Idtimer toertocht reekt weer record Dag van de Koormuziek Jubilarissen ipe Peelklank Ysselsteyn Kunst Cultuur Huldiging jubilarissen Vriendenkring Smeden en brood bakken in De Locht Diploma voor muzikanten Groningse kunstenaars in De Lochting Mango's aan boord lassiek op ocatie Vier gewonden Vrijwilligers- centrale Expositie Henk Jacobs nemei Jij he ument oulin berj kaste en. W< Tijdens de jaarlijkse feestavond p vrijdag 23 juli zullen ook dit iar bij de Peelklank weer enkele ibilarissen gehuldigd worden. >ii jaar wordt de boventoon bij e jubilarissen gevierd door de amesPetra Spreeuwenberg en osje Geurts vieren dit jaar het :ir dat zij 25 jaar actief bij de celklank zijn betrokken als muzi- ante. Toeval of niet beide dames ijn allebei actief op de sopraan axofoon. Met dit instrument laakten zij gedurende de afgelo- len 25 jaar de Peelklank tot een ompleet orkest en vormden zij nede de echte Peelklank. Naast iet musiceren in clubverband varen Petra en Josje vele jaren °r staa °P s°listcnconcoursen en ehaalden daar vele goede resulta- en. Daarnaast is Petra is de laat- te jaren ook actief als begeleid- ter van de jeugdfanfare. In deze orgt zij ervoor dat de jeugdige nuzikanten plezier houden in het n bosnus'ceren 'n 'um aan'00P naar iet grote werk bij de fanfare. In ie beginjaren van het jeugdorkest leeft ook Josje Geurts haar spo- pracjen °P dit gebied verdiend Behalve deze twee zilveren ubilarissen heeft de Peelklank Neder)0^ een B0U(Jcn jubilaris in de ee iaa)ersoon van Frans Jenniskens. Als 0|J(j aid muzikant leeft hij nog altijd ,n voo ïee met het reilen en zeilen van ocatie e ^an^are Begonnen bij de toen- e[ ialige fanfare St. Catharina in eunen werd hij na zijn verhui- c ing naar Ysselsteyn actief muzi- 8 ;ant bij de Peelklank Na een aantal jaren actief muzi- it te zijn geweest nam hij zit ting in het bestuur, Een functie die hij vele jaren heeft uitgeoe fend. Frans stond mede aan de basis van het weer financieel gezond worden van de Peelklank. Dit deed hij door diverse activi teiten te ontplooien om de kas te spekken en hier ook zelf aan mee te werken. Bij het 40 jarig bestaan van de drumband stelde hij zelfs een "feestloods"ter beschikking die toen nog gebouwd moest worden. Middels dit eerste feest in deze loods kwam de Peelklank financieel weer in goed vaarwa ter. Door de opbrengsten van dit feest kon het instrumentarium op peil gebracht en gehouden wor den en kwam de Peelklank tot grote bloei. Voor Frans en zijn echtgenote is het dan ook dubbel genieten geblazen bij een optre den van de drumband en/of de fanfare van Muziekvereniging de Peelklank. Normaal gesproken houdt de Peelklank haar feestavond in de herfst. Voor deze herfst staat ech ter een groot Promsconcert gepland wat gehouden wordt in eerder genoemde loods. Na het succes van de Night of Pop and Classics bij gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Peelklank was het tijd voor een herhaling. We mogen in dit geval wel spreken van een bijzondere herhaling. De Night of Pop and classics wordt dit jaar gehouden op 19 en 20 november. Het bij zondere aan deze uitvoering is dat het ditmaal een co productie is van Fanfare St Oda uit Merselo en de Peelklank uit Ysselsteyn. Beide korpsen worden aangevuld met een combo en solisten als Renee van Wegberg en Dolf Drabbels. Beiden zijn inmiddels geen onbe kenden in de regio. Naast deze solisten doen ook nog plaatselijke zangers en zangeressen mee. De Venrayse Oldtimer Toer- ellin ocht heeft afgelopen zondag hefreer een record gebroken. In verschenen 320 liefhebbers ;an klassieke auto's aan de start, it jaar waren het er meer dan oord iieri 350. De deelnemers stonden rond het middaguur aan de start voor een van de tochten van 30, 50 of 80 kilometer om in de loop van de middag onder een stralend zonnetje weer het Schouwburg plein in Venray op te rijden. De publieksprijs van de toertocht werd gewonnen door G. Hebben uit Nederweert met een Singer-4A uit 1947. Tweede werd M. Jansen uit Oeffeit met zijn Skoda Popular uit 1937, terwijl de derde prijs ging naar F. Spierings uit Rijke voort met zijn Opel Pullman uit 1935. De klassiekers werden beoordeeld door de heer Kloos van de KNAC. d I# ning van elkaar. Ook dat draagt bij aan een ontspannen sfeer. Heel belangrijk is ook de socia le component. Samen pauzeren, samen lunchen. Omdat een geza menlijke inspanning verricht wordt met een gelijk doel is er een interessant thema om over te praten. Als u na afloop naar huis gaat bent u een hele muzikale ervaring rijker die u vast en zeker in het eigen koor kunt gebruiken. En dat laatste is de bedoeling van de VNK-Limburg. It's a gift to be simple... is het thema van deze Dag van de Koor muziek. It's a gift to be simple (Het is een gave om eenvoudig te blijven), is de titel van een bestaand lied van Aaron Copland. We hebben gekozen om de dag van de koormuziek te vullen met relatief eenvoudige muziek. Muziek die in het gewone ama teurkoor ook te zingen is. Maar de keuze van het thema heeft ook te maken met het karakter van de dag. Het gaat er niet om, om het beste te kunnen zijn, niet om beter te zijn dan de ander, maar om te genieten van het samen zin gen; van de zangprestatie met de andere deelnemers. In het kort werkt het zo... U geeft u telefonisch op of per inschrijfformulier. Na inschrijving ontvangt u een partituur en een oefen-cd waarop de eigen stem soort staat ingezongen In de lig stoel in de tuin of in de auto, in de keuken of in bed luistert u steeds opnieuw naar de muziek en leren gaat vanzelf. Daarvoor is de hele vakantieperiode tijd want de "Dag van de Koormuziek" is aan het eind van de zomervakantie gepland. Op die dag komt u naar Voerendaal waar vlaai en koffie vanaf 9.00u klaar staat in de Borenburg. Om half tien begint het zingen eri zult u merken dat er plotseling uit al dat individuele oefening een koor ontstaan is. Uiteraard wordt op die dag flink aan de samenzang geschaafd door pittige repetities waarbij de tijd vliegt. Regelmatig zijn er pauzes, 's Avonds is de uitvoering die voor publiek toegankelijk is. Er wrordt een foto gemaakt van de groep die u later als herinnering krijgt. Ook maken we een opna me van het concert en als die lukt krijgt u een kopie van de opname. Meer informatie? De contact persoon voor alle vragen en tele fonische inschrijving is Mevrouw Veldman 045-5752734. e-mail marinaveldman@tiscali.nl of Pie- ter Kuypers 0478 - 513191. een volledig georganiseerd dag programma met avondconcert. Elk koor in Limburg dat aangeslo ten is bij de VNK heeft hierover al een brief ontvangen en inmiddels hebben zich al meer dan 160 deel nemers ingeschreven. Maar speci aal voor de leden van alle onge bonden koren, koortjes en ensembles waarvan er ook in Noord-Limburg zeer veel zijn, is dit bericht bedoeld. Als u graag zingt en dat doen veel mensen gelukkig graag, is de Dag van de Koormuziek zoiets als een dagje uit. U bent bezig met uw favoriete hobby, treft gelijkgezinden en alles is voor u geregeld. Natuurlijk kunt u dat ook in uw eigen zang koor maar er zijn toch verschillen. Op de eerste plaats maakt u ken nis met nieuwe muziek, andere dirigenten en een hele zaal vol enthousiaste medezangers en zan geressen. In leeftijd variëren de deelnemers van twaalf tot ruim boven de zestig jaar, en dat geeft een zeer ontspannen sfeer waar iedereen zich thuis voelt. Al die deelnemers hebben een gezamen lijk doel. In één dag oefenen ze samen aan een programma dat 's avonds in concertvorm wordt uit gevoerd. Geen concurrentie onder elkaar dus maar ondersteu- vai Zaterdag 4 september organi- vaiseert de Stichting Verenigde erNederlandse Korenorganisatie,s- i.imburg met ondersteuning van de provincie Limburg in De in Voerendaal de Dag "an de Koormuziek. Iedere enthousiaste koorzangliefhebber an welk koor dan ook wordt uit- ienodigd om deel te nemen aan In de concertserie Klassiek op -ocatie is het vrijdag 23 juli om dereöO.OO uur de beurt aan het Cristo- iedeifori pianokwartet in het Interna- d^ional Art Center in Baarlo. Dit Pianokwartet ontleent zijn naam rageiflan de Italiaanse instrumenten- r alli Jouwer Cristofori die rond 1700 i wol eefde. De in Milaan geboren pia- t. D< üst Paolo Giacometti is de virtuo- onlijl :espil in dit ensemble. Het Cristo- ori pianokwartet met Eva •tegeman, viool. Johannes Erkes, :an e Jtviool en Timora Rosier, cello hd egt zich voornamelijk toe op het Igen repertoire uit de Romantiek. Het bet*nog jonge Ensemble, opgericht in 30$Ü02, gaf reeds vele concerten in Kijl^uitsland en Italië. EN MAAS Donderdag 22 juli 2004 - Pagina 11, Het 35-jarig bestaansfeest van blaaskapel Freunde Echo in Over- loon werd vorige week geopend met het drukbezochte jaarlijkse Rabo-concert waaraan alle gele dingen van Fanfare Vriendenkring deelnamen. Vanwege het gedwongen verblijf van voorzitter Bert Bardoel werd de opening verricht door secretaris Toine Verstraaten die samen met spea ker Coen Hofmans het publiek op de hoogte bracht van de diverse optredens en overige gebeurtenis sen. Het concert werd geopend door het Slagwerkorkest, waarna de blokfluiters vervolgden en afsloten met een komische act over de Flintstones. Ook was Fred hierbij met een grote knots in de persoon van Joost Cruysen duide lijk aanwezig. Het Opleidingsor- kest o.l.v. Marjo v.d. Locht en het Jeugd Slagwerkorkest sloten het gedeelte voor de pauze af.. Het Slagwerkorkest o.l.v. Wil van Horck voerde o.a. het indrukwek kende werk "Emotions of Life" uit. opgedragen aan Ivo Arts die eind vorig jaar zo tragisch om het leven kwam. Fanfare Vrienden kring o.l.v. Phil van Landeghem vervolgde met het entertainment- programma dat ook succesvol is uitgevoerd op de Grote Prijs Vor- tum-Mullem en op het TEMA-toer- nooi in de Maaspoort te Venlo in april jl. Het publiek waardeerde de uitvoering met een overweldi gend applaus, vooral bij de zang nummers van Barrv van Opber gen en Renée van Wegberg. Vijf personen werden onderscheiden voor hun 25 jaar lidmaatschap van Fanfare Vriendenkring, door de Brabantse Bond van Muziekver enigingen in de persoon van de heer J. Verbeeten. bestuurslid van de bond De avond werd afgeslo ten met een optreden van Freun de Echo o.l.v. Ton Keizers. De kapel geheel in het nieuw, een uniform met meerdere mogelijk heden, als gala-uniform een fel blauw colbert en gilet met zwarte broek of colbert uit en gilet omke ren en ziedaar een Tsjechisch lij kend uniform: geel met een brede gekleurde bies. Ook Freunde Echo huldigde drie jubilarissen: leider Ton Keizers en klarinettist Pieter Klaassen, beiden 30 jaar lid en hoornist Paul Vloet, 35 jaar lid en dus vanaf de oprichting. Zij werden toegesproken door John Crooijmans. voorzitter van Freun de Echo, die hun een speciaal ont worpen FE-insigne opspeldde. Zaterdag een gezellige Top Drie Avond waaraan naast Freunde Echo ook de Klokkendorper Blaaskapel en de Zuidemakapel optraden met hoogstaande vooral Tsjechische muziek Zondag werd het feest afgesloten met een Brunch en aansluitend een non- Op de foto v.l.n.r.: Piet Lcwrijs- sen, Rien Klaassen,. Jolm Maas- sen. Bert Vloet en Edwin Hend riks stop programma met diverse kapellen, geopend door de samenstelling van oud-leden Freunde Echo. Al met al een geslaagd weekend. Fanfare Vrien denkring en Freunde Echo bedan ken dan ook allen die hebben meegewerkt om dit feest te doen slagèn. Op naar het volgende feest, het 100-jarig bestaan van Fanfare Vriendenkring in 2007. Op zondag 25 juli is de smederij geopend Tevens wordt er brood gebakken in de authentieke bak oven van het museum. Kinderen mogen de bakker helpen en zelf een broodje bakken. Op de bin nenplaats vindt een optreden plaats van het accordeonorkest de Vagebonden. Op de bovenverdie ping is de wisselexpositie inge richt met als titel "Bomen en men sen, een oeroude relatie" en in de arbeiderswoning is een mooie verzameling strijkijzers te bezich tigen. In de maanden mei t/m sep tember is het museum elke dag open van 11.00 tot 17.00 uur. De speciale activiteiten op zondag beginnen rond 14.00 uur (www.delocht.nl). Zondagavond zijn vier perso nen, een echtpaar uit Venlo met hun twee kinderen, gewond geraakt bij een verkeersongeval op de snelweg A73 onder Vier lingsbeek. De vader en de beide kinderen zijn met ambulances naar het ziekenhuis in Venlo ver voerd. De vrouw is overgebracht naar het Radboudziekenhuis in Nijmegen. Het ongeval vond plaats kort na half zeven op de rij baan richting Venlo. De auto met de vier slachtoffers had een voor hen rijdende personenauto inge haald en voegde daarna weer in. Daarbij botste de auto met de voorzijde tegen de achterzijde van een voor hen rijdende vrachtauto met oplegger. De voorzijde van de auto schoof daarbij geheel onder de vrachtauto die werd bestuurd door een 49-jarige inwo ner van Den Haag. De brandweer heeft de slachtoffers uit de auto In de vakantieperiode is de Vrij- willigerscentrale Venray van 21 juli tot en met 6 augustus geslo ten. Diegenen die vragen heeft of verdere informatie wenst over vrijwilligerswerk kan ook gebruik maken van het emailadres van de Vrijwilligerscentrale vweven- rav@synthese.nl. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur moeten bevrijden alvorens zij naar de ziekenhuizen vervoerd konden worden. Ook een trauma helikopter werd ingezet. De A73 was in verband met het ongeval tot half negen die avond afgeslo ten en het verkeer werd omge leid. Vijf muzikanten in opleiding van fanfare St.Cecilia in Maashees kregen vorige week hun muziek- diploma. Op de eerste rij: Teun Cremers (kleine trom A) en Sanne ten Hol der (trompet A) en op de tweede rij Wouter-Jan den Burger (drum stel A). Hanneker Reijnders (hoorn C) en Franka den Burger (alt-saxofoon B) mochten het diploma in ontvangst nemen. Vanaf 23 juli is er werk van twee kunstenaressen uit Roode- school te zien in de zomerexposi- tie van galerie De Lochting in Venray. Tiny Bouter-Snijders is reeds tientallen jaren bezig om in met de hand opgebouwde keramische objecten het leven te vangen en gevoelens tot uitdrukking te bren gen. In 1991 nam ze deel aan een groot symposium in Japan waarna ze opnieuw gestimuleerd werd om de plastistische mogelijkhe den van het materiaal te onder zoeken. Steeds opnieuw probeert ze een goed samenspel van vorm, kleur en materiaal te bereiken Tot en met 11 september is in de Bibliotheek Venray een exposi tie te zien met werk van Henk Jacobs. De tentoongestelde teke ningen. collages en objecten zijn te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Ook de combinatie met andere materialen als touw en bamboe wordt graag toegepast. Haar late re werk is beinvloed door het Groninger landschap: de dijken met hun doorgangen, de ruimte, de stilte, de ruwheid van het omgeploegde land. Van het getoonde werk verwijzen öpen huis en stéle hiernaar het meeste. Linda Bouter geboren in Amsterdam, is al bijna 20 jaar actief als schilder-ontwerpster. Daarnaast ontwerpt en realiseert zij grote muurschilderingen, maar zij maakt ook portretten in opdracht Sinds twee jaar is zij mede-eigenaar van Liti-Galerie in Roodeschool van waaruit projec ten opgezet worden om kunst toegankelijker te maken voor iedereen. Haar vrije werk bestaat uit expressieve kleurrijke schilde rijen van voornamelijk mensfigu ren. Ze intrigeren meteen door kleurstelling, vormgeving, een humoristisch of onlogisch detail. Schilderijen die uitnodigen om gezien te worden en om te blijven verwonderen. Galerie De Lochting is gelegen aan de Laagheidseweg 16 in Ven ray en open op zaterdag en zon dag en na afspraak. Boekrecensie in Peel en Maas Culinair journaliste Ann Vanderhoof en haar man besluiten hun droom achterna te reizen: ze nemen ontslag, verhuren hun huis, nemen hun intrek in een dertien meter lange zeilboot en gaan twee jaar op reis. Ze zeilen het avontuurlijke leven tegemoet en gooien hun anker uit in zestien verschillende landen. Tijdens hun reis leren ze tropi sche orkaanwinden trotseren, maaltijden bij elkaar te vissen en met behulp van lokale ingrediën ten nieuwe gerechten creëren. In Mango's aan boord beschrijft Ann Vanderhoof haar belevenissen, die ze afwisselt met onweerstaan bare recepten: van heerlijke slak ken op de Bahama s tot de met kerrie bereide kreeft in Grenada, van pittige lokale gemberkoek tot West-Indische rum punch. Man go's aan boord is een spannend verslag van het in aanraking komen met nieuwe culturen en exotische keukens, maar vooral van het ontdekken van wat echt belangrijk is in het leven. Het is een prachtig geschreven verhaal dat de lezer meeneemt naar hagelwitte stranden onder azuurblauwe hemels. Manog's aan boord is te koop in boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat in Venray. Prijs: 18,95 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11