs, de Hema brengt deze herinneringen weer tot leven. Wilt u een luxere afdruk met een mooie witte rand of teksten aan uw foto toevoegen of alleen een bepaald deel van uw foto afge drukt hebben? De nieuwe Hema fotoservice kan dit allemaal ver zorgen. De politie heeft maandagmor gen rond 8.00 uur een 35-jarige en een 42-jarige man, beiden uit Boxmeer, aangehouden op ver denking van respectievelijk mis handeling en vernieling. De man nen wilden op de Hoenderstraat een taxi nemen, maar die kon hen niet meenemen omdat het voer tuig al vol zat. De 20-jarige taxi bestuurder bestelde een andere taxi voor de twee, maar die waren het hier niet mee eens. De 35-jari- ge man sloeg de taxi-chauffeur tegen zijn kaak, terwijl de 42-jari- ge verdachte een deuk in de taxi schopte. Beide mannen waren onder invloed van alcohol. De politie heeft beiden ter ontnuch tering en voor verhoor ingesloten. Synthese Zorg en Welzijn in Venray heeft woensdag een speld van verdienste uitgereikt aan Frits van Treeck uit Bergen. Van Treeck is de oudste vrijwilliger van de Maaltijdservice Noord- Limburg en heeft te kennen gege ven het iets rustiger aan te gaan doen. Hij bezorgde vijftien jaar de maaltijden bij ouderen en de gehandicapte medemens in Bergen en omgeving. Symbolisch in al die jaren voor zijn vrijwilli gerswerk is zijn gezegde 'Zo, we zullen die oudjes eens weer wat te eten gaan geven'. Nu gaat Frits zijn activiteiten op een lager pitje zetten en alleen nog maaltijden gaan bezorgen bij de trouwe klan ten in de gemeente Bergen. Alle leerlingen van basisschool Coninxhof werden door vijf jubi larissen, de juffrouwen Els en Tiny en de meesters Hans, Theo en Matt, getrakteerd op een dagje Toverland in Sevenum. Voor een jubileum wordt door het bestuur een bepaald bedrag beschikbaar gesteld, dat gebruikt kan worden voor een receptie. De jubilarissen vonden het echter leuker om iedereen mee te laten genieten. Natuurlujk werden zij in het pret park door alle kinderen toegezon gen. Daarna konden de kinderen zich uit gaan leven in het pret park. Tussentijds werd gezamen lijk de lunch gebruikt en werden de kinderen ook nog getrakteerd op een ijsje. De hele dag hebben de kinderen zich prima vermaakt en het was dan ook een zeer geslaagde dag.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15