Koester uw Monument Uitbreiding Regina Pacis in Vredepeel Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen KLCnST fit 4 ZONDER AUTORIJBEWIJS Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Honderdvijfentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 22 juli 2004 L EN MAAS Stichting Venray Monumentaal Deze week: gemeentelijk monument, Langstraat 32 in Venray. Opnieuw een pand in de reeks van de Venrayse architect P. van Bergen. Dit prachtige pand, gebouwd rond 1930 bevindt zich nog in bijna ongewijzigde staat. De winkel/woning is opgetrok ken in een Art Nouveau stijl met Jugendstil elementen. De frontge vel bestaat uit twee bouwlagen met een verticale driedeling, waarbij het middendeel breder is dan de beide identieke hoekde- len. De platte bogen zijn typisch Art Nouveau stijl. Decoraties zijn uitgevoerd in baksteen, langs de randen van de topgevels. In ieder hoekdeel bevindt zich op hoogte van de centrale balustrade een bloembak in de vorm van een erker. Deze hoekdelen, voorzien van drie ramen, worden bekroond met een rond afgewerk te topgevel. Achter de woning bevond zich het atelier van S. van Bergen een broer van de archi tect). In dit atelier werd gewerkt, geschilderd, foto's gemaakt, en uitvindingen gedaan. Daarna huis vestte Langstraat 32 lange tijd een dierenspeciaalzaak. Het pand werd in de jaren negentig prach tig in stijl, met veel gevoel voor monumentenzorg gerenoveerd. Kent u ook zo'n beeldbepalen de monumentale plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren? Of wilt u ons goede digitale foto ter beschikking stel len? Ons adres is Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7, 5801 SX VENRAY. E mail: venray- monumentaal@hccnet.nl Afgelopen weekend vierde de Oostrumse buurtvereniging Langs de lijn haar 40-jarig bestaan. Langs de lijn is er voor de bewoners van het korte stuk van de Stationsweg, de Henri Dunantstraat en De Hulst-1. De vereniging telt op it moment maar liefst 65 leden, bestaande uit 24 gezin nen met hun kinderen. Onder het gezelschap bevond zich ook het echtpaar Camps, vanaf het eerste uur lid van Langs de Lijn. -J Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas hebben, na het succes in de vorige vakantieperiode, ook dit jaar weer de handen in elkaar geslagen voor een fotowedstrijd. Stuur uw leukste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een digitale fotocamera ter waarde van maar liefst 399 euro. Stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier weekprijzen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgever ij/boekhandel Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier donderdagen weekprijzen vergeven: namelijk op 12,19 en 26 augustus en 2 september. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergroting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 9 september bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Canon Ixus met een waarde van maar liefst 399 euro. De weekprijzen worden beoordeeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo KJabbers samen met redacteur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's, De foto's kunnen worden ingeleverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantieplaatjes die met een digitale camera zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedingen naar de prijzen. SPELREGELS IS| !1) De wedstrijd staat voor iedereen open, behalve voor medewerkers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digita le foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) De ingestuurde foto's dienen liggend te zijn 4) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdorganisatie kan naderhand het origineel opvra gen ter controle. 5) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoonnummer zijn ingevuld j 6) De uitslagen van de weekprijzen staan op 12,19 en 26 augustus en 2 september in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op 9 september bekend- gemaakt 7) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 8) De prijzen zijn niet inwisselbaar voor geld 9) Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd 10) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 6 september. U) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 12) Inzenders geven toestemming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 13) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd H) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Afgelopen maandag werd in Vredepeel de vlag gehesen vanwege het bereiken van het hoogste punt van de nieuw- en aanbouw bij de Regina Pacis basisschool in Vredepeel. De kleinste school van de gemeente Venray heeft er een lokaal, een personeelskamer, een spreekkamer en een inva lidentoilet bijgekregen. Voor een groot deel wordt de verbouwing bekostigd door de gelden voor het aanpassen van schoolgebouwen aan de eisen van het huidige onderwijs. De basis school in Vredepeel is de kleinste Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS van de gemeente Venray. Het leerlingenaantal schommelt tus sen 35 en 40. Er wordt gewerkt met met drie groepen: De kleuters, groep 3, 4 en 5 in een lokaal en groep 6,7 en 8 in een lokaal. De school beschikte alleen maar over drie lokalen, vier toiletten, een gang en een directie-kantoortje. Een van de drie lokalen is ingericht als speellokaal voor de kleuters, maar kan njet als zodanig worden gebruikt: groep 3, 4 en 5 hebben sinds enkele jaren dit lokaal nodig. Het heeft lang geduurd en veel energie gekost voordat het zover was, maar dankzij de over heidsgelden voor het aanpassen van de schoolgebouwen aan de eisen van het moderne onderwijs, een eigen investering van de school zelf en de inspanningen van SPOVenray heeft de school nu een extra lokaal, een perso neelskamer, een spreekkamertje en een (invaliden) personeelstoi- let. "Hiermee voldoet het gebouw weer aan de eisen die hedenten- dage gesteld worden. Goed onderwijs in een goed gebouw is voor iedereen van essentieel belang, maar zeker voor een klein dorp als Vredepeel. Wij zijn dus heel blij met de nieuwbouw. De kleinste school komt het eerst aan de beurt bij het besteden van de onderwijsvemieuwingsgelden! En dat is toch weer mooi", aldus Theo Martens, directeur van Regina Pacis. Het hijsen van de vlag gebeurde door de twee jong ste kinderen (Fleur Janssen en Roy Vissers) het oudste kind (Koen Cornelissen) en een van de werknemers van bouwbedrijf Raedts. De pret begon op vrijdagavond al voor de kleintjes. Na een barbe cue en een feestavond mochten zij in de gróte tent blijven slapen. Zaterdag was er een gezellige brunch, buiten in de tuin, die druk bezocht werd. Zondag trok het hele gezelschap per touring car een hele dag erop uit naar de kasteeltuinen in Arcen. 's Avonds wachtte in Oostrum een grootse barbecue Hub en Nellie Camps zijn al vanaf het eerste uur lid van de ver eniging. "Ach", wuift Nellie alle lofuitingen weg, "er zijn nog wel anderen die ook zo lang lid zijn, maar wij zijn wel de enigen die al die tijd hier nog zijn blijven i Met een beetje weemoed denkt hij en zijn echtgenote terug over de afgelopen veertig jaren. "Vroeger noemden we de buurt vereniging VenGro. Van VENnekens tot De GROot. Van de ene kant van de straat tot aan de andere kant. Heel vroeger haalde de Weduwe Pingen de contribu tie op. Dat deed zij heel erg graag. Ach, het arme mens was toch al zo vroeg weduwe geworden. En later kwam mevrouw van Ooyen. Ik weet niet meer hoe hoog de contributie toendertijd was, veel was het in ieder geval niet. Als het uitstapje en de feestavond er maar van betaald konden worden. De buurtvereniging is eigenlijk ont staan bij bakker Rutten, hier ver derop in de straat. Iedereen haal de het brood bij bakker Rutten. Het was daar altijd zo gezellig dat iedereen er alsmaar bleef hangen. Koekje, kopje koffie of een borrel tje erbij. Zo is eigenlijk het idee van een buurtvereniging geboren. Vroeger hielden we een keer per jaar een feestavond. Jans Verheggen zorgde altijd voor het vlees, meestal was dat konijn. Daarnaast was er ook elk jaar een jaarvergadering die telkens uit mondde in een kaartavond. Je kent dat wel, hartstikke gezellig met een borreltje erbij. En we maakten ook jaarlijks een uitstap je. Eén keer zijn we naar de Floriade in Amsterdam geweest Dat was een toen een hele reis, want zover kwam vroeger eigen lijk amper iemand. Maar wel prachtig. Tegenwoordig wordt er wat meer georganiseerd. We gaan regelmatig gezamenlijk wandelen en fietsen, een keertje bowlen. Ook aan de kinderen wordt gedacht. En natuurlijk wordt er aandacht geschonken aan geboor- RUSTIG "Wij zijn één keer verhuisd, naar twee huizen verderop. Het heeft ons hier altijd goed beval len. Goed, het is wel wat drukker geworden, maar ik woon hier nog steeds heel erg graag," vertelt echtgenote Nellie. "Het is verder wel rustig, er gebeurt eigenlijk weinig. Ja, die fabriek bij ons ach ter die enkele jaren geleden afge brand is. Letterlijk met één knal de lucht in gegaan. Dagenlang heb ik er amper van kunnen sla pen. Het was ook een echte flinke knal, maar gelukkig hebben we geen schade gehad. Het had erger kunnen aflopen. In die veertig jaar is hier heel wat veranderd: bakkerij Rutten. Jans Verheggen, en het station. Oostrum had een mooi station, precies hetzelfde gebouw als het station in Boxmeer. Goh. je staat er eigen lijk niet bij stil hoe snel de tijd gaat."8 wonen. Wij zijn al lid van de buurtvereniging vanaf het moment dat we gingen trouwen. Pas geleden hebben we ons 40- jarig huwelijksfeest gevierd." Hub Camps is een echte Oostrummer. Op zijn zestiende verjaardag werkte hij al bij zijn oom in Café Hotel Camps, aan de Stationsweg. "Nee, niet te verwar ren met café Camps, want die lag aan de Mgr. Hanssenstraat. Het was echt Hotel Camps, mét stro mend water. Zo adverteerde mijn oom ook: mét stromend water." Terwijl hij dat met grote nadruk zegt, verschijnt er een grote glim lach rond zijn mond. "Helaas over leed mijn oom in 1966, twee jaar later werd het hotel gesloten. Ik ben daarna met de varkenshandel begonnen."] ten, huwelijken, nieuwe bewo ners en niet te vergeten de lang durig zieken. Een bloemetje of een kaartje. We kennen elkaar, we komen niet dagelijks bij elkaar over de vloer, maar als er iets is dan staat men meteen voor de ander klaar, dat is net het mooie ervan."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13